Forum Mapy Fotoradarów

Mława - Videorejestratory

piotreg - 10 Marzec 2009, 13:27
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KPP Mława

Nieoznakowane:

- bordowy Opel Vectra C, nr rej. WPY X108 - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/
- granatowy Opel Vectra C Combi, nr rej. WZU K001 /oddelegowany do KPP Przysucha/
- srebrna Skoda Octavia III RS, nr rej. WPZ 98EW
- wiśniowe Daewoo Nubira II, nr rej. WR 05041 /zdjęty ze służby/

Oznakowany:

- Kia Ceed Combi, nr rej. HPH H563 - nr boczny H563 - kamera przód i tył /zdjęta ze służby/

piotreg - 6 Listopad 2009, 13:25

Nubira już raczej na zasłużonej emeryturze. :-)
phonemaniac - 23 Październik 2010, 12:42

Hejka. :)

Wczoraj głośno było na #19, że w Żurominku, Wiśniewie i Mławie (ciąg drogi K-7) grasuje granatowa Viki kombi. Niestety nie znalazłem ich w akcji, sesji brak. :(

piotreg - 23 Październik 2010, 12:54

KPP Płońsk :?: :o WR 70978 :?:
phonemaniac - 23 Październik 2010, 18:59

Nie wiem dokładnie. :( Niestety nie podawali numerków, ale jutro będę wracał to na pewno zabawię się w myśliwego. ;)
phonemaniac - 24 Październik 2010, 20:42

Łowczy PhoneManiac przedstawia wyniki polowania. ;)

Sprzęt posiada kamerę zarówno z przodu, jak i również z tyłu. Sprzęt Zuradu. Bardzo miła obsługa. :)

Pozdrawiam przy okazji załogę vectry. ;)

piotreg - 24 Październik 2010, 20:46

Wielki plus do dzienniczka za taką inicjatywę, Panie Modzie :!:

A pytałeś może o granatowego combiaka, przy okazji - zapewne - luźnej rozmowy :o

phonemaniac - 24 Październik 2010, 20:51

No właśnie zapomniałem się spytać. :( Ja wziąłem tę granatowa viki kombi za wymysł #19.
piotreg - 24 Październik 2010, 20:52

I to może być duży błąd. :-)
phonemaniac - 24 Październik 2010, 20:52

Żebym się nie przekonał o tym osobiście. ;)
phonemaniac - 11 Listopad 2010, 12:31

Hejka. :)

Dzisiaj jadąc do Olsztyna myślałem, że kumulację trafię, ale niestety. Granatowa Vectra Kombi WZU K001 krążyła w okolicach Mławy. Mijałem się z nią na 245 KM drogi K-7 (jechała w stronę Glinojecka), a widziana była nawet na 224 KM drogi K-7. Niestety fotki nie ma, żonka nie dała zezwolenia na pościg. ;)

piotreg - 11 Listopad 2010, 16:04

A szkoda :!: Nie wiadomo gdzie dokładnie ją przypisać. Kiedyś była w Płońsku.
phonemaniac - 11 Listopad 2010, 20:20

Spokojnie. ;) W niedziele wracam, więc myślę, że również będą jeździć. ;)
delpiero - 11 Listopad 2010, 20:24

Kup coś fajnego żonie, żeby w niedziele dała zgodę na pościg. :lol:
phonemaniac - 11 Listopad 2010, 20:27

Jutro idę z nią do Kina. ;)
piotreg - 11 Listopad 2010, 20:39

phonemaniac napisał/a:
Spokojnie ;) W niedziele wracam, więc myślę, że również będą jeździć ;)

Koniecznie podpytaj - chociaż - na #19, gdzie stacjonuje...

phonemaniac - 17 Sierpień 2011, 14:24

"Dzień bez trafienia videorejestratora dniem straconym" :D

Jadąc dzisiaj K-7 do Olsztyna, mówiłem Żonce, że do kompletu z trasy brakuje mi zdjęć Kijanki z Mławy i Superb-a z Nidzicy. Oszukiwałem :lol: :lol: :lol: Kijankę trafiłem dzisiaj koło pomnika Żołnierza w Mławie na 232 km K-7. Obsługa :good: Pozdrawiam. W kijance kamery są, ale na dzień dzisiejszy nie działały. A teraz do sedna sprawy:

Fear - 17 Sierpień 2011, 14:49

phonemaniac, jesteś moim idolem :twisted: :good:
Elite - 17 Sierpień 2011, 17:53

Pewnie myśliwi czekali na zwierzynę :D
phonemaniac - 17 Sierpień 2011, 17:56

Strzelali prawdopodobnie <LR> po oczach (info z #19), mieli nawet sporo klientów.
phonemaniac - 9 Listopad 2013, 17:23

Cytat:
Mazowiecka drogówka ma nowe nieoznakowane radiowozy - szybkie Ople Insignia

Dwulitrowe silniki o mocy 222 koni mechanicznych, mogące rozpędzić do "setki" w 7,6 sekundy i rozwinąć maksymalną prędkość ponad 240 kilometrów na godzinę – tak wyposażone są Ople Insignia, które otrzymała mazowiecka policja. Dwa z nich wkrótce pojawią się w Radomiu.


Na razie policjanci mazowieckiej drogówki otrzymali trzy nowe nieoznakowane Ople z wideorejestratorami. Będą one pełnić służbę na terenie Garwolina, Płocka oraz Mławy. Ich zakup jest współfinansowany przez Unię Europejską.

