Forum Mapy Fotoradarów
Moje furtki i inne elementy ogrodzeń od MRM pochodzą. Montaż ogordzenia był szybki i bezproblemowy.

Lubin - Videorejestratory

DarioG - 22 Styczeń 2010, 09:56
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KPP Lubin

Nieoznakowane:


- czarny Opel Insignia, nr rej. DJ 71075 (wcześniej DLU 00342) - kamera przód i tył /oddelegowany do KWP Wrocław/
- grafitowa Skoda Superb III FL, nr rej. DLU 82796 (wcześniej DST 205AK) - kamera przód i tył /zdjęta ze służby/
- grafitowe BMW 330i Limousine, nr rej. DPL 28158 (wcześniej DZL 04834, DB 07126, DW 48745)
- złota Toyota Camry V6, nr rej. DLU S994 /oddelegowana do KPP Kłodzko/

Oznakowane:

- Alfa Romeo 159, nr rej. HPB C284 - nr boczny B933 - kamera przód i tył /oddelegowana do KPP Zgorzelec/
- Kia Ceed II Combi, nr rej. HPB C395 - nr boczny B951 /zdjęta ze służby/

Cytat:
Zbroją się na piratów

Lubin. Nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem trafi niebawem do lubińskiej komendy policji. Drogówka chce go wysyłać na krajową trójkę, gdzie dochodzi do wielu wykroczeń i wypadków. - Auto będzie typowym ścigaczem, który pozwoli na łapanie piratów drogowych – mówi naczelnik drogówki Andrzej Barna.

O zakupie nowych pojazdów policjanci myślą od dawna. - Liczymy na cywilny samochód, który będzie jeździł z wideorejestratorem. Będzie służył do łapania kierowców, którzy przekraczają prędkość – mówi A. Barna. Auto będzie miało silnik o dużej pojemności, by szybko osiągać duże prędkości.

Na tym nie kończą się plany zakupowe. - Chcemy kupić też dwa mocne motocykle, które wesprą samochody policyjne w walce z piratami na krajowej trójce – dodaje naczelnik.

Nowe nabytki trafią do komendy prawdopodobnie w najbliższych tygodniach. Będą to kolejne zakupy lubińskich policjantów. W poprzednim roku funkcjonariusze wzbogacili się o 13 nowych aut. W tym roku oprócz dwóch motocykli i nieoznakowanego radiowozu dostaną jeszcze trzy samochody. Najstarszy pojazd w lubińskiej komendzie będzie miał wtedy zaledwie trzy lata.

LINK

piotreg - 22 Styczeń 2010, 11:10

W końcu! Łaski nie robią. Byle nie była to Kianka lub Fiat Bravo. :-)
Fear - 20 Luty 2010, 16:23

Wczoraj w nocy zauważyłem w Lubinie granatowego Opla Astrę II jak zatrzymał samochód. Niestety zdjęć nie posiadam, było za ciemno aby zrobić z komórki. Numer rej. to: DLU S981. Nie wiem czy posiada jakiś sprzęt na pokładzie.
delpiero - 20 Luty 2010, 17:12

Dokładnie to jest Asta II kombi (blaszki te same), widziałem ostatnio jak trzymali mobila z kogutem na dachu.
piotreg - 21 Luty 2010, 12:42

Myślicie, że to pościgowiec? :-)
delpiero - 21 Luty 2010, 12:52

Ja tam kamerki nie dostrzegłem, ale zastanawiam się na jakiej podstawie zatrzymują kierowców (chyba tylko rutynowa kontrola), bo jak widać ostatnio dosyć mocno aktywni.

Czy ktoś z Lubina pamięta Toyotę Camry V6 kolor złoty, która właśnie w stylu tej Astry zatrzymywała dawniej kierowców łamiących przepisy, co się z nią stało?

piotreg - 21 Luty 2010, 12:56

To Panie startuj na polowanie. O 14:00 powinna stać pod komendą. :-)
Fear - 21 Luty 2010, 14:05

delpiero napisał/a:
Czy ktoś z Lubina pamięta Toyotę Camry V6 kolor złoty, która właśnie w stylu tej Astry zatrzymywała dawniej kierowców łamiących przepisy, co się z nią stało?

Już jej nie ma od dłuższego czasu, możliwe, że została w sprzedana.

delpiero napisał/a:
Ja tam kamerki nie dostrzegłem, ale zastanawiam się na jakiej podstawie zatrzymują kierowców (chyba tylko rutynowa kontrola), bo jak widać ostatnio dosyć mocno aktywni.

Kamerki raczej nie mają, z tego co zauważyłem, krążą tylko po mieście i zatrzymują za jakieś drobne przewinienia.

piotreg napisał/a:
To Panie startuj na polowanie. O 14:00 powinna stać pod komendą. :-)

Jutro się wybiorę i jak będzie to cykne zdjęcie. 8)

garny - 21 Luty 2010, 15:07

Mogą kasować za wyprzedzanie, za telefon bez zestawu itp.
kalex - 21 Luty 2010, 17:36

Toyota nie była złota, ale mniejsza z tym.
piotreg - 21 Luty 2010, 18:40

Profilaktycznie na mapę video wrzuciłem Astrę, o której piszecie wyżej.
Czekam na dalsze wiadomości w temacie.

delpiero - 21 Luty 2010, 18:58

kalex napisał/a:
Toyota nie była złota, ale mniejsza z tym.

Jak nie złota, to srebrno-szara. :)

Fear - 22 Luty 2010, 00:05

delpiero napisał/a:
Dokładnie to jest Asta II kombi (blaszki te same), widziałem ostatnio jak trzymali mobila z kogutem na dachu.

Policja w Lubinie ma dwie granatowe Astry II, pierwsza sedan z numerami DLU S981, a druga kombi (też granatowa) nr. rej. DLU S980. Oto fota kombiaka (sorry za jakość, mój tel. mimo, że nowy nie posiada dobrego aparatu. ;) W dzień cyknę lepsze foty.



Oraz szary Fiat Bravo, z numerami: DLU S989





Wiem, że to nie są ligowe foty, ale jutro lub pojutrze w dzień, postaram się o nie.

Ps. Chciałem jeszcze zajrzeć przez szybę do środka, czy te wozy mają jakiś sprzęt na pokładzie, niestety z komendy wyskoczył policjant i mnie wygonił. Miał do tego prawo? Bo wydaje mi się, że nie.

piotreg - 22 Luty 2010, 07:55

Niestety miał takie prawo. Ale jego prawo kończy się w momencie kiedy radiowóz wjeżdża na drogę publiczną! Na drodze publicznej możemy robić fotki do woli.

Jeśli mogę coś zasugerować. Wdepnij tam i tylko zajrzyj czy jest kamerka. Jeśli nie ma, nie rób fotek! Interesują nas tylko videorejestratory! Jeśli się okaże, że jest sprzęt, wtedy dopiero cyknij fotę lub na spokojnie poczekaj na lepszą okazję!!!

Fear - 22 Luty 2010, 12:01

No cóż, to będę polował na środek tych aut. Ale coś mi się wydaje, że nie mają kamer. Ale warto sprawdzić, tak dla profilaktyki. :)
Fear - 24 Luty 2010, 19:15

Astra II sedan, nie ma sprzętu na pokładzie. Dzisiaj podjechałem pod komendę i popatrzyłem. Niestety Astry w kombi i Fiata nie było, więc obejrzę je innym razem.
piotreg - 25 Luty 2010, 07:54

Super! Jeszcze jedna Twoja wizyta i wszystko będzie jasne.
DarioG - 25 Luty 2010, 14:11

Fear napisał/a:
Niestety Astry w kombi i Fiata nie było, więc obejrzę je innym razem.

To ja Ci odpowiadam, że autko nie posiada sprzętu do rejestrowania. Są to panowie po cywilu. W niedziele znajomy z działu został zatrzymany właśnie przez tą Astrę kombi za drobne niedociągnięcie, brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Na pewno nie posiada ona kamerki.

Fear - 25 Luty 2010, 19:55

Byłem i sprawdziłem, Astra w kombi i Fiat nie mają videorejestratorów. Czekam aż Lubin dostanie autko z owym sprzętem i wtedy zacznie się polowanie. :twisted:
piotreg - 26 Luty 2010, 07:46

Bravo! Takich informacji nam było trzeba. A fotki będziemy cykać, jak przy lusterku zawiśnie mały Polcamik lub coś w ten deseń. :-)

Równie dobrze mogą dostać coś w spadku z KWP, kiedy ta doczeka się nowego taboru.

Fear - 10 Kwiecień 2010, 23:01

Na razie Lubin dostał nową Kia Ceed, nieoznakowaną. Dzisiaj widziałem, żadnej kamerki nie ma. Jak coś, to mam zdjęcie i mogę wrzucić.
piotreg - 11 Kwiecień 2010, 11:04

Wrzucaj, bo to może być to. :-)
Fear - 11 Kwiecień 2010, 12:13

piotreg napisał/a:
Wrzucaj, bo to może być to. :-)

Proszę, Kia Ceed, nr wozu: DLU S992, kolor szarawo-niebieski. Silnik CRDI, ale pojemności nie ma na aucie. Wóź pojawił się około tydzień temu.

piotreg - 11 Kwiecień 2010, 12:53

Max. może mieć pojemność 2,0.
Nie sądzę aby to była wersja z silnikiem 1,6.

mussawir - 11 Kwiecień 2010, 16:18

Wszystkie policyjne KIA Cee'd mają 2.0 CRDI 140KM. ;)
delpiero - 12 Kwiecień 2010, 18:58

Tą Kianką jeździ drogówka, dzisiaj obstawiali wypadek na drodze K-3 (Lubin-Polkowice).


Źródło

wksek - 27 Kwiecień 2010, 17:36

Z racji dzisiejszego meczu Lubin - Śląsk podejrzewam, że i ekipę wideo można się spodziewać w okolicach stadionu...
piotreg - 28 Kwiecień 2010, 08:15

Mijałem stadion w okolicach 60min meczu... jeden oznakowany patrol na wysokości stadionu w kierunku Wrocławia (prewencja), kilka oznakowanych furgonów z chłopakami w białych kaskach w pobliskim Osieku, a tak cisza i spokój.
wksek - 28 Kwiecień 2010, 11:23

Trzeba było wjechać na parking za stadionem dla przyjezdnych to i gumową kulką byś miał szanse wyłapać. :lol:
piotreg - 28 Kwiecień 2010, 12:09

W towarzystwie oszołomów w tym życiu mnie nie spotkasz. :-)
Ale wróćmy do temu video, bo to nas najbardziej interesuje. :idea: :-)

Fear - 21 Sierpień 2010, 17:46

piotreg napisał/a:
Ale wróćmy do temu video, bo to nas najbardziej interesuje. :idea: :-)

Lubin ma w końcu auto z videorejestratorem. :D Zaraz wrzucę fotki. :)

EDIT:

Samochód to Toyota Camry V6, lakier złoty metalik, rej: DLU S994. Kamerkę ma tylko z przodu, co widać na zdjęciach, które są niestety kiepskiej jakości, bo robiłem telefonem. :( Ale niedługo zabiorę swój normalny sprzęt to pocykam lepsze fotki. :)

tqmeh - 21 Sierpień 2010, 18:11

Widać co trzeba. :)

CB w takim aucie powinno powinno być tak samo dozwolone jak V1 w cywilnym aucie :!:

VW, Kia, Fiat to już każdy się przyzwyczaił, ale Toyota... znowu spadek po prezesie KGHM. :lol:

wksek - 21 Sierpień 2010, 18:12

tqmeh napisał/a:

VW, Kia, Fiat to już każdy się przyzwyczaił, ale Toyota...

Do tego Camry przeznaczona GŁÓWNIE na rynek Amerykański. :shock:

delpiero - 21 Sierpień 2010, 20:28

A ja dzisiaj dokładnie tamtędy jechałem i nie trafiłem tej świeżynki. :o
Fear - 21 Sierpień 2010, 20:35

Zdjęcia robiłem o godzinie 16.34, dzisiaj. Pomyślałem, że sobie przejadę obok komendy, tak z ciekawości... Patrzę, stoi jakaś Toyota, blachy takie same jak inne tajniackie auta, podjeżdżam, w środku siedzi dwóch miśków i co widzę, kamerka. :shock: Zanim doszedłem do auta to już wyszli z wozu, więc musieli wrócić z trasy. :idea:

Na tym zdjęciu trochę lepiej widać kamerę.

