Forum Mapy Fotoradarów

DOLNOŚLĄSKIE - Mleczna - DK nr 8 (Wrocław - Kłodzko)

Gość - 5 Marzec 2009, 07:21
Temat postu: Mleczna - DK nr 8 (Wrocław - Kłodzko)
Cytat:
Fotoradar stacjonarny na wysokości miejscowości Mleczna

- jadąc w kierunku Wrocławia
, ogr. (70)

Wczoraj o 8 rano śmigałem do Kłodzka i z moich obserwacji wynika że puchy wszystkie były puste, natomiast jak wracałem to w tym miejscu dostałem wyraźny sygnał żeby zwolnić...

Dodam, że w widocznej zatoczce zaparkowane było oznakowane Mondeo Combi, a mundurowi coś się kręcili koło masztu.

OJCIEC - 5 Marzec 2009, 09:32

Dzięki za info. Ciekawe jak długo w tamtych okolicach trzymają FR-y na słupach.

Np. w okolicach Bolesławca AD9 wkładają na 3-4 godziny. Pewnie ta sama zmiana musi jeszcze w ciągu tej samej dniówki obrobić foty. W innych miejscach Fotorapidy wiszą i po 2-3 dni.

piotreg - 5 Marzec 2009, 13:40

To ciekawostka. Nigdy wcześniej nie słyszałem info na temat aktywnej stacjonarki na odcinku Wrocław - Kłodzko.
Gość - 5 Marzec 2009, 13:45

Może za samochodem stał na trójnogu. Nie zwróciłem na to uwagi... na radiu krzyczeli, że stoją i będą szykować się do łapanki. Nie pasowała mi ta łapanka, bo byli bez suszary i to kombiakiem i w dodatku kręcili się po poboczu jak gówo... w przeręblu...

A jak przejeżdżałem to był sygnał...

piotreg - 5 Marzec 2009, 13:49

I jeszcze mi powiedz, że Twój Uniden dał radę?
BluesWings - 5 Marzec 2009, 13:53

Uniden się zesrał, jedyne co pokazał to czujniki sygnalizacji w Łagiewnikach.

Ale miałem kurs po samochód kumpla, od którego była V1 i zabrał ją ze sobą.

BluesWings - 5 Marzec 2009, 14:18

Tak szczerze, piotreg, to liczyłem, że chociaż jak zwolnię, to leciutko zapiszczy, a on poszedł w wieczny sen. :) Kumpel jechał tuż przede mną i na radyjku przekazał sygnał, słyszałem go wyraźnie.

PS. Może ktoś chce kupić rarytas?

Takiego to na Googlach w ogóle nie znajdziecie, ani zdjęcia, ani opisu.

wksek - 8 Marzec 2009, 22:19

Ta puszka wiecznie jest pusta, już kilka razy traciła głowę (mam fotki dla zainteresowanych swojej produkcji), a swego czasu podróżowałem koło tego słupa raz w tygodniu i nigdy nie pstrykał nic, a powinien bo kilka osób tam zginęło...
piotreg - 8 Marzec 2009, 22:42

Jak to mawia Ojciec, nie znasz dnia ani godziny...
wksek - 22 Maj 2009, 13:56

Słup zamalowany sprejem po oczach, także już nie postraszy.

Fot nie ma, wytłumaczenie w Videorejestratorach

piotreg - 29 Styczeń 2011, 16:52

Już prawie półtora roku jest zamalowany :facepalm:
wksek - 28 Maj 2011, 11:43

Dalej zamalowany, chyba pozostawili go na pastwę losu :P
piotreg - 20 Październik 2012, 08:15

Na miejscu nie zastaniecie już zamalowanej białej puchy pod AD9, tylko nowy - wpięty do systemu CANARD - maszt w obudowie LZ/01 z Multaradarem C na wyposażeniu:

Zdj.:



Autorem zdjęcia jest user andrzej59.

wksek - 20 Październik 2012, 11:08

Wczoraj wymieniony - stary Adek, na nowy Multaradar. Aktywny, aż miło. O 16:00 walił z lampą.
wksek - 8 Grudzień 2012, 17:50

Pierwsze straty w Mlecznej. Szybka przybrała formę pajęczyny i raczej fotki robi niewyraźne.
piotreg - 8 Grudzień 2012, 18:00

