Forum Mapy Fotoradarów

Wrocław - Wrocławskie punkty ważenia

BluesWings - 1 Sierpień 2009, 19:27
Temat postu: Wrocławskie punkty ważenia
Ostatnio gadałem z chłopakami ze ZDIUM'u na temat tych czterch stacjonarnych punktów ważenia.
Mają mały problem, bo muszą współpracować z ITD.

Przy tych punktach wykorzystana jest pętla indukcyjna.
Każde przeładowane auto jest namierzone, a następnie na dużym ekranie nad jezdnią pokazuje masę całkowitą w danym momencie i nr rej. zważonego pojazdu.
Jeśli jest w pobliżu ITD to dostaje syg. ze zdiumu i ściągają petenta na wagę na bazę zdiumu (chyba, że sie rozłożyli z wagą w pobliżu, ale to już przeszłość - waga na stałe będzie leżeć na dużym parkingu z tyłu budynków).

Urządzenie ma także możliwość pomiaru prędkości :)
Ładnie mi się dziś na Karkonoskiej wyświetliły moje nr rej. i prędkość 108km/h + "zwolnij jedziesz za szybko"


(Jest nienamierzalne ze względów pętli indukcyjnej w jezdni)

Na razie nie ma się co bać, bo Zdium nie ma możliwości egzekwowania przewinienia, ale w najbliższej przyszłości sprawy przekraczania prędkości mają być przekazywane do odpowienich służb :)

Pytanie, który organ będzie chciał dodatkową robotę, czyli zbieranie danych o piracie drogowym + cała procedura związana z wysłaniem biletu???

Myślę, że narazie jest to tylko prewencja i chyba jeszcze długo tak zostanie, ale trzeba się liczyć, że się to zmieni.

piotreg - 1 Sierpień 2009, 19:39
Temat postu: Re: Wrocławskie punkty ważenia
BluesWings napisał/a:
Urządzenie ma także możliwość pomiaru prędkości :)
Ładnie mi się dziś na Karkonoskiej wyświetliły moje nr rej. i prędkość 108km/h + "zwolnij jedziesz za szybko"

A to ciekawe, bo nam (mnie i KarolKowi) wyświelił się tylko nr rej. i komenda ZWOLNIJ! Blues, piłeś coś dzisiaj? :-)

BluesWings napisał/a:
Pytanie, który organ będzie chciał dodatkową robotę, czyli zbieranie danych o piracie drogowym + cała procedura związana z wysłaniem biletu???

Jeśli już to pewnie ITD.

wksek - 1 Sierpień 2009, 22:07

Mi też się wyświetliło Zwolnij :lol:
BluesWings - 1 Sierpień 2009, 22:13

wksek napisał/a:
Mi też się wyświetliło Zwolnij :lol:

Nie róbcie ze mnie bardziej psychicznego niż jestem! :D

piotreg - 1 Sierpień 2009, 22:16

Mamy filmik koluniu...

Zasłonimy połowę nr rej. i się wrzuci...

OJCIEC - 2 Sierpień 2009, 11:21

Potwierdzam - mamy ten film w dwóch egzemplarzach ;)
Prędkość nam się NIE wyświetliła, za to n-ry i komunikat ZWOLNIJ! i owszem :)

piotreg - 2 Sierpień 2009, 12:11

Ale numery i komunikat na Psim Polu wyświelały się tylko jadącym lewym pasem. Muszą mieć tam jakąś awarię :-)

Mieszkam w pobliżu takiego punktu ważenia. Pójdę tam chyba na spacer z aparatem pod wieczór :-)

BluesWings - 2 Sierpień 2009, 12:59

Awarię?

Oni kupili urządzenie bez homologacji! Urząd Miar podobno nie chce jej wydać teraz!

Myślisz, że dlaczego pomiar nie jest wiążący i ITD zgarnia ewentualnych petentów na ul. Długą na starą wagę???

piotreg - 2 Sierpień 2009, 13:02

BluesWings napisał/a:
Awarię?

Tak! Źle mnie zrozumiałeś. Wczoraj prawym pasem poleciały auta szybciej niż my i im nie wyświeliły się komunikaty!

BluesWings napisał/a:
Myślisz, że dlaczego pomiar nie jest wiążący i ITD zgarnia ewentualnych petentów na ul. Długą na starą wagę???

