Forum Mapy Fotoradarów

Białystok - Fotoradary stacjonarne

piotreg - 13 Czerwiec 2007, 13:48
Temat postu: Fotoradary stacjonarne
Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miasta Białystok

- ul. Branickiego
, wylot z miasta, jadąc w kierunku Lublina
- ul. Jana Pawła II, przed skrzyżowaniem z ul. Bacieczki, jadąc w kierunku Warszawy /zdemontowany/
- ul. Kleeberga, wylot z miasta, tuż przed wiaduktem, jadąc w kierunku Warszawy
- ul. Kopernika, przy skrzyżowaniu z ul. Bema, jadąc w kierunku ul. Wiejskiej /zdemontowany/
- ul. Mickiewicza, na wysokości ul. Grottgera, jadąc w kierunku ul. Świętojańskiej, ogr. (40) /zdemontowany/
- ul. Piastowska, przy skrzyżowaniu z ul. Chrobrego, jadąc w kierunku ul. Branickiego /zdemontowany/
- al. Piłsudskiego, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Włókienniczą, jadąc od strony ul. Sienkiewicza w kierunku kościoła Św. Rocha /zdemontowany/
- ul. Produkcyjna, na wysokości Auchan, jadąc w kierunku centrum /zdemontowany/
- ul. Produkcyjna, na wysokości Auchan, jadąc od strony centrum /zdemontowany/
- ul. Raginisa, wlot do miasta, jadąc od strony Supraśla /zdemontowany/
- ul. Sławińskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Wspólną, jadąc w kierunku ul. Kawaleryjskiej /zdemontowany/
- ul. Zabłudowska, wlot do miasta, jadąc od strony Lublina /zdemontowany/

progrand - 14 Czerwiec 2007, 14:09
Temat postu: Nowe maszty w Białymstoku
Nowe fotoradary są trzy. Jeden stoi już na wysepce u wylotu Malmeda, skierowany na kierowców jadących do Sienkiewicza. Drugi, ukryty między drzewami zamontowano u wylotu Włókienniczej. Ten będzie skierowany w stronę kierowców jadących do kościoła Św. Rocha. Trzeci na skrzyżowaniu Bema/Kopernika - nie wiem, w którą stronę.
bartek_63 - 14 Czerwiec 2007, 22:25

Kolega z Białegostoku, cieszymy się. Może kolega zechce uzupełnić kolekcję zdjęć fotoradarów ze swojego miasta? :D
adamo88 - 1 Październik 2007, 15:32

Jeśli chodzi o ten co ukryty w drzewach to chyba nigdy on nie działa, bo gałęzi nie ścinają, a poza tym często tuż za tym radarem suszą (przy banku Millenium), więc uważajcie.
piotreg - 6 Październik 2007, 08:01

To, że suszą to żaden znak. Panie, mogą pójść na dwa baty - foto + suszi i dopiero będzie.
piotreg - 6 Marzec 2008, 13:15

Za GW.

Cytat:
Będą kolejne maszty:

"Urzędnicy szykują się do ustawiania następnych masztów na fotoradary. Dziś jest ich siedem - trzy na alei Piłsudskiego oraz po jednym na Poleskiej, Mickiewicza, Kopernika i Maczka.

- W budżecie mamy zapisane na ten cel 200 tys. zł. Liczymy, że starczy to na cztery, może pięć masztów. Ich usytuowanie poznamy w najbliższych tygodniach."

OJCIEC - 6 Marzec 2008, 14:21

To wystarczy nie tylko na pięć masztów, ale i jednego Fotorapida.
piotreg - 6 Marzec 2008, 18:55

Jeden maszt kosztuje podobno 20 tys. Projekt + instalacja... kolejne 20 tys.
OJCIEC - 6 Marzec 2008, 20:05

Chyba kupię trochę akcji ZURAD-u ;)
piotreg - 7 Marzec 2008, 07:15

Pamiętasz zdjęcie, na którym stoją dwa maszty w odległości jednego metra od siebie, celujące w tym samym kierunku? To tzw. bezpieczna jedynka... jeszcze kilka takich bezpiecznych dróg i niektórzy rzeczywiście będą ustawieni do końca życia.
piotreg - 22 Kwiecień 2009, 09:22

To właśnie w tym mieście padł rekord Polski... jeden obywatel pewnej nocy 39. razy został sfotografowany przez stacjonarny maszt. Pewnie testował photoblocker. :-)
Jendru - 16 Maj 2009, 20:52

Witam

Pojawił się maszt na fotoradar na wjeździe do Białegostoku od strony Zabłudowa. Zjeżdżając z górki za Kurianami koło komisu po prawej stronie. Sam obiektyw jest jeszcze zaklejony, ale to nie znaczy, że nie zacznie pstrykać.

lukaszr - 16 Maj 2009, 21:56

Informacja niepotwierdzona także trzeba to sprawdzić - podobno postawili dwa nowe FR:

1. na ul. Raginisa, od strony Supraśla
2. na ul. Sławińskiego, prawie przy skrzyżowaniu z ul. Wspólną

piotreg - 18 Maj 2009, 09:21

I ja dostałem informacje...

