Forum Mapy Fotoradarów

Polkowice - Videorejestratory

kalex - 26 Luty 2009, 19:14
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KPP Polkowice

Nieoznakowany:


- czarne BMW 330i xDrive, nr rej. DDZ 16508 (wcześniej DPL 17KE)
- grafitowy Opel Vectra C, nr rej. DBL H015 /zdjęty ze służby/

Oznakowany:

- Alfa Romeo 159, nr rej. HPB C282 - nr boczny B987 - kamera przód i tył /zdjęta ze służby/

piotreg - 26 Luty 2009, 22:00

Pokazałeś klasę tą sesją!!!

Liga, Panie!!! Liga!!!

Jedna kamerka - Polcamik z przodu (lusterko wsteczne) - dobra jest!

Miałem nosa zapatrując Cię w aparat, co...?
A tak żeś stękał przez telefon...

Jak dla mnie jest to kolor grafitowy...

Ciekaw jestem, co poszło w zamian do Bolesławca...?

Przypomnę tylko, że to auto wcześniej stacjonowało w Bolesławcu...

diffumax - 2 Sierpień 2009, 10:18

kalex napisał/a:
Kolor jak dla mnie stalowo-popielaty.

piotreg napisał/a:
Jak dla mnie jest to kolor grafitowy...

Kolor bardziej granatowy, szarogranatowy, ciemny taki granat.

piotreg napisał/a:
Jedna kamerka - Polcamik z przodu (lusterko wsteczne) - dobra jest!

A gdzie Ty tam wypatrzyłeś Polcama? Założysz się, że jest ZURAD?

piotreg - 2 Sierpień 2009, 12:16

diffumax napisał/a:
A gdzie Ty tam wypatrzyłeś Polcama? Założysz się, że jest ZURAD?

A założę, ale tylko dlatego, że pewnie masz super fotki, które to potwierdzą...
Nadstawię więc kark, reputacje itp., by inni mogli sobie Twoje fotki pooglądać, a potem grzecznie zwrócę honor. :-)

diffumax - 2 Sierpień 2009, 20:33

Zurady mają ten obiektyw tak na wierzchu, na widoku, Polcamy sa obudowane w skrzynkę.
delpiero - 8 Listopad 2009, 15:22

Nie zapomnijmy też o srebrnym Passacie DPL E582 :!:
piotreg - 9 Listopad 2009, 08:31

Czyli on nadal nagrywa?
BluesWings - 3 Grudzień 2009, 16:48

Dzisiejsza sesja. :)
piotreg - 3 Grudzień 2009, 17:01

Fajnie! Fajnie!

Widzę, że chłopaki ostro trzepią na dwupasmówce. :-)

BluesWings - 3 Grudzień 2009, 17:03

Heh, to dzisiaj źle widzisz. :)
delpiero - 13 Grudzień 2009, 15:47

Vectra DBL H015 dzisiaj w godzinach porannych aktywna na drodze K-3 na wysokości Polkowic.
DarioG - 13 Grudzień 2009, 19:08

Ta Vectra jest bardzo często aktywna na tym odcinku w różnych porach dnia.
Jeżdżę co dzień do pracy odcinkiem Polkowice - Głogów i nie ma tygodnia żeby ze 3 - 4 razy nie pojawiła się w tych rejonach. Głogów jest w miarę blisko Polkowic około 20 km, więc z nasłuchu u mnie w mieście można również wiedzieć kiedy ona tam kursuje.

Bardzo często jak już kogoś capną, zjeżdżają na Orlen jak się wlatuje do Polkowic od strony Głogowa, albo zjeżdżają na Bar QQ koło Kazimierzowa jadąc od Polkowic na Głogów, Zieloną Górę.

piotreg - 13 Grudzień 2009, 19:11

W zasadzie to nic w tym dziwnego, bo auto podlega pod KPP Polkowice. Dwupasmówka na odcinku Lubin - Polkowice - Głogów to chyba idealne miejsce na polowanie, bo jadący tranzytem lubią na tym odcinku polecieć i ze dwie paczki. Ja sam... pierwszy raz w życiu jechałem aż (150) między Lubinem, a Polkowicami. Jaka to była prędkość... :-) A miało to miejsce dobrych 10. lat temu.

Na specjalne życzenie delpiero... miałem na myśli 4. pasy. piotreg

DarioG - 31 Marzec 2010, 20:43

Dzisiaj Vectra DBL H015 widziana w Polkowicach na wysokości Shella. Obrała kierunek Zielona Góra / Głogów i tyle ją było widać. Na radiu cisza, ale to pewnie przez warunki atmosferyczne jakie panowały dzisiaj na drogach.
DarioG - 6 Kwiecień 2010, 17:23

>> KLIK

Zapraszam do lekturki. :D

Cytat:
Pomylił drogę z torem wyścigowym

Polkowice. Prawie 200 km/h pędziło po krajowej trójce ferrari, kierowane przez 39-letniego kierowcę. Po pościgu zatrzymali go polkowiccy policjanci, którzy patrolowali rejon nieoznakowany radiowozem. Mężczyzna, który jechał w kierunku Zielonej Góry, zdążył podczas rajdu złamać kilka przepisów. Spieszył się na partyjkę w squasha.
Urządzenie do pomiaru prędkości w radiowozie przy pierwszym pomiarze wskazało ponad 180 km/h. Kolejne wskazania były jeszcze wyższe. Na tym odcinku drogi dozwolona prędkość to 90 km/h. - Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Krosna Odrzańskiego, który prowadził samochód. Nie miał jednak uprawnień do kierowania autem - mówi Daria Solińska, rzecznik policji w Polkowicach.

Do zatrzymania doszło na granicy województw. - Kierowca złamał kilka przepisów. Przekroczył prędkość, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, nie sygnalizował zmiany pasa ruchu i nie miał prawa jazdy – wylicza D. Solińska. - Policjantom tłumaczył, że spieszy się na squasha.

Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

piotreg - 6 Kwiecień 2010, 18:46

Takich nam trzeba... pomyślał pewnie siedzący z kółkiem Vectry. :-)
I dobra jest. :-)

delpiero - 19 Kwiecień 2010, 10:51

Vectra DBL H015 wczoraj popołudniu aktywna na DK nr 3 (Polkowice - Lubin) przy kopalni "ZG LUBIN".
piotreg - 19 Kwiecień 2010, 13:37

A coś ty tak nieśmiało? :-)
delpiero - 19 Kwiecień 2010, 13:50

Bo ja taki z natury jestem. ;) Niestety nie miałem czasu na lepszą sesję. :cry:
DarioG - 19 Maj 2010, 16:50

Dziś Vectra DBL H015 widziana w Polkowicach, leciała w kierunku Lubina, około godziny 15.
wojtex - 9 Czerwiec 2010, 02:57

A tutaj potwierdzenie, że DPL E582 nie posiada kamerki. ;)


DarioG - 17 Czerwiec 2010, 09:34

Wczoraj Panowie z Vectry spotkani na Orlenie w przerwie na kawkę około 13 godziny - Pozdrawiamy. :D
delpiero - 28 Lipiec 2010, 15:50

Cytat:
Na spotkanie 200km/h

Ponad 200 km/h na liczniku u 76-letniego kierowcy z Lubina. Z taką prędkością, po krajowej trójce, jechał swoim lexusem. Kierowca został namierzony przez polkowicką drogówkę.