- Zakup nieoznakowanych radiowozów usprawni pracę służb ruchu drogowego. Nowe Ople Insignia, wyposażone w silniki o mocy 222 koni mechanicznych, mogą rozpędzić się do "setki" w 7,6 sekundy i rozwinąć maksymalną prędkość ponad 240 kilometrów na godzinę – mówi Rafał Jeżak z zespołu prasowego mazowieckiej policji. - Będą wykorzystywane przez drogówkę do walki z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy przez zamiłowanie do nadmiernej prędkości, często stwarzają poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Łącznie w całym kraju komendy wojewódzkie dostaną 75 takich samochodów. Dwa spośród nich trafią do Radomia. Na drogach garnizonu mazowieckiego, wykorzystywanych jest w sumie dwadzieścia nieoznakowanych pojazdów wyposażonych w wideorejestratory.

LINK

delpiero - 16 Listopad 2013, 15:09

Cytat:
Miał służyć mławskiej policji, ale komendant wojewódzki zmienił decyzję

Policjanci mazowieckiej drogówki otrzymali trzy nowe nieoznakowane auta marki Opel Insignia. Łącznie w całym kraju komendy wojewódzkie dostaną 75 takich samochodów.

Wyposażone m.in. w wideorejestratory nieoznakowane radiowozy będą studzić temperamenty piratów drogowych. Ich zakup ma usprawnić pracę służb ruchu drogowego. Nowe ople insignia, wyposażone w 2-litrowe silniki o mocy 222 KM, mogą rozpędzić się do "setki" w 7,6 sekundy i rozwinąć maksymalną prędkość ponad 240 km/h.

Środki na zakup nowych opli pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania programu Infrastruktura i Środowisko.

- Pojazdy od dzisiaj będą "pełnić służbę" na terenie Garwolina, Płocka oraz Mławy. Tam też będą wykorzystywane przez drogówkę do walki z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy przez zamiłowanie do nadmiernej prędkości, często stwarzają poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu – poinformowano 8 listopada na stronie internetowej radomskiej policji.

Mławscy policjanci z drogówki już się cieszyli na widok tego dobrego i potrzebnego im auta, które miało jeździć przede wszystkim na mławskim odcinku "siódemki". Jednak chyba zbyt szybko, bowiem opel mimo zapewnień do Mławy nie przyjechał.

Okazało się, że decyzją mazowieckiego komendanta wojewódzkiego policji, ostatecznie przejęła go Komenda Powiatowa Policji w Grójcu.

- Decyzja ta podyktowana jest wypadkiem z udziałem radiowozu z Grójca. W Mławie nadal pozostają dwa radiowozy wyposażone w wideorejestrator – poinformował zespół prasowy KWP w Radomiu.

Źródło: www.naszamlawa.pl

piotreg - 16 Listopad 2013, 16:12

Wcale mnie to nie dziwi. Grójecka Viki przecież przestała istnieć po wypadku.
phonemaniac - 9 Listopad 2014, 14:07

Poprawka wcześniejszej sesji.
phonemaniac - 10 Listopad 2014, 19:34

I jeszcze małe video:


phonemaniac - 6 Marzec 2015, 16:17

Cytat:
Hołowczyc kontra policja, spór o 114 km/h. Policjant "miał ochotę wielką przywalić"

Krzysztof Hołowczyc kwestionuje pomiary dokonane przez policjantów w czasie kontroli drogowej i twierdzi, że jechał z dozwoloną prędkością. Policja z kolei zarzuca mu przekroczenie prędkości o 114 km/h. - Jest spór, niech rozstrzygnie sąd - powiedział w TVN24 rzecznik policji, Mariusz Sokołowski.


Chodzi o kontrolę prędkości z października 2013 roku, której dokonano w rejonie Żurominka (woj. mazowieckie). Policjanci patrolujący drogę krajową nr 7 zarejestrowali kamerą samochód, którego kierowca, Krzysztof Hołowczyc miał przekroczyć prędkość o 114 km/ h. Nissan jadący w kierunku Warszawy został zatrzymany.

Rajdowiec nie przyjął mandatu, więc policja skierowała sprawę do sądu.

"Rozpędzałem się"

Hołowczyc w rozmowie z TVN24 powiedział, że widział stojący na poboczu nieoznakowany patrol policyjny. W momencie jego minięcia "rozpędzał się", bo opuszczał właśnie teren zabudowany. - Myślę, że mogło to być ok. 100-105 km/h. Tylko że samochód pracujący na wyższych obrotach i rozpędzający się być może spowodował u panów policjantów poczucie (że jechał szybciej - red.) - wyjaśnił Hołowczyc.

Kierowca był pytany także o wskazanie wideorejestratora, który pokazuje prędkość 204,4 km/h. Jak stwierdził, była to prędkość "generowana przez radiowóz". - To jest tylko prędkość samochodu, który jedzie za mną. To nie jest radar, który mierzy (prędkość kontrolowanego pojazdu - red.), tylko urządzenie w samochodzie, które sczytuje prędkość z kół (radiowozu - red.) - wyjaśnił.

Żeby wykonać pomiar - jak stwierdził Hołowczyc - radiowóz musi się rozpędzić do takiej samej prędkości jak kontrolowany pojazd i przez ok. 100 metrów, zachowując stałą prędkość, dokonać pomiaru. Pomiar taki trwa ok. 1-2 sekund. Według Hołowczyca, policjant dojechał z dużą prędkością do jego nissana, który spokojnie jechał po drodze, a potem zaczął zwalniać.

