Forum Mapy Fotoradarów

Świdnica - Videorejestratory

piotreg - 22 Luty 2009, 17:36
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KPP Świdnica

Nieoznakowane:

- brązowy Opel Insignia, nr rej. DSW 05130 - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/
- czarne BMW 330i Gran Turismo xDrive, nr rej. DSW 86338 (wcześniej DSW 48636, DPL 05312) - kamera przód i tył
- granatowy Ford Mondeo, nr rej. DSW Y001 /zdjęty ze służby/
- zielony Opel Vectra C, nr rej. DSW Y022 /oddelegowany do KPP Trzebnica/

Oznakowany:

- Alfa Romeo 159, nr rej. HPB C286 - nr boczny B458 - kamera przód i tył /zdjęta ze służby/

Wg mnie Mondeo nie ma już kamerki, ale śmiało kasuje za inne wykroczenia...

garny - 2 Lipiec 2009, 22:38

Dziś Vectrunia zabezpieczała DZWON na skrzyżowaniu drogi na Strzegom z odbiciem na Żarów.
piotreg - 9 Lipiec 2009, 03:09

Tam bezpieczeństwa strzeże chyba biały maszt?
garny - 9 Lipiec 2009, 22:13

Dokładnie. :)
piotreg - 9 Lipiec 2009, 22:23

Taką one właśnie funkcję spełniają. Blacha jak się gięła, tak się gnie, bo ludzie wiedzą, że nastawiali tego tyle, a sprzętu do ich obsługi i tak nie mają. A tak, mogli je poustawiać w naprawdę newralgicznych punktach, i wtedy na pewno spełniłyby swoją rolę.
garny - 11 Lipiec 2009, 12:01

Ten konkretny to stoi jak na mój gust dość daleko od drogi, więc i może nie każdy go widzi, a z drugiej strony to jak się zagapi wyjeżdżający z przecznicy i nie ustąpi to żebyś jechał 25 km/h to i tak będzie dzwon.
piotreg - 11 Lipiec 2009, 13:26

Może i masz rację. :-)

Idąc ich tropem, to chyba powinni postawić maszt przy każdym skrzyżowaniu...

tqmeh - 16 Lipiec 2009, 07:50

Witam.

Niewiele brakowało... padłbym ofiarą Vectry Y022. :? Na szczęście dzięki Wam. 8)

Panowie pilnowali lub tylko wjeżdżali wczoraj około 18 do Ząbkowic od strony Strzegomia.

Pozdrawiam.

piotreg - 16 Lipiec 2009, 11:02

Spory hektar patrolują, byłem pewny, że latają tylko ze Świdnicy do Strzegomia, a oni sporo poza powiat wyfrunęli.
garny - 18 Lipiec 2009, 16:39

Agresywni są. :) Dziś prawie bym zarobił na wlocie do Wałbrzych - jechałem innym autem i nie zwróciłem uwagi na plecy i nagle Vectra w lewym lusterku, ale na szczęście poszli w bok. :)
piotreg - 18 Lipiec 2009, 18:27

garny napisał/a:
Agresywni są. :)

Kiedyś mieli srebrnego Forda Mondeo, nr rej. DSW Y013, ale go rozwalili...
Więc coś w tym jest. :-)

KaroleK - 22 Lipiec 2009, 21:16

DSW Y022 widziany na ul. Przemysłowej, stał w zatoczce autobusowej, potem DSW Y001 trzepał jakiegoś mobilka na wylocie ze Świdnicy w stronę Strzegomia.

Fotek brak, bo nie zabrałem aparatu. :evil:

garny - 18 Sierpień 2009, 21:13

Dziś bardzo aktywni ok. 14.00 tj. Mundek na trasie Świdnica - Jawor oraz Vectra z suszarką zaparkowana na wlocie od Wrocka tuż przed odbiciem na Żarów.
KaroleK - 18 Sierpień 2009, 22:02

I fotek nie zrobiłeś? :evil:
garny - 19 Sierpień 2009, 21:33

No sorry, ale mocno się spieszyłem. :( Vectra stała tak, że nijak ją cyknąć, a załoga Mundka wyglądała na wkurzoną, bo jak dopadli kolesia w Vento to prawie go "wyjęli". Zaparkowali, i Misiu galopem do kierowcy, to i ja bym się bał zagaić. :)
piotreg - 20 Sierpień 2009, 09:36

Ale oni przecież nie mają kamerki?

A może się mylę?

A może mają Iskrę? Teraz prawie wszystkie komendy ją mają.

garny - 20 Sierpień 2009, 19:00

W Mundku? No z tego co widziałem to jechali kawałek za kolesiem i jak się zatrzymał to dość ostro go potraktowali.
piotreg - 20 Sierpień 2009, 19:45

Tak, Mundka miałem na myśli. Koniecznie trzeba to auto obejrzeć z bliska!
BluesWings - 27 Listopad 2009, 14:04

Rozmawiałem dzisiaj z przemiłymi oficerami z obsługi Vectry, którzy po pytaniu o Mundka i jego uzbrojenie, uśmiechnęli się stwierdzając: "Jesteś pewien, że nie ma kamery? :) Ojj, żebyś się nie przeliczył ze swoimi informacjami..."
piotreg - 27 Listopad 2009, 14:27

Post, który poprzedza Twoją wypowiedź wyraźnie wskazuje, że pewności nie mam!

