Forum Mapy Fotoradarów

Gm. Tarczyn - Pamiątka - DK nr 7 (Warszawa - Radom)

lukaszr - 22 Kwiecień 2009, 08:53
Temat postu: Pamiątka - DK nr 7 (Warszawa - Radom)
Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miejscowości Pamiątka

- przy "migającym" przejściu dla pieszych
, jadąc w kierunku Radomia, ogr. (70) /zdemontowany/
- przy "migającym" przejściu dla pieszych, jadąc w kierunku Warszawy, ogr. (70) /zdemontowany/

Ponadto dostałem informacje, że wczoraj w Pamiątce stała sobie w Seicento typu VAN - otwarty bagażnik, dwóch siedziało "na pace" i robili zdjęcia.

Przy okazji Fiat Bravo w kolorze złotym kręcił filmy na E7 w stronę Warszawy, a na Kielce latało Grande Punto.

piotreg - 22 Kwiecień 2009, 08:59

Grande Punto? Nie zobaczę fotki, nie uwierzę. :-)
lukaszr - 22 Kwiecień 2009, 10:14

Takie dostałem info i to przekazałem - trochę dziwne, ale w naszym kraju wszystkiego bym się spodziewał. :wink: Gdybym sam widział to na pewno byłaby fotka. :D
piotreg - 22 Kwiecień 2009, 10:28

Ale sam chyba też podchodzisz do tej wiadomości z dystansem... :D
lukaszr - 22 Kwiecień 2009, 12:41

Pochodzę z bardzo dużym dystansem, ale tak jak wspomniałem - w tym kraju coraz mniej rzeczy potrafi mnie już zadziwić. :D
Paweł PL - 30 Lipiec 2009, 22:51

Tidum Sharan VW fotolaser?
OJCIEC - 30 Lipiec 2009, 23:13

Oo, Paweł, masz może tę fotkę w większej rozdzielczości?
Paweł PL - 31 Lipiec 2009, 08:46

Tak:
OJCIEC - 31 Lipiec 2009, 09:28

Dzięki. :) LTI Micro Digi-Cam, czyli LTI 20.20 z setem video. Tylko co? Chłopaki tak cały dzień zgięci w pół przy celowniku?! Przecież to ma chyba jakiś tryb automatyczny?
phonemaniac - 31 Lipiec 2009, 09:47

A mam pytanie, jak jest z wykrywaniem lasera przez antyradary? Czy jak mierzą samochody przede mną jadące to czy jestem w stanie dowiedzieć się zawczasu, że mierzą? Czy jak mierzą to już pozamiatane jest i trzeba czekać na ściągnięcie na pobocze?
OJCIEC - 31 Lipiec 2009, 10:16

W 90% przypadkach alarm o laserze = mandat (no chyba, że operator jest ciapa i potrzebuje 10 sek. na stabilny strzał).

Ale może nawet nie samo to jest problemem. Chodzi o to, żeby choć próbować się wybronić, po alarmie LASER musiałbyś po prostu stanąć na hamulcu. Niestety fałszywe alarmy laserowe też występują - od silnego słońca, od różnych "diwajsów" w samochodach np. Infiniti, od zakłóceń elektrycznych wewnętrznych (użycie klaksonu i inne zakłócenia) i zewnętrznych (silne pole elektromagn. np. od linii wysokiego nap.), od szybko zmieniających się obszarów słońce/cień (drzewa, barierki na autostradzie), inne niewytłumaczalne. Gdybyś na to wszystko miał reagować kopem w hamulec, to... no wiadomo.

Nawet przy detekcji AD9 czy Multy masz czas na płynne wyhamowanie, przy laserze nie mógłbyś sobie pozwolić nawet na strzęp sekundy zwłoki.

Do zabezpieczenia się przed laserami są jammery.

andrzej59 - 31 Lipiec 2009, 11:44

OJCIEC napisał/a:
Dzięki. :) LTI Micro Digi-Cam, czyli LTI 20.20 z setem video. Tylko co? Chłopaki tak cały dzień zgięci w pół przy celowniku?! Przecież to ma chyba jakiś tryb automatyczny?

Jeżeli ten z lewej, to nie policjant, a fotolaser nie rejestruje SAMOCZYNNIE - to jest to NIELEGALNE. Straż Miejska może używać TYLKO urządzeń rejestrujących SAMOCZYNNIE.

OJCIEC - 31 Lipiec 2009, 11:48

Ale taki zestaw ma możliwość automatycznej rejestracji. Dokładnie jak fotoradar - ustawiasz i idziesz na kawę (no, powiedzmy).

Może się tylko chłopaki bawią?