13-krotny zoom

Kierowca rajdowy stwierdził także, że policjanci na filmie użyli 13-krotnego zoomu, który - zdaniem Hołowczyca - jest niedopuszczalny. Jak stwierdził, zaburza on dokładność pomiaru, który był robiony ze zbyt dużej odległości. - Policjanci wewnątrz wiedzą, że nie jeździ się na takim zoomie - oświadczył Hołowczyc. Oświadczył także, że wideorejestrator jest "stary", "bardzo niedoskonały" i "wycofywany w wielu krajach".

- Mnóstwo uchybień, mnóstwo błędów - ocenił Hołowczyc.

Zmiana zarzutów?

Hołowczyc stwierdził również, że pierwszym wykroczeniem, o którym go poinformowano, było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. - Powiedziałem od razu: bzdura, to jest niemożliwe - oświadczył w TVN24. Potem - po dwóch tygodniach - dowiedział się jednak, że zarzut dotyczy przekroczenia prędkości w terenie niezabudowanym.
Kierowca rajdowy twierdzi, że odniósł wrażenie, że policjant "miał ochotę wielką Hołowczycowi przywalić". Zarzuca funkcjonariuszowi, że wielokrotnie z jego ust padają słowa na literę k..., policjant nazywa go "gnojem".

Hołowczyc twierdzi także, że policjant podjął ryzykowny pościg "starym oplem vectrą": jechał z prędkością 200 km/h, wyprzedzał na ciągłej linii, zjeżdżał na zewnętrzny pas. - Poniósł ogromne ryzyko dla jakiejś wątpliwej jakości filmu, gdzie dojeżdżając do mnie z ogromną prędkością naciska guzik i robi film i mówi, że to ja jechałem z taką prędkością - stwierdził Hołowczyc. - Ja widziałem ten nieoznakowany radiowóz zaparkowany po prawej stronie, chyba bym musiał być idiotą, żeby specjalnie jechać szybko tylko po to, żeby mieć zmierzoną tę prędkość.

Hołowczyc stwierdził, że teraz to sąd stwierdzi, czy on sam jechał zgodnie z przepisami.

Policja: poprawna kontrola

Z zarzutami pod adresem policji skonfrontowany został rzecznik policji, Mariusz Sokołowski. Policjant powiedział, że na wideorejestratorze dokładnie widać prędkość, z jaką porusza się kontrolowany samochód.

- Działa to na zasadzie takiej, że radiowóz mierzy swoją prędkość i musi przez odcinek 100 metrów jechać z podobną prędkością i na tej podstawie możemy ocenić, że auto przed nami jedzie z określoną prędkością - wyjaśnił działanie urządzenia Sokołowski. - Jest tam dokładnie czas pomiaru, w jakim momencie rozpoczęto pomiar, w jakim zakończono.

Przy wątpliwościach - jak stwierdził rzecznik - biegły z łatwością oceni z jaką prędkością poruszał się kontrolowany pojazd.

Sokołowski powiedział, że policjant, który zatrzymał Hołowczyca, pracuje w drogówce od 16 lat, przeszedł wszystkie szkolenia, jest doświadczony. - Policjanci z Mazowsza mówią, że nie widzą tu jakichkolwiek wątpliwości co do tego, że wykroczenie popełniono - stwierdził.

Gra na czas?

Sokołowski powiedział, że nieprawdą jest, że nie może być używany 13-krotny zoom. Podkreślił, że policjanci używają nawet 20-krotnego zoomu, a urządzenia tego typu używane są nie tylko w Polsce, ale także wielu innych krajach.
Pytany o różnice w wersji policji i kierowcy, rzecznik powiedział, że "jest spór". - Niech rozstrzygnie sąd. My dajemy cały materiał, jaki mamy - oświadczył.

Wyraził także nadzieję, że Hołowczyc nie będzie grał na czas, do przedawnienia wykroczenia. Wyjaśnił, że wykroczenie przedawnia się po roku od rozpoczęcia postępowania. - Mam nadzieję, że przy woli wyjaśnienia jednej i drugiej strony, jaka jest deklarowana, sąd ustali, czy pan Krzysztof jechał z taką prędkością, czy inną - stwierdził. Dodał, że ciężko mu uwierzyć, że doświadczeni policjanci nie potrafią używać wideorejestratora.

LINK + VIDEO

małymobil - 6 Marzec 2015, 16:38

Sprawa jest jasna. <R> dało po prostu plamę. :mad: Hołek nie jest głupi. :lol:
piotreg - 8 Marzec 2015, 12:58

małymobil napisał/a:
Hołek nie jest głupi. :lol:

Z tego filmiku jasno wynika, że Hołek leciał jak wariat. Chodzi mi o fragment, na którym im śmignął przed maską.



Jeśli to było 95-105 km/h, to ja jestem Hołek. :lol:

autogaz1984 - 8 Marzec 2015, 14:07

Cytat:
To by było w ogóle nielogiczne żebym widząc nieoznakowany radiowóz jeszcze jechał 200 na godzinę (...)

Po pierwsze, przy takiej prędkości przejazdu koło radiowozu, przeczuwam, że nawet nie zobaczyłby numeru rejestracyjnego, a po drugie skąd miałby wiedzieć że to radiowóz <R> . :o

A może Hołek jest częstym gościem naszego forum. :grin:

piotreg - 8 Marzec 2015, 15:18

W tamtych okolicach lata tylko ta Vectra, więc jeżeli Hołek lata tamtędy często, mógł wiedzieć, że to radiowóz. Nie ulega też wątpliwości, że Hołek leciał jak rakieta, i w całym tym sporze opowiadam się po stronie Policji.
kalex - 8 Marzec 2015, 20:33

Nie dokonali pomiaru prawidłowo Pietia, więc nie fikaj, bo Hołek wyśle do Ciebie nieoznaczony autobus i pojedziesz na wycieczkę.
piotreg - 8 Marzec 2015, 21:29

Kalina, proszę Cię - bądź obiektywny!
piotreg - 8 Marzec 2015, 22:09

Cytat:
Afera z Hołowczycem! Gnał przed policją 175 km/h?