Ale z drugiej strony... nie wierzę by taki powiat miał więcej urządzeń!
Ponadto, swojego czasu przejeżdżaliśmy obok niego z Ojcem kilka razy i żaden z nas nie dostrzegł w nim kamerki.

BluesWings - 27 Listopad 2009, 14:32

No więc właśnie mówię, że to było z uśmiechem na twarzy powiedziane. :) Jakoś dziwnie nie chcą się wypowiadać na jeden temat. Moim zdaniem większe szanse są, że nie jest wyposażony w kamerę... To tyle na ten temat. :D
piotreg - 27 Listopad 2009, 15:48

Wtedy na pewno nie miał.
BluesWings - 27 Listopad 2009, 16:45

Dzisiejsza sesja. :)
piotreg - 27 Listopad 2009, 16:49

Solidna!
tqmeh - 3 Grudzień 2009, 21:07

Witam.

Świetne foty! 8)

Pablo-28 - 23 Grudzień 2009, 12:42

Odnośnie Mundka to jest duże prawdopodobieństwo, że jednak tam jest kamerka. Oni dużo jeżdżą i sporo łapią w różnych miejscach. Co do srebrnego Mondeo, o którymś ktoś pisał to to był VW Golf kombi i znów jeździ po remoncie także trzeba uważać. :shock:
piotreg - 23 Grudzień 2009, 12:54

Srebrny Mondeo? Coś Ci się pomyliło... to był srebrny VW Passat B5, nr rej. DSW Y013 i ten już raczej na drogi nie wyjedzie...

DSW Y001... niewykluczone, że kamerka jest. Ale szczerze... wątpię.

piotreg - 20 Luty 2010, 10:13

W Świdnicy pojawiły się dwie czarne Skody Superb:

- DSW 10563
- DSW 10564

Warto by było rzucić na nie okiem - przy okazji - bo nie wiadomo, jakie jest ich przeznaczenie. Ja wcale nie twierdzę, że trafiły do <R> pod kamerkę.

wksek - 24 Luty 2010, 19:54

Dzisiaj o 16:30 między Szczepanowem, a Świdnicą trzymała sobie mobila na poboczu. Na radiu aż huczało, a sam w akcji widziałem ich na 33 słupku.
piotreg - 25 Luty 2010, 08:06

piotreg napisał/a:
W Świdnicy pojawiły się dwie czarne Skody Superb:

- DSW 10563
- DSW 10564

Warto by było rzucić na nie okiem - przy okazji - bo nie wiadomo, jakie jest ich przeznaczenie. Ja wcale nie twierdzę, że trafiły do <R> pod kamerkę.

A na temat tych aut cisza? User, który mi przesłał blaszki twierdzi, że na tylnej kanapie usiadł, by za chwil kilka działę przyjąć.

wksek - 25 Luty 2010, 08:14

Jedyne co mówili i widziałem to ta Vectra, ale to już któryś raz pod rząd jak się poruszam w okolicy Świdnicy - ten odcinek katowany jest ciągle + dwupasmówka w kierunku Wałbrzycha. Nawet o przenośnym nic nie mówili, którego z kolei nie mogę nigdy tam trafić. :D
BluesW. - 25 Luty 2010, 09:15

wksek napisał/a:
(...) o przenośnym nic nie mówili, którego z kolei nie mogę nigdy tam trafić. :D

On tam prawie cały czas gdzieś stoi, tylko na chwilę go składają i idą na kawę jak się zbliżasz. :D

piotreg - 25 Luty 2010, 11:16

Ale ten SM.
Pablo-28 - 6 Marzec 2010, 17:38

Jak mówiłem DSW Y013 to był VW Golf i jest już na drogach. Żadnego Paska ani srebrnego Mondeo nie było.
Skody Superb. :shock:

Nic takiego w Świdnicy nie ma. Doszły dwa, ale Fiaty Punto i nie do drogówki.

Superby jeżdżą, ale są z Wałbrzycha. I one są z wideo!

piotreg - 6 Marzec 2010, 18:00

Coś na temat DSW Y013.

Cytat:
- Lepiej późno niż wcale - komentują złośliwie kierowcy. Chodzi o wideoradar świdnickiej policji, który po dwóch latach wraca do patrolowania ulic miasta. Od początku 2006 roku to drogie urządzenie stało w policyjnym garażu, zamknięte na kłódkę.