DarioG - 21 Sierpień 2010, 20:52

Już jakiś czas temu słyszałem na #19, że jakaś złota Toyota ciacha na odcinku od Polkowic do Lubina, ale pomyślałem... Toyota? Nie... niemożliwe... a jednak. :shock: :shock:
delpiero - 21 Sierpień 2010, 20:56

Mogę się mylić, ale możliwe że to ta sama Toyota Camry V6 (o której mowa na pierwszej stronie tematu), która już kiedyś siała postrach w Lubinie, nie wiem czy te blaszki to nie jest jej zmartwychwstanie.
kalex - 22 Sierpień 2010, 10:15

Pewnie KGHM odpalił jakieś swoje poleasingowe auto.
woju13 - 22 Sierpień 2010, 11:04

A czy przypadkiem kamera nie zostala przerzucona z wrocławskiego Forda?
DarioG - 22 Sierpień 2010, 13:52

kalex napisał/a:
Pewnie KGHM odpalił jakieś swoje poleasingowe auto.

Żebyś wiedział, że jest to auto z KGHM'u. Dziś szwagrowi pokazywałem te fotki, żeby nie był zaskoczony w czasie jazdy. A on do mnie, że bardzo dobrze zna to auto, bo był kierowcą kilka lat jakiejś tam szychy z KGHM'u. W Toyocie jest 3 litrowy motor w automacie. :D Ta Toyota miała już dawno zostać oddana na pościgowca, ale dopiero teraz się to stało.

tqmeh - 22 Sierpień 2010, 14:58

Miałem nosa. :wink:
piotreg - 23 Sierpień 2010, 08:14

Zwróćcie uwagę jaki ma sprzęt w środku. Jeśli Jai Provida 2000 to na pewno jest to sprzęt z Mundka DW 47901. A kamerka wygląda mi właśnie na Jai.

Np. Bravo w Trzebnicy dostało w spadku sprzęt po Mundku DW 47181.
No i oczywiście czekamy na ligową sesję :!: :-) :D

wojtex - 23 Sierpień 2010, 15:12

Toyote na tych blachach widzialem w marcu na parkingu policyjnym, ale wtedy była nieuzbrojona.
wojtex - 25 Sierpień 2010, 02:55

Camry widziana dzisiaj w nocy o 2:20 na ulicy Paderewskiego, stali na poboczu, mieli zapalone lampki w aucie i coś czytali.
piotreg - 25 Sierpień 2010, 07:40

Raczej wypełniali notatniki służbowe - bo dla funkcjonariusza dobrze wypełniony notatnik to podstawa :!: :D
DarioG - 25 Sierpień 2010, 20:15

Dziś Toyota ustrzelona o 15:50 w Lubinie, zaraz obok magazynów biedronki na krajowej 3. Kasowali w tym czasie jakiegoś małego mobila.
piotreg - 26 Sierpień 2010, 07:51

Ustrzelona aparatem :?: :D
DarioG - 26 Sierpień 2010, 16:44

Tak w ostatniej chwili zdążyłem go wyciągnąć, zdjęcie z profilu z 2. pasa jezdni. Niebawem.
Fear - 30 Sierpień 2010, 13:07

Cytat:
Nieoznakowany postrach piratów drogowych

Lubin. Od miesiąca lubińska policja jest w posiadaniu nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem. Auto jeździ po drogach całego powiatu i wyłapuje łamiących przepisy kierowców. Funkcjonariusze nie zdradzają jednak, jaki to samochód. Przyznają natomiast, że dzięki niemu udało się już zatrzymać kilku piratów.
Radiowóz pracuje od kilku tygodni. W tym czasie pomógł w zatrzymaniu kilku kierowców, którzy mieli za ciężką nogę. - Do obsługi wideorejestratora i jazdy radiowozem zostali wybrani doświadczeni funkcjonariusze z wieloletnim stażem. Praktycznie codziennie zatrzymują kierowców przekraczających prędkość. Rekordziści mieli na licznikach o 100 km/h więcej niż było dozwolone - mówi Jan Pociecha, rzecznik komendy w Lubinie.

Jeden z zatrzymanych, 64-latek, wracał z żoną znad morza. Na krajowej trójce, gdzie dozwolone jest 100km/h miał dokładnie 188km/h. Drugi z rekordzistów przy wjeździe do Lubina, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, na liczniku miał 173 km/h.

Funkcjonariusze są bardzo tajemniczy w sprawie nowego nabytku. Więcej na ten temat można znaleźć na forach internetowych. Okazuje się, że postrach wśród piratów drogowych w powiecie lubińskim będzie teraz siało złote auto z 3-litrowym silnikiem. Wesprą ją dwa motocykle, które w komendzie pojawią się jeszcze w tym roku.

Szybcy są. :twisted:

Link

piotreg - 30 Sierpień 2010, 13:27

Aż się prosi żeby napisali, że wzięli to od nas - bo My na bank byliśmy pierwsi :!: Dzięki Fear :!:
Fear - 30 Sierpień 2010, 19:26

Dla dobra narodu, piotreg. :cool:

Na razie czaję się na nią, aby sprawdzić jaki ma sprzęt w środku...
Żeby potwierdzić info czy jest on z wrocławskiego Mundka, DW 47901, tylko coś przeznaczenie nie jest nam pisane, bo trafić na nią nie mogę. :cry:

Cytat:
(...) Wesprą ją dwa motocykle, które w komendzie pojawią się jeszcze w tym roku.

No i czekam na nowe jednoślady. :evil: :evil:

piotreg - 31 Sierpień 2010, 07:56

W niedzielę rano widziałem ją chyba pod Kawicami na drodze K-94. Leciała od strony Lubina z taka prędkością, że mi tylko śmignęła...

To by oznaczało, że lubią się zapuszczać w teren i ciężko ich będzie trafić w samym Lubinie.

Fear - 5 Wrzesień 2010, 12:49

Rozmawiałem dzisiaj z bardzo miłym Panem policjantem (pozdrawiam), który siedział w swojej Kiance, na temat Toyoty Camry. To nie jest ten sam samochód, który już kiedyś siał postrach w Lubinie (jak to ujął Delpiero). :wink: Toyota jest od KGHM-u, dostali ją w okolicach maja, a z videorejestratorem jeździ od początku lipca...

piotreg napisał/a:
Zwróćcie uwagę jaki ma sprzęt w środku. Jeśli Jai Provida 2000 to na pewno jest to sprzęt z Mundka DW 47901. A kamerka wygląda mi właśnie na Jai.

Sprzęt w środku nie pochodzi z Mundka, ponieważ Camry na pokładzia ma VideoRapid 2, który został zakupiony od firmy Zurad specjalnie dla Lubina. :smile:

EDIT:

Aha, zapomniałem dodać, że kamerkę ma tylko z przodu. :smile:

DarioG - 5 Wrzesień 2010, 14:42

DarioG napisał/a:
Żebyś wiedział, że jest to auto z KGHM'u. Dziś szwagrowi pokazywałem te fotki, żeby nie był zaskoczony w czasie jazdy. A on do mnie, że bardzo dobrze zna to auto, bo był kierowcą kilka lat jakiejś tam szychy z KGHM'u.

Fear napisał/a:
Toyota jest od KGHM-u, dostali ją w okolicach maja.

Żeby nie było, że jestem gołosłowny.

delpiero - 5 Wrzesień 2010, 15:13

Fear, ty się lepiej dowiedz gdzie oni ją chowają.
Jestem tam bardzo często i nigdy jej tam nie widziałem, a może ukrywają ją na tym zamkniętym parkingu z tyłu komendy?

Fear - 5 Wrzesień 2010, 15:36

Bo tam ją trzymają wraz z innymi pojazdami. :smile:
A dokładniej, jak masz wjazd na parking to stała ostatnio na prawo, zaraz za budynkiem komendy.

delpiero - 5 Wrzesień 2010, 15:56

Dzięki!
No i wszystko jasne, a jest szansa zrobić foty przez ten płot?

Fear - 5 Wrzesień 2010, 15:57

Ba, zresztą później zobaczysz. :twisted: Zaraz, tam jadę. :grin:
delpiero - 5 Wrzesień 2010, 17:29

Jak tam ją chowają, to ja sobie mogłem zaglądać przez bramę, wtedy widziałem tylko tą niebieska astrę.
piotreg - 5 Wrzesień 2010, 20:12

Zostawcie ją w spokoju na terenie komendy :!: To jest jedyny przypadek, kiedy prawo zabrania robić zdjęć :!: Na spokojnie traficie ją w terenie :!: Cierpliwości. :-)
Fear - 5 Wrzesień 2010, 20:21

piotreg napisał/a:
Zostawcie ją w spokoju na terenie komendy :!: To jest jedyny przypadek, kiedy prawo zabrania robić zdjęć :!: Na spokojnie traficie ją w terenie :!: Cierpliwości. :-)

Wiem piotreg, jakbym chciał ją ustrzelić na parkingu zrobiłbym to tydzień temu, to jest tylko z zdjęcie podglądowe dla Delpiero. :smile:

Cytat:
(...) ponieważ Camry na pokładzie ma VideoRapid 2, który został zakupiony od firmy Zurad...

Teraz tylko pozostaje zrobić ligową sesję i potwierdzić info na temat sprzętu jakie dostałem od Pana Policjanta. :grin:

Fear - 15 Wrzesień 2010, 19:09

:arrow: INFO

Zróbcie poprawkę na mapie videopatroli, Toyota ma źle wpisane tablice. :wink:

OJCIEC - 15 Wrzesień 2010, 19:36

Hehe, brawo piotreg. :grin:

Dzięki Fear, już poprawiam. :mrgreen:

piotreg - 15 Wrzesień 2010, 22:14

To się zdarza nawet w najlepszej rodzinie. :-)
delpiero - 5 Październik 2010, 16:50

Jest pierwsze kino z Toyoty. :evil:

Cytat:
Jechał ponad 200 km/h.

Policjanci z Lubina zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość na krajowej trójce. W pewnym momencie osiągnął prędkość ponad 200 km/h. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej policji w Lubinie na drodze krajowej nr 3 zauważyli samochód który jechał z nadmierną prędkością. Wyposażeni w videorejestrator ruszyli za nim. Podczas jazdy kierowca kilkakrotnie przekroczył dozwoloną prędkość osiągając prędkość ponad 200 km/h. Zwalniał jedynie nieznacznie w miejscach ograniczenia prędkości i miejscach niebezpiecznych. Tam gdzie było ograniczenie prędkości do 70 km/h kierowca jechał ponad 140. Policjanci zatrzymali pirata do kontroli drogowej.

Funkcjonariuszom tłumaczył się, że przyśpieszył, gdyż chciał uniknąć zatrzymania i punktów karnych.
Za swoje czyny kierowca odpowie przed sądem.
LINK
piotreg - 5 Październik 2010, 19:31

W PRW mówili dzisiaj, że pędził 200km/h przez miasto. A tu się okazało, że na trójce go drapnęli - tam co kilka chwil latają desperaci z takimi prędkościami. Ameryki więc nie odkryli. :D
delpiero - 12 Październik 2010, 12:00

Dzisiaj Toyota CAMRY DLU S994, spotkana około godz. 10 w Lubinie, pod wiaduktem na wysokości działek/cmentarza (DK nr 3).
Fear - 12 Październik 2010, 14:21

Super foty. :smile: A ekipa od Camry w porządku?
delpiero - 12 Październik 2010, 15:35

Wyrazili zgodę na fotki, ale jak chciałem przejść do przodu to szybciutko za kimś wyrwali. :cry:

Mimo wszystko pozdrawiam Panów policjantów. :good:
Do następnego razu. :twisted:

Fear - 15 Październik 2010, 20:27

Dziś, o około 16.00, Toyota Camry DLU S994 aktywna na obwodnicy w Lubinie.
piotreg - 16 Październik 2010, 08:52

Grzecznie prawym pasem pomykają, czekając na zwierzynę, niczym wytrawny myśliwy...
DarioG - 29 Październik 2010, 15:20

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić. Nie jest to auto z videorejestratorem, ale obstawiało ono wypadek, do którego dziś doszło na drodze K-3 Lubin-Polkowice. Nieoznakowana Kia kolor grafit z bombą na dachu, zdjęcie nr 8 z galerii.

Galeria: KLIK

ARTYKUŁ: KLIK

Fear - 1 Listopad 2010, 20:54

Dziś Toyota Camry DLU S994 aktywna na drodze K-3 koło Lubina.

delpiero napisał/a:
Wyrazili zgodę na fotki, ale jak chciałem przejść do przodu to szybciutko za kimś wyrwali. :cry:
(...)

