Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 5f03bd6112c4f5f065346182217b9363 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jelenia Góra - Red light na przejeździe kolejowym
Autor Wiadomość
Chalek
Forum Lider

Dołączył: 16 Kwi 2009
Pochwał: 109
Posty: 228
Skąd: DJE
Wysłany: 23 Maj 2023, 12:29   Red light na przejeździe kolejowym

Witam. Na linii kolejowej nr 311 trwa zabudowa nowego SSP (samoczynnej sygnalizacji przejazdowej). W ramach prac zabudowano rogatki na przejeździe kolejowo-drogowym, w ciągu drogi powiatowej Piechowice-Jelenia Góra z nowym systemem sygnalizacji awarii przejazdu lub zdarzenia na przejeździe. Dodatkowo pojawiły się żółte kamery. Prawdopodobnie są to kamery systemu CANARD, który jest pilotażowo wdrażany.

















 
 
Automobil

Wysłany:    testy antyradarów



 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 24 Maj 2023, 08:54   

Wydaje mi się, że nie są to kamery CANARD, choć niewykluczone, że jest to system Red Light, albowiem CANARD wskazuje wszystkie lokalizacje i na chwilę obecną na Dolnym Śląsku są tylko dwa przejazdy we Wrocławiu.

Więcej szczegółów tutaj.
 
 
Chalek
Forum Lider

Dołączył: 16 Kwi 2009
Pochwał: 109
Posty: 228
Skąd: DJE
Wysłany: 24 Maj 2023, 12:36   

Standardowo na przejazdach kolejowo-drogowych kat. B instalowane są kamery (białe) aby rejestrować zdarzenia i takie kamery są tu zainstalowane. Dawniej rejestrowały one tylko rogatki, obecnie system monitoringu musi rejestrować już sygnalizator, ponieważ wykroczeniem jest wjazd na migającym czerwonym świetle (rogatki zamykają się 13 sekund później). Przejazdy, gdzie system kamer rejestruje tylko rogatki są przerabiane, aby było widać też sygnalizator. Mało kto wie, że wyrywkowo SOK razem z Policją przegląda monitoringi wybranych przejazdów i na tej podstawie są karani kierowcy łamiący przepisy. Filmy każdorazowo przeglądane są po uszkodzeniu rogatek. Informację, że na tym przejeździe jest CANARD przeczytałem w komentarzu jednej z internetowych gazet Jeleniej Góry. Przyznam, że żółtych kamer na przejeździe nigdy nie widziałem i gdybym miał obstawiać, czy to CANARD czy nie, obstawiłbym że tak. Droga, na której znajduje się przejazd docelowo miała być drogą wojewódzką, obecnie na skutek politycznych tarć w powiecie karkonoskim (rozbrat z PiS), sejmik wojewódzki (koalicja PiS i Bezpartyjni Samorządowcy) podjął uchwałę o pozbawieniu DW nr 366 kategorii wojewódzkiej i przekazaniu do powiatu.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 25 Maj 2023, 10:18   

Nie tylko CANARD montuje systemy na przejazdach! Najlepszym przykładem jest Wałbrzych :arrow: link.

Zrób przy okazji zbliżenie żółtej kamery. Zobaczymy, kto jest producentem.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 6 Czerwiec 2023, 13:40   

Chalek, we Wrocławiu na ul. Średzkiej <itd> odpalił Red light na przejeździe kolejowym. Porobiłem fotki :arrow: link. Myślę, że rozwiałem wątpliwości. W Jeleniej Górze nie ma systemu NeuroCar RedLight, który zakupił <itd> .

Kamery na Średzkiej nie są w żaden sposób opisane, nie dostrzegłem nawet nazwy producenta. Natomiast, w Kątach Wrocławskich, gdzie PLK zainstalowało kamery, które również rejestrują zachowania kierowców, jest nazwa producenta na urządzeniach :arrow: ATE Zbąszyn. Na stronie producenta czytamy, że oferują dostawę systemu nadzoru audiowizualnego USTK-2 (z opcjonalną funkcją zapisu tablic rejestracyjnych do plików tekstowych) dla przejazdów kolejowych. Kamery rejestrują w jakości Full HD.
 
 
Chalek
Forum Lider

Dołączył: 16 Kwi 2009
Pochwał: 109
Posty: 228
Skąd: DJE
Wysłany: 7 Listopad 2023, 12:39   

Wg uzyskanych informacji żółte kamery mają być elementem systemu rejestracji przejazdu na czerwonym świetle. Teraz nasuwa się pytanie: czy będzie to system ITD (CANARD), czy system SOK. Pytanie, czy SOK może wystawiać mandaty na podstawie rejestracji z kamer? Mam informacje, że SOK udostępnia Policji nagrania z kamer i Policja może na tej podstawie może wystawiać mandaty, ale czy mogą to robić samodzielnie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Jelenia Góra - Red light na przejeździe kolejowym | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group