Forum Mapy Fotoradarów

MAZOWIECKIE - Marki - DW nr 629 (Warszawa - Radzymin)

Chrusteks - 9 Marzec 2008, 21:35
Temat postu: Marki - DW nr 629 (Warszawa - Radzymin)
Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miejscowości Marki

- wlot do miejscowości
, jadąc od strony Warszawy, ogr. (70)
- wlot do miejscowości, jadąc od strony Białegostoku, ogr. (50) /zdemontowany/

Witam serdecznie.

Właśnie przed chwilą zrobił mi zdjęcie fotoradar w Markach. :)
Z tego co widziałem dziś koło 14.00, szybkę miał zamalowaną sprayem na żółto. Tu często malują, ale mimo wszystko teraz koło 21.00 lampa mi błysnęła i tu pytanie: Czy mimo zamalowanego obiektywu mogło mi zrobić dobre zdjęcie? Czy tylko błysnęło, bo błysnęło i nic z tego nie będzie?

Pozdrawiam serdecznie.

OJCIEC - 10 Marzec 2008, 08:44

Przez zamalowany obiektyw?! Nie ma szans! Ale kto wsadził FR do puszki z zamalowanym okiem? A może to już... zaczyna się wkładać do puszek imitatory fotoradarów? One też błyskają lampą po przekroczeniu zadanej prędkości.
Chrusteks - 10 Marzec 2008, 13:39

Dokładnie, zamalowany raz był na biało, później na żółto - tak było wczoraj do godziny 15.00. Jak wracałem ze szkoły wieczorem już mi błysnęło ostro po oczach.
piotreg - 9 Marzec 2009, 16:14

Mogli wyczyścić tuż przed załadowaniem puchy!
Mając specjalny preparat, nie jest to trudne, nie jest to czasochłonne.

I wielu kierowców z pewnością da się złapać w pułapkę, bo będą przekonani, że radar jest zasprayowany. :D

A może był to imitator?

Jak tam chłopaki, przyszły do was kolorowe pocztówki?

aska - 14 Kwiecień 2009, 11:01

Mam pytanie... czy fotoradar, który stanął przed Markami w stronę Warszawy jest prawdziwy, czy znowu ściema?
piotreg - 14 Kwiecień 2009, 12:41

Chodzi Ci o ten w granicach Marek, czy może jakaś nowość tam stanęła?

Łukaszr do dzieła! Na łowy!

lukaszr - 14 Kwiecień 2009, 13:52

piotreg napisał/a:
Chodzi Ci o ten w granicach Marek, czy może jakaś nowość tam stanęła?

Łukaszr do dzieła! Na łowy!

Piotruś, to nie ten przy wjeździe do Marek od strony Warszawy (ten z butelką) tylko podobno jest jeszcze jeden od drugiej strony, a dokładnie tutaj.

Dawno tam nie jechałem, bo mam dość daleko, ale może się wybiorę z nudów i przetestuję cyfrówkę, która od kilku dni jest na wyposażeniu auta. :wink:

piotreg - 14 Kwiecień 2009, 13:59

Ale na mapie jest chyba zaznaczony?

->> KLIK

Bierz aparat i goń!

lukaszr - 14 Kwiecień 2009, 14:27

To ten. :wink:

Cytat:
Bierz aparat i goń!

Brać i gonić tak od razu z miejsca to ja mogę za fajną dupeczką, a lepsze zdjęcia tego zrobię na spokojnie nie stresując się w najbliższym czasie. Muszę szanować zdrowie, w końcu nie mam już dwudziestu paru lat (od kilku miesięcy). 8)

aska - 14 Kwiecień 2009, 15:36

Tak to ten, tylko czy on działa? I od kiedy tam stoi?
piotreg - 14 Kwiecień 2009, 22:16

Kobiety... na moje oko stoi on tam dobre dwa... a może nawet trzy miesiące...

Czy działa...?

Hmmmm...

Nie wiem. :-)

PS. Ojciec, jesteś w stanie zaspokoić Aśkę? Jesteś w stanie wygrzebać na serwerze datę zamieszczenia tej fotki? :-)

lukaszr - 15 Kwiecień 2009, 07:58

piotreg napisał/a:
PS. Ojciec, jesteś w stanie zaspokoić Aśkę?