Kolejne dwa maszty, które podobno już stoją:

- ul. Jana Pawła II, jadąc w kierunku Warszawy
- ul. Produkcyjna, przy Selgrosie

garny - 24 Maj 2009, 19:06

lukaszr napisał/a:
(...) 2. na ul. Sławińskiego, prawie przy skrzyżowaniu z ul. Wspólną

Cytat:
Maszt fotoradaru skasowany. Daewoo nie wyrobiło na zakręcie

26-latek za ostro wszedł w zakręt ulicy Sławińskiego. Daewoo zjechało na prawy pas i ścięło nowiutki maszt fotoradaru.

Do zdarzenia doszło na ulicy Sławińskiego 9 maja około godz. 10. 26-latek jechał Daewoo w kierunku Kawaleryjskiej. Nagle, prawdopodobnie z powodu nadmiernej prędkości, zjechał na prawa stronę ulicy i skasował maszt fotoradaru.

Kierowca wyszedł bez szwanku, ale ktoś będzie musiał zapłacić za zakup i montaż nowego masztu.

ŹRÓDŁO

piotreg - 25 Maj 2009, 09:26

Czyżby drugi na złom? Podobno także został wycięty nowo-postawiony maszt przy ul. Żeromskiego. Teraz pytanie, dziennikarze źle opisali ulice, czy drugi maszt leci na złom? :-)
Spark^ - 27 Lipiec 2009, 22:25

Jest jeszcze jeden stacjonarny na Piastowskiej w okolicach Chrobrego, zdaje się ;)
Misial - 27 Lipiec 2009, 22:30

No to kolego aparat w rączkę i będzie miło jak zrobisz zdjęcie. ;)
Spark^ - 27 Lipiec 2009, 22:34

To daj znać jakie potrzeba to któregoś razu porobię wszystkie co potrzeba. ;)
Spark^ - 28 Lipiec 2009, 17:12

piotreg napisał/a:
- ul. Produkcyjna, przy Selgrosie

Dokładniej przy wyjeździe z Auchan/Leroy Merlin, teraz stoją 2 na przeciw siebie i w przeciwnych kierunkach, ale jeszcze zasłonięte.

PieTrzaK - 27 Październik 2011, 13:30

Cytat:
- ul. Poleska, na wysokości ul. Sitarskiej, jadąc w kierunku Lublina

Nie znalazłem go. Albo się dobrze schował albo go tam nie ma. :idea:

Cytat:
- ul. Piastowska, przy skrzyżowaniu z ul. Chrobrego, jadąc w kierunku ul. Branickiego

Od frontu nie ma, pod słońce nie wyszło.

PieTrzaK - 27 Październik 2011, 13:32

Cytat:
- al. Piłsudskiego, na wysokości ul. Włókienniczej, jadąc od strony ul. Sienkiewicza w kierunku kościoła Św. Rocha

Dokładnie jakieś ~100m za skrzyżowaniem z Włókienniczą.

PieTrzaK - 27 Październik 2011, 13:34

Cytat:
- ul. Kopernika, przy skrzyżowaniu z ul. Bema, jadąc w kierunku ul. Wiejskiej

Z drugiej strony ładnie zasłonięty znakiem. :grin:

PieTrzaK - 27 Październik 2011, 13:36

Cytat:
- al. Piłsudskiego, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Malmeda, jadąc w kierunku ul. Sienkiewicza

focus - 27 Październik 2011, 21:29

PieTrzaK napisał/a:
Cytat:
- ul. Poleska, na wysokości ul. Sitarskiej, jadąc w kierunku Lublina

Nie znalazłem go. Albo się dobrze schował albo go tam nie ma. :idea:

Od roku już go nie ma tzn. od remontu ul. Poleskiej. :razz:

PieTrzaK - 27 Październik 2011, 21:40

Czyli dobrze, że go nie widziałem. :grin:
piotreg - 27 Październik 2011, 21:40

PieTrzaK napisał/a:
Cytat:
- ul. Poleska, na wysokości ul. Sitarskiej, jadąc w kierunku Lublina

Nie znalazłem go. Albo się dobrze schował albo go tam nie ma. :idea:

Zdjęty - na razie na mojej roboczej mapie, ale lada moment trafi ona na serwer.

PieTrzaK napisał/a:
Cytat:
- ul. Piastowska, przy skrzyżowaniu z ul. Chrobrego, jadąc w kierunku ul. Branickiego

Od frontu nie ma, pod słońce nie wyszło.

Jakbyś się wbił na pas zieleni, to fotka byłaby ligowa. :twisted:

PieTrzaK napisał/a:
Cytat:
- al. Piłsudskiego, na wysokości ul. Włókienniczej, jadąc od strony ul. Sienkiewicza w kierunku kościoła Św. Rocha

Dokładnie jakieś ~100m za skrzyżowaniem z Włókienniczą.

Zmieniłem na zaraz za skrzyżowaniem z ul. Włókienniczą (...)