:facepalm:
przemx - 8 Grudzień 2012, 18:08

To jest wada fotoradarów z Multą - duże szybki. Niejeden rzuci kamieniem w nie.
piotreg - 8 Grudzień 2012, 18:15

Niejeden też zostanie za to pociągnięty do odpowiedzialności. Wtedy na drugi raz zastanowi się 3. razy :!:
delpiero - 14 Styczeń 2013, 13:35

Cytat:
Wandale zniszczyli nowy fotoradar na krajowej ósemce

Montaż dwudziestu nowych żółtych fotoradarów zaczął się na dolnośląskich drogach pod koniec wakacji. Przed nowym rokiem maszyna stojąca przy drodze krajowej nr 8 na wysokości miejscowości Mleczna została uszkodzona przez wandali.

Wśród kierowców fotoradary sieją postrach, bo choć są dobrze oznakowane i widoczne, to wielu wpada w ich sidła. Może to właśnie jednemu ze zmotoryzowanych puściły nerwy, gdy przejechał koło żółtej puszki, która błysnęła fleszem. Wtedy kierowca zemścił się na urządzeniu i rzucił kamieniem w obudowę. W jaki sposób mógł zostać uszkodzony fotoradar stojący na drodze K-8 obok miejscowości Mleczna ustala jednak policja.

Z tym może być jednak problem, bo w pobliżu nie ma monitoringu.

Wandal uszkodził tam szybkę osłaniającą flesz i porysował obudowę. Główny Inspektorat Transportu Drogowego do którego należy urządzenie oszacował, straty na kilkaset złotych. Jak się okazuje, dolnośląski przypadek nie jest odosobniony i w całej Polsce uszkodzono już około 15 nowych fotoradarów. - Aktów wandalizmu w skali całego kraju jest dość dużo. Każdy taki przypadek jest zgłaszany na Policję. Koszty za dotychczas wycenione naprawy wynoszą blisko 200 000,00 zł - informuje Jan Mróz, z GITD.




Źródło: www.polskatimes.pl

wksek - 14 Styczeń 2013, 13:49

To jest to o czym donosiłem w Grudniu. Od tego czasu bez zmian.
piotreg - 17 Styczeń 2013, 11:11

Pucha na chodzie - sieje w K na 24,090GHz.
OJCIEC - 19 Styczeń 2013, 15:29

Głupotą jest niszczenie słupów, ale szczytem głupoty nie wiedzieć, którą szybkę zniszczyć. :lol:
piotreg - 19 Styczeń 2013, 18:28

A szczytem szczytów jest zniszczenie atrapy. :twisted:
OJCIEC - 19 Styczeń 2013, 19:14

A to już jest poza skalą, zgadza się :grin:
piotreg - 26 Grudzień 2013, 14:13

wksek, udało Ci się już zgrać zdjęcia nowego masztu w Mlecznej?
wksek - 26 Grudzień 2013, 20:51

Zdjęcia, filmy wszystko jest. :) Sądziłem w sumie, że już dodałem. :D Jutro podrzucę, bo na dziś dzień nie mam kabla przy ręce.
piotreg - 26 Grudzień 2013, 21:58

Rozpieszczasz swoją aktywnością w tym świątecznym czasie...
wksek - 27 Grudzień 2013, 09:12

piotreg, z kibicowskim pozdrowieniem :razz:
piotreg - 27 Grudzień 2013, 12:12

Jakąś ustawkę vis a vis masztu organizowałeś? :lol:
OJCIEC - 27 Grudzień 2013, 22:52

Ty się Marian nie pytaj, czy organizował, tylko czy wygraliśmy. :grin:
wksek - 2 Styczeń 2014, 08:04

:grin:

Ta, na czas sesji schowali się za autem z cebulą :cool:

piotreg - 6 Styczeń 2014, 22:26

wksek, zobacz jakie mi ładnie fotki wyszły na "Twojej dzielni" :D
wksek - 7 Styczeń 2014, 12:39

Pikne :D Jak warunki w Zieleńcu? :grin:
piotreg - 7 Styczeń 2014, 17:26

W Zieleńcu dramat. Więcej czarnego niż białego, a liczą sobie jak w sezonie wysokim. Pojechaliśmy, nawet nie wyciągnęliśmy sprzętu z bagażnika.
OJCIEC - 7 Styczeń 2014, 18:45

:grin:


wksek - 8 Styczeń 2014, 14:26

piotreg napisał/a:
W Zieleńcu dramat. Więcej czarnego niż białego, a liczą sobie jak w sezonie wysokim. Pojechaliśmy, nawet nie wyciągnęliśmy sprzętu z bagażnika.