Ile naprawdę pędził znany polski rajdowiec, gdy w w 2013 r. w okolicach Żurominka (woj. mazowieckie) złapała go policja? Funkcjonariusze twierdzą, że Krzysztof Hołowczyc (52 l.) przekroczył dozwoloną prędkość o 114 km, czyli, że gnał swym nissanem 204 km na godzinę! Hołowczyc mandatu wtedy nie przyjął i utrzymuje, że jechał dużo wolniej. Fakt poprosił matematyka o wyliczenie średniej prędkości rajdowca. I mamy wynik.


Na filmie, który trafił do mediów widać, jak kierowca czarnego nissana mija radiowóz, stojący na skrzyżowaniu "siódemki" i drogi do Kosin Bartosowych. Zegar wideorejestratora wyświetla godzinę 9.21.23. O godz. 9.22.40 samochód mija tablicę z nazwą miejscowości "Żurominek". Te dwa punkty są od siebie oddalone dokładnie o 3,7 km. Kierowca pokonał tę odległość w 76 sekund. Mając te dane, poszliśmy do nauczyciela matematyki, by pomógł nam obliczyć średnią prędkość samochodu Hołowczyca.

– Wzór na obliczenie prędkości to droga dzielona przez czas. Po podstawieniu do wzoru odległości 3,7 i czasu 76 sekund, czyli 0,02111111 godziny, wychodzi nam średnia prędkość: ponad 175 km na godzinę – łatwo wyliczył Andrzej Jankowski, nauczyciel matematyki z Warszawy.

Co z tego wynika? To, że 29 października 2013 r. Hołowczyc oczywiście pędził jak wariat, ale niewykluczone, że nie osiągnął aż 204 km/h, jak twierdzi policja. Niezależnie od tego, obliczenia matematyka potwierdzają, że 90 km/h – prędkość dozwoloną na tym odcinku – mógł przekroczyć blisko dwukrotnie lub więcej!

Sprawa rajdowca trafiła do sądu w Łodzi, ale w czwartek została utajniona. Wiadomo jednak, że kierowca zarzuca policjantom, że nagranie zostało źle wykonane. Dlaczego? To wprost nie do uwierzenia, ale twierdzi, że... to policja gnała z zawrotną prędkością, a nie on!

– Stoimy na stanowisku, że zatrzymanie kierowcy odbyło się zgodnie z obowiązującymi przepisami – twierdzi jednak podkom. Alicja Śledziona, rzeczniczka mazowieckiej policji. – Nissan rozwinął prędkość do 204 km na godz. na drodze, gdzie jest ograniczenie prędkości do 90 km na godz. W tym wypadku za złamanie przepisów drogowych grozi mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych, ale kierowca odmówił jego przyjęcia – dodaje, wyjaśniając, jak sprawa trafiła do sądu.

Link

kalex - 9 Marzec 2015, 08:01

Powyżej mamy doskonałe potwierdzenie jak się u nas postępuje. Jechał, nie jechał, może jechał, a może nie. Ale na pewno za szybko - działę mu z górnej półki.

Nie ma jednoznacznego pomiaru prędkości, prawidłowo wykonanego, więc powinno być po sprawie.

Równie dobrze mógłby jakiś Marian z Matiza z kamerką podesłać nagranie jak to go Nissan Hołka śmignął.

piotreg - 9 Marzec 2015, 10:48

Mnie chodzi tylko o to, że Hołek robi idiotów z Policjantów - twierdzi, że jechał w przedziale 95 km/h - 105 km/h, a Policjanci mu wciskają 204. A prawda jest taka, że leciał jak wariat i niewykluczone, że na krótkim odcinku drogi mógł mieć nawet 204 km/h. Jeżeli pomiar został wykonany nieprawidłowo, niech Sąd go uniewinni! Co nie zmienia faktu, że jego pojazd leciał z prędkością bardzo zbliżoną do tej, co została zmierzona.

PS. Matematyk wyliczył średnią prędkość na poziomie 174 km/h!

małymobil - 9 Marzec 2015, 12:15

piotreg, weź pod uwagę że oni stali. Ruszyli z miejsca i musieli szybko dojść Hołka. Jakby leciał te 204km/h to Vectra musiała by jechać 250 żeby go szybko dojść. Mógł chwilowo lecieć 150, ale 204km/h mu nie udowodnią. Powołany jest biegły i on będzie się bawił.
piotreg - 9 Marzec 2015, 13:14

Przecież pomiar był zrobiony dopiero jak - w teorii - zrównali się z nim prędkością. Zasada funkcjonowania videorejestratorów jest jaka jest, budzi ona kontrowersje, ale nie ulega wątpliwości, że Hołek i tak przekroczył prędkość o 500 zł i 10 punktów karnych. :D Mógł więc przyjąć mandat, a nie teraz robi z siebie błazna, że leciał 95 km/h.
autogaz1984 - 9 Marzec 2015, 13:15

piotreg napisał/a:
(...) 10 punktów karnych.