Ja dzisiaj trafiłem na ekipę, która pozwoliła mi tylko zrobić fotki z tyłu... :mad: Ale i tak ich pozdrawiam, bo w końcu dobrze wykonują swoją pracę. :good:

delpiero - 1 Listopad 2010, 21:22

Mogłeś powiedzieć, że tył już mamy, a brakuje nam przodu na ligowo. :wink: :grin:
Fear - 4 Listopad 2010, 20:09

Dzisiaj Toyota Camry widziana w tym samym miejscu co 1 listopada. Fotek brak, bo nie miałem czasu za bardzo... :oops:
Ale zauważyłem, że lubią tam trzymać jakiegoś mobilka, pewnie wszyscy przekraczają (70) koło kopalni, a Camry czuwa. :grin:

piotreg - 4 Listopad 2010, 20:20

Każda fura ma swoje łowisko. Zobacz np. taki Uwaga Pirat. Płocka <R> zawsze nagrywa na tej samej prostej, zauważyliście to :?: :-)
Fear - 11 Listopad 2010, 14:45

delpiero napisał/a:
Mogłeś powiedzieć, że tył już mamy, a brakuje nam przodu na ligowo. :wink: :grin:

Mówisz i masz :smile:

Dzisiaj trafiłem na miłą i komunikatywną obsługę Camry, czego efektem są poniższe zdjęcia :smile:
Pozdrawiam ekipę z Toyoty, szerokości :good:

:arrow: DLU S994:

OJCIEC - 11 Listopad 2010, 14:47

Liga sama w sobie Fear :good:

Pozdrawiamy obsługę :!: :banan:

delpiero - 11 Listopad 2010, 14:53

Pięknie, Panie kolego :good:

Też tam dzisiaj byłem, ale Toyotki nie dostrzegłem :mad:

Fear - 11 Listopad 2010, 14:59

Dwie godziny krążyłem zanim na nią trafiłem, już miałem wracać do samochodu, ale moje oko wypatrzyło ją w oddali :smile:
Dzisiaj pobiłem swój rekord na dystansie 100 metrów... :grin:

piotreg, fotki idą na maila :wink:

piotreg - 11 Listopad 2010, 15:51

:good: Szkoda tylko, że światełko tak nieszczęśliwie odbiło się od szyby...
kalex - 11 Listopad 2010, 20:09

Dwa dni temu próbowali mnie zapiąć. Ale byłem czujny :mad:
delpiero - 13 Grudzień 2010, 14:12

:arrow: DLU S994, dzisiaj w zimowej odsłonie.
Oczywiście w słoneczku. :mad: :evil:

Fear - 13 Grudzień 2010, 15:34

Liga Panie :good:

Zauważyłem, że słońce lubi coś tą Toyotkę... :grin:

piotreg - 13 Grudzień 2010, 18:35

Najlepiej obfocony videorejestrator w Polsce :D
tqmeh - 28 Grudzień 2010, 12:29

Info z #19 - Toyota aktywna w okolicach Lubina
piotreg - 28 Grudzień 2010, 12:40

Ale dzisiaj to oni najwyżej od kolizji do kolizji...
delpiero - 19 Styczeń 2011, 19:43

Coś tam jeszcze znalazłem. :razz:
delpiero - 22 Styczeń 2011, 15:49

Jedna Alfa będzie stacjonować w Lubinie:

Cytat:
W policji dobrze, ale będzie lepiej

(...)

Już w 2009 roku mówiłem, że wyposażymy Ruch Drogowy w ścigacza. Jest to Toyota Camry, wyposażona w videorejestrator, który został zakupiony dzięki funduszom przekazanym przez fundację Polska Miedź.
W tym roku Ruch Drogowy zostanie wyposażony z przydziału przez Komendę Wojewódzką w nowe Alfa Romeo oznakowane i również z videorejestratorem oraz dwa motocykle marki Honda, które pozwolą szybciej dojechać na miejsce na przykład kolizji czy innego zdarzenia – dodawał komendant.
(...)
LINK
DarioG - 26 Styczeń 2011, 14:10

Nasza dobra znajoma obstawiała dziś śmiertelne potrącenie w Ścinawie.



KLIK

delpiero - 24 Marzec 2011, 17:11

Obstawa wypadku <R> Lubin :arrow: DLU S994 + <R> Polkowice :arrow: DBL H015

Cytat:
Karambol na drodze K-3 w Biedrzychowej
LINK
pstryk - 24 Marzec 2011, 20:06

Ale rozpier... :???:

Dwa nieoznakowane radiowozy w akcji do obrabiania wypadku.

DarioG - 25 Marzec 2011, 19:26

Wszem i wobec oświadczam, że złota Toyota Camry zaliczyła dziś dzwona do rowu. Na jakiś czas pewnie zostanie wykluczona z pościgów na trasie K-3 Lubin - Polkowice. Jak dobrze pamiętam wleciała do rowu przed zjazdem na Oborę, jadąc od Polkowic do Lubina. AMEN!

Filmik nagrany telefonem, ale widać, że to "nasza" Toyota.


OJCIEC - 25 Marzec 2011, 20:00

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka :grin:

Mam nadzieję, że wszyscy zdrowi :roll:

PieTrzaK - 25 Marzec 2011, 20:04

A taka ładna, hamerykańska była :razz:
tqmeh - 25 Marzec 2011, 20:24

To samo miałem napisać :grin: Ciekawe jaka będzie oficjalna wersja...
piotreg - 25 Marzec 2011, 21:38

Coś już wiadomo w tej sprawie :?: :o
DarioG - 25 Marzec 2011, 22:02

Przeglądałem lokalne portale informacyjne, jak na razie cisza. Z tego co widać karetki nie było więc ekipa w całości.

Zapewne cała sytuacja zostanie uciszona, Toyotę naprawią i za jakiś czas się znowu pokaże na krajowej 3.

Fear - 26 Marzec 2011, 13:07

Podjadę dzisiaj pod komendę, może będzie na parkingu :?: Jak tak, to oszacuje straty :mrgreen:
delpiero - 26 Marzec 2011, 13:10

Zajrzyj do serwisu Toyoty. :smile:
DarioG - 27 Marzec 2011, 11:50

Zdjęć videorejestratorom z dachu budynku jeszcze chyba nikt nie robił, więc będę pierwszy. To fotki jeszcze za czasów kiedy poruszał się o własnych siłach.
BluesW. - 28 Marzec 2011, 10:03

Niczym batman :D
DarioG - 28 Marzec 2011, 11:37

BluesW., niczym dekarz :D :mrgreen: :mrgreen: :lol:
delpiero - 31 Marzec 2011, 13:39

Lubin dostał już nową Alfę

:arrow: HPB C284 - nr boczny B933

DarioG - 1 Kwiecień 2011, 07:03

delpiero napisał/a:
Lubin dostał już nową Alfę

:arrow: HPB C284 - nr boczny B933


A tu coś od znajomego dekarza: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Oraz info że Toyota już została naprawiona. Jest już zwarta i gotowa do pościgów.

delpiero - 1 Kwiecień 2011, 14:33

Dzisiaj o 9-tej rano, Alfa na 367 km drogi K-3 (Lubin-Polkowice), przy zjeździe do kopalni ZG "LUBIN", ograniczenie do (70) .
Maciexas - 5 Kwiecień 2011, 00:09

Alfa B933 siała dziś w trybie ciągłym. Lokalizacja: przed Centrum Dystrybucyjnym Biedronki, na wysokości stadionu w stronę Polkowic. Ciężko było mi nawet pasmo wyłapać, bo wokół mnóstwo fałszywek.
piotreg - 5 Kwiecień 2011, 07:25

Siać tylko mogła w jednym paśmie... :D
delpiero - 5 Kwiecień 2011, 13:59

Cytat:
Romeo postrachem kierowców

LUBIN. – Gdy tylko widzą nas kierowcy, od razu zwalniają. Sznur samochodów, żaden nie wyprzedzi – opowiada z uśmiechem młodszy aspirant Andrzej Kuśnierczyk, który z kolegą od tygodnia patroluje Lubin i okolice, jeżdżąc nowiutką alfa romeo.

Jaką maksymalną prędkość rozwija auto, jeszcze nie musieli sprawdzać. Koła też nie odpadają – zapewniają lubińscy policjanci, nawiązując do plotek i historii, jaka przydarzyła się stróżom prawa z Warszawy.

Alfa romeo przyjechało do Lubina z komendy wojewódzkiej. To najnowocześniejszy radiowóz, jakim obecnie dysponują lubińscy policjanci. – Samochód wyposażony jest w videorejestrator, który nagrywa pojazdy jadące przed nami i za nami. Ponadto ma ręczny miernik prędkości, który można wyjąć z auta – wylicza młodszy aspirant Kuśnierczyk. – Kierowcy są zdziwieni, bo przyzwyczaili się, że policjant ruchu drogowego stoi przy radiowozie i trzyma miernik prędkości podłączony do kabla, a tutaj możemy sobie odejść dalej, możemy też wybrać auto na pasie lewym lub prawym. I kolejne zdziwienie kierowców, bo wcześniej namierzało się pojazd, który jechał pierwszy – dodaje.

Radar może mierzyć jednocześnie prędkość dwóch samochodów. Do tego policjant sam wybiera pas i kontrolowany samochód, nie musi to być ten pas, na którym stoi stróż prawa.

Na razie policjanci testują nowy sprzęt. Zanim zaczną kontrolować kierowców, chcą znać wszystkie możliwości videorejestratora. – Obecnie korzystamy zazwyczaj z ręcznego miernika prędkości – mówi Kuśnierczyk.

Pod koniec tygodnia do lubińskiej drogówki trafią jeszcze dwa nowe motocykle – hondy.
LINK

:arrow: HPB C284 - nr boczny B933

piotreg - 8 Kwiecień 2011, 18:30

Z tej samej galerii:
mol - 12 Kwiecień 2011, 20:06

Witam, nie wiecie czy ta Alfa jest już wprowadzona i mierzy prędkość czy wciąż ją tylko testują? W sobotę i dzisiaj widziałam tajemniczy radiowóz przy ul. Legnickiej, raz na wylocie koło Hondy, a dzisiaj w Parku Strzelnicy, zaparkowany ok. 50 m od drogi...
piotreg - 13 Kwiecień 2011, 06:18

Taryfy ulgowej zapewne już od dawna nie ma... :D
delpiero - 13 Kwiecień 2011, 14:18

Dzisiaj Alfa obstawiała śmiertelny wypadek na trasie Lubin-Legnica

www.miedziowe.pl
www.lubin.pl

piotreg - 14 Kwiecień 2011, 00:12

Nie tylko :D

Przed 8.00 czaili się na samym wylocie na Polkowice. Miły Pan suszył z ręki...

Fear - 16 Kwiecień 2011, 19:34

Takie szybkie zdjęcie robione w locie :wink:
DarioG - 20 Kwiecień 2011, 14:13

Lubińska Alfa odstawiała dziś śmiertelny wypadek, między Lubinem a Chróstnikiem, wrzucam link do galerii.

LINK

Jest to kolejny śmiertelny wypadek w tym miejscu, w przeciągu tygodnia.

pstryk - 20 Kwiecień 2011, 16:45

"Śmierć chodzi" po tym odcinku krajowej trójki... :sad:
jakub - 20 Kwiecień 2011, 20:31

Tam jest dobra nawierzchnia, da się naprawdę szybko jechać, ale ciągle zakręty, zakaz wyprzedzania, często z góry/pod górę i taki jest efekt :cry: W tym miejscu przydałby się radar odcinkowy...
pstryk - 20 Kwiecień 2011, 20:57

Tak jak piszesz, często pod górkę i z górki, podwójne ciągłe, znaki pionowe B-25... ile razy tam jechałem to zawsze znajduje się "miszczu", który uważa znaki poziome i pionowe za ozdoby na/przy drodze :evil: :facepalm:

W tym miejscu trzeba jechać wyjątkowo ostrożnie i zgodnie z przepisami :!:

Fear - 30 Kwiecień 2011, 20:27

Dzisiaj upolowana Alfa Romeo, panowie Policjanci suszyli z iskry :smile: Ekipa bardzo w porządku, nawet się pytali czy już Toyotę mamy :wink:
Pozdrawiam i do zobaczenia :good:

:arrow: Alfa Romeo HPB C284, nr B933

piotreg - 1 Maj 2011, 08:14

Na aluskach to się koleżanka prezentuje...
Fear - 8 Maj 2011, 19:22

Alfa dzisiaj aktywna na trasie Lubin - Polkowice :!:
Fear - 18 Maj 2011, 17:02

Cytat:
Z trzema promilami i dwa razy za szybko

Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez lubińską drogówkę. Zatrzymany z blisko trzema promilami alkoholu w organizmie pędził prawie 150 km/h na odcinku krajowej "trójki".


Na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, kierujący seatem wyprzedził nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Policjanci ruszyli za nim, a urządzenie pomiarowe wykazało, że mężczyzna pędził z prędkością dochodzącą do 150 km/h. Kiedy go zatrzymali, okazało się jednak, że mężczyzna jest pijany.

Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko trzy promile alkoholu w organizmie. 35-latek nie miał też przy sobie żadnych wymaganych przepisami dokumentów. Teraz grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Filmik w linku: LINK

Ps. Toyota po wypadku już lata aż miło :)

DarioG - 4 Czerwiec 2011, 07:12

Alfa wczoraj obstawiała potrącenie w Lubinie.

KLIK

Fear - 12 Czerwiec 2011, 18:59

Dzisiaj Alfa obstawiała wypadek na skrzyżowaniu obok pamiętnego Statoil :razz:
delpiero - 12 Czerwiec 2011, 19:58

Dzisiaj wyłączyli tam sygnalizację świetlną i jak widać niektórzy mają problem z rozpoznaniem znaków. :facepalm:
Fear - 13 Czerwiec 2011, 18:01

Sygnalizacja nie działa od dobrych dwóch tygodni, a w godzinach szczytu jest to najbardziej ruchliwe skrzyżowanie i co można powiedzieć, dzieją się tam dantejskie sceny...
Korek się robi w każdą stronę, a żaden policjant nie będzie łaskaw kierować ruchem.
Ostatnio to robili do godziny 13.30, zaczął się robić ruch to myk do radiowozu i poszedł w długą. Jak się boją, że nie dadzą rady to niech krawężników pilnują :!:

Mimo, że lubińską policję darzę sympatią, to te słowa piszę z wielkim żalem...

Maciexas - 15 Czerwiec 2011, 17:33

A ja się cieszę z awarii. Dzięki temu czas przejazdu przez Lubin skrócił mi się o kilka minut.
DarioG - 21 Czerwiec 2011, 17:09

Dziś Alfa z Lubina obstawiała kolizje w Niemstowie.

KLIK

delpiero - 29 Czerwiec 2011, 16:47

Na więcej nie było czasu. :oops:
piotreg - 29 Czerwiec 2011, 16:49

Mamy ją na ligowo, więc tragedii nie ma :D
Fear - 29 Czerwiec 2011, 17:46

Pozostaje nam ta z Polkowic i z Głogowa do pełni szczęścia :smile:
DarioG - 25 Lipiec 2011, 08:47

Wczoraj około 16:30 na 368 km drogi K-3 w kierunku Głogowa naciąłbym się na Lubińską Alfę. Na całe szczęście capnęli klienta przede mną, na #19 cisza, pewnie dopiero wyjechali na łowy.
Fear - 28 Lipiec 2011, 13:04

Dzisiaj Alfa obstawiała wypadek autobusu. Zdjęć z miedziowe.pl nie wrzucałem, można obejrzeć w drugim linku.

LINK i LINK

Fear - 29 Lipiec 2011, 19:55

Dzisiaj około godziny 17.24, Alfa obstawiała kolizję na ul. Tysiąclecia.
piotreg - 30 Lipiec 2011, 09:16

Marian tak z cichacza... Alfę od tyłu :evil:
Fear - 30 Lipiec 2011, 13:13

Mówisz, że zajechało świerzakiem :mrgreen:
Fear - 6 Sierpień 2011, 10:23

Dzisiaj Alfa rozliczała mobilka przy salonie Mercedesa.
delpiero - 16 Sierpień 2011, 15:06

Cytat:
Zderzenie aut, kierowca w szpitalu
LINK
Maciexas - 16 Sierpień 2011, 22:00

Ta sama Alfa obstawiała dziś wypadek naprzeciwko salonu Audi/VW - fabrycznie nowy Tiguan wleciał pod Vectre.
tqmeh - 22 Sierpień 2011, 11:25

Alfa latała wczoraj przez miasto na drogę K-3, tam i z powrotem.
Ustawiali się w miejscu dogodnym do obserwacji i szybkiego startu.

Fear - 10 Wrzesień 2011, 14:08

Już niedługo, a konkretnie jak skończę pracę...
Elite - 10 Wrzesień 2011, 15:15

Szykują się ligowe fotki :mrgreen: :good:
Fear - 10 Wrzesień 2011, 17:02

Na początek Toyota Camry. Aktywna dzisiaj na trasie Lubin - Polkowice w bardzo miłej i sympatycznej obsadzie :smile:
Rozliczała akurat mobilka przy zjeździe na kopalnie, ogr. (70) :!:

Pozdrawiam i szerokości życzę :good:

Alfy fotek będzie więcej, od zewnątrz i wewnątrz: LINK
Ale to niebawem :wink:

:arrow: DLU S994

delpiero - 10 Wrzesień 2011, 17:06

Gratulacje. :good: :cool:
phonemaniac - 10 Wrzesień 2011, 17:29

Sesja :good: Gratuluję sesji :good:
Fear - 10 Wrzesień 2011, 17:40

A na deser lubińska Alfa :smile:

Mogłem ją mieć wczoraj na ligowo, ale po spokojnej rozmowie z Panami Policjantami dostałem info, że będzie ona wystawiona w sobotę na pół godzinki ze względu na światowy dzień pierwszej pomocy. Po przeszukaniu neta informacja okazała się w 100% pewna :grin:

Więc co ma wisieć nie utonie, pierwsze słowa funkcjonariusza na mój widok dzisiaj:
- Pan chyba nigdy nie odpuszcza :smile:

Never, i mam nadzieję, że się jeszcze spotkamy, ale w okolicznościach, które ja bardziej preferuję :wink:

Pozdrawiam :good:

:arrow: Alfa HPB C284, nr B933

Ps. Ogólnie Alfy zrobiłem 19 zdjęć, z czego chciałem wrzucić 12, weszło 10 bo limit :cry:
Więc dwie jeszcze dorzucę.

delpiero - 10 Wrzesień 2011, 17:46

Liga, Panie. :good:
phonemaniac - 10 Wrzesień 2011, 17:52

No brawo :) Ligunia :) :good:
Fear - 10 Wrzesień 2011, 17:53

Liga jest, jak się upoluje wideo w pracy, a to miałem na tacy podane :wink: :grin:

Ostatnie dwa zdjęcia, Alfa z migotkami i już nie zaśmiecam forum :smile:

Ps. piotreg, jutro fotki pójdą na maila :cool:

delpiero - 10 Wrzesień 2011, 20:46

Fear napisał/a:
Liga jest, jak się upoluje wideo w pracy, a to miałem na tacy podane

Normalnie instynkt łowcy się odezwał. :evil: :cool:

PieTrzaK - 10 Wrzesień 2011, 21:36

Koxior :good:
OJCIEC - 10 Wrzesień 2011, 21:42

Ekstraklasa :!: :good:
piotreg - 11 Wrzesień 2011, 07:31

Przypomina mi się Marek jak dzisiaj Mania próbowała cyknąć DW 473ET i DW 587ET, które latały przy wrocławskim stadionie :lol:
wksek - 12 Wrzesień 2011, 16:33

:good:
OJCIEC - 12 Wrzesień 2011, 20:41

Ale co, ale co? :grin:
tqmeh - 22 Wrzesień 2011, 15:12

Toyota aktywna na wylocie w okolicach salonu Audi/VW.
delpiero - 27 Październik 2011, 15:12

Cytat:
Policyjna alfa na lawecie

Lubińska policja nie ma szczęścia do swoich pojazdów – jak nie wypadek, to awaria. Dzisiaj na lawetę i do warsztatu trafiła nowa alfa romeo, którą stróże prawa mają zaledwie od kwietnia.

Jak zapewnia komendant lubińskiej policji podinspektor Tomasz Gołaski, auto nie zostało rozbite, ani w żaden inny sposób uszkodzone.

– Już drugi raz zawiodła elektryka – mówi szef mundurowych. – To nie tylko lubiński problem, ale ogólnopolski. Alfy romeo są wadliwe i zgodnie z umowami gwarancyjnymi nie są holowane, tylko odwożone na lawetach do naprawy – dodaje.

W tym roku policja miała też kłopoty z nowym motocyklem. W kwietniu został on uszkodzony. Policjant, który jechał na nim, najechał na stojący pojazd
LINK
piotreg - 27 Październik 2011, 21:59

Alfy niestety ładnie wyglądają tylko na zdjęciach. To auto nie nadaje się do służby w Policji :!:
kalex - 27 Październik 2011, 22:22

Uderz się w pierś (cycki) i powiedz jakie nowe auto nie będzie się psuło. Ja już złudzeń nie mam, bezawaryjność skończyła się na Mercedesie W123 (niektórzy mówią, że na W124).
wksek - 27 Październik 2011, 23:27

100% racji, kalex. Są jedynie auta psujące się rzadziej :)
Fear - 28 Październik 2011, 06:39

Producenci nie zarabiają na sprzedaży samochodu, tylko na jego serwisowaniu :grin:
piotreg - 28 Październik 2011, 08:32

Zgadzam się z Wami w 100% :!: Ale Alfy wyjątkowo nie nadają się do służby w Policji. Nie jest to moja opinia, tylko funkcjonariuszy, z którymi na ten temat miałem okazję rozmawiać.
wksek - 28 Październik 2011, 15:53

Nie rozumiem czemu się nie nadają, a np. Vectry, bądź KIA lub Mondeo się nadaje :P Jakieś argumenty podają?
piotreg - 28 Październik 2011, 18:35

Prosty przykład - raz w miesiącu muszą wymieniać filtr przeciwpyłkowy, a to wydatek rzędu dwóch zer z tyłu... co chwilę zawodzi elektronika, wciskają np. ogrzewanie tylnej szyby, a włączają się wycieraczki z przodu - no jaja są non stop. W środku wszystko lata, skrzypi... to tak w skrócie telegraficznym.
PieTrzaK - 28 Październik 2011, 19:08

piotreg napisał/a:
Prosty przykład - raz w miesiącu muszą wymieniać filtr przeciwpyłkowy (...)

A czemu akurat w Alfach tak często trzeba? :o

bicker5 - 28 Październik 2011, 21:59

Jak się nie płaci samemu to można dbać o czyste powietrze w kabinie :grin:
jakub - 29 Październik 2011, 10:36

PieTrzaK napisał/a:
piotreg napisał/a:
Prosty przykład - raz w miesiącu muszą wymieniać filtr przeciwpyłkowy (...)

A czemu akurat w Alfach tak często trzeba? :o

Dołączam się do pytania... to chyba zarządzenie człowieka - twórcy buspasów :lol:

piotreg - 29 Październik 2011, 10:38

Znajomy funkcjonariusz mi mówił, że co chwilę zapychają im się filtry przeciwpyłkowe. Ja w swojej Skodzinie wymieniam filtr raz w roku.
wksek - 29 Październik 2011, 13:11

Filtr przeciwpyłkowy powinno się wymieniać tak często jak filtr powietrza, czyli teoretycznie przy okazji wymiany oleju. Alfy podejrzewam, że trzaskają niezłe przebiegi to pewnie stąd te częste wymiany :P

Generalnie to trwa 5 minut z montażem i demontażem w większości aut :D

delpiero - 11 Listopad 2011, 11:50

Cytat:
Honda wypadła z drogi i uderzyła w drzewo

LINK

Fear - 16 Listopad 2011, 16:42

Cytat:
Przekroczenie prędkości z promilami

Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który o 63 km/h przekroczył dozwoloną prędkość. To nie wszystkie przewinienia jak się okazało kierowca jechał na podwójnym gazie.


Policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolujący drogę krajową nr 3 zauważyli samochód jadący z nadmierną prędkością. Ruszyli za nim, pomiar wykazał 133 km/h na odcinku drogi gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h. Kierowca został zatrzymany do kontroli. W jej trakcie od kierowcy czuć było wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 1,3 promila alkoholu w organizmie. 47 – letni głogowianin stracił prawo jazdy.

Zatrzymany mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Gdzie grozi mu kara do 2 – lat pozbawienia wolności.


LINK

delpiero - 7 Grudzień 2011, 15:12

Cytat:
Śmierć pod Chróstnikiem
LINK
delpiero - 19 Grudzień 2011, 23:10

Cytat:
Przekroczył dozwoloną prędkość o 103 km/h

Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który jechał z prędkością 203 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 100 km/h. Kierowcy nie przeszkadzał padający deszcz i śliska nawierzchnia drogi.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego lubińskiej policji patrolując drogę krajową nr 3 na trasie relacji Lubin – Polkowice zauważyli samochód jadący z nadmierną prędkością. Ruszyli za nim. Pomiar prędkości, jakiego dokonali wykazał 203 km/h na odcinku drogi gdzie obowiązywało ograniczenie do 100 km/h. Dodatkowo w tym dniu padał deszcz a nawierzchnia była śliska.

26 – letni mieszkaniec Polkowic został ukarany mandatem karnym oraz na jego konto wpłynie 10 – punktów karnych.

