Forum Mapy Fotoradarów

Warszawa - Fotoradar przenośny

OJCIEC - 7 Maj 2007, 08:50
Temat postu: Fotoradar przenośny
Stan informacji na sierpień 2006. Trochę się od tego czasu zmieniło, ale może się przydać...

Niech was nie dziwi zbieżność opisów z tymi na naszej podstronie dla Warszawy. Mapka została opracowana z ich wykorzystaniem. Dodano także ulubione miejsca "suszenia":

->> KLIK <<-

piotreg - 9 Marzec 2009, 17:54

W Warszawie uwaga na następujący sprzęt:

SM:

- AD9 T (pasmo Ka, 34,00 GHz)
- AD9 C (pasmo Ka, 34,00 GHz) - fotoradar wbudowany w samochód. Jest to biały Peugeot Partner, nr rej. WI 7681C

AD9 T:


Peugeot:



Tymczasem Policja "jedzie" na polskiej myśli technicznej. Posiadają na pewno niejeden fotoradar, słynny już Fotorapid C (pasmo K - 24,125 GHz)

Fotorapid:



Źródło: KLIK

lukaszr - 13 Marzec 2009, 07:58

Ostatnio często ich widzę na Modlińskiej przy kominach, poza tym znajomy mi mówił, że stoją tam kilka razy w tygodniu rano lub popołudniu czyli w godzinach największego ruchu.
phonemaniac - 13 Marzec 2009, 08:02

Wczoraj SM fotografowała na Wisłostradzie, pomiędzy mostem Poniatowskiego, a Mostem Łazienkowskim w kierunku na Wilanów, akurat ich mijałem jadąc w drugą stronę ;)
lukaszr - 13 Marzec 2009, 08:06

Masz rację, kolega dostał fotkę stamtąd - stają zaraz za tym jedynym łukiem, który tam jest, a tam wszyscy albo próbują przeskoczyć na światłach i wiadomo, że mają prędkość odpowiednią i od razu wpadają, bo SM zupełnie nie widać, albo ruszają szybko spod świateł i też wpadają na SM.
Mateusz - 14 Marzec 2009, 17:57

Z tego co wiem, to przed tym FRACUZEM zawsze jakieś 50-100m stoji żółta tabliczka z napisem KONTROLA RADAROWA.
lukaszr - 14 Marzec 2009, 18:52

Wystawiają lub nie - jak ich widziałem to jej nie było - ciekawe, czy muszą to wystawiać, czy po prostu jak im się chce to to robią, a jak nie to olewają.
piotreg - 14 Marzec 2009, 23:24

Nie muszą tego wystawiać. To tylko ich dobra wola...

A te 50-100m dla jadących (170) Siekierkami i tak niewiele daje... :D

lukaszr - 15 Marzec 2009, 11:26

Powiem Tobie szczerze Piotrek, że zauważyłem, iż średnia prędkość na tym kawałku zdecydowanie uległa zmniejszeniu - tam ciągle krąży te srebrne Mondeo (tam właśnie ich kiedyś nagrałem i zrobiłem fotki, za co zatrzymali mnie i zwrócili uwagę :D - do tej pory nie wiem jak to zauważyli, bo starałem się być bardzo dyskretny) i nie tylko i kierowcy stali się bardziej opanowani.
piotreg - 15 Marzec 2009, 18:47

Pewnie 85% ludzi, którzy reguralnie śmigają Siekierkami już tam "becelowało", więc trzeba troszku dać na wstrzymanie, dopóki punkty figurują na koncie :-)
lukaszr - 7 Kwiecień 2009, 08:10

Pozazdrościłem Piotrkowi tylu FR we Wrocławiu narzekając, że w Warszawie rzadko kiedy coś jest, no i dzisiaj mało co się nie przejechałem - było ostre hamowanie z niestety chyba ze 110 km/h (zdrażnił mnie wcześniej jeden kretyn) - przed FR miałem jakieś 40 km/h, bo na szczęście zauważyłem go z jakiś niecałych 100m (sugestią była przypadkowa Octavia stojąca 50m dalej - co się okazało to Pan z Panią żegnali się do pracy).
Niestety zanim zawróciłem to podjechał nieoznakowany radiowóz i zaczęli zwijać sprzęt.

Policja ustawiła Fotorapida C (przepraszam za jakość zdjęć, ale niestety nie mam jeszcze podręcznej cyfrówki w aucie):


radi - 11 Kwiecień 2009, 16:00

Fotowóz SM rejestrujący naruszanie zakazu ruchu na Krakowskim Przedmieściu (a może i przy okazji prędkość, bo limit tam chyba do 40). Jak widać na brak "klientów" raczej nie mogą narzekać.


lukaszr - 11 Kwiecień 2009, 20:46

Tylko pytanie, w jaki sposób rejestrują naruszenie tego zakazu?
Chyba nie robią fotek wszystkim przejeżdżającym, bo przecież niektórzy mają identyfikatory, a nie będą wszystkich wzywać żeby się przekonać, czy mogli tam jechać, czy też nie.

BluesWings - 11 Kwiecień 2009, 20:58

No właśnie :P
Poza tym za autkiem SM jest parkometr...więc po co by stawiano parkometr tam, gdzie jest zakaz ruchu?

radi - 11 Kwiecień 2009, 21:31

lukaszr napisał/a:
Tylko pytanie, w jaki sposób rejestrują naruszenie tego zakazu?
Chyba nie robią fotek wszystkim przejeżdżającym, bo przecież niektórzy mają identyfikatory, a nie będą wszystkich wzywać żeby się przekonać, czy mogli tam jechać, czy też nie.


Identyfikatory zapewne są wystawiane na konkretne numery rejestracyjne, więc raczej przy sprawdzaniu w CEPIKu w tym przypadku można całość przepuścić od razu przez odpowiednią miejską bazę.

Nawet gdyby nie było takiej możliwości, w co wątpię, to zawsze możnaby to robić od drugiej strony, czyli przede wszystkim rejestrować prędkość (chociaż szczególnie szybko tam się mimo wszystko nie jeździ), a każdego karanego przy okazji pytać o przepustkę. Ale z tego co wiem, to ustawiają się tam właśnie z nastawieniem na karanie dużej ilości kierowców, którzy jeżdzą Krakowskim łamiąc zakaz więc muszą mieć cwaną metodę. Zresztą SM korzysta z FR do innych celów niż pomiar prędkości nie tylko tutaj - vide ustawianie się przy buspasach (proszę bardzo, poniżej jest i fotka :) )

Co do parkometru - pewnie posiadacze przepustek, ale nie będący mieszkańcami muszą normalnie płacić za parkowanie, bo ilość miejsc postojowych jest ograniczona, więc jego istnienie wciąż ma sens w tej sytuacji.


lukaszr - 11 Kwiecień 2009, 22:03

Może i coś w tym jest.
To na zdjęciu to częsty widok na Al. Jerozolimskich za skrzyżowaniem z ul. Żelazną, ale wcześniej, dopóki nie trafiłem na to forum, nie zwracałem uwagi na te rzeczy :wink:

piotreg - 12 Kwiecień 2009, 11:28

Oni właśnie nastawiają się na łamiących zakaz wjazdu. Ustawiają najniższy próg i robią zdjęcie każdemu jadącemu.

Wjazdówki wystawia Miasto.
SM podlega pod miasto, więc ustalenie, czy dany delikwent ma wjazdówkę nie powinno trwać dłużej niż kilka sekund.

Jestem nawet w stanie zaryzykować tezę, że miasto przekazało SM rejestr wydanych wjazdówek.

A jeśli kogoś przy okazji poniesie ułańska fantazja i lekko przyciśnie...no cóż...co za niefart :-)

Wuj Stach - 28 Kwiecień 2009, 15:29

Czy ktoś widział dwa tygodnie temu 14 kwietnia koło 18.00-19.00 Skodę Fabię (ZTMu albo Tramwajów Warszawskich - nie pamiętam dokładnie) na Placu Konstytucji? Stali przodem do kierunku jazdy, w środku obiektyw na desce rozdzielczej i dwóch ludzi. Czy to jakiś nadzór ruchu autobusów/tramwajów, czy to co myślę...?

Stali mniej więcej tu:

->> KLIK <<-

radi - 28 Kwiecień 2009, 15:39

To jest skoda tramwajarzy. Kontrolują prędkość tramwajów dla celów karania motorniczych. Robią to w różnych miejscach. Nawet raz byłem świadkiem, jak przez nich zrobił się konkretny zator tramwajowy w Al. Jerozolimskich ;) Byli ustawieni na rondzie i prawdopodobnie wszyscy się bali przejechać na czerwonym.
OJCIEC - 28 Kwiecień 2009, 18:48

Kiedyś ta skoda była nawet na mapie, ale kiedy się okazało, że interesują ją tylko tramwaje poszła do kosza.

Baj de łej, łapanie tramwajów na fotoradar to chyba pierwszy taki przypadek na świecie :)

radi - 28 Kwiecień 2009, 20:46

A w Warszawie sprzęt Rametu powinien być jeszcze w jednych ciekawych rękach - Instytu Badawczego Dróg i Mostów.
scar - 20 Sierpień 2009, 19:27

Na Powsińskiej w kierunku Wilanowa, przed Sadybą BestMall/Cinema City, za pierwszymi światłami od estakady Trasy Siekierkowskiej
Nasz ulubiony Peugeot WI 7681C
Panowie nie powiedzieli jaka tolerancja pomiaru, a lampa często była w błysku.
Co innego, że na trzech pasach w jednym kierunku mało kto jeździ przepisową (50) , a nawet (70) .





Powsińska zaczyna się od skrzyżowania z Trasą Siekierkowską, jest przedłużeniem Czerniakowskiej w kierunku Konstancin Jeziorna.

piotreg - 20 Sierpień 2009, 22:52

Pięknie dzięki za fotki.

Myślę, że tolerancja jest na pewno wysoka! W końcu to stolica :-)

Wuj Stach - 20 Sierpień 2009, 23:50

A dali tabliczkę "kontrola radarowa"?
lukaszr - 23 Wrzesień 2009, 13:26

Około 12:30 Peugeot stał na chodniku przed fotoradarem stacjonarnym na Al. Stanów Zjednoczonych - patrzył na tych jadących w stronę centrum.
Możliwe, że jeszcze tam chłopaki stoją.

Z tego co sobie skojarzyłem to robili zdjęcia tym co jechali nowym buspasem - deb...ila, który wpadł na pomysł zrobienia tam buspasa odstrzeliłbym od razu i pół Warszawy też.

->>> KLIK <<<-

phonemaniac - 23 Wrzesień 2009, 14:12

lukaszr napisał/a:
.... deb...ila, który wpadł na pomysł zrobienia tam buspasa odstrzeliłbym od razu i pół Warszawy też.

Buspass dobra rzecz, po co masz się pchać samochodem do centrum, po to jest komunikacja miejska żeby z niej korzystać (zresztą stan tej komunikacji to inna sprawa). Jak chcesz być wygodny to się mecz w korku ;) Ja popieram pomysł tworzenia buspass-ów. ;) Mniejszy smród spalin w centrum dużych miejscowości będzie. A jak już jest buspass to oczywiście, że popieram tępienie cwaniaczków, co chcą korek minąć ;) Czas to pieniądz :P Jedziesz szybciej to i płać za to :P Mnie zawsze w Warszawie takie cwaniaczki wq...ały, jada po pasie do skrętu w prawo i w ostatniej chwili wpychają się na pas do jazdy na wprost.

phonemaniac - 23 Wrzesień 2009, 14:21

Cytat:
Mandat w centrum Warszawy co 26 sekund

We wtorek na warszawskiej trasie Łazienkowskiej uruchomiony został najdłuższy w stolicy buspas, czyli pas ruchu przeznaczony tylko dla środków transportu publicznego. I już pierwszego dnia Straż Miejska wystawiła ponad 600 mandatów dla kierowców, którzy przepisów nie przestrzegali - podaje TVN Warszawa.

We wtorek rano Łazienkowska była całkowicie zatkana. Zamiast trzech pasów kierowcy mieli do dyspozycji dwa, bo w ulicy wytyczono nowy, najdłuższy w stolicy buspas.

Niektórym stojącym w gigantycznym korku puszczały nerwy i zjeżdżali na pas zarezerwowany dla komunikacji miejskiej. Tam już, w dwóch miejscach, czekała straż miejska. Fotoradar był bezlitosny, niezależnie od wymyślonego naprędce alibi: za złamanie przepisów grozi 100 zł i 1 punkt karny.

Podczas 4,5-godzinnej akcji Straż Miejska ukarała 620 kierowców. To rekord, bowiem z kontroli przeprowadzanych na ulicach w innych częściach Warszawy, kierowców odjeżdżających z mandatami jest zazwyczaj kilkudziesięciu.

Na razie nie wiadomo jeszcze ile mandatów wystawiła policja. Dane można będzie podliczyć, gdy funkcjonariusze oddadzą skończone bloczki z formularzami, na których wydają mandaty.

LINK

lukaszr - 23 Wrzesień 2009, 14:35

phonemaniac napisał/a:
Buspass dobra rzecz, po co masz się pchać samochodem do centrum, po to jest komunikacja miejska żeby z niej korzystać (zresztą stan tej komunikacji to inna sprawa). Jak chcesz być wygodny to się mecz w korku

Jak nie miałem auta 2 lata temu to przez 8 miesięcy jeździłem komunikacją miejską - wynik: ciągle chorowałem, mam uraz kostki, bo niestety ciągłe stanie i obciążenie na nią spowodowało jej uszkodzenie, wąchanie smrodów innych niemyjących się ludzi, tłok, spóźnienia itp. - masz jeszcze pytania? Ile można tak podróżować? Ja żeby dojechać do pracy muszę 3 razy się przesiąść. Do tego wożę codziennie żonę do pracy i ją zabieram, bo mam po drodze i mam zrezygnować z samochodu? To po jakiego ch... w ogóle go kupować, skoro nie można się nim cieszyć? Gdzie mam jeździć? W nocy tak ot sobie dla spalenia palu l ropy po mieście dla własnej satysfakcji?

Cytat:
Ja popieram pomysł tworzenia buspass-ów. Mniejszy smród spalin w centrum dużych miejscowości będzie. A jak już jest buspass to oczywiście, że popieram tępienie cwaniaczków, co chcą korek minąć Czas to pieniądz Jedziesz szybciej to i płać za to Mnie zawsze w Warszawie takie cwaniaczki wq...ały, jada po pasie do skrętu w prawo i w ostatniej chwili wpychają się na pas do jazdy na wprost.

Przepraszam, ale uważam, że brednie piszesz - może przyjedziesz pomieszkać do Warszawy na dłużej i pojeździć komunikacją w upalne i mroźne dni?

Buspas jest dobry w przypadku dobrze rozwiązanej i usprawnionej komunikacji w metropolii tak jak jest na zachodzie - mają obwodnice, duże arterie, gdzie można dostać się w wiele miejsc w mieście. Widziałeś gdzieś coś takiego w Warszawie? Poczytaj sobie wypowiedzi ludzi, którzy narzekają, że co z tego, że autobus pojechał szybciej samą trasą, skoro żeby na nią wjechać czekał kilka razy dłużej niż normalnie? Ty to nazywasz usprawnieniem ruchu?

Cwaniaczków tępić - tak, jestem za, ale czemu kosztem wszystkich innych? Poza tym jaki mniejszy smród spalin? Czy będzie 1000 aut na godzinę czy 2000 aut to smród będzie ten sam - wg mnie większy smród wytwarzają auta stojąc w korku i co chwilę podjeżdżając niż auta w miarę normalnym ruchu. To jest ta oszczędność? Ja widzę same straty nerwów, paliwa, zdrowia i życia, bo korki to strata życia.

Poza tym zobaczymy czy będziesz tak ładnie mówił i chwalił jak staniesz w korku przez buspas, a będzie się Tobie spieszyło.

Przy okazji polecam poczytać ->>> KLIK <<<-

phonemaniac - 23 Wrzesień 2009, 15:00

lukaszr napisał/a:
Jak nie miałem auta 2 lata temu to przez 8 miesięcy jeździłem komunikacją miejską - wynik: ciągle chorowałem, mam uraz kostki, bo niestety ciągłe stanie i obciążenie na nią spowodowało jej uszkodzenie, wąchanie smrodów innych niemyjących się ludzi, tłok, spóźnienia itp. - masz jeszcze pytania?

Strasznie wrażliwy i delikatny jesteś ;) Mnóstwo ludzi (moich znajomych i z rodziny też) dojeżdża do pracy autobusem, tramwajem, metrem (w Warszawie jest) i nie narzekają ;) A ci co jeżdżą samochodem marudzą, że miejsc parkingowych nie ma ;P Uwież mi, że ja też kiedyś nie posiadałem samochodu, też korzystałem z komunikacji publicznej, ale nie w Wawie, ale w Krakowie i możesz mi wierzyć lub nie, ale tam nie miałem raczej problemu z dojazdem do pracy. Też 3 przesiadki miałem i jakoś przeżyłem bez żadnej kontuzji :P

lukaszr napisał/a:
To po jakiego ch... w ogóle go kupować skoro nie można się nim cieszyć? Gdzie mam jeździć? W nocy tak ot sobie dla spalenia palu l ropy po mieście dla własnej satysfakcji?

Możesz się na wycieczkę za miasto przejechać, pozwiedzać, a powiedz mi co to za satysfakcja z auta jak stoisz w korku :P

lukaszr napisał/a:
Przepraszam, ale uważam, że brednie piszesz - może przyjedziesz pomieszkać do Warszawy na dłużej i pojeździć komunikacją w upalne i mroźne dni?

Mieszkałem i pracowałem w Krakowie, więc wiem jak sie jeździ komunikacją miejską w tych porach roku. Uwierz mi, 10 lat temu komunikacja miejska byla w owiele gorszym stanie niż teraz, nie było klimatyzowanych tramwajów i autobusów i ludzie jeździli ;) Już wtedy wymyślili tam promocję publicznego środka transportu: P+R, odchodzi ci szukanie miejsca parkingowego i dodatkowo szybko dojedziesz do pracy :)

lukaszr napisał/a:
Buspas jest dobry w przypadku dobrze rozwiązanej i usprawnionej komunikacji w metropolii tak jak jest na zachodzie - mają obwodnice, duże arterie gdzie można dostać się w wiele miejsc w mieście. Widziałeś gdzieś coś takiego w Warszawie?

Nie od razu Kraków zbudowali - słyszałeś kiedyś takie powiedzenie?

lukaszr napisał/a:
Poza tym jaki mniejszy smród spalin? Czy będzie 1000 aut na godzinę czy 2000 aut to smród będzie ten sam - wg mnie większy smród wytwarzają auta stojąc w korku i co chwilę podjeżdżając niż auta w miarę normalnym ruchu. To jest ta oszczędność? Ja widzę same straty nerwów, paliwa, zdrowia i życia, bo korki to strata życia.

Oj, coś ci matematyka siadła ;) Chyba emisja spalin z 1000 aut, które stoją jest mniejsza od emisji spalin 2000 aut. Zresztą jak będzie mniejsze natężenie ruchu samochodów to i płynniejsza jazda będzie, a dodatkowo jak cwaniaczki z Warszawy przestaną kombinować to dodatkowo usprawni się ruch.

lukaszr napisał/a:
Poza tym zobaczymy czy będziesz tak ładnie mówił i chwalił jak staniesz w korku przez buspas, a będzie się Tobie spieszyło.

Skąd wiesz jak ja jeżdżę ;) Ja stoję w Wawie pokornie jak Pan Bóg przykazał na odpowiednim pasie i się denerwuje na tych cwaniaczków co za późno z domu wyszli i im się spieszy. Jak się mi spieszy to wychodzę wcześniej żeby zdąrzyć na czas, proste co nie?

Cytat:
Tworzenie buspasów jest zgodne z najnowszymi trendami w światowej wiedzy o życiu metropolii. Ma to uprzywilejować ruch komunikacji miejskiej, bo tylko masowy transport jest w stanie obsłużyć setki tysięcy osób, które codziennie trzeba dowieźć do pracy. Podobne ruchy wykonują samorządowcy innych dużych i coraz bardziej zakorkowanych polskich miast.

Problem polega na tym, że na całym świecie takie działania są częścią większego systemu. Owszem - wprowadza się opłaty za wjazd samochodem do centrum miasta. Owszem - zmniejsza się liczbę miejsc parkingowych. Ale jednocześnie - rozbudowuje się sieć wygodnych miejskich połączeń, tworzy przyjazną infrastrukturę, buduje obwodnice miast i olbrzymie parkingi na ich obrzeżach. Utrudniając życie kierowców zachęca się ich jednocześnie, aby przesiadali się do autobusów, tramwajów, metra.

No właśnie przeczytałem :P

lukaszr - 23 Wrzesień 2009, 15:12

phonemaniac napisał/a:
Strasznie wrażliwy i delikatny jesteś ;)

Chyba nie moja wina, że mam od dziecka słaby organizm, więc nie rozumiem tej lekkiej szydery. Skoro jesteś taki zdrowy to pogratulować - nic tylko szanować takie zdrowie i korzystać. Ja mam słabe więzadła i nie dałem rady ich odbudować nawet po 2 latach - jest lepiej, ale nie tak jak było przed fantastycznymi przejazdami komunikacją miejską.

Cytat:
Mieszkałem i pracowałem w Krakowie, więc wiem jak sie jeździ komunikacją miejską w tych porach roku. Uwierz mi, 10 lat temu komunikacja miejska byla w owiele gorszym stanie niż teraz, nie było klimatyzowanych tramwajów i autobusów i ludzie jeździli

Te autobusy i tramwaje można policzyć na palcach ręki - nie raz za to spotkałem się ze złośliwością tramwajarzy, którzy w cieplejsze dni grzali specjalnie, a w te zimne nie włączali ogrzewania albo włączali tak, że można było się ugotować. Poza tym większość kierowców i motorniczych to bydło, chamy i prostaki, których powinni od razu odstrzelić za zachowanie.

Cytat:
Nie od razu Kraków zbudowali - słyszałeś kiedyś takie powiedzenie?

Ale przy budowie Krakowa były jakieś nadzieje i perspektywy, a widzisz gdzieś tutaj perspektywę dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej ?

Cytat:
Oj, coś ci matematyka siadła. Chyba emisja spalin z 1000 aut, które stoją jest mniejsza od emisji spalin 2000 aut. Zresztą jak będzie mniejsze natężenie ruchu samochodów to i płynniejsza jazda będzie, a dodatkowo jak cwaniaczki z Warszawy przestaną kombinować to dodatkowo usprawni się ruch.

Nie łap mnie za słówka - to był przykład na to, że smród jest i będzie bez względu na ilość aut.

Cytat:
Skąd wiesz jak ja jeżdżę? Ja stoję w Wawie pokornie jak Pan Bóg przykazał na odpowiednim pasie i się denerwuje na tych cwaniaczków co za późno z domu wyszli i im się spieszy. Jak się mi spieszy to wychodzę wcześniej żeby zdąrzyć na czas, proste co nie?

Nie wiem, ale zakładam, że nie jesteś super święty i zawsze przestrzegający przepisów :wink:

Cytat:
Problem polega na tym, że na całym świecie takie działania są częścią większego systemu. Owszem - wprowadza się opłaty za wjazd samochodem do centrum miasta. Owszem - zmniejsza się liczbę miejsc parkingowych. Ale jednocześnie - rozbudowuje się sieć wygodnych miejskich połączeń, tworzy przyjazną infrastrukturę, buduje obwodnice miast i olbrzymie parkingi na ich obrzeżach. Utrudniając życie kierowców zachęca się ich jednocześnie, aby przesiadali się do autobusów, tramwajów, metra.

Właśnie więc dopóki coś takiego nie będzie miało miejsca, takie rozwiązania też tego miejsca mieć nie powinny.

Zresztą, w tym temacie można się kłócić w nieskończoność, a to nie wątek o tym - ja mam swoje zdanie, inni mogą mieć swoje.

phonemaniac - 23 Wrzesień 2009, 15:24

lukaszr napisał/a:
... poza tym większość kierowców i motorniczych to bydło, chamy i prostaki, których powinni od razu odstrzelić za zachowanie.

Jak większość kierowców w Wawie ;) Nie wiem kto tak w nich agresje wzbudza :P

lukaszr napisał/a:
Ale przy budowie Krakowa były jakieś nadzieje i perspektywy, a widzisz gdzieś tutaj perspektywę dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej ?

Niecierpliwy jesteś ;) Jak długo Kraków budowali? Teraz masz w Wawie Euro 2012, więc powinieneś się cieszyć, że coś ci wybudują ;)

lukaszr napisał/a:
Nie wiem, ale zakładam, że nie jesteś super święty i zawsze przestrzegający przepisów :wink:

Święty nie jestem jeżeli chodzi o prędkość, ale pasów z którego gdzie można jechać pilnuję i traktuję jako rzecz świętą.

lukaszr napisał/a:
Właśnie więc dopóki coś takiego nie będzie miało miejsca, takie rozwiązania też tego miejsca mieć nie powinny.

Zresztą, w tym temacie można się kłócić w nieskończoność, a to nie wątek o tym - ja mam swoje zdanie, inni mogą mieć swoje.


Dokładnie, polać Łukaszowi piwko ;) Jak to mowią w powiedzeniu: gdzie 2-ch Polaków tam 3 zdania ;)

Ale serio mówiąc, nie mieszkam w Wawie, bywam w Wawie i strasznie mnie denerwują korki i chamstwo na drodze i ja ze swej strony i doświadczenia jakie mam z jazdy po Krakowie jestem za buspas-em, tam nikt nie narzeka ;)

lukaszr - 23 Wrzesień 2009, 19:20

phonemaniac napisał/a:
Jak większość kierowców w Wawie ;) Nie wiem kto tak w nich agresję wzbudza :P

Korki i buspasy

phonemaniac napisał/a:
Niecierpliwy jesteś ;) Jak długo Kraków budowali? Teraz masz w Wawie Euro 2012, więc powinieneś się cieszyć, że coś ci wybudują ;)

Jasne, stadion, który po Euro (o ile się w PL odbędzie) do niczego się nie przyda :)

lukaszr napisał/a:
Dokładnie, polać Łukaszowi piwko. Jak to mowią w powiedzeniu: gdzie 2-ch Polaków tam 3 zdania

Nie mogę pić teraz piwka - jestem pod kontrolą dietetyka (m.in. ze względu na kostkę, która do "naprawy" wymaga utraty wagi i zmiany żywienia).

Cytat:
...bywam w Wawie i strasznie mnie denerwują korki i chamstwo na drodze i ja ze swej strony i doświadczenia jakie mam z jazdy po Krakowie jestem za buspas-em, tam nikt nie narzeka

A tu jak widzisz doświadczenia mieszkańców, którzy jeżdżą codziennie jest takie, a nie inne. Poza tym nie da się zmusić ludzi do jazdy komunikacją miejską - niektórzy mają dzieci i je wożą, są handlowcy, zaopatrzenie, firmy pracujące samochodem itp - oni też muszą stać w tym korku.

Dzisiaj wracałem do domu przed 16 - wiesz skąd był korek na trasie łazienkowskiej ? Prawie od Dworca Zachodniego - wyobrażasz to sobie, bo ja przez tyle lat nie widziałem tam takiego czegoś.

phonemaniac - 23 Wrzesień 2009, 19:30

A ja rano stałem od Piaseczna już w korku na Puławskiej kiedyś ;) Ale jak wiem, że mam dojechać na 8.30 na targi Expo w Wawie to wyjeżdżam od siebie z domku o 6 rano, w 40 min. jestem w Górze Kalwarii, a następne 1,5h jadę z Góry do Wyścigów. Praktycznie te same km. Więc jeżeli miałbym możliwość skorzystania z P+R to chętnie bym korzystał, a tak się cieszę, że nie muszę w Wawie pracować :P
lukaszr - 23 Wrzesień 2009, 19:47

A przy okazji - dzisiejsza Al. Niepodległości - tak wygląda buspas (zjechałem tylko żeby nagrać ten filmik):


wksek - 23 Wrzesień 2009, 20:11

Jedyne wyjście rozłożyć kolczatki wbudowane w ziemię, przed wagę - jeżeli jakieś auto zejdzie poniżej powiedzmy 4 ton to powinny się wysuwać i każdemu ********** przebijać opony.
piotreg - 23 Wrzesień 2009, 22:03

Nie było mnie raptem pół dnia i zrobiliście tu taki burdel, że będę po was sprzątał cały boży tydzień. Absolutnie zamykam dywagacje na temat buspasów!!!
piotreg - 30 Wrzesień 2009, 22:00

Cytat:
Koszą na buspasie 60 tys. zł dziennie



Na istnieniu buspasa na Trasie Łazienkowskiej w Warszawie korzysta miasto, a nie pasażerowie autobusów

Ponad 600 mandatów po 100 zł wystawiają dziennie strażnicy miejscy łapiący kierowców jadących po buspasie na Trasie Łazienkowskiej. Tylko oni wynoszą korzyści z istnienia tej drogi dla autobusów. I budżet miasta, do którego wpływają pieniądze z mandatów.

W ciągu trzech dni istnienia buspas został znienawidzony zarówno przez kierowców, jak i pasażerów komunikacji miejskiej. Ci pierwsi, po odebraniu im jednego pasa ruchu, tracą czas w gigantycznych zatorach. A pasażerowie samą Trasą Łazienkowską jadą odrobinę szybciej, ale dojazd do buspasa, np. zakorkowaną Ostrobramską, wzrósł do 40 minut, czyli dwukrotnie.

Kierowcy wkurzą się jeszcze bardziej, kiedy dowiedzą się, że zostali sfotografowani przez strażników miejskich, jeżeli zbyt późno zjechali z pasa dla autobusów. A takich kierowców było sporo, bo tylko pierwszego dnia funkcjonowania buspasa, czyli we wtorek, strażnicy zrobili im ponad 600 zdjęć.

Kara za jechanie buspasem to 100-złotowy mandat i jeden punkt karny. Łatwo więc wyliczyć, że tylko pierwszego dnia miasto – bo do miejskiej kasy idą pieniądze z mandatów – zarobiło na tym ponad 60 tys. zł. Podobnie było w środę, a wczoraj straż miejska złapała na Trasie Łazienkowskiej kolejnych 450 kierowców.

