Forum Mapy Fotoradarów

Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Czy fotoradar łapie w 2 strony?

nomi_ice - 22 Maj 2008, 18:28
Temat postu: Czy fotoradar łapie w 2 strony?
Chciałem was wszystkich zapytać czy fotoradary łapią w 2 strony?
OJCIEC - 22 Maj 2008, 18:51
Temat postu: Re: Czy fotoradar łapie w 2 strony?
Jeśli wyprzedzałeś, to FR jak najbardziej mógł Ci zrobić zdjęcie na lewym pasie... chyba, że w kadrze znalazły się oba auta... chyba, że oprogramowanie FR-u to uwzględnia i poda prędkość szybszego.

Od tyłu też robią, ale to zupełnie inna kwestia (również prawna), a w tej sytuacji jest to chyba najmniej ważne.

Ale:
- skąd wiesz, że był pełny?
- błysnął?
- jeśli nie - jakie były warunki oświetlenia? (dzień/noc, pochmurno/słonecznie?)

nomi_ice - 23 Maj 2008, 22:29
Temat postu: Re: Czy fotoradar łapie w 2 strony?
Godzina przed 17, wyjechałem z Rzeszowa o 16.05 i musiałem na 17 być w Sanoku, a to 75 km. W godzinę się nie dojedzie, dlatego wyprzedzałem i chyba przed fotoradarem też to zrobiłem, a go nie zauważyłem... i byłem na 2. pasie.

Co znaczy pełny? Raz działa, raz nie?
Nie widziałem, bo przypomniałem sobie o nim jak dojechałem do domu :D
Dzień trochę pochmurny, ale nie było ciemno.

aceJacek - 24 Maj 2008, 16:30

Moja szklana kula mówi: upiekło ci się. :wink:
nomi_ice - 24 Maj 2008, 17:51

Tak myślisz? Na jakiej podstawie? Nie powiem, że mało jechałem, bo byłoby min. 500zł mandatu, hehe.
OJCIEC - 24 Maj 2008, 19:04
Temat postu: Re: Czy fotoradar łapie w 2 strony?
nomi_ice napisał/a:
Co znaczy pełny? Raz działa, raz nie?

To co widać, to tylko słupy i skrzynki z instalacją przygotowaną do umieszczenia w nich właściwego urządzenia, czyli fotoradaru. Są skrzynki, które mają po kilka lat i wciąż są dziewicami ;)
Średnio na 10 słupów przypada 1 FR, a i tak najchętniej jest on stawiany na trójnogu jako przenośny.
Jeśli Ci nie błysnęło, to stawiam dwie kury przeciwko trzem bobkom, że fotki nie masz.

nomi_ice - 24 Maj 2008, 21:25

Sorry za dociekliwość...

To co jemu brakuje? Wnętrzności? Po czym poznać, że to puszka? Wygląda na cały :D :roll:

OJCIEC - 25 Maj 2008, 09:55

W tym przypadku dociekliwość jak najbardziej uzasadniona ;)

Tak, brakuje mu właśnie wnętrzności, czyli fotoradaru. Słup z montażem kosztuje 10-20 tys., a fotoradar ok. 200 tys., więc kupuje się 10 słupów i jeden fotoradar, który się przenosi z miejsca na miejsce lub wystawia gdziekolwiek na trójnogu.

Puszka to puszka. Osłona na cenne bebechy. Poza tym ma wyglądać i straszyć. Tzn. przepraszam - pilnować porządku ;) Jak policmajster w mundurze. Jak poznać czy jest pełna? Skoro nie masz AR-u, to pozostaje tylko się zatrzymać i zajrzeć do środka.

nomi_ice - 25 Maj 2008, 19:41

A co mi da ten AR? Jak dobrze rozumiem antyradar? On wskazuje, że ktoś mnie namierza? Czy jak? Nie pomyślałem o tym żeby wrócić i sprawdzić, a teraz to trochę późno już :D :D :D Dodam, że na 3-nogu stal w Jurowcach koło przystanku PKS w ten sam dzień :D Więc mogło go nie być czasem w Humniskach... a i Vectra C jeździła.
miron - 7 Lipiec 2008, 20:22

Interesuje mnie czy dostałeś ten mandat, bo wczoraj miałem dokładnie takie samo zdarzenie w Humniskach podczas wyprzedzania.
miron - 7 Lipiec 2008, 20:24

A tak przy okazji, do ilu tam jest ograniczenie, bo ja jechałem coś koło (120) .
piotreg - 7 Lipiec 2008, 22:56

I co? Liczysz na to, że Ci napiszemy, że tam właśnie tyle można jeździć? :D
miron - 8 Lipiec 2008, 12:46

Interesuje mnie tylko czy tam jest ten radar czy to tylko strach na wróble?
piotreg - 8 Lipiec 2008, 12:55

Ze zdjęć wynika, że to maszt pod AD9. :D

Sławek raz nawet cyknął fotkę, jak go zapełniali.

miron - 8 Lipiec 2008, 13:01

No to chyba dostanę mandacik.
miron - 8 Lipiec 2008, 13:05

A nie wie nikt do ilu tam jest ograniczenie, bo nie zwróciłem uwagi.
Mateusz - 8 Lipiec 2008, 15:32

K****, teren zabudowany, palancie jeden :evil: Kto ci prawo jazdy dał, jak nie zwracasz uwagi na znaki. Mam nadzieję, że fotę dostaniesz oraz 500zł i 10pkt.
OJCIEC - 8 Lipiec 2008, 18:42

Dzieci, nie wyzywamy się. Bądźcie grzeczne.
nomi_ice - 1 Październik 2008, 21:51

Mateusz, fachowiec, ot Pan od kultury - typowy polaczek, cwaniaczek...