Bo ta waga nie jest tak dokładna jak ta na Długiej.
To samo tyczy się alkomatów. Jesli patrol Cię zgarnie i mu wydmuchasz wynik dodatny, poprawisz dmuchanie na komendzie do tego dużego z rurą :-)

piotreg - 10 Sierpień 2009, 20:42

Nie dość, że daltonista, to jeszcze niewidomy :-)

Blues, bacznie przyglądałem się wadze na wlocie od strony Bielan Wr.



Nr rej. + komenda 'Zwolnij' - tylko na to możemy liczyć.
Te Twoje (108) aboslutnie wykluczam. :D

Niestety na zdjęciu nie widać nr. rej.
Zdjęcie zrobiłem ułamek sek. za późno.

A działa to tak:

- Wyświetla się nr rej., po ok. sek. komenda 'Zwolnij'.
- Następnie nr rej. znika, a komenda 'Zwolnij' pali się jeszcze przez ok. 1-2 sek.

garny - 10 Sierpień 2009, 21:53

Potwierdzam :)
A czy to ustrojstwo może być spięte jakimś sprzętem utrwalającym akt przekroczenia dozw. prędkości?

kalex - 11 Sierpień 2009, 07:35

Znajomi pytają mnie czy coś dostaną. Ale sprawa jest wiadoma, dopóki mamy przepisy, że facjata wymagana to jesteśmy bezpieczni.
piotreg - 11 Sierpień 2009, 07:53

Kalex, gdzie Ty widzisz facjatę na zdjęciach odjazdowych? :D

Musi wejść w życie ustawa, że podstawą do ukarania mogą być same nr rej.

kalex - 11 Sierpień 2009, 10:57

TO JEST WALENIE W CH...

Można się z tego wybronić bez najmniejszego problemu (zawsze o tym wspominam). A jedyną bronią oprawców jest próba (z reguły groźba) za odmowę wskazania sprawcy. A nie zapominajmy, że komuna już za nami (ponoć), i to nie Ty masz udowadniać, że nie jesteś wielbłądem. Poza tym wyobraź sobie sytuację, że za każdym razem, kiedy dostanę fotkę od tylca, będę wskazywał Ciebie jako osobę kierującą - co zrobisz z takim faktem? Przecież Ci pożyczyłem.

garny - 11 Sierpień 2009, 18:34

Mi się wydaje, że już jest jakiś przepis odnośnie karania bez zdjęcia kierowcy, ale jeżeli jest jak piszecie to tym lepiej dla nas.
metrotest - 17 Sierpień 2009, 22:07

Dzisiaj widziałem to ustrojstwo.
Mnie się wyświetliła tablica rejestracyjna i komunikat zwolnij. Bez prędkości. Może to zależy od wielkości przekroczenia.

P.S. Byłem na weekend w Krakowie. Tyle 70-ek w mieście co tam jest to u nas za 100 lat nie będzie. I jak tu nie narzekać :evil:

kalex - 18 Sierpień 2009, 08:30

Niestety waga ma chyba jakieś niedociągnięcia. Jechałem na czystej ponad (190) to nr rejestracyjnego nie zdążył odczytać. A z kolei za gościem leciałem ok. (170) to też numerów, ani jego, ani moich, nie odczytało. Ale to na lewym. Może działa tylko prawy.
piotreg - 18 Sierpień 2009, 10:04

Jest się czym chwalić :-)

Cały kalex :-)

wksek - 18 Sierpień 2009, 14:22

30 minut temu jechałem na Bielanach i kolesiowi przede mną przy prędkości około 90-100 km/h wyskoczyło Zwolnij DW XXXXX, ale gdzie tam niby ma być pętla w ziemi? 8)
piotreg - 18 Sierpień 2009, 14:45

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale coś mnie się wydaje, że te czujniki zatopione w asfalcie (niby waga) za cały ten bałagan odpowiadają :-)
piotreg - 18 Sierpień 2009, 22:46

Taki komunikat wyświetlany jest non stop:



Jeśli jedziesz za szybko...



Wszystko to potwierdzam niezłym kinem akcji...

->>> KLIK <<<- *

Mam nadzieję, że mobilki, którzy wzięli czynny udział w dzisiejszej próbie nie będą nam miały tego za złe

* Jeśli filmiku nie da się pobrać, proszę o info na pw.