Na wideorejestrator pieniądze wyłożyły okoliczne gminy. Zamontowano go w radiowozie, który dwa lata temu miał wypadek drogowy. Policja liczyła na to, że szybko dostanie pieniądze z ubezpieczenia i auto naprawi. Tak się nie stało, bo świdnicka prokuratura nabrała podejrzeń, że wypadek spowodowali sami policjanci.
Śledczy mają zeznania świadka, który widział, jak nieoznakowany wóz policyjny wyprzedzał na zakręcie i podwójnej linii ciągłej, a później zderzył się z jadącym swoim pasem ruchu fiatem 126p.
Prokuratura chciała również przejrzeć nagranie wypadku, które zarejestrował wideoradar. Okazało się jednak, że na taśmie brakuje fragmentu filmu liczącego blisko minutę - akurat tego, na którym powinno być zderzenie.
Po naszych publikacjach i wypowiedziach prokuratury, która sugerowała, że śledztwo nie zakończy się szybko, policja postanowiła zrobić to, co powinna była już dawno uczynić.
- Widoradar został wyjęty z uszkodzonego auta i będzie zamontowany w nowym, które dostaliśmy z komendy głównej - tłumaczy Katarzyna Czepil z policji w Świdnicy. Dlaczego podjęcie decyzji zajęło policji prawie dwa lata - nie chce komentować.

Źródło: POLSKA Gazeta Wrocławska

A tu masz potwierdzenie, że był to VW Passat B5:

Cytat:
Policjanci kłamali. Kto jest winny wypadku?

Policjanci ze Świdnicy zeznali, że to kierowca malucha, a nie oni, dwa lata temu spowodował wypadek. Zniszczone zostały wtedy oba samochody. Nowy passat z jedynym wideoradarem w powiecie do dziś stoi rozbity w garażu.

- Biegły rekonstruujący wypadki komunikacyjne wykluczył jednak wersję przedstawioną przez policjantów - tłumaczy Ewa Ścierzyńska z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.
Dodaje, że kierowca malucha wprawdzie był pijany, za co odpowie przed sądem, ale nie doprowadził do kolizji z radiowozem.
W śledztwie ustalono, że zapis z kasety wideoradaru, na której zarejestrował się przebieg zdarzenia, został usunięty. Wszystko wskazuje na to, że zrobili to policjanci. Świadczy o tym fakt, że całe nagranie, poza feralną minutą, w której zderzyły się samochody, jest bez zarzutu. Zniknęła jedynie część, która byłaby nieoceniona podczas ustalania faktów przez prokuraturę.
Dodatkowo radiowóz zaraz po wypadku został zabezpieczony przez policję. Prokuratura chce kontynuować śledztwo i postawić zarzuty winnym kolizji oraz utrudniania postępowania karnego poprzez zacieranie śladów.
- By nie posądzano nas jednak o stronniczość, sprawę przekażemy do innej prokuratury - podkreśla prokurator Ścierzyńska.
Komendant powiatowy Krzysztof Niziołek twierdzi, że jemu także zależy na szybkim wyjaśnieniu zajścia i obiecuje wyciągnięcie konsekwencji służbowych. To jednak niejedyny jego problem. Komplikuje się też naprawa rozbitego auta.
- Samochód nie miał ubezpieczenia auto casco, bo komenda oszczędza - mówi nam jeden z policjantów. - Liczyła więc na pieniądze z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej sprawcy, teraz może o nich zapomnieć - dodaje.

Źródło: POLSKA Gazeta Wrocławska

Pablo-28 napisał/a:
Jak mówiłem DSW Y013 to był VW Golf i jest już na drogach. Żadnego Paska ani srebrnego Mondeo nie było.
Skody Superb. :shock:

Nic takiego w Świdnicy nie ma. Doszły dwa, ale Fiaty Punto i nie do drogówki.

Superby jeżdżą, ale są z Wałbrzycha. I one są z wideo!

Passek, o którym mowa wyżej na pewno jeździł na DSW Y013!!!
Na temat Superbów się nie wypowiadam - takie zgłoszenie przyszło do mapy. Czasem są to wozy widmo - nie wiem po co robią to ludzie...

Ile Wałbrzych ma tych Superbów?

garny - 7 Marzec 2010, 20:52

Ten VR to jakiś starszy model skoro jeszcze na kasety, teraz to już chyba zapis cyfrowy na jakimś HDD jest.
piotreg - 8 Marzec 2010, 08:18

Jai Provida. Rzeczywiście, nikt już tego nie kupuje!

Teraz rządzi Zurad i PolCam.

LordNosferatu - 10 Marzec 2010, 20:22

Świdnickie Mondeo ma kamerkę na 100% i to VHS, dzisiaj widziałem swój filmik - szkoda, że nie dali kopii nagrania, a tyle za nie zapłaciłem. :(
piotreg - 10 Marzec 2010, 22:30

Widziałem to auto z bliska... dotykałem je!!! I żadnego VHS nie dostrzegłem! Pokaż fotkę, wtedy uwierzę!
LordNosferatu - 16 Marzec 2010, 23:05

Widziałeś? Dotykałeś?

Kolego a niby co jest w autku za szybą przednią - poza czapką z kolekcji "TESCO Cherokee"?