Wszystkie pieniądze trafią do stołecznego skarbca. Na co zostaną wydane? Czy na nowe drogi, inwestycje, fotoradary? A może na nagrody dla pomysłodawców buspasa albo łatanie dziur w stołecznym budżecie? Wczoraj w urzędzie miasta nikt nie potrafił nam odpowiedzieć na te pytania.

LINK

Cytat:
Zdjęcie co 20 sekund!

Warszawska straż miejska zaczaiła się na kierowców, którzy chcieli ominąć korki i jechali nowym, najdłuższym w stolicy pasem dla autobusów na ul. Łazienkowskiej.

Efekt? Fotoradar pstrykał kolejne zdjęcia co dwadzieścia sekund, a licznik fotografii zatrzymał się po trzech dniach na liczbie 1500!

Strażnicy nie zamierzają odpuścić. Będą kontrolować pas dla autobusów aż do skutku - gdy kierowcy samochodów zapamiętają, że buspas to nie to samo co "samo-pas", a przychody do budżetu gminy spadną. Chociaż oduczenie warszawiaków kombinowania łatwe nie będzie. O ile pasażerowie autobusów popierają takie rozwiązanie, to już od kierowców samochodów można usłyszeć głównie niecenzuralne słowa.

Niektórzy kierujący dopiero w ostatniej chwili próbują uniknąć jednego z najdroższych zdjęć w ich życiu, poprzez zjechanie z pasa przez ciągłą linię. Ten sposób na ominięcie fotoradaru nie zawsze jednak popłaca, bo jeśli urządzenie zrobi zdjęcie, to kierowca dodatkowo otrzyma jeden punkt karny, a mandat będzie wyższy o 100 złotych. Inna metodą uniknięcia fotoradaru, stosowaną przez warszawskich kierowców, jest jazda tuż za autobusem.

W innych miastach kierowcy przekonali się, że jazda pasem dla autobusów nie zawsze popłaca. Czy podobnie będzie w Warszawie?

LINK

piotreg - 8 Październik 2009, 11:02

Cytat:
Czy straż miejska musi informować o kontroli fotoradarowej?

Czy straż gminna (miejska) ma prawo wykonywać zdjęcia fotoradarem bez ustawienia znaku informacyjnego?

Tak. Z informacji uzyskanych od Straży Miejskiej w Warszawie wynika, że nie ma obowiązku informowania kierowców o prowadzonej kontroli.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że Straż Miejska m. st. Warszawy informuje kierowców o kontroli fotoradarowej ustawiając kilkaset metrów przed punktem kontrolnym znak informacyjny.

LINK

A to dobre... kilkaset.
Nie dość, że znak jest nieczytelny, to jeszcze ustawiają go tak, że jadący dużo za szybko i tak nie zdąrzą zareagować... i dobrze im tak :-)
Jadący z głową rzeczywiście mają szansę uniknąć mandatu!

lukaszr - 20 Październik 2009, 14:43

Dzisiaj przed południem ŚNIEŻYNKA stała w TYM miejscu (to jedno z ich ulubionych miejsc). Mierzyła jadących w stronę Wilanowa.
radi - 20 Październik 2009, 14:53

Czyli w zatoczce autobusowej na wysokości Pomnika Sapera :)
piotreg - 21 Październik 2009, 08:13

Ta ulica nazywa się Solec, czy jest to po prostu Wisłostrada?
lukaszr - 21 Październik 2009, 08:18

piotreg napisał/a:
Ta ulica nazywa się Solec, czy jest to po prostu Wisłostrada?

To jest ulica Solec i przy okazji nazywa się to Wisłostrada :wink:

phonemaniac - 23 Październik 2009, 07:54

Hejka :)

Wczoraj ok. 19 straż miejska w Wawie bawiła się w fotografa na ul. Hynka, tuż przed wiaduktem nad ul. Żwirki i Wigury, jadąc w kierunku alei Jerozolimskich, tuż za wiaduktem, ok.150 m przed stacją Orlen

Niestety, fotek nie posiadam, brak sprzętu foto jak również ciemność by uniemożliwily sfocenie sprzętu jakim dysponuje :(

lukaszr - 23 Październik 2009, 08:11

Wczoraj mieli chyba dobrą aktywność, bo kolega mi doniósł, że natknął się na nich na ul. Marsa około godziny 11.
phonemaniac - 27 Październik 2009, 08:40

Dzisiaj Peugeot Partner zaczął działać ok. 7.00 na wylocie z Wilanowa w stronę Konstancina (ul. Przyczółkowa). Fotek brak, bo brak sprzętu foto :(
lukaszr - 29 Październik 2009, 15:03

Tak na szybko, bo w domu zrobię to lepiej - dzisiaj SM na ul. Sobieskiego:


piotreg - 29 Październik 2009, 17:55

A masz może fotki? :-)

łukaszr, potrzebuję więcej szczegółów na temat usytuowania śnieżynki...

lukaszr - 29 Październik 2009, 20:48

piotreg napisał/a:
A masz może fotki? :-)


Nie mam - wyskoczyłem z pracy żeby tam podjechać i nie miałem czasu za bardzo, a oni nie pozwolili jak chciałem - pogonili mnie nawet jak chciałem z nimi pogadać (strasznie nieprzyjemni), a miejsce było takie, że z daleka bym nie zrobił, bo z tyłu drzewa, z przodu cały przystanek autobusowy. Postaram się następnym razem, może trafię na inną załogę.

Poza tym już niedługo być może będą stali u mnie przy domu, bo mają moją ulicę wpisaną w grafik to postaram się zrobić ładną sesję.

Nawet progu mi nie chcieli podać, ale na ekranie był jeden co miał 86 km/h także podejrzewam, że było +20 km/h, bo tam można tylko 50km/h, a AD9 miało sporo roboty, bo jak stałem z boku to w ciągu 50 sekund zrobił 8 fotek.

Cytat:

łukaszr, potrzebuję więcej szczegółów na temat usytuowania śnieżynki...


Stała na ul. Sobieskiego zaraz za przystankiem przy skrzyżowaniu z ul. Czarnomorską, a dokładnie tutaj:


piotreg - 30 Październik 2009, 08:07

Rozumiem, że kosili jadących od strony Sikorskiego...?
lukaszr - 30 Październik 2009, 08:46

Tak :wink:

Zauważyłem, że na tym filmiku niewiele widać z tych błysków, bo powinno ich być przynajmniej 5, także poniżej chociaż wrzuciłem screen z jednego z błysków (w chwili czasu wrzucę na hostuje plik video, ale lepszej jakości):


lukaszr - 11 Listopad 2009, 16:22

Czy możliwe żeby oznakowany radiowóz walił w ruchu z Iskry?

Dzisiaj jechałem Wisłostradą i widzę w oddali (jakieś 500m) na kogutach stojący radiowóz na przeciwległym pasie ruchu z zatrzymanym autem. Jak podjechałem na odległość 300m to nagle V1 zwariowała i pojawił się sygnał w K na 90% siły, a po chwili na max. dopóki nie minąłem radiowozu.
Zawróciłem, ale oni też, potem ich minąłem i była cisza, pojechałem i stanęli za mną na skrzyżowaniu - też cisza. Pojechali za mną, a trochę dalej stanęli sobie z włączonym silnikiem w jednym miejscu i stali. Nie chciało mi się czekać, a nie miałem zbytnio czasu i jeszcze padał deszcz.

pstryk - 11 Listopad 2009, 16:46

lukaszr napisał/a:
Czy możliwe żeby oznakowany radiowóz walił w ruchu z Iskry?

Oczywiście, że tak... ;)


lukaszr - 11 Listopad 2009, 17:07

pstryk napisał/a:
Oczywiście, że tak... ;)

Może źle się wyraziłem - to, że może tak robić to wiadomo, ale czy akurat oznakowana Kia Ceed jak gdyby nigdy nic jeździ i wali Iskrą - generalnie na widok radiowozu w ruchu czy stojącego każdy hamuje, więc myślałem, że będą bardziej czaić się z nieoznakowanych.

pstryk - 11 Listopad 2009, 18:47

No właśnie niektórzy na widok radiowozu oznakowanego w trakcie jazdy pokazują ile mają KM pod maską, a tu zonk i halt ;)
phonemaniac - 16 Grudzień 2009, 20:51

Cytat:
Tysiące kierowców w sieci fotoradarów

Zbyt szybka jazda to najczęściej popełniane wykroczenie przez stołecznych kierowców. Od początku roku policjanci drogówki wykonali 8 870 zdjęć pojazdów, których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Z raportu komendy stołecznej policji wynika, że do końca listopada na drogach Warszawy doszło do 882 wypadków drogowych. Zginęło w nich 90 osób poniosło śmierć, a 1026 zostało rannych. Na warszawskich ulicach miało miejsce 18 839 kolizji drogowych. Kierowcy pojazdów byli sprawcami 750 wypadków drogowych (85 procent wszystkich wypadków).

Do najczęstszych przyczyn wypadków spowodowanych przez kierowców należały: nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych (29 proc.); nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (27 proc.); niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (16 proc.).

Głównym narzędziem walki policjantów z piratami jest rejestrowanie ich wykroczeń za pomocą fotoradarów. Od początku roku do końca listopada za pomocą takich urządzeń mundurowi wykonali niemal 9 tysięcy pojazdów, które zbyt szybko jechały. Policjanci w tych sprawach ich m.in. pouczeniami w 90 przypadkach, ukarali mandatami 4517 osoby, wobec 1 100 skierowali wnioski do sądu grodzkiego. Pozostałe zdjęcia są jeszcze obrabiane przez policjantów, lub zostały odrzucone z powodu ich złej jakości.

Kierujący nie zdają sobie sprawy, że zdjęcia pokazują nie tylko prędkość pojazdu, ale również nie zapięte pasy bezpieczeństwa czy fakt prowadzenia rozmowy przez telefon komórkowy.



LINK

piotreg - 17 Grudzień 2009, 09:16

9 tyś zdjęć? Ale leniwi! Takie możliwości, tylu dresiarzy... można robić średnio 1000 zdjęć dziennie! :-)
radi - 17 Grudzień 2009, 09:57

Wrocławskim i poznańskim kasjerom to mogliby jedynie pączki i kawę donosić, nie? ;)


[Dobra dobra, nie ma co podpuszczać, zabawa w berka i w chowanego jest zabawna, ale też do pewnych granic 8) ]

OJCIEC - 17 Grudzień 2009, 10:05

radi napisał/a:
Dobra dobra, nie ma co podpuszczać, zabawa w berka i w chowanego jest zabawna, ale też do pewnych granic

He, he, słuszna uwaga :)

phonemaniac - 17 Grudzień 2009, 10:08

Ale tutaj macie tylko FR z <R> , a w Wawie macie jeszcze Peugeota ze SM, który bije szczególnie rekordy fotografowania na Buspas-ie :P
piotreg - 17 Grudzień 2009, 10:51

Nie no jasne... ale ponoć Policji brakuje pieniędzy... a ja jestem za tym żeby kasować dresiarzy w stunningowanych 15.-letnich Bm'kach :-)
Mają odpowiednie instrumenty... nic, tylko jechać z tym koksem!

Przed chwilą właśnie pod oknami mojego biura wyłożył się na drzewie dresik Golfem II, bo mu się zachciało bączki kręcić... toż szkoda drzewa...

wksek - 17 Grudzień 2009, 18:37

piotreg napisał/a:
Przed chwilą właśnie pod oknami mojego biura wyłożył się na drzewie dresik Golfem II, bo mu się zachciało bączki kręcić... toż szkoda drzewa...

Jutro mnie się tam spodziewaj :D

phonemaniac - 29 Styczeń 2010, 08:23

Cytat:
Pobił strażnika, bo nie chciał mandatu

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego odpowie 24-letni student z Węgier.

W środę jechał on ul. Wawelską w kierunku Ochoty. Nie chciał stać tam w korku, więc skręcił na buspas. Na wysokości Krzywickiego młody Węgier natknął się na fotoradar straży miejskiej. — Gdy zorientował się, że zrobiono mu zdjęcie cofnął samochód i prosił strażników, by je skasowali — opowiada jeden z policjantów. Strażnicy nie chcieli tego zrobić. To zdenerwowało studenta i kilka razy uderzył funkcjonariusza po twarzy. — Zdarzały się napaści na naszych ludzi, ale nigdy wcześniej nie miały one związku z fotoradarem — mówi Krzysztof Mich, z zespołu prasowego formacji.

LINK

piotreg - 29 Styczeń 2010, 10:06

Powinni napisać, że strażnik dał się pobić :-)
phonemaniac - 5 Luty 2010, 08:49

Cytat:
A masz! W twarz za buspas

Rozwścieczony kierowca poturbował obsługę fotoradaru na Trasie Łazienkowskiej. Może trafić za kratki. Buspasy „szturmowali” też dyplomaci z 17 krajów. Wiosną miasto ma oddzielić trzy kolejne.

Trasa Łazienkowska. Korek po horyzont. 24-letni Węgier Lavente B. jedzie audi w stronę Ochoty. Żeby zaoszczędzić czas, student skręca na pas tylko dla autobusów. Nagle na wysokości ul. Krzywickiego widzi fotoradar straży miejskiej. Tak zaczyna się awantura.

– Facet zorientował się, że zrobiliśmy mu zdjęcie. Wrzucił wsteczny i podjechał do strażników. Błagał, żeby skasować dowód wykroczenia – opowiada jeden z mundurowych.

Nie skasujesz? Nokaut

Strażnicy kategorycznie odmówili. Wtedy student się rozeźlił. Jak zeznali strażnicy, kilka razy uderzył jednego z nich w twarz. A to już „czynna napaść na funkcjonariusza”.

Prokuratura prowadzi postępowanie w tej sprawie z końca stycznia. W jego trakcie wyszło na jaw, że ten sam kierowca kilka miesięcy wcześniej podczas kontroli drogowej... zniszczył innemu strażnikowi radiostację. Teraz grozi mu nawet do trzech lat więzienia.

– To nowość. Zdarzały się już napaści na naszych ludzi, ale nigdy podczas kontroli na buspasie – mówi Krzysztof Mich ze straży miejskiej.

Buspas działa na siedmiokilometrowym odcinku Trasy Łazienkowskiej - między ul. Grójecką a Kinową – od 22 września. Tylko w styczniu fotoradary straży miejskiej zarejestrowały na buspasie prawie 8,3 tys. pojazdów. Mundurowi nałożyli 579 mandatów (100 zł i jeden punkt karny) oraz skierowali 159 wniosków do sądów. W 16 przypadkach kierowcy zostali pouczeni.

Na buspas na Trasie Łazienkowskiej notorycznie wdzierają się dyplomaci, którym wydaje się, że nie muszą stać w korkach. W styczniu mundurowi przyłapali tu pracowników ambasad i konsulatów, m.in. Danii, Egiptu, Francji, Iraku, Niemiec, Tunezji, Ukrainy i USA. W sumie daje to 17 placówek dyplomatycznych, które „zaliczyły” 23 wykroczenia.

Komendant straży miejskiej Zbigniew Leszczyński powiedział nam, że tamci kierowcy zostali ukarani. Niby jak? Dyplomata ma immunitet, więc może odmówić przyjęcia mandatu.

– Ale raczej nie prowadzi auta sam. Jego kierowca immunitetu nie ma, więc możemy go ukarać za korzystanie z pasa tylko dla autobusów – odpowiada komendant Leszczyński.

„Kogut” domowej roboty

Od 15 listopada Trasą Łazienkowską mogą jeździć licencjonowane taksówki. Od tego czasu straż miejska namierza samochody z podrobionymi „kogutami” taksówkowymi. W tym przypadku mandat to nie wszystko. Mundurowi powiadamiają też urzędy skarbowe o podejrzeniu nielegalnej działalności gospodarczej.

Prawa wjazdu na buspas nie ma za to tzw. przewóz osób. Mundurowi przyznają, że także ci kierowcy z buspasa chętnie korzystają.

Najtrudniejsi do wykrycia są ci zarejestrowani jako „przewóz osób”, którzy jeżdżą w korporacjach taksówkowych – z firmowymi „kogutami”. – Skłonność do kombinowania jest w narodzie nieprawdopodobna. Nie wiadomo, jak z tym walczyć – usłyszeliśmy nieoficjalnie w ratuszu. Z tego powodu przepadła koncepcja wpuszczania na buspas auta, pod warunkiem że w środku są minimum trzy osoby (to popularny na Zachodzie tzw. carpooling). Decydenci bali się powtórki z Włoch, gdzie kierowcy oszukiwali fotoradary, wożąc w samochodzie lalkę z sex-shopu.

Trzy buspasy już wiosną

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, buspasem na Trasie Łazienkowskiej jeżdżą autobusy 15 linii, które w ciągu każdej godziny mają przewozić ok. 6,5 tys. pasażerów.

Ile jest samochodów? Ostatnie badania natężenia ruchu pochodzą z października ubiegłego roku. Wynika z nich, że przez most Łazienkowski jeździło wtedy w obu kierunkach 117,1 tys. pojazdów na dobę, czyli o 17,4 tys. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Przesiadka do komunikacji? Niekoniecznie. Wydłużyły się korki na innych przeprawach – mostach Poniatowskiego, Świętokrzyskim, Siekierkowskim i Grota-Roweckiego. Na Gdańskim ruch pozostał taki sam. Dla Śląsko-Dąbrowskiego nie ma danych, bo podczas remontu Trasy W-Z tramwajarze popsuli czujniki.

Mimo to ekipa Hanny Gronkiewicz-Waltz stawia na buspasy. Podpiera się przy tym danymi, według których 70 proc. warszawiaków korzysta z komunikacji publicznej.

– Priorytet dla komunikacji miejskiej będzie konsekwentnie wdrażany. W ciągu najbliższych miesięcy uruchomimy kolejne buspasy – mówi p.o. rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk.

Buspasy mają się pojawić w trzech miejscach: w Al. Jerozolimskich między rondem de Gaulle’a a pl. Zawiszy (w obu kierunkach), na Trasie AK od ul. Żelazowskiej do Wisłostrady (w stronę mostu Grota-Roweckiego) i Belwederskiej od Grottgera do Spacerowej (w kierunku Spacerowej).

Jak usłyszeliśmy, miejski inżynier ruchu Janusz Galas zaakceptował dwa projekty organizacji ruchu, a trzeci jest w końcowej fazie ustaleń. – Czekamy na poprawę pogody. Wiosną pasy powinny działać – mówi rzecznik ZTM Igor Krajnow.

LINK

piotreg - 5 Luty 2010, 09:39

Ta sytuacja pokazała jedno - strażnicy miejscy nie potrafią sobie poradzić ze zdesperowanym studentem, a co dopiero z groźnymi przestępcami?
Czy zatem nowe uprawnienia nie są golem samobójczym?

piotreg - 23 Luty 2010, 17:42

Cytat:
2410 mandatów "wlepiła" straż miejska

Ponad cztery tysiące kierowców zostało złapanych na buspasie na Trasie Łazienkowskiej przez strażników miejskich. Z tego tytułu wystawiono w sumie 2410 mandatów - podała TVN Warszawa.

Straż miejska podsumowuje swoje działania za 2009 rok. Jak się okazuje, strażnicy wykazali się sporą skutecznością w "wyławianiu" kierowców, którzy nie bacząc na przepisy, jeździli buspasem na Trasie Łazienkowskiej - poinformowała TVN Warszawa.

W ubiegłym roku fotoradary straży miejskiej wykonały tam w sumie 24 216 zdjęć pojazdom, które poruszały się buspasem. Po weryfikacji zarejestrowanych zdjęć ujawniono 4011 kierowców nieupoważnionych do korzystania z wytyczonego buspasa.

Ostatecznie wypisano 2410 mandatów, miały miejsce 33 pouczenia oraz złożono 85 wniosków do sądu. Pozostałe zdjęcia zostały zrobione pojazdom uprzywilejowanym m.in. autobusom komunikacji miejskiej, licencjonowanym taksówkom i karetkom pogotowia.

Pół roku buspasa

Buspas na Trasie Łazienkowskiej działa od końca września 2009 roku. Jego wprowadzenie od początku budziło wiele kontrowersji, a kierowcy potrzebowali wielu tygodni, aby przywyknąć do nowej organizacji ruchu. Od kilku miesięcy z buspasa oprócz pojazdów komunikacji miejskiej mogą również korzystać taksówkarze - informuje TVN Warszawa.

LINK

phonemaniac - 1 Marzec 2010, 22:42

Dzisiaj w okolicy godz. 15.30 "Snieżynka" atakowała na trasie Siekierkowskiej na zakręcie koło kościółka w kierunku Dolinki Służewieckiej. Na radiu kilku mobili wieszało psy na strażnikach masakrycznie (szczególnie ci wieszali co im błysnęło) ;-)
lukaszr - 2 Marzec 2010, 08:01

Dzięki Piotrek za info telefoniczne - ja niestety zanim wyszedłem z pracy to już tam nikogo nie było - chyba szybko zapełnili dysk :D
piotreg - 2 Marzec 2010, 10:48

Nie ma takiej opcji. Dysk pomieści 11.000 zdjęć.
lukaszr - 4 Marzec 2010, 18:32

Śnieżynka stoi na Wisłostradzie niedaleko Solca :wink:
Już kolejny kumpel dzwonił, bo mu błysnęło (3 auta jechały równo na 3 pasach) :D

abram16 - 5 Marzec 2010, 15:38

Dzisiaj jechałem Wisłostradą koło 10 rano, a snieżynka znowu na Solcu na wysokości pomnika Sapera stała i pstrykała fotki. Tablicy "kontrola radarowa" nie było.
lukaszr - 5 Marzec 2010, 22:04

Wieszają wtedy jak mają ochotę, więc nie ma reguły tutaj :wink:
piotreg - 6 Marzec 2010, 08:22

Nie mają takiego obowiązku, więc jeśli jest wola na tą tablicę to trzeba się po prostu cieszyć, bo myślę, że niejeden na jej widok stanął na hamulcu i uratował sobie tym samym budżet miesięczny.
lukaszr - 6 Marzec 2010, 11:54

Dokładnie to miałem na myśli :wink:
abram16 - 10 Marzec 2010, 17:03

Dzisiaj przed godz. 12 śnieżynka ponownie na Wisłostradzie przy pomniku Sapera w kierunku Wilanowa, tablica "kontrola radarowa" tym razem wystawiona.
phonemaniac - 1 Kwiecień 2010, 18:53

Dzisiaj 01.04.2010 ok. 8.00 śnieżynka fociła przy pomniku Sapera w kierunku Wilanowa.
piotreg - 1 Kwiecień 2010, 18:54

A ty się pogniewałeś na tą śnieżynkę, że jej nie focisz? :-)
phonemaniac - 1 Kwiecień 2010, 19:02

Nie pogniewałem, na radyjku słyszałem, nawet do Łukasza dzwoniłem, jak usłyszałem (byłem koło kominów wtedy). Chętnie poznałbym ekipę śnieżynki :P
piotreg - 1 Kwiecień 2010, 20:08

Po Świętach wypoczęty, z naładowanym akumulatorami, ruszaj na łowy :-)
phonemaniac - 1 Kwiecień 2010, 20:12

Już sobie powiedziałem, że idę odwiedzić Panią Patrycję ;)
lukaszr - 1 Kwiecień 2010, 20:19

Piotrek (phonemaniac) sorki, ale spałem, a telefon był w drugim pokoju - chory jestem i ledwo mówię, więc nawet nie oddzwaniałem, bo ciężko mi mówić :wink:

Ale jak zwykle dzięki za pamięć :D

wksek - 1 Kwiecień 2010, 20:26

lukaszr napisał/a:
... spałem...

Mój ulubiony tekst jak piotreg dzwoni :lol:

lukaszr - 1 Kwiecień 2010, 20:32

Słyszałem, że dzwoni o nieludzkich godzinach :D
wksek - 1 Kwiecień 2010, 20:36

Jak dla mnie tak - czasami dla mnie to pora przewrotu na drugi bok :lol:
OJCIEC - 1 Kwiecień 2010, 20:58

lukaszr napisał/a:
Słyszałem, że dzwoni o nieludzkich godzinach :D

Czasami mam ochotę zabić dziada! ;)

piotreg - 1 Kwiecień 2010, 21:39

Ale jeśli dzwonię to z jakimi informacjami :-)
OJCIEC - 1 Kwiecień 2010, 21:50

To fakt, z reguły defetyzmu nima ;)
lukaszr - 9 Kwiecień 2010, 23:03

Dzisiaj o 16 Śnieżynka stała na Wisłostradzie tam gdzie zawsze.
lukaszr - 15 Kwiecień 2010, 14:38

Z relacji kolegi, któremu błysnął flesz po oczach, o godzinie 10 trójnóg stał na ul. Powązkowskiej w kierunku Prymasa zaraz za wyremontowanym wiaduktem.
piotreg - 15 Kwiecień 2010, 15:01

Ramer SM czy Fotorapid C Milicji?
lukaszr - 15 Kwiecień 2010, 15:30

piotreg napisał/a:
Ramer SM czy Fotorapid C Milicji?

Najprawdopodobniej Fotorapid C.

phonemaniac - 22 Kwiecień 2010, 21:54

Dzisiaj ok. 18.00 "śnieżynka" atakowała na Czerniakowskiej róg Zaruskiego w kierunku Mostu Łazienkowskiego. Zdjęcia mam dzięki uprzejmości kolegi z pracy, JaWlod.





Pozdrawiam :)

piotreg - 23 Kwiecień 2010, 07:51

A nie była to przypadkiem akcja Bus-Pas?
Nie wiem dlaczego, ale odnoszę wrażenie, że na tej ulicy akurat był korek :-)

radi - 23 Kwiecień 2010, 08:07

Tam nie ma buspasu. Ale ten poprzedzający samochód też mi wygląda dość tłocznie :)
phonemaniac - 23 Kwiecień 2010, 09:10

No zatkane było troche, ale i były też momenty pomiędzy zmianą świateł, że można było przycisnąć. Kolega mówi, że ponad 2 godziny na "lumpa" stali :P
wksek - 23 Kwiecień 2010, 09:34

Złote macie życie w stolicy :P Jak można ich przegapić to ja nie wiem, skoro zawsze to samo autko rzucające się bądź co bądź z daleka w oczy.
Qbek - 23 Kwiecień 2010, 10:21

A ilu z Twoich znajomych ma świadomość istnienia fotoradaru zamontowanego w takim aucie? Większość śmiertelników nie ma zielonego pojęcia o tym. Dla większości FR to słup albo trójnóg.
piotreg - 23 Kwiecień 2010, 10:28

wksek napisał/a:
Złote macie życie w stolicy :P Jak można ich przegapić to ja nie wiem, skoro zawsze to samo autko rzucające się bądź co bądź z daleka w oczy.

A Ty myślisz, że oni się nie chowają?
Nie parkują w ciągu aut?
Nie stają za przeszkodami stałymi?

Choć z drugiej strony... trudniej jest wypatrzeć auto z głowicą z tyłu. :-)
Nie zapominaj o tym, że SM ma także starego Rameta na trójnogu :-)

Qbek napisał/a:
A ilu z Twoich znajomych ma świadomość istnienia fotoradaru zamontowanego w takim aucie? Większość śmiertelników nie ma zielonego pojęcia o tym. Dla większości FR to słup albo trójnóg.

Co prawda to prawda :-)

wksek - 23 Kwiecień 2010, 10:50

Akurat się odniosłem do sytuacji tego śniegowego potwora. Z tego co przeważnie widzę to on stoi sobie swobodnie na poboczu bez ciągu aut, do tego wiele razy napominaliście, że jest poprzedzany tablicami (pewnie 50% tutaj przypadków) Niestety porównując to z sytuacją wrocławską gdzie nasze foteczki są pochowane w praktycznie cywilnych skodach to nie ma co porównywać :) - a jak wszyscy wiemy info idzie przez kolegę kolegi kolegi co dostał foto i wieść się niesie :lol:

Qbek napisał/a:
A ilu z Twoich znajomych ma świadomość istnienia fotoradaru zamontowanego w takim aucie?


Całkiem sporo :) śmiem twierdzić, że 80% zmotoryzowanych, ale niestety wyszukiwanie nieoznakowanej skody to bez sens :wink:

No ale co prawda to prawda, że biedny szaraczek pojęcia nie ma większego i tutaj nie ma co się spierać, bo racja po waszej stronie.

abram16 - 23 Kwiecień 2010, 11:24

Wczoraj też stali koło godz. 11 na Wilanowskiej za ul. Rolną w kierunku Dolinki Służewieckiej. Dokładnie za przystankiem autobusowym, w ciągu aut tam zaparkowanych. Żeby nie tablica informująca o kontroli radarowej, ciężko by ich było w porę zauważyć.
woju13 - 23 Kwiecień 2010, 21:33

scar napisał/a:
Na Powsińskiej w kierunku Wilanowa, przed Sadybą BestMall/Cinema City, za pierwszymi światłami od estakady Trasy Siekierkowskiej.

Trafiłem ich chyba w tym samym miejscu.


lukaszr - 5 Maj 2010, 23:36

Dzisiaj o 9 rano Śnieżynka stała na ul. Łopuszańskiej, a około 12 na Wisłostradzie w kierunku Gdańska (350m za Trasą Toruńską).
lukaszr - 18 Maj 2010, 12:56

Śnieżynka o 12 stała na ul. Rosoła za Statoilem. Niestety jak dojechałem o 12:30 na miejsce to po 2 minutach odjechali :wink:
piotreg - 18 Maj 2010, 15:17

A w którym kierunku celowali?
lukaszr - 18 Maj 2010, 18:25

Jadących w stronę Ursynowa.
lukaszr - 4 Czerwiec 2010, 12:42

Dzisiaj Śnieżynka o 7 stała na Hynka w kierunku Wołoskiej:


piotreg - 4 Czerwiec 2010, 22:00

Normalnie posypią się ostrzeżenia za takie sesje... *


* dotyczy tylko kol. Łukasza :-)

lukaszr - 5 Czerwiec 2010, 16:13

No co za gość... nie dość, że się bardzo spieszyłem, bo prawie byłem spóźniony, nie dość, że specjalnie się zatrzymałem i zrobiłem fotkę chociaż z takiej perspektywy komórką, bo inaczej się nie dało to ten jeszcze narzeka. Idź, bo Cię łupnę.
piotreg - 5 Czerwiec 2010, 17:45

A my co? Nie wiemy jak śnieżynka wygląda? :-)
OJCIEC - 6 Czerwiec 2010, 10:43

lukaszr napisał/a:
Idź, bo Cię łupnę.