LINK
wojtex - 24 Grudzień 2011, 05:28

Cytat:
Nietrzeźwy kierowca seata najprawdopodobniej zagapił się na policjantów, którzy w tym miejscu legitymowali 21-letniego kierowcę volkswagena polo. Młody mieszkaniec powiatu lubińskiego nie zdążył wyhamować i uderzył w tył nieoznakowanego radiowozu.

W chwili, gdy policjanci wypisywali sprawcy kolizji mandat i 6 punktów karnych, kierowca seata... wbił się w drzewo.

Czyżby Camry ucierpiała przed świątecznymi żniwami?

Źródło: LINK

DarioG - 24 Grudzień 2011, 09:35

Dużego wyboru nie ma, Albo Passat B5, Toyota Camry, Lub jedna z Kijanek, bo nimi również lubią zapuścić się w teren. Które to auto to kwestia czasu. :good:
delpiero - 27 Grudzień 2011, 15:55

Cytat:
Prawie trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość

Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który jechał z prędkością 148 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Wbrew zdrowemu rozsądkowi i zasadom bezpieczeństwa, kierującemu nie przeszkadzał fakt, że znajduje się w terenie zabudowanym.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z lubińskiej komendy powiatowej, patrolując wieczorem drogę krajową nr 3, na trasie relacji Lubin – Polkowice, około godziny 17.00 zauważyli samochód marki Renault, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością. Widząc to, funkcjonariusze ruszyli za nim. Mężczyzna zjechał z drogi krajowej i wjechał do miasta. Tam jednak nie zwolnił.

Przeprowadzony przez nich pomiar wskazał, że auto porusza się z prędkością dochodzącą nawet do 148 km/h. Wszystko to działo się na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Po zatrzymaniu do kontroli, kierującym okazał się 27 – letni mieszkaniec Lubina. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Na jego konto wpłynie również 10 – punktów karnych.

LINK
DarioG - 30 Grudzień 2011, 10:28

Cytat:
Za szybko i z zakazem

23-latek z Polkowic wpadł w ręce lubińskiej drogówki. Kierowca opla przekroczył dozwoloną prędkość na krajowej trójce, a dodatkowo miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 17 na trasie Lubin – Polkowice. - Pomiar prędkości, jakiego dokonali funkcjonariusze wykazał 139 km/h na odcinku drogi, gdzie dozwolona prędkość wynosi 100 km/h. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że kierowca ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczony na okres dwóch lat – powiedział Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji.

Za niestosowanie się do prawomocnego orzeczenia sądu 23–latkowi z Polkowic grozi kara do 3 lat więzienia.

KLIK

Fear - 2 Styczeń 2012, 14:59

Pierwszy wypadek na obwodnicy... w obstawie Alfa Romeo.

Cytat:
Pierwszy wypadek na obwodnicy

LUBIN. Policja ustala przyczyny wypadku, do którego doszło dziś około godziny 5 na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Chocianowską.

– W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy. 39-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego jechał samochodem ciężarowym z Krzeczyna w stronę Lubina. Natomiast 42-letnia lubinianka podróżowała obwodnicą z Ustronia na Przylesie – relacjonuje aspirant sztabowy Jan Pociecha, rzecznik lubińskiej policji.

Kobieta kierująca seatem trafiła do szpitala. Ranną z rozbitego samochodu uwolnili strażacy za pomącą tzw. nożyc życia. Mężczyźnie nic się nie stało.

LINK

delpiero - 24 Styczeń 2012, 20:36

Cytat:
Ślisko na drogach, pierwsze auto w rowie
LINK
tqmeh - 12 Luty 2012, 21:22

Widział ktoś Alfe z bliska ostatnio? Albo kupili nowe zimówki albo jeżdżą na letnich (na alufelgach).

Tu też ją widać na alu:


KLIK

Maciexas - 13 Luty 2012, 17:22

Gdyńska Alfa też na alu lata!
DarioG - 13 Luty 2012, 23:52

Polkowicka Alfa również w letnim setupie:



Zdjęcia z dzisiejszego wypadku: LINK

Fear - 5 Kwiecień 2012, 15:06

Dziś o godzinie 14.00 Toyota Camry obstawiała wypadek między Chróstnikiem, a Karczowiskami.
Fear - 11 Kwiecień 2012, 16:52

Tak wrzucam na odświeżenie tematu i żeby pokazać, że Camry po ostatnim dzwonie trzyma się nieźle :twisted:

:arrow: złota Toyota Camry V6, nr rej. DLU S994

delpiero - 18 Kwiecień 2012, 15:35

Cytat:
Prawie dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej policji zatrzymali 37 – letniego motocyklistę. Kierowca prawie dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość na krajowej 3. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego lubińskiej policji patrolując drogę krajową nr 3 zauważyli kierowcę motocykla, który poruszał się z nadmierną prędkością. Postanowili zatrzymać go do kontroli. Kierowca nie reagował na sygnały dawane przez funkcjonariuszy do zatrzymania. Pomiar prędkości, jakiego dokonali wskazał ponad 180 km/h na odcinku drogi gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Po kilkukilometrowym pościgu motocyklista został zatrzymany. Jak się okazało w trakcie kontroli przekroczenie prędkości to nie jedyne przewinienie 37 – letniego mieszkańca Gminy Lubin. Kierowca nie posiadał również uprawnień do kierowania motocyklem.
Za popełnione wykroczenia 37 – latek został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.



Przekroczył prędkość z promilami

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej policji zatrzymali 41 – letniego mieszkańca powiatu legnickiego. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość i zawartość alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego lubińskiej policji patrolując drogę krajową nr 3 zauważyli kierowcę volkswagena T-4, który poruszał się z nadmierną prędkością. Pomiar prędkości, jakiego dokonali wskazał ponad 120 km/h na odcinku drogi gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. W tym dniu warunki panujące na drodze były trudne. Padał deszcz i jezdnia była śliska.
W trakcie wykonywania czynności związanych z popełnionym wykroczeniem przez kierowcę funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.
Teraz 41 – latek za swoje czyny odpowie przed sądem grozi mu kara do 2 – lat pozbawienia wolności.

LINK
Fear - 4 Maj 2012, 11:17

Cytat:
Bez prawa jazdy i ubezpieczenia

Policjanci z wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Wrocławia. Mężczyzna kierował motocyklem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień oraz ubezpieczenia.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego patrolując drogę krajową nr 3 na trasie z Lubina do Polkowic zauważyli motocyklistę. Mężczyzna poruszał się z nadmierną prędkością. Pomiar, jakiego dokonali wykazał 120 km/h na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenia do 70 km/h. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że 23 – letni mieszkaniec Wrocławia nie posiada w ogóle prawa jazdy na motocykl oraz wymaganego obowiązkowego ubezpieczenia na ten pojazd. Jak tłumaczył policjantom uprawnień do kierowania motocyklem nigdy nie posiadał a w dniu, kiedy został zatrzymany jechał z Wrocławia na teren powiatu polkowickiego gdyż tam chciał sprzedać motocykl, którym się poruszał.

Za popełnione wykroczenia 23 – letni mieszkaniec Wrocławia został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

LINK

jakub - 4 Maj 2012, 11:25

Trochę się <R> nie miało czym pochwalić jak widać, na trasie do Polkowic 120 to wcale nie tak dużo i zdecydowanie są tam szybsi. Myślę, że Fear może to potwierdzić :smile:
Fear - 6 Maj 2012, 19:04

Prawda :smile:

Dziś Camry aktywna na nowej obwodnicy, ogr. (70) :!:

:arrow: złota Toyota Camry V6, nr rej. DLU S994

Fear - 6 Maj 2012, 19:10

A Alfa dziś jako obstawa meczu :smile:

:arrow: Alfa Romeo 159, nr rej. HPB C284 - nr boczny B933

Fear - 29 Maj 2012, 15:47

Dzisiaj Alfa obstawia wypadek pod Niemstowem.
Fear - 6 Czerwiec 2012, 19:18

Dziś o 17.00 Toyota obstawiała potrącenie pieszego na ul. Ścinawskiej.
Fear - 25 Lipiec 2012, 18:12

Cytat:
150 kilometrów na godzinę, bez prawa jazdy

Motocyklowi piraci drogowi na krajowej "trójce". Bez dokumentów, ale z mandatami. - Jeden jechał 150 na godzinę, drugi 120. Dostali kary w wysokości 1000 złotych - informuje policja.

- Nie mieli uprawnień do kierowania motocyklami, ale mimo to postanowili znacznie przekroczyć prędkość i rozpędzić się do ponad 120 kilometrów na krajowej "trójce" - mówi Magdalena Kruaze z dolnośląskiej policji. - A wolno tam jechać maksymalnie 70 km/h.

1000 zł za przejażdżkę

Jeden z piratów to mieszkaniec Polkowic, drugi - kierowca z Wrocławia. Obaj dostali od funkcjonariuszy mandat w wysokości 1000 zł.

- Nie mogli dostać punktów karnych, bo żaden z nich nie posiadał prawa jazdy ani na motor, ani na żadną inną kategorię - dodaje Kruaze.

LINK

DarioG - 5 Grudzień 2012, 23:16

Czy może ktoś zweryfikować informacje, którą dostałem od znajomego?

Lubin, ogr. 70 km/h, VR w Fordzie Kuga, kolor ceglasty, blachy OP. To ITD? Rzekomo znajomemu wlepili mandat 400 + 10 pkt.

Fear - 5 Grudzień 2012, 23:21

DarioG, ostatnio coś nie na czasie jesteś, a dzieje się w tym temacie. Trzeba częściej na forum zaglądać :wink: To ITD :!:

Link i Link

DarioG - 7 Grudzień 2012, 07:26

Fear, jak najbardziej, gdyby mi na to czas wolny pozwalał :mad:
delpiero - 4 Grudzień 2013, 20:47

Cytat:
Nowoczesny radiowóz dla lubińskiej policji

Lubińska policja otrzymała nowoczesny radiowóz nieoznakowany, który wykorzystywany przez policjantów ruchu drogowego, będzie patrolować drogi powiatu. Komenda Główna Policji zakupiła 75 tego typu radiowozów Opel Insignia, dzięki środkom pozyskanym w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Na Dolny Śląsk trafiło 7 takich pojazdów.

Policjanci z Lubina otrzymali nowoczesny radiowóz nieoznakowany, wyposażony między innymi w urządzenia do pomiaru prędkości. Auto, z silnikiem benzynowym 2.0 Turbo o mocy 220 koni mechanicznych, zakupione zostało przez Komendę Główną Policji ze środków pozyskanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nowy radiowóz, który może rozpędzić się do "setki" w 7,6 sekundy i rozwinąć maksymalną prędkość ponad 240 km/h, będzie pełnić służbę na terenie powiatu lubińskiego.

Samochód, o który wzbogaciła się lubińska policja, będzie ważnym narzędziem w pracy funkcjonariuszy naszego regionu, w walce z piractwem drogowym oraz innymi zagrożeniami wynikającymi z popełnianych wykroczeń na drogach. Nowy radiowóz, wyposażony w wideorejestratory, ma także zamontowane dwie kamery – z przodu i z tyłu.

Otrzymany radiowóz wyposażony jest w specjalną tylną belkę, umożliwiającą wyświetlanie komunikatów tekstowych np. dla kierowców zatrzymywanych do kontroli. Sprzęt będący na wyposażeniu tego auta, umożliwia także rejestrowanie obrazu na miejscu zdarzenia drogowego.

Źródło: www.lubin.policja.gov.pl

:arrow: czarny Opel Insignia nr rej. DLU 00342

kalex - 4 Grudzień 2013, 21:52

Dzisiaj już maltretował jednego na drodze K-3.
Fear - 10 Grudzień 2013, 01:52

Toyota została oddelegowana do Kłodzka, aż mi się łezka w oku za nią zakręciła :cry:
piotreg - 10 Grudzień 2013, 10:53

A masz tą informację jakoś potwierdzoną?
Fear - 10 Grudzień 2013, 12:23

Tak, info 120% pewne :!:
delpiero - 11 Grudzień 2013, 21:15

Cytat:
Jeden w drugiego po uderzeniu czwartego

Trzy samochody zatrzymały się za skręcającą ciężarówką. Czwarty osobowy bus nie zdążył. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Kierowca audi, hyundaia i dacii zatrzymali się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 na wysokości Salonu Toyoty. Przed nimi w ul. Przemysłową skręcała ciężarówka. Niestety na ostatnie z trzech aut najechał osobowy mercedes bus. Uderzenie było na tyle silne, że uszkodzone zostały trzy stojące przed nim pojazdy. Niestety kierowca dacii uskarżał się na bóle kręgosłupa i trafił do szpitala. Pozostałym osobom nic się nie stało, choć po prawie dwóch godzinach od stłuczki kierowcy z dwóch pozostałych osobówek przyznawali, że zaczynają odczuwać bóle szyi i górnej części kręgosłupa.