Ojciec do Aśki ma daleko, ja mam bliżej, więc jak coś to zaspokoić Aśkę mogę ja... w imieniu Ojca. :D On stoi tam nie aż tak długo, może max. rok.

aska - 15 Kwiecień 2009, 09:43

Zaspokoić możecie, ale moją ciekawość. :) A tak swoją drogą to od roku widziałam go tam pierwszy raz. Cóż, mam nadzieję, że akurat był pusty.
piotreg - 15 Kwiecień 2009, 11:44

Dlatego, jak jadę gdzieś w trasę, to prowadzę ja, a nie moja żona. :-)
aska - 15 Kwiecień 2009, 16:35

Okrutny, ale z tego wynika, że kobiety jeżdżą szybciej. ;)
lukaszr - 8 Maj 2009, 15:36

Wczoraj przejeżdżałem obok tego FR i szybkę ma zamalowaną tak samo od długiego już czasu, więc pewnie rzadko tam zaglądają.
piotreg - 2 Grudzień 2009, 13:43

I nadal jest zamalowany. :-)





A ten w kierunku Białegostoku nadal ma butelkę. :-)

matek001 - 16 Wrzesień 2010, 21:43

Dzisiaj fotoradar przenośny strzelał fotki na wlocie do Marek od strony Wyszkowa, przed salonem Mitsubishi :arrow: Ograniczenie do (70) .

Dodatkowo ulica Kościuszki w Markach ostatnio regularnie obstawiana przez patrol z suszarką, tam obowiązuje (50) .

matek001 - 16 Wrzesień 2010, 21:48

lukaszr napisał/a:
Wczoraj przejeżdżałem obok tego FR i szybkę ma zamalowaną tak samo od długiego już czasu więc pewnie rzadko tam zaglądają.

A ten maszt na wlocie do Marek niezmiennie od miesięcy zamalowany na żółto. Natomiast drugi maszcik od strony Warszawy prawdopodobnie był załadowany, ponieważ zniknęła butelka, która siedziała w nim i robiła za "fotoimitator".

piotreg - 16 Wrzesień 2010, 21:51

matek001 napisał/a:
A ten maszt na wlocie do Marek niezmiennie od miesięcy zamalowany na żółto.

Być może nie ma odbioru tech., więc szkoda środków na czyszczenie...

matek001 - 19 Lipiec 2011, 21:43

W Markach po przejściu słupów pod fotoradary w ręce ITD niewiele się zmieniło. Maszt na wlocie od Białegostoku nadal jest ozdobiony żółtym zamalowanym szkiełkiem. Natomiast ten na wlocie od Warszawy ma włożoną butelkę po Coli, która ma imitować oko radaru. Włożona jeszcze przez Policję.
matek001 - 11 Wrzesień 2011, 20:07

Uwaga! Maszt na wlocie do Marek od strony Warszawy (na wysokości ul. Leśnej) jest aktualnie załadowany <FR> .

Ku przypomnieniu - obowiązuje w tym miejscu ograniczenie (70) . Powyżej może zaboleć. :wink:

matek001 - 28 Marzec 2012, 22:19

Maszt w Markach (ten pierwszy od strony Warszawy) niedawno był odwrócony na odjazd. Teraz powrócił do pierwotnego ustawienia najazdowego i jest załadowany wkładem już od paru dni.

Także na wjeździe do miasta uważajcie i pamiętajcie o (70) .

matek001 - 16 Listopad 2012, 23:35

W Markach Zuradzik (ten od strony Warszawy) zyskał ładną kanarkową barwę, jest załadowany, ale nie ma tych urządzeń na puszce, więc raczej nie wpięty jeszcze do CANARD-u.
NEOSSS - 20 Październik 2013, 18:29

W chwili obecnej zarówno od strony Warszawy (żółty) jak i od strony Wyszkowa (szary) są puste od prawie roku...
piotreg - 21 Październik 2013, 10:42

matek001 napisał/a:
W Markach Zuradzik (ten od strony Warszawy) zyskał ładną kanarkową barwę, jest załadowany, ale nie ma tych urządzeń na puszce, więc raczej nie wpięty jeszcze do CANARD-u.