Ale to bardzo ciekawa kwestia, andrzej59.
Tylko jak udowodnić, że AKURAT TO zdjęcie zostało zrobione "z ręki", a nie automatem? To trochę "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobisz!" :)

lukaszr - 31 Lipiec 2009, 11:57

Tylko dziwi mnie ten automat - załóżmy, że czerwoną kropkę lidara ustawią na pas jadących aut w odległości 300m - jakoś mało prawdopodobny wydaje mi się pomiar auta, które przelatuje przez taki punkt 150 km/h - chodzi o to, że mija ułamek sekundy jak ta kropka znajduje się na aucie - tak na dobrą sprawę auto tylko przelatuje przez ustawioną w dany punkt jezdni kropkę, więc jak sobie na logikę wezmę czas potrzebny na pomiar i zrobienie zdjęcia to chyba jest to mało prawdopodobne.

Chyba, że jest tak, że taki "automat laserowy" może robić fotki tylko z małej odległości, czyli powiedzmy 20-50m.

andrzej59 - 31 Lipiec 2009, 12:00

OJCIEC napisał/a:
Ale taki zestaw ma możliwość automatycznej rejestracji. Dokładnie jak fotoradar - ustawiasz i idziesz na kawę (no, powiedzmy).

Może się tylko chłopaki bawią?

Ale to bardzo ciekawa kwestia, andrzej59.
Tylko jak udowodnić, że AKURAT TO zdjęcie zostało zrobione "z ręki", a nie automatem? - to trochę "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobisz!" ;)

Zazwyczaj na "materiale dowodowym" jest to jakoś zaznaczone. A sprawdzić można jadąc z antyradarem. Wydaje mi się, że w trybie automatycznym (samoczynnym) sygnał jest wysyłany ciągle. Natomiast na manualu pojawi się nagle. Przykładem jest wykrywalność iskry - w trybie automatycznym sieje cały czas z daleka. Natomiast nie bardzo wiem jak wyglądała by sprawa z laserem.

OJCIEC - 31 Lipiec 2009, 12:01

Laser w automacie jest ustawiony pod małym, ale jednak kątem i wali przez kilka pasów ruchu. Rejestruje pojazdy będące w odległości od 50 do 170m. Można policzyć w miarę dokładnie, jaki to będzie kąt. Tak na oko wyjdzie to 5-10 st. kątowych.
Buonarotti1500 - 30 Sierpień 2009, 22:07

Też mnie zainteresował ten temat i sobie sprawdziłem, to jest zatrzymałem się koło Panów Strażników, zresztą bardzo uprzejmych. Otóż system jest wyzwalany samoczynnie, tzn. bez użycia ręcznego spustu. Stałem obok i słyszałem jak urządzenie pracowała w trybie ciągłym bez przerwy pikając, no taki śmieszny dźwięk z siebie wydawało. Zresztą na moja prośbę obsługujący to urządzenie strażnik (a więc jednak osoba uprawniona) zademonstrował mi jak działa urządzenie w trybie manualnym. Jest jedno piknięcie w chwili trafienia i urządzenie milknie.

Ciekawostką jest to, że urządzenie ma możliwość ustawiania tzw. bramki minimalnej i maksymalnej pomiaru. Otóż, jak wyjaśnili mi strażnicy, aby urządzenie nie wysyłało wiązki na kilometr, ustawiają je tak, że np. bramka minimalna jest ustawiona na 80 m a maks na 100 m i wówczas jest brany jeden pomiar w trybie automatycznym.

Bardzo ładne zdjęcia z tego wychodzą, bo aż dwa jednocześnie: jedno na którym krzyżykiem jest zaznaczony punkt trafienia lasera a drugie pokazujące zbliżenie na twarz kierującego (dobrze widocznego cholera jasna) i tablice. Na tle radarów to pieruństwo jest zabójcze, bo potrafi wyłowić dowolny pojazd z ciągu jadących np. jeden za drugim.

Tyle zapamiętałem z mojej wizyty na punkcie kontrolnym w Pamiątce. Muszę przyznać, jako mieszkaniec gminy Tarczyn, że ten punkt pomiaru jest uzgodniony z policją i mieszkańcami gminy. W tym miejscu jest szkoła, gdzie dzieciaki muszą dwukrotnie w ciągu dnia przebiegać dwupasmówkę na zebrach, ale bez świateł pomiędzy rozpędzonymi Kubicami, a barany na drodze mimo widocznych informacji o ograniczeniu prędkości do 50 km/h jadą aż im orbity z oczu wychodzą. Rekordzista ponoć w tym miejscu grzał 185 km/h. Tylko wziąć i dać w gębę.

Pozdrawiam.