27 lipca 2010 r., po godz. 11.00, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, patrolowali nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, rejon drogi krajowej nr 3. W pewnym momencie zauważyli bardzo szybko jadący pojazd. Okazało się, że kierujący samochodem marki Lexus jedzie z prędkością 204 km/h, gdzie na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Policjanci natychmiast zatrzymali pirata. Okazał się nim 76-letni mieszkaniec Lubina, który tłumaczył się, że go poniosło, ponieważ śpieszył się na spotkanie.

Ta nieodpowiedzialna jazda skutkowała mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnymi.

LINK
piotreg - 28 Lipiec 2010, 15:52

Jak donosi KaroleK przez telefon dzisiaj Vectra bardzo aktywna na odcinku Lubin - Polkowice.
DarioG - 11 Sierpień 2010, 13:24

Wczoraj godzina 21:30 Vectra C DBL H015 ustrzelona w Polkowicach na wysokości Orlenu. Wiem, zdjęcie nieciekawe, ale telefon nie robi zbyt dobrych zdjęć.
piotreg - 29 Sierpień 2010, 23:48

Ok. godz. 15:00 DBL H015 wleciała do Polkowic od strony Lubina. Odpuściłem temat, bo kilka km. dalej - w Biedrzychowej - czekał na mnie AD9 T. :mrgreen:
DarioG - 30 Sierpień 2010, 19:01

Cytat:
Recydywa za kierownicą

Policjanci z polkowickiej drogówki po pościgu zatrzymali kierowcę nissana, który przekroczył prędkość na krajowej trójce i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że uciekał bo miał trochę na sumieniu. Był kompletnie pijany i do tego miał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Po zatrzymaniu chciał wręczyć policjantom dwa tysiące złotych łapówki.


Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 13.00. Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego w nieoznakowanym radiowozie na wysokości skrzyżowania Kaźmierzów - Sucha Górna namierzyli kierowcę nissana terrano. - Na odcinku, gdzie obowiązuje jazda do 100km/h – jechał ponad 150. Policjanci ruszyli za piratem. Kierowca nie miał zamiaru zatrzymać się do kontroli i zaczął uciekać. Nie reagował także na sygnały dźwiękowe. Dopiero po kilkunastu kilometrach pościgu, na wysokości miejscowości Potoczek jego dalsza jazda została udaremniona – powiedziała Daria Solińska, oficer prasowy polkowickiej komendy.

33-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego był kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u niego 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany. Ponadto po sprawdzeniu kierowcy w policyjnym systemie okazało się, że ma aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. - W czasie jazdy na komendę popełnił kolejne przestępstwo. Obiecał bowiem policjantom wręczenie korzyści majątkowej w wysokości 2 tys. zł. – dodała policjantka.

Kierowca nissana trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu stanął przed obliczem lubińskiego prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty za kierowanie w stanie nietrzeźwości, złamanie zakazu sądowego oraz łapownictwo. - Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 10 lat więzienia. Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia, tj. przekroczenie prędkości oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej – zakończyła D. Solińska.

LINK

DarioG - 10 Wrzesień 2010, 22:45

Dziś suszareczka, srebrny Passat B5 DPL E582 rozliczał mobila za prędkość na przystanku autobusowym w Polkowicach Dolnych, zaraz obok słynnego miejsca gdzie zostaje wystawiany AD9 T, około godziny 13:30. Myślałem, że posłali go na emeryturę, bo coś dawno był niezauważalny, lecz nie, dalej lata i rozlicza.
piotreg - 11 Wrzesień 2010, 09:08

Zabrakło tylko fotek. :P
DarioG - 11 Wrzesień 2010, 09:14

No niestety, jestem tylko pasażerem, gdybym jechał za kółkiem na pewno bym zawrócił i strzeliłbym fotkę.
piotreg - 11 Wrzesień 2010, 09:19

Pamiętaj, że On (Passat) wiecznie żył nie będzie. :lol:
Fear - 16 Wrzesień 2010, 17:42

piotreg napisał/a:
Pamiętaj, że On (Passat) wiecznie żył nie będzie. :lol:

Dzisiaj srebrny Passat B5, DPL E582, obstawiał kolizję na ulicy Ogrodowej...
Ukarzcie mnie, bo nie miałem ze sobą aparatu, tylko telefon. :mad: Więc foty są marnej jakości, żeby nie powiedzieć do... :cry: Nawet rejestracji na nich nie widać. :oops:

Humor na cały dzień mam już zepsuty. :sad:

piotreg - 16 Wrzesień 2010, 22:15

Było podejść, przywitać się, zagadać... z bliska byś zrobił porządne fotki i telefonem. :-)
A nie z partyzanta... ręce Ci się trzęsły. :-) :lol:

DarioG - 26 Wrzesień 2010, 22:36

Tak z braku laku kilka zdjęć znalezionych w sieci, broń Boże nie z konkurencyjnego forum. :P

Motocykl :D



Vectra C DBL H015 :D

DarioG - 6 Październik 2010, 15:25

Info z przed chwili. Vectra C DBL H015 czyhająca na jakiegoś odważnego na 355 km drogi K-3 . Jest to wlot do Polkowic, tuż za tablicą administracyjną, jadąc od strony Głogowa, Zielonej Góry.
BluesW. - 16 Październik 2010, 20:43

Zupełnie bym zapomniał. :( Obsługa viki wczoraj pozdrawiała was wszystkich. :)
OJCIEC - 16 Październik 2010, 20:53

Pozdrawiamy serdecznie :!: Stopy wódy pod kilem :!: :grin:
piotreg - 17 Październik 2010, 08:04

BluesW. napisał/a:
Zupełnie bym zapomniał. :( Obsługa viki wczoraj pozdrawiała was wszystkich. :)

Pani też :?:

BluesW. - 17 Październik 2010, 17:25

Dzisiaj dostałem newsa, że KGHM przekazał regionalnej policji Forda Mondeo oraz Toyotę Avensis (która teoretycznie ma kamerę).
Na pewno poszły do drogówki, ale co do uzbrojenia oraz tego czy poszły do Polkowic, czy Lubina, tego nie wiem.