Dziś udało mi się wykonać zdjęcia - przepraszam za ich jakość - foto made by NOKIA. :)

LordNosferatu - 16 Marzec 2010, 23:16

A czy na drodze K-5 znasz bardziej newralgiczne miejsce? Bo z tego co wiem to na skrzyżowaniu z drogą na Żarów wystarczająco dużo blachy było giętej i krwi rozlanej.
piotreg - 17 Marzec 2010, 08:25

Skrzyżowanie jak skrzyżowanie... co w nim jest takiego niebezpiecznego? Dobra widoczność, normalne natężenie ruchu, proste zasady - "Ty masz pierwszeństwo, ja muszę Ciebie puścić..."

Blacha się gnie, bo ludzie nie mają wyobraźni, umiejętności i rozumu...

Najlepszy przykład:



Widzisz w tle maszt?

piotreg - 17 Marzec 2010, 08:31

Chwytam się za pierś! Przyznaję rację i dziękuję za potwierdzenie.
LordNosferatu - 17 Marzec 2010, 20:10

Spox kolego.
Jednak ja sam przyznaję, że pomysł z czapką 1-wsza klasa. ;) Chylę czoła przed pomysłowością panów w białych czapkach.

LordNosferatu - 17 Marzec 2010, 20:17

Tak kolego, potwierdzać to może 2 tezy:

- wśród kierowców nadal mamy d e b i l i
- lokalizacja masztu zdaje się, że dobrana trafnie (nie było to losowaniem)

piotreg - 17 Marzec 2010, 21:38

Nie oni pierwsi...

Bardziej to plagiat - milicka DW 7691F.

LordNosferatu - 20 Marzec 2010, 21:31

Oko Mundka DSW Y001.

VideoRapid1:



Foto made by NOKIA, szkoda, że jedno za 300zł. :(

piotreg - 21 Marzec 2010, 11:21

Coś na otarcie łez... pomyśl sobie, ile swoją informacją, uratowałeś domowych budżetów? :-) Lepiej? :-)
LordNosferatu - 22 Marzec 2010, 20:00

Wątpliwe pocieszenie.
delpiero - 30 Marzec 2010, 20:05

Dzisiaj Mondeo DSW Y001 nagrywało na trasie Świdnica - Jugowice

Fotka słaba, bo z komórki:

piotreg - 7 Maj 2010, 20:07

Po Świdnicy latał dzisiaj Mundek DSW Y001. Niestety nie dopadłem ich. Najpierw kasowali gościa przy ul. Śląskiej. Zanim dojechałem tam z Esperantystów, już się zawinęli...

Później znowu było o nich głośno, ale niestety byłem już w Pszennie.

Pod siedzibą <R> przy Ofiar Oświęcimskich dzisiaj niestety było czysto...

LordNosferatu - 23 Maj 2010, 21:47

Vectra dzisiaj kręciła się po ul. Bystrzyckiej.
piotreg - 24 Maj 2010, 12:10

Taka ciekawostka - wasza Viki ma normę spalania 16L/100km. :-) Wcześniej miała 14, ale się nie mieścili! Za szybko tam jeździcie!
LordNosferatu - 8 Czerwiec 2010, 17:11

No cóż, mając takiego przeciwnika trzeba też pokazać klasę. :)
adam - 8 Lipiec 2010, 19:47

06.07.2010, ok. 12:30. Polowanie na ul. Wrocławskiej, w Świdnicy oczywiście.
LordNosferatu - 10 Lipiec 2010, 22:46

Super fotka, kolego. Ale jak na moje oko to mamy tu nie ul. Wrocławską, a drogę K-35, czyli ul. Esperantystów. Dokładniej skrzyżowanie ul. Esperantystów z ul. Łukasińskiego (na wysokości PAFAL-u).
Pablo-28 - 12 Lipiec 2010, 14:35

Dokładnie to jest to miejsce.

Jeśli szukacie na Of. Oświęcimskich aut (R) to szukajcie dalej. Ich już tam po prostu nie ma. Tam jest siedziba dzielnicowych...

LordNosferatu - 18 Lipiec 2010, 13:29

Wczoraj na świdnickim Rynku, Vectra asystowała BMW w pilotażu GoldWingów.
delpiero - 6 Kwiecień 2011, 19:21

Cytat:
Nowy sprzęt dla świdnickiej drogówki.

Dwie Hondy CBF 1000 to nowy sprzęt, który od wczoraj jest w służbie świdnickiej Policji. Także nowa Alfa Romeo pomoże policjantom w walce z piratami drogowymi.

200 koni mechanicznych i około 7 sekund do setki – tak prezentuje się nowy policyjny radiowóz Alfa Romeo 159, który właśnie wchodzi do służby w świdnickiej drogówce. Radiowozie zamontowano wideorejestrator, który wyłapie piratów drogowych, i radar, pozwalający na pomiar prędkości samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka. Model 159 został wyposażony w benzynowy turbodoładowany silnik o pojemności 1,8 litra a jego prędkość maksymalna wynosi aż 235 km/h.
LINK

:arrow: HPB C286

BluesW. - 30 Kwiecień 2011, 21:13

Mondeo ma się dobrze i cały czas nagrywa. :)
piotreg - 1 Maj 2011, 08:09

Bo on b. długo służył jako wozi-d u p a komendanta, dlatego nie jest aż tak wytłuczony (wcześniej w KPP Świdnica pod video służył VW Passat B5, nr rej. DSW Y013 - o ile dobrze pamiętam). Mundek wszedł do służby w momencie, kiedy Passek zderzył się z Fiatem 126p.