Ardhard - 13 Listopad 2009, 15:27

O widzę, że od mojej sprawy w czerwcu panowie ze SW w końcu mierzą z właściwego miejsca. Wcześniej często stali za rowem na chodniku, jakieś 6 metrów od krawędzi jezdni, gdzie legalizacja urządzenia przewiduje maksymalny kąt pomiaru 10 stopni. :)

Buonarotti1500 napisał/a:
[...] Tyle zapamiętałem z mojej wizyty na punkcie kontrolnym w Pamiątce.
Muszę przyznać, jako mieszkaniec gminy Tarczyn, że ten punkt pomiaru jest uzgodniony z policją i mieszkańcami gminy. W tym miejscu jest szkoła, gdzie dzieciaki muszą dwukrotnie w ciągu dnia przebiegać dwupasmówkę na zebrach, ale bez świateł pomiędzy rozpędzonymi Kubicami, a barany na drodze mimo widocznych informacji o ograniczeniu prędkości do 50 km/h jadą aż im orbity z oczu wychodzą. Rekordzista ponoć w tym miejscu grzał 185 km/h. Tylko wziąć i dać w gębę.

Pozdrawiam

Piszesz jakbyś nigdy dalej jak 5 km od Tarczyna nie wyjeżdżał.

Nie lepiej można by powiedzieć o urzędnikach i strażnikach z Tarczyna.
Szafują zdrowiem i życiem dzieci z Pamiątki by budżet gminy ratować. Co fabryka soków plajtuje? Po za tym z tego co mi wiadomo wpływy z mandatów są dzielone z firmą od której jest wynajęty fotolaser, co jest nie tylko nieetyczne, ale niezgodne z przepisami. Niestety, żaden z urzędników nie chce mi udostępnić kopii tej części umowy, uzasadniając że nie jestem mieszkańcem gminy.

Faktycznie, 185km/h to przegięcie, nie mniej to droga o dopuszczalnej prędkości 100km/h, a szkoła jest niewidoczna od strony Warszawy, bo to przejście jest bardzo słabo oznakowane. Ledwie na 160m przed nim stoi znak teren zabudowany, który do tego jest jeszcze na wiosnę częściowo przysłonięty krzakami. Gdy jedzie się lewym pasem 100km/h wyprzedzając pojazd jadący 90km/h nie sposób go zauważyć.

Puentując, jeśli mieszkańcy Tarczyna nie chcą by ich miasto było znane z takiego wątpliwego moralnie procederu, powinni uderzyć do UM by lepiej oznakował to przejście i ten "teren zabudowany".

Nie jestem ekspertem, ale jako kierowcy wystarczyłoby aby znak z tablicą teren zabudowany przesunąć na jakieś 250 metrów od przejścia i przenieść na lewą stronę jezdni od Warszawy. Na tablicy po prawej stronie jezdni z nazwą miejscowości dołożyć także znak teren zabudowany. Do tego na jakieś 300 metrów przed przejściem postawiłbym po obu stronach jezdni znak przejście dla pieszych + informacja o tym, że jest ono uczęszczane przez dzieci (np. taki żółty prostokąt, a na nim dziecko z lizakiem).

Nie tylko w Warszawie wiele szkół ma lepiej oznakowane przejście dla dzieci, a przecież nie trzeba tam zauważyć znaku teren zabudowany.

Puentując, jak dla mnie to miejsce to najzwyklejsza pułapka na kierowców i modle się aby nie doszło tam to tragedii przez zaślepienie urzędników srebrnikami.

Pozdrawiam.

elektro - 18 Listopad 2011, 20:55

Cóż, zmieniło się ostatnio: zlikwidowali teren zabudowany i dodali ograniczenie (70) . Czyli podniesiono...
sqrt9 - 19 Listopad 2011, 13:58

Dokładnie tak zrobili, od ponad miesiąca Pamiątka jest niezabudowana. :wink:
phonemaniac - 19 Listopad 2011, 15:48

Ale i tak chętnych nie będzie brakować, żeby dostać działkę od KPP Piaseczno. ;)
phonemaniac - 26 Maj 2012, 16:17

Cytat:
W Pamiątce stanie fotoradar

Co zrobić, gdy kierowcy nie przestrzegają ograniczenia prędkości? Należy je zlikwidować.

Z takiego założenia wyszedł mazowiecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jeszcze latem oczom kierowców jadących drogą krajową nr 7 (Warszawa – Radom) przez Pamiątkę ukazywała się biało-czarna tablica oznaczająca obszar zabudowany. Ale od niedawna na skrzyżowaniu położonym tuż obok szkoły obowiązuje ograniczenie prędkości nie do 50, lecz do 70 km/h. Jak to tłumaczy zarządca drogi?

– Z obserwacji GDDKiA wynikało, że wprowadzone ograniczenia na omawianym odcinku były przepisem martwym, ponieważ kierowcy przestrzegali ich tylko wtedy, gdy odbywała się tam kontrola prędkości przez policję – tłumaczy Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka mazowieckiego oddziału Dyrekcji.

Jak wyjaśnia, organizacja ruchu w Pamiątce została zaktualizowana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie zasad umieszczania znaków. – Szkoła znajduje się przy drodze poprzecznej, natomiast przy drodze krajowej zachowane są zasady bezpieczeństwa: znajduje się tam chodnik prowadzący do przejścia dla pieszych, które jest oznaczone znakiem i światłem pulsującym – argumentuje pani rzecznik.

