Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 9acc027e375aaeb358e1862451715865 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Bydgoszcz - Czerwona Fregata
Autor Wiadomość
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Październik 2009, 20:58   

Szacuneczek :)
 
 
Automobil

Wysłany:    testy antyradarów



 
 
Jahu55
Zaczyna kumać

Dołączył: 16 Lip 2009
Pochwał: 10
Posty: 74
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Lipiec 2010, 21:56   

Ostatnio bardzo często Szkodnik jeździ Akademicką, w zeszłym tygodniu natknąłem się na niego na Akademickiej (odcinek drogi gdzie jest skrzyżowanie z Centrum Onkologii). W przeciągu tygodnia 4 razy.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 6 Lipiec 2010, 22:40   

Robią w ruchu?
 
 
Jahu55
Zaczyna kumać

Dołączył: 16 Lip 2009
Pochwał: 10
Posty: 74
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Lipiec 2010, 22:52   

Tylko i wyłącznie w ruchu na tym odcinku.
 
 
caspin
Dziędobry!

Dołączył: 04 Paź 2009
Pochwał: 11
Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Lipiec 2010, 15:33   

Jak w ruchu? :D Skodzina stoi przeważnie tyłem do kierunku jazdy, po prawej stronie. Dziś stała na Sułkowskiego, zaraz przed Chodkiewicza w kierunku Focusa.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 7 Lipiec 2010, 17:10   

caspin napisał/a:
Jak w ruchu?

Technicznie jest to możliwe. Kwestia odpowiedniego oprogramowania.
 
 
Jahu55
Zaczyna kumać

Dołączył: 16 Lip 2009
Pochwał: 10
Posty: 74
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Lipiec 2010, 18:14   

caspin napisał/a:
Jak w ruchu? :D Skodzina stoi przeważnie tyłem do kierunku jazdy, po prawej stronie. Dziś stała na Sułkowskiego, zaraz przed Chodkiewicza w kierunku Focusa.

Normalnie w ruchu. Jedzie sobie i z naprzeciwka łapie delikwentów. Pan dwa auta przede mną dostał światłem po oczach. Choć ciekawi mnie czy nie zagraża to bezpieczeństwu. Ładnie to zauważyłeś przeważnie, ale nie zawsze.

Wiadomo, że stoi na boku, dzieje się tak na Inwalidów, raz widziałem na Zamczysku przy wjeździe w las od strony Fordonu, a także na Nakielskiej.
 
 
caspin
Dziędobry!

Dołączył: 04 Paź 2009
Pochwał: 11
Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Lipiec 2010, 20:07   

AD9 C

Cytat:
Czeski fotoradar AD9 może być z powodzeniem montowany w radiowozach. Ramer rejestruje wykroczenia popełniane przez nadjeżdżające i odjeżdżające samochody. Co ciekawe, AD9 C jest jedynym fotoradarem, który jest w stanie udokumentować przypadku przekraczania dozwolonej prędkości w chwili, gdy radiowóz na którego pokładzie został zamontowany znajduje się w ruchu.

Dobra, powiedzmy że są, a co z ograniczeniami prędkości? Np. Skoda jeździ sobie po Bydgoszczy i prędkość waha się od 30-80km/h w obszarze zabudowanym. Co, gościu cały czas ją przestawia kierując? Dodatkowo wskazując miejsce pomiaru, co napisze? Że w ruchu? Bo ja bym takie coś wyśmiał jak i w ogóle mnie już ta cała Skoda śmieszy.

Dodatkowo, ciekawe czy robi zdjęcia jadąc z naprzeciwka, czy z tyłu. Dochodzi tutaj jeszcze prędkość własna samochodu, która jest zawsze przekłamana z licznika samochodowego. :D To nie jest videorejestrator, a robi tylko i włącznie zdjęcia.

A tak btw dla ciekawości - coś mi dziś zaśmierdziało z fregatą na tego Sułkowkiego.

Skodzina stała jak zawsze po prawej stronie na zakazie, a przed nią tyłem stał zaparkowany prosto do kierunku jazdy pomarańczowy Seat. Czy to kolejny kamuflaż skodziny? Jak ktoś coś podobnego zauważy, np. na Jagiellońskiej czy Toruńskiej to dajcie znać.

A jak już zapytacie dlaczego kamuflaż - to w obu autach były szyby otwarte na oścież, a kierowca Seta stał sobie przed skodziną i miło rozmawiali z uśmiechem.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 7 Lipiec 2010, 21:03   

caspin napisał/a:
Dodatkowo, ciekawe czy robi zdjęcia jadąc z naprzeciwka, czy z tyłu. Dochodzi tutaj jeszcze prędkość własna samochodu, która jest zawsze przekłamana z licznika samochodowego. :D To nie jest videorejestrator, a robi tylko i włącznie zdjęcia.

