Forum Mapy Fotoradarów

ŚWIĘTOKRZYSKIE - Miedziana Góra - DK nr 74 (Kielce - Piotrków Tryb.)

andrzej59 - 30 Wrzesień 2010, 17:42
Temat postu: Miedziana Góra - DK nr 74 (Kielce - Piotrków Tryb.)
74 km - ZURAD, wlot do Kielc od Łodzi, 50 km/h. Od dłuższego czasu jest aktywny. Dlaczego?
A dlatego:

OJCIEC - 30 Wrzesień 2010, 19:18

Tak jest, fotościema :grin:
spit - 16 Marzec 2011, 20:21

Andrzej, minęło pół roku od Twojej foto-sesji, a <FR> wciąż sieje. Czy to możliwe, że imitator jest tam cały czas?
andrzej59 - 16 Marzec 2011, 21:00

Fotościema wciąż na chodzie, ale można co jakiś czas spojrzeć głęboko w oczy, bo mogą podmienić. <FR> na Popiełuszki też jest od 2 tygodni aktywny (prawdziwek).
piotreg - 16 Marzec 2011, 21:35

spit napisał/a:
Andrzej, minęło pół roku od Twojej foto-sesji, a <FR> wciąż sieje. Czy to możliwe, że imitator jest tam cały czas?

Teoretycznie jest to możliwe, jeśli sprzęt jest podpięty do 230V.

małymobil - 14 Maj 2011, 16:58

Ściema:
piotreg - 27 Lipiec 2011, 21:57

spit napisał/a:
Andrzej, minęło pół roku od Twojej foto-sesji, a <FR> wciąż sieje. Czy to możliwe, że imitator jest tam cały czas?

Dzisiaj nie siał :D

Bartolini - 6 Lipiec 2012, 14:08

Witam wszystkich.

Orientujecie się Koledzy (i Koleżanki) co aktualnie w tym maszcie siedzi? Błysnęło mi wczoraj w nocy (jechałem w stronę Piotrkowa Tryb.). Fotościema czy prawdziwek?

Pozdrawiam!

elektro - 6 Lipiec 2012, 21:11

Prawdziwy.
Bartolini - 7 Lipiec 2012, 11:13

Ajajaj... :( No trudno, żyjemy dalej. Dziękuję za odpowiedź!
andrzej59 - 6 Wrzesień 2012, 23:33

Po mojemu, to tu jest ograniczenie - od strony Piotrkowa (70) , a od strony Kielc (w plecy) (50) . :o :idea: Oczywiście od strony Kielc nieprawidłowo oznakowany. :mad: Może ktoś by to mógł zweryfikować.
piotreg - 7 Wrzesień 2012, 07:10

Jeżeli na pace siedzi Fotorapid CM to nie będzie problemu z ustawieniem różnych progów wyzwolenia - 81km/h na najazd i 61km/h na odjazd, przy założeniu, że GITD stosuje +11.
Aucior - 17 Wrzesień 2012, 19:48

Witam, z tym radarem jest coś nie tak. Mi centralnie błysnęła lampa przy prędkości ok. 55km/h w kierunku Kielc. Do końca nie wiem czy nie uderzał samochodu jadącego w kierunku Piotrkowa, bo coś jechało. Pytanie do fachowców, czy jeśli na zdjęciu będą widoczne dwa samochody, jeden z przodu, a drugi z tyłu, to co wtedy robią? Jak udowodnić, który jechał i ile? Jest możliwość odtworzenia np. filmu?
andrzej59 - 17 Wrzesień 2012, 20:18

Ten <FR> raczej robi zdjęcia w plecy. Na zdjęciu jest zaznaczone czy z najazdu, czy z odjazdu - tak, że nie ma problemu w identyfikacji komu zrobił zdjęcie. Jeżeli faktycznie jechałeś z taką prędkością to możesz spać spokojnie. :cool:
andrzej59 - 18 Wrzesień 2012, 20:44

Aucior napisał/a:
(...) Do końca nie wiem czy nie uderzał samochodu jadącego w kierunku Piotrkowa, bo coś jechało...(...)