Jak ponury żart

"Siódemka" tnie Pamiątkę na pół. Wiele osób – w tym młodzież – dzień w dzień przechodzi przez jezdnię, żeby skorzystać z przystanku autobusowego w kierunku Warszawy. – Trudno to przejście nazwać bezpiecznym. Owszem, kierowcy nie przestrzegali ograniczenia prędkości, ale nie wszyscy. Teraz jest dużo gorzej. Żeby wyjechać z podporządkowanej drogi, naprawdę trzeba uzbroić się w cierpliwość – mówi Iwona Niegowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Wojciecha Górskiego w Pamiątce.

Likwidację biało-czarnych tablic uznano w tarczyńskim magistracie początkowo za ponury żart. – Od lat zabiegaliśmy, żeby na tym skrzyżowaniu pozwolono nam na ustawienie sygnalizacji świetlnej. Chcieliśmy dać szansę pieszym na bezpieczne przejście przez drogę – tłumaczy burmistrz Tarczyna Barbara Galicz. – Ale GDDKiA za każdym razem odmawiała, wyjaśniając, że to szosa szybkiego ruchu i światła nie mogą być za często. „To w innej gminie mogą być częściej, a u nas nie?” – pytałam, wskazując Lesznowolę. Nie odniosło to żadnego skutku, mimo że do pism dołączałam podpisy mieszkańców – rozkłada ręce pani burmistrz.

No to fotoradar

Skoro GDDKiA pozostała nieugięta, gmina postanowiła wykorzystać niedawną zmianę przepisów w sprawie lokowania fotoradarów. Zgodę na ich ustawienie wydaje obecnie Główny Inspektor Transportu Drogowego. – Panowie z ITD zmierzyli prędkość samochodów jeżdżących przez skrzyżowanie w Pamiątce i natężenie ruchu i zgodzili się, że postawienie fotoradaru jest uzasadnione – informuje komendant straży miejskiej w Tarczynie Andrzej Toporkiewicz.

Gmina dostała już oficjalną odpowiedź, że na skrzyżowaniu zostanie wprowadzona stała kontrola prędkości. Urządzenie robiące zdjęcia autom jadącym z nadmierną prędkością ma pojawić się wiosną.

Za kilka lat – nie wiadomo dokładnie kiedy – bezpieczeństwo na drodze obok szkoły w Pamiątce poprawi się diametralnie. Kiedy powstanie nowa trasa ekspresowa z Okęcia przez Lesznowolę do Grójca (połączy się z trasą na Kraków tuż za Pamiątką), stara „7” stanie się drogą drugiego rzędu. Drogowcy w najbliższych miesiącach mają ogłosić przetarg na jej projekt, teraz czekają na uprawomocnienie się decyzji środowiskowej.

LINK

Po przeszperaniu BIPu Gminy Tarczyn, okazuje się, że w Pamiątce będzie stał system podobny do tego, jaki stoi w Tarczynie. Zamówienie na usługę rejestracji przekroczenia prędkości i przejazdu na czerwonym świetle na terenie gminy Tarczyn zostało udzielone firmom Safety Camera i RedFlex. Ciekawe, czy również tutaj będzie pętla w asfalt wtopiona. Jak będę przejeżdżał, to zrobię sesje do Mapy.

sqrt9 - 27 Maj 2012, 14:15

Fotoradar rejestrujący przejazd na czerwonym świetle, tylko sygnalizacji świetlnej tam nie będzie.
SpeedControl - 30 Maj 2012, 14:30

Redflex może mierzyć jedno i drugie lub tylko jedno z tych, w tym przypadku prędkość :!:
piotreg - 5 Czerwiec 2012, 15:18

No i ponoć już jest - niejaki REDFLEXspeed.
Qbek - 6 Czerwiec 2012, 20:26

Zgadza się, wczoraj go widziałem. Dobrze, że jest charakterystyczny, to zdążyłem wyhamować. :mrgreen:
pstryk - 6 Czerwiec 2012, 20:53

No i pętelka... także AR sobie będzie cichutko siedział... :twisted:
piotreg - 7 Czerwiec 2012, 10:09

Qbek napisał/a:
Zgadza się, wczoraj go widziałem. Dobrze, że jest charakterystyczny, to zdążyłem wyhamować. :mrgreen:

Ale bez światełek, sama prędkość :?: :o

phonemaniac - 7 Czerwiec 2012, 11:33

Tak, bez światełek. Tam nie ma świateł, tylko przejście dla pieszych jest przy szkole.
scar - 7 Czerwiec 2012, 21:06

A co to za czujnik stoi przed fotoradarem? To małe pudełko na słupku ciut niższym od foto.
phonemaniac - 7 Czerwiec 2012, 21:21

scar napisał/a:
To małe pudełko na słupku ciut niższym od foto.