PieTrzaK napisał/a:
Cytat:
- ul. Kopernika, przy skrzyżowaniu z ul. Bema, jadąc w kierunku ul. Wiejskiej

Z drugiej strony ładnie zasłonięty znakiem. :grin:

Nie żałuj sobie wizyt na pasach zieleni... :twisted:
Jest przyjemnie...

Dzięki za materiały, prosimy o jeszcze :!: :D

wksek - 27 Październik 2011, 23:41

:good: Niestety widać, że nie zawsze da radę w miarę blisko stanąć, ale i tak sesja liga.
19krystian94 - 28 Kwiecień 2012, 13:23
Temat postu: Białystok i cudowny radar przy PKS
Witam serdecznie, mam pytanie dotyczące strzelania radaru, tak jak jest na rysunku:



Była słoneczna pogoda, takie średnie natężenie ruchu, około godziny 10.20. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mógł mnie zmierzyć? Dodam również, iż nie wiem czy był nabity + nie wydaje mi się aby pstryknął, bo nie było flasha. A w ewentualności ile bym mógł dostać mandatu? Proszę o pilną odpowiedź.

Fear - 28 Kwiecień 2012, 13:31

Skoro jesteś z Białegostoku to najwygodniej byłoby podjechać i zobaczyć czy był nabity czy nie. :wink:
19krystian94 - 28 Kwiecień 2012, 13:43

Ale tak z ciekawości, czy może tak strzelić w tył jak na obrazku?



I czy to jest prawda? O 41-50 km/h (od 300 do 400 zł i 8 punktów karnych).

Fear - 28 Kwiecień 2012, 14:31

Cytat:
V. Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących prędkości:
1. przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h - 10 punktów
2. przekroczenie prędkości od 41 do 50 km/h - 8 punktów
3. przekroczenie prędkości od 31 do 40 km/h - 6 punktów
4. przekroczenie prędkości od 21 do 30 km/h - 4 punkty
5. przekroczenie prędkości od 11 do 20 km/h - 2 punkty
6. przekroczenie prędkości od 6 do 10 km/h - 1 punkt
7. jazda z prędkością utrudniającą ruch innym kierującym - 2 punkty

19krystian94 - 28 Kwiecień 2012, 16:06

Ze względu na to iż jestem świeżym kierowcą, nie wiem takich rzeczy - czy moglibyście mnie trochę naprowadzić? Otóż chodzi mi o to czy przy średnim natężeniu ruchu, fotoradar może mnie strzelić z drugiej strony ulicy? Dokładnie tak jak jest na obrazku, bo mnie już padaczka bierze i bezsenność się zacznie. Nie chcę dostać na wejście 4. stówy, ale jeśli już to muszę szukać pracy aby kasę zdobyć.

Fear, a co do tego to jutro się przejadę i sprawdzę, oby nie był nabity. Proszę Boga.

pstryk - 28 Kwiecień 2012, 20:08

Masz 18-cie lat chłopaku :!: :o Prawem jazdy cieszysz się od kliku miesięcy, a może od kilkunastu dni, także proponuję Ci wolniejszą jazdę na początku Twojej kariery.

A na pocieszenie zdjęcia z tego obrazka, który narysowałeś nie będzie! :cool:

19krystian94 - 28 Kwiecień 2012, 21:14

Naprawdę? Nie zmierzyło mnie?
Elite - 28 Kwiecień 2012, 21:47

Na 100% nie. Śpij spokojnie, nic nie przyjdzie. :mrgreen:
19krystian94 - 28 Kwiecień 2012, 22:22

Bardzo tobie dziękuję za bezcenne informacje, chwała temu co założył to forum. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Na następny raz będę bardziej ostrożniejszy i bardziej stosował się do zasad ruchu drogowego.
PieTrzaK - 3 Maj 2012, 21:05

Cytat:
- ul. Zabłudowska, wlot do miasta, jadąc od strony Lublina

Pucha wisi na maszcie pogięta i z wybitym szkłem.

piotreg - 4 Maj 2012, 08:10

Naród mienie państwowe niszczy na potęgę, a naród stoi w oknie, patrzy i nic nie robi. :lol:
PieTrzaK - 21 Lipiec 2012, 22:06

Cytat:
ul. Branickiego, na wysokości ul. Baranowickiej

Przekręcona lampa celująca idealnie na pas zieleni.

Cytat:
ul. Zabłudowska, wlot do miasta, jadąc od strony Lublina

Wybita szybka, wygląda jakby go ktoś młotem parę razy potraktował.

4265 - 22 Wrzesień 2012, 21:02

Maszt na Branickiego załadowany, dzisiaj dostałem flesza +/- 65/ (50) .
PieTrzaK - 23 Wrzesień 2012, 13:33

Kurde, ale on dalej ma lampę celującą w trawnik.
4265 - 23 Wrzesień 2012, 18:10

Niech celuje gdzie chce, ale wolałbym nie otrzymać pocztą zdjęcia.
OJCIEC - 24 Wrzesień 2012, 23:19

Cytat:
Kurde, ale on dalej ma lampę celującą w trawnik.