Ja bym tego nie przyjął. :wink: :grin:

piotreg - 9 Marzec 2015, 13:19

Każdy ma takie prawo. Pamiętaj, że maksymalną grzywnę jaką policjant w tym wypadku może nałożyć to 500 zł (o ile nie było zbiegu wykroczeń - wówczas 1000 zł). W Sądzie możesz na garba przyjąć 5000 zł. Jest ryzyko, jest zabawa.
phonemaniac - 7 Lipiec 2015, 17:34

Cytat:
Hołowczyc winien. Sąd w Mławie nie pozostawił złudzeń

We wtorek zapadł długo oczekiwany wyrok w głośnej sprawie Krzysztofa Hołowczyca. Półtora roku temu policjanci zatrzymali olsztyńskiego rajdowca, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość.


- Sąd uznał pana Krzysztofa Wiesława Hołowczyca za winnego tego, że dnia 29 października 2013 roku na drodze krajowej S7 w okolicach miejscowości Żurominek, jadąc autem marki Nissan [GT-R - przyp. red.], przekroczył dopuszczalną prędkość o 71 km na godz. poza obszarem zabudowanym - mówi dla "Gazety Wyborczej Olsztyn" Tomasz Mync, prezes Sądu Rejonowego w Mławie. - W związku z tym nakłada na niego grzywnę w wysokości 4 tys. zł, obarcza kosztami postępowaniami sądowego, które wyniosły 2199,15 zł, oraz dodatkową opłatą 400 zł [10 proc. grzywny - przyp. red.].

Wyrok w tej sprawie pierwotnie miał zapaść już 1 lipca, ale wówczas przewód sądowy został zakończony, a sąd odroczył jego ogłoszenie. Wszystko ze względu na skomplikowany charakter sprawy. O samym przebiegu procesu niewiele wiadomo, bo sąd ze względu na ochronę interesu prywatnego rajdowca zdecydował się utajnić jego przebieg.

Przypomnijmy jednak, że według policjantów Krzysztof Hołowczyc na drodze krajowej nr 7 (trasa Olsztyn - Warszawa) przekroczył dopuszczalną prędkość o 114 km na godz. Zarejestrował to patrol policji, który zatrzymał kierowcę do kontroli. Funkcjonariusze poinformowali olsztynianina, że za popełnione wykroczenie grozi mu mandat w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych.

Krzysztof Hołowczyc postanowił nie przyjmować tej kary, więc sprawa została skierowana do sądu. Kierowca na pierwszej rozprawie nie przyznał się do winy, tłumacząc potem na antenie TVN 24, że prędkość, jaką zarejestrował wideorejestrator, tak naprawdę była prędkością policyjnego samochodu, który go gonił. Kierowca opowiadał też, że najpierw policjant miał mu zarzucić, iż przekroczył prędkość o 50 km na godz., a dopiero po jakimś czasie, że o 114 km na godz.

Podczas przewodu sądowego biegły miał ostatecznie ustalić (jak dowiadujemy się nieoficjalnie), że w miejscu, gdzie była dopuszczalna prędkość 90 km na godz., Hołowczyc faktycznie jechał za szybko. Ale przekroczył prędkość o 71 km na godz., a nie, jak twierdziła policja, o 114 km na godz. Nie zmieniło to jednak stanowiska sądu co do winny kierowcy rajdowego.

Wtorkowy wyrok to cios dla Krzysztofa Hołowczyca, który od lat propaguje bezpieczną jazdę.

Punkty karne będą mogły zostać przyznane kierowcy po uprawomocnieniu wyroku. - Biorąc pod uwagę możliwość złożenia apelacji przez adwokata, może to potrwać nawet do końca września - podkreśla Tomasz Mync.

LINK

autogaz1984 - 7 Lipiec 2015, 17:43

I ciekawe jaką teraz ma minę Hołek:

a) :sad:
b) :smile:
c) :cry:
d) :mad:

Jak sądzicie :?: :grin:

piotreg - 8 Lipiec 2015, 10:50

małymobil napisał/a:
Sprawa jest jasna. <R> dało po prostu plamę. :mad: Hołek nie jest głupi. :lol:

mały, istotnie miałeś rację. Po co wziąć 500 zł mandatu, jak można prawie 6 500 przyjąć na klatę w Sądzie. :lol:

PieTrzaK - 8 Lipiec 2015, 11:03

Taka kasa podejrzewam nie robi na nim większego wrażenia, ale plama na wizerunku już tak...
phonemaniac - 8 Lipiec 2015, 11:03

No, no, a dodatkowo antyreklama gratis.
PieTrzaK - 8 Lipiec 2015, 11:07

Na Rajdzie Polski mnie 3 razy na dojazdówkach wyprzedzał średnio przepisowo. :razz:

No ale za to na szczęście chyba nikogo nie udupiają. :grin:

małymobil - 8 Lipiec 2015, 12:03

piotreg napisał/a:
małymobil napisał/a:
Sprawa jest jasna. <R> dało po prostu plamę. :mad: Hołek nie jest głupi. :lol:

mały, istotnie miałeś rację. Po co wziąć 500 zł mandatu, jak można prawie 6 500 przyjąć na klatę w Sądzie. :lol:

piotreg, przekroczenie o 71 km/h to nie o 114 km/h, bo to że przekroczył nie podlega dyskusji. I tak jest to przedział 500 PLN. Hołek liczył, że go sąd uniewinni i szczerze pisząc tamtego posta też o tym myślałem, ale w grę wszedł biegły sądowy i było po temacie. A dla niego 500 czy 6500 to nie różnica.

euros - 8 Lipiec 2015, 12:24

Powinni go teraz pogonić z kampanii o bezpieczeństwie, której jest twarzą.
piotreg - 8 Lipiec 2015, 14:34

małymobil napisał/a:
piotreg, przekroczenie o 71 km/h to nie o 114 km/h, bo to że przekroczył nie podlega dyskusji. I tak jest to przedział 500 PLN. Hołek liczył, że go sąd uniewinni i szczerze pisząc tamtego posta też o tym myślałem, ale w grę wszedł biegły sądowy i było po temacie. A dla niego 500 czy 6500 to nie różnica.

