Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
1 Czerwiec 2015, 23:44
Fotoradary stacjonarne
Autor Wiadomość
BluesWings
Gość
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 21 Kwiecień 2009, 07:59   Fotoradary stacjonarne

Urząd Gminy w Lubaniu ma zamiar w najbliższym czasie ustawić 3 maszty pod FR'y na wlotach od miejscowości:

- Nowogrodziec
- Sulików
- Świeradów Zdr.


Są to:

- DW nr 393
- DW nr 357

Właśnie trwa procedura ustalania przez zarząd dróg lokalizacji dla masztów.

Info z pierwszej ręki :)
 
 
Automobil

Wysłany:    nieoznakowane.phi.pl 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28375
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 3 Marzec 2010, 18:33   

Jak tam przetarg na maszty, o którym pisał Blues?
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1265
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2466
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 1 Czerwiec 2015, 21:57   

Cytat:
Czy pojawi się fotoradar?61% osób biorących udział w sondzie na portalu eLuban.pl chce, aby w naszej okolicy stanął choć jeden fotoradar. O takie urządzenie walczą przede wszystkim osoby mieszkające przy ulicy Jeleniogórskiej, którzy złożyli już w tej sprawie wniosek do burmistrza Lubania. Czy jest szansa na powodzenie tej inicjatywy zapytaliśmy w Inspekcji Transportu Drogowego, do której należy ostateczna decyzja w tej sprawie.

Jak podkreślają mieszkańcy, którzy starają się o ustawienie fotoradaru na zakręcie drogi wyjazdowej z Lubania w kierunku Jeleniej Góry, miejsce to jest bardzo niebezpieczne. Kilkukrotnie dochodziło tam do wypadków śmiertelnych, a kolizje i wypadki zdarzają się tam wyjątkowo często.

To właśnie my, zawsze jesteśmy pierwszymi świadkami wypadków na tej ulicy. To my wzywamy karetki, straż, policję. To my do czasu przyjazdu służb ratunkowych musimy ocenić ilość rannych i zabitych, udzielać pierwszej pomocy, zabezpieczyć drogę przed ewentualnym kolejnym wypadkiem! - mówi Pani Ewa, mieszkanka ulicy Jeleniogórskiej. - Każdy doskonale o tym wie, iż droga ta ma bardzo ograniczoną widoczność, ponieważ znajduje się tam niebezpieczny zakręt. Obok znajduje się most, pod którym płynie rzeka. Ta, zimową porą, stwarza bardzo złe warunki drogowe na powierzchni drogi. Często pojawia się mgła. Kierowcy jak to kierowcy, rzadko przestrzegają ograniczenia prędkości, bo przecież z górki tak fajnie się leci – tłumaczy. - My nie walczymy o zbicie kasy na fotoradarze jak to zarzucają przeciwnicy fotoradarów. My walczymy być może o kolejne życie. O życie, które być może zostanie uratowane bo ktoś dzięki fotoradarowi ściągnie w tym miejscu nogę z gazu! - dodaje w imieniu mieszkańców.

To właśnie osoby, które najczęściej widzą tragedie dziejące się na tym odcinku, zaapelowały do władz miasta o ustawienie na drodze krajowej fotoradaru. Wniosek został przez samorząd przekazany do Inspekcji Transportu Drogowego.

Wniosek wpłynął i jest aktualnie analizowany. - mówi Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - Jednocześnie należy nadmienić, że pozytywne rozpatrzenie wniosku zależy przede wszystkim od analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego i przeprowadzonej weryfikacji miejsca proponowanej instalacji. Przesłanką przemawiającą za montażem fotoradaru w danym miejscu, poza stanem bezpieczeństwa, jest także m. in. brak możliwości zastosowania innych środków, które mogłyby zwiększyć bezpieczeństwo poprzez uspokojenie ruchu drogowego. Analizie poddawana jest również infrastruktura otaczająca miejsce proponowanej instalacji urządzenia. - tłumaczy rzecznik ITD. Niezależnie od powyższego nadmieniam, iż Główny Inspektorat Transportu Drogowego zakończył już prace związane z typowaniem miejsc szczególnie niebezpiecznych i aktualnie trwają działania związane z instalacją urządzeń w wytypowanych lokalizacjach, w ramach realizacji projektu pod nazwą "Budowa centralnego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Na obecnym etapie realizacji zawartych umów brak jest możliwości dokonania zmian w zatwierdzonych do realizacji lokalizacjach, a ewentualna instalacja urządzenia (pod warunkiem potwierdzenia zasadności) mogłaby nastąpić dopiero w przypadku podjęcia decyzji o dalszej rozbudowie systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym, w tym po zapewnieniu środków finansowych na instalację urządzeń. - dodaje Łukasz Majchrzak.

Podsumowując, fotoradar rzeczywiście wydaje się być jedynym rozsądnym rozwiązaniem w tym konkretnym miejscu, ale póki co muszą się znaleźć środki na jego ustawienie. Pieniądze na ten cel znajdą się jednak najprawdopodobniej dopiero w momencie uruchomienia kolejnych programów unijnych związanych z nową perspektywą finansową. Urządzenie przy ulicy Jeleniogórskiej pojawić się może, jeśli w ogóle, najwcześniej w przyszłym roku. Chyba, że znajdą się środki z innych źródeł.

www.eluban.pl
_________________
Szanuj życie i prędkość...
Z wszystkiego czerp co najlepsze. ;)
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1265
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2466
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 16 Wrzesień 2015, 14:53   

No i się nie pojawi. :mrgreen:

Cytat:
Na drodze K-30 w Lubaniu, fotoradaru na razie nie będzie

Na lubańskim odcinku drogi K-30 w kierunku wjazdu do miasta od strony Jeleniej Góry, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, przynajmniej w najbliższym czasie, wykluczył możliwość zainstalowania urządzenia kontrolującego prędkość pojazdów.
Zdaniem Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, lokalizację fotoradaru na odcinku naszej Trzydziestki odrzucono między innymi po analizie opracowania Politechniki Wrocławskiej. Celem tego opracowania, było wytypowanie listy miejsc szczególnie niebezpiecznych, w których wskazana jest instalacja stacjonarnych urządzeń rejestrujących, czyli fotoradarów. Lubań na tej liście się nie znalazł.

O zainstalowanie w tym miejscu fotoradaru zwracała się za pośrednictwem władz jedna z mieszkanek miasta. Pod petycją o montaż urządzenia, podpisało się ponad 600 osób.

Jednocześnie Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował władze Lubania, że opisywany wniosek został włączony do ponownego rozpatrzenia w przypadku "Dalszej rozbudowy Systemu Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym".

www.lubanski.eu
_________________
Szanuj życie i prędkość...
Z wszystkiego czerp co najlepsze. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group