To żeby się światło tak ładnie płożyło po Gai, tak dla nastroju. :grin:

PieTrzaK - 28 Październik 2012, 12:01

Pucha na Branickiego nie dość, że pobielała od śniegu, to jeszcze zrobiła się żółta. Oszczali, czy co? :grin:

Ale do kanarka raczej nie wpięta - żadnych ustrojstw na puszcze nie ma.

piotreg - 28 Październik 2012, 12:21

PieTrzaK napisał/a:
Ale do kanarka raczej nie wpięta - żadnych ustrojstw na puszcze nie ma.

A które wpięli :?: :o

PieTrzaK - 28 Październik 2012, 12:28

Nie wiem czy jakiekolwiek wpięli, to pierwszy żółtek jakiego wypatrzyłem.
PieTrzaK - 15 Listopad 2012, 21:15

Hm... na mapie ten żółtek z Branickiego jest teraz jako "kanarkowy", ale tam dalej nie ma żadnej aparatury na puszce. :idea: Aczkolwiek nabity.
PieTrzaK - 16 Grudzień 2012, 14:47

Tak wygląda ów fotoradar:

Źródło: Wspolczesna.pl

PieTrzaK - 8 Styczeń 2014, 12:58

Cytat:
- al. Piłsudskiego, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Malmeda, jadąc w kierunku ul. Sienkiewicza

oraz
Cytat:
- al. Piłsudskiego, na wysokości ul. Kościelnej, jadąc w kierunku ul. Branickiego

nie istnieją po remoncie alei, przy okazji zerknę czy stoi dalej pudło przy skrzyżowaniu z Włókienniczą.

piotreg - 8 Styczeń 2014, 13:38

Dzięki za info. :good: Oczywiście posprzątam na mapie foto. Zmiany będą widoczne przy okazji najbliższej aktualizacji, która już niebawem. :D
P. - 15 Styczeń 2014, 10:49

Fotoradar przy Piłsudskiego na wysokości Włókienniczej jak stał tak stoi. Bez zmian.
piotreg - 15 Styczeń 2014, 12:50

:good:

A pozostałe puchy w Białymstoku?

4265 - 15 Styczeń 2014, 18:55

Branickiego, Kopernika, Mickiewicza, JP II, Piastowska, Sławińskiego, Raginisa (ten wiecznie chyba jest pusty) stoją. Produkcyjna i Zambrowska są mi nieznane.
piotreg - 15 Styczeń 2014, 20:09

4265 napisał/a:
Produkcyjna i Zambrowska są mi nieznane.

Co masz dokładnie na myśli?

A co z masztem przy ul. Zabłudowskiej? :o

P. - 15 Styczeń 2014, 21:38

Produkcyjna stoi.
PieTrzaK - 4 Luty 2014, 12:24

Cytat:
Fotoradary znikną z ulic Białegostoku. Piratów drogowych będzie łapać policja

Bardzo dobrze, że te fotoradary znikną – mówi Jerzy Sokół, prezes Express Taxi. – Porządni kierowcy i bez nich jeżdżą ostrożnie. A piraci drogowi i tak nie zwracają na nie uwagi. Na przykład na ul. Branickiego mało kto zwalnia.

Dodaje, że na dodatek wielu kierowców widząc maszt fotoradaru raptownie hamuje, co z kolei stwarza niebezpieczne sytuacje dla jadących za nimi.
Henryk Karwowski, naczelnik wydziału ds. automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym Inspekcji Transportu Drogowego nie zgadza się jednak z tą opinią.

– Wszyscy narzekają na to, że fotoradary ustawiane są tylko po to, by wyciągać pieniądze od kierowców – mówi. – Ale nasze analizy pokazują, że obecność fotoradarów pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo ruchu i w miejscach, gdzie je ustawiono dochodzi do mniejszej liczby wypadków.

Dodaje, że osiem fotoradarów, które znajdują się na krajowej ósemce na trasie Białystok – Suwałki oraz trzy na krajowej dziewiętnastce w kierunku Siemiatycz zostaną. Znikną natomiast wszystkie maszty z szarymi skrzynkami na fotoradary.

– Osobiście uważam, że w Białymstoku fotoradary są potrzebne, ale na skutek zmiany przepisów, które mówią, że skrzynki nie mogą być puste, nie możemy ich dłużej utrzymywać. Do czerwca bieżącego roku zostaną zdemontowane – zaznacza naczelnik.

W Białymstoku piratów drogowych, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości wyłapywać będą policjanci wyposażeni w wideorejestratory oraz przenośne urządzenia do pomiaru prędkości.

Z policyjnych statystyk wynika, że to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Na podlaskich drogach w 2013 roku doszło do 172 wypadków spowodowanych przez kierowców, którzy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze. To prawie jedna czwarta wszystkich wypadków, do których doszło w naszym województwie. Podlascy policjanci w ubiegłym roku wystawili piratom drogowym blisko 80 tys. mandatów i skierowali do sądu prawie 2,5 tys. wniosków o ukaranie za popełnione wykroczenia.