Mogłoby się zgadzać, bo w piątek na #19 gadali coś o latającym Mondeo koło Polkowic, ale jakoś się tym nie zainteresowałem. :D

DarioG - 17 Październik 2010, 20:26

Również słyszałem o tym Mondeo, ale mnie to zbytnio nie ruszyło. Jeżeli to prawda to pewnie do 1 listopada czyli święta zmarłych, będziemy mieli go upolowanego. :D
Zemin - 20 Październik 2010, 08:00

Wczoraj jak zwykle czesali od Polkowic do Lubina i do Głogowa na spółkę z Camry, Vectrę widziałem jak trzymała Passata za Biedrzychową w kierunku Lubina, fotki brak, bo zapomniałem naładować baterii w aparacie. :D
Fear - 1 Listopad 2010, 15:18

Dzisiaj około godziny 14.30, Vectra DBL H015 aktywna na obwodnicy w Polkowicach.
piotreg - 3 Listopad 2010, 17:47

Na zdjęciu nr 1 widać to, co pozostało po radarze tablicowym. :-)
DarioG - 15 Listopad 2010, 15:58

Cytat:
Punkty i mandat dla pirata drogowego

Policjanci z polkowickiej drogówki zatrzymali kierowcę bmw, który jechał krajową trójką z prędkością 214 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 114 km/h. Za brawurową jazdę z nadmierną prędkością, 23–letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Na jego konto wpłynęło także 10 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 15.00. Policjanci wydziału ruchu drogowego patrolując radiowozem nieoznakowanym wyposażonym w wideorejestrator zauważyli za miejscowością Biedrzychowa samochód marki BMW. Jechał w stronę Lubina z nadmierną prędkością.

- Wykonany pomiar wskazał, że auto jechało z prędkością 214 km/h. Wszystko działo się na odcinku drogi, gdzie obowiązuje maksymalna prędkość 100 km/h. Po zatrzymaniu samochodu do kontroli, kierującym okazał się 23–letni polkowiczanin. Kierowca tłumaczył funkcjonariuszom, że próbował dogonić kolegę, bo sam nie zna trasy – mówi Daria Solińska oficer prasowy KPP w Polkowicach.

KLIK

A tu z tvn24.pl:

Cytat:
Jechał 221 km/h ."Za kolegą, bo nie znał trasy"

Policjanci z polkowickiej drogówki zatrzymali kierowcę BMW, który jechał krajową trójką z prędkością 221 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 121 km/h. Policjantom tłumaczył się tym, że próbował dogonić kolegę, który jechał przed nim, ponieważ sam nie znał trasy, którą się poruszał.
14 listopada 2010 roku, po godz. 15.00, policjanci z Polkowic, patrolując radiowozem nieoznakowanym wyposażonym w wideorejestrator, odcinek krajowej trójki, zauważyli za miejscowością Biedrzychowa samochód marki BMW, który jechał w stronę Lubina z nadmierną prędkością.

Dwa razy za szybko

Wykonany wideorejestratorem pomiar wskazał, że auto jechało z prędkością 214 km/h, a pewnym momencie nawet 221 km/h. Wszystko działo się na odcinku drogi, gdzie obowiązuje maksymalna prędkość 100 km/h.

Po zatrzymaniu samochodu do kontroli, kierującym okazał się 23–letni polkowiczanin.
- Swoją brawurową jazdę tłumaczył tym, że próbował dogonić kolegę, który jechał przed nim, ponieważ sam nie znał trasy, którą się poruszał - mówi TVN24 asp. Paweł Petrykowski, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu

Tłumaczenia te nie przekonały jednak funkcjonariuszy. Za jazdę z nadmierną prędkością, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Otrzymał również 10 punktów karnych.

KLIK

Polkowiczanin miał dobre wytłumaczenie. :D Swoją brawurową jazdę tłumaczył tym, że próbował dogonić kolegę, który jechał przed nim, ponieważ sam nie znał trasy, którą się poruszał. :lol:

pstryk - 15 Listopad 2010, 16:06

DarioG napisał/a:
Policjanci z polkowickiej drogówki zatrzymali kierowcę bmw, który jechał krajową trójką z prędkością 214 km/h.

Jakby nie spojrzeć - 'lekka' przesada. :facepalm:

DarioG napisał/a:
Kierowca tłumaczył funkcjonariuszom, że próbował dogonić kolegę, bo sam nie zna trasy.

:facepalm: :lol:

piotreg - 15 Listopad 2010, 16:38

DarioG napisał/a:
Polkowiczanin miał dobre wytłumaczenie. :D Swoją brawurową jazdę tłumaczył tym, że próbował dogonić kolegę, który jechał przed nim, ponieważ sam nie znał trasy, którą się poruszał. :lol:

Tylko w Polsce za takie coś można dostać 1/5 średniej krajowej. :-)

DarioG - 18 Styczeń 2011, 15:42

Dziś Vectra zawitała na strefę w Polkowicach. Godzina 5:30 stali na bombach zaraz koło przystanków autobusowych. Zdjęciem się nie będę chwalił bo jest z pupy, było ciemno, zdjęcie z telefonu w ruchu. :P
Fear - 6 Luty 2011, 15:12

Dziś Vectra bardzo aktywna... na Bliskiej. :grin:
delpiero - 24 Marzec 2011, 17:13

Obstawa wypadku: <R> Polkowice :arrow: DBL H015 + <R> Lubin :arrow: DLU S994.

Cytat:
Karambol na drodze K-3 w Biedrzychowej
LINK
delpiero - 28 Marzec 2011, 15:47

Czyżby Polkowice otrzymały nową Alfę?

Dzisiaj oznakowana Alfa Romeo widziana w Biedrzychowej, policjant celował Iskrą w jadących w stronę Lubina.
Pewnie brała udział w akcji pod krypt. „Prędkość”.

Na razie tylko tyle informacji.

piotreg - 28 Marzec 2011, 20:01

Widziałeś ją na własne oczy :?: :o Tak z cichacza Alfy miałyby wejść do służby na Dolnym Śląsku. :o

Dzisiaj rzeczywiście na całym Dolnym Śląsku jest akcja prędkość - ja na tą okoliczność nie dostrzegłem ani jednej suszarki. :mad:

delpiero - 28 Marzec 2011, 20:49

Info 100% pewne. Na dniach będzie wiadomo coś więcej. :smile:
ls - 29 Marzec 2011, 14:10

piotreg napisał/a:
Widziałeś ją na własne oczy :?:

Dzisiaj rano widziałem Alfę wyjeżdżającą od strony komendy policji, więc może to ta? Numery rej. prawdopodobnie HPB C328 - 100% pewności nie mam, bo jechała w przeciwnym kierunku na dwupasmówce, no i miałem słońce świecące w oczy. Nie chciałem ryzykować pościgu za nią. :)

piotreg - 29 Marzec 2011, 14:42

No to teraz nie ma już mowy o przypadku. Mój kumpel, który robi w kryminalnych też twierdzi, że Alfy są już w użyciu.
delpiero - 29 Marzec 2011, 17:15

Moja wersja blaszek z wczoraj to :arrow: HPB C828.
Nie byłem pewny, dlatego nie pisałem, ale widzę że to coś w ten deseń. :D

ls - 29 Marzec 2011, 20:49

Tej trójki na początku to jestem najbardziej pewien, więc może to rzeczywiście HPB C328.
piotreg - 29 Marzec 2011, 21:52

Został wam jeszcze tylko nr boczny do ustalenia i fotka do zrobienia. :twisted:
delpiero - 30 Marzec 2011, 16:56

Prawdopodobnie nr boczny to B987.
delpiero - 31 Marzec 2011, 10:36

Cytat:
Nowa alfa romeo w polkowickiej drogówce

200 koni mechanicznych i około 7 sekund do setki - tak prezentuje się nowy policyjny radiowóz alfa romeo 159, który właśnie otrzymali polkowiccy policjanci. W alfie zamontowany jest wideorejestrator, który wyłapie piratów drogowych jadących zarówno przed, jak i za radiowozem oraz radar, pozwalający na pomiar prędkości samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka.