W osobowym busie wiozącym pasażerów na szczęście nikomu nic się nie stało. Pasażerowi sami poradzili sobie z dostaniem się do Lubina.

Na drodze K-3 przed przejazdem kolejowym w Lubinie występowało nieznaczne zwężenie. Ruch jednak odbywał się bez przeszkód. Do stłuczki doszło po ósmej rano.

Źródło: www.lubinextra.pl

tqmeh - 18 Grudzień 2013, 18:35

Dzisiaj koło 14 Insignia rozliczała kierowcę w Chróstniku za najechanie na tył.
PieTrzaK - 7 Styczeń 2014, 10:17

DLU 00324

Źródło: czerwonesamochody.com

kalex - 26 Styczeń 2014, 12:26

Miśki z Lubina są bardzo jurni w swoich działaniach Insignią. Oprócz standardowego pomiaru wideo, katują także z pobocza "video Iskrą", stojąc w tym samym kierunku i biorąc od tylca. Polecam obserwować zaparkowane pojazdy.
DarioG - 26 Styczeń 2014, 13:24



Zapewne chodzi Ci o ten materiał...

delpiero - 26 Styczeń 2014, 17:54

Karczowiska, ograniczenie prędkości (50) . Średnia prędkość samochodów: 90-100 km/h. :grin: Insignia stała dokładnie w tym miejscu: Street View
kalex - 17 Kwiecień 2014, 11:17

Wczoraj widziałem Kie z nowego rozdania (pysk glonojada). Raczej WRD, bo miała błyski na listwie z tyłu. Wygląda jakby auto pod VR.
DarioG - 20 Kwiecień 2014, 09:30


tqmeh - 20 Kwiecień 2014, 20:12

Jakość pierwsza klasa. Bez kierunków jadą, to już inna sprawa.
delpiero - 30 Kwiecień 2014, 19:29

Cytat:
Kolizja na rondzie

Wczoraj około godz. 13 policjanci ruchu drogowego w Lubinie ponownie byli wzywani na duże rondo. Tym razem ford fiesta wjechał w bok fiata punto. Kolizja na rondzie.

Fiesta była na rondzie jechała od skrzyżowania z ul. Kościuszki. Punto wjechało na rondo z Al. Niepodległości, w tym momencie uderzyła w nie fiesta kierowana przez młodego kierowce. Prędkość nie była duża, więc skończyło się tylko na poobijanych samochodach. Fiesta jednak nie nadawała się do dalszej jazdy. Kierowca z punto na polkowickich tablicach rejestracyjnych około 60-letni mężczyzna uparcie przekonywał policjanta ruchu drogowego, że to nie on odpowiada za kolizję. Ostatecznie po szczegółowych wyjaśnieniach, że jego wina jest bezsporna, kręcąc głową przyjął wreszcie mandat.

Źródło: www.dlu24.pl

delpiero - 28 Maj 2014, 21:15



Źródło: www.youtube.com

piotreg - 5 Czerwiec 2014, 20:25

Ładne ujęcie...
tqmeh - 24 Lipiec 2014, 11:24

W akcji:


LINK

piotreg - 1 Październik 2014, 10:21

Takie zgłoszenie nadesłał user, który podpisał się nickiem "nieważne":

Cytat:
Od 9 miesięcy w Lubinie nie ma już Alfy. Została przekazana do Zgorzelca. Więcej znajdziesz na necie.

autogaz1984 - 13 Listopad 2014, 17:37

Cytat:
Przekroczył dozwoloną prędkość i wyprzedzał w miejscach niedozwolonych – nie wiedział, że przed nim jedzie drogówka

Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali kierującego, który wyprzedzał nie zważając na podwójną linię ciągłą oraz przejście dla pieszych. Mężczyzna przekroczył także dozwoloną prędkość. Kierowca wykonywał niedozwolone manewry, nie wiedząc, że przed nim jadą funkcjonariusze w radiowozie nieoznakowanym. Oprócz grzywny, na konto mężczyzny wpłynęło 21 punktów karnych.


Policjanci z lubińskiej drogówki, patrolując radiowozem nieoznakowanym drogę krajowa nr 3, na trasie Legnica – Lubin, zatrzymali w miejscowości Chróstnik kierującego samochodem osobowym marki Mitsubishi, który wyprzedzał w miejscu niedozwolonym.

22–letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, chwilę wcześniej, nie spodziewając się, że przed nim jadą policjanci, zaczął wykonywać manewr wyprzedzania nie zważając na podwójną linię ciągłą oraz przejście dla pieszych. Kierowca ten przekroczył również dozwoloną na tym odcinku prędkość o ponad 30 km/h.

Za popełnione wykroczenia, mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 750 złotych, a na jego konto wpłynęło 21 punktów karnych.


Link

delpiero - 13 Grudzień 2014, 12:48

Cytat:
Nieoznakowana vectra C

Od pewnego czasu kierowcy podróżujący krajową trójką sygnalizują nam, że w rejonie Lubina pojawił się nowy nieoznakowany radiowóz z rejestratorem. Potwierdzamy to czarna vectra C, na kłodzkich tablicach.

Sygnały o nieoznakowanej vectrze na obcych tablicach, która ma kręcić się w rejonie Lubina do redakcji DLU24.pl docierają od pewnego czasu. Pierwszy raz auto udało nam się namierzyć w ubiegły czwartek. Pracujący w nim policjanci na wysokości salonu BMW zatrzymali kierowcę popełniającego wykroczenie. Kolejnego ukarali na granicy powiatu lubińskiego i polkowickiego przy zjeździe na dawny szyb zachodni ZG Polkowice.

Dzisiaj ponownie otrzymaliśmy sygnał, że nieoznakowana czarna vectra C znowu kręci po drodze K-3 na terenie powiatu lubińskiego. Za popełnione wykroczenie zatrzymała kierowcę białego mercedesa viano (na pasie w kierunku Polkowic na wysokości Salonu Fiata). Policjanci pojechali następnie w kierunku Polkowic. Tam zawrócili i ponownie znaleźli się w powiecie lubińskim. Tutaj w rejonie zjazdu na Owczary/Szklary Górne przywitał ich miejscowy patrol policji, z uwagi na zgłoszenie o nieznanym w Lubinie nieoznakowanym radiowozie, który zatrzymuje kierowców.

Źródło: www.dlu24.pl

piotreg - 13 Grudzień 2014, 15:28

A Insignia nadal lata?
PieTrzaK - 13 Grudzień 2014, 21:40

To <R> nie wie co po ich terenie jeździ że radiowóz zatrzymuje radiowóz? :razz:
kalex - 14 Grudzień 2014, 07:37

Właśnie ostatnio coś Insigni w ogóle nie widać. :o

Cytat:
To <R> nie wie co po ich terenie jeździ że radiowóz zatrzymuje radiowóz? :razz:

Coś czuję że mieli jakąś "koordynację centralną wojewódzką".

piotreg - 14 Grudzień 2014, 11:39

Być może Insignia poszła do Legnicy i lata teraz po A4? :o
delpiero - 15 Grudzień 2014, 21:19

Vectra DKL Y025 na stałe do Lubina nie trafiła, gdyż dzisiaj stała zaparkowana na parkingu pod komendą na Asnyka w Legnicy.
kalex - 16 Grudzień 2014, 21:26

No i właśnie dzisiaj się trafiła Insignia. Więc wszystko po staremu.
piotreg - 16 Styczeń 2015, 14:35


delpiero - 22 Styczeń 2015, 23:25

Cytat:
Kolejna "broń" do walki z piratami

Lubińska policja chce kupić w tym roku videorejestrator. To będzie trzecie tak profesjonalne urządzenie na wyposażeniu komendy do walki z piratami drogowymi. "Chcemy zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, którymi porusza się coraz więcej pojazdów", tłumaczy nadkom. Przemysław Laskowski, zastępca komendanta powiatowego policji w Lubinie.

W ubr. lubińscy policjanci wykonali półtora tysiąca godzin służby z videorejestratorem. Takie urządzenia znajdują się na wyposażeniu dwóch radiowozów: oznakowanego i nieoznakowanego. Funkcjonariusze chcą zakupić jeszcze jedno takie urządzenie, by temperować zapędy piratów drogowych. - Niestety wzrasta liczba wykroczeń. Mamy więcej pojazdów, natężenie ruchu drogowego jest bardzo duże. Przykładowo na drodze krajowej nr 3 na wysokości stadionu, na dobę przemieszcza się tam średnio 30 tysięcy pojazdów i tych wykroczeń jest bardzo dużo. Chcemy temu zapobiegać, a z doświadczenia wiemy, że ludzie boją się videorejestratorów. Gdy na CB kierowcy usłyszą, że stoi videorejestrator, to na odcinku 5 kilometrów nie notujemy żadnego wykroczenia i o to nam chodzi - im więcej będzie takich służb, tym mniej będzie wykroczeń - mówi nadkom. Przemysław Laskowski, zastępca szefa lubińskiej policji.

Przynajmniej raz w miesiącu lubińska policja organizuje wspólną akcję z ościennymi jednostkami. Wtedy na drogach powiatu lubińskiego pojawia się kilka radiowozów z videorejestratorami.

Źródło: www.miedziowe.pl

piotreg - 23 Styczeń 2015, 11:40

Czyli co? Alfa niekoniecznie poszła do Zgorzelca? Ktoś widział w ostatnim czasie Alfę?
kalex - 23 Styczeń 2015, 17:42

Alfy ni widu ni słychu. A ja bym sprostował, że nie Policja chce kupić, tylko zapewne KGHM chce kupić, żeby się podlizać.
piotreg - 24 Styczeń 2015, 11:15

Daj Bóg żeby każdy powiat w Polsce miał taki KGHM. :evil:
delpiero - 24 Styczeń 2015, 12:52

Cytat:
Śmiertelny zakręt

Kiedy jest mokro, daje znać o sobie – dzisiaj kolejny raz jest to śmiertelny zakręt. Do wypadków w tym miejscu doprowadza prędkość.

Opel agila jechał z Lubina, od Osieka natomiast jechał ciężarowy man z naczepą. Kiedy jego kierowca zbliżał się do zakrętu, wyjeżdżał z niego opel. Auto wbiło się pod ciężarówkę. Kierowca mana chciał uniknąć zderzenia i najprawdopodobniej uciekał do rowu. Niestety wjechały tam obydwa pojazdy. Agila została dosłownie zmielona w trakcie całego zdarzenia. Strażacy przez kilkadziesiąt minut rozcinali auto, aby wydobyć ciało nieżyjącego już mężczyzny. W tej chwili nie są znane dokładne przyczyny tego wypadku. Z relacji szofera ciężarówki wynika, że kierowca opla stracił panowanie nad pojazdem. Nie jest wykluczone, że wyjeżdżając z łuku mógł wpaść w poślizg którego następstwem było zderzenie z ciężarówką.

Źródło: www.dlu24.pl

elektro - 24 Styczeń 2015, 15:18

Może to złudzenie, ale na zdjęciu widać, że to nie jest aż taki ostry zakręt. Miałem gorsze zakręty.

A mimo to, zbiera żniwo...

delpiero - 24 Styczeń 2015, 15:36

Faktycznie bardzo ostry nie jest, ale przy samej drodze znajdują się stawy hodowlane, więc przy temperaturze bliskiej 0 st. i nadmiernej prędkości traci się tam przyczepność.

Google street view

elektro - 24 Styczeń 2015, 19:19

To też wyjaśnia. W Google street widać, że na drodze są odpowiednie znaki i niestety kierowcy są sami winni, że ignorują je.
autogaz1984 - 28 Styczeń 2015, 11:00

Cytat:
Dachowanie w Gorzycy

Straciła panowanie nad samochodem co ostatecznie spowodowało dachowanie w przydrożnym rowie, wcześniej samochód wpadł w w poślizg.


Solidnie poobijana trafiła na szczegółowe badania w szpitalu w Lubinie młoda kobieta, która dzisiaj rano jechała w kierunku Krzeczyna Wielkiego. Wyjeżdżając z Gorzycy najprawdopodobniej na łuku drogi wpadła w poślizg, fiat punto obrócił się, ściął znak informujący o skrzyżowaniu i dachował w rowie.