Źródło: poranny.pl

piotreg - 4 Luty 2014, 14:08

Wygląda na to, że zostanie tylko maszt na ul. Branickiego. GITD jest zdania, że maszty, które za chwilę zdemontują są potrzebne, mają wpływ na bezpieczeństwo, ale trzeba je zdemontować, bo nie ma pieniędzy na ich utrzymanie. To stojący przy drodze pusty maszt jeść woła?
piotreg - 26 Luty 2014, 13:52

Ze spisu <itd> wynika, że w Białymstoku zostaną dwie puchy. Przemalowana już na żółto pucha nr 85 na ul. Branickiego, a także pucha nr 1069 na ul. Jana Pawła II. Ta na JP2 również powinna zostać przemalowana na żółto.
P. - 26 Luty 2014, 18:12

Fotopstryk na Jana Pawła II jeszcze nie jest przemalowany. Z tego co widziałem, nie był również dawno załadowany.
4265 - 26 Luty 2014, 19:33

U nas przecież rzadko kiedy jest coś załadowane poza żółtkiem na Branickiego. Swego czasu był artykuł na porannym, w którym nasz Janusz twierdził, że wszystkie fotoradary pójdą won, a zostanie tylko ten na Piastowskiej. :o Znając bystrość całej Składowej może mu chodziło właśnie o żółtka na Branickiego, cholera wie. Jak coś się zmieni względem stanu obecnego, będziemy informować.
piotreg - 26 Luty 2014, 20:25

A kto to jest Janusz?
4265 - 26 Luty 2014, 21:33

Janusz Ostrowski - dyrektor zarządu dróg i inwestycji miejskich.
piotreg - 27 Luty 2014, 09:01

Nie znam człowieka, ale szczerze i serdecznie go pozdrawiam. :twisted:
4265 - 2 Kwiecień 2014, 15:07

Na Mickiewicza usunięty.
PieTrzaK - 23 Kwiecień 2014, 10:47

Pucha na Zabłudowskiej ciągle stoi i straszy - uszkodzona. Oba na Produkcyjnej też.
4265 - 23 Kwiecień 2014, 13:44

Wszystko stoi na tą chwilę tak jak stało, lipiec coraz bliżej, a nic się nie dzieje z masztami. Co ciekawe, któregoś razu jadąc Mickiewicza od Alfy do Białej zauważyłem, że w dalszym ciągu na słupie jest tabliczka z kontrolą prędkości, choć masztu nie ma już dobry czas.
4265 - 13 Czerwiec 2014, 12:20

Wczoraj z Alei zniknął maszt przy Włókienniczej. Oba na Produkcyjnej, Kopernika i ten na al. JP II stoją. To jest to, co udało mi się dostrzec ostatnimi dniami.
4265 - 14 Czerwiec 2014, 10:55

Poprawka, w dniu wczorajszym również ulotnił się maszt na JP II. Swoją drogą: jak teraz wygląda lista z ITD z masztami przeznaczonymi do likwidacji, bo pamiętam, Piotr pisał kiedyś, że ten na JP II ma się ostać, a jednak nie ostał?
piotreg - 14 Czerwiec 2014, 14:41

Ostać to się miał na pewno ten na ul. Branickiego.
4265 - 14 Czerwiec 2014, 18:27

piotreg napisał/a:
Ze spisu <itd> wynika, że w Białymstoku zostaną dwie puchy. Przemalowana już na żółto pucha nr 85 na ul. Branickiego, a także pucha nr 1069 na ul. Jana Pawła II. Ta na JP2 również powinna zostać przemalowana na żółto.

Nawiązywałem do tego wpisu.

4265 - 18 Czerwiec 2014, 14:37

Na Kopernika usunięty.
PieTrzaK - 18 Czerwiec 2014, 18:03

Piastowska/Chrobrego też zrobił "papa".
4265 - 21 Czerwiec 2014, 10:19

Produkcyjna obie sztuki również opróżnione. Zostały do sprawdzenia: Sławińskiego, Zabłudowska i Raginisa.
4265 - 5 Lipiec 2014, 06:04

Zabłudowska i Sławińskiego opróżnione.
4265 - 17 Lipiec 2014, 15:54

Raginisa wywalone. Reasumując, wszystkie szare puszki z miasta usunięte, została żółta na Branickiego.
piotreg - 17 Lipiec 2014, 16:10

Kto ją sfotografuje na ligowo, z pobocza? Jest tylko jedna puszka w Białymstoku! :evil:
PieTrzaK - 23 Lipiec 2014, 10:46

Jaka powinna być odległość znaku <FR> od samej puchy...? :o
piotreg - 23 Lipiec 2014, 11:05

Nie mniej niż 100m. A ile max.? Nie pamiętam.
PieTrzaK - 23 Lipiec 2014, 11:07

No właśnie ten max mnie interesuje. ;) Bo tak spojrzałem dzisiaj, że w tym przypadku to z dobre 800m będzie. I ktoś wyjeżdżając z Nowowarszawskiej w Branickiego i robiący nawrotkę znaku nie zobaczy.
piotreg - 23 Lipiec 2014, 11:10

Znak D-51 powinien być ustawiony przed stacjonarnym urządzeniem rejestrującym w odległości od 100 do 200 metrów na drogach o dopuszczalnej prędkości do 60 km/godz. W miejscach, gdzie można jechać ponad 60 km/godz., odległość znaku od urządzenia rejestrującego powinna wynosić od 200 do 500 metrów.