Cytat:
Świdnica. Radar wraca na ulice

- Lepiej późno niż wcale - komentują złośliwie kierowcy. Chodzi o wideoradar świdnickiej policji, który po dwóch latach wraca do patrolowania ulic miasta. Od początku 2006 roku to drogie urządzenie stało w policyjnym garażu, zamknięte na kłódkę.

Na wideorejestrator pieniądze wyłożyły okoliczne gminy. Zamontowano go w radiowozie, który dwa lata temu miał wypadek drogowy. Policja liczyła na to, że szybko dostanie pieniądze z ubezpieczenia i auto naprawi. Tak się nie stało, bo świdnicka prokuratura nabrała podejrzeń, że wypadek spowodowali sami policjanci.
Śledczy mają zeznania świadka, który widział, jak nieoznakowany wóz policyjny wyprzedzał na zakręcie i podwójnej linii ciągłej, a później zderzył się z jadącym swoim pasem ruchu fiatem 126p.
Prokuratura chciała również przejrzeć nagranie wypadku, które zarejestrował wideoradar. Okazało się jednak, że na taśmie brakuje fragmentu filmu liczącego blisko minutę - akurat tego, na którym powinno być zderzenie.
Po naszych publikacjach i wypowiedziach prokuratury, która sugerowała, że śledztwo nie zakończy się szybko, policja postanowiła zrobić to, co powinna była już dawno uczynić.
- Widoradar został wyjęty z uszkodzonego auta i będzie zamontowany w nowym, które dostaliśmy z komendy głównej - tłumaczy Katarzyna Czepil z policji w Świdnicy. Dlaczego podjęcie decyzji zajęło policji prawie dwa lata - nie chce komentować.

Źródło: Gazeta Wrocławska

Fear - 5 Maj 2011, 19:47

:arrow: HPB C286 - nr boczny B458

LINK

piotreg - 9 Czerwiec 2011, 11:54

Viki latała dzisiaj trasą K-35 na odcinku Świdnica - Świebodzice.
piotreg - 31 Sierpień 2011, 15:18

Świdnicka Viki ma się świetnie i wciąż na DSW Y022. Alfa także na spokoju stała sobie dzisiaj na parkingu przed komendą.

Zdjęć niet, bowiem nie fotografuję bolidów na parkingach, które należą do komend. :twisted:

wksek - 25 Listopad 2011, 23:28

Dzisiaj Świdnicka Alfa o numerze bocznym B458 była na występach we Wrocławiu, z okazji meczu piłkarskiego. Generalnie ich zadaniem było usprawnienie ruchu po meczu w rejonie ulic Gwareckiej i Górniczej (ręczne sterowanie ruchem).
LordNosferatu - 23 Lipiec 2012, 23:59

Cytat:
OSTATNIE POŻEGNANIE

Z żalem i ogromną przykrością chciałbym poinformować kolegów, że w związku z poważnymi problemami zdrowotnymi w ostatnich dniach pożegnaliśmy "NASZEGO" nieustraszonego, niedoścignionego na ulicach tępiciela durnych łbów, jedynego i niezastąpionego, jego wysokość:

EL MUNDEK - FORD MONDEO, DSW YOO1

Senior rodu nieoznakowanych zakończył wieloletnią czynną służbę w świdnickiej drogówce. Nieoznakowany odszedł pozostawiając na planszy gry swych nowych wychowanków klanu Video: Sir Opla Vectrę oraz Lady Alfę Romeo.

Pogrążony w żałobie, zawsze pokonany wieloletni "sparingpartner".

Micell - 24 Lipiec 2012, 20:22

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.
Fear - 11 Październik 2012, 19:38

Dziś Alfa aktywna w Świebodzicach, na drodze K-35. Policjanci suszyli z iskry koło przejścia dla pieszych, ogr (60) . Tolerancja +20 :!: Jak pisał LordNosferatu, Mundek definitywnie zszedł ze służby. Teraz popłoch sieje tylko Vectra i Alfa. Pytali się o BluesWingsa, czemu ma bana. :grin: Panowie wpadają na nasze forum i są na czasie. :smile: Mam jeszcze małe info na temat Wałbrzycha, ale to umieszczę w odpowiednim dziale.

Pozdrowienia dla ekipy, super chłopaki. :good:

:arrow: Alfa Romeo 159, nr rej. HPB C286 - nr boczny B458

LordNosferatu - 12 Październik 2012, 00:19

Fear, ale szybko uwinąłeś się z fotkami. Pozostałe z telefonu już wcześniej wrzuciłeś na forum. :)
Fear - 12 Październik 2012, 06:46

A to takie buty... :grin: Pozdrawiam. :good:
LordNosferatu - 12 Październik 2012, 23:07

Bo alfa stoi gdzie jest: (100) - (80) - (60) i <LR> . :lol:
LordNosferatu - 23 Październik 2012, 19:04

Dziś w Słotwinie mijałem jadącą Kugę z ITD, wyposażoną w video. Jechała pk. 13:00 w stronę Świdnicy. Ta sama, na blachach OP, która niedawno siała popłoch na obwodnicy Bielawy (pow. dzierżoniowski).