Hehe, lepę mu, lepę, terroryście jednemu! ;)

lukaszr - 6 Czerwiec 2010, 12:49

piotreg napisał/a:
A my co? Nie wiemy jak śnieżynka wygląda? :-)

To było tak dla przypomnienia :)

Chodzi o miejscówkę - ludzie z Warszawy będą mogli się wspomóc, bo określą sobie gdzie to jest.

OJCIEC napisał/a:
Hehe, lepę mu, lepę, terroryście jednemu! ;)

Nie kuś, nie kuś :D :D :D

lukaszr - 23 Czerwiec 2010, 11:47

Śnieżynka stoi na ul. Sobieskiego na przystanku.
phonemaniac - 5 Lipiec 2010, 21:11

Hejka :)

Dzisiaj Śnieżynka ok. 16.40 stała przy Pomniku Sapera w kierunku Wilanowa. Na radiu powiedzieli, że stoi w momencie jak przecinałem wiązkę radarową, ale jeszcze nie zdąrzyłem sie rozbujać - 60km/h na zegarze, środkowy pas. Fotki śnieżynki niestety nie mam :(

delpiero - 25 Sierpień 2010, 12:37

Cytat:
Tak poluje straż miejska





To już przesada! Mundurowi tak nisko zawiesili tabliczkę ostrzegającą o kontroli radarowej, że zasłoniły ją przydrożne słupki. Urządzili w ten sposób prawdziwe polowanie na kierowców

Uwaga kierowcy! Stołeczna straż miejska szuka coraz to nowych pomysłów, by wlepić zmotoryzowanym warszawiakom jak najwięcej mandatów. Funkcjonariusze uciekają się do coraz perfidniejszych sposobów: raz chowają się z radarem za przystankami komunikacji miejskiej, innym razem ukrywają za słupkami tabliczki informujące o kontroli radarowej.
Nie jest niczym nowym, że straż miejska lubi "polować" na stołecznych kierowców z radarami. Tzw. "suszenie z ukrycia" to kolejny pomysł na to, jak wystawiać coraz więcej mandatów z przekroczenie prędkości czy za omyłkowe wjechanie na buspas. W tym miejscy miejscy szeryfowie są prawdziwymi mistrzami! Jeszcze nie tak dawno temu chowali się z przenośnym fotoradarem za przystankiem autobusowym przy ul. Wawelskiej, teraz upodobali sobie nowe miejsce i nową technikę kamuflażu na ul. Powsińskiej. Stojący w okolicach kładki dla pieszych radiowóz ukryty na poboczu z daleka jest praktycznie niewidoczny, podobnie jak przyczepiona zaledwie kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią żółta tabliczka informująca o kontroli radarowej. Prowadzący pojazdy nie mają żadnych szans, by ją zauważyć, bo dodatkowo zasłania ją szereg metalowych słupków stojących przy jezdni. I nieświadomi niczego kierowcy wpadają w chytrą pułapkę stołecznych strażników. - To oburzające! - nie kryje złości Zbigniew Santoli (56 l.), kierowca. - Zamiast w tak perfidny sposób nas gnębić, powinni się wziąć za ważniejsze sprawy, jak choćby czystość w mieście.
Ale strażnicy nie widzą w tym nic złego. - Nie mamy obowiązku informować o tym, że prowadzimy kontrolę radarową. Taka tabliczka to z naszej strony uprzejme ostrzeżenia dla kierowców - wyjaśnia Monika Niżniak rzeczniczka straży miejskiej.
"Uprzejme", ale w tym wypadku kompletnie pozbawione sensu. Na szczęście po naszej interwencji strażnicy obiecali, że następnym razem postarają się umieścić tabliczkę informacyjną w bardziej widocznym miejscu.
LINK
lukaszr - 25 Sierpień 2010, 13:23

Miejscówka dobrze znana :wink:
piotreg - 25 Sierpień 2010, 14:43

Kiedyś ów tabliczkę stawiali na kiju - może ktoś im kija połamał :?: :lol:
Qbek - 25 Sierpień 2010, 16:00

Ja w 100% popieram takie działania, w ogóle nie powinno być ostrzeżeń. Czy poranne akcje Policji przeciwko pijanym kierowcom, też są obwieszczane tabliczkami informacyjnymi?
Maciexas - 26 Sierpień 2010, 01:39

A czy respektowanie często kretyńskich ograniczeń prędkości też powinno być egzekwowane?

Zapewne na tej baaaaaaaaaardzo niebezpiecznej, trzypasmowej jezdni jest ograniczenie do zawrotnej prędkości 50km/h.

piotreg - 26 Sierpień 2010, 07:29

Qbek napisał/a:
Ja w 100% popieram takie działania, w ogóle nie powinno być ostrzeżeń. Czy poranne akcje Policji przeciwko pijanym kierowcom, też są obwieszczane tabliczkami informacyjnymi?

Absolutnie tak! Tabliczki umieszczać nie muszą, a mimo wszystko robią to :!: Kilku szybkich zawsze ją dostrzeże i tym samym budżet domowy uratują :-)

Maciexas napisał/a:
A czy respektowanie często kretyńskich ograniczeń prędkości też powinno być egzekwowane?

Zapewne na tej baaaaaaaaaardzo niebezpiecznej, trzypasmowej jezdni jest ograniczenie do zawrotnej prędkości 50km/h.

Nie narzekaj na ogr. w stolicy :!: Tam w wielu miejscach prędkość jest podniesiona nawet do 80km/h :!: A np. we Wrocławiu wszędzie masz pięćdziesiątki.

garny - 8 Wrzesień 2010, 07:31

Podobno dziś SM z FR do spotkania przy ul. Jana z Kolna (50 km/h) - tak mówią dobrzy ludzie z tvn24 :)
lukaszr - 23 Wrzesień 2010, 19:31

Dzisiaj Śnieżynka stała standardowo na Solcu - właśnie się rozkładali i Pan wracał, bo wieszał tabliczkę z informacją o kontroli.

Piotrek, nawet o tym nie myśl :twisted:

piotreg - 23 Wrzesień 2010, 19:32

Brrrrr... :evil:
delpiero - 28 Listopad 2010, 20:52

Cytat:
Policja z fotoradarem na Aleji Wilanowskiej

Dziś rano, policja czekała z fotoradarem na kierowców na Aleji Wilanowskiej. Fotoradar był wystawiony tuż przed przystankiem autobusowym, więc dla wszystkich kierowców jadących w stronę ulicy Sobieskiego był niewidoczny.





LINK
piotreg - 29 Listopad 2010, 21:04

Łukasz, "daj" proszę fachowy opis tej miejscówki.
lukaszr - 29 Listopad 2010, 22:03

Piotrek, zastanawiałem się nad nią wczoraj i nie kojarzę idealnie miejsca - tam teraz był bardzo długo remont (chyba z 2 lata) i nie jechałem jeszcze nową ulicą więc może ktoś inny by ją dokładniej opisał.
piotreg - 30 Listopad 2010, 08:03

Potrzebuję jakiś charakterystyczny punkt lub ew. pobliskie skrzyżowanie dróg.
piotreg - 1 Grudzień 2010, 18:02

lukaszr napisał/a:
Piotrek, zastanawiałem się nad nią wczoraj i nie kojarzę idealnie miejsca - tam teraz był bardzo długo remont (chyba z 2 lata) i nie jechałem jeszcze nową ulicą więc może ktoś inny by ją dokładniej opisał.

I co :?: I co :?:

woju13 - 5 Grudzień 2010, 14:05



Cytat:
Nagranie z dnia 26.11.2010r., ok. godz. 9:00 - na Wisłostradzie lub bardziej pasującej nazwie "Wolnostrada"
Lokalizacja ustawienia wg mnie wykorzystuje oślepiające kierujących słońce, nie dostrzegą znaków, własnego prędkościomierza jak i auta SM - i o to tu chodzi.
Z nagrania także wynika, że Strażnicy wsiedli do wnętrza fotoradaru na czterech kołach z kierownicą itd.
W trakcie mojego półgodzinnego pobytu przybyło 8-9 nowych dawców kasy dla Warszawy.
Nie dostrzegłem, żadnego błysku - ale to może wynik uszkodzonej lampy.

piotreg - 5 Grudzień 2010, 22:07

woju13 napisał/a:
Lokalizacja ustawienia wg mnie wykorzystuje oślepiające kierujących słońce, nie dostrzegą znaków, własnego prędkościomierza jak i auta SM - i o to tu chodzi.

:facepalm:

radi - 8 Marzec 2011, 13:25

Wystawka fotorapida na Puławskiej koło wyścigów i w efekcie zajęcie dla blacharza

Cytat:
Do kolizji dwóch aut doszło na ul. Puławskiej. Jadąca z dużą prędkością kobieta hamowała na widok radaru. W tył jej auta z impetem uderzyło bmw.

Do zdarzenia doszło na wysokości wiaduktu, w rejonie ul. Rzymowskiego, w miejscu, w którym doszło do tragicznego wypadku Maciej Zientarskiego.

Kobieta zaczęła ostro hamować, gdy zauważyła błysk radaru. Przed autem nie zdążył jednak zatrzymać się kolejny samochód. Jadące z dużą prędkością bmw z impetem uderzył w tył audi.

Źródlo/zdjęcia: Życie Warszawy/TVP Warszawa LINK

piotreg - 8 Marzec 2011, 14:20

Może jeszcze jakiś mądrala napisze, że winny jest radar :o
Nikt tutaj nie dostrzega, że całą winę za tą syt. ponosi kierowca BMW :o

phonemaniac - 8 Marzec 2011, 14:45

Normalna prędkość, rozwijana w tym miejscu, wynosi ok. 100 km/h, a jest (50) <ZAB> . Nic więc dziwnego, że kierujący BMW nie wyhamował. :P
piotreg - 8 Marzec 2011, 15:04

Tam latają grubo ponad (100) .
radi - 8 Marzec 2011, 15:12

Inną sprawą jest to, że tam są oddzielne jezdnie i brak skrzyżowań oraz przejść dla pieszych, w związku z czym, podniesienie limitu do np. 70km/h by nie zaszkodziło. Szczególnie, że "garb Ziętarskiego" został w końcu jakiś czas temu usunięty z jezdni.
andrzej59 - 8 Marzec 2011, 17:02

Ciekawe, czy miejsce pomiaru było odpowiednio oznakowane :?!:
piotreg - 8 Marzec 2011, 18:16

radi napisał/a:
Inną sprawą jest to, że tam są oddzielne jezdnie i brak skrzyżowań oraz przejść dla pieszych, w związku z czym, podniesienie limitu do np. 70km/h by nie zaszkodziło. Szczególnie, że "garb Ziętarskiego" został w końcu jakiś czas temu usunięty z jezdni.

Już nie narzekaj, bo w Wawie w wielu miejscach prędkość jest podniesiona. A np. we Wrocławiu takich miejsc, gdzie prędkość powinna zostać podniesiona jest full, i niestety też jest (50) - w przeciwieństwie do stolicy.

andrzej59 napisał/a:
Ciekawe, czy miejsce pomiaru było odpowiednio oznakowane :?!:

Policja przecież nie musi.

andrzej59 - 8 Marzec 2011, 18:31

piotreg napisał/a:
Policja przecież nie musi.

Wydawało mi się, że to dotyczy wszystkich przenośnych FR.

piotreg - 8 Marzec 2011, 18:41

Łeeeee, nie :!: Policja nie musi, tylko <SM> / <SG> .
pstryk - 8 Marzec 2011, 20:13

<SM> / <SG> musi, ale na razie nie wie jak... :grin: A kiedy się dowie :?: Któż to wie... :lol:
piotreg - 8 Marzec 2011, 22:04

Chodzą słuchy, że do Euro zdążą :lol:
piotreg - 19 Kwiecień 2011, 22:59

Siedząc dzisiaj na spotkaniu w budynku Equator (Aleje Jerozolimskie 94), przez okno dojrzałem takie małe coś...

Spotkanie oczywiście pod byle pretekstem na chwile przerwałem by na szybko zrobić 2. zdjęcia. Czasu nie było, więc miłego Pana zapytałem tylko o tolerancję...
Odpowiedział, że robi od (+10), bo tak sobie zażyczył ustawodawca :mad:
- Are you crazy, zapytałem... :mrgreen:
Pan odpowiedział, że nie i że robi średnio 300. zdjęć na godzinę.
Rzeczywiście, wchodzili tam jak w masło.

Radar stał ok. 13.00 i celował w tych co jechali od str. centrum.

OJCIEC - 20 Kwiecień 2011, 13:04

piotreg napisał/a:
(...) średnio 300. zdjęć na godzinę.

:facepalm:

lukaszr - 20 Kwiecień 2011, 13:49

Tamta miejscówka jest idealna - nigdy nie widziałem żeby tam ktoś jechał przepisowo.
radi - 21 Kwiecień 2011, 15:32

piotreg napisał/a:
Siedząc dzisiaj na spotkaniu w budynku Equator (Aleje Jerozolimskie 94), przez okno dojrzałem takie małe coś...

A obstawa gdzie stała i jak wyposażona? Wczoraj też koło 13 widziałem panów z <R> kilkaset metrów dalej po prawej stronie, funkcjonariusz akurat leniwie przymierzał się do pomiaru <RR> . Ale FR nie zauważyłem.

piotreg - 21 Kwiecień 2011, 19:33

Obstawa stała na parkingu pod biurowcem. Na moje oko było to prywatne auto, dlatego na ten temat nie piszę nic.
radi - 21 Kwiecień 2011, 19:50

Yhm, słyszałem coś o Fotorapidzie widzianym na mieście w towarzystwie Avensisa.
piotreg - 22 Kwiecień 2011, 10:04

Dokładnie... stary Avensis na blaszkach WJ.
sqrt9 - 10 Czerwiec 2011, 14:33

Dziś też fotorapid stał na Jerozolimskich, gdy wracałem, to już go nie było, więc bez fotek, dziś stał trochę bliżej centrum.

Również jak na zdjęciu piotrega - <FR> + lampa :good:

piotreg - 15 Czerwiec 2011, 18:14

W tym temacie jest filmik, z którego wynika, że warszawska <SM> ma 2. urządzenia AD9 C :!:
lukaszr - 15 Czerwiec 2011, 20:53

piotreg napisał/a:
W tym temacie jest filmik, z którego wynika, że warszawska <SM> ma 2. urządzenia AD9 C :!:

Mają 2 różne: WI 7681C i WI 7652C
Dodatkowo jeszcze jest jeden w posiadaniu firmy Tramwaje Warszawskie.

piotreg - 15 Czerwiec 2011, 20:59

lukaszr napisał/a:
Dodatkowo jeszcze jest jeden w posiadaniu firmy Tramwaje Warszawskie.

W jaki sposób oni go wykorzystują :?: :o

wksek - 15 Czerwiec 2011, 21:00

Mierzą tramwaje, było tutaj, chyba :D
piotreg - 15 Czerwiec 2011, 21:01

Ale w jakim celu :?: :o
pstryk - 15 Czerwiec 2011, 21:04

Jak motorniczy jedzie (50) tam gdzie ma ogr. (30) to w pobliskich domach szklanki podskakują. :grin:
wksek - 15 Czerwiec 2011, 21:06

W Bydgoszczy (i nie tylko) za szybkie tramwaje powodują:
Cytat:
Chociaż torowisko zostało zmodernizowane, to nadal jadące tramwaje mocno hałasują.

Mieszkańcy Perłowej i Spokojnej od wielu lat skarżą się na hałas. - Czy Miejskie Zakłady Komunikacyjne mogłyby zwrócić uwagę na stan taboru? - pytają nasi Czytelnicy. - Pracowników MZK i zarządu dróg namawiamy do posłuchania, jak w naszych domach jest głośno od godz. 4 do 4.45, czyli w czasie, kiedy tramwaje wyjeżdżają z zajezdni.

W Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapewniano „Express”, że przyczyną hałasu na pewno nie jest torowisko. - Całkowicie je wyremontowaliśmy - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski z Zespołu Prasowego Urzędu Miasta. - Zastosowaliśmy technologię żywic chemoutwardzalnych po to, by wytłumić drgania.

Ponadto na podjeździe wymienione zostały podkłady na korkowe. Działają one tak jak amortyzatory w samochodzie. Ograniczono też prędkość jazdy, pod górę w kierunku Kapuścisk wolno motorniczemu jechać z prędkością 20 kilometrów na godzinę. Wolniej się nie da, ponieważ tramwaj nie podjechałby pod dość strome wzniesienie. Motorniczy jadąc w dół - z Kapuścik w stronę ulicy Toruńskiej - powinien utrzymywać prędkość nie większą niż 10 kilometrów na godzinę.

Jak twierdzą nasi Czytelnicy, tramwaje rzadko poruszają się z tą przepisową prędkością.

- Pędzą z prędkością 50 kilometrów na godzinę - sygnalizują nam. - Jest to widoczne na tabliczce umieszczonej na jednym ze słupów trakcyjnych.

Mieszkańcy Perłowej i Spokojnej domagają się umieszczenia na podjeździe informacji o tym, że tory przebiegają przez strefę zamieszkałą. Proszą także o częste kontrole prędkości jazdy i karanie motorniczych, którzy łamią przepisy.


Źródło

Więc może mierzą w strefach gdzie się skarżą mieszkańcy i później wyciągają konsekwencje...

piotreg - 15 Czerwiec 2011, 21:07

Ja rozumiem...

Tylko, że...

- używanie tego sprzętu w wielu miejscach jest po prostu niemożliwe (w Warszawie bimbaje śmigają głównie po wydzielonych torowiskach, więc gdzie się ustawią :o
- i nawet jeśli któryś przekroczy prędkość, to co mu zrobią :o

OJCIEC - 15 Czerwiec 2011, 22:38

piotreg napisał/a:
- i nawet jeśli któryś przekroczy prędkość, to co mu zrobią :o

Jak to co. Wlepią pisemną naganę od prezesa i urwą po premii :grin:

radi - 15 Czerwiec 2011, 23:05

piotreg napisał/a:
W tym temacie jest filmik, z którego wynika, że warszawska <SM> ma 2. urządzenia AD9 C :!:

To dobrze z rok jak o ile nie dwa już tak jest. Zresztą znajdują się w referencjach na stronie Ramebu: LINK
Ale jakoś nie słyszałem nigdy żeby np. były oba naraz w użyciu.

Za to zastanawia mnie co się stało z Ramerami, które lata temu trafiły z Policji do <SM> i były używane zanim nie kupiono AD9. Pamiętam, że jeden był przez jakiś czas uszkodzony.

A radiowóz Tramwajów Warszawskich mierzący tramwaje. Dziś mijałem w jednej z klasycznych miejscówek, w zatoczce przy wjeździe z placu Narutowicza w ul. Filtrową.

piotreg - 16 Czerwiec 2011, 06:12

OJCIEC napisał/a:
Jak to co. Wlepią pisemną naganę od prezesa i urwą po premii :grin:

I to jest powód żeby kupować furę za 200 000zł :o

radi napisał/a:
A radiowóz Tramwajów Warszawskich mierzący tramwaje. Dziś mijałem w jednej z klasycznych miejscówek, w zatoczce przy wjeździe z placu Narutowicza w ul. Filtrową.

Jakoś nie mogę tego zrozumieć...

BluesW. - 16 Czerwiec 2011, 06:37

Może prezes ma zabawki do testowania i miał powód żeby kupić takie cudo :D
radi - 16 Czerwiec 2011, 08:24

piotreg napisał/a:
radi napisał/a:
A radiowóz Tramwajów Warszawskich mierzący tramwaje. Dziś mijałem w jednej z klasycznych miejscówek, w zatoczce przy wjeździe z placu Narutowicza w ul. Filtrową.

Jakoś nie mogę tego zrozumieć...

Ja też nie... zupełnie nie wiem skąd tu się wzięło nowe zdanie, toż to jakiś chochlik. Akurat musiałem chyba robić jakąś herbatę, odejść od kompa, zalać wrzątkiem, wrócić i dokończyć :facepalm: :)

Miało być oczywiście "A radiowóz Tramwajów Warszawskich mierzący tramwaje dziś mijałem w jednej z klasycznych miejscówek, w zatoczce przy wjeździe z placu Narutowicza w ul. Filtrową." Już chyba bardziej wiadomo o co chodzi? :-)

lukaszr - 16 Czerwiec 2011, 08:38

Piotrze - stają nawet przy samych torach, albo z boku. Widziałem już ich kilka razy na odcinkach, gdzie tramwaje miały ograniczenie i tam robili pomiar. Potem tną po premiach i tną motorniczych na kasę.
piotreg - 16 Czerwiec 2011, 08:55

I może jeszcze jeżdżą co roku na legalizację... :o :D
lukaszr - 16 Czerwiec 2011, 09:50

A to już trzeba by ich zapytać :twisted:
delpiero - 21 Czerwiec 2011, 19:56

Cytat:
Warszawskie fotoradary stoją w magazynach

Kierowcy w Warszawie mogą przekraczać prędkość i rozjeżdżać buspasy. Policja fotoradary oddała Inspekcji Transportu Drogowego, a Straż Miejska trzyma je w magazynie – informuje „Życie Warszawy”.

Co najmniej do końca miesiąca fotoradarów na warszawskich drogach nie będzie, ku uciesze piratów drogowych. - W ubiegłym tygodniu przekazaliśmy wszystkie fotoradary do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Będzie je obsługiwać Inspekcja Transportu Drogowego – powiedział gazecie szef stołecznej drogówki Krzysztof Bujnowski.

Stołeczna policja miała trzy fotoradary. Teraz obowiązki przejmą funkcjonariusze ITD. Zdjęcia przetworzone w 10 oddziałach ITD mają trafiać do mandatowego centrum przy ul. Postępu w Warszawie. Mundurowi mają ustalać dane właściciela pojazdu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, a potem wysyłać do niego zawiadomienie. Właściciel auta będzie musiał zapłacić mandat albo wskazać inną osobę kierującą pojazdem. Jeśli zlekceważy dwa kolejne upomnienia, do akcji może wkroczyć komornik.

W całej Polsce ITD przejęła 400 masztów od GDDKiA i 80 od policji. W drugiej połowie roku ITD ma rozpisać przetargi na 300 nowych fotoradarów dla całej Polski. Mundurowi chcą też zainwestować w urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości: kamera rejestrująca prędkość znajdzie się na wjeździe i zjeździe z danego odcinka, a komputer będzie liczył średnią prędkość i wlepiał mandat.

Natomiast zmiana przepisów jest powodem, że dwa fotoradary stołecznej Straży Miejskiej stoją w magazynach.
LINK
lukaszr - 29 Czerwiec 2011, 15:25

Wczoraj przejechała mi przed nosem biała Skoda Fabia Tramwajów Warszawskich z AD9: WY 78212.
piotreg - 29 Czerwiec 2011, 16:50

Zmienili blachy :?: :shock: :lol:

Czy może druga :?: :o

lukaszr - 29 Czerwiec 2011, 20:35

Ciężko powiedzieć - może i druga aczkolwiek wątpię, bo i po co byłyby im 2 szt. Blachy na pewno dobre i na pewno był AD9, bo stałem na przystanku i stanęła na chwilę dokładnie przede mną, więc przed nosem miałem obiektyw na desce rozdzielczej :wink:
lukaszr - 8 Lipiec 2011, 16:20

Miejsca gdzie będą stawiać FR:

Cytat:
Tu staną fotoradary

Straż miejska może znów kontrolować prędkość z pomocą fotoradarów. Nim wyciągnie je z magazynów, drogowcy muszą ustawić znaki. Gdzie można się ich spodziewać? Portal tvnwarszawa.pl dotarł do listy 57 lokalizacji.

Od 1 lipca strażnicy miejscy znów mogą kontrolować prędkość. Jednak możliwość pozostaje na razie teoretyczna. Zanim wyciągną z magazynów kilka zakurzonych fotoradarów, na stołeczne ulice muszą ruszyć drogowcy.
Zgodnie z nowymi przepisami, miejsca prowadzenia kontroli muszą zostać dokładnie oznakowane tablicami D51. A to może potrwać.

Sprawdzają, czy są pieniądze

- Strażnicy już wystąpili do nas z wnioskiem o ustawienie stosownego oznakowania. Musimy go przeanalizować i sprawdzić, czy mamy pieniądze na ich ustawienie - mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Jeżeli okaże się, że nas nie stać, będziemy musieli wystąpić z wnioskiem do ratusza o przyznanie dodatkowych środków - dodaje.
Na razie nikt nie chce więc podać daty, kiedy strażnicy znów zaczną mierzyć prędkość. Natomiast już wiadomo, gdzie chcieliby to robić. Portal tvnwarszawa.pl dotarł do listy.

TU MOGĄ SIĘ POJAWIĆ FOTORADARY:

WAWER:

1. ul. Trakt Brzeski, na wysokości nr 80 kierunek Zakręt, v/v nr 76 kierunek Centrum
2. ul. Patriotów, kierunek Centrum na wysokości v/v nr 31, 51, 77, 93
3. ul. Wał Miedzeszyński, – miejsce pomiarowe zlokalizowane w pobliżu szkoły na wysokości nr 141, kierunki pomiarów – po stronie szkoły kierunek Otwock, v/v szkoły kierunek Centrum
4. ul. Patriotów, kierunek Otwock 300 metrów od skrzyżowania Patriotów z ul. Odeska
5. Trakt Lubelski, kierunek Otwock na wysokości nr 207
6. Trakt Lubelski, kierunek Otwock pomiędzy numerami 255 a 271

PRAGA POŁUDNIE:

7. ul. Ostrobramska, kierunek Rembertów na wysokości nr 75
8. ul. Grochowska, na wysokości nr 73 kierunek Wawer
9. ul. Grochowska, na wysokości nr163 kierunek Wawer
10. ul. Wał Miedzeszyński/Most Łazienkowski
11. al. Zieleniecka, ok. 150 m. od przystanku MZA Rondo Waszyngtona w kierunku Saska Kępa
12. ul. Grochowska, na wysokości nr 295 kierunek Wawer
13. al. Zieleniecka, na wysokości Teatru Powszechnego kierunek Praga

TARGÓWEK:

14. ul. Radzymińska, w pobliżu znaku MZA (Piotra Skargi 02) kierunek Marki
15. ul. Radzymińska, na wysokości nr 129 kierunek Centrum
16. ul. Radzymińska, w rejonie przystanku MZA (Kościeliska 01) na wysokości nr 195 kierunek Centrum
17. ul. Radzymińska, na wysokości nr 213 kierunek Centrum
18. ul. Radzymińska, na wysokości nr 214 kierunek Marki
19. ul. Radzymińska, na wysokości nr 310 kierunek Marki
20. ul. Marywilska, w pobliżu przejścia dla pieszych w okolicy przystanku MZA (Daniszewska 01) kierunek Centrum
21. ul. Marywilska, na wysokości nr 38 kierunek Białołęka

BIAŁOŁĘKA:

22. ul. Modlińska, kierunek Legionowo na wysokości nr 38
23. ul. Modlińska, kierunek Centrum na wysokości nr 291

PRAGA PÓŁNOC:

24. al. Solidarności, kierunek Marki na wysokości nr 15
25. al. Solidarności, kierunek Centrum na wysokości al. Solidarności 6 – 6a

URSYNÓW:

26. ul. Puławska, na wysokości nr 499a kierunek Centrum
27. ul. Puławska, przed przejściem dla pieszych na wysokości nr 488 w kierunku Centrum
28. ul. Puławska, na wysokości nr 312 w kierunku Piaseczna
29. ul. Puławska, na wysokości nr 310 w kierunku Piaseczna
30. ul. Puławska, na wysokości nr 300 w kierunku Piaseczna
31. ul. Puławska 278
32. ul. Anody nr 12c, w pobliżu myjni samochodowej, kierunek Kabaty
33. ul. Anody, w pobliżu przystanku MZA (Strzeleckiego 02), kierunek Centrum
34. ul. Dolina Służewiecka, przed wiaduktem ul. Puławskiej, kierunek Służewiec

WILANÓW:

35. ul. Przyczółkowa v/v nr 274, kierunek Centrum
36. ul. Rosochata v/v nr 80

MOKOTÓW:

37. al. Wilanowska, na wysokości nr 43 (restauracja Kresowiak), kierunek Wilanów
38. ul. Sobieskiego nr 93, kierunek Wilanów
39. ul. Sobieskiego nr 91, kierunek Wilanów
40. ul. Powsińska – dwie lokalizacje: na wysokości nr 66 w stronę Centrum oraz na wysokości nr 67 w stronę Wilanowa
41. al. Niepodległości, na wysokości nr 86 i 90, kierunek Centrum

WŁOCHY:

42. ul. Hynka/Astronautów, na wysokości nr 2, kierunek Włochy
43. al. Krakowska, na wysokości nr 176 i 178, kierunek Centrum
44. al. Krakowska/Grójecka/PKP Rakowiec

BEMOWO:

45. ul. Połczyńska, na wysokości nr 98, kierunek Mory
46. ul. Powstańców Śląskich, na wysokości nr 44, kierunek Bemowo
47. ul Powstańców Śląskich, na wysokości nr 119, kierunek Bielany

WOLA:

48. al. Prymasa Tysiąclecia, w rejonie parkingu na tyłach Cmentarza Powązkowskiego, kierunek Żoliborz
49. al. Prymasa Tysiąclecia, w rejonie przystanku MZA (Lasek na Kole 01), kierunek Ochota

ŚRÓDMIEŚCIE:

50. ul. Czerniakowska v/v nr 130/132, kierunek Wilanów
51. ul. Czerniakowska v/v stadionu Legii przed wjazdem na Most Łazienkowski, kierunek Żoliborz
52. ul. Solec: przy Pomniku Sapera kierunek Wilanów, przy Płycie Desantu, kierunek Żoliborz
53. Al. Jerozolimskie, w kierunku Pragi na wysokości Al. Jerozolimskie/PKP Powiśle, Al. Jerozolimskie/Wioślarska

ŻOLIBORZ:

54. ul. Wybrzeże Gdyńskie, na wysokości nr 2, kierunek Łomianki
55. ul. Wybrzeże Gdyńskie, nad wjazdem w ulicę Gwiaździstą w kierunku Centrum

BIELANY:

56. ul. Wybrzeże Gdyńskie - dwie lokalizacje: w rejonie Piaskarni w kierunku Łomianek oraz v/v tego miejsca w kierunku Centrum

URSUS:

57. Al. Jerozolimskie, na wysokości nr 236 w kierunku Pruszków

LINK

piotreg - 9 Lipiec 2011, 10:41

lukaszr napisał/a:
Sprawdzają, czy są pieniądze

- Strażnicy już wystąpili do nas z wnioskiem o ustawienie stosownego oznakowania. Musimy go przeanalizować i sprawdzić, czy mamy pieniądze na ich ustawienie - mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich. - Jeżeli okaże się, że nas nie stać, będziemy musieli wystąpić z wnioskiem do ratusza o przyznanie dodatkowych środków - dodaje.