Pewnie było tak jak na filmie:


Aucior - 20 Wrzesień 2012, 19:41

Andrzej, pewnie coś podobnego, tyle że ja byłem bliżej radaru :-) Spojrzałem się na niego i dostałem błyskiem po oczach :)
sebastino - 24 Wrzesień 2012, 19:33

Witam.

Mam pytanko względem pudełka w miedzianej górze, wczoraj wracając wieczorem z Kielc to cudo błysnęło mi od tyłu. Nikt oprócz mnie nie jechał w żadnym kierunku. Czy możliwe, że on robi fotki w obie strony? Jechałem ok. 80km/h, za pomoc będę wdzięczny.

piotreg - 24 Wrzesień 2012, 20:05

No to poległeś - jadąc od strony Kielc jest ogr. (50) , a maszt ten raczej nastawiony jest na jadących od strony Kielc. Więcej szczegółów kilka postów wyżej.


PS. Proszę pisać posty we właściwych działach. :twisted:

andrzej59 - 27 Wrzesień 2012, 22:19

Ptaszek w klatce świerka, ale... nic z tego dzisiaj nie wyniknie :mrgreen:
andrzej59 - 10 Październik 2012, 21:37

Koniec WYŁUDZANIA przez ITD pieniędzy od kierowców z nieprawidłowo oznakowanego <FR> :cool: Teraz wszystko jest OK. (jeśli chodzi o oznakowanie).
spit - 10 Październik 2012, 22:28

A jak się to ma do wezwania, które otrzymałem przed tym oznakowaniem?
andrzej59 - 10 Październik 2012, 22:38

Ja bym szedł tą drogą obrony. Wtedy oznakowanie było inne (nieprawidłowe). A co im odpisałeś?
spit - 10 Październik 2012, 22:52

Napisałem spory elaborat, ale nie czepiałem się oznakowania. Szczegółów wyjaśnień nie będę ujawniać, co by dla postronnych, odwiedzających nasze forum, nie były przykładem :wink: Najgorzej jak coś spowszechnieje. Czekam na ich odpowiedź, być może skończy się to w sądzie, ale mam sporo mocnych argumentów (wydedukowałem, że fotka została zrobiona na odjeździe, bo oczywiście ITD nie przysyła zdjęć).
andrzej59 - 10 Październik 2012, 22:57

Zostało im jeszcze zrobić skrzynki na żółto.
Widzę, że często szkiełko zamalowane.

spit - 17 Październik 2012, 21:38

andrzej59 napisał/a:
Ten <FR> raczej robi zdjęcia w plecy. Na zdjęciu jest zaznaczone czy z najazdu, czy z odjazdu - tak, że nie ma problemu w identyfikacji komu zrobił zdjęcie.:cool:

Z tym, że <FR> obsługuje ITD i zdjęcia nie zobaczymy, jedynie na rozprawie sądowej. Niestety, przyszło mi drugie wezwanie. Tym razem sądząc po godzinie fotki, to będzie zrobione od przodu. Z drugiej strony pismo przychodzi po 5 miesiącach :!: Zdjęcie zrobione 18.05.2012 :!: No skąd mam pamiętać kto spośród 3 osób mógł tego dnia jechać moim autem (oprócz mnie, bo byłem w innym mieście) :?:

andrzej59 - 17 Październik 2012, 23:07

Jeżeli masz "mocne papiery" i jesteś w stanie udowodnić, że wtedy nie jechałeś - to śmiało do Sądu. W Sądzie jak będzie zdjęcie od tyłu to - nie wiesz kto jechał, ale na pewno nie TY. Jak zdjęcie od przodu (widać twarz) - to odmawiasz składania zeznań (prowadziła osoba bliska - ojciec, matka, siostra, brat). I tyle w temacie.
piotreg - 18 Październik 2012, 10:13