A za pamięci, na drogi po dłuższym niebycie wróciła też Vectra, dziś latała ponoć k. Strzegomia (moc kanału 19).

LordNosferatu - 9 Styczeń 2013, 21:44

Ale tu kurzem śmierdzi... trzeba by wywietrzyć forum.

I tak:

- 7 stycznia - DW nr 382 - Świdnica, ul. Zamenhofa - ulicę nawiedził niebieski Mondeo na początkowych numerach WE... ITD nieoznakowany z fotoradarem, pod tablicą rej. widoczne dwa dodatkowe prostokątne światełka oraz głowicą z radarem ponad zderzakiem koło prawej lampy

- 8 stycznia - droga K-35 - Świdnica, ul. Zamenhofa - okolice stacji Shell i sygnalizacji świetlnej bacznie nadzorowała Alfa HPB C286 z aktywnym POLCAM'em. Chłopaki suszyli i bacznie obserwowali sygnalizację świetlną

- 9 stycznia - droga K-5 - Bronówek - Rusko nawiedził niebieski Focus na początkowych numerach WF... ITD nieoznakowany z fotoradarem, pod tablicą rej. widoczne dwa dodatkowe prostokątne światełka oraz głowica z radarem ponad zderzakiem koło prawej lampy

- 9 stycznia - droga K-5 Bronówek - Rusko nawiedziła Alfa Świdnickiej drogówki HPB C286 z aktywnym POLCAM'em - chłopaki suszyli w Bronówku, Granicy, Modlęcinie, Strzegomiu - rejon skrzyżowania za wiaduktem, jadąc na Wrocław (wyprzedzanie na ciągłej i skrzyżowaniu), Strzegomiu - długi parking przy skręcie na Rawicz, Jaroszów

- 9 stycznia - DW nr 382/DW nr 374 Grodziszcze - Strzegom - Wieśnica nawiedziła Vectra DSW Y022 z aktywnym POLCAM'em - chłopaki suszyli w Rogoźnicy, Strzegomiu, Świdnicy i Grodziszczu

piotreg - 10 Styczeń 2013, 11:20

LordNosferatu, na temat floty WITD piszemy tutaj. Jedna uwaga - wszystkie pojazdy mają tablice zaczynające się od WE, więc na pewno nie był to pojazd na WF. Kolor też nie pasuje gdyż Delegatura Południowo-Zachodnia WITD dysponuje:

- srebrny Ford Focus III Combi, nr rej. WE 583CW
- grafitowy Ford Mondeo III, nr rej. WE 574CW
- żółty Peugeot Partner II, nr rej. WE 203EC

i tylko te pojazdy mogą się na jej terenie pojawić. Ale to tylko tak na wielkim marginesie. :grin:

LordNosferatu - 10 Styczeń 2013, 18:44

piotreg, na temat floty ITD piszecie tam, ale tu przy temacie o videorejestratorach też powinniście, bo ten którego osobiście wdziałem to granatowy Ford na numerach - wg mnie - WF. A ty uważasz, że na WE. To był videorejestrator, ale w opcji jako fotoradar też może pracować, więc proszę nie pisz jakie pojazdy ma WITD Wrocław, bo ja pisze, co widziałem. Wiem też że Kuga na OP też nie jest z Wrocławia, a była w Słotwinie.

10 stycznia przed południem Alfa HPB C286 śmigała po drodze K-35 na odc. Tworzyjanów-Pszenno (zwinęli mobilka białym busem). Na drodze K-35 w Mirosławicach koło lotniska i w Mokrzeszowie przedpołudniem GITD oznakowanymi pojazdami pracował z fotoradarami.

piotreg - 11 Styczeń 2013, 11:58

Po pierwsze, pisz proszę tak żeby Cię można było zrozumieć.

LordNosferatu napisał/a:
Wiem też że Kuga na OP też nie jest z Wrocławia, a była w Słotwinie.