Samochód został przekazany przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, w ramach doposażania jednostki. Ten wysokiej klasy sprzęt użytkują funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego. Nowa Alfa pracuje szczególnie na najniebezpieczniejszych drogach powiatu polkowickiego o dużym natężeniu ruchu.
LINK

:arrow: HPB C282

piotreg - 31 Marzec 2011, 12:10

Czekamy na nr boczny i zdjęcia własnej produkcji. :twisted:
tqmeh - 31 Marzec 2011, 20:47

Info z 19-tki, DBL H015 aktywna na drodze K-3 w okolicach Głogowa.
DarioG - 5 Kwiecień 2011, 22:55

Dziś Alfa rozgrzeszała mobila na Orlenie przy drodze K-3 w Polkowicach, około 13:30.
delpiero - 11 Kwiecień 2011, 16:46

Potwierdzony numer boczny Alfy:

:arrow: HPB C282 - nr boczny B987

piotreg - 11 Kwiecień 2011, 19:13

No to czekamy teraz na sesję. A wysłużona B5'ka jeszcze na służbie :?: :o
Fear - 12 Kwiecień 2011, 08:31

B5 obstawia tylko <FR> :smile:
piotreg - 12 Kwiecień 2011, 09:44

Czyli nadal w służbie - nie ukrywam, że to mnie właśnie najbardziej interesowało. :-)
delpiero - 12 Kwiecień 2011, 19:14

Ja go najczęściej widuję na parkingu pod KPP Polkowice.
piotreg - 14 Kwiecień 2011, 00:14

Vectra dzisiaj aktywna na drodze K-3. Ok. 8.30 przyczajona na parkingu w Biedrzychowej (kier. Polkowice) - akurat rozliczali klienta. Zdjęć brak - ulewa.
Fear - 23 Kwiecień 2011, 00:40

Alfa obstawiała dzisiaj wypadek na drodze K-3:

Link

DarioG - 23 Kwiecień 2011, 12:34

Wczoraj Alfa widziana na Shellu około 21:30. Jak widać, Alfy w naszym regionie są bardzo aktywne.

PS. To zdjęcie można zaliczyć do kategorii "Polscy Kierowcy", mgła jak cholera. :mrgreen:

piotreg - 24 Kwiecień 2011, 08:57

DarioG napisał/a:
PS. To zdjęcie można zaliczyć do kategorii "Polscy Kierowcy", mgła jak cholera. :mrgreen:

Niekoniecznie. Blokowali pas ruchu na bardzo ruchliwej trasie... dla własnego bezpieczeństwa i także dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi, muszą zrobić wszystko, by byli widoczni :!:

DarioG - 24 Kwiecień 2011, 09:00

piotreg, wiem o co Ci chodzi. Ale poprzez włączenie sygnalizacji na dachu, nie sposób jest ich nie zauważyć. :cool:
piotreg - 24 Kwiecień 2011, 09:01

Za dnia, przy słoneczku, znajdzie się taki, co nie dostrzeże.
DarioG - 27 Kwiecień 2011, 00:32

Dziś dublet z Polkowic, czyli Vectra C i Alfa Romeo odstawiały śmiertelny wypadek na drodze K-3 miejscowości Gaworzyce.

Cytat:
Dnia 26 kwietnia 2011 około godziny 10:50 do CPR w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 3 za Gaworzycami. Osobowy Ford Focus zderzył się czołowo z ciężarowym Dafem. Kierowca Forda zginął na miejscu wypadku. Trwa ustalanie przyczyny tragedii – powiedziała nam na miejscu zdarzenia Daria Solińska, rzecznik KPP w Polkowicach. Wstępnie policjanci ustalili, że kierowca ciężarówki jechał od strony Zielonej Góry, natomiast kierujący Fordem Focusem od strony Polkowic. Z niewiadomych przyczyn zjechał on na lewy pas ruchu. Wprost pod koła ciężarówki. Kierowca osobówki zginął na miejscu – informuje rzecznik polkowickiej policji.




Widać po zdjęciach, że Panowie z Vectry dorobili się nowej antenki CB. Nie jest to już jakieś maleństwo Pressident Georgia, tylko coś podobnego do Hustlera luz Willsona.

tqmeh - 27 Kwiecień 2011, 15:16

Na prostej...
Nie dalej jak wczoraj taki właśnie kozak wyprzedzał mnie 100 m przed przełamaniem drogi. :shock:

piotreg - 29 Kwiecień 2011, 12:21

Cytat:
Łapówką chciał anulować 1000 zł mandatu i 20 punktów karnych

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, przekroczył linię ciągłą oraz prędkość o ponad 60 km/h. Kierowca z Zielonej Góry został zatrzymany przez polkowicką drogówkę na krajowej trójce. Policjanci za brawurową jazdę i popełnione wykroczenia nałożyli na mężczyznę mandat w wysokości 1000 zł oraz 20 punktów karnych. Kierowca próbował znaleźć jednak „inne” rozwiązanie tej sytuacji, usiłując przekupić funkcjonariuszy pieniędzmi w kwocie 300 zł. Za to trafił do policyjnego aresztu.

20 kwietnia br., około godz. 17.00 Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z polkowickiej komendy powiatowej, patrolując radiowozem wyposażonym w wideorejestrator rejon krajowej trójki, na wysokości miejscowości Dobromil zauważyli pojazd m-ki Toyota Auris, którego kierujący wyprzedzał w obrębie skrzyżowania, przekroczył linię podwójną ciągłą oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 60 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli.

Gdy, 36 – letni mieszkaniec Zielonej Góry usłyszał, że za popełnione wykroczenia otrzymuje mandat w wysokości 1000 zł i 20 punktów karnych, postanowił w celu uniknięcia odpowiedzialności, przekupić funkcjonariuszy. Zaproponował "inne" rozwiązanie, usiłując im wręczyć 300 zł. Za próbę przekupienia funkcjonariuszy, trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione wykroczenia oraz próbę przekupstwa, odpowie on przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Link

woju13 - 7 Maj 2011, 12:14


delpiero - 11 Maj 2011, 13:02

Wczoraj czarny Passat na bombie obstawiał śmiertelny wypadek na krzyżówce 3 i 12.
Czyżby jakiś nowy nabytek polkowickiej drogówki?