Na miejsce wzywano strażaków, a także pogotowie ratunkowe, ostatecznie młoda kobieta trafiła do szpitala na szczegółowe badania. Ze wstępnych oględzin wynikało, że dachowanie poważnie uszkodziło samochód, który ostatecznie nadaje się do kasacji.





www.dlu24.pl

Cytat:
Na zakręcie w Oborze

Nikomu nic się nie stało, ale ta kolizja wskazuje jasno, że na zakręcie należy jechać wolniej.


Wyglądało bardzo groźnie, zwłaszcza, że w samochodzie razem z kierującą nim kobietą jechało dziecko. Wezwani na miejsce ratownicy pogotowia nie stwierdzili żadnych urazów.

Volkswagen polo jechał od strony Lubina. Na ostrym zakręcie na początku Obory kierująca straciła panowanie nad pojazdem. Ostatecznie auto wjechało w ogrodzenie po lewej stronie drogi.

– Około ósmej usłyszałam potężny huk – mówi jedna z mieszkanek Obory, której dom jest niedaleko zakrętu. – Panie, sąsiadka przestała nawet naprawiać płot, bo co rusz coś w niego wjeżdżało. Potem postawili te bariery, ale patrz pan jak są powyginane. Po drugiej stronie też w mur co jakiś czas wjeżdżają. Oni myślą, że jak nie ma śniegu to już jest bezpiecznie – kończy kobieta.

Przez 25 minut przed zakrętem w stronę Lubina zajęty był jeden pas ruchu. Kiedy odjechali ratownicy przejazd odbywał się bez przeszkód.


www.dlu24.pl

piotreg - 8 Luty 2015, 17:46

tqmeh napisał/a:
Wyprzedzała "na trzeciego", prosto na radiowóz z kamerą:



https://www.youtube.com


delpiero - 26 Luty 2015, 19:35

Cytat:
Bezpieczne miasto – Ścinawa

Więcej patroli, kilkadziesiąt mandatów i ujawnione narkotyki, czyli akcja bezpieczne miasto – Ścinawa.

Pierwszy sygnał, że na ulicach Ścinawy jest więcej patroli niż zwykle, otrzymaliśmy od mieszkańców po godzinie 15. Kierowcy przez CB radio mówili o nieoznakowanym oplu insignia, który jeździ po terenie Ścinawy. Przed godz. 16 szybko udało się zweryfikować informacje. Funkcjonariusze z opla właśnie kontrolowali pojazd na niemieckich numerach rejestracyjnych. Do zatrzymania doszło w Rynku obok sklepu ABC.

Na terenie miasta dało się jeszcze zauważyć dwa inne oznakowane radiowozy. Jeden z nich dość długo był widziany przy moście. Tutaj prowadzono m.in. pomiar prędkości. Poza tym były patrole piesze.

Działania policji prowadzono w ramach akcji Bezpieczne Miasto. W Ścinawie w akcji wzięło udział 10 policjantów w tym 6 z prewencji, 2 z Wydziału Ruchu Drogowego i 2 policjantów kryminalnych.
Jak informuje Karolina Hawrylciów z lubińskiej Policji w czasie działań bezpieczne miasto: zatrzymano jedną osobę za posiadanie środków odurzających, ujawniono 29 wykroczeń, za które nałożono 20 mandatów i 9 pouczeń. Wylegitymowano także 38 osób i przeprowadzono 28 kontroli pojazdów.

Źródło: www.dlu24.pl

piotreg - 26 Luty 2015, 19:45

Ścinawa to powiat lubiński, więc Insignię będzie można tam spotkać nie tylko przy okazji tak zorganizowanej akcji.
kalex - 27 Luty 2015, 15:33

Wątpię. Przez ostatnie 2 lata nie spotkałem jej tam ani razu. Za to w poniedziałki możesz liczyć na dmuchanko na moście. :twisted:
autogaz1984 - 14 Marzec 2015, 13:24

:facepalm:

Cytat:
Pijany pędził w terenie zabudowanym

Policjanci z Lubina zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Kierujący jechał o 41 km/h szybciej niż pozwalały na to przepisy. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Za ten czyn może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Policjanci wydziału ruchu drogowego pełniący służbę w nieoznakowanym radiowozie na ul. Hutniczej w Lubinie zauważyli samochód volkswagen jadący z dużą prędkością, który ich minął. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Podczas pogoni dokonali pomiaru prędkości ściganego auta. Jak się okazało, na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość i jechał ponad 91 km/h.

Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, nie było to jedyne przewinienie kierującego. Kontrola trzeźwości wykazała, że miał blisko promil alkoholu w organizmie.

57-letni mieszkaniec Lubina stracił prawo jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Link + Video

delpiero - 21 Marzec 2015, 11:31

Cytat:
Uwaga! Pirat!

Przez dwa dni nieoznakowany opel insignia lubińskiej drogówki był wyposażony w dodatkowe kamery – na krajowej trójce realizowano zdjęcia do programu Uwaga! Pirat!

We wtorek i środę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, uczestniczyli w przygotowaniu kolejnego odcinka, znanego programu Uwaga! Pirat! emitowanego w TVN Turbo. Jakie materiały nagrane w trakcie dwóch dni patrolowania zostaną wyemitowane? Jeszcze nie wiadomo. Wiemy jednak, że wśród zrealizowanych nagrań jest np. pirat który ul. Hutniczą w Lubinie jechał 120 k/h, a także kierowca, który na drodze K-3 w kierunku Polkowic m.in. przekroczył dozwoloną prędkość, a suma punków z jego wykroczeń wyniosła 14.

- Na początku było to trochę stresujące, ale po kilku kontrolach nie zwracaliśmy już uwagi, że mamy na pokładzie pasażera, który rejestruje naszą pracę i wykroczenia kierowców – mówi aspirant Krzysztof Rutkowski z WRD w Lubinie.

- Operator z Uwaga! Pirat! jeździł z nami przez dwa dni – mówi aspirant Sławomir Podbucki. – Radiowóz z tego względu był też dodatkowo i specjalnie wyposażony przez autorów programu.

Kilka dodatkowych kamer, każdy z policjantów miał mikroport, który pozwalał na zdalną rejestrację dźwięku. Do tego dochodziły mikrofony wewnątrz radiowozu. Kamery obserwowały policjantów. Były też dodatkowe montowane na zewnątrz pojazdu.

Źródło: www.dlu24.pl

piotreg - 23 Marzec 2015, 19:56

Taka sytuacja na trójce...
delpiero - 4 Maj 2015, 08:09

:arrow: czarny Opel Insignia, nr rej. DLU 00342 - kamera przód i tył.

Pozdrowienia dla uprzejmej załogi! Zapraszamy na forum. :good:

piotreg - 4 Maj 2015, 10:24

A prawdą jest, że lubińska Alfa jest w Zgorzelcu?
piotreg - 28 Sierpień 2015, 10:58

Z pozdrowieniami od Bluesa (Kia z kamerą):
tqmeh - 28 Sierpień 2015, 15:04

Pytanie, czy inne KMP dostały/dostaną takie bolidy.
Sygnettoo - 28 Sierpień 2015, 15:44

Numer boczny B951. :cool: Auto w styczniu 2014 roku było jeszcze bez sprzętu szpiegowskiego. Kamery są pewnie z jakiegoś starego wycofanego nieoznakowanego i je tam wrzucili. :-) :twisted:
delpiero - 28 Sierpień 2015, 17:54

Sygnettoo napisał/a:
Numer boczny B951. :cool:

Jak zwykle najlepiej poinformowany. :cool: :good:

Sygnettoo napisał/a:
Auto w styczniu 2014 roku było jeszcze bez sprzętu szpiegowskiego.

Na fotce z kwietnia tego roku, już jeździła z kamerą.

piotreg - 14 Wrzesień 2015, 13:17

Kolejne zbliżenie na Insignię:
delpiero - 2 Listopad 2015, 16:16

:arrow: Kia Ceed II Combi, nr rej. HPB C395 - nr boczny B951 (1 kamera)
Elite - 3 Listopad 2015, 14:43

Ligowo jak zawsze. :grin:
tqmeh - 16 Styczeń 2016, 13:06

Lubin-Polkowice - Insignia aktywna.
delpiero - 2 Marzec 2016, 12:36

Źródło: www.miedziowe.pl
delpiero - 17 Marzec 2016, 19:46

Źródło: www.dlu24.pl
autogaz1984 - 31 Maj 2016, 16:25

:facepalm:

Cytat:
POD WPŁYWEM ALKOHOLU I NARKOTYKÓW – ZATRZYMANA PO POLICYJNYM POŚCIGU

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 20-letnią lubiniankę. Kobieta uciekała przed funkcjonariuszami ulicami Lubina nie zważając na żadne przepisy ruchu drogowego. Skrzyżowanie przejechała przy włączonym czerwonym świetle na sygnalizatorze, z prędkością blisko 100 km/h. Na koniec potrąciła policjanta.


Wczoraj przed godz. 8:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej policji w okolicach ul. Szkolnej w Lubinie zauważyli opla, którego kierowca jechał podejrzanie. Funkcjonariusze postanowili go skontrolować. W tym celu dali wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu. Siedząca za kierownicą kobieta w ogóle nie reagowała na polecenia policjantów. Rozpoczął się pościg ulicami miasta. Kierująca, uciekając przed policyjnym radiowozem, nie zważała na żadne przepisy. Między innymi przejechała przez skrzyżowanie przy zapalonym czerwonym świetle na sygnalizatorze. Policyjny wideorejestrator wskazał prędkość blisko 100 km/h. Do pościgu włączyły się kolejne radiowozy.

Kobieta swoją ucieczkę zakończyła na znaku drogowym, w który wjechała. Gdy policjant podbiegł do jej samochodu, aby wyjąć kluczyki ze stacyjki, gwałtownie cofnęła swoim autem, potrącając funkcjonariusza. Na szczęście niegroźnie. Ranny policjant po udzieleniu mu pomocy medycznej przez lekarzy został zwolniony do domu.

Po sprawdzeniu okazało się, że 20-letnia lubinianka miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, badanie na narkotesterze wykazało, iż wcześniej zażywała kokainę. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieje. Jak ustalili policjanci, mieszkanka Lubina prawo jazdy posiadała dopiero od kilku miesięcy.

Policjanci teraz szczegółowo analizują całe zdarzenie. Od ich ustaleń zależeć będzie, jakie kobieta usłyszy zarzuty.


policja.pl

piotreg - 18 Lipiec 2016, 09:34

Insignia ma nowe wcielenie tablicowe → DJ 71075.

Źródło: http://elightbars.pl

delpiero - 18 Lipiec 2016, 11:58

Na tych blaszkach śmiga już od połowy kwietnia.

Fotka bez blach, ale nowe numery widoczne na naklejce kontrolnej na przedniej szybie.

delpiero - 29 Lipiec 2016, 10:02

:arrow: DJ 71075
delpiero - 5 Sierpień 2016, 16:17

Cytat:
Lubińska policja z nowym radiowozem

Do końca roku na ulice Lubina wyjedzie nowy radiowóz z wideorejestratorem. Jego zakup w części sfinansuje Fundacja KGHM Polska Miedź, która na ten cel przekazała 100 tys. zł.

Pojawiły się informacje, że do dyscyplinowania kierowców w Lubinie posłuży škoda superb. To jednak nie jest jeszcze potwierdzone, ponieważ marka samochodu będzie wskazana dopiero w przetargu, który nie został jeszcze rozpisany. Wiadomo jednak, że samochód powinien pojawić się jeszcze w tym roku.

– Radiowóz zostanie kupiony za kwotę 200 tysięcy złotych w ramach programu "Stop agresji drogowym". Będzie to nieoznakowany samochód o wysokich parametrach technicznych, wyposażony w wideorejestrator – informuje starszy aspirant Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Z wnioskiem o połowę potrzebnych na zakup auta pieniędzy szef lubińskiej policji, inspektor Tomasz Gołaski, wystąpi do Komendy Głównej. Drugą połowę pokryje fundacja.

– W dowód zasług tej wyjątkowej jednostki policji, która ma szczególne osiągnięcia pod względem zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców regionu, zarząd Fundacji KGHM Polska Miedź podjął decyzję o przyznaniu dotacji na zakup nowoczesnego radiowozu. Zatem, drodzy państwo, noga z gazu, a gaz z głowy – żartuje Wacław Szetelnicki, prezes fundacji.

Zakup radiowozu to nie jedyne wsparcie, jakie lubińska komenda otrzymała z fundacji. Druga dotacja, w wysokości 50 tys. zł, przeznaczona zostanie na organizację działań z zakresu profilaktyki społecznej. W tej dziedzinie KPP w Lubinie kładzie nacisk przede wszystkim na pracę z dziećmi i młodzieżą.