BluesWings - 21 Sierpień 2009, 10:57

piotreg napisał/a:
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale coś mnie się wydaje, że te czujniki zatopione w asfalcie (niby waga) za cały ten bałagan odpowiadają :-)

Tu macie uproszczoną instrukcję.

->>> KLIK <<<-

wksek - 21 Sierpień 2009, 20:41

Dzisiaj sprawdziłem to... 50 metrów przed wyświetlaczami jest podłużny metalowy element wtopiony w asfalt, szeroki na jakieś 20 centymetrów, a długi na 2 pasy. Także to pewnie nasza pętelka, a kamerki ściągają rejestracje.
BluesWings - 21 Sierpień 2009, 21:10

Gdzieś jeszcze mam filmik jak to się montuje od początku do końca (5min), ale chyba to was nie interesuje, więc nie będę szukał.
piotreg - 22 Sierpień 2009, 12:39

Wrzuć, zainteresowani z pewnością rzucą na niego okiem.
garny - 17 Wrzesień 2009, 21:56

Coś im się ustrojstwo rozregulowało, bo albo pokazuje że ma zwolnić koleś, który jest już 100-150 m za tablicą, albo jak dziś pokazało mi, że mam zwolnić, a stałem w korku :) Wjeżdżając od Bielan.
wksek - 17 Wrzesień 2009, 22:09

Mi ostatnio pokazało, że mam zwolnić od strony Opola, a jechałem może 10 szybciej niż można :lol: Lekka przesada, a na Bielanach można walić 90-100 i nic się nie dzieje.
krcinsp - 17 Wrzesień 2009, 22:53

Mi kiedyś przy (90) już pokazywało, teraz przy (100) , chodź to tylko wieczorem wszyscy ładnie hamują przed tym do (70) i nie widać zwolnij.
piotreg - 18 Wrzesień 2009, 12:59

garny napisał/a:
Coś im się ustrojstwo rozregulowało, bo albo pokazuje że ma zwolnić koleś, który jest już 100-150 m za tablicą, albo jak dziś pokazało mi, że mam zwolnić, a stałem w korku :) Wjeżdżając od Bielan.

Może za szybko wlokłeś się do przodu :P

wksek napisał/a:
Mi ostatnio pokazało, że mam zwolnić od strony Opola, a jechałem może 10 szybciej niż można :lol: Lekka przesada, a na Bielanach można walić 90-100 i nic się nie dzieje.

Z punktu widzenia działania prewencyjnego to niech wyświetlają ZWOLNIJ nawet od (+1).
Ojciec ostatnio mi się chwalił, że na ul. Opolskiej to on ciągle zapala ZWOLNIJ :-)

Zwróćcie uwagę, że przed wszystkimi wagami ustawili małe tablice z napisem kontrola radarowa.

OJCIEC - 18 Wrzesień 2009, 13:23

piotreg napisał/a:
Ojciec ostatnio...

Ćśśśś, bo się wyda ;)

MK. - 8 Październik 2009, 22:39

To jak to jest z tymi kamerkami przy punktach ważenia? :-) Bo TUTAJ straszą, że jednak przychodzą fotki.
piotreg - 9 Październik 2009, 09:19

Ten sprzęt nie ma homologacji. I uwież mi... moim źródłem nie jest forum internetowe :-)
garny - 9 Październik 2009, 20:41

Ale kolo twardo twierdzi, że dostał foto :)
piotreg - 9 Październik 2009, 20:46

I niech żyje w tym przekonaniu sto lat :-)

Ojciec, specjalisto od zapalania tej tablicy... ile zdjęć dostałeś? :-)

wksek - 9 Październik 2009, 20:50

Też zapaliłem kilka razy i dostałem... 0 :wink: Nawet chwile byłem sławny, bo jakieś 4 auta widziały moje numery :lol:
OJCIEC - 9 Październik 2009, 21:55

piotreg napisał/a:

Ojciec, specjalisto od zapalania tej tablicy... ile zdjęć dostałeś? :-)

Przecież wiesz, że jestem STEALTH :)

P33 - 27 Październik 2009, 10:53

Wczoraj przejeżdżałem koło jednego z tych punktów ważenia i muszę powiedzieć, że znowu się rozregulowało :D Dokładnie ten co stoi na wlocie do Wrocławia.
wksek - 27 Październik 2009, 11:02

Są takie (z tego co widziałem) trzy :)
piotreg - 27 Październik 2009, 11:34

P33 napisał/a:
Wczoraj przejeżdżałem koło jednego z tych punktów ważenia i muszę powiedzieć, że znowu się rozregulowało :D Dokładnie ten co stoi na wlocie do Wrocławia.