LINK

Maciexas - 11 Maj 2011, 13:42

Ciekawe, w dodatku kombi!
matek001 - 11 Maj 2011, 14:08

A Prokuratorzy mogą jeździć na bombach? Bo skoro był śmiertelny to i prokurator musi być, także może samochód z Prokuratury? :o
piotreg - 11 Maj 2011, 14:42

Też o tym samym pomyślałem...
DarioG - 11 Maj 2011, 18:15

delpiero napisał/a:
Wczoraj czarny Passat na bombie obstawiał śmiertelny wypadek na krzyżówce 3 i 12

Z tego co mnie słuchy dochodziły już od pewnego czasu, to Polkowice posiadają takie dwa Passaty B6, oba w kombi.

piotreg - 11 Maj 2011, 18:25

Ale kamerek pewnie nie mają... :o
DarioG - 11 Maj 2011, 18:44

piotreg, z pewnością nie, jeżeli miałyby kamerki na pewno były by często widoczne na drodze K-3 jako auta pościgowe.
delpiero - 12 Maj 2011, 20:58

LINK
PieTrzaK - 12 Maj 2011, 21:19

Fajna ta druga fota. :good:
DarioG - 17 Maj 2011, 12:52

Dziś Alfa obstawiała kolizje na drodze K-3 przy szybie SW-1.

KLIK

Fear - 4 Czerwiec 2011, 23:05

Jadąc do pracy miałem dylemat Shell czy Bliska, rozum mówił to pierwsze, serce to drugie... skusiłem się na drugą opcję i opłaciło się. :grin:

:arrow: Vectra DBL H015, w tle Passacik DPL E952

delpiero - 4 Czerwiec 2011, 23:10

No i pięknie :!: :good:

Zawsze słuchaj głosu serca. ;)

małymobil - 4 Czerwiec 2011, 23:11

Albo jestem ślepy albo chłopaki naprawdę nie mają z tyłu nagrywarki.
piotreg - 5 Czerwiec 2011, 08:18

:good:

Pytanie, kto kiedykolwiek próbował Cię oszukać i wmawiał, że mają...
Powiedz... znajdę go :!:

Masz jakieś wątpliwości, zerknij najpierw tu. Czy jest tu jakaś adnotacja o kamerkach dwóch :?: :o

delpiero - 8 Lipiec 2011, 19:54

Wczoraj Alfa obstawiała wypadek za Trzebnicami.

LINK

woju13 - 11 Lipiec 2011, 00:24


DarioG - 11 Lipiec 2011, 10:50

Wczoraj Alfa obstawiała śmiertelny wypadek na krajowej 3 koło Gaworzyc.

LINK


piotreg - 11 Lipiec 2011, 10:55

Dzisiaj w tej samej okolicy niestety kolejny dzwon i kolejne ofiary - tak donosi radio PRW.
DarioG - 11 Lipiec 2011, 17:29

piotreg, sorry ale na stronie miedziowych jest błąd, wypadek miał miejsce dziś z rana, czyli słyszałeś właśnie o tym wypadku.

PS.

Cytat:
Zmarła druga ofiara porannego wypadku na drodze krajowej nr 3 w pobliżu Gaworzyc. Lekarzom z głogowskiego szpitala nie udało się uratować 50-letniego kierowcy skody.
Na miejscu śmierć poniosła jego 47-letnia żona. Dwoje dorosłych dzieci przebywa w szpitalach w Lubinie i Wrocławiu. W lecznicy w Nowej Soli leży też pasażerka audi, które zderzyło się ze skodą.

LINK

Fear - 12 Lipiec 2011, 07:13

:arrow: HPB C282

LINK

DarioG - 12 Lipiec 2011, 13:37

Dosłownie przed 20 minutami Alfa z Polkowic przyłapana w Biedrzychowej, przed światłami, jadąc w stronę Lubina.



FULL

Fear - 6 Sierpień 2011, 10:20

Dzisiaj zrobiłem sobie mały maratonik za Alfą, od Polkowic do Dobromila. Ale było warto i to nie ze względu na fotki videorejestratora, ale bardziej dla miłej i do tego bardzo pięknej obsługi tego radiowozu :smile:

Spotkałem Panią Policjantkę z Passata DPL E952, ale i poznałem też jej koleżankę :roll:
Mówię wam, dla takiej ekipy warto przekroczyć prędkość :wink:

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz :grin:

:arrow: Alfa Romeo HPB C282 nr B987:

piotreg - 6 Sierpień 2011, 10:28

Tylko się nie zakochaj. :twisted:

PS. Podeślij mi oryginały.

Fear - 6 Sierpień 2011, 10:37

Ja tylko wyrażam swoją sympatię. :wink:

Już robię paczkę, wcześniejsze foty lubińskiej Alfy też wrzucę. :smile:

tqmeh - 6 Sierpień 2011, 14:18

Panie nie chciały wystąpić? :twisted:
Fear - 6 Sierpień 2011, 19:48

Starczy off topa. :razz: Później Panie to przeczytają i nie będę miał już u nich fory. :grin:
piotreg - 7 Sierpień 2011, 09:49

Jaki off top :?: :o Tak miłym Paniom to My specjalną rubrykę możemy poświęcić...
Przecież na ich temat tylko same dobre rzeczy piszemy :!: :mrgreen:

delpiero - 11 Sierpień 2011, 21:53

Cytat:
Kolizja w Buczynie

LINK

tqmeh - 11 Sierpień 2011, 23:04

Ciekawa stronka, trochę strażacy tam fotek mają, folder wyżej od tego zdjęcia jest w galerii jeszcze kilka innych fotek ->> KLIK
DarioG - 24 Sierpień 2011, 07:24

Wczoraj około 21:30 Alfa stała zaczajona pod <FR> przy Media Expert, pewnie czekali na jakiegoś śmiałka, który przekroczy tamtejszą magiczną (70) . :o
delpiero - 25 Sierpień 2011, 17:29

:arrow: Alfa Romeo HPB C282 - nr boczny B987:
Fear - 25 Sierpień 2011, 17:47

:good:
Fear - 27 Sierpień 2011, 01:41

Dzisiaj Alfa obstawiała wypadek w Dobromilu.

LINK i LINK

:arrow: Alfa HPB C282- nr boczny B987

Fear - 9 Październik 2011, 19:38

Dzisiaj w godzinach wieczornych Vectra aktywna na trasie od zjazdu na Suchą Górną do Biedrzychowa.
Fear - 14 Październik 2011, 22:37

O godzinie 21.45 Vectra obstawiała zderzenie Tira z autobusem, na światłach koło Bliskiej.