Rzeczywiście, wątpliwa inwestycja :lol:

phonemaniac - 29 Sierpień 2011, 09:12

Cytat:
Strażnicy miejscy wracają z fotoradarami

We wrześniu strażnicy miejscy mają w końcu ruszyć na ulice z fotoradarami. Miejski inżynier ruchu zaakceptował listę miejsc, w których będą kontrolować prędkość. - Teraz trzeba przygotować organizację ruchu i ustawić znaki - zapowiada Janusz Galas.
Na początku lipca opublikowaliśmy na tvnwarszawa.pl listę miejsc, gdzie straż miejska chce się ustawiać z fotoradarami. To 57 lokalizacji w całym mieście.
- Zaakceptowałem wszystkie miejsca, które znalazły się na tej liście - potwierdza w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl Janusz Galas, miejski inżynier ruchu.

Zanim strażnicy wyciągną z magazynów kilka zakurzonych fotoradarów, na stołeczne ulice muszą ruszyć drogowcy. Zgodnie z nowymi przepisami, miejsca prowadzenia kontroli muszą zostać dokładnie oznakowane tablicami D51. Wcześniej trzeba przygotować też nową organizację ruchu. A wszystko to kosztuje.

We wrześniu zaczną pstrykać

- Ustawienie kilku znaków nie jest aż tak kosztowne. Miasto na pewno znajdzie na to pieniądze – zapewnia Galas. - Ponadto będziemy przygotowywać konkretne lokalizacje etapami. Chcemy, żeby jeszcze we wrześniu strażnicy mogli w kilku miejscach ustawić się z fotoradarami - dodaje.
O jakie lokalizacje chodzi? Decyzja ma zapaść w tym tygodniu. Nie wiadomo na razie, jak długo może potrwać przygotowywanie wszystkich 57 miejsc.
W tej chwili w Warszawie działają cztery fotoradary, które nadzoruje Inspektorat Transportu Drogowego.

TU MAJĄ SIĘ POJAWIĆ FOTORADARY:

WAWER:

1. ul. Trakt Brzeski, na wysokości nr 80 kierunek Zakręt, v/v nr 76 kierunek Centrum
2. ul. Patriotów, kierunek Centrum na wysokości v/v nr 31, 51, 77, 93
3. ul. Wał Miedzeszyński, – miejsce pomiarowe zlokalizowane w pobliżu szkoły na wysokości nr 141, kierunki pomiarów – po stronie szkoły kierunek Otwock, v/v szkoły kierunek Centrum
4. ul. Patriotów, kierunek Otwock 300 metrów od skrzyżowania Patriotów z ul. Odeska
5. Trakt Lubelski, kierunek Otwock na wysokości nr 207
6. Trakt Lubelski, kierunek Otwock pomiędzy numerami 255 a 271

PRAGA POŁUDNIE:

7. ul. Ostrobramska, kierunek Rembertów na wysokości nr 75
8. ul. Grochowska, na wysokości nr 73 kierunek Wawer
9. ul. Grochowska, na wysokości nr 163 kierunek Wawer
10. ul. Wał Miedzeszyński/Most Łazienkowski
11. al. Zieleniecka, ok. 150 m. od przystanku MZA Rondo Waszyngtona w kierunku Saska Kępa
12. ul. Grochowska, na wysokości nr 295 kierunek Wawer
13. al. Zieleniecka, na wysokości Teatru Powszechnego kierunek Praga

TARGÓWEK:

14. ul. Radzymińska, w pobliżu znaku MZA (Piotra Skargi 02) kierunek Marki
15. ul. Radzymińska, na wysokości nr 129 kierunek Centrum
16. ul. Radzymińska, w rejonie przystanku MZA (Kościeliska 01) na wysokości nr 195 kierunek Centrum
17. ul. Radzymińska, na wysokości nr 213 kierunek Centrum
18. ul. Radzymińska, na wysokości nr 214 kierunek Marki
19. ul. Radzymińska, na wysokości nr 310 kierunek Marki
20. ul. Marywilska, w pobliżu przejścia dla pieszych w okolicy przystanku MZA ( Daniszewska 01) kierunek Centrum
21. ul. Marywilska, na wysokości nr 38 kierunek Białołęka

BIAŁOŁĘKA:

22. ul. Modlińska, kierunek Legionowo na wysokości nr 38
23. ul. Modlińska, kierunek Centrum na wysokości nr 291

PRAGA PÓŁNOC:

24. al. Solidarności, kierunek Marki na wysokości nr 15
25. al. Solidarności, kierunek Centrum na wysokości al. Solidarności 6 – 6a

URSYNÓW:

26. ul. Puławska, na wysokości nr 499a kierunek Centrum
27. ul. Puławska, przed przejściem dla pieszych na wysokości nr 488 w kierunku Centrum
28. ul. Puławska, na wysokości nr 312 w kierunku Piaseczna
29. ul. Puławska, na wysokości nr 310 w kierunku Piaseczna
30. ul. Puławska, na wysokości nr 300 w kierunku Piaseczna
31. ul. Puławska, 278
32. ul. Anody, nr 12c w pobliżu myjni samochodowej, kierunek Kabaty
33. ul. Anody, w pobliżu przystanku MZA (Strzeleckiego 02), kierunek Centrum
34. ul. Dolina Służewiecka, przed wiaduktem ul. Puławskiej, kierunek Służewiec

WILANÓW:

35. ul. Przyczółkowa, v/v nr 274, kierunek Centrum
36. ul. Rosochata, v/v nr 80

MOKOTÓW:

37. al. Wilanowska, na wysokości nr 43 (restauracja Kresowiak), kierunek Wilanów
38. ul. Sobieskiego, nr 93, kierunek Wilanów
39. ul. Sobieskiego, nr 91, kierunek Wilanów
40. ul. Powsińska –dwie lokalizacje: na wysokości nr 66 w stronę Centrum oraz na wysokości nr 67 w stronę Wilanowa
41. al. Niepodległości, na wysokości nr 86 i 90, kierunek Centrum

WŁOCHY:

42. ul. Hynka/Astronautów, na wysokości nr 2, kierunek Włochy
43. al. Krakowska, na wysokości nr 176 i 178, kierunek Centrum
44. al. Krakowska/Grójecka/PKP Rakowiec

BEMOWO:

45. ul. Połczyńska, na wysokości nr 98, kierunek Mory
46. ul. Powstańców Śląskich, na wysokości nr 44, kierunek Bemowo
47. ul Powstańców Śląskich, na wysokości nr 119, kierunek Bielany

WOLA:

48. al. Prymasa Tysiąclecia, w rejonie parkingu na tyłach Cmentarza Powązkowskiego, kierunek Żoliborz
49. al. Prymasa Tysiąclecia, w rejonie przystanku MZA (Lasek na Kole 01), kierunek Ochota

ŚRÓDMIEŚCIE:

50. ul. Czerniakowska, v/v nr 130/132, kierunek Wilanów
51. ul. Czerniakowska, v/v stadionu Legii przed wjazdem na Most Łazienkowski, kierunek Żoliborz
52. ul. Solec: przy Pomniku Sapera kierunek Wilanów, przy Płycie Desantu, kierunek Żoliborz
53. Al. Jerozolimskie, w kierunku Pragi na wysokości Al. Jerozolimskie/PKP Powiśle, Al. Jerozolimskie/Wioślarska

ŻOLIBORZ:

54. ul. Wybrzeże Gdyńskie, na wysokości nr 2, kierunek Łomianki
55. ul. Wybrzeże Gdyńskie, nad wjazdem w ulicę Gwiaździstą w kierunku Centrum

BIELANY:

56. ul. Wybrzeże Gdyńskie - dwie lokalizacje: w rejonie Piaskarni w kierunku Łomianek oraz v/v tego miejsca w kierunku Centrum

URSUS:

57. Al. Jerozolimskie, na wysokości nr 236 w kierunku Pruszków

LINK

delpiero - 4 Wrzesień 2011, 10:14

Cytat:
Jest wojna o fotoradary! Skorzystają... kierowcy

Nie będzie na razie nowych fotoradarów na ulicach Warszawy. Powodem jest wojna straży miejskiej z Zarządem Dróg Miejskich.

Straż chce postawić urządzenia, ale ZDM najpierw musi postawić znaki ostrzegające o kontroli.

ZDM nie chce stawiać tablic, bo twierdzi, że skoro straż miejska chce stawiać fotoradary, to poza wskazaniem na mapie lokalizacji, powinna dołączyć szczegółowe plany organizacji ruchu, niezbędne by w pasie drogi postawić jakikolwiek znak.

- Ten, kto chce zająć pas drogi i stworzyć nową organizację ruchu, ten wnosi taką dokumentację - mówi Adam Sobieraj z ZDM.

Straż Miejska nie zgadza się z tym argumentem.

- Straż miejska jest podmiotem miasta. Są komórki odpowiedzialne za to, są właściwi ludzie, właściwie do tego przygotowani i przeszkoleni, którzy przygotowują takie projekty - mówi Monika Niżniak ze straży miejskiej.

Z informacji reportera RMF FM wynika, że ostatecznie po tej kłótni ciężar przygotowania dokumentacji weźmie na siebie miejski inżynier ruchu. Przygotuje jednak dokumentację dla 6 lokalizacji, a straż miejska chciała ustawiać fotoradary w... 57 miejscach.
LINK
piotreg - 4 Wrzesień 2011, 20:51

:facepalm:
sqrt9 - 5 Wrzesień 2011, 00:12

Straż Miejska w Warszawie nie może doczekać się, żeby znów móc ciągnąć kasę od frajerów :grin:
piotreg - 5 Wrzesień 2011, 06:06

Warszawscy kierowcy sami się o to proszą :!: Jaka jest prędkość przelotowa np. na Puławskiej :o Na moje oko grubo ponad (100) .
phonemaniac - 5 Wrzesień 2011, 07:31

Na pewno, ja lecąc ok (70) , (80) czuję się jak ostatni emeryt nie umiejący jeździć. Masakra. Na Wisłostradzie (ograniczenie prędkości do 80 km/h) jadąc (90) , (100) też się czuję podobnie. Ale o czym my mówimy. Pod Nidzicą ostatnio (jak robiłem sesję Alfie), Misiaczki złapali 2. mobili z Warszawy i Piaseczna - warszawiak na blacie 199 km/h na ograniczeniu (90) , a koleś z Piaseczna 128 km/h (przy tolerancji +30 km/h).
lukaszr - 5 Wrzesień 2011, 08:25

piotreg napisał/a:
Warszawscy kierowcy sami się o to proszą :!: Jaka jest prędkość przelotowa np. na Puławskiej :o Na moje oko grubo ponad (100) .

Piotrek, z Twojego komentarza wynika, że tylko kierowcy z Warszawy łamią przepisy, a to nieprawda. We Wrocławiu nie łamią przepisów? Wszyscy jeżdżą przepisowo?

Co do Puławskiej - 3 pasy, nie ma przejść bez świateł, więc czemu jechać 50 km/h? Bez przesady. To, że jakiś deb.il nie ma mózgu i ustawił takie ograniczenia to nie wina kierowców.

Trasa Siekierkowska - czemu niby tam jechać 70-80 km/h? 3 pasy, 0 przejść dla pieszych, 0 skrzyżowań, 0 budynków mieszkalnych, praktycznie 0 pieszych - trasa jak autostrada, a nawet lepsza, bo ma 3 pasy - rzadko kiedy ktoś tam jeździ przepisowo, a prędkość przelotowa w granicach min. 100 km/h to żadna nowość i średnie powoduje to niebezpieczeństwo. Wg mnie można tam lecieć dużo więcej i nic się nie stanie.

Wisłostrada - nie kojarzę odcinków, na których można jechać więcej niż 50 km/h (chyba, że przy wylocie na Łomianki od trasy toruńskiej) - reszta to ciągle 50 km/h na 3 pasach. Paranoja.

Wał Miedzeszyński, Trasa Łazienkowska, Prymasa Tysiąclecia, Jerozolimskie itp. - można wymieniać sporo miejsc, gdzie ograniczenia są z d... wzięte. To wszystko powoduje, że kierowcy nagminnie przekraczają prędkość, są przyzwyczajeni do szybszej jazdy niż w innych miastach i są przyzwyczajeni do "walki podczas jazdy" więc nie dziwne, że potem taki styl jazdy preferują wszędzie. Oczywiście są kretyni, którzy przeginają, ale to nie powód żeby wszystkich wrzucać do 1 wora. Można jeździć szybko, ale bezpiecznie. Lepsze to niż zawalidrogi jadące lewym pasem 50 km/h.

piotreg - 5 Wrzesień 2011, 14:29

Warszawiaka nigdy nie przekonamy :!: Ja wiem swoje, dużo ostatnio jeżdżę po całej Polsce i rzecz mogę jedno - wszędzie się debil znajdzie, ale to, co się dzieje na warszawskich ulicach to totalny busz. Więcej w temacie głosu nie zabieram :D
lukaszr - 5 Wrzesień 2011, 14:41

piotreg napisał/a:
Warszawiaka nigdy nie przekonamy :!:

Jakby co to ja nie jestem warszawiak.

Cytat:
Ja wiem swoje, dużo ostatnio jeżdżę po całej Polsce i rzecz mogę jedno - wszędzie się **** znajdzie, ale to, co się dzieje na warszawskich ulicach to totalny busz. Więcej w temacie głosu nie zabieram :D

Spoko, ja tylko przedstawiłem swoją opinię. Ja natomiast podobny busz widziałem również w innych dużych miastach.

piotreg - 5 Wrzesień 2011, 16:46

Ale w każdym innym mieście jak jest korek to wszyscy stoją i czekają...

A w Warszawie :?!: Dwóch po chodniku, trzech pod prąd, inny pasem zieleni... a pozostali stoją... :twisted:

Dobra, miałem głosu nie zabierać :!:

delpiero - 6 Wrzesień 2011, 08:56

lukaszr napisał/a:
Wisłostrada - nie kojarzę odcinków, na których można jechać więcej niż 50 km/h (chyba, że przy wylocie na Łomianki od trasy toruńskiej) - reszta to ciągle 50 km/h na 3 pasach. Paranoja.

Gdzieś czytałem, że już niebawem będzie podniesione do (80) , tylko w tunelu zostanie (50) .

phonemaniac - 6 Wrzesień 2011, 08:59

(80) na pewno jest na ul. Wybrzeże Gdyńskie.
elektro - 6 Wrzesień 2011, 10:57

Cytat:
Do Wilanowa 70 km/h, w tunelu nadal 50

Najpierw 80 km/h od mostu Północnego do Gdańskiego i 70 km/h do trasy Siekierkowskiej. Potem szybciej także do Wilanowa. Ale ograniczenie prędkości w tunelu zostanie. Drogowcy tłumaczą plan dla Wisłostrady.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, drogowcy chcą się zmierzyć z fikcją, która panuje na Wisłostradzie. Wbrew przeświadczeniu większości kierowców, jedna z najważniejszych arterii stolicy w dużej części leży ma terenie zabudowanym. Od ulicy Krasińskiego aż do trasy Siekierkowskiej obowiązuje więc na niej ograniczenie do 50 km/h.

Fikcja do potęgi

Jak to ograniczenie wygląda w praktyce, wie każdy warszawski kierowca. Poza piratami drogowymi, którzy nie przejmują się żadnymi ograniczeniami i potrafią rozpędzić się na Wisłostradzie nawet do 200 km/h, większość jedzie tu 80-tką. Nieliczni zwalniają w tunelu, gdzie oznaczenia nie pozostawiają wątpliwości: tu obowiązuje 50 km/h.
Na zwołanej w poniedziałek konferencji prasowej drogowcy rozwiali od razu wszelkie nadzieje na zmianę. Ograniczenie w tunelu pozostanie. Ale nie z powodu braku funduszy na przerobienie tablic świetlnych przy wjazdach, jak sugerowało "Życie Warszawy", lecz ze względów bezpieczeństwa. - Tablice są, jakie są. Nie ma szans na zwiększenie prędkości w tunelu, to się wiąże z systemem bezpieczeństwa - zaznacza Janusz Galas, miejski inżynier ruchu.

70 km/h do Wilanowa

Drogowcy potwierdzili natomiast, że jeszcze we wrześniu poprawią organizację ruchu na Wisłostradzie - będzie nią można legalnie jeździć 80 km/h od wysokości mostu Północnego do Gdańskiego i dalej 70 km/h (z wyłączeniem tunelu).
Szybka jazda skończy się na wysokości trasy Siekierkowskiej. - Myślę, że do końca września zacznie obowiązywać nowa prędkość - mówi Grażyna Lendzion, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Dalej obowiązywać będzie już 50 km/h, ale drogowcy zadeklarowali, że w ciągu kilku lat zmienią skrzyżowania na odcinku aż do Wilanowa, co umożliwi podniesienie limitu do 70 km/h. - Rozważamy podniesienie prędkości na odcinku od trasy Siekierkowskiej do al. Wilanowskiej - mówi Janusz Galas. - To jest sprawa przyszłości, bo wszystkie skrzyżowania i przejścia dla pieszych musiałyby być osygnalizowane - dodaje.

LINK

sqrt9 - 6 Wrzesień 2011, 13:02

Policjant z drogówki, który suszył na Wisłostradzie sam mi powiedział, że czuje się głupio, zatrzymując za jazdę np. 70 km/h w miejscu, gdzie nie ma żadnych zagrożeń.

Straż Wiejska będzie niepocieszona, będą golić frajerów za złe parkowanie, to się odkują :grin:

Fear - 26 Październik 2011, 06:36

Cytat:
Fotoradary znowu kontrolują

Po 10 miesiącach przerwy na stołeczne ulice wróciły fotoradary straży miejskiej. Dwa wmontowane w radiowozy, rotacyjnie ustawione będą w sześciu punktach kontrolnych

Zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym nałożyły na straż obowiązek konsultowania miejsc kontroli z użyciem fotoradarów z policją oraz właściwego oznakowania miejsca kontroli.

Straż wytypowała ponad 50 miejsc, 6 pierwszych zostało już oznakowanych przez ZDM. Znaki D-51 ustawiono w rejonie:

* ul. Połczyńska
* ul. Hynka
* ul. Sobieskiego przy skrzyżowaniu z ul. Beethowena – kierunek centrum
* ul. Ostrobramska
* ul. Grochowska
* ul. Puławska – kierunek centrum

Rotacyjnie, w tych miejscach będą prowadzone kontrole. Kierowcy powinni spodziewać się kontroli w godz. 8.00 – 20.00.

LINK

scar - 26 Październik 2011, 15:23

Fear napisał/a:
* ul. Sobieskiego przy skrzyżowaniu z ul. Beethowena – kierunek centrum

A dziś rano Partner z foto stał w stronę Wilanowa :razz: Nawet "schował się" za drzewem.

piotreg - 26 Październik 2011, 15:51

Jeżeli ta miejscówka także jest oznakowana to nie ma sprawy :D
sqrt9 - 27 Październik 2011, 00:27

Hynka oznakowana - <FR> na odcinku 900m. Jadąc w kierunku zachodnim na Hynka, ogr. (60) .
lukaszr - 15 Listopad 2011, 12:34

Śnieżynka w akcji na ul. Ostrobramskiej. Zdjęcie udostępnił mi kolega. Nie wiem czy był znak <FR> , natomiast dość ciekawe, bo Panowie stoją na zakazie, a nie jestem też pewien czy została zachowana odpowiednia szerokość na chodniku dla pieszych.


radi - 15 Listopad 2011, 12:37

Szerokość pewnie OK, ale zdjęcie aż się prosi o podesłanie do <SM> z wnioskiem o ściganie wykroczenia.
wksek - 15 Listopad 2011, 13:49

1,5 metra tam nie ma nigdy w świecie, bo płytka ma koło 30-40cm, ale kij z tym. Sam zakaz wyklucza możliwość pobytu tam pojazdu :!:

Swoją drogą, ciekawe jak oni tam zaparkowali w ten sposób :?: Czyżby jechali pod prąd :wink: :?:

piotreg - 15 Listopad 2011, 13:50

**** prawda :!: W rozporządzeniu jest napisane, że pojazd ma nie utrudniać ruchu :!:
wksek - 15 Listopad 2011, 13:54

Czyli niby można parkować na zakazie jak nie utrudniamy ruchu :?: :grin: Tabliczki "nie dotyczy" również tam nie widzę.

Muszę to przetestować np. na Ślężnej we Wrocławiu pod Globisem, albo koło ZOO na chodniku :wink:

piotreg - 15 Listopad 2011, 13:57

Czytałeś rozporządzenie :?: Ty jesteś cywil - Ciebie ono nie dotyczy :!:
wksek - 15 Listopad 2011, 13:59

Nie czytałem, ale szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę, że wolno parkować na zakazie jak nie utrudniam ruchu. :o Mea Culpa jak tak jest rzeczywiście :)
BluesW. - 15 Listopad 2011, 14:02

Jak dla mnie utrudnia ruch... a przynajmniej utrudniałby w zeszłą niedzielę rano :D
pstryk - 15 Listopad 2011, 16:17

To, że pojazd ma nie utrudniać ruchu to nie znaczy, że może stać na zakazie. :o Znak B-36 stoi jak wół i <SM> chyba w pierwszej kolejności powinna się do niego stosować.
radi - 15 Listopad 2011, 16:24

Bo to, że ma nie utrudniać ruchu, dotyczyło by sytuacji, w której wisi tabliczka, że zakaz nie dotyczy chodnika/zatoki/etc. A tak to po prostu zakaz jest bezdyskusyjny. Jak dla mnie, powinni obowiązkowo skończyć z klamrą na kole i to taką, do której zagubiono klucze. :evil:
wksek - 15 Listopad 2011, 16:34

Tak też myślałem. Wtedy 90% zakazów by było nieważnych, bo zawsze da się zaparkować tak żeby nie utrudniać ruchu. Zakaz to zakaz, ten akurat bez jakiejkolwiek wyłączności...
radi - 2 Grudzień 2011, 20:32

Polsat się zajął wspomnianą sprawą strażników stojących na zakazie nieopodal ich redakcji i dziś w informacjach był o tym materiał. Panowie z fotoradiowozu nie kwapili się do rozmowy, Pani Rzecznik stwierdziła, że w takiej sytuacji mają prawo do łamania przepisów, a Policja z kolei ma odmienne zdanie.

Tyle, że nic właściwie z tego nie wynikło. Jak widać władza może sobie bimbać.

piotreg - 2 Grudzień 2011, 21:47

Ma ktoś możliwość załatwienia tego materiału :?: :o
spit - 30 Grudzień 2011, 18:34

Moja siostra została trafiona przez <FR> AD9 C na Sobieskiego 91 (norma). Biorąc pod uwagę niedawne przepisy regulujące używanie <FR> , to taka fotka wylądowałaby w koszu. No, ale teraz to co by nie wyszło, kasiorkę i tak się ściągnie. Akurat jechała autkiem kolegi, ale nie chcąc robić mu problemów poszła do <SM> i zabuliła. 300zł i 6pkt.
piotreg - 30 Grudzień 2011, 21:17

Co jest nie tak :?: :o Auto oddalające się :?: :o
sqrt9 - 17 Styczeń 2012, 01:17

Czerwone światło pewnie.
piotreg - 17 Styczeń 2012, 16:43

A teraz spójrz na to zdjęcie, moje pytanie i zadaj pytanie sobie - co ja miałem na myśli :?: :lol:
scar - 17 Styczeń 2012, 19:58

Częściowo zasłonięta twarz kobiety w okularach?
Czy prędkość 81km/h albo odległość od fotopstryka 60m?

piotreg - 17 Styczeń 2012, 20:39

scar napisał/a:
(...) albo odległość od fotopstryka 60m?

60m to nie odległość tylko długość wiązki. W Ad9 są dwie możliwości - 30 albo 60m.

OJCIEC - 17 Styczeń 2012, 21:55

piotreg napisał/a:
60m to nie odległość tylko długość wiązki. W Ad9 są dwie możliwości - 30 albo 60m.

Potem wiązka zatrzymuje się, łamiąc wszelkie zasady konwencjonalnej fizyki. Ci Czesi, to jednak potrafią :lol:

wksek - 17 Styczeń 2012, 22:22

:twisted:

Może zanika :)

lukaszr - 21 Czerwiec 2012, 14:50

Skoda Fabia Tramwaje Warszawskie WY 78212 z AD9 (nie pytajcie czemu takie zdjęcie - robione z tramwaju). ;)
abram16 - 3 Wrzesień 2012, 15:53

Objazd zamkniętego tunelu Wisłostrady w kierunku Łomianek. Na początku nowego objazdu postawili znak D-51, pewnie będzie nowa miejscówka dla <SM> na fotosesje.


radi - 4 Wrzesień 2012, 15:30

Wczoraj w zatoczce przy jezdni po przeciwnej stronie (w kierunku na Wilanów) stał pug z AD9. Ale dobrze widoczny.
sqrt9 - 10 Wrzesień 2012, 21:14

Objazd tunelu Wisłostrady wraz ze znakiem <FR> :



Jeżeli ktoś tam przekracza o >10 km/h to ma jazdę z emocjami, bo objazd jest naprawdę wąski.

phonemaniac - 23 Wrzesień 2012, 09:02

Tak a propos objazdu tunelu:

Cytat:
Bulwary wyścigowe

Nawet po 120 km na godzinę potrafią pędzić kierowcy objazdem zamkniętego tunelu Wisłostrady


Objazd w kierunku Żoliborza prowadzi bulwarami wiślanymi, a w kierunku Mokotowa starą nitką Wisłostrady.

Obowiązują tam ograniczenia prędkości nawet do 30–40 km na godzinę. – Kierowcy jednak nic sobie z nich nie robią. Traktują trasę jak tor wyścigowy – mówi Grzegorz Staniszewski ze straży miejskiej.

Rekordziści przekraczali prędkość nawet o 90 km na godzinę. – Już bardziej się nie da tam rozpędzić – dodaje strażnik. Teraz średnio kierowcy przekraczają tam prędkość o 40–50 km na godzinę.

Straż wystawia tam stałe posterunki z fotoradarem. W dni robocze są od 6–6.30 do zmierzchu, a w weekendy nawet do północy. – Pierwszego dnia złapaliśmy aż 260 kierowców, którzy jechali zbyt szybko. Potem liczba piratów zaczęła spadać. Ale i tak dziennie łapiemy po 80–90 – mówi Staniszewski.

Łącznie przez dwa tygodnie strażnicy złapali na Wisłostradzie 830 piratów. Każdy zapłaci po 300–400 zł mandatu. Dostaje też punkty karne.

Duży ruch samochodów odbija się na frekwencji w modnych klubach jak Cud nad Wisłą czy Nowe Życie.

– Przychodzi mniej ludzi, bo przestaliśmy być oazą spokoju – mówi Przemek Dziubłowski, współwłaściciel Cudu. Dodaje, że wnioskował o ustawienie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w pobliżu klubu, ale nie zgodził się na to miejski inżynier ruchu.

LINK

sqrt9 - 23 Wrzesień 2012, 10:55

To znaczy, że ustawili na +31 :idea:
piotreg - 23 Wrzesień 2012, 19:39

W Warszawie próg litości zawsze był wyższy niż średnia krajowa na polskiej ziemi.
sqrt9 - 24 Wrzesień 2012, 22:05

Tam strach więcej niż 50 km/h jechać, pasy ruchu są bardzo wąskie, poza tym za Centrum Nauki Kopernik znajduje się przejście dla pieszych.
piotreg - 24 Wrzesień 2012, 22:07

sqrt9 napisał/a:
(...) poza tym za Centrum Nauki Kopernik znajduje się przejście dla pieszych.

Ten argument niewielu Warszawiaków przekonuje. :neutral: Gdyby nie codziennie kontrole prędkości 90% Warszawiaków jechałoby tam w okolicach 100-130 km/h.

elektro - 5 Październik 2012, 19:23

Na Puławskiej zauważyłem postawione znaki <FR> z tabliczką 200 lub 300m.

Pozdrawiam

lukaszr - 8 Październik 2012, 09:12

piotreg napisał/a:
Ten argument niewielu Warszawiaków przekonuje. :neutral: Gdyby nie codziennie kontrole prędkości 90% Warszawiaków jechałoby tam w okolicach 100-130 km/h.

Nie przesadzaj - nie róbcie z Warszawiaków największych piratów drogowych. Tak jakby we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku czy innym większym mieście nie było takich kierowców. Po prostu z racji tego, że jest to Stolica Polski mówi się o tym szczególnie często.

Tamte rejony wcale nie skłaniają do szybkiej jazdy - wręcz przeciwnie.

piotreg - 8 Październik 2012, 10:43

Jeździłem po wielu miastach w Polsce...

Np. w takim Wrocławiu... jest korek, wszyscy stoją :!: Jedni zadowoleni z życia, inni z pianą na ustach. A co w takiej sytuacji dzieje się w Twoim mieście :?: Jeden korek objeżdża jadąc pod prąd, inny po chodniku, następny trawnikiem etc.