One stoją tylko na wlotach :-) Ale mamy jakiś punkt zaczepienia :-)

wksek napisał/a:
Są takie (z tego co widziałem) trzy :)

Ja naliczyłem cztery!
Cytat:
- ul. Karkonoska
- ul. Opolska
- ul. Sobieskiego
- ul. Średzka

garny - 27 Październik 2009, 22:40

A mi dziś navi na podstawie poi z poi4am powiedziała, że to jest FR RED LIGHT :)
piotreg - 28 Październik 2009, 08:10

Jakiś mądry mobil wklepał... i tak już pewnie zostanie :-)

Policji i ITD jest to na rękę.

OJCIEC - 5 Listopad 2009, 09:26

Blues, właśnie mnie się przypomniało się - podobno ten system nie czyta czarnych blaszek - prawda li to?
BluesWings - 5 Listopad 2009, 09:34

Ja nie znaju!
Dzwoń do Zdiumu do Wydziału Inspekcji.
Oni to na razie obsługują.

OJCIEC - 5 Listopad 2009, 09:38

A ja leniwy w takich sprawach jestem. Myślałem, że będziesz wiedział :)
piotreg - 23 Listopad 2009, 12:48

Cytat:
Wagi stoją, tiry ciągle niszczą miasto

Każdego dnia przez Wrocław przejeżdża ponad 10 tys. tirów. Co trzeci jest przeciążony.
Batem na firmy przewozowe, które ładują zbyt dużo towarów i niszczą drogi w mieście, miały być wagi na rogatkach Wrocławia i wzmożone kontrole. Nic z tego, ciężarówki wciąż łamią przepisy.
Lawinowo rośnie liczba mandatów. Tylko do października tego roku wystawiono ich na kwotę 1,2 mln złotych (w całym 2008 r. tylko na 400 tys.). - Skala zjawiska rośnie z miesiąca na miesiąc - twierdzi Adrian Gierczak z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu. - Coraz lepiej znamy trasy, którymi kierowcy próbują uciec przed wagami - dodaje. Niestety, często są to osiedlowe uliczki na Oporowie, Jerzmanowie czy Zakrzowie.

Przewoźnicy dostają jednorazowe kary w wysokości nawet 30 tys. złotych. Ale to nie zniechęca ich do przeładowywania aut. - Proszę mi powiedzieć, którędy mamy dojechać do największych miejskich inwestycji? - pyta Szczepan Mierzwiński ze Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych "Dolny Śląsk". - Urzędnicy robią biznes na karach, ale nikt nie zastanowił się, jak zapewnić nam dojazd.
Miejscy urzędnicy tłumaczą, że nie mogą odstąpić od karania łamiących przepisy. Twierdzą, że są otwarci na dyskusję nad rozwiązaniem zgodnym z prawem. - Mam nadzieję, że do tego dojdzie, bo na razie zdiagnozowano problem, a tiry wciąż łamią przepisy - ubolewa Leon Susmanek, radny PO, który w czwartek podczas obrad rady miejskiej pytał, jak rządzący miastem zamierzają rozwiązać problem.

Źródło

wksek - 23 Listopad 2009, 14:39

Wyjście proste, niech ładują na dwa wozy, a nie przeciążają jeden :D
piotreg - 23 Listopad 2009, 14:46

Misiu, firma transportowa liczy ew. zyski, a nie dziury i koleilny, które "produkuje" ich tabor.
piotreg - 26 Luty 2010, 13:30

Cytat:
Wrocław: Zalali dziurę na Karkonoskiej, więc tiry nie będą tam ważone

Kierowcy jadący al. Karkonoską od strony Bielan Wrocławskich odetchną z ulgą - przynajmniej na chwilę. Wczoraj po godz. 16 udało się zdemontować pokrywę wagi służącej do kontroli tirów i załatać dziurę, która pojawiła się w jezdni.