Mandat przyszedł na 400zł :) :) A ja pracuje o miesiąca w policji. Ot i takie szczęśliwe zakończenie :) :)

piotreg - 2 Październik 2008, 16:55

Trafić na pełną puszkę... małe prawdopodobieństwo!
ch1ebik - 5 Marzec 2011, 22:09
Temat postu: Fotka z odjazdu?
Witam. Mam następujące pytanie co do radaru w Krakowie na Wielickiej, wszystko przedstawione na rysunku, pytanie czy może mi zrobić fotkę z odjazdu w tej sytuacji. Z góry dziękuję.


Elite - 5 Marzec 2011, 22:25

Jak fotoradar patrzy tak jak pokazałeś to możesz spać spokojnie, nic nie przyjdzie :smile:
karolina83 - 5 Marzec 2011, 23:20

Po mieście powinniśmy jeździć zgodnie z przepisami, oszczędzimy sobie nerwów, a i innym zapewnimy większe bezpieczeństwo :razz:
Co do tego przypadku, to jak w poście powyżej - możesz spać spokojnie :)

bicker5 - 5 Marzec 2011, 23:29

Tego kierunku patrzenia to nie byłbym taki pewny. Gatso są ustawiane pod kątem zero stopni do osi drogi (mowa oczywiście o obudowie). W którą stronę była skierowana kamera w środku to nie wie nikt.
ch1ebik - 6 Marzec 2011, 07:28

Tzn. ja nie wiem czy on patrzył w tamtą stronę, bo puszka rzeczywiście jest ustawiona pod kątem zero stopni, no ale jadąc od tamtej strony jest znak kontrola radarowa, a tak jak ja jadę, tak jak na rysunku, to nie ma żadnych znaków.
piotreg - 6 Marzec 2011, 09:38

Ja bym zaczął od innej kwestii - jakie jest prawdopodobieństwo, że on w ogóle mógł być aktywny :o

Większość masztów w Krakowie ma zasprayowane obiektywy (przynajmniej miała w grudniu 2009, kiedy to ja przez Kraków przejeżdżałem).

aceJacek napisał/a:
Moja szklana kula mówi: upiekło ci się. :wink:

Zdrowe podejście naszego admina widmo :D

bicker5 - 6 Marzec 2011, 12:33

piotreg napisał/a:
Ja bym zaczął od innej kwestii - jakie jest prawdopodobieństwo, że on w ogóle mógł być aktywny :o

15 masztów, 3. szt. <FR> to wychodzi 20%. Jak odejmiemy miejsca totalnie bez sensu, to prawdopodobieństwo wzrasta do 40%. Niestety krakowskie <FR> do tej pory nie robiły fotek z odjazdu. Po zmianie przepisów to różnie może być.

piotreg napisał/a:
Większość masztów w Krakowie ma zasprayowane obiektywy (przynajmniej miała w grudniu 2009, kiedy to ja przez Kraków przejeżdżałem).

Kupa czasu. Te które działają mają czyste szybki.

piotreg - 6 Marzec 2011, 14:07

bicker5 napisał/a:
15 masztów, 3. szt. <FR> to wychodzi 20%. Jak odejmiemy miejsca totalnie bez sensu, to prawdopodobieństwo wzrasta do 40%. Niestety krakowskie <FR> do tej pory nie robiły fotek z odjazdu. Po zmianie przepisów to różnie może być.

To może łatwiej będzie jak wskażesz nam te, które bywają aktywne.

ch1ebik - 6 Marzec 2011, 14:13

Z ciekawości podjechałem dzisiaj w tamto miejsce, wlazłem na zieleniec i oglądnąłem ten radar. Wygląda to tak, że lampa błyskowa jest, a to okienko w lewym górnym rogu jest całe czarne i niczego się w nim nie dopatrzyłem. I teraz już nie wiem co o tym myśleć. Lampe z tej puszki to oni wyjmują, czy ona jest na stałe? Okienko zawsze jest czarne czy jak to w ogóle wygląda? W Krakowie nie robili zdjęć z odjazdów, ale to chyba nie znaczy, że nie mogą, bo mi się wydaje, że wystarczy obrócić radar w drugą stronę. Jak jest skierowany na nadjeżdżających to nie zrobi odjazdu, bo jest ustawiony na środku drogi, co innego jakby był na poboczu. Co wy o tym myślicie? Jeśli by była możliwość to podrzuciłby ktoś link jak wygląda uzbrojony Gatso, a jak nieuzbrojony.
bicker5 - 6 Marzec 2011, 15:29

Lampa jest w każdej. Jak jest uzbrojony to widać "oko" nawet z samochodu jak jedziesz - ale wtedy jest już za późno.
Elite - 6 Marzec 2011, 16:51

Zobacz pierwsze "3" zdjęcia. Tak wygląda załadowane GATSO.

Widziałeś coś takiego?

LINK


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group