We Wrocławiu ul. Legnicką (3. pasmowa jezdnia, ogr. (50) ) jedzie sobie 10. aut - 1. leci 100km/h i więcej, 2. leci w przedziale 80-90km/h, następnych dwóch w przedziale 70-80km/h, a pozostałych 5. leci zgodnie z przepisami...
A co na to Warszawka? Puławską (ogr. (50) ) też jedzie 10. aut - 8. jedzie z prędkością 120km/h i więcej, 1. jedzie z prędkością 100-120km/h, 1. jedzie jak ciapek... bo to motorower :lol:

lukaszr - 9 Październik 2012, 15:29

piotreg napisał/a:
Np. w takim Wrocławiu... jest korek, wszyscy stoją :!: Jedni zadowoleni z życia, inni z pianą na ustach. A co w takiej sytuacji dzieje się w Twoim mieście :?: Jeden korek objeżdża jadąc pod prąd, inny po chodniku, następny trawnikiem etc.

Po pierwsze - to nie moje miasto.
Po drugie - jakie Ty masz szczęście - ja to przez kilka lat nie trafiłem żeby ktoś jechał pod prąd, po chodniku, czy nawet trawniku. Może zacznij to nagrywać albo ocknij się ze snu, bo chyba coś Ci się pomieszało.

Zresztą, ja też mogę powiedzieć, że byłem we Wrocławiu i widziałem jak 3. kierowców jechało trawnikiem, 2. zasuwało przez park, a jeszcze jeden zaparkował w poprzek na środku głównej ulicy miasta.

Cytat:
We Wrocławiu ul. Legnicką (3. pasmowa jezdnia, ogr. (50) ) jedzie sobie 10. aut - 1. leci 100km/h i więcej, 2. leci w przedziale 80-90km/h, następnych dwóch w przedziale 70-80km/h, a pozostałych 5. leci zgodnie z przepisami...
A co na to Warszawka? Puławską (ogr. (50) ) też jedzie 10. aut - 8. jedzie z prędkością 120km/h i więcej, 1. jedzie z prędkością 100-120km/h, 1. jedzie jak ciapek... bo to motorower :lol:

Tak? Byłeś, stałeś, mierzyłeś, robiłeś jakieś statystyki, czy to tylko Twoje takie wyimaginowane stwierdzenia na temat, o którym nie masz pojęcia, bo jak można mieć pojęcie o jeździe w mieście, w którym się nie mieszkało ani nie mieszka? Jakoś tyle jeżdżę i nie widziałem, tego, co Ty będąc tu przejazdem. Ciekawe to, co napisałeś, aczkolwiek ująłbym to inaczej: to zwykłe pier... olenie.

Nie bronię kierowców z Warszawy, a bardzo często wręcz przeciwnie - jadę po nich ostro, ale tak samo zachowują się kierowcy z innych miast tyle, że to na Warszawiaków zawsze się zwraca uwagę szczególnie. Poza tym to, że występują pewne sytuacje nietypowe dla innych miast, to nie znaczy, że należy przesadzać z osądami, iść w kierunku skrajności oraz absurdów i maksymalizować ich.

piotreg - 10 Październik 2012, 10:06

Uznałem za stosowne okopać się i wywiesić białą chorągiew. Bo Ty nigdy nie będziesz obiektywny, gdyż w Twoich żyłach płynie warszawska krew :grin:
lukaszr - 10 Październik 2012, 13:10

piotreg napisał/a:
Bo Ty nigdy nie będziesz obiektywny, gdyż w Twoich żyłach płynie warszawska krew :grin:


Nie płynie, a będę tak reagował na każde takie brednie.

P.S. Ukłony dla małżonki.

radi - 10 Październik 2012, 17:09

Musze poprzeć kol. lukaszr - też mnie dziwi ten radykalizm - 130 objazdem? Bez przesady - nawet prostą drogą w funkcjonującym tunelu Wisłostrady, średnia V to myślę około 80-90km/h, z rzadka zdarzają się ci ze wskazówką mocniej w prawo. Tym bardziej, że ruch na tych drogach jest spory i jest mocne zagęszczenie. I tak kierowcy głównie wykazują się niezwykłą precyzją we wzajemnym siedzeniu na ogonach i "lataniem zespołowym" zderzak w zderzak ;)

Puławska to inna inszość - tam powinno być też dozwolone co najmniej 70km/h, z ewentualnymi ograniczeniami w bardziej newralgicznych miejscach. I w ogóle powinno się ją zmodernizować i wprowadzić bezkolizyjność. Niech by to chociaż wyglądało jak drodze K-7 w Łomiankach... "wyjazdowy" charakter Puławskiej jest niemalże taki sam.

Ogólnie wiadomo - duże miasto, tam gdzie droga przelotowa, duży ruch, sporo pojazdów - zawsze wiadomo, że się częściej okiem wychwyci widok jakiegoś niedoszłego rajdowcy. Tym bardziej, że tam się często stoi na światłach i niektórym puszczają zawory. Regulacja tej drogi w wielu miejscach nie współgra z jej charakterem i potokami ruchu.

Tak przy okazji i a propos Puławskiej, ciekawy link:

Cytat:
Na ulicy Puław­skiej, na odcinku 5 kilo­me­trów są trzy przej­ścia dla pie­szych ze świa­tłami zatrzy­mu­ją­cymi ruch na jedną minutę, a przez trzy minuty dające zie­lone świa­tło dla samo­cho­dów. Codzien­nie prze­jeż­dża ulicą Puław­ską około 200 tys osób (w tą i z powro­tem). Na każ­dym prze­jeź­dzie stoi się co naj­mniej minutę, bo na Puław­skiej wie­czo­rem jest czer­wona fala (stoi się na każ­dych świa­tłach), a w godzi­nach szczytu potrzeba nawet 5 zmian świa­teł, zanim się prze­je­dzie. Pomnóżmy 200 tysięcy (ludzi) razy 6 (świa­teł) razy 1 (minuta) co daje 1200000 minut, czyli 20 000 godzin. Jedna godzina to war­tość około 20 zło­tych, czyli na tych trzech świa­tłach tra­cimy dzien­nie 400 tysięcy zło­tych, a rocz­nie 150 milio­nów zło­tych. Do tego jeżeli dodamy koszt ben­zyny zuży­tej na wystar­to­wa­nie spod świa­teł, to kil­ka­set milio­nów zło­tych rocz­nie bez­sen­sow­nych strat mamy jak w banku.

Bez­sen­sow­nych strat, bo na tych przej­ściach jest jeden czło­wiek na pół godziny. Gdyby zain­sta­lo­wać w tych sygna­li­za­to­rach włącz­nik dla pie­szych, ruch byłby zatrzy­my­wany kilka razy rza­dziej. Włącz­nik taki kosz­tuje nie wię­cej niż 500 zł wraz z instalacją.

Źródełko

Fear - 15 Październik 2012, 12:06

Cytat:
Będzie więcej fotoradarów

W stolicy do końca roku przybędzie 11 urządzeń oraz 30 miejsc, w których będą łapać piratów

W Warszawie straż miejska ma cztery stacjonarne urządzenia do pomiaru prędkości. Są one ustawione na Trakcie Brzeskim przy Objazdowej, Armii Krajowej, Spacerowej i na moście Gdańskim.

Do końca października przybędzie jej aż siedem nowych urządzeń. Zostaną ustawione na Puławskiej przy ul. Kuropatwy, na Wybrzeżu Kościuszkowskim na wysokości Karowej, na Radzymińskiej przy Bystrej, Modlińskiej 250, Powstańców Śląskich 26, al. Krakowskiej w pobliżu ze skrzyżowaniem z ul. 17 Stycznia oraz ul. Górczewskiej na wysokości ul. Budy.

Nowe urządzenia będą nowoczesne. – Mają nie tylko mierzyć prędkość, ale też od razu określać rodzaj pojazdu, jaki zarejestrowały. Dane automatycznie będą spływać do naszego stanowiska dowodzenia – tłumaczy Grzegorz Staniszewski, naczelnik wydziału prewencji straży miejskiej. I dodaje, że dzięki temu strażnicy będą mogli karać kierowców nie tylko za zbyt szybką jazdę, ale też inne wykroczenia, m.in, nieuprawniony wjazd ciężarówek do miasta.

Ale to nie wszystko. Do końca roku straż miejska otrzyma cztery superfotoradary, które nie tylko łapią kierowców za przekroczenie prędkości, ale też rejestrują inne wykroczenia, np. wjazd na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. Podobne urządzenie przez kilka miesięcy było testowane na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Witosa. – Spełniło tam swoją rolę i bezpieczeństwo tam się poprawiło – zapewnia Staniszewski. Dlatego formacja kupuje kolejne takie fotoradary. Staną nie tylko na tym skrzyżowaniu, ale też na Zamienieckiej przy Ostrobramskiej, al. Niepodległości i Batorego oraz Grójeckiej i Dickensa. Wszystkie te skrzyżowania należą do najniebezpieczniejszych w mieście.

Fotoradar dla straży chcą kupić władze Wawra. – Odbyły się już wstępne rozmowy na ten temat. Zależy nam na nim, bo chcemy poprawić bezpieczeństwo – tłumaczy Adam Godusławski, wiceburmistrz Wawra. Dodaje, że fotoradar jest lepszym rozwiązaniem niż układane na drogach progi, przy których każdy kierowca musi zwolnić. – Zależy nam na zachowaniu płynnej jazdy i utrzymaniu bezpiecznej prędkości przez kierowców – tłumaczy. Jeśli dzielnica kupi urządzenie, to straż będzie miała w sumie trzy urządzenia przenośne.

Wawer już oznakował kilka ulic, m.in. Mrówczą, gdzie latem zginął 11-letni chłopiec, jako miejsca ustawiania fotoradarów – bo bez oznakowań nie można prowadzić kontroli prędkości. Takie miejsca wyznaczono też w Wilanowie oraz na Białołęce. W tej ostatniej dzielnicy kontrole prędkości mają być dokonywane na Nowodworskiej przy Odkrytej, Skarbka z Gór, Ostródzkiej oraz Polnych Kwiatów.

Znaki D-51 upoważniające do kontroli prędkości mają się też pojawić w 20 innych miejscach (ich listę publikujemy na stronie internetowej), tym samym liczba takich ulic niemal się potroi, bo dziś takie oznakowanie ustawiono jest zaledwie w ośmiu miejscach stolicy.

Propozycje ustawienia znaków D-51 "automatyczna kontrola prędkości" wraz z tabliczką "na odcinku...":

1. Al. Prymasa 1000-lecia – parking na tyłach Cmentarza Powązkowskiego, kierunek Żoliborz

2. Al. Prymasa 1000-lecia – przystanek MZA "LASEK NA KOLE 01", kierunek Ochota

3. Al. Wilanowska – w okolicy przystanku MZA "PODBIPIĘTY 01"

4. Al. Wilanowska w pobliżu dojazdu do posesji nr 43, kierunek Wilanów

5. Al. Rzeczypospolitej przy ul. Oś. Królewska - w obydwu kierunkach ruchu

6. Ul. Puławska/Poleczki kierunek Piaseczno

7. Ul. Wał Miedzeszyński – okolice posesji nr 141 – kierunek Centrum

8. Ul. Modlińska/Kanał Żerański – kierunek Legionowo

9. Ul. Modlińska/Winorośli – kierunek Centrum

10. Al. Krakowska nr 120 – kierunek Centrum

11. Ul. Solec/Pomnik Sapera – kierunek Wilanów

12. Ul. Solec naprzeciwko Pomnika Sapera – kierunek Żoliborz

13. Ul. Powsińska/Limanowskiego – kierunek Centrum

14. Al. Rodowicza-Anody – kierunek Centrum - w okolicy przystanku MZA "STRZELECKIEGO 02"

15. Ul. Marywilska – kierunek Białołęka – w pobliżu przystanku MZA "WYTWÓRNIA MAS BITUMICZNYCH 02"

16. Ul. Przyczółkowa nr 247 - kierunek Centrum

17. Ul. Wybrzeże Gdyńskie nr 2 – kierunek Łomianki

18. Ul. Wybrzeże Gdyńskie/Gwiaździsta kierunek Centrum

19. Ul. Dolina Służewiecka/Puławska kierunek Służewiec

20. Ul. Żołnierska przy skrzyżowaniu z ul. Marsa (na wysokości ul. Niepołomickiej 26)

LINK

radi - 30 Październik 2012, 22:31

Wieść niesie, że pojawił się znak D-51 na (niewymienionej na liście!) ul. Włodarzewskiej, a dziś wieczorem ustawił się tam znany biały Peugeot SM.
phonemaniac - 31 Październik 2012, 20:18

Omijając korek przy Cmentarzu Północnym, zajechaliśmy na stację Neste na ul. Jagiellońskiej (tzw. "sikunda''). Wychodząc ze stacji nastąpiła niespodzianka. Podjechała śnieżynka <SM> Warszawa (chłopaki podjechały na przerwę). Kamera była gdzieś schowana, jak twierdzą Strażnicy, zakładają ją tylko wtedy, gdy wykonują pomiary. A oto sesyjka :)
przemx - 20 Listopad 2012, 19:19

Cytat:
Straż miejska zapowiada: "Przykręcimy śrubę piratom"

- Nie trzeba obstawiać całej Warszawy fotoradarami. Wystarczy "przykręcić śrubę" na niektórych odcinkach – mówi Monika Niżniak ze straży miejskiej. I zapowiada zastawienie prawdziwych sideł na piratów drogowych. Na 500 metrowym odcinkach ulic łapać ich będą np. 3 radiowozy. Kto nie zwolni, może złapać nawet 3 mandaty.

- Mamy już plany, jeżeli chodzi o wprowadzenie kontroli kaskadowych. Będą one prowadzone na krótkich odcinkach, w określonych godzinach. Bardzo precyzyjnie określonych – tłumaczy Monika Niżniak w rozmowie z tvnwarszawa.pl.
Czym są kontrole kaskadowe? Wyobraźmy sobie Wisłostradę obok pomnika Sapera. Na 500-metrowym odcinku tej drogi straż miejska chce ustawić na przykład 3 radiowozy

W mojej ocenie chyba tak nie można. Przecież odległość fotoradaru od fotoradaru musi wynosić 500 metrów.

Link

lukaszr - 21 Listopad 2012, 15:14

przemx napisał/a:
W mojej ocenie chyba tak nie można. Przecież odległość fotoradaru od fotoradaru musi wynosić 500 metrów.

Ale oni nie chcą ustawiać na takim odcinku fotoradarów tylko radiowozy z funkcjonariuszami. Pytanie jest tylko jedno - czy Straż Miejska może używać suszarek dokładnie tak, jak to robi Policja.

piotreg - 21 Listopad 2012, 15:26

Na razie przepisy się nie zmieniły (no chyba, że się zmieniły, ale tylko w Bydgoszczy i Warszawie). :mrgreen:
radi - 21 Listopad 2012, 20:09

Cytat:
Mamy już plany, jeżeli chodzi o wprowadzenie kontroli kaskadowych. Będą one prowadzone na krótkich odcinkach, w określonych godzinach. Bardzo precyzyjnie określonych – tłumaczy Monika Niżniak w rozmowie z tvnwarszawa.pl.
Czym są kontrole kaskadowe? Wyobraźmy sobie Wisłostradę obok pomnika Sapera. Na 500-metrowym odcinku tej drogi straż miejska chce ustawić na przykład 3 radiowozy (...)

A czy w rejonie Pomnika Sapera stoi znak <FR> + dystans pomiaru?

Poza tym, strażnicy nie kompromitowaliby się już takimi komentarzami, bo co krok wychodzi zza pleców, o co tak naprawdę chodzi w wielu miejscach ich "pracy". Akurat Wisłostrada przy pomniku nie jest jakimś szczególnie niebezpiecznym miejscem, nie ma tam skrzyżowań, a jedyne przejście dla pieszych prowadzi tunelem pod jezdniami. To jest normalna zdrowa przelotówka. Takie plany w stosunku do miejsc jak to, to ewidentna kosiarka do kasy.

Myślę, że społeczność miejska jest w stanie wskazać wiele bardziej niebezpiecznych miejsc z dużym ruchem pieszych, słabą widocznością i skrzyżowaniami, słowem realnie występującymi zagrożeniami. Tyle, że zaraz by się okazało, że w takim miejscu wcale nie jest łatwo nałapać wielu "spektakularnych rekordzistów". Z prostego powodu, ruch nie jest w nich tak płynny, żeby wszyscy równo szli pod szkło. I po kilku godzinach stania utarg byłby nie taki pewny i pokaźny.

piotreg - 22 Listopad 2012, 08:11

radi napisał/a:
Myślę, że społeczność miejska jest w stanie wskazać wiele bardziej niebezpiecznych miejsc z dużym ruchem pieszych, słabą widocznością i skrzyżowaniami, słowem realnie występującymi zagrożeniami.

:good: :cool:

phonemaniac - 25 Listopad 2012, 22:35

Na Puławskiej (tuż za skrzyżowaniem z ul. Kajakową w kierunku Wyścigów), postawiono znak D-51 z pomiarem na odcinku 300m.
phonemaniac - 27 Listopad 2012, 08:39

Cytat:
Kontrole kaskadowe batem na warszawskich piratów?

Jest ich dużo, a będzie jeszcze więcej. Warszawa zamówiła kolejnych kilkadziesiąt znaków informujących o fotoradarach. Do końca roku stolica będzie nimi naszpikowana. Powód? Strażnicy miejscy ze stolicy jako pierwsi w Polsce wprowadzają tak zwane kontrole kaskadowe. Na początek w dwudziestu miejscach.


Na czym polegają kontrole kaskadowe? - Kierowca będzie musiał przejść przez sito, przynajmniej trzykrotną kontrolę - tłumaczy Monika Niżniak ze stołecznej straży miejskiej.

Zasada jest bardzo prosta: na krótkim odcinku drogi, co kilkaset metrów ustawione będą trzy radiowozy straży miejskiej wyposażonej w fotoradary. Możliwe jest więc, że pędzący pirat na tym krótkim odcinku zarobi nawet trzy mandaty.

Podpatrzone u policjantów

Kaskadowe kontrole strażnicy podpatrzyli u policjantów, którzy od lat prowadzą je w całym kraju. Tuż po nich część kierowców już nie usiadła za kierownicą.

- Byli też tacy rekordziści, którzy po przejechaniu kilkunastu kilometrów przekraczali liczbę 24 punktów karnych i tracili prawo jazdy - opowiada Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji.

Po mieście tylko wolno

Na razie przyspieszają zmiany przy drogach. Na odcinkach, gdzie strażnicy jeden za drugim wyłapywać będą przekraczających prędkość, staną znaki informujące o kontroli. Fotoradary w kilku miejscach nie powinny więc kierowców zaskoczyć.

Straż miejska liczy, że wreszcie uda się przekonać kierowców, że po mieście wolno jeździć tylko wolno.

Video

przemx - 27 Listopad 2012, 15:14

Nadal będę twierdził, że pokazane w materiale 300 metrów od fotoradaru do fotoradaru jest nielegalne. W terenie zabudowanym ta odległość to minimum 500 metrów.
radi - 28 Listopad 2012, 20:01

No proszę, najpierw Pani rzecznik <SM> pisała sobie o Wisłostradzie przy pomniku Sapera,
a teraz czytam coś takiego:

Cytat:
Ważnym czynnikiem jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, stąd, typując odcinki dróg, brano pod uwagę występowanie przejść dla pieszych pozbawionych sygnalizacji świetlnej - tłumaczy Niżniak.

No to wiele wyjaśnia. Przy pomniku Sapera jest przejście pozbawione sygnalizacji świetlnej. A że prowadzi w tunelu pod obiema jezdniami to już drobiazg. :facepalm:

Cytat:
Kaskadowe naginanie prawa? "To tylko nowa taktyka"

Strażnicy miejscy, wprowadzając kontrole kaskadowe, naginają prawo? Część kierowców uważa, że tak. Mundurowi na zarzut reagują nerwowo, ale zapewniają: - Nie przekraczamy naszych uprawnień.

O nowej metodzie kontroli kierowców straż miejska poinformowała kilka dni temu. - Zamierzamy "przykręcić śrubę" piratom - zapowiedzieli mundurowi.

W Internecie zawrzało. Niektórzy kierowcy ostro skrytykowali metodę polegającą na ustawianiu kilku radarów na krótkich odcinkach. Zarzucając strażnikom, że jest to niezgodne z prawem.

Funkcjonariusze stanowczo temu zaprzeczają. - Kontrole kaskadowe niczym nie różnią się od prowadzonych dziś kontroli, poza tym, że na dłuższym, prawidłowo oznakowanym znakiem D-51, odcinku drogi będą prowadzone co kilkaset metrów przez nie jeden, a np. trzy radiowozy z wmontowanymi fotoradarami – tłumaczy Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

I dodaje: - Straż miejska, prowadząc kontrole z wykorzystaniem fotoradarów, stosuje się do zapisów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym oraz właściwego rozporządzenia Ministra Infrastruktury.

Nowa taktyka zgodna z prawem

Na potwierdzenie swoich słów rzeczniczka przytacza poszczególne artykuły.

Jednym z nich jest art. 129b ust. 3 pkt. 3 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym mówiący o tym, że:

Strażnicy w ramach wykonywania kontroli ruchu drogowego są upoważnieni do używania urządzeń rejestrujących, z tym że w przypadku używania urządzenia zainstalowanego w pojeździe w czasie pracy urządzenia pojazd nie może znajdować się w ruchu.

Zgodnie zaś z art. 129b ust. 4 straż prowadząc kontrole z wykorzystaniem urządzeń przenośnych lub zainstalowanych w pojazdach musi ustalić miejsce i czas kontroli z właściwym terytorialnie komendantem powiatowym (miejskim) policji.

Jak powinno wyglądać oznakowanie kontroli, zapisane jest w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury.

Znak D-51 „automatyczna kontrola prędkości” stosuje się w celu poinformowania kierujących pojazdami o lokalizacji urządzeń rejestrujących działających samoczynnie, kontrolujących i rejestrujących prędkość ruchu pojazdów. – Dotyczy to wszystkich urządzeń, również tych, które zamontowane są w samochodzie - tłumaczy Niżniak.

I dodaje: - Przy każdym znaku umieszczona jest tabliczka określająca, na jakiej długości danego odcinka drogi będzie prowadzona kontrola. Kierujący pojazdem będzie więc posiadał pełną wiedzę o prowadzeniu przez straż kontroli – dodaje.

Jak zapewnia straż miejska, prowadzenie kontroli i rejestracji wykroczeń popełnianych przez kierujących pojazdami, rozpoczyna dopiero po spełnieniu opisanych warunków.

- To jest jedynie nowa taktyka działania, która w naszej ocenie będzie skuteczną metodą na podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach – podsumowuje rzeczniczka.

Na tym polegają kontrole kaskadowe

Zgodnie z zapowiedziami, kontrole kaskadowe będą prowadzone na konkretnych odcinkach, w ściśle określonych godzinach.

- Ważnym czynnikiem jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, stąd, typując odcinki dróg, brano pod uwagę występowanie przejść dla pieszych pozbawionych sygnalizacji świetlnej - tłumaczy Niżniak. - Lokalizacje będą zmieniane tak, aby obejmować kontrolami większe obszary stołecznych ulic - dodaje.

Nowa metoda straży miejskiej polegać będzie na ustawieniu nie jednego, a kilku radiowozów na odcinku kilkuset metrów. W ten sposób kierowca, który będzie łamał przepisy ruchu drogowego, może dostać aż trzy mandaty.

Link

jojo - 30 Listopad 2012, 09:39

Yy, że tak głupio zapytam - to można tak karać kilka razy za to samo wykroczenie, popełnione z grubsza w tym samym miejscu i czasie?
piotreg - 30 Listopad 2012, 11:15

W przypadku kaskady nie ma mowy o tym samym czasie i miejscu. :evil:
jojo - 30 Listopad 2012, 11:43

Ok, wiadomo, że nie może być absolutnie dokładnie to samo miejsce/czas, bo wtedy to fotosy musiałyby stać w wieży, jeden nad drugim. :grin:
Nie mniej jednak, mam wrażenie, że jeśli przez 2km ograniczenia (40) jadę bez żadnego zatrzymania 60km/h to popełniam jedno wykroczenie, a nie tyle wykroczeń, ile stoi fotoradarów na danym odcinku. Poza tym do tej pory w kaskadach występowały chyba tylko suszarki, które od razu zatrzymują delikwenta - to trochę zmienia postać rzeczy. Brzmi to tak absurdalnie, że aż się sam sobie dziwię, że się w ogóle nad tym zastanawiam. :facepalm: :grin: No ale ok, jeśli faktycznie takie jest prawo to przyjmuję do wiadomości z uśmiechem na ustach. :mrgreen:

piotreg - 30 Listopad 2012, 11:47

A w tym przypadku masz oznakowane znakiem D-51 odcinki pomiarowe.
jojo - 30 Listopad 2012, 11:53

Aaa, że też nie wpadłem. :facepalm: Więc pewnie odcinki z ograniczeniem też osobno oznakowane.
piotreg - 30 Listopad 2012, 11:55

Innej opcji nie ma. Masz np. na długiej ulicy 3. odcinki pomiarowe o dł. 200m każdy. Wtedy mogą Cię rozliczyć na każdym z nich.
przemx - 4 Grudzień 2012, 15:12

W związku z tym, że Gazeta.pl pokusiła się o zapytanie kilku prawników o kontrole kaskadowe, publikuje co w nich możemy przeczytać:

Cytat:
Kontrole kaskadowe straży: prawnicy mają wątpliwości

[...]

Jednak prawnicy, z którymi rozmawialiśmy, nie są już tego tak pewni. - Mam wątpliwości co do interpretacji przedstawionej przez straż miejską, bo tak naprawdę diabeł tkwi w szczegółach. Prawo wykroczeń co prawda nie przewiduje tzw. czynu ciągłego, ale wydaje się, że można tu mówić o tzw. wykroczeniu trwałym. Polega ono na tym, że kierowca przekraczający ograniczenie prędkości wchodzi w stan sprzeczności z prawem, czyli jedzie za szybko. I dopóki nie wyjdzie z tego stanu, to trwa jedno wykroczenie - mówi Adam Jasiński, prawnik, specjalista ds. ruchu drogowego, który pracuje m.in. dla Sejmu. I podaje przykład: - Jeśli policyjny radiowóz wyposażony w wideoradar jedzie za kierowcą, to po jego zatrzymaniu karze go przecież tylko za jedno wykroczenie (chyba że poza przekroczeniem limitu prędkości ujawniono też inne). Mimo że czasem taki pościg trwa kilka minut. Nie zawsze bowiem warunki na drodze pozwalają od razu zatrzymać jego sprawcę. W pełni popieram starania wszystkich służb mundurowych, które zmierzają do poprawy bezpieczeństwa na drogach, ale tylko w granicach prawa i zdrowego rozsądku. Kierowcom z kolei radzę - i mówię to przy każdej okazji - że w razie wątpliwości mogą odmówić przyjęcia mandatu. Wtedy sprawę zbada sąd - mówi Adam Jasiński.

Sytuację komplikuje fakt, że policjanci mają obowiązek jak najszybciej zatrzymać sprawcę wykroczenia, tymczasem strażnicy nie mogą go zatrzymać wcale.

Z kolei mec. Jakub Wende, adwokat specjalizujący się w sprawach karnych dotyczących ruchu drogowego, widzi to jeszcze inaczej. - Jeśli spełnione są wszystkie wytyczne zapisane w rozporządzeniu o prowadzeniu kontroli, czyli m.in. oznakowanie i zachowanie wymaganych odstępów między kolejnymi fotoradarami, to nie widzę przeszkód, by takie fotoradary stawiać. Wydaje się jednak, że w sytuacji, gdy kierowca zostanie trzykrotnie sfotografowany, powinien być ukarany w myśl artykułu, który mówi o zbiegu wykroczeń - podkreśla mec. Wende. W praktyce mogłoby to więc wyglądać tak, że kierowca, który np. trzykrotnie zasłużył na 300-złotowy mandat, dostałby tylko jeden, ale za to najsurowszy - 500 zł.

Jakub Wende zastrzega, że jego opinia oparta jest jedynie na szybkim przeglądzie przepisów, bo do tej pory nie miał do czynienia z taką sytuacją w praktyce. - Nie umiem jednak odpowiedzieć, jak w takiej sytuacji naliczane byłyby punkty karne. Jestem bardzo ciekawy, jak do takich spraw będą podchodzić sądy - dodaje.

Link

Nie wrzucałem wypowiedzi pani rzecznik <SM> . Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi tego za złe, że wypowiedzi tak ładnej pani nie opublikowałem :)

lukaszr - 4 Grudzień 2012, 15:28

przemx napisał/a:
Nie wrzucałem wypowiedzi pani rzecznik <SM> . Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi tego za złe, że wypowiedzi tak ładnej pani nie opublikowałem :)

Ładnej? Chyba lekko przesadziłeś.

jojo - 4 Grudzień 2012, 16:47

przemx napisał/a:
Nie wrzucałem wypowiedzi pani rzecznik <SM> . Mam nadzieję, że nikt nie będzie miał mi tego za złe, że wypowiedzi tak ładnej pani nie opublikowałem :)

Jak jest ładna to po co publikować wypowiedź. :mrgreen:

phonemaniac - 19 Grudzień 2012, 20:40

Na Sobieskiego, za skrzyżowaniem z ul. Kostrzewskiego, stoi znak D-51 z oznaczeniem odcinka pomiarowego na odległości 600m (najprawdopodobniej jest to sprawdzenie BUS Pasa).
Qbek - 18 Styczeń 2013, 00:04

Dzisiaj <SM> ok. godz. 20-tej waliła na Poznańskiej w stronę Pyrlandii, na wysokości Selgrosa. Valenty dał radę z ok. 200m :twisted:
piotreg - 23 Styczeń 2013, 18:26

phonemaniac napisał/a:
Na Sobieskiego, za skrzyżowaniem z ul. Kostrzewskiego, stoi znak D-51 z oznaczeniem odcinka pomiarowego na odległości 600m (najprawdopodobniej jest to sprawdzenie BUS Pasa).