Nie będzie wpięty do systemu CANARD. Po prostu obudowa została pomalowana na żółto.

piotreg - 16 Luty 2014, 14:57

NEOSSS napisał/a:
W chwili obecnej zarówno od strony Warszawy (żółty) jak i od strony Wyszkowa (szary) są puste od prawie roku...

Ten szary pójdzie chyba na złom (na razie nie ma go na czarnej liście), natomiast ten żółty zostaje. Ma on numer 536. <itd> na tą chwilę nie będzie go demontował.

piotreg - 2 Listopad 2014, 13:28

Koledzy, mazowszanie! Ponoć ten na wlocie od strony Warszawy wpięty został do systemu CANARD, a ten na wlocie od strony Białegostoku poszedł weg. Czy ktoś te newsy może potwierdzić?
abram16 - 3 Listopad 2014, 17:16

Jadąc od strony Warszawy w kierunku Marek przy ul. Bystrej żółty, działa i celuje od tyłu w jadących w kierunku Marek. Później za zjazdem z Trasy Toruńskiej na wjeździe w kier. Marek pozostał sam słup po fotoradarze. Jadąc od Białegostoku na wlocie do Marek - zdemontowane wszystko.
piotreg - 3 Listopad 2014, 18:35

Z antenkami?
abram16 - 5 Listopad 2014, 15:14

Tak, ma antenkę.
delpiero - 15 Listopad 2014, 13:49

Cytat:
Nowy fotoradar w Markach

Na wjeździe do Marek od strony Warszawy zainstalowano wczoraj nowy fotoradar. Czy będzie robił zdjęcia kierowcom, nieprzestrzegającym ograniczenia prędkości? Może i będzie, ale czy zgodnie z literą prawa?

Regułą stosowana przez straże miejskie, GITD czy Policję jest karanie kierowców za przekroczenie prędkości za pomocą tak zwanych "quizów". Wezwany do wskazania kierującego pojazdem ma z reguły kilka możliwości wyboru: 1) wskazać siebie, jeżeli faktycznie prowadził pojazd; 2) przedstawić dowód, że nie jest ani właścicielem, ani posiadaczem pojazdu; 3) wskazać kto kierował lub używał pojazd; 4) nie wskazać komu powierzył pojazd do kierowania lub używania; 5) przedstawić dowód, że pojazd był użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec.

W zależności od tego, którą opcję wybierze, kierowca jest karany odpowiednią kwotą mandatów lub/i punktów karnych lub sprawa jest kierowana do sądu. Wiadomo jednak, że nadal obowiązuje wykładnia Sądu Najwyższego, wykluczająca Straż Miejską i Straż Gminną z możliwości karania i sądzenia się z nami za niewskazanie sprawcy.

W orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego z 12 marca 2014 roku uznano, że przepis nakazujący właścicielowi pojazdu wskazanie wykroczenia drogowego pod rygorem odpowiedzialności za kolejne wykroczenie jest zgodny z Konstytucją RP. Wyrok TK nie oznacza jednak, że Straż Miejska, Straż Gminna i Główny Inspektor Transportu Drogowego ma lub nabywa prawo do karania za wykroczenie "niewskazania" i do występowania w tej sprawie do sądu w charakterze oskarżyciela publicznego. Uprawnionym do prowadzenia postępowania w sprawie wykroczenia z art. 96 § 3 kodeksu wykroczeń, karania grzywną za to wykroczenie oraz występowania jako oskarżyciel publiczny ma tylko Policja. Co z kolei nie oznacza, że Policja może karać sprawcę bez ustalenia winy – chociażby nieumyślnej, a jeśli właściciel lub posiadacz pojazdu nie wskazał bo nie pamiętał komu powierzył pojazd w danym dniu o danej godzinie, lub nie wiedział kto nim kierował, nie można mu przypisać jakiejkolwiek winy, nawet nieumyślnej. A bez winy nie ma wykroczenia.

Najważniejszą i kluczową sentencją dla kierowców, którzy dostali wezwanie do wskazania sprawcy przekroczenia prędkości jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego: "nie ma podstaw prawnych adresowanie do właściciela lub posiadacza pojazdu przez uprawniony organ alternatywnego żądania wskazania, komu został powierzony pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie albo przyjęcia mandatu karnego za popełnione wykroczenie drogowe". To alternatywne żądanie to właśnie wszystkie wezwania w formie "quizu" jakie powszechnie są stosowane przez Straże Miejskie, Straże Gminne, GITD i Policję. Jeśli więc dostaniemy wezwanie do wskazania sprawcy wykroczenia za pomocą "quizu" warto się zastanowić, czy jest to zgodne z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego.