A na drogach ekspresowych i autostradach znak D-51 musi być ustawiony w odległości od 500 do 700 merów od fotoradaru.

4265 - 30 Lipiec 2014, 18:09

Jedynak na Branickiego dla Piotra. Jechałem z drugiej strony i za żółtkiem, jakieś 150m dalej stała suszarka. :shock: Jaka tego intencja?
PieTrzaK - 30 Lipiec 2014, 20:21

Może się skapowali, że <FR> jest źle oznakowany...? I zamiast przestawić znaki, postawili <R> .
piotreg - 31 Lipiec 2014, 12:24

A może po prostu czekali na tych, którzy gwałtownie przyspieszają po tym jak miną maszt. :mrgreen:

Dziękuję za fotkę! :cool: :good: Prośba - czy któryś z białostocczan mógłby się wdrapać na pas zieleni i zrobić mi ładne fotki do mapy - przód i tył? :grin:

4265 - 3 Wrzesień 2014, 22:31

Masz Piotrze, obetnij sobie tam wedle uznania i wrzucaj.
PieTrzaK - 12 Październik 2014, 20:32

W piątek wieczorem był zaklejony czarnym streczem. Popsuli?
piotreg - 13 Październik 2014, 14:15

Być może podmieni go MRCD?
delpiero - 26 Październik 2014, 19:29

Cytat:
Teraz zniknął ostatni, czyli Białystok bez fotoradarów

Urządzenia wrócą, ale najwcześniej w przyszłym roku

Ostatni maszt wraz ze skrzynką na fotoradar został właśnie zafoliowany. Stoi przy ulicy Branickiego. Pozostałe zostały zlikwidowane latem. Teraz już nie ma ani jednego na białostockich ulicach.

Jeszcze tylko straż miejska ma jeden fotoradar - przenośny. Od 2010 roku zalega w magazynie. - Przeciętny telefon komórkowy robi lepszej jakości zdjęcia - mówi o przestarzałym sprzęcie Jacek Pietraszewski ze straży.

Dlatego władze Białegostoku już ogłosiły przetarg na zakup dwóch nowych fotoradarów.

Źródło: www.poranny.pl

delpiero - 3 Listopad 2014, 12:45

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2014-10-16

Białystok: Zaprojektowanie, wykonanie i montaż masztu fotoradaru w ciągu ul. Gen. F. Kleeberga oraz dostawa dwóch stacjonarnych urządzeń rejestrujących pojazdy przekraczające dozwoloną prędkość wraz z wyposażeniem na ul. Gen. F. Kleeberga oraz ul. J. K. Branickiego w Białymstoku

Numer ogłoszenia: 218705 - 2014; data zamieszczenia: 16.10.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Miasto Białystok, ul. Słonimska 1, 15-950 Białystok, woj. podlaskie, tel. 085 869 60 02, faks 085 869 62 65.
Adres strony internetowej zamawiającego: www.bialystok.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Zaprojektowanie, wykonanie i montaż masztu fotoradaru w ciągu ul. Gen. F. Kleeberga oraz dostawa dwóch stacjonarnych urządzeń rejestrujących pojazdy przekraczające dozwoloną prędkość wraz z wyposażeniem na ul. Gen. F. Kleeberga oraz ul. J. K. Branickiego w Białymstoku.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: dostawy.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1) ZADANIE I (część I zamówienia):
Zaprojektowanie, wykonanie, montaż masztu fotoradaru z obudową w ciągu ulicy Gen. F. Kleeberga wraz z obudową kompatybilną z dostarczonym urządzeniem oraz dostawa fabrycznie nowego urządzenia do pomiaru prędkości i samoczynnego rejestrowania pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość w ruchu drogowym wraz z wyposażeniem, zgodnie z wytycznymi zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 6 do SIWZ, w tym:
a) opracowanie projektu budowlanego dla jednego stanowiska fotoradaru stacjonarnego przy ulicy Gen. F. Kleeberga (działka ew. nr: 388 ob. 1 Bacieczki) w Białymstoku, wraz z niezbędnym przyłączem energetycznym oraz kanalizacją kablową wraz z połączeniem światłowodowym oraz uzyskaniem wszystkich wymaganych uzgodnień i pozwoleń w zakresie przedmiotu zamówienia (szczegółową lokalizację masztu należy uzgodnić z Zarządem Dróg i Inwestycji Miejskich w Białymstoku),
b) uzyskanie odpowiedniej decyzji administracyjnej, umożliwiającej przeprowadzenie robót budowlanych,
c) wykonanie przyłącza energetycznego i światłowodowego (kanalizacji kablowej) do masztu fotoradaru wraz z wykonaniem fundamentu pod maszt w ciągu ul. Gen. F. Kleeberga,
d) dostarczenie (tj. zakup) i montaż 1 sztuki masztu i obudowy fotoradaru kompatybilnych z dostarczanym urządzeniem rejestrującym,
e) dostawę urządzenia do pomiaru prędkości i rejestrowania pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość (fotoradaru) wraz z wyposażeniem w ciągu ul. Gen. F. Kleeberga,
f) opracowanie dokumentacji powykonawczej, zawierającej teczki: projekt techniczny, elektryczny, instrukcje obsługi urządzenia, zasady BHP korzystania z urządzenia, projekt stałej organizacji ruchu,
g) dostawę i instalację oprogramowania do obsługi mandatowej stacjonarnego urządzenia rejestrującego,
h) próbne uruchomienie masztów z urządzeniami w ciągu ul. Gen. F. Kleeberga, wraz z przeszkoleniem osób w zakresie użytkowania i obsługi masztu wraz z urządzeniem rejestrującym oraz oprogramowaniem do obsługi dokumentacji mandatowej.