Źródło: 112polkowice.pl

DarioG - 14 Październik 2011, 23:35

Od dwóch dni widziana w Barze QQ, rozliczając mobilka - pora ta sama, około 13:20. Na wysokości <FR> przy Suchej Górnej.
Fear - 16 Październik 2011, 19:22

Alfa aktywna dziś w Dobromilu, więcej szczegółów tutaj.
delpiero - 16 Październik 2011, 19:28

:good:

A gdzie aparat? Znowu na wycieczce? :wink: :grin:

Fear - 16 Październik 2011, 19:31

Byłem u kumpla i nie liczyłem, że jak będę wracał do domu to coś ustrzelę. :grin:

Powiedziałem, że mam szczęście coś do nich, a Pani do mnie z tekstem: I do mnie też. :roll:

Jeszcze raz pozdrawiam i mam nadzieję, że w końcu zalogujecie się na forum. :cool:

BluesW. - 17 Październik 2011, 06:58

To ty masz szczęście do tej Pani, a do domu wróciłeś tylko ze zdjęciami? :o :facepalm:
Fear - 17 Październik 2011, 07:39

A co? Z mandatem miałem wrócić. :razz:
piotreg - 17 Październik 2011, 07:41

Nie :!: Z numerem telefonu i ew. zdjęciem Pani do wglądu... także żeby nam... :drool:
Fear - 17 Październik 2011, 07:57

Nie ma tak dobrze :!: :razz:

Zapraszam w moje rejony na polowanie, a nie wszystko na tacy chcielibyście mieć. :grin:

piotreg - 17 Październik 2011, 08:01

Chętnie byśmy poznali sympatyczną Panią funkcjonariuszkę... tyle :!:
delpiero - 24 Październik 2011, 17:14

Cytat:
Pościg za motocyklistą po krajowej trójce

Nie reagował na sygnały błyskowe i dźwiękowe do zatrzymania. W trakcie pościgu rozwijał prędkość do blisko 200 km/h. Jak się okazało 20-letni motocyklista nie miał żadnych uprawnień do kierowania, w tym dokumentów wymaganych przy kontroli. Pojazd zabezpieczono, a wobec młodego cyklisty za popełnione wykroczenia zostanie sporządzony wniosek do sądu.

22 października br., po godz. 20.00 funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego patrolując odcinek krajowej trójki radiowozem wyposażonym w videorejestrator, przed tzw. ślimakiem zauważyli motocyklistę, który nie miał tylnego światła pozycyjnego. Policjanci usiłowali zatrzymać kierującego do kontroli. Jednak motocyklista nie zareagował na dawane do zatrzymania sygnały. Został zatrzymany dopiero po kilku kilometrach pościgu, w którym rozwijał prędkość do blisko 200 km/h zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim.

W trakcie kontroli okazało się, że 20-latek z powiatu nowosolskiego nie miał żadnych uprawnień, w tym uprawnień na motocykl. Nie miał także wymaganych dokumentów na pojazd.

Sprawca za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem.

LINK
DarioG - 28 Październik 2011, 08:03

Wczoraj około 21:30 Alfa obstawiała dosyć groźnie wyglądający wypadek, na ostatnim zakręcie (w prawo) przed Polkowicami, jadąc od strony Zielonej Góry. Pacjent małym dostawczkiem wyleciał z drogi z takim impetem, że wylądował na dachu 20 m od ulicy, łamiąc po drodze drzewo. Może jakieś info znajdzie się w okolicznych mediach. Zdjęć brak.
DarioG - 25 Listopad 2011, 00:03

Ostatnio często widywana Vectra i Alfa na zmianę na odcinku Dobromil - Polkowice, w godzinach południowych.
delpiero - 28 Grudzień 2011, 20:10

Źródło: 112polkowice.pl
DarioG - 29 Grudzień 2011, 05:27

Chłopaki z Polkowic przynajmniej utrzymują tą Alfę w należytym porządku. :good: Bo ta Głogowska to szkoda słów, nabija kabzę niemiłosiernie, ale sam bym do takiego auta nie wsiadł. :facepalm:
Fear - 31 Styczeń 2012, 17:52

Cytat:
Ukradł w Niemczech, gnał przez Polkowice

Po pościgu na ulicach Polkowic dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który mając na liczniku prawie 190 km/h gnał po krajowej "trójce". Wkrótce okazało się, że audi, którym jechał, zostało skradzione. Drogowy pirat trafił już do aresztu.


Warte ponad 100 tys. złotych audi zostało skradzione w nocy na terenie Niemiec. Jak poinformował Krzysztof Zaporowski z wrocławskiej policji, kierowcą był 32-letni mieszkaniec Poznania.

- Mężczyzna został już doprowadzony do sądu. Postawiono mu zarzut kradzieży i włamania do auta. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat - powiedział policjant.


LINK

wojtex - 11 Marzec 2012, 14:28

Alfa spotkana na polkowickim rynku 27 lutego w godzinach porannych.
Fear - 11 Marzec 2012, 15:44

Elegancko. :good:
Fear - 11 Marzec 2012, 18:56

Do kompletu dorzucam Vectrę, aktywna około 15.50 na trasie Polkowice - Gaworzyce. :good:

Tu inne video, klik.

:arrow: Opel Vectra DBL H015

delpiero - 11 Marzec 2012, 19:14

Gratulacje :good:
Fear - 16 Marzec 2012, 14:57

Vectra ruszyła w trasę na odcinek Polkowice - Lubin o 14.40. :smile:
Fear - 25 Marzec 2012, 18:39

Dzisiaj o 18.00 Alfa stała na ul. Głogowskiej, zaraz za fotoradarem.
Fear - 1 Kwiecień 2012, 19:09

Dziś Vectra krążyła sobie po mieście.
Fear - 18 Kwiecień 2012, 19:05

W końcu udało mi się ustrzelić Polkowicką Alfę aparatem :smile: Pozdrowienia dla funkcjonariusza :good:

:arrow: Alfa Romeo 159, nr rej. HPB C282 - nr boczny B987

Fear - 26 Kwiecień 2012, 19:18

AQQ. :grin:
pstryk - 26 Kwiecień 2012, 20:56

A jadłem, jadłem... całkiem smacznie! :good:
Fear - 5 Maj 2012, 17:40

Passata B5, nr rej. DPL E952 można zdjąć z mapy. Teraz policja przeważnie użytkuje Fiata Punto i Passata B6. :smile:
piotreg - 6 Maj 2012, 07:58

Jest nadal w służbie :?: :o
Fear - 6 Maj 2012, 11:53

Nie widziałem już go od jakiegoś czasu na mieście, ale obczaję na parkingu.
Micell - 18 Maj 2012, 19:34



Opel Vectra, DBL H015

Dzisiaj nas odwiedziła Viki z Polkowic :D Zauważona została na ul. Podwale.

Fear - 4 Czerwiec 2012, 19:12

Dziś Vectra DBL H015 aktywna na trasie Polkowice - Gaworzyce.
delpiero - 9 Czerwiec 2012, 11:23

Na przerwie w QQ.
Fear - 27 Lipiec 2012, 16:15

Alfa pielgrzymkowo.
Fear - 21 Sierpień 2012, 12:14

Alfa obstawiała dzisiaj wypadek TIR-a w Biedrzychowie, który uderzył w barierki.