PoRD wymusza na właścicielu wskazanie, komu powierzył pojazd.
phonemaniac - 18 Październik 2012, 10:20

OK, ale powiedz mi jak mam wskazać w przypadku, kiedy jestem w delegacji, samochód został w domu z papierami i kluczykami. Prawo jazdy posiada oprócz mnie jeszcze żona, ojciec, matka, syn. Któremuś z nich się zachciało gdzieś pojechać i ja nic o tym nie wiem. To jak mam wskazać, komu powierzyłem samochód?
piotreg - 18 Październik 2012, 10:51

W takiej sytuacji powinieneś rozpytać potencjalnych kierujących i ustalić.
andrzej59 - 18 Październik 2012, 13:16

piotreg napisał/a:
W takiej sytuacji powinieneś rozpytać potencjalnych kierujących i ustalić.

W przypadku osób bliskich - prawo odmowy zeznań.

piotreg - 18 Październik 2012, 15:12

Cytujesz art. 182 Kodeksu postępowania karnego. A co ma KPK do KPOW :?: :o
andrzej59 - 18 Październik 2012, 16:29

To samo, w sprawie morderstwa można odmówić zeznań w stosunku do osób bliskich, a tu trzeba wskazać osobę kierującą :?: :?: :?:
spit - 18 Październik 2012, 22:01

andrzej, widocznie kasa jest ważniejsza od jakiegoś tam morderstwa. Ale fakt jest taki o jakim pisze phonemaniac - w tych godzinach nie ma mnie w moim samochodzie. Jestem zazwyczaj służbowym na wyjazdach. I w tym przypadku tak było. Ja nie wiem kto w maju pojechał na zakupy, czy też gdzieś i po coś. Są jeszcze 2. inne autka do dyspozycji i 3. osoby, które mogły poruszać się którymkolwiek.
andrzej59 - 18 Październik 2012, 22:41

spit napisał/a:
(...) Ale fakt jest taki o jakim pisze phonemaniac - w tych godzinach nie ma mnie w moim samochodzie. Jestem zazwyczaj służbowym na wyjazdach. (...)

No i chodzi o to, żeby to udowodnić w Sądzie i NIE PŁACIĆ im.

spit - 18 Październik 2012, 23:03

No niby tak, ale na rozprawie sądowej otrzymam zdjęcie do wglądu i zobaczę np. żonę, to co, mam odmówić zeznań?
andrzej59 - 18 Październik 2012, 23:04

Dokładnie.
spit - 18 Październik 2012, 23:09

Ciekawe co będzie dalej? :idea: Znając postawę Sądu to podtrzyma rację służb mundurowych.
piotreg - 19 Październik 2012, 09:46

andrzej59 napisał/a:
Dokładnie.

Mnie się wydaje, że to nie do końca tak. Świadek ma prawo uchylić się od odpowiedzi na pytanie, jeśli odpowiedź mogłaby go narazić bądź osobę mu najbliższą na odpowiedzialność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Właściciel pojazdu jest obowiązany wskazać komu powierzył pojazd. Jeśli tego nie zrobi popełnia wykroczenie (grzywna do 500zł), a czynności wyjaśniające w sprawie trwają nadal :!:

andrzej59 - 19 Październik 2012, 17:12

Najbardziej prawdopodobne będzie to, że nie będzie jednak widać twarzy na zdjęciu. Najistotniejsze jest udowodnienie, że TO NIE TY jechałeś. W zasadzie niczym nie ryzykujesz (koszty sądowe to najwyżej 100zł). O możliwości zeznawania na rozprawie przeciwko najbliższym poinstruuje Cię Sędzia. Będziesz czy nie będziesz chciał zeznawać to kara najwyżej 500,00zł.
kalex - 19 Październik 2012, 17:30