Źródło: www.przetargi.egospodarka.pl

piotreg - 15 Styczeń 2015, 15:08

Ostatni maszt został zdemontowany czy nadal stoi zafoliowany? :o
4265 - 16 Styczeń 2015, 15:59

Zafoliowany.
4265 - 14 Luty 2015, 10:55

Maszt dalej owinięty folią, jakby kogoś interesowało.
piotreg - 14 Luty 2015, 11:12

:good:
PieTrzaK - 14 Luty 2015, 17:07

Ale coś tam przy nim grzebią, czy mi się rano wydawało? Obok była dziura, z której wystawała niebieska rura.
PieTrzaK - 2 Marzec 2015, 07:01

Na ul. Kleeberga, w momencie kiedy zaczynają/kończą się 2 pasy, stoi nowy FR. Niebieska noga, góra na razie zafoliowana, z obu stron znaki <FR> .
piotreg - 2 Marzec 2015, 08:40

Jego operatorem będzie <SM> .
4265 - 8 Kwiecień 2015, 17:13

Cytat:
Na Branickiego, ponownie działa fotoradar. Jakiś czas temu obok urządzenia postawiono jakąś skrzynkę. Później stał zawinięty czarnym, foliowym workiem. Dziś rano był odkryty.

Komfort przejścia przez ul. Branickiego na przejściu za fotoradarem znacznie się podniósł.


LINK

PieTrzaK - 9 Kwiecień 2015, 14:13

Cytat:
Urządzenia są dwa. Jedno wróciło na ul. Branickiego, drugie - zupełnie nowe - pojawiło się przy ul. Kleeberga (przy wlocie w kierunku Warszawy z dwujezdniowej ulicy w jednojezdniową).

Fotoradary zostały uruchomione w tym tygodniu. Zamontowała je gmina Białystok i przekazała straży miejskiej. Ta ostatnia będzie analizować zdjęcia i karać piratów drogowych.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z 22 czerwca 2011 roku, szare skrzynki, zastąpiły żółte, przez co fotoradary są dobrze widoczne. Kierowców ostrzegają przed nimi również znaki informujące.

Zmotoryzowani muszą mieć się na baczności. Pod koniec maja w Białymstoku ma ruszyć centrum sterowania ruchem. W jego ramach pięć skrzyżowań zostanie objętych specjalnym monitoringiem służącym do wyłapywania kierowców łamiących przepisy i przejeżdżających na czerwonym świetle. To rondo Antonowicza, Popiełuszki - Sikorskiego, Antoniuk Fabryczny - Gajowa, Popiełuszki - Hetmańska, rondo Reagana. Dane dotyczące kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle, będą przekazywane do odpowiednich służb.

Jak mówi Janusz Ostrowski, dyrektor Departamentu Dróg i Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Białymstoku, budowa centrum idzie zgodnie z planem. Trwają ostatnie poprawki sygnalizacji i wydłużenie pasów do lewoskrętu.

Źródło: poranny.pl

meggi44 - 12 Maj 2015, 10:44

Czy mogę prosić o podanie współrzędnych geograficznych fotoradaru na ul. Kleeberga i podanie ograniczenia prędkości, 50km/h?
piotreg - 3 Lipiec 2015, 15:49

4265 napisał/a:
Na Branickiego, ponownie działa fotoradar.

piotreg - 7 Sierpień 2015, 09:04

Słowo na temat skuteczności masztów <SM> :

Cytat:
Są dwa: przy Branickiego i Kleeberga. Zarejestrowały już 25,5 tys. przypadków, kiedy kierowca przekroczył "margines tolerancji" i miał na liczniku minimum 61 km/h.

– To pokazuje, że zainstalowanie urządzeń stacjonarnych było w tych miejscach potrzebne – komentuje Jacek Pietraszewski z białostockiej straży miejskiej.