W którym kierunku :?: Do centrum :?: :o

phonemaniac - 23 Styczeń 2013, 19:23

W kierunku Wilanowa.
piotreg - 23 Styczeń 2013, 19:35

Czyli do strony centrum :?: :o
phonemaniac - 23 Styczeń 2013, 19:53

Nie, znak jest ustawiony na nitce jadąc od centrum w kierunku Wilanowa.
g1kowal - 1 Luty 2013, 21:29

Dzisiaj wracając z Marek ul. Radzymińską mijałem <SM> w Peugeocie Partnerze, nr rej. WI 7681C. Panowie zafundowali "podwójne strzyżenie" dla kierowców jadących w stronę centrum. Panowie na bezczelnego ustawili się na wysokości "szafy" z <FR> (ustawionej na najazd) i robili fotki na odjazd.

Zanim chwyciłem za "toster" zdążyłem zrobić kiepską fotkę z odjazdu :wink:


andrzej59 - 1 Luty 2013, 22:16

A był <FR> "Na odcinku... m" :?:
g1kowal - 1 Luty 2013, 22:20

Nie, tam jest tylko znak D-51 bez "Na odcinku... m".
andrzej59 - 1 Luty 2013, 22:39

Czyli focili nielegalnie :cool:
g1kowal - 1 Luty 2013, 22:43

Stali dokładnie na wysokości "szafy", tyle że na poboczu (na zdjęciu zresztą widać). Czekali na tych, którzy po minięciu <FR> dają w rurę.
piotreg - 2 Luty 2013, 13:23

A może przybieżeli oni coś pogrzebać w "szafie" :?: :o
Bo jeśli oni tam zrobili jakąkolwiek fotkę, to może być z tego taaaaaka afera :!:

Qbek - 2 Luty 2013, 16:19

Tak na zdrowy rozsądek... jaki jest sens stać i focić przy maszcie, na widok którego większość i tak zwalnia? Było zapewne tak jak pisze piotreg, czyli grzebali coś w stacjonarnym.
g1kowal - 2 Luty 2013, 17:34

1. Równiutko z masztem (na jego wysokości, na poboczu) stało w/w auto <SM> (mam pamięć do nr rej.), na którego przodzie znajduje się <FR> .
2. Z moich informacji to <SM> w Warszawie (w w/w aucie siedzieli dwaj strażnicy), nie grzebali w masztach. Robi to tylko firma LIFOR tak, jak na filmiku z linku poniżej (końcówka filmiku przedstawia "szafy" na Modlińskiej) ->> LINK
3. <SM> "straszyła", że będzie focić kierowców, którzy zwalniają tylko przed samym słupem, a później "ile fabryka dała". Więc może próbowali ile osób złapią na odjeździe (przepraszam gdybanie). Znak zawsze można zmienić przy odpowiednim uzasadnieniu.

Tyle z mojej strony :wink:

Qbek - 2 Luty 2013, 20:23

Ile przyspieszysz na odcinku 10-15 metrów? 100 m to już rozumiem.
piotreg - 3 Luty 2013, 12:43

Ale w tamtym miejscu "szafa" - chyba - rozlicza tylko tych, którzy cisną w przeciwną stronę :o
Odjeżdżający się raczej nie załapią na sesję z "szafy grającej" :?: :o Więc w takiej syt. pomiar <SM> mógłby mieć sens :o

piotreg - 9 Luty 2013, 17:35

g1kowal napisał/a:
Dzisiaj wracając z Marek ul. Radzymińską mijałem <SM> w Peugeocie Partnerze, nr rej. WI 7681C. Panowie zafundowali "podwójne strzyżenie" dla kierowców jadących w stronę centrum. Panowie na bezczelnego ustawili się na wysokości "szafy" z <FR> (ustawionej na najazd) i robili fotki na odjazd.

Zanim chwyciłem za "toster" zdążyłem zrobić kiepską fotkę z odjazdu :wink:

Maszt celuje w jadących do Marek :?: :o

g1kowal - 9 Luty 2013, 19:03

piotreg napisał/a:
Maszt celuje w jadących do Marek :?: :o

Tamtego dnia celował w jadących do centrum.

piotreg - 9 Luty 2013, 19:38

Przenośny też do centrum :?: To się - Panie - kupy nie trzyma.
g1kowal - 9 Luty 2013, 20:00

Wiem, ale co oni kombinowali tam tym autem, to by trzeba było ich zapytać. Tak naprawdę to jak jechałem przed 11 do Marek auta nie było, a "szafa" łapała tych do Centrum, po 1,5 godz. jak wracałem to moją uwagę zwrócił właśnie Peugeot (zapamiętałem część nr rej. tj. 7681), a na "szafę" już nie patrzyłem. Ale na tym kiepskim zdjęciu chyba stoi dalej tak samo.
sqrt9 - 10 Luty 2013, 16:37

Jedno miejsce, ten sam czas i dwa zdjęcia :grin:
piotreg - 10 Luty 2013, 20:23

Nie ma innej opcji - musieli coś grzebać przy "szafie".
matek001 - 10 Luty 2013, 23:41

Przejeżdżam tamtędy codziennie praktycznie po kilka razy i maszt od długiego już czasu nie był obracany i cały czas "kasuje" jadących do centrum.
g1kowal - 5 Marzec 2013, 21:44

Dzisiaj objazd mojej okolicy czyli Białołęka/Tarchomin i osławiona ul. Odkryta na której "kasował" kiedyś ostro Peugeot <SM> z AD9.

1. Odcinek 500m., pomiędzy ul. Mehoffera, a uliczką dojazdową w kierunku ul. Światowida.

Kierunek Nowodwory:



Kierunek Mehoffera/Świderska:



2. Odcinek 800m., pomiędzy ul. Hanki Ordonówny a ul. Dzierzgońską.

Kierunek Dzierzgońska:



Ponowienie znaku po 300m. przy ul. Barei:



Kierunek Hanki Ordonówny/Mehoffera:



Znaki jak na razie od dłuższego czasu tylko straszą, ale kto wie - może w końcu <SM> rozstawi tam swój stragan. :wink:

delpiero - 11 Marzec 2013, 16:37


Źródło: www.youtube.com

elektro - 21 Marzec 2013, 18:59

Nie mogę sobie przypomnieć żeby były tam tabliczki <FR> z odcinkiem pomiarowym.
phonemaniac - 25 Marzec 2013, 13:49

Cytat:
Radar łapie kierowców, a strażnicy śpią, czytają gazetę

Czytają gazetę albo śpią - mówi nasz czytelnik niemal codziennie obserwujący strażników miejskich, którzy na ul. Grochowskiej robią zdjęcia kierowcom.


Pojazd straży miejskiej stoi w pobliżu skrzyżowania Grochowskiej z Gocławską. W samochodzie siedzi dwóch strażników. Wykroczenia rejestruje kamera umieszczona za szybą pojazdu. - Strażnicy właściwie nie mają nic do roboty. Przyjrzałem się więc dokładnie, jak spędzają czas. Jest kilka konfiguracji. Pan na siedzeniu pasażera śpi, drugi czyta gazetę lub na odwrót. Albo obaj coś czytają. Albo obaj drzemią. Albo rozmawiają ze sobą, albo patrzą się przed siebie - opowiada czytelnik "Gazety".

Zwraca uwagę, że strażnicy stoją w miejscu, gdzie jest dużo świateł z rzędu, trzeba się zatrzymywać przed kolejnymi skrzyżowaniami, trudno się więc rozpędzić. - Dwóch ludzi siedzi bezczynnie. Nie jeżdżą w tym czasie na interwencje, nie mają właściwie nic do roboty, poza podjechaniem w wyznaczone miejsce i odjechaniem stamtąd. Jeśli już, to wystarczyłaby przecież jedna osoba - uważa.

- To taki sam patrol, jak każdy inny - odpowiada Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej. - A Polska to nie Stany Zjednoczone, gdzie patrole mogą być jednoosobowe.

Według niej strażnicy z fotoradarem nie spędzają wcale całego dnia w jednym miejscu. - To patrole rotacyjne. Postoją godzinę albo dwie w jednej lokalizacji, a potem przenoszą się w inną - wyjaśnia Monika Niżniak. - Prowadzimy kontrole, używając przenośnych urządzeń, żeby nie stawiać masztów fotoradarowych w całym mieście. Mijałoby się to z celem. W niektórych rejonach natężenie wykroczeń następuje bowiem tylko o pewnych wybranych porach. I właśnie w tych porach ustawiają się tam strażnicy.

Dodaje, że na wybór miejsca wpływa "nie tylko statystyka zdarzeń drogowych". Straż dostaje dane o wypadkach i kolizjach od policji i Zarządu Dróg Miejskich, ale sama sprawdza, gdzie kierowcy często przekraczają prędkość, i tam ustawia fotoradary.

Takich miejsc jest w Warszawie 11, każde musi być oznaczone znakiem D-51 informującym o możliwej kontroli prędkości.

Ruszają kontrole kaskadowe

Jeszcze jesienią straż miejska zapowiadała prowadzenie kontroli kaskadowych. Polegać one będą na tym, że na jednym odcinku ulicy staną dwa albo nawet trzy fotoradary. Jeśli każdy zrobi zdjęcie kierowcy jadącemu zbyt szybko, dostanie on trzy mandaty; po jednej jeździe może nawet stracić prawo jazdy. Kontrole budziły ogromne kontrowersje, jak dotąd nie zostały wprowadzone. Czyżby straż wycofała się z pomysłu?

- Zaczną się, gdy tylko ZDM ustawi znaki - odpowiada Monika Niżniak.

Czyli kiedy?

- Właśnie zaczęliśmy ich montaż - odpowiada Karolina Gałecka z ZDM. - Łącznie postawimy 40 znaków w 19 lokalizacjach. Pierwsze stoją już w al. Prymasa Tysiąclecia. Montaż wszystkich powinien zakończyć się jeszcze przed świętami. Potem przyjdzie czas na odbiory.

LINK

abram16 - 25 Marzec 2013, 14:03

Dzisiaj jadąc Al. Prymasa 1000-lecia w kierunku Marek zauważyłem nowy znak D-51 "na odcinku 300m" przed tzw. zakrętami przed ul. Powązkowską. Doszła więc jeszcze jedna miejscówka możliwej kontroli radarowej.
g1kowal - 25 Marzec 2013, 14:32

Miejscówka "stara i znana" - pewnie chodzi o parking przy Powązkach Wojskowych, a w drugą stronę będzie Lasek na Kole (a dokładnie przystanek ZTM). Tyle tylko, że w końcu legalnie <SM> może tam rozstawić swój stragan.
g1kowal - 25 Marzec 2013, 19:44

Okazało się, że po ostatnim weekendzie znaki <FR> "na odcinku..." wyrosły w Wawie jak "grzyby po deszczu".
Dzisiaj jechałem do miasta i oprócz miejsca, które opisał abram16, <SM> może znowu "focić" na:
1. Wisłostrada, kierunek centrum (na wysokości zjazdu na ul. Gwiaździstą). <FR> "Na odcinku 500 m".
2. Modlińska, kierunek Legionowo (wiadukt nad Kanałem Żerańskim). <FR> "Na odcinku 500 m" (od końca wzniesienia do skrzyżowania przy "Mack'u").
Jak w drugą stronę w w/w miejscach zobaczę jutro i postaram się zrobić zdjęcia.

scar - 25 Marzec 2013, 20:04


abram16 - 26 Marzec 2013, 18:22

To ja jeszcze dzisiaj dodam: Wisłostrada w kierunku Gdańska naprzeciwko Pomnika Sapera, też postawiono D-51 "na odcinku..."
scar - 26 Marzec 2013, 19:24

Wczoraj dawałem tu artykuł + link o ilości i planach instalacji nowych tablic <FR> dla <SM> ,
samo zdjęcie jest z kosmosu i nic nie wnosi.

g1kowal - 26 Marzec 2013, 20:03

Dzisiejszy przejazd i zdjęcia z auta (niestety w wielu z tych miejsc nie ma się gdzie zatrzymać).

Ul. Modlińska, kierunek Legionowo (wiadukt nad Kanałem Żerańskim). <FR> "Na odcinku 500 m". Ogr. (60) . W tym samym miejscu w kierunku centrum znaku na razie nie ma.



Wisłostrada, kierunek centrum (na wysokości zjazdu na ul. Gwiaździstą). <FR> "Na odcinku 500 m". Ogr. (80) . W tym samym miejscu w kierunku na Gdańsk znaku nie zauważyłem.



Al. Prymasa Tysiąclecia, w kierunku ul. Górczewskiej (na wysokości Lasku na Kole). <FR> "Na odcinku 300 m".



Al. Prymasa Tysiąclecia, w kierunku Al. Armii Krajowej (na wysokości parkingu przy Powązkach Wojskowych oraz zjazdu w kierunku na A2). <FR> "Na odcinku 300 m".


piotreg - 27 Marzec 2013, 08:48

scar napisał/a:
Wczoraj dawałem tu artykuł + link o ilości i planach instalacji nowych tablic <FR> dla <SM> ,
samo zdjęcie jest z kosmosu i nic nie wnosi.

Artykuł wrzucił phone 4. posty wyżej.

matek001 - 27 Marzec 2013, 23:08

Aleja Krakowska, kawałek za 1. Sierpnia w stronę centrum pojawiły się znaki D-51 <FR> , informujące o możliwości kontroli na odcinku 300 metrów.
g1kowal - 28 Marzec 2013, 18:06

Ul. Modlińska, kierunek centrum (przed <FR> stacjonarnym). D-51 - <FR> "Na odcinku 400 m".



"Kwiatek" niesamowity. :facepalm: W oddali widać tablice ostrzegawcze "szafy".

phonemaniac - 30 Marzec 2013, 12:48

Wczoraj zauważyłem, że na ul. Powsińskiej (w okolicy skrzyżowania z Limanowskiego), jadąc w kierunku Gdańska, postawiono znaki D-51 z informacją o odcinku pomiarowym o długości 100 m.
piotreg - 30 Marzec 2013, 12:50

Piszcie też, które ulice są do zdjęcia z mapy, czyli nieoznakowane znakiem D-51.
g1kowal - 30 Marzec 2013, 20:50

Odnośnie zdjęcia Peugeota <SM> parę postów wyżej.
Stoją na ul. Grochowskiej 301/305, kierunek Rondo Wiatraczna (na wysokości Regionalnej Dyrekcji Lasów, przed skrzyżowaniem z ul. Terespolską).
D-51 - <FR> "Na odcinku..." stoi pewnie za skrzyżowaniem z ul. Gocławską. Jak będę w pobliżu to sprawdzę dokładnie.

g1kowal - 31 Marzec 2013, 19:17

Dzisiaj objechałem Wisłostradę wraz z ul. Czerniakowską (od Mostu Skłodowskiej-Curii do Trasy Siekierkowskiej) w obie strony.

Żeby uporządkować, to nowe znaki D-51 - <FR> "Na odcinku..." postawili w miejscach:

1) Wisłostrada (Wybrzeże Gdyńskie), kierunek centrum (przed zjazdem na ul. Gwiaździstą). "Na odcinku 500 m".
2) Wisłostrada (Wybrzeże Gdyńskie), kierunek Gdańsk (przed Mostem Gdańskim/prawdopodobne miejsce pomiaru: pod mostem lub w zatoczce naprzeciwko Cytadeli). "Na odcinku 400 m".
3) Wisłostrada (Solec), kierunek Trasa Łazienkowska (od skrzyżowania z ul. Wilanowską/prawdopodobne miejsce pomiaru: przejście podziemne na wysokości Pomnika Sapera). "Na odcinku 300 m".
4) Wisłostrada (Solec), kierunek Gdańsk (za zjazdem z Trasy Łazienkowskiej/prawdopodobne miejsce pomiaru j/w). "Na odcinku 250 m".

Do tego dochodzą wcześniejsze znaki na objeździe tunelu w obie strony.
Zdjęć nie robiłem z uwagi na pogodę. :grin:

Jak dla mnie do zdjęcia z mapy są:
Cytat:
- Wisłostrada:
1) na wysokości UKSW
2) pod Mostem Poniatowskiego, jadąc w kierunku Gdańska
3) przed ul. Szwoleżerów
- ul. Czerniakowska, przy skrzyżowaniu z ul. Zaruskiego, jadąc w kierunku mostu Łazienkowskiego
- ul. Czerniakowska, na wysokości stacji Orlen, jadąc w kierunku Sadyby
- ul. Gagarina, przy skrzyżowaniu z ul. Iwicką, w obie strony, ogr. 40 km/h

piotreg - 1 Kwiecień 2013, 18:24

Dzięki za info. Czekam na kolejne, na bieżąco będę czyścił co zbędne i dodawał nowości.
scar - 1 Kwiecień 2013, 20:24

Kolejny znak <FR> : Krakowska, w stronę centrum, na wysokości 1-go Sierpnia.
g1kowal - 2 Kwiecień 2013, 19:42

Dzisiaj podjechałem na ul. Grochowską. Znak D-51- <FR> "Na odcinku 400 m", kierunek Rondo Wiatraczna (od skrzyżowania z ul. Gocławską do skrzyżowania z ul. Terespolską). Okazuje się, że <SM> stoi peugeotem za tym drzewem (ul. Grochowska 301/305) prawie codziennie. Więcej zdjęć nie ma, bo panowie zwinęli "stragan". :sad:

Edit. Do zdjęcia z mapy:
Cytat:
- ul. Odrowąża, jadąc w stronę Choszczówki

:wink:

gibalec - 3 Kwiecień 2013, 21:32

Modlińska między Auchan, a Kolalczyka na odcinku 500m. Widziałem też na Prymasa 1000-lecia na dwóch zakrętach na odcinku 300m w obydwie strony.
piotreg - 4 Kwiecień 2013, 13:30

gibalec napisał/a:
Modlińska między Auchan, a Kolalczyka na odcinku 500m.

Na mapie mam następujące miejscówki przy Modlińskiej:

Cytat:
- ul. Modlińska, wlot do miasta, jadąc od strony Jabłonnej
- ul. Modlińska, na wysokości stacji Łukoil, jadąc w kierunku Legionowa
- ul. Modlińska, na wysokości Selgrosu, jadąc w kierunku Grota
- ul. Modlińska, na wiadukcie nad kanałem Żerańskim, jadąc od strony Trachomina

Czy któraś z dostępnych na mapie miejscówek jest tożsama z podaną przez Ciebie :?: :o

gibalec napisał/a:
Widziałem też na Prymasa 1000-lecia na dwóch zakrętach na odcinku 300m w obydwie strony.

Proszę o dokładniejszy opis...

g1kowal napisał/a:
Do zdjęcia z mapy:
Cytat:
- ul. Odrowąża, jadąc w stronę Choszczówki

:good:

scar napisał/a:
Kolejny znak <FR> : Krakowska, w stronę centrum, na wysokości 1-go Sierpnia.

:good:

phonemaniac napisał/a:
Wczoraj zauważyłem, że na ul. Powsińskiej (w okolicy skrzyżowania z Limanowskiego), jadąc w kierunku Gdańska, postawiono znaki D-51 z informacją o odcinku pomiarowym o długości 100 m.

Na mapie mamy następującą miejscówkę:

Cytat:
- ul. Powsińska, tuż przed kładką dla pieszych, jadąc w kierunku Konstancina-Jeziornej, ogr. 50 km/h

Tożsama jest z tą podaną przez Ciebie :?: :o

g1kowal - 4 Kwiecień 2013, 20:48

piotreg, objechałem dzisiaj całą ul. Modlińską. Są tylko dwa miejsca pomiaru.
Oba wymieniłem wcześniej. Reasumując:

1. za wjazdem w ul. Winorośli, odcinek pomiaru przed samym <FR> stacjonarnym, jadąc w kierunku centrum.
2. za przystankiem ZTM Kanał Żerański 02 przed skrzyżowaniem z ul. Kowalczyka (McDonald's), jadąc w kierunku Legionowa.

Ten wpis z mapy: "na wysokości Selgrosu (...)" można podciągnąć pod w/w pkt. 1, ale według mnie odcinek pomiarowy jest bliżej "szafy" niż na wysokości Selgrosu. Pozostałe miejscówki można zdjąć z mapy.

Odnośnie al. Prymasa Tysiąclecia to gibalec również wymienił jedyne miejsca pomiaru, które znajdują się na tej ulicy. Oba są na mapie ale jako:

Cytat:
al. Armii Krajowej:
1) parking na wysokości Cmentarza Wojskowego na Powązkach, ogr. 60 km/h
2) jadąc w stronę dworca Zachodniego, pierwszy przystanek autobusowy za dwoma zakrętami - często stoi nieoznakowany Polonez, a przed nim fotoradar, ogr. 60 km/h

Ten przystanek autobusowy to "Lasek na Kole". Na mapie przydałoby się zmienić nazwę z al. Armii Krajowej na al. Prymasa Tysiąclecia.

Również do usunięcia z mapy:
Cytat:
ul. Płochocińska, zaraz za zwężeniem, jadąc w kierunku Nieporętu

Razem ze zdjęciami. Niestety dojechałem tylko do ul. Marywilskiej. Jak znajdę czas to przejadę się dalej.

Wracając do Peugeota <SM> i pomiaru na ul. Grochowskiej. Przejeżdżałem tam dzisiaj po 15:00. Na ich miejscówce "za drzewem" stały zaparkowane prywatne auta. Widocznie polują w godzinach porannych lub przedpołudniowych. Jak robiłem wcześniej zdjęcia było przed południem.

piotreg - 5 Kwiecień 2013, 10:12

Zamykając temat ul. Modlińskiej:

Proponuję następujący opis:

Cytat:
- ul. Modlińska, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Winorośli, jadąc w kierunku centrum
- ul. Modlińska, zaraz za MC Donaldem, jadąc w kierunku Legionowa

Może być :?: :o

Al. Armii Krajowej usunąłem z mapy i stworzyłem dwa nowe wpisy:

Cytat:
- al. Prymasa Tysiąclecia, na wysokości Cmentarza na Powązkach, jadąc w kierunku centrum
- al. Prymasa Tysiąclecia, na wysokości Cmentarza na Powązkach, jadąc od strony centrum

Co o tym sądzicie :?: :o

Dobry opis na Grochowskiej?

Cytat:
- ul. Grochowska, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Gocławską, jadąc w kierunku Ronda Wiatraczna

scar - 5 Kwiecień 2013, 11:17

piotreg napisał/a:
- al. Prymasa Tysiąclecia, na wysokości Cmentarza na Powązkach, jadąc od strony centrum
Cytat:
Co o tym sądzicie :?: :o

Proponuję:

- al. Prymasa Tysiąclecia, na moście kolejowym, jadąc od strony Centrum - nie każdy wie gdzie są Powązki, a tu ich wcale nie widać.

piotreg - 5 Kwiecień 2013, 11:33

:good:

A do centrum jest ok :?:

scar - 5 Kwiecień 2013, 11:40

piotreg napisał/a:
A do centrum jest ok :?:

Może lepsze będzie: okolice rozjazdu w kierunku Łódź/Poznań.

piotreg - 5 Kwiecień 2013, 12:40

Bardziej próbowałbym się skupić na "charakterystycznych elementach krajobrazu" w miejscu, gdzie mierzą. Zjazd można przeoczyć, miejscowy w ogóle na zjazdy nie patrzy i takie tam inne :D
abram16 - 5 Kwiecień 2013, 16:49

O to miejsca, w których stanęło prawie 40 nowych znaków:

Cytat:
Al. Prymasa 1000-lecia – parking na tyłach Cmentarza Powązkowskiego, kierunek Żoliborz;
Al. Prymasa 1000-lecia – przystanek „LASEK NA KOLE 01”, kierunek Ochota;
Al. Wilanowska – w okolicy przystanku „PODBIPIĘTY 01”;
Al. Wilanowska w pobliżu dojazdu do posesji nr 43, kierunek Wilanów;
Ul. Puławska/Poleczki kierunek Piaseczno;
Ul. Wał Miedzeszyński – okolice posesji nr 141 – kierunek centrum;
Ul. Modlińska/Kanał Żerański – kierunek Legionowo;
Ul. Modlińska/Winorośli – kierunek centrum;
Al. Krakowska nr 120 – kierunek centrum;
Ul. Solec/Pomnik Sapera – kierunek Wilanów;
Ul. Solec/Pomnika Sapera – kierunek Żoliborz;
Ul. Powsińska/Limanowskiego – kierunek centrum;
Al. Rodowicza - Anody – kierunek centrum - w okolicy przystanku „STRZELECKIEGO 02”;
Ul. Marywilska – kierunek Białołęka – w pobliżu przystanku „WYTWÓRNIA MAS BITUMICZNYCH 02”;
Ul. Przyczółkowa nr 247 - kierunek centrum;
Ul. Wybrzeże Gdyńskie nr 2 – kierunek Łomianki;
Ul. Wybrzeże Gdyńskie/Gwiaździsta kierunek centrum;
Ul. Dolina Służewiecka/Puławska kierunek Służewiec;
Ul. Żołnierska przy skrzyżowaniu z ul. Marsa (na wysokości ul. Niepołomickiej 26)

Cały artykuł: TUTAJ

scar - 5 Kwiecień 2013, 18:35

To jest bardzo charakterystyczne miejsce krajobrazu :grin: Rozjazd trzypasmowej autostrady, nie sposób przeoczyć :razz:

Edit: W kierunku do miasta po zjeździe z "trzypasmówki" na podjeździe wiaduktu.

piotreg - 6 Kwiecień 2013, 13:32

abram16 napisał/a:
Ul. Żołnierska przy skrzyżowaniu z ul. Marsa (na wysokości ul. Niepołomickiej 26)

W którym kierunku :?: :o

A Trasa Siekierkowska została oznakowana znakiem D-51 :?:

g1kowal - 6 Kwiecień 2013, 19:27

piotreg napisał/a:
A Trasa Siekierkowska została oznakowana znakiem D-51 :?:

Przejechałem we wtorek od ul. Marsa do ul. Czerniakowskiej i znaków brak. Zerkałem na przeciwny kierunek jazdy i też nic nie zauważyłem.

piotreg - 7 Kwiecień 2013, 13:16

A jak tam Trasa Toruńska :?: :o Swojego czasu obstawiali zjazd z mostu tymczasowego. To już chyba też historia :?: :o
g1kowal - 7 Kwiecień 2013, 18:51

piotreg napisał/a:
A jak tam Trasa Toruńska :?: :o Swojego czasu obstawiali zjazd z mostu tymczasowego. To już chyba też historia :?: :o

Teraz jest tam koniec drogi ekspresowej. Jeżeli już to mogli ustawić znaki na równoległej drodze lokalnej i zjazdach. Jutro postaram się zrobić przejazd i zobaczyć co i jak.

piotreg - 7 Kwiecień 2013, 18:54

:good:

Zerknij, które ulice jeszcze z mapy można ściągnąć...

matek001 - 7 Kwiecień 2013, 19:53

piotreg napisał/a:
A jak tam Trasa Toruńska :?: :o Swojego czasu obstawiali zjazd z mostu tymczasowego. To już chyba też historia :?: :o

Cała Trasa Toruńska jest czysta od D-51, odcinek Marki - Modlińska jest już ekspresowy, a na drogach lokalnych, oprócz masztów, które już wiszą na mapie, niespodzianek więcej póki co nie ma. W tym samym ciągu drogowym Trasa Armii Krajowej również czysta, dopiero na Prymasa Tysiąclecia są te punkty, o których już wiadomo.

Do zdjęcia z mapy są jeszcze ulice: Ostródzka, Skarbka z Gór, na Płochocińskiej nic nie widziałem jak do tej pory, Kaliskiego, Młodzieńcza, most Grota Roweckiego i Szwedzka.

Co do tych ulic to mam pewność.

lukaszr - 8 Kwiecień 2013, 13:43

Nie za bardzo zrozumiałem to, co napisałeś, ale między Markami, a rozjazdem z Modlińską stoi <FR> z założoną folią.
matek001 - 8 Kwiecień 2013, 21:29

Temat dotyczy fotoradarów przenośnych to raz. Dwa, że padło pytanie o odcinki pomiarowe, na których mierzy <SM> (odcinki oznakowane D-51 "Na odcinku ...m"), a takich na Trasie Toruńskiej jak i Alei AK nie ma i o tym napisałem. Po trzecie zdaje się, że o fotoradarach stacjonarnych piszemy w innym temacie.

Mam nadzieję, że teraz wszystko zrozumiałeś :?!:

lukaszr - 9 Kwiecień 2013, 08:15

Pięknie to opisałeś. Teraz już wszystko rozumiem. Najmocniej Ciebie przepraszam, że nie zrozumiałem tego, co pisałeś i przez przypadek pomyliłem wątek stacjonarnych z przenośnymi - naprawdę strasznie przepraszam i postaram się już więcej nie zakłócać Twojego cennego czasu i spokoju oraz będę uważniej czytał. Zachowałem się jak gów... niarz, to już się więcej nie powtórzy.

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie.

phonemaniac - 9 Kwiecień 2013, 08:35

Cytat:
Kupią nowy fotoradar

Straż miejska częściej kaskadowo będzie sprawdzać prędkość. Przenośne urządzenia staną obok stacjonarnych
.

Dwa przenośne urządzenia formacji zostaną uzupełnione niedługo trzecim. – Rada miasta na ostatniej sesji przywróciła nam środki na ten cel. W maju chcemy ogłosić przetarg na zakup nowego przenośnego fotoradaru – mówi Zbigniew Leszczyński, komendant straży miejskiej.

Przenośne urządzenia strażnicy mogą wystawiać w miejscach, gdzie stoją znaki D-51 upoważniające do kontroli prędkości. W cały mieście jest ich już 28 (pełną listę prezentujemy na stronach internetowych). – Nowe urządzenie jest nam potrzebne z uwagi na zwiększającą się liczbę odcinków dróg, na których stanęły znaki D-51 – tłumaczy Zbigniew Włodarczyk, wiceszef straży miejskiej.

W ub. roku takie oznaczenia pojawiły się m.in. w Wawrze w okolicach ul. Mrówczej, gdzie latem zginął 11-letni chłopiec. Władze dzielnicy wyłożyły też wtedy pieniądze na przenośny fotoradar, a że w 2012 roku nie udało się go kupić, więc wtedy środki przepadły. – Liczymy, że teraz w ciągu 2–3 miesięcy od ogłoszenia przetargu, czyli w wakacje będziemy mieć ten nowy fotoradar i będziemy go wystawiać także w Wawrze – mówi komendant Leszczyński.