To jest lampa doświetlająca, taka sama jak w Tarczynie.

elektro - 8 Czerwiec 2012, 09:40

Qbek napisał/a:
Zgadza się, wczoraj go widziałem. Dobrze, że jest charakterystyczny, to zdążyłem wyhamować. :mrgreen:

A to nie podstawili niebieskich tablic <FR> ?

scar - 8 Czerwiec 2012, 10:10

Postawili tablicę, ale jest kilka innych znaków i od strony Wawy trochę się to zlewa i zasłania w natłoku.
phonemaniac - 11 Czerwiec 2012, 11:13

W Pamiątce można dostać pamiątkę z podróży. Wczoraj wracałem z Warmii do domku i nie omieszkałem przejechać przez Pamiątkę (a może będzie pogoda na sesję). Stoją sobie piękne nowe maszty pod Redflex-a. Niestety V1 ani nawet nie zapiszczała (pętla). Pogoda również nie sprzyjała na sesję. <FR> stoi przy szkole w strefie (70) - jadąc od Warszawy w kierunku Grójca.
phonemaniac - 14 Czerwiec 2012, 18:27

Dzisiejszy wypad na Warmię i Mazury zaowocował sesją zdjęciową w Pamiątce. W Pamiątce zamontowane są dwa maszty pod urządzenia Redflex (po jednym w kierunku Radomia i Warszawy). W obydwu kierunkach ograniczenia prędkości są na (70) . W kierunku Radomia, maszt zainstalowany jest przed przejściem dla pieszych i zjazdem do szkoły.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Nie widziałem nigdzie pociętej drogi na pętle indukcyjne, ani też V1 nie pisnął, a na zbliżeniu widać, że maszty są pełne, więc na jakiej zasadzie to działa?

sqrt9 - 14 Czerwiec 2012, 20:52

Dobre zdjęcia. :smile: Może na razie nie działa? Postawili zawczasu, a zmontują niedługo?
lukaszr - 18 Czerwiec 2012, 08:19

phonemaniac, jest pocięta jezdnia tylko 50 m przed <FR> . Miałem okazję się przekonać przedwczoraj, że pracują tylko jakiś kretyn ustawił próg na +11 km/h.
tomek - 20 Czerwiec 2012, 11:28

Witam. Dzisiaj dostałem "pamiątkę" z Pamiątki od straży miejskiej z Tarczyna. Zdjęcie zrobione w nocy ok. godz. 3-4 dnia 06.06.2012r. Leciałem w góry na weekend. Miałem 114 na (70) . Mam pytanie do forumowiczów, czy tam jest teren zabudowany, bo podobno tylko w takich może być fotoradar straży miejskiej. Pozdrawiam.
piotreg - 20 Czerwiec 2012, 11:59

tomek napisał/a:
Mam pytanie do forumowiczów, czy tam jest teren zabudowany, bo podobno tylko w takich może być fotoradar straży miejskiej.

Dot. tylko fotoradarów przenośnych.

phonemaniac - 11 Lipiec 2012, 08:34

Tak sytuacja wygląda jadąc od Warszawy w stronę Grójca.


sqrt9 - 12 Lipiec 2012, 21:43

Rozumiem Ciebie, zwolniłeś, bo chciałeś go ładnie pokazać, ale kierowca przed Tobą naprawdę nie musiał zwalniać do 60 km/h. Tam jest ograniczenie 70 km/h, więc można 80 km/h jechać.

Podobnie w Tarczynie, zwalniają do 50 km/h, a chwilę wcześniej prują 130-140 km/h na setce. :facepalm:

Dobry poglądowy film dla kogoś, kto tamtędy nie jechał, odkąd go postawili.

spit - 13 Lipiec 2012, 07:34

Żółta puszka masztu jest jakaś tandetna. Mam wrażenie, że dzieci z podstawówki zrobiły ją na zajęciach technicznych z blaszki po puszce z piwa. :smile:
phonemaniac - 13 Lipiec 2012, 19:12

sqrt9 napisał/a:
Rozumiem Ciebie, zwolniłeś, bo chciałeś go ładnie pokazać, ale kierowca przed Tobą naprawdę nie musiał zwalniać do 60 km/h. Tam jest ograniczenie 70 km/h, więc można 80 km/h jechać.