Powierzyć pojazd można także grupie osób. To organ prowadzi czynności wyjaśniające, a nie Ty masz prowadzić czynności wyjaśniające w grupie użytkowników. Oświadczając kto mógł kierować pojazd danego dnia wypełniasz swój obowiązek. A to że "organ" jest nieudolny i nie potrafi ustalić sprawcy, bo zrobił zdjęcie nie z tej strony co trzeba, to już ich problem.
spit - 19 Październik 2012, 20:45

kalex napisał/a:
(...) bo zrobił zdjęcie nie z tej strony co trzeba (...)

Zdjęcie będzie raczej z przodu, bo godzina wykroczenia o tym świadczy. Mniej więcej znam ruchy domowników, którzy już wyprowadzają mnie z równowagi. Mieszkam w okolicy tego <FR> , wszyscy o nim wiedzą, no i masz :!:

piotreg - 20 Październik 2012, 07:47

andrzej59 napisał/a:
Najbardziej prawdopodobne będzie to, że nie będzie jednak widać twarzy na zdjęciu. Najistotniejsze jest udowodnienie, że TO NIE TY jechałeś. W zasadzie niczym nie ryzykujesz (koszty sądowe to najwyżej 100zł). O możliwości zeznawania na rozprawie przeciwko najbliższym poinstruuje Cię Sędzia. Będziesz czy nie będziesz chciał zeznawać to kara najwyżej 500,00zł.

Sąd może nałożyć grzywnę do 5000,00zł :!:

kalex - 20 Październik 2012, 09:05

Pieter, odczep się w końcu od tych 5 tysiaków. cyt:

Cytat:
Art. 24.§ 1. Grzywnę wymierza się w wysokości od 20 do 5 000 złotych, chyba że ustawa stanowi inaczej.

Jeżeli chodzi o wysokość mandatów to są one określone.

piotreg - 20 Październik 2012, 09:35

kalex napisał/a:
Jeżeli chodzi o wysokość mandatów to są one określone.

Takiego chu...

andrzej59 - 20 Październik 2012, 11:34

W kontekście postów chodzi o karę jaką Sąd może wymierzyć za odmowę zeznań za niewskazanie kierującego, a nie o kwotę jaką ogólnie może wymierzyć Sąd. Praktycznie w każdym odwołaniu wyższa kara byłaby uchylona.

PS.

Ostatnie posty wypaczają temat tego wątku czyli: Miedziana Góra - DK nr 74 (Kielce - Piotrków Tryb.) - proponuję przenieść je do właściwego działu.

spit - 23 Październik 2012, 22:24

LINK
piotreg - 24 Październik 2012, 14:51

Musi on być naprawdę dochodowy... :twisted:
andrzej59 - 24 Październik 2012, 18:21

A jak ma być nie dochodowy skoro większość "złapanych" miało zdjęcia w plecy ZE ŹLE OZNAKOWANEGO <FR> . Od dzisiaj wszystko jest zgodne z przepisami - oznakowanie drogi i <FR> jest już żółty. :cool:
piotreg - 24 Październik 2012, 19:39

Wpięli go do systemu CANARD :?: :o
andrzej59 - 24 Październik 2012, 20:54

Żółty, ale nie wpięty do systemu.
andrzej59 - 7 Listopad 2012, 19:52

Odkąd wszystko jest prawidłowo (oznakowanie i żółta budka) stoi pusty.
andrzej59 - 8 Grudzień 2012, 22:32

Spit, poczytaj uważnie:

Cytat:
Czy można się obronić przed mandatem z fotoradaru?



Nowe przepisy obowiązujące od 1 lipca 2011 r. wprowadziły szereg zmian określając szczegółowo kwestie lokalizacji i oznakowania fotoradarów mobilnych i stacjonarnych, a także ich budowę oraz sposób dokonywania pomiaru. Niezmienione pozostały jednak zasady pociągania kierowców do odpowiedzialności, które reguluje Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie każda sprawa jest z góry przegrana.