W Wawrze strażnicy planują urządzać tzw. kontrole kaskadowe, czyli badać prędkość w kilku następujących po sobie punktach. Takie kontrole planowane są na Mozaikowej oraz Izbickiej. – Ale chcemy też ustawiać przenośne fotoradary przed lub za stacjonarnymi urządzeniami, gdzie stoją znaki informujące o pomiarze prędkości – mówi komendant Leszczyński.

A stacjonarnych urządzeń straż ma już w sumie 15, z czego 11 jest ustawiona na masztach (lista na stronie internetowej), a kolejne cztery superurządzenia stoją na skrzyżowaniach Sobieskiego/Witosa, Batorego/Niepodległości, Ostrobramska/Fieldorfa oraz Grójecka/Dickensa. Jak wynika z danych straży miejskiej w 2012 r. na podstawie zarejestrowanych przez te urządzenia zdjęć ukarano mandatami 38 tys. kierowców na sumę ponad 12 mln zł.

Kierowcy, którym przyszło zapłacić taki mandat, krytykują urządzenia. A sama straż ich broni, bo spełniają swoją rolę. – Choć nie mamy jeszcze szczegółowych danych, ale już widać, że łapiemy mniej piratów, ale z drugiej strony spadła wyraźnie liczba wypadków. I to niemal o połowę – tłumaczy Leszczyński.

Nic nie wskazuje na to, że trzeci przenośny fotoradar to będzie koniec zakupów fotoradarów. – Na bieżąco analizujemy sytuację na drogach. Wciąż wpływają też do nas kolejne wnioski od zarządców dróg i mieszkańców o objęcie kontrolami kolejnych odcinków. Nie jest więc wykluczone, że przy rosnącej liczbie miejsc ze znakiem D-51 będzie trzeba kupić kolejne urządzenia – mówi komendant Włodarczyk.

Cytat:
Lokalizacje masztów fotoradarowych:

- Trakt Brzeski/Objazdowa
- Armii Krajowej 60
- Spacerowa 20a
- Słomińskiego/Most Gdański
- Wybrzeże Kościuszkowskie/Karowa
- Al. Krakowska/17 stycznia
- Puławska/Kuropatwy
- Radzymińska/ Bystra
- Modlińska 250
- Górczewska na wysokości Budy
- Powstańców Śląskich/Człuchowska

Skrzyżowania:

- Sobieskiego /Witosa
- Batorego/ Niepodległości
- Ostrobramska/ Fildorfa
- Grójecka/ Dickensa

Lokalizacje mobilnych fotoradarów:

- Hynka
- Sobieskiego 93
- Połczyńska 104
- Ostrobramska 81
- Puławska
- Grochowska
- Włodarzewska
- Mrówcza
- Wybrzeże Kościuszkowskie 47
- Al. Prymasa 1000-lecia/Cmentarz Powązkowski kierunek Żoliborz
- Al. Prymasa 1000-lecia/MZA "LASEK NA KOLE 01" kierunek Ochota
- Al. Wilanowska/MZA "PODBIPIĘTY 01"
- Al. Wilanowska/przy posesji 43 kierunek Wilanów
- Puławska/Poleczki kierunek Piaseczno
- Wał Miedzeszyński nr 141 w obu kierunkach
- Modlińska/Kanał Żerański kierunek Legionowo
- Modlińska/Winorośli kierunek Centrum
- Al. Krakowska 120 kierunek Centrum
- Solec/Pomnik Sapera kierunek Wilanów
- Solec v/v Pomnika Sapera kierunek Żoliborz
- Powsińska/Limanowskiego kierunek Centrum
- Marywilska/MZA "WYTWÓRNIA MAS BITUMICZNYCH 02" kierunek Białołęka
- Przyczółkowa 247 kierunek Centrum
- Wybrzeże Gdyńskie 2 kierunek Łomianki
- Wybrzeże Gdyńskie/Gwiaździsta kierunek Centrum
- Dolina Służewiecka/Puławska kierunek Służewiec
- Żołnierska/Marsa kierunek Praga
- Nowodworska/Odkryta

Planowane lokalizacje dla fotoradarów mobilnych:

- ul. Płochocińska
- ul. Jagiellońska
- ul. Dolina Służewiecka
- ul. Rosoła

Planowane lokalizacje do kontroli kaskadowych:

- ul. Mozaikowa
- ul. Izbicka

Link

g1kowal - 9 Kwiecień 2013, 21:15

Cytat:
- Puławska/Poleczki kierunek Piaseczno

Jechałem wczoraj do Góry Kalwarii i znak stoi zaraz za skrzyżowaniem z ul. Poleczki, przy stacji Statoli.

Potwierdza się to co napisali w/w artykule. Ulice: Żwirki i Wigury, Marynarska oraz Trasa Łazienkowska (przed wjazdem na most w kierunku centrum - dalej straszy znak D-51, ale nie podpięli do niego tabliczki "Na odcinku") do zdjęcia z mapy.

Cytat:
- Marywilska/MZA "WYTWÓRNIA MAS BITUMICZNYCH 02" kierunek Białołęka

Znak D-51 "Na odcinku 300 m", kierunek Choszczówka albo Płochocińska (załącznik 1).

Skoda dalej poluje na motorniczych (załącznik 2).

g1kowal - 10 Kwiecień 2013, 09:52

Cytat:
Straż miejska szykuje zmasowane naloty fotoradarowe



Zamieszanie z kaskadową kontrolą prędkości. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom straży miejskiej już dzisiaj kierowcy mogą się spodziewać zmasowanych nalotów fotoradarowych.

- Protestuję przeciwko tytułowi artykułu we wtorkowej "Gazecie Stołecznej" - oświadczyła wczoraj Monika Niżniak, rzeczniczka strażników. - Nie rezygnujemy z kontroli kaskadowych - zapewniła.

Tytuł naszego wczorajszego tekstu brzmiał "Kontrole kaskadowe stop". - Jest nieprawdziwy. Właśnie ruszamy z kontrolami. Kierowcy mogą się ich spodziewać już w środę - zapowiedziała pani rzecznik, choć jeszcze we wtorek strażnicy chcieli dać kierowcom trochę czasu na oswojenie się z nowymi znakami.
Nasz tekst nie dotyczył jednak tego, że kontroli nie będzie, ale tego, że będą miały inny charakter, niż to wynikało z wcześniejszych zapowiedzi. Wszyscy zainteresowani sprawą byli bowiem przekonani, że kontrole kaskadowe będą wyglądały tak, że za jednym znakiem informującym o ich miejscu (D-51, charakterystyczny - niebieska plansza z piktogramem aparatu) strażnicy będą stawiać dwa, a czasem nawet trzy przenośne fotoradary. Kierowcy przekraczający prędkość mogliby więc dostać trzy mandaty z rzędu na jednym odcinku drogi. Były poważne wątpliwości, czy karanie w ten sposób byłoby zgodne z prawem.

Przybędzie fotoradarów

Wątpliwości te straciły jednak na znaczeniu, bo w Warszawie nie ma ani jednego miejsca, w którym straż miejska mogłaby prowadzić kontrole w taki właśnie sposób. Dlaczego? Bo między kolejnymi fotoradarami musi być przynajmniej 500-metrowy odstęp. Przed weekendem na kilkunastu warszawskich ulicach stanęły znaki D-51, ale żaden z tych odcinków nie jest dłuższy niż 500 m. Fragment o długości 1 km, gdzie straż może sprawdzać prędkość, znajduje się co prawda na objeździe tunelu Wisłostrady w stronę Żoliborza, ale tam funkcjonariusze nie mają jak bezpiecznie ustawić radiowozu, a taki jest warunek prowadzenia kontroli.

Kontrole kaskadowe będą więc, ale z wykorzystaniem istniejących już fotoradarów stacjonarnych. Najistotniejsze jest jednak to, że przed każdym urządzeniem - czy to stacjonarnym, czy przenośnym - stanie ostrzegający o kontroli znak D-51.

Łącznie w Warszawie jest ok. 30 miejsc, w których straż miejska może ustawiać swoje mobilne fotoradary. Jednak kontrole kaskadowe wolno jej prowadzić tylko w kilku punktach, m.in. na Puławskiej przy wylocie na Piaseczno, na Modlińskiej między Mehoffera a Winorośli za Tarchominem, na Wisłostradzie między mostami Śląsko-Dąbrowskim a Łazienkowskim, w al. Krakowskiej między Cyprysową a 17 Stycznia na Okęciu oraz na ul. Sobieskiego między Witosa a Beethovena.

Tych miejsc ma przybywać. Straż miejska już szykuje nowe lokalizacje, w których chce mieć możliwość stawiania swoich mobilnych fotoradarów (m.in. na ul. Odkrytej na Białołęce i na Mrówczej i Mozaikowej od Miedzeszyna przez Radość do Międzylesia). Nie znaczy to wcale, że w tych wszystkich miejscach dzień i noc kierowcom będą robione zdjęcia. - Na razie mamy dwa przenośne urządzenia - informuje Monika Niżniak. Zakup trzeciego jest dopiero w planach.

Źródło: www.warszawa.gazeta.pl

radi - 10 Kwiecień 2013, 12:27

Zastanowiła mnie ta fota. Czy <SM> w Warszawie posiada aktualnie AD9 w wersji przenośnej? Bo w użytku właściwie są tylko przewoźne zabudowane w Pugach. Bo nie wiadomo czy w wyznaczonych miejscach nie można przypadkiem spodziewać się także trójnogów w użytku.

Bo że kiedyś były bodajże dwa przenośne Ramery-7 to pamiętam, ale może zdjęli je ze stanu.

PS. Skoda tramwajarzy znana z zatoczki przy ul. Filtrowej, ostatnio przeniosła się dalej w kierunku siedziby NIK i ustawia mniej więcej w rejonie połowy długości muru Filtrów.

phonemaniac - 10 Kwiecień 2013, 13:14

Zdjęcie pochodzi z Radomia, a na zdjęciu dokładnie jest AD9 T <SM> Radom.
piotreg - 10 Kwiecień 2013, 14:24

radi napisał/a:
Zastanowiła mnie ta fota. Czy <SM> w Warszawie posiada aktualnie AD9 w wersji przenośnej?

W jednym z ostatnich artykułów (publikowany na forum) była informacja, że <SM> Warszawa ma na stanie na mobilne fotoradary - czyli użytkują tylko AD9 C.

delpiero - 11 Kwiecień 2013, 09:45

Cytat:
Ruszyły kontrole kaskadowe, skromniejsze niż planowano

Kierowcy muszą się mieć na baczności. Ruszyły wzmożone kontrole prędkości. Strażnicy miejscy, metodą kaskadową i punktową, wyłapywać będą piratów drogowych.

Jak powiedziała w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzeczniczka Straży Miejskiej Monika Niżniak, od środy strażnicy mogą pojawić się wszędzie tam, gdzie ustawiony został znak informujący o kontroli fotoradarowej. Czyli w tych miejscach, gdzie znaki D-51 stoją już od jakiegoś czasu oraz w tych, które zostały ustawione w piątek.

- Kierowcy muszą być przygotowani na to, że w każdej chwili mogą być w tych miejscach skontrolowani - ostrzega.

Kaskady będą krótsze

Kontrole kaskadowe ruszyły jednak w nieco innej formie, niż to pierwotnie planowano. Kiedy w listopadzie po raz pierwszy pojawiła się informacja o takich kontrolach, mowa była o ustawieniu w odpowiedniej odległości nawet trzech radiowozów.

Teraz okazuje się, że do takich działań strażnicy wykorzystają fotoradary stacjonarne, które stoją przy ważnych arteriach. - Taką kontrolę możemy przeprowadzić np. na ul. Modlińskiej. W zeszły piątek ustawiono nowy znak D-51 na wysokości Kanału Żerańskiego. Jadąc dalej, w kierunku Legionowa jest kolejny, który informuje o kontroli fotoradaru stacjonarnego przy numerze 240 - tłumaczyła we wtorek Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

Podobna sytuacja jest np przy ul. Sobieskiego, na jezdni w kierunku Wilanowa. Kontrolę prędkości strażnicy miejscy mogą prowadzić przy numerze 93. Kierowców drugi raz skontroluje "superradar" stojący na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i al. Witosa.

Nigdzie nie wyznaczono natomiast do kontroli odcinka o długości kilometra. Ponieważ przepisy nie pozwalają zaś na kontrole częściej niż co 500 metrów, kierowcom w Warszawie nie grozi na razie "kaskada" złożona z trzech radarów. Tym bardziej, że SM ma do dyspozycji tylko dwa mobilne urządzenia. Załapanie się na dwa też może być jednak bolesne dla kieszeni.

"Przykręcanie śruby"

Już w listopadzie 2012 roku straż miejska zapowiedziała: "przykręcimy śrubę" piratom drogowym. We wrześniu 2011 roku strażnicy miejscy rozpoczęli walkę z piratami drogowymi. Wtedy w 57 lokalizacjach stanęły znaki D-51 informujące o kontrolach fotoradarowych.

W piątek drogowcy na prośbę strażników miejskich ustawili kolejne. Prawie 40 nowych znaków D-51, stanęło w 19 nowych lokalizacjach.

Jak zapowiada rzeczniczka, strażnicy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Szykowane są kolejne lokalizacje, także takie, gdzie mają być po trzy radary.

Źródło: www.tvnwarszawa.tvn24.pl

lukaszr - 11 Kwiecień 2013, 12:58

Wczoraj stali w tym miejscu popołudniu.
piotreg - 12 Kwiecień 2013, 14:30

Jaka to ulica :?: Łukasz, opisz tą miejscówkę. :D
phonemaniac - 12 Kwiecień 2013, 15:00

Wg mnie jest to na Sobieskiego, za skrzyżowaniem z ul. Kostrzewskiego (kierunek Wilanów).
g1kowal - 12 Kwiecień 2013, 15:42

Dokładnie. Na drugim zdjęciu widać w tle "szafy" na skrzyżowaniu z al. Witosa.
g1kowal - 13 Kwiecień 2013, 15:00

No i <SM> zawitała dzisiaj w moje rejony. W godzinach przedpołudniowych robili zdjęcia na ul. Modlińskiej, przed Mc Donaldem (przed skrzyżowaniem z ul. Kowalczyka), kierunek Legionowo.
Była już gazetka, papierosek. Pora rozprostować nogi, a zdjęcia same się robią. :grin:

P.S. piotreg, na mapie jest chyba błąd. Powinno być: "przed Mc Donaldem".

g1kowal - 13 Kwiecień 2013, 19:01

Dzięki mojej małżonce jest i filmik z Modlińskiej. "Trzęsirączka" to powód fatalnej nawierzchni na tym odcinku (aż zęby bolą). :grin:


piotreg - 15 Kwiecień 2013, 12:31

g1kowal napisał/a:
piotreg, na mapie jest chyba błąd. Powinno być: "przed Mc Donaldem".

Poprawiłem :good:

g1kowal - 15 Kwiecień 2013, 20:51

Dzisiaj ok. 18:30 po raz kolejny Modlińska. Drugi Peugeot <SM> . Zdjęcia na szybko, słońce masakryczne :sad:
delpiero - 16 Kwiecień 2013, 09:00

Sesja ekstraklasa :!: Gratulacje :good:
g1kowal - 16 Kwiecień 2013, 15:16

Dziękuję. "Kalkulator" nawet się spisał.
piotreg - 17 Kwiecień 2013, 15:09

ul. Marywilska oznakowana jest w obie strony :?: :o
piotreg - 17 Kwiecień 2013, 15:45

Nowe ulice dodane. Poniżej proponowane opisy.
Proszę o ew. uwagi, jeśli są jakieś błędy:

Cytat:
- al. Rodowicza, na wysokości SGGW, jadąc w kierunku centrum
- ul. Powsińska, zaraz za kładką dla pieszych za Sadyba Best Mall, jadąc w kierunku centrum
- ul. Puławska, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Poleczki, jadąc w kierunku centrum
- ul. Wał Miedzeszyński, zaraz za komisem Eurosamochody, jadąc w kierunku centrum
- ul. Wilanowska, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Podbipięty, jadąc w kierunku centrum
- ul. Wilanowska, na wysokości Pizzerii, jadąc od strony centrum

Do zdjęcia z mapy?
Cytat:
- ul. Powsińska, tuż przed kładką dla pieszych, jadąc w kierunku Konstancina-Jeziornej, ogr. 50 km/h
- ul. Puławska, między ul. Kajakową, a Bogatki, jadąc w kierunku centrum, ogr. 50 km/h
- ul. Puławska, przed skrzyżowaniem z ul. Karczunkowską, jadąc w kierunku centrum, ogr. 50 km/h
- ul. Puławska, pod estakadą na wysokości Wyścigów, jadąc w kierunku centrum, ogr. 50 km/h

g1kowal - 17 Kwiecień 2013, 16:20

piotreg napisał/a:
ul. Marywilska oznakowana jest w obie strony :?: :o

Tylko w kierunku Choszczówki.

piotreg napisał/a:
Do zdjęcia z mapy?
- ul. Powsińska, tuż przed kładką dla pieszych, jadąc w kierunku Konstancina-Jeziornej, ogr. 50 km/h
- ul. Puławska, między ul. Kajakową, a Bogatki, jadąc w kierunku centrum, ogr. 50 km/h
- ul. Puławska, przed skrzyżowaniem z ul. Karczunkowską, jadąc w kierunku centrum, ogr. 50 km/h
- ul. Puławska, pod estakadą na wysokości Wyścigów, jadąc w kierunku centrum, ogr. 50 km/h

Z tego co słyszałem jest chyba jedno miejsce pomiarowe "Na odcinku..." w kierunku centrum na Puławskiej. W tym tygodniu jadę po auto do Góry Kalwarii to sprawdzę.

Sprawdzone i do zdjęcia są:
Cytat:
- al. Niepodległości, tuż przed Polskim Radiem, jadąc w kierunku ul. Wilanowskiej
- al. Niepodległości, pod kładką dla pieszych, na wysokości Biblioteki Narodowej, jadąc w kierunku centrum
- zjazd z mostu Świętokrzyskiego, jadąc w stronę Powiśla
- ul. Zajęcza, przy moście Świętokrzyskim

scar - 17 Kwiecień 2013, 19:12

piotreg napisał/a:
- ul. Wilanowska, na wysokości Pizzerii, jadąc od strony centrum

Zmiana lokalu, teraz to "Restauracja Kresowiak".

delpiero - 17 Kwiecień 2013, 19:14

Cytat:
Fotoradary przy Wisłostradzie. Od rana kaskadowa kontrola

Kierowcom radzimy dziś zdjąć nogę z gazu na Wisłostradzie. Na wysokości Pomnika Sapera oraz tuż za mostem Gdańskim straż miejska ustawiła mobilne fotoradary.

- Jeden radiowóz straży miejskiej stoi przy Wisłostradzie w kierunku Gdańska. Już od godz. 8.00 funkcjonariusze "robią zdjęcia" kierowcom, którzy jadą za szybko - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Na kolejny fotoradar kierowcy mogą "nadziać się" jadąc w tym samym kierunku tuż za mostem Gdańskim.

W listopadzie straż miejska zapowiedziała "przykręcenie śruby" piratom drogowym. Wtedy też pojawiła się informacja o wprowadzeniu przez strażników metody kaskadowej.

Źródło: www.tvnwarszawa.tvn24.pl

g1kowal - 17 Kwiecień 2013, 19:22

Dorzucam jeszcze filmik:



:wink:

scar - 17 Kwiecień 2013, 19:23

Milion razy było...
Na pierwszym zdjęciu - schowanie się za rzędem samochodów jest prewencją jak cholera.

piotreg - 18 Kwiecień 2013, 09:53

Dzięki chłopaki za pomoc przy aktualizacji spisu ulic. Czekam na kolejne ulice do zdjęcia z mapy... :twisted:
phonemaniac - 24 Kwiecień 2013, 21:33

Dzisiaj jadąc ul. Przyczółkową, zauważyłem znak D-51 z określeniem odcinka pomiarowego 200m., ok. 200 - 300m przed Bricoman-em. Odcinek pomiarowy jest tylko w kierunku Wilanowa.
Qbek - 25 Kwiecień 2013, 21:22

W zeszły piątek na Puławskiej:


g1kowal - 15 Maj 2013, 10:46

Cytat:
Powsińska: fotoradar w akcji

Na kierowców, którzy na ul. Powsińskiej pozwolili sobie na szybką jazdę, we wtorek czekała niemiła niespodzianka. Straż miejska ustawiła się z fotoradarem. Tym razem, urządzenie robiło zdjęcia przez tylną szybę.

Kontrola strażników odbywała się na jezdni w kierunku mostu Łazienkowskiego, za skrzyżowaniem z ul. Limanowskiego. Radiowóz stał na przystanku autobusowym.

- Fotoradar robił zdjęcia przez tylną szybę. Czasami nawet co kilka sekund - relacjonował przed 21.00 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Źródło:www.tvnwarszawa.tvn24.pl

phonemaniac - 16 Maj 2013, 08:21

To mamy teraz 3 samochody obsługujące <FR> przenośny w Warszawie: WI 7652C, WI 7681C i WI 7763C, tyle że w ostatnim nie wiadomo co siedzi, bo z tego co widzę, to na pewno nie jest to AD9.
piotreg - 16 Maj 2013, 10:23

Na pace masz Multaradar CD.
Maciek. - 16 Maj 2013, 21:12

Niedobrze, czy ten w wersji przenośnej 9500ix euro będzie widział z 50m?
Gdzie w Polsce można najtaniej kupić Stinger VIP? Google nic nie wie. :sad:

OJCIEC - 16 Maj 2013, 21:23

Maciek. napisał/a:
Niedobrze, czy ten w wersji przenośnej 9500ix euro będzie widział z 50m?

Raz tak, raz nie, ten radar jest niestety bardzo trudny do wykrycia i nieprzewidywalny.
Cytat:
Gdzie w Polsce można najtaniej kupić Stinger VIP? Google nic nie wie. :sad:

Stinger na Polskę jest dopiero przygotowywany.

Elite - 17 Maj 2013, 18:12


Qbek - 18 Maj 2013, 17:38

Maciek. napisał/a:
Gdzie w Polsce można najtaniej kupić Stinger VIP? Google nic nie wie. :sad:

Stinger będzie kosztował ok. 10.000 PLN i będzie to stanowić równowartość 20 maksymalnych mandatów, po 500 PLN każdy... Warto? Wg mnie nie, bo ileż mamy w Polsce MCD. No chyba, że będzie ich przybywać jak grzybów po deszczu... no ale wtedy to już będzie insza inszość ;)

OJCIEC - 18 Maj 2013, 18:39

A kto bogatemu zabroni? :mrgreen:
Maciek. - 18 Maj 2013, 21:49

Qbek napisał/a:
Maciek. napisał/a:
Gdzie w Polsce można najtaniej kupić Stinger VIP? Google nic nie wie. :sad:

Stinger będzie kosztował ok. 10.000 PLN i będzie to stanowić równowartość 20 maksymalnych mandatów, po 500 PLN każdy... Warto? Wg mnie nie, bo ileż mamy w Polsce MCD. No chyba, że będzie ich przybywać jak grzybów po deszczu... no ale wtedy to już będzie insza inszość ;)

Widzę, że zainteresował Cię mój post. Już tłumaczę.
Prawa jazdy mam na wszystkie kategorie, jak zabiorą to już nie będę mógł zrobić A i D, bo zrobili od 24 lat i co najwyżej jakieś śmieszne A2 dostanę - żenada. Autobusem nie jeżdżę wcale, ale motocyklem już tak. Po Polsce bym sobie jeździł z tym A2, lecz o wyjazdach za granice już mógł bym zapomnieć.

Jeśli chodzi o Stingera, cena nie jest jego problemem. Dobry antyradar przyjacielem całej rodziny. :grin: Dla mnie problemem Stingera będzie jego rozdzielność...

radi - 21 Maj 2013, 10:10

To może nie jest jakieś bezpośrednie rozwiązanie, ale co najmniej w przypadku Warszawy i tego pudełka w rękach <SM> , czy nie wystarczy po prostu zapamiętać miejsc kontroli? Przecież są stałe i zazwyczaj wiadomo czego i gdzie można się tam spodziewać - to całkiem dobra "detekcja". W związku z tym można z powodzeniem skupić się na nierozproszonej i bezpiecznej jeździe ;)
scar - 21 Maj 2013, 18:53

radi napisał/a:
(...) to całkiem dobra "detekcja".

Dzisiaj nabijali skarbonkę przy Wilanowskiej w kierunku Powsina.
Przy restauracji Kresowiak, stoją na tej zielonej strzałce, idealnie blokując chodnik. Wcześniej jest znak <FR> na odc. 100m.

scar - 23 Maj 2013, 11:37

Straż Miejska atakuje na Mokotowie :twisted:
Wczoraj stali TU - Wilanowska w kierunku Powsina, za pętlą Metro Wilanowska.


piotreg - 23 Maj 2013, 12:56

Miejscówkę tą można podciągnąć pod ten opis?

Cytat:
- ul. Wilanowska, na wysokości Restauracji Kresowiak, jadąc od strony centrum

scar - 23 Maj 2013, 13:26

Kresowiak to jest to miejsce na tej zielonej strzałce. Wcześniej jest znak <FR> na odc. 100m. Ten z filmiku jest dużo wcześniej, nawet nie na Wilanowie, to jeszcze Górny Mokotów.
radi - 23 Maj 2013, 13:52

To jest ten rejon:

Cytat:
- ul. Wilanowska, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Podbipięty, jadąc w kierunku centrum

piotreg - 24 Maj 2013, 10:13

Oki, czyli nie dopisuje kolejnej miejscówki. Dzięki, radi.
g1kowal - 25 Maj 2013, 18:28

Dzisiaj ok. 11:00 "polowali" na:

Cytat:
- al. Prymasa Tysiąclecia, na wysokości Cmentarza na Powązkach

Ogr. (60) , z górki i patrząc po liczbie pojazdów, które wyprzedzały mnie lewym pasem to "trochę" dzisiaj zarobili. Niestety nie zdążyłem pstryknąć fotki. :cry:

abram16 - 3 Czerwiec 2013, 17:35

Dzisiaj o godz. 15.30 ul. Marywilska w kier. Białołęki, przed Kanałem Żerańskim




phonemaniac - 3 Czerwiec 2013, 20:30

Na ul. Wybrzeże Gdańskie pod mostem Gdańskim jest znak D-51 o kontroli fotoradarowej na odcinku 400 m. jadąc w kierunku Gdańska.
g1kowal - 3 Czerwiec 2013, 21:56

abram16 napisał/a:
Dzisiaj o godz. 15.30 ul. Marywilska w kier. Białołęki, przed Kanałem Żerańskim.

Mam nadzieję, że jutro też będą tam stali. Właśnie ładuje "kalkulator" i baterie do pstryka :twisted:

Qbek - 3 Czerwiec 2013, 22:04

abram16 napisał/a:
Dzisiaj o godz. 15.30 ul. Marywilska w kier. Białołęki, przed Kanałem Żerańskim.

Tam faktycznie jest wyjątkowo groźnie i trzeba zadbać o bezpieczeństwo... :facepalm:

phonemaniac - 30 Czerwiec 2013, 20:06

Dzisiaj w Warszawie była akcja "Bezpieczny Weekend". Wracając z Mazur trafiłem ekipę <SM> Warszawa na Wybrzeżu Gdyńskim (w pobliżu Gwiaździstej), jadąc od Łomianek w stronę Mostu Gdańskiego. Odcinek pomiarowy oznakowany znakami <FR> na odcinku 500m. Ekipa obsługująca <FR> :good: . Zastosowali tolerancje na poziomie +20 km/h ze względu właśnie na "Bezpieczny Weekend". Zazwyczaj stosują tolerancje nie mniejszą niż +26 km/h, jednakże mają jedną miejscówkę (fotoradary przy skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Człuchowskiej), gdzie tolerancja jest ustawiona na poziomie +11 km/h. Na wybrzeżu Gdyńskim stała też druga ekipa z AD9 C w pobliżu Mostu Gdańskiego. Z innych wiadomości. Fotoradar Ramer 7 nie jest już używany przez <SM> Warszawa, ponoć był wypożyczony i musieli go w zeszłym roku oddać. Również jeden AD9 C jest uziemiony, Peugeot dostał w bok.

Pozdrawiam ekipę <SM> przy okazji :)

matek001 - 5 Lipiec 2013, 01:27

Witam, niedawno pisałem, że można z mapy zdjąć ulicę Ostródzką na Białołęce, ale w międzyczasie sytuacja się trochę zmieniła. Wprowadzono tam strefę kontroli prędkości na odcinku 200 metrów. Znaki już stoją na wysokości Gimnazjum. Strefa pomiaru znajduję się na odcinku Ostródzkiej pomiędzy ulicami Hemara, a Warzelniczą.


scar - 30 Lipiec 2013, 20:23

Czyżby łapali "z odjazdu"?



Pierwszy wiadukt po zjeździe z A2, Prymasa Tysiąclecia w kierunku Dworca Zachodniego.
Tabliczka <FR> na odcinku - chyba - 300m.

radi - 30 Lipiec 2013, 20:36

To jest chyba ten wózek niedawno doposażony w Multanovę zamontowaną "na pace" - on strzela przez tylną szybę.
g1kowal - 21 Wrzesień 2013, 22:10

Minionej nocy po godzinie 2:00 wracaliśmy z żoną z porodówki (niestety fałszywy alarm). :razz: Lecimy sobie Książęcą w dół i dojeżdżamy do skrzyżowania Ludnej z Wisłostradą. Patrzę na auto z przodu i... :shock: Przed nami stoją "zuchy" ze <SM> i ich "dyliżans" z Multą na pace. Zielone (żona zdążyła strzelić fotkę, niestety FR-u nie widać), panowie dziarsko ruszyli do przodu, a my za nimi. Przejechaliśmy tunel i kierowaliśmy się w kierunku Gdańska. W międzyczasie robiliśmy zakłady o miejsce docelowe naszej ekipy. Po minięciu Mostu Gdańskiego pozostały już dwie możliwości, ale niestety panowie przed nami zwęszyli coś nosem i zwolnili do (50) na środkowym pasie. Odpuściłem i wyprzedziłem ich kierując się w stronę Białołęki. Jako, że żona lekko zgłodniała (po 2 godzinnym pobycie na izbie przyjęć), odwiedziliśmy po drodze Ronalda aby skonsumować jego specjały. Kiedy hamburgery znalazły się już na pokładzie pozostało już tylko skierować pojazd do bazy. Jaszcze jedno spojrzenie na skrzyżowanie Modlińskiej z Kowalczyka i niespodzianka. O godzinie 2:47 w specjalnie "wyklepanym" do pomiaru miejscu:
Cytat:
- ul. Modlińska, tuż przed MC Donaldem, jadąc w kierunku Legionowa, ogr. 60 km/h

rozpoczęła się nocna sesja zdjęciowa przez tylną szybę.