Czy kierowcy mogą być karani mandatem za pomocą "quizów"? Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy nie w sposób bezpośredni, jasny klarowny wskazuje, że nie, jednak trzeba umiejętnie z tych orzeczeń korzystać.


Źródło: www.tubamarek.pl

piotreg - 27 Marzec 2015, 12:54

W miejscowości Marki na skrzyżowaniu drogi K-8 z ul. Wspólną działa system Red Light <itd> .

->> Info ogólne.

piotreg - 2 Lipiec 2015, 12:25

System na skrzyżowaniu drogi K-8 z ul. Wspólną zainstalowany i uruchomiony. Niewiadomą jest tylko to, czy rejestrowani są jadący w obie strony czy tylko w kierunku Białegostoku.
phonemaniac - 17 Sierpień 2015, 09:25

Sesja systemu Redlight. W tym miejscu tak de facto to działają 4 systemy detekcji wjazdu na czerwonym świetle (po dwa na każdym kierunku jazdy). Jeden przy światłach na skrzyżowaniu Piłsudskiego ze Wspólną (wylot na Białystok) a jeden na skrzyżowaniu Piłsudskiego z Małachowskiego (wlot od Białegostoku) - patrz mapa:
piotreg - 16 Grudzień 2015, 12:57

Cytat:
Skrzyżowania pod okiem kamer. Wyłapują jadących na czerwonym



Kierowcy znów pod obserwacją. Na skrzyżowaniach umieszczono rejestratory przejazdu na czerwonym świetle. Trudno je namierzyć, bo przed światłami nie ma znaków ostrzegających, że możemy być monitorowani. Najwięcej wykroczeń rejestrują te w Jabłonnie i Markach. Ich pracy przyglądał się Łukasz Wieczorek, reporter magazynu "Polska i Świat" w TVN 24.


Rejestratory przejazdu na czerwonym świetle Inspekcji Transportu Drogowego nagrywają kierowców od miesiąca na 20 skrzyżowaniach na drogach krajowych, gdzie często dochodziło do kolizji lub wypadków drogowych.

Każdej doby wszystkie kamery rejestrują średnio ponad 300 wykroczeń. Najwięcej w Komornikach w Wielkopolsce oraz podwarszawskich Jabłonnie i Markach. Jak powiedział Łukasz Majchrzak z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, dotąd zarejestrowano ok. 10 tysięcy naruszeń przepisów ruchu drogowego, czyli niedostosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Automatycznie wysyłają dane

Kamery zawieszone przed skrzyżowaniem i nad nim nagrywają obraz i automatycznie wysyłają dane do inspekcji. - Urządzenia są tak ustawione, tak skonfigurowane, aby ujawniały wyłącznie ewidentne przypadki przejazdu na czerwonym świetle - tłumaczył Majchrzak.

W przeciwieństwie do fotoradarów stacjonarnych, czy odcinkowych pomiarów prędkości, w tym przypadku przed rejestratorem przejazdu na czerwonym świetle kierowca nie jest ostrzegany. Nie wszyscy są tym zachwyceni.

Mł. insp. Józef Klimczewki, naczelnik poznańskiej drogówki tłumaczy jednak, że przyszedł już czas, żeby ci, którym marzy się wjazd na czerwonym świetle, pamiętali, że tym razem nie unikną konsekwencji. Przyłapani kierowcy zapłacą 500 zł mandatu.

Zdaniem Macieja Wisławskiego, pilota rajdowego, czerwone światło to świętość, a z tymi, którzy tego nie rozumieją trzeba walczyć. Na razie inspekcja nie planuje montowania kolejnych kamer. Liczy za to, że zainstalowane rejestratory nie będą już rozgrzane do czerwoności.