LINK

:arrow: Alfa Romeo 159, nr rej. HPB C282 - nr boczny B987

delpiero - 22 Sierpień 2012, 08:41

Cytat:
Wypadek na drodze K-3 w Biedrzychowej
LINK
wojtex - 23 Styczeń 2013, 23:46

Vectra spotkana 31.12.2012 na terenie PCUZ.
Przepraszam za jakość, ale to tylko telefon...

g1kowal - 30 Maj 2013, 15:17



Źródło: www.youtube.com

kalex - 30 Maj 2013, 19:38

Ziomuś zapomniał, że podczas wykonywania czynności radiowóz może zostać z włączonym silnikiem na wypadek próby ucieczki. Ale co to tam, nie ma to jak wozić tablice za szybą. I może sobie myśli jeszcze, że na zdjęciu z radaru nie będzie jej widać. :facepalm:
DarioG - 1 Czerwiec 2013, 21:06

Pomijając fakt tablicy, znajomy od Polkowickiej drogówki dostał mandat uwaga... "za zbyt mały prześwit pod autem", na co jest potwierdzenie w formie mandatu. :lol: Jak to zobaczyłem to myślałem, że padnę. :facepalm: :lol:
tqmeh - 1 Czerwiec 2013, 21:26

Jakiś paragraf tam jest wpisany?
DarioG - 2 Czerwiec 2013, 10:47

<zdjęcie niedostępne>

Dokładnie jest to ten mandat. :facepalm:

I poprawka z mojej strony, został zabrany dowód rejestracyjny. Było to jakiś czas temu i nie skojarzyłem dokładnie.

PieTrzaK - 2 Czerwiec 2013, 11:40

Są jakiekolwiek przepisy regulujące prześwit w Polsce?
tqmeh - 2 Czerwiec 2013, 12:24

Szukałem już wcześniej i nic nie znalazłem, zapytam jutro znajomego diagnostę. Może tu mieć zastosowanie innego przepisu: niedozwolone jest przerabianie aut (czy jakoś tak), tak jest w DE - każda zmiana jest wpisana w DR i wówczas jest po temacie.

Dla przykładu podobnie jest ze światłami, szybami i wydechem.

PieTrzaK - 2 Czerwiec 2013, 12:25

Kurde, kolega ma problem z wjechaniem do większości stacji diagnostycznych, ostatnio zawisł wjeżdżając na rolki i poza uśmiechami albo zgryźliwymi komentarzami diagnostów nikt mu nigdy problemów nie robił. :o
kalex - 3 Czerwiec 2013, 10:28

Tak - przepis jakiś był. Nawet go widziałem. Jak miałem Peugeota 206 GT to tam ori zderzak miał miejsce na tablice nad ziemią i pamiętam, że jak przez przypadek znalazłem ten przepis to byłem nieźle zaskoczony.
piotreg - 4 Luty 2014, 16:44

Źródło: FB
piotreg - 4 Luty 2014, 16:44

Źródło: FB
delpiero - 8 Kwiecień 2014, 11:59

Cytat:
Polkowice: DK3/ul.Młyńska - pożar samochodu

2 kwietnia 2014 r. do SKKP PSP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu dostawczego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 a ulicą Młyńską w Polkowicach. Pierwszy zastęp z JRG Polkowice zastał zaawansowany pożar kabiny pojazdu dostawczego Volkswagen LT28, po chwili dotarł drugi zastęp z JRG Polkowice. Strażacy niezwłocznie przystąpili do gaszenia pojazdu. W trakcie gaszenia droga w kierunku Zielonej Góry była zablokowana przez około 10 minut. W pojeździe oprócz kierowcy przebywał również pasażer, na szczęście obydwoje opóścili pojazd nie odnosząc żadnych obrażeń. Na miejscu oprócz straży pożarnej działał patrol interwencyjny KPP Polkowice oraz załoga WRD KPP Polkowice.

Źródło: www.facebook.com/FotografiaRatowniczaWSZ

delpiero - 15 Maj 2014, 15:59

Cytat:
Dachowanie na trasie Polkowice - Parchów

W czwartek (15 maja 2014) przed godziną 11 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Polkowice - Parchów. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG Polkowice, karetkę oraz policję. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali czarne BMW w rowie na dachu. Jak się okazało kierujący pojazdem zbiegł z miejsca zdarzenia.

Strażacy odcięli zasilanie akumulatora pojazdu oraz posprzątali jezdnię, następnie wspólnie z policjantami rozpoczęto poszukiwania kierującego. Według relacji świadków kierujący o własnych siłach opuścił pojazd i zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano dodatkowe patrole policji które włączyły się w poszukiwania kierującego.

Źródło: www.112polkowice.pl

delpiero - 15 Maj 2014, 16:01

Cytat:
Groźna kolizja na ul. Chocianowskiej w Polkowicach

W środę (14 maja 2014) przed godziną 22 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Chocianowskiej na wysokości skrzyżowania z ul. Fabryczną w Polkowicach. Na łuku drogi czołowemu zderzeniu uległy dwa pojazdy osobowe marki mercedes.

Na miejsce zdarzenia jako pierwszy przybył zespół ratownictwa medycznego P-6, ratownicy przystąpili do udzielania pomocy medycznej osobom poszkodowanym. Chwilę później przybyło wsparcie w postaci specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego S-5 oraz dwóch zastępów z JRG Polkowice i patrol policji. Ratownicy udzielili w sumie pomocy medycznej trzem uczestnikom zdarzenia. Poszkodowanych przetransportowano na badania do szpitali.

27-letni mieszkaniec Chocianowa, który spowodował kolizję miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Kierujący odpowie teraz za spowodowanie kolizji oraz za jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanych z pojazdów, udzieleniu pomocy przedmedycznej i neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniu akumulatorów.

Źródło: www.112polkowice.pl

autogaz1984 - 29 Lipiec 2014, 17:12

Cytat:
1000 zł mandatu oraz 25 punktów karnych

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, podwójnej linii ciągłej, jechał z nadmierną prędkością. Kierujący motocyklem został zatrzymany przez polkowicką drogówkę na krajowej "trójce". Policjanci za brawurową jazdę i popełnione wykroczenia ukarali go 1000-złotowym mandatem oraz 25 punktami karnymi. Kierowca straci uprawnienia do kierowania pojazdami i aby je odzyskać, będzie musiał ponownie zdać egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.