Nie widać tego na filmie, ale jechałem ok. (70) , nie (60) . ;)

sqrt9 - 15 Lipiec 2012, 12:51

A mi licząc słupki i czas przejazdu między nimi wyszło bliżej (60) niż (70) . Nieważne, grunt, że materiał bdb! :good:
tormen - 12 Sierpień 2012, 01:26

Dziś wracałem z Grójca al. Krakowską. Nie jechałem szybciej niż sznur samochodów, na 70-tce może max (80) . Mocno się zdziwiłem gdy dokładnie ten fotoradar błysnął mi prosto w oczy. Prędkość przekroczyłem max. o kilka km, jechał cały sznur samochodów, ale z tego co widzę w info jest też ustawiony "przy 'migającym' przejściu dla pieszych". Czy to oznacza, że mógł błyskać, bo pieszy czekał na przejście? Nie dyskutowałbym gdybym ewidentnie przekroczył prędkość, ale zwyczajnie jestem zdziwiony błyskiem.
scar - 12 Sierpień 2012, 10:50

Którym pasem jechałeś? Może drugim jechało coś wyprzedzając szybciej, a na zdjęciu będziesz z nim = pomiar nieważny.
piotreg - 12 Sierpień 2012, 16:11

tormen napisał/a:
Dziś wracałem z Grójca al. Krakowską. Nie jechałem szybciej niż sznur samochodów, na 70-tce może max (80) . Mocno się zdziwiłem gdy dokładnie ten fotoradar błysnął mi prosto w oczy. Prędkość przekroczyłem max. o kilka km, jechał cały sznur samochodów, ale z tego co widzę w info jest też ustawiony "przy 'migającym' przejściu dla pieszych". Czy to oznacza, że mógł błyskać, bo pieszy czekał na przejście? Nie dyskutowałbym gdybym ewidentnie przekroczył prędkość, ale zwyczajnie jestem zdziwiony błyskiem.

Ten fotoradar łapie prawdopodobnie od 81 km/h, więc zapewne pechowo załapałeś się na fotkę.

tormen - 12 Sierpień 2012, 19:55

Jechałem prawym pasem w sznurze samochodów. Każdy z nas w odległości ok 10m. od siebie. Jestem przekonany, że nie przekroczyłem, chyba, że jakimś cudem przy pomocy przekłamania na prędkościomierzu załapałem się na ok. 82. Wówczas nie będę absolutnie dyskutował i zapłacę. Mam jeszcze pytanie odnośnie kogoś na lewym pasie. Jeśli ktoś na nim był i radar cyknął fotę na której są dwa auta (moje i kogoś z lewego pasa) to żadnemu z nas nie przyjdzie czy jak?
scar - 12 Sierpień 2012, 20:26

scar napisał/a:
(...) a na zdjęciu będziesz z nim = pomiar nieważny.

Jak powyżej napisane, chyba że przyślą Ci wystawiony mandat bez fotki i oznajmią, że fotkę udostępnią podczas rozprawy w sądzie.

piotreg - 12 Sierpień 2012, 20:34

Przerabialiśmy tą kwestię - wysyłają takie fotki do kierujących.
phonemaniac - 12 Sierpień 2012, 23:44

Filmik poglądowy, jak wygląda sytuacja na drodze, jadąc z Radomia do Warszawy:


phonemaniac - 21 Grudzień 2012, 09:05

Pamiątka z Pamiątki. Kolegi z pracy brat otrzymał taką o to dokumentację z <SM> Tarczyn. Popatrzcie na punkt 10 Pouczenia.
bicker5 - 21 Grudzień 2012, 16:49

Naoglądali się Agentów NCIS albo innych kryminalnych zagadek i kozaczą. Biorąc pod uwagą szumy na załączonych fotkach to sobie mogą to powiększać do końca świata i jeden dzień dłużej i nic więcej nie zobaczą. Zwykła zagrywka - nikomu się nie będzie chciało wracać i oglądać. Jak są tacy pewni to niech to prześlą zainteresowanemu na maila.

Ups... nie zauważyłem punktu 13 pouczenia. :facepalm:

piotreg - 21 Grudzień 2012, 22:44

bicker5 napisał/a:
Ups... nie zauważyłem punktu 13 pouczenia. :facepalm:

I wcale im się nie dziwię.

bicker5 - 22 Grudzień 2012, 10:35

Mamy XXI wiek, straże wiejskie obsługę programu pocztowego opanują gdzieś pewnie w połowie XXII wieku. :lol:
OJCIEC - 22 Grudzień 2012, 10:59

Cytat:
13. Nie obsługujemy poczty e-mail.

NCIS ****. :lol:

SpeedControl - 22 Grudzień 2012, 22:04

To pewnie tylko szef, czyli komendant nie umie. :grin:
pecu - 31 Grudzień 2012, 12:01

Też dostałem takie sympatyczne pisemko. W pouczeniu straż miejska pisze, iż w przypadku wybrania oświadczenia nr 3 (nie wiem kto kierował pojazdem) nie są przyznawane punkty karne, ale sprawa nie jest zakończona i Straż Miejska ma prawo skierować sprawę do sądu, gdy jest widoczna twarz kierowcy na zdjęciu.

I teraz pytanie: czy jest to tylko strasznie, czy oni faktycznie będą kierowali sprawę do sądu?
Zdjęcie jest bardzo wyraźne, doskonale widać twarz kierowcy.