Link

piotreg - 21 Kwiecień 2016, 14:31

Marki nadal znajdują się w czołówce jeżeli chodzi o ilość zarejestrowanych naruszeń. <itd> podsumował I kwartał 2016 r. W tym czasie system red light zarejestrował 3500 przypadków nie stosowania się do sygnalizacji świetlnej. Tym samym Marki są na drugim miejscu w skali całego kraju. Przypominamy - system ten nie jest poprzedzony znakami ostrzegawczymi!
euros - 24 Kwiecień 2016, 19:43

Cytat:
Nieoznakowany rejestrator przejazdu na czerwonym świetle w Markach bije rekordy



Kamery rejestrujące przejazd na czerwonym świetle w mieście Marki pod Warszawą zarejestrowały rekordową liczbę wykroczeń. Marki stały się tym samym czarnym punktem na mapie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego pod względem miast o największej liczbie kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle!


W połowie listopada 2015 roku uruchomiony został w Polsce system nieoznakowanych rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle. Łącznie powstało 20 takich punktów na terenie całego kraju. To co wyróżnia ten system to dwie cechy – zaawansowana technologia oraz brak czytelnego oznakowania informującego o jego dokładnym położeniu. W rezultacie system przynosi ogromne wpływu do budżetu państwa, bo kierowcy praktycznie non-stop łapię się w jego "szpony". Przez zaledwie 1,5 miesiąca rejestratory dopadły 17,5 tys. kierowców!

Według raportu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego system ten najczęściej interweniował w Markach, 25-tysięcznej miejscowości tuż pod Warszawą. W 2015 roku system zarejestrował 1950 wykroczeń polegających na przejechaniu skrzyżowania mimo czerwonego światła emitowanego na sygnalizatorze. Na drugim miejscu uplasowały się Jabłonna (1900) i Komorniki (1600).



Jak działa system nieoznakowanych rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle?

Kierowcy podróżujący przez Marki kompletnie nie zdają sobie sprawy, że w mieście tym istnieje zespół rejestratorów dokumentujących przejazd aut na czerwonych świetle. Każdy pojazd, który dopuści się takiego wykroczenia jest rejestrowany przez 2 kamery. Pierwsza tzw. pomiarowa, pozwala zidentyfikować pojazd i wykonać zdjęcie frontu pojazdu z widoczną tablicą rejestracyjną, które potem przechodzi jeszcze dokładną analizę numerów rejestracyjnych pojazdu, jego kategorii a nawet modelu!

Druga kamera tzw. kamera poglądowa obserwuje sygnalizator i sytuację na skrzyżowaniu, a gdy następuje zmiana światła na czerwone wysyła impuls do sterownika (komputera). Sterownik szyfruje otrzymane dane i wysyła je do centrali. Dane są wysyłane w czasie rzeczywistym poprzez moduł GSM albo kabel Ethernet. Jeśli dojdzie do przerwy w łączności dane nie ulegną stracie bo są zapisywane też na dysku urządzenia.



Skuteczność tego urządzenia jest tak wysoka, że warto zwrócić uwagę na swój styl jazdy i bardziej skupić się na sytuacji na drodze. Jadąc przez Marki pamiętajcie zatem aby mimo szerokiej, dwupasmowej jezdni nie przekraczać obowiązującej w mieście "50-tki".

Feralne skrzyżowanie w Markach

Owiane złą sławą skrzyżowanie w Markach znajduje się u zbiegu ulic Wspólnej z Piłsudskiego i Małachowskiego z Piłsudskiego. Jest to bardzo charakterystyczne miejsce, bowiem znajdują się tu dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną umieszczone niezwykle blisko siebie. Jadąc w kierunku Białegostoku po lewej stronie znajduje się market Lidl. Skrzyżowanie to jest znane z dużej liczby wypadków i niestety też ofiar śmiertelnych...


Link

piotreg - 8 Marzec 2017, 10:54

<itd> podsumował 2016 r. Rejestrator w Markach jest czwarty co do ilości zarejestrowanych naruszeń.

Cytat:
O połowę mniej było w podwarszawskich Markach na DK 8 (5,5 tys.)

http://autokult.pl

piotreg - 4 Lipiec 2017, 00:17

abram16 napisał/a:
Jadąc od strony Warszawy w kierunku Marek przy ul. Bystrej żółty, działa i celuje od tyłu w jadących w kierunku Marek.

piotreg - 5 Grudzień 2017, 17:40

Maszt przeznaczony do demontażu. Zostanie przeniesiony do podkarpackich Kołaczyc.
piotreg - 5 Grudzień 2017, 18:36

Red light także zostanie zdemontowany. Trafi do miejscowości Mysiadło na ul. Puławską, a Geodetów.
piotreg - 16 Lipiec 2018, 22:42

piotreg napisał/a:
Maszt przeznaczony do demontażu. Zostanie przeniesiony do podkarpackich Kołaczyc.