Na podstawie zdjęć z fotoradarów, straż miejska wystawiła już prawie 5 tysięcy mandatów na kwotę 919 tys. zł.

Link

piotreg - 26 Styczeń 2016, 14:52

<SM> Białystok napisał/a:
Odpowiadając na pytanie, informuję, że biorąc pod uwagę obecny stan prawny, maszty fotoradarów stacjonarnych są zasłonięte. Decyzja co do ich przyszłości nie zapadła.

4265 - 31 Styczeń 2016, 13:34

Potwierdzam. Cały żółtek zasłonięty czarną folią.
piotreg - 31 Styczeń 2016, 13:36

A ten na Kleeberga gdzie dokładnie jest ustawiony i w którym kierunku?
PieTrzaK - 3 Luty 2016, 10:04

Przed zasłonięciem celował w tych "wyjeżdżających" z B-stoku, stoi przed samym wiaduktem w miejscu gdzie z 2. pasów robi się 1. Tak +/- w miejscu o koordynatach: 53.152037, 23.073006.
piotreg - 3 Luty 2016, 11:29

:good:
piotreg - 6 Kwiecień 2016, 15:41

Los gminnych masztów na chwilę obecną nie jest przesądzony. :facepalm:

<SM> Białystok napisał/a:
Na chwilę obecną decyzja jeszcze nie zapadła.

piotreg - 26 Maj 2016, 18:13

<itd> zwrócił się do Samorządu z propozycją nieodpłatnego przejęcia gminnych masztów. Więcej tutaj. Problem z tym, że Samorząd ze środków własnych musiałby je dostosować do systemu CANARD.
SnowSlicer - 9 Lipiec 2016, 13:47

Czy nadal na Kleeberga i Branickiego maszty są zaklejone?
PieTrzaK - 9 Lipiec 2016, 18:47

A czemu miałyby nie być zaklejone? :wink:
PieTrzaK - 18 Październik 2016, 14:26

Znajomy z pracy dostał wezwanie do <R> w związku z fotką z 28.10.2015 z <FR> na Kleeberga.

Myślałem, że to się szybciej przedawnia?

piotreg - 18 Październik 2016, 18:41

PieTrzaK napisał/a:
Myślałem, że to się szybciej przedawnia?

Wykroczenie przedawnia się po roku, chyba że zostało wszczęte postępowanie, wówczas przedawnia się po dwóch latach.

piotreg - 25 Marzec 2019, 15:29

Cytat:
Fotoradar w Białymstoku na Popiełuszki? Kierowcy zdejmują nogę z gazu



Fotoradar w Białymstoku przy Popiełuszki całkowicie zaskoczył kierowców. Szczególnie tabliczka na urządzeniu.




Nowy fotoradar w Białymstoku? Taka instalacja stanęła w sobotę przy ul. Popiełuszki 113 na przeciwko skupu złomu i kasacji samochodów, który znajduje się niedaleko przejazdu kolejowego w Starosielcach.

W piątek pisaliśmy o fotoradarze, który pojawił się w rejonie skrzyżowania Szosy Knyszyńskiej z ulicą Łyskowską w Fastach.

Urządzenie z Fast czeka na podłączenie zasilania, co może potrwać nawet kilka tygodni. Natomiast to z Popiełuszki nie zacznie działać nigdy. Dlaczego? Bo jest reklamą. Instalacja podobna do fotoradaru ma przyczepioną tabliczkę z napisem: "Zwolnij skup aut i złomu!"

Stacjonarne fotoradary w Białymstoku zostały wyłączone kilka lat temu. Kierowcy złapani przez kamery systemu zarządzania ruchem na przejeździe na czerwonym świetle, również nie zapłacą mandatu póki co.

Według niektórych reklama z Popiełuszki poniekąd spełnia swoją rolę. Kierowcy zdejmują nogę z gazu, a po dojeździe do urządzenia dowiadują się o pobliskim skupie złomu. Opinie są jednak różne.

- Dawno już nie widziałem tak żenującej reklamy. Miało być chyba śmiesznie, a wyszło jak zwykle - uważa pan Jarosław, białostocki kierowca.

Link

4265 - 6 Lipiec 2023, 20:41

piotreg napisał/a:
4265 napisał/a:
Na Branickiego, ponownie działa fotoradar.

Cytat:
Białystok, ul. Branickiego

Właśnie jest montowany nowy fotoradar przy ul. Baranowickiej w miejscu starego, który był zakryty folią. Kiedy go aktywują nie wiadomo, także noga z gazu.

Źródło

piotreg - 6 Lipiec 2023, 22:53

Dzięki za info. Multa? A co z puchą na ul. Kleeberga? Wciąż ofoliowana, czy może wycięta?
4265 - 14 Lipiec 2023, 11:39

Tu widać 24:23:


4265 - 6 Sierpień 2023, 11:14

piotreg napisał/a:
Dzięki za info. Multa? A co z puchą na ul. Kleeberga? Wciąż ofoliowana, czy może wycięta?

Na Kleeberga bez zmian, stan aktualny od tego co jest na street view. Maszt stoi i jest ofoliowany.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group