Forum Mapy Fotoradarów

Oświęcim - Videorejestratory

delpiero - 2 Kwiecień 2011, 00:20
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KPP Oświęcim

Nieoznakowane
:

- granatowe BMW 330i Gran Turismo xDrive, nr rej. KOS 2189A (wcześniej KGR 3EN2, KOS 80657) - kamera przód i tył
- srebrny Opel Vectra C, nr rej. KOS 80135 /zdjęty ze służby/

Oznakowany:

- Alfa Romeo 159, nr rej. HPG B495 - nr boczny G402 - kamera przód i tył /oddelegowana do KWP Kraków/
- Opel Vectra C, nr rej. HPG B042 - nr boczny GG004 /przerobiona na radiowóz nieoznakowany/

Cytat:
Dwustukonną alfą romeo z wideoradarem w niesfornych kierowców.

Nowiutka alfa romeo 159 trafiła w czwartek po południu do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Służbę pełnić w niej będą policjanci z wydziału ruchu drogowego. Radiowóz jest wyposażony w wideorejestrator i radar mierzący prędkość samochodów nadjeżdżających z przeciwka.

Samochód ma silnik TBI o pojemności 1,8-litra o mocy 200 KM, do setki rozpędza się w 7,8 sekund. Prędkość maksymalna alfy wynosi 235 km na godz. Dzięki twardszemu zawieszeniu auto trzyma się dobrze drogi, nawet przy dużych szybkościach.

Oficjalna prezentacja alfy nastąpi w Oświęcimiu, gdy policjanci przejadą nią trochę kilometrów, by mogli się podzielić wrażeniami i przeszkolą w obsłudze zamontowanego w radiowozie wideorejestratora.
LINK

:arrow: HPG B495 - nr boczny G402

phonemaniac - 12 Czerwiec 2011, 07:58

Hejka. :)

Trafiłem wczoraj Alfę z KPP Oświęcim w miejscowości Włosienica (trasa z Oświęcimia na Kraków/Wadowice). Chłopaki stali w <ZAB> i <RR> z Iskry (tolerancja +20 km/h). Oczywiście znają nasze forum (odwiedzają je), także nie chcieli adresu stronki - pozdrawiam Ekipę przy okazji. Dowiedziałem się jednej rzeczy - bardzo rzadko korzystają z Iskry w trybie ciągłym podczas jazdy (klienta namierzają w sposób tradycyjny - zrównując prędkość radiowozu z prędkością klienta).

piotreg - 12 Czerwiec 2011, 09:37

Sesja ligunia :!: :good:

Wielki Bóg zapłać Tobie i ekipie <R> za dobrą wolę - serdecznie pozdrawiamy i życzymy szerokości... co by koła im nie poodpadały. :D

OJCIEC - 12 Czerwiec 2011, 12:39

phonemaniac napisał/a:
Dowiedziałem się jednej rzeczy - bardzo rzadko korzystają z Iskry w trybie ciągłym podczas jazdy (klienta namierzają w sposób tradycyjny - zrównując prędkość radiowozu z prędkością klienta).

Bo używanie Iskry do pomiaru auta jadącego w tym samym kierunku jest b. niewygodne. Aby pomiar się udał, trzeba zapewnić dwa warunki:
- radiowóz musi się poruszać ze stałą prędkością
- musi to być prędkość różniąca się od prędkości namierzanego pojazdu przynajmniej o 4 kmph

Fear - 18 Sierpień 2012, 17:17

Alfa:
piotreg - 14 Lipiec 2018, 11:32
Temat postu: Re: Videorejestratory
delpiero napisał/a:
:arrow: HPG B495 - nr boczny G402

małymobil - 21 Grudzień 2018, 01:01

Nastąpiła mała podmianka. Alfa poszła do Krakowa, w jej miejsce przyszła oznakowana Vectra HPG B042 - nr taktyczny GG004.
małymobil - 21 Grudzień 2018, 23:16

Tu zdjęcia na potwierdzenie. Źródło.
kali - 16 Sierpień 2019, 12:17

Cytat:
OŚWIĘCIM. Oświęcimska policja otrzyma nieoznakowane bmw

Wszystko wskazuje na to, iż w najbliższym czasie flota samochodowa oświęcimskiej policji powiększy się. Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu otrzyma nieoznakowane bmw serii 3 w wersji GT.


- Takie są plany, będzie to nieoznakowane bmw z wideorejestratorem. Natomiast o szczegółach będziemy informować w chwili gdy pojazdy zostaną przekazane z KGP na stan KWP Kraków - informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Bmw 3 w wersji GT w cywilnej wersji ma 252km i przyspiesza do 100 km/h w 6,2 sekundy. Maksymalna prędkość pojazdu to 250 km/h.

Link

kali - 14 Wrzesień 2019, 23:59

BMW GT.
piotreg - 30 Marzec 2020, 23:56

małymobil napisał/a:
Nastąpiła mała podmianka. Alfa poszła do Krakowa, w jej miejsce przyszła oznakowana Vectra HPG B042 - nr taktyczny GG004.

W brawach KPP Oświęcim niewiadomo skąd pojawiła się srebrna nieoznakowana Vectra C z kamerą :arrow: srebrny Opel Vectra C, nr rej. KOS 80135. Innej opcji nie widzę, jak przerobienie oznakowanej na nieoznakowaną. Wspomniana Vectra ucierpiała w tym pościgu, pytanie czy wróci do służby. :o

Cytat:
Filmy z pościgu oraz zatrzymania mieszkańca Osieka



W niedzielne popołudnie (29.03.2020) o godzinie 15.00, policjanci pilnujący bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Kęty, dostrzegli samochód marki Opel Insignia, który z dużą prędkością, niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy w miejscach, gdzie było to zakazane. Ponadto policyjny miernik prędkości wskazał 116 km/h przy ograniczeniu do 50km/h.