Dziura została załatana, ale tylko prowizorycznie (fot. Tomasz Hołod)

W ostatnią niedzielę policja zdecydowała się na wyłączenie prawego pasa jezdni, tłumacząc to bezpieczeństwem kierowców wjeżdżających do miasta. Skąd wziął się problem i wyrwa przy wadze? - Jej pokrywa się odczepiła i firma Imex, która ją montowała, ma ustalić przyczyny tego - mówi Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Pierwotnie robotnicy mieli dziurę załatać wczoraj przed południem. To się jednak nie udało. Okazało się bowiem, że masa asfaltu, którą wylewa się w niskich temperaturach, nie wytrzymałaby długo pod kołami samochodów.

- Po godzinie w tym samym miejscu znowu pojawiłaby się wyrwa - wyjaśnia Ewa Mazur.
Wczoraj nie można też było dziury zalać gorącym materiałem, który - jako bardziej trwały - stosuje się, gdy temperatura powietrza jest powyżej zera. Żeby go użyć, trzeba będzie poczekać przynajmniej do marca.

Na razie na al. Karkonoskiej zastosowano specjalną mieszankę, która jest połączeniem metody wylewania asfaltu na gorąco i takiego kładzionego w zimie.

Radość kierowców samochodów ciężarowych będzie krótkotrwała. Waga z al. Karkonoskiej zniknie tylko na chwilę - do nadejścia wiosny. W tym samym miejscu zostanie ona zamontowana ponownie.

Od niedzieli do wczoraj na tym odcinku tworzyły się olbrzymie korki. Kierowcy byli wściekli. - Jeżdżę tędy dwa razy dziennie. Mam dość. Dziurę powinni załatać już w poniedziałek - irytuje się wrocławianin, Krzysztof Skowron.

Źródło

wksek - 26 Luty 2010, 15:15

Dziurka załatana, niby TIR-y nie ważone, ale jest małe ale :lol:

O 11 jak leciałem na Kłodzko stało na wlocie ITD, jak wracałem o 14 też stało :) Także coś za coś.

piotreg - 26 Luty 2010, 18:08

Oni tam na parkingu przy BP rozkładają przenośną wagę i jadą z tym koksem.
delpiero - 22 Marzec 2010, 16:53

Wrocławianie może sprawdzicie ten patent? ;)

Cytat:
5 przykładów urządzeń, do których można się włamać

(...)

Fotoradar

Fotoradary - niektóre z nich, tak jak ten na wlocie z A4 do Wrocławia, są dwustopniowe. Najpierw fotoradar rejestruje naszą prędkość i odczytuje numery z tablic, a następnie kilkaset metrów dalej, na tablicy informacyjnej zawieszonej nad drogą pokazuje się komunikat ostrzegawczy np. KR 1234 ZWOLNIJ! Co się stanie, jeśli w miejscu tablicy rejestracyjnej nakleimy kartkę z napisem: ZU O666'); DROP DATABASE TABLICE; -- ... i przejedziemy z wyższą niż dopuszczona prędkość?

Jeśli oprogramowanie fotoradaru działa w oparciu o bazy danych (jak większość tego typu projektów) i nie sprawdza danych pochodzących od użytkownika (jak większość tego typu projektów) to zamiast numeru tablicy rejestracyjnej, oprogramowanie fotoradaru podstawi w swoim kodzie instrukcję wymazującą pamięć. Ups.



(...)
LINK
OJCIEC - 22 Marzec 2010, 17:05

delpiero napisał/a:
Wrocławianie może sprawdzicie ten patent? ;)

Hehe, super! :)
W Radwanicach już chyba ktoś sprawdził, bo waga nie działa ;)))

piotreg - 22 Marzec 2010, 17:12

To fotoradar? Naprawdę? Boże... dostanę dobrych 50. zdjęć :-(
delpiero - 22 Marzec 2010, 17:15

Oklejaj Poldona i wal na testy :)
piotreg - 22 Marzec 2010, 17:19

Ty się z Poldona nie śmiej, bo on prawie po kapitalce...
96zł (w tym 30zł robocizna).
Sprawne światła mijania, sprawne światła stop, nowe pióra od wycieraczek... zresztą... co ja Ci będę mówił / pisał.