Mógł po cichu przyjąć mkk 500 zł i 10 pkt. karnych. A tak sam sobie wykręcił aferę, której konsekwencje mogą być dla niego bardziej bolesne niż tych 6 500 zł.

delpiero - 8 Styczeń 2016, 21:59

Cytat:
Policyjna vectra z wideorejestratorem "padła"

Postrach piratów drogowych definitywnie odmówił posłuszeństwa przed około miesiącem.



Jak informuje Artur Ryfiński komendant powiatowy policji w Mławie, bordowy, nieoznakowany opel vectra nie nadaje się już do naprawy, koszt remontu jest za duży. Samochód ma na liczniku przejechanych ponad 280 tys. km.

- Zużył się, cały czas był na służbie, nie tak jak prywatne samochody, które odpoczywają w garażu – podkreśla szef Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Zakup kolejnego w najbliższej przyszłości nie dojdzie do skutku. Gdyby władze miasta i powiatu "zrzuciły się" na połowę jego ceny, wówczas drugą wyłożyłaby komenda główna (są to tak zwane zakupy centralne). Ale ponieważ takie auto "z wyższej półki", spełniające określone parametry techniczne, wyposażone w wideorejestrator jest bardzo drogie, raczej się na to nie zapowiada.

Póki co, mławska drogówka ma w najbliższym czasie otrzymać fotoradar od straży miejskiej, gdyż nowe przepisy, które weszły w życie od nowego roku, pozbawiły strażników możliwości przeprowadzania kontroli tymi urządzeniami. Procedury przekazania "suszarki" (radar ręczny Iskra z kamerą i monitorem) są na etapie finalizowania.

Źródło: www.naszamlawa.pl

phonemaniac - 1 Luty 2016, 13:26

Czyżby do Mławy zawitało coś nowego? Wczoraj na #19 mówili coś o fiacie Bravo, a w sobotę na #19 było gorąco z powodu jakiegoś ciemnego Mondeo. Ja osobiście nic nie widziałem.
piotreg - 1 Luty 2016, 13:38

phonemaniac napisał/a:
(...) a w sobotę na #19 było gorąco z powodu jakiegoś ciemnego Mondeo.

Może <itd> ? :o

Sygnettoo - 1 Luty 2016, 14:35

Niiiiiiii, to są auta <R> , ale bez kamer. Tzn. ten Fiat, a to Mondeo to... pewnie jak większość info na CB.
phonemaniac - 1 Luty 2016, 14:46

Ja tak podejrzewam właśnie.
delpiero - 23 Marzec 2016, 20:42

Cytat:
Pierwsze "ofiary" wideorejestratora

W ciągu pierwszego tygodnia patrolowania naszych dróg oplem vectrą z wideorejestratorem policjanci odnotowali 100 wykroczeń.

Przeszło połowa z nich – 52 to przekroczenia prędkości. Nie było litości, wszystkie ujawnione wykroczenia kończyły się mandatem. Stróże prawa wypisali ich 58, gdyż niektórzy piraci byli karani za dwa, a nawet trzy przewinienia, które zarejestrowało urządzenie.

Jak zdradza Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie, póki co obyło się bez spektakularnych pościgów.

Używanego opla vectrę z wideorejestratorem użyczyła mławskiej komendzie inna jednostka policji. Pierwszy raz wyruszył na drogi naszego powiatu 11 marca i będzie je patrolował do czasu, kiedy stróże prawa nie otrzymają nowego samochodu w ramach zakupów centralnych. Warunkiem jest jednak dofinansowanie z budżetu miasta i powiatu w kwocie 60 tys. zł. Jak informował ostatnio nadkom. Krzysztof Hincman, zastępca komendanta powiatowego w Mławie, jeśli pieniądze zostaną przyznane, nowe auto trafi do naszej jednostki na jesieni.

Przypomnijmy - w zeszłym roku popsuła się bordowa vectra z wideorejestratorem, a mławscy policjanci mieli do dyspozycji tylko ręczne mierniki prędkości oraz fotoradar, który otrzymali pod koniec stycznia br. od straży miejskiej.


Źródło: www.naszamlawa.pl

Sygnettoo - 23 Marzec 2016, 21:05

To chyba jednak nie jest zdjęcie z tego konkretnego wideo. :-)
Elite - 23 Marzec 2016, 21:30

W Vectrze był Zurad. Chyba że któraś z innych załóg na gościnnych występach. :roll:
Sygnettoo - 23 Marzec 2016, 21:40

Cytat:
Opla vectrę z wideorejestratorem użyczyła mławskiej komendzie inna jednostka policji.

Czytamy, szefunciu. ;-)

delpiero - 23 Marzec 2016, 23:21

Wczorajszy wypadek obstawiała granatowa Vectra kombi, więc transfer albo z KPP Sokołów Podlaski (WSI 32AJ), albo z KPP Przysucha (WZU K001). :o
Sygnettoo - 23 Marzec 2016, 23:28

Ta Vectra jeździła kiedyś powiat obok. Było to już jakiś parę ładnych lat temu, ale... co ja tam wiem, komisarza zapytajcie. Pewnie info na Facebooka już wpłynęło. :-D
delpiero - 23 Marzec 2016, 23:33

Może jednak Vectra z Płońska nie poszła na żyletki. :o

Cytat:
- granatowy Opel Vectra C Combi, nr rej. WR 70978?