Jeden kieruje, drugi obsługuje panel, na którym b. łatwo można zmieniać parametry urządzenia! Postaram się załatwić jakąś fotkę...
Proste to jak... r... e :oops: Urządzenie nie jest sprzężone z licznikiem, więc o przekłamania się nie martw :-)

caspin napisał/a:
Skodzina stała jak zawsze po prawej stronie na zakazie, a przed nią tyłem stał zaparkowany prosto do kierunku jazdy pomarańczowy Seat. Czy to kolejny kamuflaż skodziny? Jak ktoś coś podobnego zauważy, np. na Jagiellońskiej czy Toruńskiej to dajcie znać.

A jak już zapytacie dlaczego kamuflaż - to w obu autach były szyby otwarte na oścież, a kierowca Seta stał sobie przed skodziną i miło rozmawiali z uśmiechem.

To się zdarza. :P
 
 
Jahu55
Zaczyna kumać

Dołączył: 16 Lip 2009
Pochwał: 10
Posty: 74
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Lipiec 2010, 22:37   

Cytat:
Dobra, powiedzmy że są, a co z ograniczeniami prędkości? Np. Skoda jeździ sobie po Bydgoszczy i prędkość waha się od 30-80km/h w obszarze zabudowanym. Co, gościu cały czas ją przestawia kierując? Dodatkowo wskazując miejsce pomiaru, co napisze? Że w ruchu? Bo ja bym takie coś wyśmiał jak i w ogóle mnie już ta cała Skoda śmieszy.

Dodatkowo, ciekawe czy robi zdjęcia jadąc z naprzeciwka, czy z tyłu. Dochodzi tutaj jeszcze prędkość własna samochodu, która jest zawsze przekłamana z licznika samochodowego. To nie jest videorejestrator, a robi tylko i włącznie zdjęcia.

Piszę co zaobserwowałem jadąc. Obsługa i sprawy techniczne nie są moją dziedziną także nie wypowiem się, ale chyba piotreg wytłumaczył sprawę. A co do twojego pytania czy robi z naprzeciwka czy z tyłu. To w tym przypadku co napisałem robiła z przodu, bo flesz błysnął na przejeżdżające auto z naprzeciwka. Nie wiem, ale jeśli jesteś taki dociekliwy i trochę czasu to najlepiej zadzwonić do SM na Leśnej i się spytać. Jak będziesz miał szczęście to się dowiesz jak to wygląda w praktyce.

Ja wiem jedno, lepiej uważać na tą czerwoną Skodę nawet jak jedzie.
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 7 Lipiec 2010, 23:03   

Z rozmowy jaką przeprowadzałem w zeszłym roku (foty tej Skody) Pan nie mówił, żeby używał sprzętu podczas jazdy, a na czas zmiany miejscówki nie wyłącza sprzętu, sieje dookoła jak się da...

piotreg napisał/a:
Jeden kieruje, drugi obsługuje panel, na którym b. łatwo można zmieniać parametry urządzenia!

Ale jest małe ale...

W Skodzie jest zawsze jedna osoba 8)
 
 
Jahu55
Zaczyna kumać

Dołączył: 16 Lip 2009
Pochwał: 10
Posty: 74
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Lipiec 2010, 23:14   

Cytat:
Z rozmowy jaką przeprowadzałem w zeszłym roku (foty tej Skody) Pan nie mówił, żeby używał sprzętu podczas jazdy, a na czas zmiany miejscówki nie wyłącza sprzętu, sieje dookoła jak się da...

Czyli mogło być tak, że zrobiło fotkę, ale bez konsekwencji? Bo skoro nie wyłącza sprzętu to lampa się uruchomiła i rejestruje zdjęcia.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Lipiec 2010, 07:44   

Misial napisał/a:
Ale jest małe ale...

W Skodzie jest zawsze jedna osoba 8)

Jedna osoba to co najwyżej może spowodować kolizję w czasie ew. pomiaru w ruchu...
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 8 Lipiec 2010, 21:10   

caspin napisał/a:
Dziś stała na Sułkowskiego, zaraz przed Chodkiewicza w kierunku Focusa.

To tam też stają? :shock: :shock: :shock: Teraz mnie zaskoczyłeś.
Stali na tym łuku?
 
 
 
caspin
Dziędobry!

Dołączył: 04 Paź 2009
Pochwał: 11
Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 10 Lipiec 2010, 23:36   

lukaszr napisał/a:
caspin napisał/a:
Dziś stała na Sułkowskiego, zaraz przed Chodkiewicza w kierunku Focusa.

To tam też stają? :shock: :shock: :shock: Teraz mnie zaskoczyłeś.
Stali na tym łuku?

No, od Kamiennej do Chodkiewicza masz ładną prostą drogę, aż kusi by depnąć. Tak, na tym łuku. :lol: Jednak najwięcej Skodzinkę widuję o 6:40 naprzeciw Komfortu na Jagiellońskiej. Z częstotliwością raz na tydzień/dwa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Bydgoszcz - Czerwona Fregata | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group