Właśnie jesteś w błędzie - Kuga jest z Wrocławia :!: Klik - kliknij i przeczytaj post z 14. września :!:

LordNosferatu - 11 Styczeń 2013, 17:54

piotreg, wczoraj o 11:20 wymieniłeś auta ITD z Del. Pd.-Zach. i że tylko one mogą u nas być. Ja wymieniłem Kugę, której nie wymieniłeś, a która u nas jeździła (pisałem o tym wcześniej). Więc proszę czytaj ze zrozumieniem. :P

Prawda jest taka, że ITD ostatnimi czasu intensywnie próbuje zastępować świdnickie WRD, a ja nie rozumiem po jakiego grzyba... :) To ja już wole Naszych chłopaków i dziewczyny, grają bardziej fair niż ITD. :)

Dziś na łączniku do autostrady i na drodze K-5 śmigały Alfa i Vectra.
Dłuższą chwilę stały na wypadku na wiadukcie koło Piotrowic/Żarowa.
Alfa leczyła kierujących w Strzegomiu koło zajazdu "U Emila" (biały mobilek) i koło Dobromierza (info #19).

piotreg - 12 Styczeń 2013, 10:01

LordNosferatu napisał/a:
piotreg, wczoraj o 11:20 wymieniłeś auta ITD z Del. Pd.-Zach. i że tylko one mogą u nas być. Ja wymieniłem Kugę, której nie wymieniłeś, a która u nas jeździła (pisałem o tym wcześniej). Więc proszę czytaj ze zrozumieniem. :P

Kliknij w link, który Ci zasugerowałem. :D

LordNosferatu napisał/a:
Prawda jest taka, że ITD ostatnimi czasu intensywnie próbuje zastępować świdnickie WRD, a ja nie rozumiem po jakiego grzyba... :) To ja już wole Naszych chłopaków i dziewczyny, grają bardziej fair niż ITD. :)

WITD Vincent naciska - nie mają wyjścia...

piotreg - 6 Grudzień 2013, 16:06

Cytat:
Nowy, szybki radiowóz dla policji

Potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku tygodni. Nowy nieoznakowany opel insignia już wkrótce trafi na drogi powiatu świdnickiego.




Komenda Główna Policji zakupiła 75 tego typu radiowozów, dzięki środkom pozyskanym w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W sumie na Dolny Śląsk trafi siedem takich pojazdów.

– Samochody, o które wzbogaciła się dolnośląska policja, będą ważnym narzędziem w pracy funkcjonariuszy całego regionu, w walce z piractwem drogowym oraz innymi zagrożeniami wynikającymi z popełnianych wykroczeń na drogach. Nowe radiowozy, wyposażone w wideorejestratory, mają także zamontowane dwie kamery – z przodu i z tyłu. Otrzymane radiowozy wyposażone są w specjalną tylną belkę, umożliwiającą wyświetlanie komunikatów tekstowych np. dla kierowców zatrzymywanych do kontroli. Sprzęt będący na wyposażeniu tych aut, umożliwia także rejestrowanie obrazu na miejscu zdarzenia drogowego – mówi starszy aspirant Paweł Petrykowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Nowe radiowozy mogą rozpędzić się do "setki" w 7,6 sekundy i rozwinąć maksymalną prędkość ponad 240 km/h. Pojazdy zaopatrzone są w silniki benzynowej 2.0 turbo o mocy 220 koni mechanicznych. Kiedy nieoznakowany opel zacznie straszyć piratów drogowych w powiecie świdnickim na razie jednak nie wiadomo. – Czekamy na przekazanie nam pojazdu z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu – mówi spirant sztabowy Katarzyna Czepil, rzeczniczka świdnickiej policji.

Link

LordNosferatu - 15 Grudzień 2013, 14:19

I stało się stało co miało się stać, do Świdnicy trafiła Insignia... q'źwa jego mać. :)

DSW 05130

Autko namierzone pod nową siedziba Świdnickiej drogówki, charakterystyczny znak rozpoznawczy - stroboskop pod lusterkiem, foto nr 2.

LordNosferatu - 15 Grudzień 2013, 14:22

Z ostatniej chwili, jak wieść gminna donosi Vectra trafiła do Trzebnicy.
piotreg - 15 Grudzień 2013, 14:28

:good:

Vis a vis masz jeszcze jedną do namierzenia - Insignię KMP Wałbrzych. :D

LordNosferatu - 16 Grudzień 2013, 20:14

Niom. Ale za to do Dzierżoniowskiej drogówki trafiła Alfa z Wałbrzycha.
piotreg - 16 Grudzień 2013, 21:10

Alfę mamy już ogarniętą - więcej tutaj. A Viki na pewno poszła do Trzebnicy? Udało Ci się potwierdzić tą informację? :o
tqmeh - 20 Maj 2014, 10:46

Dzisiejszy wyjazd:
autogaz1984 - 7 Wrzesień 2014, 16:06



www.youtube.com

euros - 18 Październik 2014, 20:49



LINK

kalex - 20 Październik 2014, 12:25

Na grubo poszli z tym P99. :twisted:
piotreg - 20 Październik 2014, 18:57

Gdyby mu się nie zatrzymał, to co? Strzelałby do niego?
kalex - 20 Październik 2014, 19:57

W łańcuch. :evil:
piotreg - 26 Listopad 2014, 11:32

Alfa:
delpiero - 16 Grudzień 2015, 20:34

Bez zmian.
piotreg - 28 Marzec 2016, 14:27

Screen z YT:
tqmeh - 28 Marzec 2016, 20:07



YT

piotreg - 31 Marzec 2016, 15:20

Cytat:
Policjanci przerwali szaleńczą jazdę motocyklisty - pirat na "czterdziestce" gnał blisko 150 km/h



Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali 20-letniego motocyklistę, który w terenie zabudowanym jechał blisko 150 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Mężczyzna nie zważał na sygnalizację świetlną, znaki drogowe i inne pojazdy poruszające się po drodze, a nawet przechodniów. Nie zatrzymał się także do kontroli myśląc, że uda mu się zgubić policyjny pościg. Ponadto kierujący stwarzał duże zagrożenie jadąc ulicą "pod prąd" oraz wjeżdżając na chodnik z prędkością 100 km/h. Motocyklista został zatrzymany i stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy patrolując jedną z ulic miasta zauważyli kierującego motorem bez tablicy rejestracyjnej. Policjanci dali mężczyźnie wyraźny sygnał do zatrzymania, ten jednak kompletnie to zignorował, zamiast się zatrzymać przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Motocyklista wielokrotnie przekraczał prędkość, jadąc nawet 148 km/h w obszarze zabudowanym, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Nie stosował się także do sygnalizacji świetlnej i wjeżdżał na skrzyżowania na czerwonym świetle, kilkukrotnie nie ustępując pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom, a także pieszym. Jakby tego było mało wjechał "pod prąd" w ulicę jednokierunkową i kontynuował jazdę po chodniku dla pieszych blisko 100 km/h. Ponadto wyprzedzał także inne pojazdy na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych.

Mężczyzna, po pościgu został zatrzymany przez policjantów. Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna twierdził, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo się bał. Nie posiadał bowiem uprawnień do kierowania motocyklem, a jego pojazd nie został dopuszczony do ruchu i nie był także ubezpieczony.

Z uwagi na liczne wykroczenia w ruchu drogowym popełnione przez 20-latka, a także kilkukrotne przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, decyzja policjantów mogła być tylko jedna - kierowcy zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Teraz funkcjonariusze skierują do sądu wniosek o ukaranie 20-letniego mieszkańca Wałbrzycha zarówno za przekroczenie prędkości jak i pozostałe liczne wykroczenia, których się dopuścił.

Link

tqmeh - 6 Czerwiec 2016, 08:34

Insignia aktywna w sobotę na łączniku Świdnicy z A4.
piotreg - 5 Sierpień 2016, 16:56

Uciekli mi sprzed nosa pod Strzegomiem. Udało mi się walnąć tylko takie, ale tablice widać:


piotreg - 3 Wrzesień 2016, 11:41

Insignia w dobrej formie grasuje na piątce w okolicy Strzegomia. Blachy po staremu.
piotreg - 23 Wrzesień 2016, 17:46

Screen z YT:
piotreg - 3 Luty 2017, 10:27

Świdnicka Alfa ma się dobrze. Zabezpiecza właśnie karambol na "łączniku" z A4.
piotreg - 20 Lipiec 2017, 20:02

Alfa nadal na chodzie - dzisiaj na drugiej zmianie pracowała na drodze K-5 w Strzegomie (parking przy wylocie w kierunku autostrady A4).
piotreg - 2 Kwiecień 2018, 10:12

I Alfa, i Insignia, w służbie...
piotreg - 29 Sierpień 2018, 17:17

Alfa we Wrocławiu na Połbina. Możliwe, że to jej koniec.
Spawacz - 14 Luty 2019, 22:30

piotreg napisał/a:
Alfa we Wrocławiu na Połbina. Możliwe, że to jej koniec.

Chyba jeszcze nie.

piotreg - 3 Sierpień 2019, 14:49

Do służby w KPP wchodzi czarne BMW 330i Gran Turismo xDrive, nr rej. DPL 05312 - kamera przód i tył.
piotreg - 10 Październik 2019, 17:57

Insignia została wycofana ze służby.
delpiero - 24 Listopad 2019, 14:11

:arrow: DPL 05312
delpiero - 5 Kwiecień 2020, 11:31

:arrow: DPL 05312
michal77 - 7 Maj 2020, 09:06

Zdjęcie chyba zrobione we Wrocławiu na al. Karkonoskiej koło salonu Audi.
piotreg - 8 Maj 2020, 10:13

Dokładnie. Zapewne byli służbowo we Wrocławiu.
delpiero - 5 Październik 2020, 19:22

:arrow: DPL 05312
piotreg - 27 Grudzień 2020, 18:45

Wróciła po awarii. Dzisiaj przed 17.00 rozliczała delikwenta na drodze K-5 w Strzegomiu. Nadal na DPL.
małymobil - 19 Kwiecień 2022, 10:38

DSW 48636 (wcześniej DPL 05312) walczy dzielnie, numer sprzętu nagrywającego 292.
piotreg - 24 Luty 2023, 22:20

Ostania wzmianka o oznakowanej Alfie - 2019 r. Tej Pani już dziękujemy. Usuwam ją z mapy video.
piotreg - 17 Marzec 2023, 09:38

Parking (ten, na którym zawsze stoją) na wylocie ze Strzegomia w kierunku A4. Czai się tam BMW i jest jeden mały szczegół - jest po zmianie blach :arrow: DSW 86338.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group