27 lipca 2014 roku po godz. 17.00 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach patrolowali drogę krajową nr 3. Jechali radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Na wysokości miejscowości Kłobuczyn, zauważyli motocyklistę, który - jadąc w stronę Zielonej Góry - zaczął wyprzedzać na podwójnej linii ciągłej dwa samochody, w tym cysternę. Następnie, jadąc dalej i nadal nie zważając na przepisy ruchu drogowego, wyprzedzał na skrzyżowaniu. W tym miejscu urządzenie do pomiaru prędkości rejestrowało 160-180 km/h. Potem kierujący wyprzedzał na kolejnym skrzyżowaniu, następnie jechał z prędkością ponad 160 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego kierowcę, mieszkańca powiatu głogowskiego, do kontroli. Mężczyzna za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz 25 punktami karnymi. Dodatkowo okazało się, że nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia OC. W związku z popełnionymi wykroczeniami i "zdobytymi" punktami karnymi motocyklista musi się teraz liczyć ze stratą uprawnień do kierowania.

Link + Video

tqmeh - 29 Lipiec 2014, 18:35

To co gość nawywijał jest bez dyskusyjne, pytanie, dlaczego zanim doszło do czegokolwiek, policja ma (140) na liczniku. Dalej jest jeszcze ciekawiej.
piotreg - 29 Lipiec 2014, 19:39

Być może lecieli na bańkach...
tqmeh - 29 Lipiec 2014, 20:24

Też o tym pomyślałem, powinno być widać na nagraniu kiedy jadą na, a kiedy bez, ale nikt na siebie bata nie będzie kręcił...
tqmeh - 12 Sierpień 2014, 11:52

DBL H015 aktywna na S3 w okolicach Polkowic w niedziele.
autogaz1984 - 29 Sierpień 2014, 10:07

Źródło: FB
delpiero - 7 Listopad 2014, 08:33

Cytat:
Kolizja na drodze K-3 przed Kłobuczynem

Cytat:
Groźna kolizja na ul. Kopalnianej

Źródło: www.112polkowice.pl

piotreg - 30 Grudzień 2014, 12:27

Viki w akcji.

Źródło: FB

piotreg - 30 Grudzień 2014, 12:30

I jeszcze raz.

Źródło: FB

euros - 27 Kwiecień 2015, 10:53

Kolejne bardzo fajne.
tqmeh - 22 Lipiec 2015, 07:03

DBL H015 rozliczała ostatnio mobila pod Nową Solą. Zdaje się, że na 338 km.
piotreg - 8 Sierpień 2015, 22:13

Kolejne zdjęcie z kolekcji Pana Waldemara...
delpiero - 11 Marzec 2016, 23:32

Vectra w serwisie czeka na naprawę.
piotreg - 17 Marzec 2016, 19:29

Potwierdzam. Będą go "robić" we Wrocławiu.
piotreg - 20 Lipiec 2016, 17:59

Alfa żyje. Nie wiadomo co z Vectrą.
Sygnettoo - 20 Lipiec 2016, 21:00

Na razie OIOM.
piotreg - 21 Lipiec 2016, 10:48

Sygnettoo napisał/a:
Na razie OIOM.

Vectra?

piotreg - 25 Sierpień 2016, 22:48

Vectra już nie wróci. Została wycofana.
piotreg - 18 Luty 2017, 22:45

Fot. FB - Fotografia Ratownicza Waldemar Szańkowski:
piotreg - 20 Kwiecień 2017, 12:23

Jeszcze raz Alfa.

Fot. FB - Fotografia Ratownicza Waldemar Szańkowski:

piotreg - 7 Czerwiec 2017, 17:52

Dzień dziecka:
piotreg - 24 Czerwiec 2017, 19:10

Fot. FB - Fotografia Ratownicza Waldemar Szańkowski:
piotreg - 13 Grudzień 2017, 16:04

Fot. FB - Fotografia Ratownicza Waldemar Szańkowski:
piotreg - 12 Styczeń 2018, 14:23

Polkowicka Alfa chwilowo wyłączona ze służby. Stoi sobie na ul. Miłoszyckiej we Wrocławiu i czeka na naprawę w cywilnym serwisie. System PolCam cały czas na pokładzie.
piotreg - 25 Luty 2018, 11:11

piotreg napisał/a:
Polkowicka Alfa chwilowo wyłączona ze służby. Stoi sobie na ul. Miłoszyckiej we Wrocławiu i czeka na naprawę w cywilnym serwisie. System PolCam cały czas na pokładzie.

Alfa nadal w serwisie we Wrocławiu.

piotreg - 27 Marzec 2018, 11:06

Wróciła. :twisted:
piotreg - 10 Wrzesień 2018, 10:27

Alfa nadal z systemem PolCam.
delpiero - 17 Luty 2019, 10:26

Walentynkowy prezent od miasta, czarne BMW :arrow: DPL 17KE.
piotreg - 17 Luty 2019, 21:19

Kamera z Vectry.
delpiero - 8 Marzec 2019, 16:19

:arrow: DPL 17KE
piotreg - 13 Marzec 2019, 10:08

delpiero napisał/a:
:arrow: DPL 17KE

delpiero - 24 Marzec 2019, 20:26

:arrow: DPL 17KE
delpiero - 28 Marzec 2019, 13:30

:arrow: DPL 17KE
piotreg - 18 Kwiecień 2019, 12:21

delpiero napisał/a:
:arrow: DPL 17KE

delpiero - 7 Listopad 2019, 10:11

:arrow: DPL 17KE
delpiero - 15 Styczeń 2020, 09:50

:arrow: DPL 17KE
delpiero - 12 Marzec 2020, 11:22

Nieoznakowane BMW delikatnie ucierpiało. :sad:

Cytat:
Polkowiccy policjanci zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwej kierującej, która najprawdopodobniej wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle, a chwilę później spowodowała kolizję z radiowozem podczas podjętej przez funkcjonariuszy kontroli drogowej. 45-letnia mieszkanka Polkowic, miała ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Kobieta za rażące złamanie przepisów musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

www.polkowice.policja.gov.pl

delpiero - 9 Czerwiec 2020, 08:30

:arrow: DPL 17KE
delpiero - 3 Marzec 2021, 09:27

:arrow: DPL 17KE
delpiero - 21 Marzec 2021, 13:09

BMW po zmianie blach :arrow: DDZ 16508.
delpiero - 19 Lipiec 2021, 17:43

:arrow: DDZ 16508
delpiero - 21 Listopad 2021, 13:31

:arrow: DDZ 16508
delpiero - 9 Marzec 2022, 19:11

:arrow: DDZ 16508
małymobil - 13 Kwiecień 2022, 10:29

DDZ 16508 nagrywa starym sprzętem z Vectry numer ZUR 024.
delpiero - 29 Kwiecień 2022, 20:17

:arrow: DDZ 16508
piotreg - 14 Listopad 2022, 10:56

Myślę, że czas na niezniszczalną Alfę. Ostatnie wzmianki na jej temat to rok 2018. Ściągam ją z mapy video. Na chwilę obecną KPP Polkowice ma na stanie BMW.
delpiero - 3 Maj 2023, 18:23

BMW DDZ 16508 stoi w warsztacie, problem z silnikiem.
delpiero - 2 Luty 2024, 13:18

BMW wróciło po długiej naprawie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group