Wolałbym zapłacić więcej i uniknąć punktów karnych, ale jak mam być potem ciągany po sądach to już trudno...

piotreg - 31 Grudzień 2012, 12:04

Jeżeli twarz jest doskonale widoczna, przyjmij na klatę pokutę, bo kombinując możesz sobie narobić problemów.
pecu - 31 Grudzień 2012, 12:17

No też tak myślę, nie ma co się pchać w kłopoty. Rozumiem, że jak podam konkretną osobę (niekoniecznie siebie) to oni już raczej nie będą drążyć czy ten/ta na zdjęciu to osoba podana w oświadczeniu...
piotreg - 31 Grudzień 2012, 13:06

Nie polecam :!:
pecu - 31 Grudzień 2012, 13:21

Dlaczego?
piotreg - 31 Grudzień 2012, 13:56

Bo ze zdjęcia jasno wynika, kto kierował.
bicker5 - 31 Grudzień 2012, 14:48

Z tej fotki, którą przysłali, nawet nie da się stwierdzić, czy kierujący to człowiek, czy koń. :lol: Ponadto kasa ma zostać w gminie, więc nie będą się po sądach włóczyli.
czajap - 10 Marzec 2013, 17:57

Moja inicjatywa: :)

Cytat:
Fotoradar w Pamiątce na DK nr 7 w gminie Tarczyn

Fotoradary zainstalowane w miejscowości Pamiątka na DK nr 7 w gminie Tarczyn zostały zainstalowane z naruszeniem prawa. W odpowiedzi na interpelację, "czy straż miejska ma uprawnienia do instalowania, usuwania oraz eksploatowania stacjonarnych urządzeń rejestrujących na drogach krajowych w terenie niezabudowanym?", Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej wskazało, że w przypadku dróg zarządzanych przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad obowiązki zarządcy drogi związane między innymi z instalacją, eksploatacją, usuwaniem urządzeń rejestrujących wykonuje Główny Inspektor Transportu Drogowego i nie mogą być one wykonywane przez straże gminne.



Fotoradary zainstalowane w miejscowości Pamiątka są własnością Gminy Tarczyn i obsługuje je Straż Miejska w Tarczynie. Taką informację potwierdził Główny Inspektor Transportu Drogowego, który wydał zgodę na instalację tych urządzeń rejestrujących. Pozostają pytania:
- Kiedy "nielegalne" fotoradary w Pamiątce przestaną bezprawnie "karać" kierowców?
- Co stanie się z pieniędzmi z mandatów, które nielegalnie zasiliły budżet gminy Tarczyn?
- Co gmina z robi z fotoradarami, których zakup był dużym obciążeniem finansowym dla budżetu gminy?


Link

W razie pytań: czajap@o2.pl

Pozdrawiam

piotreg - 10 Marzec 2013, 19:17

czajap, w Pamiątce ustawione są fotoradary stacjonarne. <SM> / <SG> nie mogą mierzyć prędkości poza terenem zab. na drogach krajowych przy użyciu fotoradarów przenośnych.
piotreg - 23 Maj 2013, 13:14

Cytat:
Fotoradar w Pamiątce legalny

Fotoradar w Pamiątce legalny. Grójecka Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Tarczynie. Przypomnijmy, chodziło o ustalenia czy fotoradar stacjonarny usytuowany przy drodze krajowej nr 7 w miejscowości Pamiątka został zainstalowany zgodnie z przepisami, czy straż miejska była uprawniona do usytuowania w tym miejscu takiego urządzenia. Jak dodaje Tomasz Kulpa, szef grójeckiej prokuratury - w toku postępowania ustalono, że urządzenie rejestrujące prędkość zainstalowane w miejscowości pamiątka jest własnością gminy i obsługiwane jest przez Straż Miejską w Tarczynie. Podsumowując, Straż Miejska w Tarczynie może korzystać z urządzenia stacjonarnego zainstalowanego przy krajowej siódemce. Decyzja o umorzeniu postępowania zapadła w miniony piątek. Poseł zgłaszający zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa został poinformowany o decyzji prokuratury.

Link

autogaz1984 - 30 Marzec 2015, 11:38

:o



www.youtube.com

piotreg - 30 Marzec 2015, 14:25

Żona trzyma dyscyplinę!
autogaz1984 - 30 Marzec 2015, 16:01

:grin:
inżynier - 11 Maj 2015, 09:28

Jadąc do Radomia...
phonemaniac - 11 Styczeń 2016, 12:50

Szwagier donosi, że w Pamiątce maszty są owinięte czarną folią.
piotreg - 11 Styczeń 2016, 12:53

Marzy im się powrót starej ustawy. Pewnie będą pisać do wszystkich, jak to teraz jest niebezpiecznie i źle, a jak - nie daj Bóg - dojdzie tam do jakiegoś wypadku, zaczną wszystkich szantażować statystyką...
piotreg - 1 Luty 2016, 13:44

phonemaniac napisał/a:
Szwagier donosi, że w Pamiątce maszty są owinięte czarną folią.