Co się dzieje po zrobieniu zdjęcia przez fotoradar?


Zgodnie ze stosowaną obecnie praktyką, postępowanie mandatowe rozpoczyna się od pisemnego wezwania z dołączonym do niego formularzem. W taki sposób oskarżyciel stara się nakłonić właściciela pojazdu do współpracy przy gromadzeniu dowodów winy, nie ujawniając przy tym, co przedstawia zdjęcie, które stało się podstawą do wszczęcia postępowania.

Formularz stosowany przez Inspekcję Transportu Drogowego narzuca wybór jednej z następujących opcji:
- przyznanie się do kierowania pojazdem i przyjęcie mandatu za wykroczenie zarejestrowane przez fotoradar,
- przyznanie się do kierowania pojazdem i odmowę przyjęcia mandatu,
- wskazanie osoby, która kierowała pojazdem,
- odmowę wskazania tożsamości osoby, która kierowała pojazdem i przyjęcie mandat za czyn określony w art. 96 § 3 Kodeksu wykroczeń,
- odmowę wskazania osoby, której pojazd powierzył i odmowę przyjęcia mandatu.

Po otrzymaniu takiego formularza, wielu kierowców stanie przed dylematem moralnym: przyjąć mandat i punkty karne za przekroczenie prędkości, czy przyjąć mandat bez punktów za niewskazanie osoby, której pojazd do kierowania lub używania powierzył, mimo że żadne powierzenie nie miało miejsca.



Zgadzając się na przyjęcie mandatu oszczędzisz sobie kosztów i uciążliwości związanych z postępowaniem sądowym, unikniesz także ryzyka skazania na grzywnę wyższą, niż proponowany mandat. Odmowa przyjęcia mandatu skutkuje skierowaniem sprawy do Sądu Rejonowego, w którego okręgu popełniono wykroczenie. Dopiero po przesłaniu do sądu wniosku o ukaranie będziesz miał możliwość zapoznania się z aktami sprawy, w tym także ze zdjęciem zrobionym przez fotoradar.

W jaki sposób mogę się bronić?

Warto wiedzieć, że dowód w postaci zdjęcia z fotoradaru nie zawsze wystarczy do ukarania za wykroczenie, które zostało na nim zarejestrowane. Zwłaszcza jeśli zdjęcie przedstawia tył pojazdu, albo twarz kierowcy nie jest dobrze widoczna. Organ prowadzący postępowanie oprócz danych pojazdu musi ustalić tożsamość kierowcy, który jest sprawcą wykroczenia. Zdobycie takiego dowodu może okazać się jednak niemożliwe. Wystarczy, że osoba podejrzewana skorzysta z uprawnień procesowych, jakie przewiduje Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Jedną z głównych zasad wymiaru sprawiedliwości jest prawo do obrony, które służy każdej osobie podejrzanej. Do jego elementów należy prawo do milczenia, czyli brak obowiązku przyznawania się do winy lub dostarczania dowodów przeciwko sobie.

Link

piotreg - 9 Grudzień 2012, 14:44

andrzej59 napisał/a:
Do jego elementów należy prawo do milczenia, czyli brak obowiązku przyznawania się do winy lub dostarczania dowodów przeciwko sobie.

Prawo brzmi to mniej więcej tak: Świadek ma prawo uchylić się od odpowiedzi na pytanie, jeśli odpowiedź ta mogłaby narazić jego bądź osobę mu najbliższą na odpowiedzialność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. A to jest postępowanie w sprawie o wykroczenie :!: Nie wskazujesz kierującego - grzywna za niewskazanie.

spit - 9 Grudzień 2012, 18:36

piotreg napisał/a:
A to jest postępowanie w sprawie o wykroczenie :!: Nie wskazujesz kierującego - grzywna za niewskazanie.