Sygnettoo - 23 Marzec 2016, 23:40

Ja bym szukał dużo wcześniej i to wśród numerów 001 ale może i Płońsk blefował? Kto wie... :wink:
delpiero - 24 Marzec 2016, 00:09

No to już pisałem, że WZU K001 z KPP Przysucha. :roll:
piotreg - 24 Marzec 2016, 13:22

Uwiecznił ją phone jeszcze kiedy stacjonowała w KPP Przysucha.
piotreg - 24 Marzec 2016, 13:33

delpiero napisał/a:
Przypomnijmy - w zeszłym roku popsuła się bordowa vectra z wideorejestratorem, a mławscy policjanci mieli do dyspozycji tylko ręczne mierniki prędkości oraz fotoradar, który otrzymali pod koniec stycznia br. od straży miejskiej.

A oznakowana Kia jeszcze w służbie z videorejestratorem? :o

Sygnettoo - 24 Marzec 2016, 14:04

Oczywiście. :) Regularnie suszy na drodze K-7.
piotreg - 24 Marzec 2016, 14:09

A co z urządzeniem zwanym videorejestratorem?
Sygnettoo - 24 Marzec 2016, 14:41

Wiesz co? Ja pomyślałem i doszedłem do wniosku... że Kia mogła przejść do Przysuchy ręką w rękę. Ale... potwierdzimy. :cool: :)
Sygnettoo - 24 Marzec 2016, 14:50

Ten gość nade mną pisze jakieś głupoty! Bana mu! Pewnie jest od guru i wprowadza w błąd! Kia dalej w posiadaniu mławskiej drogówki, ale póki co... jako niesprawny samochód. :)
phonemaniac - 24 Marzec 2016, 16:18

Jak będę wracał, to mam nadzieję, że będzie polować na K-7.
piotreg - 24 Marzec 2016, 18:59

Sygnettoo napisał/a:
Ten gość nade mną pisze jakieś głupoty! Bana mu! Pewnie jest od guru i wprowadza w błąd! Kia dalej w posiadaniu mławskiej drogówki, ale póki co... jako niesprawny samochód. :)

Zadzwonię do KWP do Poznania i zapytam, czy trzeba Cię zbanować. On uruchomi swoich agentów... :twisted:

autogaz1984 - 24 Marzec 2016, 21:42

piotreg napisał/a:
Zadzwonię do KWP do Poznania i zapytam, czy trzeba Cię zbanować. On uruchomi swoich agentów...

:lol:

phonemaniac - 28 Marzec 2016, 19:52

Potwierdzam, Viki WZU K001 aktywna dzisiaj na drodze K-7.
Sygnettoo - 28 Marzec 2016, 21:21

A kryją się i uciekają jakby mieli nowe auto. :-D Foto z dziś z drogi K-7.
phonemaniac - 28 Marzec 2016, 21:33

A to moje z dzisiaj, niestety jechali w kierunku przeciwnym. Myślałem, że pogonią za Mondeo, kończył wyprzedzanie na ciągłej:
piotreg - 7 Październik 2016, 13:58

phonemaniac napisał/a:
Potwierdzam, Viki WZU K001 aktywna dzisiaj na drodze K-7.

Nadal żyje i nadal bez zmian.

autogaz1984 - 18 Listopad 2016, 20:22

piotreg napisał/a:
Nadal żyje i nadal bez zmian.

Nie wiem, czy jeszcze żyje, ale jego następca już się uzbraja. :evil: Sygnet, mądralo - wiesz coś o tym...? :twisted:

Cytat:
Nowe radiowozy mławskiej policji, w tym jeden z videorejestratorem

"(...) natomiast Skoda Octavia, wyposażona w wideorejestator wyruszy na drogi miasta i powiatu, służąc kontroli ruchu drogowego. Tego ostatniego pojazdu jeszcze w jednostce nie ma, jest obecnie przystosowywany i wyposażany. (...)"

Link

Sygnettoo - 18 Listopad 2016, 20:39

Wiem, ale jak to zwykle bywa, wszystko w swoim czasie. Będzie stał na kołach z kamerą to zrobię ściepę na elpegie i będziesz mógł pooglądać. ;)
Zaj007 - 18 Listopad 2016, 21:15

Przygotowania trwają w najlepsze! :)

Cytat:
(...) Auta zostały poświęcone, by pełniona w nich służba była bezpieczniejsza (...)

Źródło

Sygnettoo - 18 Listopad 2016, 22:12

autogaz1984, mało tego! Będą dwa takie! Szukaj, szukaj. :P Oczywiście nie dwa takie auta w jednym mieście, nie?
phonemaniac - 19 Listopad 2016, 07:52

O. Trzeba będzie zapolować przy okazji najbliższego wyjazdu na Warmię.
Zaj007 - 19 Listopad 2016, 13:25

W tym roku jeszcze czekają mnie co najmniej 3 przejazdy tam i z powrotem (czyli 6 razy przejadę drogą K-7 koło Mławy). Będę miał oczy otwarte. ;)

Szkoda tylko, że dni są takie krótkie... nocna sesja to kiepski pomysł.

piotreg - 19 Listopad 2016, 15:50

Sygnettoo napisał/a:
Wiem, ale jak to zwykle bywa, wszystko w swoim czasie. Będzie stał na kołach z kamerą to zrobię ściepę na elpegie i będziesz mógł pooglądać. ;)

Znając życie będzie to piękna RS. A co z Vectrą? Zakończyła swój żywot, czy jeszcze swoje przejedzie w innym powiecie?