Nie będę ryzykował, bo na moje konto może wpłynąć dobrych 500 punktów, jeśli te fotoradary są aż tak skuteczne :-)

lukaszr - 22 Marzec 2010, 21:13

Lepiej zróbcie napis i kasujcie bazę :D
wksek - 7 Sierpień 2010, 10:10

Na wlocie z Bielan, znów jeden pas stoi. Na wysokości kamer w miejscu gdzie są pętle zerwali asfalt, czyli niebawem można spodziewać się, że znów tablice zaczną działać i może w końcu karać...?
piotreg - 7 Sierpień 2010, 10:16

Karać nie będą, bo to coś nie ma homologacji. A na gigantyczne korki jesteśmy skazani przez cały okrągły tydzień.

Cały czas psuje im się ta jedna waga, z pozostałymi nie mają żadnych problemów :!:

OJCIEC - 7 Sierpień 2010, 13:40

Tam jest chyba największy ruch, więc najbardziej dostaje po nerach.
krcinsp - 8 Sierpień 2010, 00:50

Żeby tylko tydzień... pamiętajcie, że zaporę betonową będą jeszcze stawiać, a na dokładkę na Bielanach burdel się zrobił, bo ograniczenie do (40) jest i zakaz wyprzedzania do kościoła, to takie info przy okazji :)
piotreg - 8 Sierpień 2010, 10:27

W radio cały czas mówią, że w tydzień się ogarną ze wszystkim :!:

Wczoraj ok. 20:00 było może 50m korka :-)

Micell - 2 Kwiecień 2011, 19:05



Pan ze Skody Octavii jechał powyżej (90) i pokazał się pięknie nr rej.

wksek - 2 Kwiecień 2011, 19:27

Konsekwencji z tego tytułu nie poniesie :)
BluesW. - 2 Kwiecień 2011, 20:26

Wszystko do czasu :)
piotreg - 3 Kwiecień 2011, 08:26

Dokładnie :!: System ten daje spore możliwości - brakuje tylko odpowiedniej ustawy.
Micell - 3 Kwiecień 2011, 13:35


michu - 20 Listopad 2011, 00:11

Od czego zależne jest działanie pomiaru prędkości i wyświetlanie komunikatu na tablicy o treści: "nr rejestracyjny ZWOLNIJ!"? Pytam, bo ostatnio często gęsto mierzą mi prędkość na wadze na ul. Średzkiej :o W sumie nie zawsze to działa, mimo że tam nigdy nie jadę przepisowo :grin:
piotreg - 20 Listopad 2011, 09:21

Przy wadze na Średzkiej obowiązuje ogr. do (90) .
Micell - 20 Listopad 2011, 09:48

michu, zadziwiasz mnie.
michu - 20 Listopad 2011, 16:44

Micell, ja czy moje pytania? :oops:
wksek - 20 Listopad 2011, 21:19

Jedna kamerka łapie Twoje tablice, a urządzenie od pomiaru dokonuje go. Jak przekroczysz wyświetla się na tablicy ZWOLNIJ. W sumie nic więcej odkrywczego nie da się napisać.

Na Bielanach działa to praktycznie zawsze. Jest tam ograniczenie (60) , a ZWOLNIJ zapala się od (80) .

michal77 - 7 Marzec 2012, 12:48

Wczoraj na Karkonoskiej po raz pierwszy od paru miesięcy zobaczyłem napis ZWOLNIJ, to ustrojstwo jednak żyje!
dsr - 29 Czerwiec 2017, 13:57

Witam, na wlocie do Leśnicy od strony Środy Śląskiej tablica na wadze ożyła. Ograniczenie w tym miejscu (70) , ale nawet przy mniejszej prędkości wyświetla się nr rejestracyjny i ZWOLNIJ. Czy to tylko działanie prewencyjne czy działa jak radar? Dlaczego przy prędkości np. (60) wyświetla się nr samochodu, skoro ograniczenie jest do (70) . :o
piotreg - 29 Czerwiec 2017, 14:34

dsr napisał/a:
Czy to tylko działanie prewencyjne czy działa jak radar?

Tylko prewencja. Brak zatwierdzenia typu. Dlaczego reaguje na prędkości mniejsze niż ograniczenie w tym miejscu? Bo tak sobie ktoś to zaprogramował.

dsr - 29 Czerwiec 2017, 14:40

Dziękuję za odpowiedź. :good:
piotreg - 29 Czerwiec 2017, 14:42

:cool:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group