Tak więc wskazałem 3. osoby z najbliższej rodziny - potencjalnych kierowców tego dnia. Tylko która z nich może sobie przypomnieć jazdę moim autem sprzed pół roku? Posiadam mocne alibi, bo mam potwierdzone w tych dniach delegacje służbowe poza miejscem zamieszkania. Czekam na korespondencję z ITD.

andrzej59 - 9 Grudzień 2012, 19:29

piotreg napisał/a:
(...) Nie wskazujesz kierującego - grzywna za niewskazanie.

Poczytaj drugą stronę. Chodzi o to, że wskazujesz osobę(y) w postępowaniu jako świadek. Natomiast później osoba wskazana nie przyznaje się (jako osoba oskarżona).

piotreg - 9 Grudzień 2012, 19:31

Spróbuję pogadać z osobą obeznaną w temacie i napiszę jak to wygląda od strony prawnej, bo coś mi tu nie gra.
OJCIEC - 9 Grudzień 2012, 20:01

Panowie, nie ma sprawy karnej, ani skarbowej, to nie ma zeznań. A jak nie ma zeznań, to nie ma prawa do odmowy zeznań. To o czym rozmawiamy, to składanie oświadczenia i tutaj żadnego prawa do odmowy nie ma. Tzn. nie wskazujesz, nie ma problemu, należy się grzywna i następny proszę.

Co innego taka sprawa ze wskazaniem trzech. Ci trzej też wskazują siebie nawzajem i niech się funkcjonariusz państwowy w **** drapie :grin:

kalex - 10 Grudzień 2012, 17:21

Cały widz polega na tym, że nie wskazanie komu się dało pojazd, podpada pod Kodeks Postępowania Administracyjnego. Wynika to z usystematyzowania w/w przepisu w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. I na tym powinniśmy zakończyć. Taki też był wyrok sądu w Warszawie.
andrzej59 - 10 Grudzień 2012, 18:18

kalex napisał/a:
Taki też był wyrok sądu w Warszawie.

O jaki wyrok chodzi :?:

andrzej59 - 20 Grudzień 2012, 21:05

Jeszcze raz kino z Miedzianej Góry:


spit - 12 Czerwiec 2013, 18:46

Zmiana warty.
małymobil - 12 Czerwiec 2013, 23:11

:shock: A Miedzianki nie było na liście nowych masztów ITD :o
andrzej59 - 13 Czerwiec 2013, 19:48

Sieje sobie w K ze zmienną częstotliwością, najczęściej - 24.078, skrajnie 24.075 i 24.081.
piotreg - 13 Czerwiec 2013, 20:50

Masz może inne ujęcia? :o
andrzej59 - 13 Czerwiec 2013, 21:32

Inne ujęcie.
andrzej59 - 17 Kwiecień 2014, 18:54

Od dłuższego czasu NIEAKTYWNY :!:
małymobil - 17 Kwiecień 2014, 22:31

Potwierdzam. Myślałem, że to u mnie coś nie tak z V1.
andrzej59 - 3 Maj 2014, 21:43

Ostatnio AKTYWNY :!: 24.058.
delpiero - 23 Czerwiec 2014, 16:28

Cytat:
Uszkodził fotoradar ustawiony w Miedzianej Górze

Ktoś uszkodził fotoradar ustawiony przy krajowej trasie w Miedzianej Górze w powiecie kieleckim – informują policjanci.

Z sygnału, jaki dostali w środowe popołudnie wynika, że urządzenie ma wgniecioną obudowę i zbite szkło obiektywu. Inspekcja drogowa szacuje straty na 2,5 tysiąca złotych.