Zaj007 napisał/a:
Przygotowania trwają w najlepsze! :)

Już ostatnio RS'kę w Głogowie poświęcili. :D

Zaj007 napisał/a:
Szkoda tylko, że dni są takie krótkie... nocna sesja to kiepski pomysł.

Lepsza taka niż żadna. :D

autogaz1984 - 19 Listopad 2016, 20:07

Cytat:
Będzie stał na kołach z kamerą to zrobię ściepe na elpegie i będziesz mógł pooglądać (...)

Czekam z niecierpliwością. :good: :popcorn:

Sygnettoo napisał/a:
Oczywiście nie dwa takie auta w jednym mieście, nie?

Dzięki za info, bo poszukiwałbym tylko w Mławie... :razz:

piotreg napisał/a:
Już ostatnio RS'kę w Głogowie poświęcili.

piotreg, teraz to pewnie z węża strażackiego poszło, bo widocznie w Głogowie za słabo było. :grin:

piotreg - 20 Listopad 2016, 08:58

autogaz1984 napisał/a:
Dzięki za info, bo poszukiwałbym tylko w Mławie... :razz:

Już widzę Ciebie, jak latasz z aparatem... cóż za determinacja i wola walki! :lol:

autogaz1984 - 20 Listopad 2016, 15:01

piotreg napisał/a:
Już widzę Ciebie, jak latasz z aparatem...

Chodziło mi o artykuły prasowe... :facepalm: :lol:

piotreg - 21 Listopad 2016, 11:06

:facepalm:
piotreg - 26 Listopad 2016, 18:12

Moje przypuszczenia potwierdziły się - KPP Mława zasili Octavia RS. Oznakowana Kia Ceed już bez kamer.

Źródło: elightbars.pl

Zaj007 - 26 Listopad 2016, 23:04

Rozumiem jeszcze ją szykują? Wczoraj/dziś nie napotkałem nic ciekawego...
piotreg - 27 Listopad 2016, 13:28

Jeszcze nie wyjechała na pewno. Druga RS'ka pójdzie na inny powiat.
Zaj007 - 27 Listopad 2016, 17:20

I tak będą roszady między nowymi powiatami wg nowego planu. :) Ciekawe na ile zagości na drodze K-7. :o
piotreg - 2 Grudzień 2016, 11:50

Oznakowana Kia, która latała z kamerami definitywnie zdjęta ze służby. W zamian powiat dostanie nieoznakowaną Skodę RS.
piotreg - 14 Grudzień 2016, 07:44

Zaj007 napisał/a:
W tym roku jeszcze czekają mnie co najmniej 3 przejazdy tam i z powrotem (czyli 6 razy przejadę drogą K-7 koło Mławy). Będę miał oczy otwarte. ;)

Wyglądaj za srebrną Skodą Octavią III RS, nr rej. WPZ 98EW. Źródłem informacji jest oczywiście pierwszy łowca RP, niejaki Sygnettoo.

Sygnettoo - 14 Grudzień 2016, 09:38

Źródło to zespół elightbars.pl, nie jednostka. :)
piotreg - 14 Grudzień 2016, 12:17

Sygnettoo napisał/a:
Źródło to zespół elightbars.pl, nie jednostka. :)

:good:

Zaj007 - 15 Grudzień 2016, 22:06

Kurna, na ten rok zakończyłem dojazdy do Warszawy. Pojazdu nie napotkałem. :grin:
piotreg - 17 Grudzień 2016, 17:36

Fot. FB - Videorejestratory W Polsce:
piotreg - 22 Marzec 2017, 08:46

delpiero napisał/a:
Wczorajszy wypadek obstawiała granatowa Vectra kombi, więc transfer albo z KPP Sokołów Podlaski (WSI 32AJ), albo z KPP Przysucha (WZU K001). :o

Vectra naprawiona. Wróciła do KPP Przysucha.

Źródło: http://elightbars.pl

delpiero - 17 Październik 2017, 20:14

Cytat:
Audi Q7 staranowało policyjną skodę z wideorejestratorem. Sprawcy uciekli

Mławscy i nie tylko mławscy kierowcy znają dobrze - choć właściwie należałoby napisać - znali dobrze nieoznakowaną Skodę Octavię z wideorejestratorem o numerach WPZ. To właśnie w tym środowisku dość szybko rozeszła się wiadomość, że pod Dębskiem (gm. Szydłowo) w piątkowy wieczór 6 października podczas próby zatrzymania skradzionego w Ciechanowie Audi Q7 policyjne auto zostało rozbite. Sprawców tego czynu do dziś poszukuje policja, a na "mławskiej ulicy" już trwa ożywiona dyskusja, czy policjanci przy próbie zatrzymania zachowali się profesjonalnie.

Źródło: www.codziennikmlawski.pl

zurad - 8 Kwiecień 2018, 21:13

piotreg napisał/a:
Oznakowana Kia Ceed już bez kamer.

Kamerki poszły obie do Octavki.

zurad - 10 Maj 2018, 02:01

:arrow: Skoda Octavia III RS przed fl., nr rej. WPZ 98EW - kamera przód i tył (PolCam)
delpiero - 5 Listopad 2018, 09:49

:arrow: WPZ 98EW
małymobil - 5 Kwiecień 2022, 10:58

WPZ 98EW cały czas lata.
małymobil - 30 Maj 2023, 10:44

Skoda tablice bez zmian i aktywna.
małymobil - 31 Styczeń 2024, 08:37

Mławska Skoda WPZ 98EW jeszcze nie pojawiła się na drogach w tym roku.
małymobil - 21 Marzec 2024, 15:04

WPZ 98EW wróciła.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group