Ciekawe zgłoszenie nadeszło do mapy.

Andrzej napisał/a:
Maszty są puste i syn który pracuje w <SM> Tarczyn mówi, że maszty zostaną usunięte 15 lutego, a ze skrzynek urządzenia zostały sprzedane.

piotreg - 17 Luty 2016, 10:28

Andrzej napisał/a:
Maszty w Tarczynie i w Pamiątce wylicytowa GITD, więc one tam zostają. Oni wygrali też licytację urządzeń. Niedługo GITD będzie już tam łapać.

piotreg - 20 Marzec 2016, 09:09

Kogoś poniosło!

Cytat:
Gminne i miejskie fotoradary nie będą kontrolować kierowców. ITD ich nie przejmie

Ani w Warszawie, ani w innych miastach w Polsce ITD nie przejmie samorządowych fotoradarów. Nie ma na to pieniędzy - mówi w rozmowie z RMF FM minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.




(...)

Link

elektro - 24 Kwiecień 2016, 13:19

Na fotoradarze mierzącym w jadących od strony Warszawy stoją tak jakby dwie kamerki (fotoradarowe)? Zdjęć niestety nie mam. Znaki oczywiście odwrócone.
piotreg - 24 Kwiecień 2016, 19:33

Nikt ich nie przejmie. To już pewne! Więc tematu nie ma. :cool:
małymobil - 6 Czerwiec 2017, 19:20

Czy deszcz pada czy wiatr wieje stoi sobie i rdzewieje - taka pamiątka z działalności <SG> .
Spawacz - 18 Czerwiec 2017, 22:32

I już nie ma "pamiątki" z Pamiątki. :twisted:
piotreg - 19 Czerwiec 2017, 07:35

Maszty <SG> zdemontowane?
phonemaniac - 19 Czerwiec 2017, 11:33

A skąd. Dalej są owinięte folią (tak jak te w Tarczynie), tyle że nie wykonują zdjęć pamiątkowych z Pamiątki. :P
małymobil - 19 Czerwiec 2017, 18:42

Tak wyglądały tydzień temu. Widok od Warszawy w stronę Krk.
phonemaniac - 19 Czerwiec 2017, 19:20

I tak samo wyglądały wczoraj w kierunku Wawy.
małymobil - 18 Grudzień 2018, 00:14

Przy przejściu powstały światła, a złom dalej nie wycięty. :grin:
mariom2 - 13 Styczeń 2019, 15:01

Może się załapią na 150 nowych, na które <itd> podobno dostało dotację. Zamienią je tylko na MRCD + czerwone światło. Poczekamy, zobaczymy.
rizkorne3 - 24 Kwiecień 2019, 18:51

Orientujecie się, czy te radary w Pamiątce aktualnie działają czy nie? Z góry dzięki za odpowiedź. Pytam ponieważ nie jest on w folii.
phonemaniac - 24 Kwiecień 2019, 21:21

Nie powinny działać, gdyż były własnością <SM> Tarczyn.
piotreg - 25 Kwiecień 2019, 10:25

GITD ich na pewno nie przejął. Pytanie, czy nawet gdyby chcieli je wziąć, technicznie jest to możliwe by "wpiąć" je do systemu CANARD? :o
skansen - 25 Kwiecień 2019, 11:06

piotreg napisał/a:
Pytanie, czy nawet gdyby chcieli je wziąć, technicznie jest to możliwe by "wpiąć" je do systemu CANARD? :o

Zapewne tak, ponieważ CANARD to ulep, a nie kompletny system. Jest to składanka różnych rozwiązań, które do siebie wzajemnie dopasowano. <itd> było krytykowane za przyjęcie właśnie takiego rozwiązania. Z drugiej strony taki system jest elastyczny i można do niego (po odpowiednim dostosowaniu) wpiąć cokolwiek.

piotreg - 15 Listopad 2019, 17:07

W Pamiątce "pamiątki" z przejazdu już nie będzie. Będzie "eska". Zafoliowane głowy zniknęły, straszą już tylko same "nogi".
małymobil - 13 Luty 2020, 19:55

Cytat:
A co tam w Tarczynie i Pamiątce słychać? Zdemontowali już te gminne aparaty?

Zdemontowany. Bez fotek, bo jak latam w tamtą stronę to ciemno jest.

piotreg - 14 Luty 2020, 09:35

To, co nic nie piszesz? :D Trzeba posprzątać martwe dusze na mapie. :twisted:
peteras3 - 14 Marzec 2023, 22:08

Czy ktoś coś wie na temat tych fotoradarów? ;)
piotreg - 15 Marzec 2023, 08:44

Ich tam już nie ma. Również to były gminne maszty, dawno zapomniane i niedziałające.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group