W Polsce to by chcieli bić kokosy nawet sprzedając lody na stokach przy -20 :D Także to powyżej mnie wcale nie dziwi.

phonemaniac - 9 Sierpień 2014, 20:15

Sesja w letniej scenerii.
piotreg - 7 Luty 2015, 19:09

W biegu...


wksek - 12 Październik 2015, 12:12

Słupek w Mlecznej zdjęć widocznych raczej nie porobi. Szyby wszystkie ma w postaci pajęczyny.
piotreg - 12 Październik 2015, 14:07

:facepalm:
wksek - 18 Październik 2015, 14:21

Fotoradar zdemontowany. Została tylko noga.
piotreg - 22 Grudzień 2015, 11:38

wksek, dawno nie byłeś u teściów. Już jest wszystko w porządku - maszt został naprawiony i działa w najlepsze.
piotreg - 14 Czerwiec 2020, 13:59

Cytat:
Na trasie Wrocław – Kudowa Słone jest pięć fotoradarów – Mleczna, Przerzeczyn Zdrój, Szklary, Ząbkowice Śląskie i Kłodzko. Tu w ciągu 15 miesięcy odnotowano aż 22046 naruszeń prędkości. Tylko jeden fotoradar – w Szklarach – odnotował 10363 przypadki. To drugi – po Drotłowicach na drodze nr 25 - dolnośląski radar, pod względem ilości złapanych piratów drogowych. Radar w Przerzeczynie odnotował 5688‬ przypadków przekroczenia prędkości, w Ząbkowicach 3813‬, w Mlecznej 1151 i w Kłodzku tylko 747.

Link

piotreg - 5 Wrzesień 2020, 13:12

Pierwsze pół roku na dolnośląskich drogach.

Cytat:
Na trasie Wrocław – Kudowa Słone jest pięć fotoradarów – Mleczna, Przerzeczyn Zdrój, Szklary, Ząbkowice Śląskie i Kłodzko. Tu w pierwszym półroczu odnotowano 7904 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Fotoradar w Szklarach łapie najwięcej piratów drogowych na Dolnym Śląsku. W pierwszym półroczu ujawnił ich 4542. To rekord w regionie. W całym ubiegłym roku też miał największą wykrywalność - złapał 8107 piratów. W pierwszym półroczu w Ząbkowicach Śląskich złapano 1375 piratów w Przerzeczynie 1115 w Mlecznej 630 a w Kłodzku 242. W całym ubiegłym roku na tej trasie ujawniono 18106 naruszeń prędkości.

https://gazetawroclawska.pl

piotreg - 22 Sierpień 2022, 15:58

Od stycznia do końca czerwca tego roku 24 urządzenia w województwie dolnośląskim wykonały łącznie 32 798 zdjęć! W Mlecznej 661 zdjęć.

Źródło

piotreg - 23 Styczeń 2023, 23:08

Generalnie to radzę uważać!!! Ustawowy "próg litości" na poziomie +11 km/h jest już dawno nieaktualny, a <itd> wyraźnie włączyło się do walki o zapewnienie środków na rządowy socjal. PLUS SIEDEM i poległ!!! Obstawiam, że mogli zjechać do +5 km/h.



fot. Wiesław Cochara

phonemaniac - 24 Październik 2023, 18:28

Cytat:


Ograniczenie do 70km/h motocyklista jadący na jednym kole przekracza prędkość i wzbudza fotoradar. Na zdjęciu będzie na pewno widoczne auto autora nagrania, ale czy motocyklista? Czy kierowca może być pewny, że nie otrzyma pamiątki z podróży? Motocyklista popędził na czołówkę z autem terenowym.

LINK

piotreg - 25 Październik 2023, 08:31

phonemaniac napisał/a:
Ograniczenie do 70km/h motocyklista jadący na jednym kole przekracza prędkość i wzbudza fotoradar. Na zdjęciu będzie na pewno widoczne auto autora nagrania, ale czy motocyklista? Czy kierowca może być pewny, że nie otrzyma pamiątki z podróży? Motocyklista popędził na czołówkę z autem terenowym.

Kierowca ma piękny dowód, że to jednak nie on.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group