Edit. Z wcześniejszych zdjęć wnioskuję, że zmienili pojazd wożący Multę z numeru 6313 na nr 6318.

g1kowal - 9 Październik 2013, 22:03

Peugeot <SM> 6318, nr rej. WI 7781C (z niespodzianką w bagażniku) złapany dzisiaj na:

Cytat:
- Wisłostrada, zaraz za zjazdem w ul. Gwiaździstą, jadąc w kierunku centrum, ogr. 80 km/h

Niestety spieszyłem się do szpitala, do chorego dziecka i żony, nie było czasu na sesję.

g1kowal - 12 Październik 2013, 21:45

Wieczorny powrót ze szpitala do domu i mamy dwie nowe "miejscówki" naszych "zuchów" ze <SM> . Znaki D-51 "Na odcinku 1000m" na wlotach do tunelu Wisłosłostrady w obu kierunkach. Prawdopodobne miejsca pomiaru to przystanki ZTM w tunelu. Jako, że jest (50) i wyłączony jest lewy pas, ze względu na prace związane z metrem, nie zdziwię się, że właśnie na nim, za którymś z pachołków też będą focić.
g1kowal - 21 Październik 2013, 22:11

Nowy znak D-51 "Na odcinku 400m" - ul. Modlińska, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Mehoffera, jadąc w kierunku centrum.
radi - 30 Październik 2013, 14:48

Z tego co mi się wydaje, nie jest on tyle nowy, co przeniesiony z odcinka poprzedzającego żółty słupek (wcześniej istniejące miejsce pseudo-kaskadowej kontroli "na odcinku..." - nieco dalej za światłami, mijając po lewej stronie budynek "Fort Piątek"). Bo chyba ta wcześniejsza tablica znikła. Za to właśnie jest "nowa" w opisanym miejscu.
abram16 - 30 Październik 2013, 15:04

Ostatnio też kilka razy widziałem wymienionego wyżej Peugeota Partnera. Zastanawia mnie tylko, po co w samochodzie są do tego aż 3. osoby potrzebne?
scar - 30 Październik 2013, 17:52

abram16 napisał/a:
(...) po co w samochodzie są do tego aż 3 osoby potrzebne?

Bo we czterech jest niewygodnie. :facepalm:

piotreg - 30 Październik 2013, 23:58

scar, ładnie ogarnąłeś temacik. :lol:
g1kowal - 31 Październik 2013, 22:09

radi napisał/a:
Bo chyba ta wcześniejsza tablica znikła (...)

Dzisiaj przejeżdżałem i potwierdzam. Miejscówka pt:

Cytat:
- ul. Modlińska, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Winorośli, jadąc w kierunku centrum

do zdjęcia z mapy.

phonemaniac - 6 Grudzień 2013, 18:58

Hejka :)

Dzisiaj zauważyłem znak D-51 na Puławskiej za skrzyżowaniem z Poleczki - jadąc w kierunku Piaseczna. Odcinek pomiarowy - 300 m., ograniczenie jak w <ZAB> .

matek001 - 12 Styczeń 2014, 19:38

Jest kolejny punkt pomiaru, tym razem w Rembertowie. Znak <FR> na odcinku 800 metrów jest ustawiony na ulicy Mokry Ług, zaraz za przejazdem kolejowym w kierunku ulicy Pastuszków. Ulica została wyremontowana i poszerzona i pewnie dlatego <SM> wykryła tam biznes.
phonemaniac - 14 Styczeń 2014, 19:31

Warszawa, ul. Puławska, pomiędzy Kajakową a Bogatki. <SM> Warszawa stała przy Hilti, dziwię się tylko, że przy takim zatwardzeniu chciało im się tam stać. Tolerancja +31 km/h.
andrzej59 - 14 Styczeń 2014, 23:04

:good: A jaki sprzęt mieli na pokładzie :?:
phonemaniac - 15 Styczeń 2014, 07:22

Multaradar CD w wersji przewoźnej na pace.
andrzej59 - 15 Styczeń 2014, 07:42

I takie sianie było :?: :!:
piotreg - 15 Styczeń 2014, 09:25

Jeśli Wam za bardzo siało, to może być to Multaradar C :twisted:
delpiero - 1 Luty 2014, 17:33



Źródło: www.youtube.com

piotreg - 1 Luty 2014, 18:00

Panowie Strażnicy, popełniliście wykroczenie! :evil: Winno się Was rozliczyć za taki pomiar! :evil:
scar - 8 Luty 2014, 21:30

Hynka, za zjazdem wiaduktu, w stronę Grójeckiej:


andrzej59 - 8 Luty 2014, 21:39

Nieprawidłowo oznakowany. Znak <FR> powinien być również na pasie rozdzielającym. :evil:
inżynier - 8 Luty 2014, 22:07

Bardzo często tam <SM> suszy ostatnio.
piotreg - 9 Luty 2014, 09:35

andrzej59 napisał/a:
Nieprawidłowo oznakowany. Znak <FR> powinien być również na pasie rozdzielającym. :evil:

A czy to nie jest tak, że oznakowanie z obu stron winno być obligatoryjnie, jeśli na drodze obowiązuje określone ogr. prędkości?

andrzej59 - 9 Luty 2014, 11:22

Zgodnie z polskim prawem i Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach poz. 2181 Dziennik Ustaw Nr 220 z dnia 23 grudnia 2003 r. znak na drodze dwupasmowej z pasem dzielącym MUSI być powtórzony po lewej stronie.
piotreg - 9 Luty 2014, 16:47

We Wrocławiu w takim razie żadna dwupasmówka z pasem zieleni nie jest dobrze oznakowana.
inżynier - 20 Luty 2014, 17:38

Na Grójeckiej fotoradar na odcinku 300m na wysokości Skweru Kotańskiego, ale tylko do centrum.
scar - 20 Luty 2014, 20:15

"Nowa" miejscówka <SM> na ul. Wilanowskiej przy restauracji "Kresowiak".
Stoją zaraz za końcem ekranu dźwiękochłonnego i nie widać ich z daleka, poprzednio byli w miejscu, gdzie kończy się film. Na masce osobna czerwona lampa.


piotreg - 20 Luty 2014, 20:18

W którym kierunku?
scar - 20 Luty 2014, 20:28

OK, sorry, kierunek w stronę Wilanowa jak poprzednio. "Nowa" miejscówka polega na tym, że nie widać ich z 200 metrów, bo się schowali.
piotreg - 20 Luty 2014, 22:24

scar napisał/a:
"Nowa" miejscówka polega na tym, że nie widać ich z 200 metrów, bo się schowali.

Pani rzecznik <SM> odpowiedziałaby Ci, że stoją jak na widelcu. :D

phonemaniac - 2 Marzec 2014, 19:34

Znaki <FR> zauważyłem:
- w tunelu pod Wisłostradą, jadąc od Karowej w kierunku pomnika Sapera
- Dolina Służewiecka przy ślimakach z ulicą Puławską.

radi - 31 Marzec 2014, 13:02

Z pewnym zdziwieniem zaobserwowałem w ostatnią sobotę, że na ul. Wawelskiej, kilkadziesiąt metrów za wjazdem od strony ul. Grójeckiej, w stronę pomnika Lotnika/Trasy Łazienkowskiej, umieszczono tablicę <FR> z informacją o pomiarze na odcinku 400m.

Wrzucam fotkę, bo nigdzie nie widziałem tego wcześniej, ani nie kojarzę żeby była mowa o tym punkcie podczas ostatniego wysypu miejsc kontroli w stolicy.

Tam ogólnie nawet w niedziele potrafią być korki, więc w ciągu dnia tam za prędkość raczej nie nałowią - za to jest buspas, i stawiałbym, że to na focenie jadących nim <SM> się nastawiła w tym przypadku.

piotreg - 31 Marzec 2014, 13:21

A na pasie zieleni też jest znak?
radi - 31 Marzec 2014, 13:26

Nie. Jest tylko jeden. W dodatku jak widać, umieszczony przy pasie dla skręcających w prawo, czyli jeszcze trudniejszy do zauważenia. Czyli wychodziło by na to, że niezgodnie z rozporządzeniem.
piotreg - 31 Marzec 2014, 13:27

:twisted:
g1kowal - 31 Marzec 2014, 17:57

A co z informacją o kontroli dla wyjeżdżających z ul. Pasteura (za znakiem D-1)? :facepalm:
radi - 31 Marzec 2014, 18:06

Słuszna uwaga. Przy tej całości korci mnie żeby napisać w tej sprawie do <SM> + ZDM z DW: jakieś stołeczne media.
piotreg - 31 Marzec 2014, 22:10

Bawcie się i dajcie znać co Wam odpisali. :D
delpiero - 15 Kwiecień 2014, 21:07



Źródło: www.youtube.com

scar - 22 Maj 2014, 22:50

<SM> na Wisłostradzie przy pomniku Sapera, Rozkładaja się o 8:00, 10:30 bez zmian.



Źródło: Youtube

g1kowal - 23 Maj 2014, 14:12

Zaś ok. 16 inna załoga "wypiekała się" :grin: na Wisłostradzie przed Mostem Grota.

<SM> z filmiku (to chyba ta z kinem na pace) mijałem ok. 17:30 na skrzyżowaniu Jagiellońskiej z Okrzei, więc przypuszczam, że jechali obstawić Grochowską. :o

delpiero - 16 Lipiec 2014, 20:07

Cytat:
Będą fotoradary wzdłuż al. KEN. Szybka decyzja ratusza

Po dwóch wypadkach śmiertelnych w al. KEN i skargach na pędzących kierowców ratusz zdecydował, że wzdłuż ulicy będą ustawiane fotoradary.

Ma to zmusić kierowców, by przestrzegali przepisowej "pięćdziesiątki". To właśnie nadmierna prędkość w dużym stopniu przyczyniła się do śmierci dwóch osób, które w ostatnich tygodniach przechodziły przez przejścia w al. KEN między stacjami Stokłosy i Ursynów. W ostatnim wypadku kierowca wjechał na zebrę na czerwonym świetle. Jednak gdyby jechał wolniej, szanse na przeżycie pieszego byłyby większe. Jak pisaliśmy we wtorek w "Gazecie Stołecznej", po tych wypadkach mieszkańcy coraz głośniej zwracają uwagę na to, że kierowcy notorycznie pędzą w al. KEN. Tymczasem przy ulicy jest gęsta zabudowa. Często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Burmistrz Ursynowa Piotr Guział zaproponował, by przejścia i skrzyżowania wynieść do góry. To wymusi wolniejszą jazdę.

W środę ratusz zdecydował, że piratów w al. KEN poskromią fotoradary. Wytypowano trzy miejsca, w których straż miejska okresowo będzie je rozstawiać. Wszystkie znalazły się w centrum dzielnicy, niedaleko ratusza. W dwóch lokalizacjach - przy skrzyżowaniu z Polaka i z Polinezyjską kontrolowani będą jadący w kierunku Mokotowa. W trzeciej - w pobliżu urzędu dzielnicy - sprawdzani będą kierowcy jadący w stronę Kabat. Miejsca te zgodnie z przepisami zostaną odpowiednio oznakowane.

Punkty kontroli znajdą się w odległości ok. 1-1,5 km od miejsca ostatnich tragicznych wypadków. Jak przekonuje straż miejska, to właśnie w tych rejonach kierowcy jeżdżą najszybciej - czasem nawet powyżej 100 km na godz. Strażnicy przekonują też, że po minięciu takich punktów kontrolnych kierowca na dłużej zdejmuje nogę z gazu. Dzięki temu jest szansa, że bezpieczniej będzie także na północnym odcinku al. KEN.

Dodatkowo wiceprezydent Jacek Wojciechowicz polecił Zarządowi Dróg Miejskich, by sporządził szczegółowy audyt w al. KEN. Ma on podpowiedzieć, jak inaczej można wymusić wolniejszą, bezpieczną jazdę.

Źródło: www.wyborcza.pl

g1kowal - 16 Lipiec 2014, 20:13

Widzę, że trafiliśmy na to samo na różnych portalach :twisted:

Cytat:
Ratusz reaguje na wypadki. W alei KEN będą fotoradary


Straż miejska będzie kontrolowała prędkość kierowców w alei KEN. Stanąć tam mają fotoradary. Wcześniej kierowców dyscyplinować mają radiowozy z zamontowanymi rejestratorami. Ratusz podjął decyzję po kolejnym śmiertelnym wypadku.

- Kierowcy w tym miejscu notorycznie łamią przepisy – przyznaje Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza. – Trzeba schłodzić ich temperament. Okolice al. KEN to obszar silnie zurbanizowany i łatwo tu o zdarzenie – dodaje.

Kontrole na KEN

Urzędnicy postanowili działać po wypadku, do którego doszło w minioną niedzielę. Rozpędzone BMW śmiertelnie potrąciło przechodzącą przez pasy kobietę. To nie jedyny tragiczny wypadek. Na początku czerwca, również na przejściu, zginął 2-5 letni chłopiec.

– Nie ma zgody na narażanie życia ludzkiego przez nieodpowiedzialnych kierowców, dlatego zdecydowałem o objęciu ulicy kontrolą fotoradarową – powiedział Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

Trzy zgłoszone przez straż miejską miejsca, w których będą prowadzone kontrole prędkości, zostały już zaakceptowane przez policję. Teraz trzeba ustawić znaki drogowe. Radiowozy z fotoradarami stać będą:

- w al. KEN, za skrzyżowaniem z ul. Polaka, w kierunku ul. Gandhi,
- w al. KEN, za wjazdem na parking urzędu dzielnicy, w kierunku ul. Polaka,
- w al. KEN, za skrzyżowaniem z ul. Polinezyjską, w kierunku ul. Ciszewskiego.

Urzędnicy już ostrzegają, że kierowcy mogą spodziewać się kontroli kaskadowych.

Staną fotoradary

Docelowo w al. KEN zamontowane zostaną stacjonarne fotoradary. Jak informuje ratusz, trwają już uzgodnienia w tej sprawie.

Poza łapaniem łamiących przepisy kierowców, służby sprawdzą też, jak poprawić bezpieczeństwo w al. KEN. Zarząd Dróg Miejskich zapowiedział, że zleci audyt, który wskaże, jakie zmiany wprowadzić, by podnieść poziom bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników drogi.

Źródło

elektro - 20 Lipiec 2014, 16:22

Cytat:
Kontrole straży miejskiej w al. KEN zapowiedziano w tym tygodniu. Decyzję podjęto po tym, jak w niedzielę Dariusz K. rozpędzonym bmw śmiertelnie potrącił kobietę przechodzącą na zielonym świetle na przejściu dla pieszych. Kierujący był pod wpływem narkotyków. Grozi mu teraz 12 lat więzienia.

Przed południem Zarząd Dróg Miejskich ustawił znaki informujące o kontroli fotoradarowej. Strażnicy w oznakowanym radiowozie ustawili się blisko ursynowskiego ratusza. - Tylko w ciągu pierwszej godziny prowadzenia kontroli urządzenie zarejestrowało 15 wykroczeń. Kierowcy przekraczali dozwoloną prędkość, czyli 50 km/godz., nawet o 40 km/godz. - mówi strażnik Kamil Gruszewski.



Rekordzista zarejestrowany przez urządzenia jechał z prędkością 98 km/godz., czyli przekroczył dozwoloną prędkość niemal dwukrotnie.



W sumie w ciągu niecałych sześciu godzin fotoradary zrobiły zdjęcia 50 kierowcom.

Codzienne kontrole

Strażnicy zapowiadają, że kontrole w al. KEN nie ustaną. - Kontrole będą prowadzone do odwołania. Będziemy analizować zachowania kierowców i do potrzeb dostosowywać taktykę działania. Dziś obserwowaliśmy, jak reagują kierowcy i jak reagują mieszkańcy. Spotkaliśmy się z pozytywną oceną mieszkańców i dużym zainteresowaniem - mówi Zbigniew Kąkol, zastępca naczelnika oddziału ogólnomiejskiego warszawskiej straży miejskiej.

Czy będą także nocne kontrole, gdy najczęściej pędzą tamtędy auta? - Będziemy je prowadzić do późnych godzin wieczornych - powiedziała "Gazecie Stołecznej" rzeczniczka strażników Monika Niżniak.

Gdzie stoją?

Kontrole z wykorzystaniem mobilnych urządzeń rejestrujących zamontowanych w pojazdach straży miejskiej są prowadzone w kilku miejscach:

* al. KEN za skrzyżowaniem z ul. Benedykta Polaka w kierunku Indiry Gandhi

* al. KEN za wjazdem na parking Urzędu Dzielnicy Ursynów w kierunku ul. Benedykta Polaka

* al. KEN za skrzyżowaniem z ul. Polinezyjską w kierunku ul. Ciszewskiego

* al. KEN za skrzyżowaniem z ul. Ciszewskiego w kierunku ul. Polinezyjskiej

Ustawią fotoradary

Wprowadzenie kontroli z wykorzystaniem urządzeń mobilnych to pierwszy etap. Kolejny to objęcie al. KEN kontrolami z wykorzystaniem urządzeń stacjonarnych. - Prowadzone są już w tym zakresie prace, są też wstępne uzgodnienia - mówi Monika Niżniak. - Chcemy, by fotoradary w al. KEN stanęły jak najszybciej. Mimo to utrzymamy mobilne kontrole.

Z tego, co udało nam się ustalić, w al. KEN ma stanąć kilka fotoradarów. Gdzie? Lokalizacje nadal są analizowane przez drogowców, strażników i policję.

Link

piotreg - 21 Lipiec 2014, 10:15

Zrobił się wokół al. KEN szum medialny, dlatego też złapali tak niewielu kierowców. :twisted:
Czy któryś z Warszawiaków mógłby mi wskazać na której dokładnie miejscówce stoi AD9 C (patrz zdjęcie w artykule)?

radi - 21 Lipiec 2014, 13:17

Pierwsza fota - Al. KEN 57, koniec numeru w stronę wejść do metra
Druga fota - zatoczka pod Multikinem, al. KEN 60.

Ogólnie lokalizacje nieco za, oraz vis a vis ratusza Ursynów.

phonemaniac - 22 Lipiec 2014, 09:58

Cytat:
Fotoradar wciąż łapie w al. KEN. Rekordzista jechał 110 km/h

140 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość jadąc aleją KEN. Rekordzista jechał 110 km/h. Mobilne fotoradary straży miejskiej zarejestrowały również kierowcę, który tirem przekroczył prędkość o ponad 20 km/h.


- Tylko w poniedziałek do południa sfotografowaliśmy 26 kierowców, którzy przekroczyli prędkość – powiedziała Monika Niżniak, rzeczniczka prasowa straży miejskiej.

Jak dodała, w sumie od soboty wykroczenie popełniło 140 kierowców. Za każdym razem było to przekroczenie prędkości (na al. KEN obowiązuje 50 km/h). Rekordzista jechał 110 km/h. - To było bardzo ryzykowne, bo akurat w tym czasie były bardzo złe warunki pogodowe. Padał deszcz – przypomina Niżniak.

Strażnicy sfotografowali również tira, który aleją KEN gnał 70 km/h.

Dla strażników to na razie wykroczenie. Teraz na podstawie zdjęć trzeba ustalić właściciela auta i osobę, która nim kierowała w chwili wykroczenia. Kiedy się to uda, sprawcy grozi mandat do 500 złotych i 10 punktów karnych.

Patrole straży miejskiej z fotoradarami aleję KEN patrolują od soboty. Przenośne urządzenia rozstawione są w czerech punktach: za skrzyżowaniem z ulicą Polaka, za wjazdem na parking przy urzędzie dzielnicy Ursynów, przy Polinezyjskiej oraz za skrzyżowaniem z ulicą Ciszewskiego.

Urzędnicy postanowili działać po wypadku, do którego doszło w minioną niedzielę. Rozpędzone BMW śmiertelnie potrąciło przechodzącą przez pasy kobietę.

LINK + Video

piotreg - 22 Lipiec 2014, 11:03

radi napisał/a:
Druga fota - zatoczka pod Multikinem, al. KEN 60.

W którym kierunku?

radi - 22 Lipiec 2014, 11:09

W kierunku ul. Indiry Gandhi i centrum Warszawy.
lukaszr - 29 Wrzesień 2014, 19:08

Godzina 17, ul. Rosoła - na mapie zaznaczone miejsce. Zrobili sobie niezłą miejscówkę - taki prostokącik ułożony, wcześniej stoi zakaz zatrzymywania i postoju (ale nie dotyczy SM) oraz znak <FR> .
radi - 24 Grudzień 2014, 21:43

Jeden pug na razie pójdzie na chorobowe:

Cytat:
Ford staranował radiowóz z fotoradarem



Na ulicy Rosoła osobowy ford wjechał w stojący przy jezdni radiowóz straży miejskiej z fotoradarem. Nikomu nic się nie stało. Kierowca forda został ukarany mandatem.


- Ford jechał ulicą Rosoła w stronę Ursynowa. Wjechał w zaparkowany obok jezdni radiowóz straży miejskiej z fotoradarem - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Kierowca forda został ukarany mandatem przez policję. - 250 zł i 6 punktów karnych - mówi Robert Opas z biura prasowego stołecznej policji.

LINK

piotreg - 24 Grudzień 2014, 23:19

Taki prezent na święta od warszawskich kierowców... :twisted:
piotreg - 24 Grudzień 2014, 23:37

Równie dobre ujęcie...
radi - 24 Grudzień 2014, 23:46

Gdyby ktoś przypadkiem trafił zabezpieczającego puga to byłoby niezłe combo. :wink:
radi - 17 Styczeń 2015, 11:54

Cytat:
Kierowca parkuje w niedozwolonym miejscu. Straż miejska nie reaguje



- Farsa totalna! Kierowca dostawczaka parkuje sobie przed pasami. Obok stoi straż miejska, która ewidentnie ma inne zadania wpisane w agendę, bo kompletnie nie reaguje! - napisał do nas nasz czytelnik Michał, który był świadkiem tej sytuacji i nakręcił przy okazji film.


Do zdarzenia doszło na ursynowskiej al. KEN. - W tym miejscu jest mnóstwo wypadków, szczególnie na przejściu, przed którym ten kierowca się zatrzymał - mówi pan Michał, który osobiście widział taki wypadek, był nawet świadkiem w sądzie w podobnej sprawie. - Po to zresztą stoi tam straż miejska z radarem. Jest znak zakazu zatrzymywania i postoju - dodaje. (...)

LINK

Fotoradar odpalony, więc można w środku spać spokojnie. :cry:

garny - 7 Maj 2015, 22:15

Dzisiejsze popołudnie przy Wisłostradzie:


phonemaniac - 8 Maj 2015, 19:53

Znaki D-51 pojawiły się na Wale Miedzeszyńskim na wysokości Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 63 (między ul. Rozchodnikową a Podbiałową).
piotreg - 8 Maj 2015, 22:09

W obie strony? :o
phonemaniac - 9 Maj 2015, 08:32

Tak.
piotreg - 9 Maj 2015, 08:39

Na mapie mam taką miejscówkę:

Cytat:
- ul. Wał Miedzeszyński, zaraz za komisem Eurosamochody, jadąc w kierunku centrum

Rozumiem, że podajesz inną strefę pomiaru? :o

phonemaniac - 9 Maj 2015, 08:43

Z tego co widzę na mapy.google.pl to jest to ta sama miejscówka - nie zauważyłem tego komisu, tylko w oczy rzuciła mi się szkoła, bo praktycznie w tych 200 m. jest tylko odcinek przy szkole.
piotreg - 9 Maj 2015, 08:47

To ja na mapie nic nie zmieniam. :good:
autogaz1984 - 28 Czerwiec 2015, 16:36



www.youtube.com

piotreg - 24 Lipiec 2015, 11:00

Skoda SK 423GL z MRCD na pace lata teraz w barwach <SM> Warszawa. Z tą różnicą, że auto jest teraz oznakowane.
lukaszr - 5 Sierpień 2015, 12:07

Generalnie chyba coś się pozmieniało, bo inna skoda też na SK pojawiła się w Warszawie: SK 354GP

Oczywiście stara śnieżynka też jest w akcji.

piotreg - 5 Sierpień 2015, 20:01

Łukasz, potrzebuje opis miejscówek. Nie zapomnij o kierunku, w którym mierzyli.
lukaszr - 6 Sierpień 2015, 11:38

piotreg napisał/a:
Łukasz, potrzebuje opis miejscówek. Nie zapomnij o kierunku, w którym mierzyli.

Obydwa miały urządzenia zapakowane z tyłu.

SK 354GP stała na Wisłostradzie pomiędzy mostem Poniatowskiego a Łazienkowskim - mierzyła jadących w stronę Wilanowa. Godzina 19.

Śnieżynka stała dokładnie w tym samym miejscu, tylko po drugiej stronie drogi i mierzyła jadących w stronę Łomianek. Godzina 16.

piotreg - 23 Wrzesień 2015, 10:33

Cytat:
Warszawska straż miejska na katowickich "blachach"





Straż miejska z Katowic kontroluje ulice w Warszawie? Takie można odnieść wrażenie, patrząc na rejestrację radiowozu. - To nasze samochody, dzierżawione od zewnętrznej firmy - odpowiada rzeczniczka SM.


Samochód na "blachach" SK zauważył w poniedziałek nasz reporter przy ul. Powsińskiej.

- Funkcjonariusze kontrolowali prędkość kierowców - mówił Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

O sprawę zapytaliśmy strażników. - Mamy dwa takie samochody. Są one wyposażone w urządzenia rejestrujące i dzierżawimy je od zewnętrznej firmy - odpowiada Monika Niżniak, rzeczniczka SM. Jak zapewnia, mobilne fotoradary obsługiwane są tylko przez stołecznych funkcjonariuszy.

Link

radi - 8 Październik 2016, 21:51

Pora oto ożywić wątek, bowiem jest sobie następująca ciekawostka:

Cytat:
Co zamiast fotoradarów? Stawiają na urządzenia mobilne



Po wyłączeniu fotoradarów Inspekcja Transportu Drogowego zdecydowała się na kontrole przy pomocy mobilnych urządzeń. Ale na razie tylko w dwóch miejscach.


Jak już pisaliśmy, przed gwiazdką z ulic mają ostatecznie zniknąć maszty niedziałających fotoradarów. Jednak z badań Instytut Transportu Drogowego wynika, że likwidacja urządzeń przyniosła niepokojące efekty. Większość kierowców po prostu nie zwalnia.

Postanowiliśmy zapytać inspekcję transportu drogowego, co proponuje w zamian.

"Rotacyjny nadzór"

"W trosce o stan bezpieczeństwa, Główny Inspektorat Transportu Drogowego objął rotacyjnym nadzorem, przy pomocy mobilnych urządzeń rejestrujących, dwie znajdujące się w ciągach dróg krajowych lokalizacje, w pobliżu których poprzednio funkcjonowały urządzenia obsługiwane przez straż miejską (rejony ulic: Modlińskiej oraz Trakt Brzeski i Objazdowej)" – informuje Łukasz Majchrzak z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Na tych dwóch lokalizacjach może się nie skończyć. "W sprawie dwóch kolejnych (rejon skrzyżowań: ul. Sobieskiego, Alei Sikorskiego i ul. Witosa oraz ulic Puławskiej i Kuropatwy) GITD pismem z dnia 18 maja 2016 r. wystąpił z wnioskiem do Zarządu Dróg Miejskich o przygotowanie miejsc do prowadzenia kontroli przez będące w dyspozycji GITD urządzenia mobilne" – zaznacza Majchrzak.

LINK

Ciekawe co tam się dzieje? Jakiś Fotorapid na statywie, czy Ford z AD9?

piotreg - 9 Październik 2016, 09:35

radi napisał/a:
Ciekawe co tam się dzieje? Jakiś Fotorapid na statywie, czy Ford z AD9?

Fordy z AD9 tylko wykorzystują. Czekam na dokładne opisy miejscówek. Dodam je do mapy.

radi - 12 Październik 2016, 11:02

Cytat:
Szykują miejsca na mobilne fotoradary



Drogowcy chcą wyznaczyć dwa miejsca, gdzie będą mogły być prowadzone mobilne kontrole prędkości. Zajmie się nimi Główny Inspektorat Transportu Drogowego.


Chodzi o dwie lokalizacje, gdzie do końca ubiegłego roku działały fotoradary - to skrzyżowania Sobieskiego z Witosa i Puławskiej z Kuropatwy (o możliwość prowadzenia tam mobilnych kontroli zwróciło się do Zarządu Dróg Miejskich GITD).

Zdecyduje inżynier ruchu

- Zgłosiliśmy uwagi dotyczące szczegółów lokalizacji, tak aby pojazdy prowadzące kontrole nie stanowiły zagrożenia dla pozostałych kierowców. Przekazaliśmy też do GITD propozycję lokalizacji stanowisk (po dwa na każde skrzyżowanie), która została wstępnie zaakceptowana – informuje tvnwarszawa.pl Mikołaj Pieńkos z biura prasowego ZDM.

I dodaje, że w najbliższych dniach przekażą projekt do inżyniera ruchu. Jeżeli go
zatwierdzili, to ZDM je zbuduje, a inspekcja będzie mogła rozpocząć kontrole.

LINK

piotreg - 13 Październik 2016, 08:51

Dla mnie bomba - dwie miejscówki, z góry wiadomo gdzie. Prawdziwa prewencja!
małymobil - 17 Wrzesień 2019, 00:11

WI 7763C - widziałem dziś tego Francuza pod Krakowem bez oznakowania.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group