Maszt zdemontowany - strzeże już bezpieczeństwa w Kołaczycach.

matek001 - 23 Lipiec 2018, 19:12

piotreg, błędne info. Marki dalej stoją i wyglądają na aktywne.

Kołaczyce widocznie dostały inny maszt, ten ma się tu dobrze, wrzucę później na dowód nagranie z rejestratora z dzisiaj.

piotreg - 24 Lipiec 2018, 12:02

Wielkie dzięki za info. :good:
mariom2 - 12 Grudzień 2019, 16:29

Otwarto S8 - więc nic tu na razie nie ma. :)
piotreg - 13 Grudzień 2019, 10:36

mariom2 napisał/a:
Otwarto S8 - więc nic tu na razie nie ma. :)

Droga zmieniła status na DW nr 629. Maszt został zdemontowany? A system Red light?

matek001 - 13 Grudzień 2019, 11:50

Wszystko dalej na swoim miejscu, zarówno maszt jak i Red Light. Jak coś się zmieni, to macie moje info. :twisted:
małymobil - 13 Grudzień 2019, 12:15

Od nowego roku będę miał ten rejon w opiece.
piotreg - 14 Grudzień 2019, 11:32

matek001 napisał/a:
Wszystko dalej na swoim miejscu, zarówno maszt jak i Red Light. Jak coś się zmieni, to macie moje info. :twisted:

Dzięki za info. :good:

małymobil napisał/a:
Od nowego roku będę miał ten rejon w opiece.

Zacnie. Mam nadzieję, że dobrze się zaopiekujesz tym terenem, jak i terenem dojazdowym... :cool:

małymobil - 1 Marzec 2020, 15:15

matek001 napisał/a:
Wszystko dalej na swoim miejscu, zarówno maszt jak i Red Light. Jak coś się zmieni, to macie moje info. :twisted:

Nadal na miejscu.

piotreg - 9 Wrzesień 2020, 09:40

matek001 napisał/a:
Wszystko dalej na swoim miejscu, zarówno maszt jak i Red Light. Jak coś się zmieni, to macie moje info. :twisted:

Maszt na chwilę obecną zostaje. 6 grudnia 2020 r. wychodzi mu legalizacja. GITD ogłosił przetarg na przeprowadzenie legalizacji ponownej.

małymobil - 7 Grudzień 2020, 10:25

piotreg napisał/a:
matek001 napisał/a:
Wszystko dalej na swoim miejscu, zarówno maszt jak i Red Light. Jak coś się zmieni, to macie moje info. :twisted:

Maszt na chwilę obecną zostaje. 6 grudnia 2020 r. wychodzi mu legalizacja. GITD ogłosił przetarg na przeprowadzenie legalizacji ponownej.

Lada chwila powróci. Na dzień 6.12.2020 pusty.

piotreg - 22 Marzec 2022, 15:40

matek001 napisał/a:
Wszystko dalej na swoim miejscu, zarówno maszt jak i Red Light. Jak coś się zmieni, to macie moje info. :twisted:

Niby mieli go demontować. Już dawno nieaktualne.

Wyeksploatowane "canarki" firmy Zurad będą wymieniane na francuskie MESTA Fusion RN. W Markach już niebawem stanie "francuska wieża".

Więcej na temat samego urządzenia tutaj.

piotreg - 7 Kwiecień 2023, 09:19

Miała być Mesta Fusion, będzie MRCD.
małymobil - 20 Lipiec 2023, 16:19

Maszt Złomradu pusty.
małymobil - 9 Sierpień 2023, 14:47

Już jest MRCD o numerze seryjnym 593-072-73303.
małymobil - 13 Sierpień 2023, 11:07

Marki po zmianie <FR> .
małymobil - 25 Sierpień 2023, 09:47

Dopiero teraz zauważyłem, że do tego masztu jest przypisane złe ograniczenie. W tym miejscu jest (70) osobowe i (50) ciężarowe.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group