Widząc niebezpieczne zachowanie kierowcy funkcjonariusze włączając sygnały uprzywilejowania, natychmiast ruszyli za pojazdem. Na próbę zatrzymania kierowca zareagował znacznie zwiększając prędkość. W trakcie pościgu policjanci próbowali wyprzedzić pojazd, lecz wtedy kierowca zwiększał prędkość, nawet do 170 km/h lub zjeżdżał na przeciwległy pas uniemożliwiając policjantom bezpieczne wyprzedzenie.

W Porębie Wielkiej na ulicy Wadowickiej funkcjonariusze zdecydowali, aby ostatecznie wyeliminować drogowego przestępcę. Na łuku drogi uderzyli radiowozem w bok opla spychając auto z jezdni. W efekcie tego manewru opel został unieruchomiony. Następnie policjanci, zachowując względy bezpieczeństwa podbiegli do pojazdu i wyciągnęli mężczyznę zza kierownicy.

Zatrzymanym drogowym przestępcą okazał się 44 – letni mieszkaniec Osieka, który był poszukiwany przez sąd celem odbycia 10 miesięcy kary pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone narkotesterem badanie śliny mężczyzny w jego organizmie wykazało obecność kokainy oraz amfetaminy. Ponadto zatrzymany posiadał odnotowane w systemie również dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami, w tym jeden dożywotni.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie dożywotniego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę po narkotykach grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Link

małymobil - 31 Marzec 2020, 00:37

piotreg napisał/a:
małymobil napisał/a:
Nastąpiła mała podmianka. Alfa poszła do Krakowa, w jej miejsce przyszła oznakowana Vectra HPG B042 - nr taktyczny GG004.

W brawach KPP Oświęcim niewiadomo skąd pojawiła się srebrna nieoznakowana Vectra C z kamerą :arrow: srebrny Opel Vectra C, nr rej. KOS 80135. Innej opcji nie widzę, jak przerobienie oznakowanej na nieoznakowaną. Wspomniana Vectra ucierpiała w tym pościgu, pytanie czy wróci do służby. :o

Też o tym pomyślałem, że na starość zrzucił barwy.

piotreg - 31 Marzec 2020, 08:39

małymobil napisał/a:
Też o tym pomyślałem, że na starość zrzucił barwy.

Nabrałem pewności po tym jak porównałem tylną antenkę z archiwalnych zdjęć z antenką widoczną na filmie.

małymobil - 31 Marzec 2020, 08:55

Ciekawe jak zatem pozostałe 4 sztuki.
piotreg - 31 Marzec 2020, 09:12

Myślę, że to pomału będzie już ich koniec. Vectry wchodziły do służby w okolicach 2008 r.
inżynier - 31 Marzec 2020, 12:38

małymobil napisał/a:
Też o tym pomyślałem, że na starość zrzucił barwy.

skansen - 31 Marzec 2020, 17:23

Na początku myślałem, że Insignia goniła Vectrę, a tu odwrotnie. Co ciekawe, zdecydowali się zepchnąć z drogi, czy raczej puknąć ścigany pojazd, co w Polsce jest nieczęstą praktyką...
inżynier - 1 Kwiecień 2020, 23:54

Zgodne to z prawem. Można użyć radiowozu jako ŚPB.
skansen - 3 Kwiecień 2020, 18:34

Zgodne z prawem, ale rzadko praktykowane. Przy czym Vectry było im chyba trochę mniej szkoda...
delpiero - 23 Maj 2020, 16:22

:arrow: KOS 80657
delpiero - 30 Wrzesień 2020, 10:25

:arrow: KOS 80657
małymobil - 2 Październik 2020, 18:09

delpiero napisał/a:
:arrow: KOS 80657

Zmiana blach - Źródło.

piotreg - 3 Październik 2020, 08:38

A Vectra? Na moje oko wycofana po ostatnim pościgu...
małymobil - 3 Październik 2020, 13:19

piotreg napisał/a:
A Vectra? Na moje oko wycofana po ostatnim pościgu...

Zapewne masz rację, ale nie szybko się wybiorę w tamte rejony by to potwierdzić.

piotreg - 18 Marzec 2021, 12:31

Vectra wróciła!
delpiero - 24 Marzec 2021, 19:50

:arrow: KGR 3EN2
małymobil - 13 Sierpień 2021, 17:41

piotreg napisał/a:
Vectra wróciła!

Wróciła i prężnie działa wraz z wycieczkami na rejony KPP Wadowice.

delpiero - 18 Luty 2022, 19:14

:arrow: KOS 80135
delpiero - 25 Czerwiec 2022, 14:34

:arrow: KOS 2189A
małymobil - 27 Wrzesień 2022, 15:38

:arrow: KOS 80135 - aktualne zdjęcia

Cytat:
OPEL VECTRA C, VIN: W0L0ZCF6981036299, rok 2007, 252 321 km.

delpiero - 6 Październik 2023, 12:22

:arrow: KOS 2189A
małymobil - 18 Marzec 2024, 19:40

BMW GT sprawna, aktywnie gania na rejonie.
piotreg - 20 Marzec 2024, 17:11

Nawet pościgi były, które wygrała.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group