Forum Mapy Fotoradarów

Radom - Laser

piotreg - 9 Marzec 2009, 15:42
Temat postu: Laser
KWP Radom dysponuje także suszarką laserową. :shock:
Jak puszczą Wam "wiązkę" z dużej odległości to nie będzie zmiłuj. :D Uważajcie!

CB radio może Wam skórę uratować.

miras - 7 Sierpień 2009, 14:52
Temat postu: Re: Laser
Czy iskra to może jest, co ten 'misiek' z foty trzyma w garści?



Jeżeli tak to ustrzeliłem go jeszcze przed oficjalnym pochwaleniem się nim w prasie przez radomską Policję. Fotka była zrobiona na ul. Warszawskiej między Barlickiego, a Witosa (w okolicach skrzynki FR). Tutaj celuje w jadących od strony Wawki...
Tylko trochę słabo go widać... :evil:

piotreg - 7 Sierpień 2009, 14:57

Ja tam wyraźnie widzę laser :-)

KMP Radom to pewnie ma i Iskrę, i lasery :-)

OJCIEC - 7 Sierpień 2009, 14:57

Tak, o ile z tej odległości można cokolwiek wypatrzeć, to jest to bardziej Iskra. Laser przykłada się do policzka, namierzając cel przez celownik optyczny, natomiast tutaj miś ma ewidentnie wyprostowaną rękę.

PS.
Czy dalej gdzieś egzystuje błędne przekonanie, że Iskra jest laserem?! Skąd to się do cholery wzięło?!!

miras - 7 Sierpień 2009, 14:58

Tu go będzie lepiej widać...


phonemaniac - 7 Sierpień 2009, 14:58

Chwalić to się chwalili już w Echu dnia 5 kwietnia ;)

Echo Dnia

Cytat:
"Iskra" - radar - bat radomskiej policji na piratów drogowych

Radar mierzący prędkość samochodów nadjeżdżających i odjeżdżających
Radomscy policjanci z "drogówki” zaczęli testować nowy radar "iskra”. Testować i stosować go w praktyce. Namierzanie już się rozpoczęło.

"Iskra" to radar nowej generacji. Jest lekki i zasilany bateriami a nie z radiowozu, co daje możliwość namierzania pojazdu z miejsca dostępnego jedynie dla patroli pieszych. Ale to nie jedyny dodatkowy atut urządzenia. Jak zapewnia producent radarem można namierzać pojazdy poruszające się w tym samym kierunku co radiowóz, jak i w przeciwnym, a nawet wybierać samochód najszybciej jadący z grupy aut.

- O tym, jak urządzenie sprawuje się na drodze będą mogli przez najbliższe dni przekonać się radomscy kierowcy, którzy mają zbyt "ciężką nogę” i zostaną namierzeni przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zapowiedział Rafał Jeżak z zespołu do spraw komunikacji społecznej KMP w Radomiu.

piotreg - 7 Sierpień 2009, 14:58

Ojciec, do okulisty :-)
OJCIEC - 7 Sierpień 2009, 14:59

OK, teraz wyraźnie widać, że to LASER - Ultralite LTI 20.20.

Jeśli tak mają zamiar mierzyć tym sprzętem, to Radomianie są bezpieczni :)

miras - 7 Sierpień 2009, 15:00

A fotkę strzeliłem jeszcze w lutym. Nie wiem czemu nie wywaliłem jej tu duuuuuużo wcześniej...
Już wiem - wcześniej nie miałem pojęcia jak to się robi :D :D :D

lukaszr - 7 Sierpień 2009, 15:44

OJCIEC napisał/a:
Jeśli tak mają zamiar mierzyć tym sprzętem, to Radomianie są bezpieczni ;)

Dokładnie to samo chciałem napisać - ja nie wiem jak on tak mógł robić pomiary i że mu wychodziły :wink:

OJCIEC - 7 Sierpień 2009, 16:26

No, może jest najlepszym strzelcem w drużynie i trafia bez podpórki z 50m w zapałkę ;) Ale z drugiej strony utrzymać się w ten sposób w ruchomym celu przez sekundę, dwie, to zupełnie inna bajka.
radi - 8 Sierpień 2009, 12:01

Ciekawe jak typuje - nie patrząc w optykę - jeden z kilku ewentualnych nadjeżdzających samochodów... na kogo wypadnie, na tego bęc :)
Buonarotti1500 - 23 Sierpień 2009, 20:02

Ten misiek na fotce nie ma bladego pojęcia jak trzymać UltraLyte, widać, że całe życie zapieprzał na suszarkach radarowych vide Rapid...

Jeśli zdjęcie pochodzi z lutego, ale pewnie ubiegłego roku (?) to wiem, że jeden egz. Ultralyte był w tamtym czasie na testach w KMP w Radomiu.

phonemaniac - 21 Marzec 2011, 19:47

Dzisiaj na ul. Kozienickiej (na przeciw kościoła), na (50) , ekipa misiaczków suszyła laserem na obie strony (w stronę Kozienic i w stronę ronda kozienickiego).
phonemaniac - 13 Kwiecień 2011, 21:09

Dzisiaj ok. 17.00 na ul. Kozienickiej był aktywny laser w kierunku Kozienic. W obstawie 2 nowe nabytki :)
mariom2 - 17 Listopad 2011, 21:56

Już jest mariom2 od niedawna ;) Z <LR> często stoją też przy Volvo na wlocie od CK za 1-wszymi światłami.

Tak więc przez miasto nie szarżować :grin:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group