Źródło: www.echodnia.eu

andrzej59 - 9 Lipiec 2014, 17:56

Jak na razie głowa u "doktora".
andrzej59 - 23 Lipiec 2014, 19:51

Łeb już na miejscu.
andrzej59 - 27 Sierpień 2014, 22:32

Nabity, aktywny, a nie zauważyłem żeby błysnął. :sad:
spit - 29 Sierpień 2014, 22:40

Może ustawiony tylko na dojazd? :o
piotreg - 30 Sierpień 2014, 11:15

spit, <itd> nie ma czasu na miękką grę. :D
małymobil - 24 Lipiec 2022, 11:08

<itd> podsumowało pierwsze półrocze roku 2022. To urządzenie zarejestrowało 1319 przekroczeń dopuszczalnej prędkości.
piotreg - 28 Październik 2023, 11:43

Stopnica nadal najlepsza!!!

Cytat:
Jeździmy zbyt szybko. Który fotoradar "zarobił" najwięcej?



Prawie 13,2 tys. naruszeń prawa odnotowały w województwie świętokrzyskim fotoradary i odcinkowy pomiar prędkości w pierwszych trzech kwartałach tego roku. Niezmiennie najwięcej nieprawidłowości zarejestrowało urządzenie w Stopnicy.


Jak już niejednokrotnie podkreślał burmistrz miasta Ryszard Zych, fotoradar realnie wpływa na bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Znajduje się w okolicy szkoły i przedszkola, przy skrzyżowaniu dróg krajowej i wojewódzkiej. Jak pokazują dane, wiele osób decyduje się jechać tam z nadmierną prędkością, a ta właściwa wynosi 50 km/h.

Na drugim miejscu w niechlubnym rankingu liczby zarejestrowanych nieprawidłowości znalazło się urządzenie w Miedzianej Górze (1712) oraz odcinkowy pomiar prędkości w Radlinie (1568). Najmniej nieprawidłowości wykryto w miejscowości Zawada (266).

W województwie świętokrzyskim jest 13 fotoradarów i jeden odcinkowy pomiar prędkości.

Jeszcze w tym roku, kolejne urządzenie stanie przy ulicy Krakowskiej w Kielcach. Nie jest znana dokłada data uruchomienia fotoradaru. Ponadto na skrzyżowaniu al. Solidarności i ulicy Źródłowej zostanie zamontowany system, który umożliwi wykrywanie naruszeń, przede wszystkim przejazdu na czerwonym świetle.

Podkomisarz Joanna Żelezik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przypomina, że jazda z nadmierną prędkością to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

– Prędkość z jaką się poruszamy musi być dostosowana do tego, co dzieje się na drodze. Teraz jest wyjątkowy czas, w którym obserwujemy wzmożony ruch pojazdów i pieszych, szczególnie przy cmentarzach. Nie zawsze prędkość dozwolona to prędkość, z którą mamy się poruszać. W wielu przypadkach należy zwolnić – dodaje Joanna Żelezik.

Tylko w tym roku świętokrzyscy policjanci odnotowali prawie 34 tys. wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości.


Link

piotreg - 12 Luty 2024, 09:39

Taka sytuacja...


piotreg - 13 Luty 2024, 16:30

Cytat:
Zniszczony fotoradar w Miedzianej Górze. Wandal użył sprayu.





Kolejny wybryk wandali, którzy na swój celownik wzięli działające w regionie fotoradary. Najpierw, w niedzielę 11 lutego, otrzymaliśmy sygnał o oklejonym wlepkami fotoradarze w Kielcach. Kilka godzin później okazało się, że ktoś zamalował sprayem urządzenie w Miedzianej Górze.


Zniszczony fotoradar w Miedzianej Górze

Kolejny fotoradar na celowniku wandali w naszym regionie. Najpierw ktoś okleił wulgarnymi wlepkami urządzenie przy ulicy Krakowskiej w Kielcach.

Kilka godzin później okazało się, że zniszczony jest także fotoradar w Miedzianej Górze. Ktoś pomazał go sprayem.

Link


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group