Źródło: www.lubin.pl

delpiero - 18 Sierpień 2016, 09:54

:arrow: DJ 71075
piotreg - 19 Sierpień 2016, 15:25

delpiero napisał/a:
Pojawiły się informacje, że do dyscyplinowania kierowców w Lubinie posłuży škoda superb. To jednak nie jest jeszcze potwierdzone, ponieważ marka samochodu będzie wskazana dopiero w przetargu, który nie został jeszcze rozpisany. Wiadomo jednak, że samochód powinien pojawić się jeszcze w tym roku.

Przetarg już rozstrzygnięty. Wygrała firma Żagiel z Lublina, także Superb jesienią zacznie dyscyplinować kierujących.

delpiero - 24 Wrzesień 2016, 18:08

piotreg napisał/a:
Przetarg już rozstrzygnięty. Wygrała firma Żagiel z Lublina, także Superb jesienią zacznie dyscyplinować kierujących.

Czy aby na pewno?

Cytat:
Ogłoszenie nr 308331 - 2016 z dnia 2016-09-14 r.

Wrocław: Dostawa 1 sztuki samochodu osobowego w policyjnej wersji nieoznakowanej z videorejestratorem dla KPP w Lubinie

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Dostawy


SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Dostawa 1 sztuki samochodu osobowego w policyjnej wersji nieoznakowanej z videorejestratorem dla KPP w Lubinie
Numer referencyjny: PU-2380-207-055-105/2016/ML
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny (...)

Źródło: www.przetargi.egospodarka.pl

piotreg - 24 Wrzesień 2016, 20:40

Może się coś zesrało? :o :grin:
tqmeh - 25 Wrzesień 2016, 08:05

Mijałem ich wczoraj na wlocie od strony Legnicy.
delpiero - 25 Październik 2016, 15:58

Przetarg został ponownie ogłoszony... :o
Dziwne, bo w KWP Wrocław czeka na odbiór nieoznakowana Skoda Octavia RS wyposażona w videorejestrator, byłem przekonany, że trafi ona właśnie do KPP Lubin. :o

Cytat:
Ogłoszenie nr 328176 - 2016 z dnia 2016-10-21 r.

Wrocław: Dostawa 1 sztuki samochodu osobowego w policyjnej wersji nieoznakowanej z videorejestratorem dla KPP w Lubinie

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Dostawy


SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Dostawa 1 sztuki samochodu osobowego w policyjnej wersji nieoznakowanej z videorejestratorem dla KPP w Lubinie
Numer referencyjny: PU-2380-238-055-117/2016/ML

Źródło: www.przetargi.egospodarka.pl

piotreg - 25 Październik 2016, 18:39

delpiero napisał/a:
Dziwne, bo w KWP Wrocław czeka na odbiór nieoznakowana Skoda Octavia RS wyposażona w videorejestrator, byłem przekonany, że trafi ona właśnie do KPP Lubin. :o

A coś więcej? :o

piotreg - 25 Październik 2016, 18:51

Cytat:
Kolejne radiowozy dla policji. To ople corsa

Osiemnaście samochodów opel corsa i tyle samo radiowozów kia ceed w najbliższym czasie otrzymają dolnośląscy policjanci. Samochody będą służyły jako nowe radiowozy, zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane, Policja otrzyma również nieoznakowaną skodę octavię wyposażoną w wideorejestrator. (...)

Link

delpiero - 25 Październik 2016, 19:48

piotreg napisał/a:
A coś więcej?

Jeżeli ten egzemplarz ma trafić do Lubina, to radzę uważać na szarą/grafitową Skodę Octavię RS, ale skoro jest rozpisany nowy przetarg, to obstawiam, że ta Rs'ka trafi do KPP Wołów.

piotreg - 26 Październik 2016, 10:36

delpiero napisał/a:
Jeżeli ten egzemplarz ma trafić do Lubina, to radzę uważać na szarą/grafitową Skodę Octavię RS, ale skoro jest rozpisany nowy przetarg, to obstawiam, że ta Rs'ka trafi do KPP Wołów.

Może tak być, że trafi do KPP Wołów.

kalex - 26 Październik 2016, 16:03

Nie wiem jakim kluczem rozdają, ale w Wołowie akurat ta RS to potrzebna jak w d u p i e robaki. Żeby ganiać po wioskach piratów to by im wystarczyło jakieś mocne Tico. :grin:

Pewnie pójdzie tam, gdzie jest jakaś krajówka etc.

piotreg - 26 Październik 2016, 17:51

Uważam, że Policja powinna jeździć tylko takimi maszynami! A nie jakimiś Corsami z silnikiem 1,2. Dzisiaj w Bykowie widziałem załogę <R> w oznakowanej Corsie 1,2!!!
delpiero - 26 Październik 2016, 19:04

A jednak ten RS trafi do KPP Wołów.

Cytat:
INFORMACJA O WYBORZE OFERTY NAJKORZYSTNIEJSZEJ

Działając na podstawie art. 92 ust. 2 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 ze zm.) informuję, iż rozstrzygnięto postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, którego przedmiotem jest dostawa 1 sztuki samochodu osobowego w policyjnej wersji nieoznakowanej przystosowanego do montażu videorejestratora z przeznaczeniem dla KPP w Wołowie, sprawa numer 205-052-104/2016/ML.

Zamawiający uznał za najkorzystniejszą i wybrał:

ofertę oznaczoną numerem 1 złożoną przez:
CRH Żagiel Auto Sp. z o.o., 20-722 Lublin, ul. Roztocze 4
Cena oferty brutto: 144 402,00 zł.

Prędkość maksymalna - 245
Moc silnika w KW - 162
Pojemność skokowa silnika w cm3 - 1984

Źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

delpiero - 31 Październik 2016, 17:08

No i wszystko jasne, w przetargu najlepszą cenę (198 300,00zł) zaoferował:
1) AUTO FUS T. Fus Spółka jawna, ul. Ostrobramska 73, 04-175 Warszawa

To oznacza, że już niedługo w Lubinie będzie jeździło BMW 330i Limousine z videorejestratorem. :shock: :good:

O taki:

piotreg - 11 Listopad 2016, 11:16

Kia:
tqmeh - 11 Listopad 2016, 12:23

Ta kijanka ma kamerę?
euros - 11 Listopad 2016, 13:29

Tak.
piotreg - 15 Listopad 2016, 15:39

Cytat:
Kierujący nie zatrzymał się do kontroli – został zatrzymany po policyjnym pościgu



Przed sądem odpowie młody kierowca, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna jadąc bardzo szybko volkswagenem jedną z ulic Lubina wyprzedzał bezpośrednio przed przejściem dla pieszych inny pojazd stwarzając tym samym duże zagrożenie w ruchu. Policjanci z pionu ruchu drogowego lubińskiej komendy widząc to chcieli zatrzymać go do kontroli, jednak ten zlekceważył polecenie i zaczął uciekać. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg, zatrzymując kierowcę przy posterunku blokadowym. Okazało się, że nie miał on nigdy prawa jazdy.


W minioną niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej komendy pełniąc służbę na terenie miasta zauważyli przy ul. Małomickiej pojazd jadący z dużą prędkością. Kierowca volkswagena wyprzedzał inny samochód tuż przed przejściem dla pieszych. Funkcjonariusze widząc niebezpieczną jazdę dali wyraźny sygnał do zatrzymania auta przez kierującego. Ten zamiast zastosować się do ich poleceń jeszcze przyśpieszył i zaczął uciekać.

Rozpoczął się policyjny pościg. O tym fakcie powiadomieni zostali pozostali funkcjonariusze będący w tym dniu na służbie. Kierowca przez kilka kilometrów próbując uniknąć zatrzymania kluczył bocznymi drogami. W ten sposób usiłował zgubić goniących go policjantów. Kolejny patrol na drodze Lubin - Ścinawa ustawił blokadę uniemożliwiając w ten sposób dalszą jazdę uciekającemu kierowcy.

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Lubin. Jak się okazało uciekał, bo w ogóle nie posiada prawa jazdy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Może mu grozić grzywna do 5 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 3 lat.

Link

autogaz1984 - 15 Listopad 2016, 20:04

piotreg napisał/a:
Może mu grozić grzywna do 5 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 3 lat.

Za mało :!: :mad: I niech ktoś mi powie/napisze, że Ziobro, traktując takowe zachowanie, źle robi traktując to jako przestępstwo. :facepalm:

piotreg - 16 Listopad 2016, 07:44

Też jestem za! Czekamy na nowe przestępstwo w k. k. - ucieczka przed pościgiem policji.
delpiero - 25 Grudzień 2016, 20:27

Kia nadal z kamerą.
piotreg - 26 Grudzień 2016, 23:24

delpiero napisał/a:
To oznacza, że już niedługo w Lubinie będzie jeździło BMW 330i Limousine z videorejestratorem. :shock: :good:

Lada moment wyjedzie. Uważajcie.

piotreg - 30 Styczeń 2017, 19:46

Uwaga! Zmiany, które mogą oznaczać, że BMW już jeździ. Insignia, nr rej. DJ 71075 jest już na stanie KWP we Wrocławiu - dzisiaj latała po mieście.
piotreg - 2 Luty 2017, 19:13

No i się objawiła:

elightbars.pl napisał/a:
- grafitowe BMW 330i Limousine, nr rej. DW 48745

delpiero - 3 Luty 2017, 16:15

:arrow: DW 48745
delpiero - 3 Luty 2017, 17:06

Fotka z blaszkami z www.facebook.com/VideorejestratoryWPolsce

Oczywiście nie zapomnijcie polubić Videorejestratory W Polsce oraz autora zdjęcia Fotografia Ratownicza Waldemar Szańkowski. :good:

piotreg - 6 Luty 2017, 19:03

Fot. FB - Videorejestratory W Polsce:
Sygnettoo - 6 Luty 2017, 19:08

A czy wszyscy już Waldkowi like dali? Kawał dobrej roboty robi, więc szybciutko lajka mu wszyscy! Bo jak nie to pogadam z adminem i Was pobanuje!!!
delpiero - 6 Luty 2017, 20:03

:grin: :good:
małymobil - 6 Luty 2017, 21:21

No dobra, już daje lajka. :oops:
piotreg - 9 Luty 2017, 06:09

Cytat:
Miłym akcentem było przekazanie nowych radiowozów, które zostały zakupione przy wsparciu Urzędu Miasta w Lubinie oraz Fundacji KGHM Polska Miedź. Uroczystego wręczenia kluczyków do nowych samochodów dokonali zaproszeni goście wraz z Komendantem Wojewódzkim i Powiatowym.


http://www.lubin.policja.gov.pl

inżynier - 17 Luty 2017, 12:08

Cytat:
Policja ma nowe bmw. To najszybszy radiowóz w Polsce



- To pierwszy w kraju tego typu radiowóz - podkreśla podinspektor Sebastian Biały, zastępca komendanta policji w Lubinie, z dumą prezentując nowy nabytek komendy. To BMW 330i. Ten nieoznakowany radiowóz ma pod maską 250 koni mechanicznych. A na pokładzie wideorejestrator. Ma pomóc w walce z piratami drogowymi.


Jak zapewniają policjanci, na szczęście obyło się bez kłótni, kto siądzie za kółkiem prawdopodobnie najszybszego radiowozu w kraju. - Nigdy takich sporów nie było, auta przydzielane są policjantom do służby, do tego radiowozu przydzielonych jest czterech policjantów - wyjaśnia zastępca naczelnika drogówki, aspirant sztabowy Henryk Majewski.

Według danych producenta nowy radiowóz przyspiesza to 100 km/h w zaledwie 6 sekund. Prędkość maksymalna to 250 km/h.

Jak BMW 330i, jeden z najszybszych modeli samochodów marki BMW trafiło do lubińskiej jednostki? Z przetargu, który zorganizowała komenda wojewódzka. - Do przetargu stanęło kilka firm i akurat diler BMW przedstawił najkorzystniejszą ofertę, z najlepszymi parametrami i akurat takie auto zostało wybrane - tłumaczy insp. Tomasz Gołaski, komendant powiatowy policji w Lubinie.


Link

PieTrzaK - 17 Luty 2017, 12:48

Chyba kogoś poniosło lekko z tym najszybszym w Polsce. :grin:
tqmeh - 17 Luty 2017, 13:40

Do tego te ukryte numery rejestracyjne. :lol:
Sygnettoo - 17 Luty 2017, 15:27

Się nie ma z czego śmiać. Masz najbliżej, a pół zdjęcia nie widziałem Twojego autorstwa. :) Nawet z zamazanymi numerami - z chęcią zobaczę. ;)
tqmeh - 17 Luty 2017, 16:54

Słabo szukasz, wejdź na stronę Legnicy, Złotoryi. Lubin to nie moje tereny...
piotreg - 17 Luty 2017, 22:49

PieTrzaK napisał/a:
Chyba kogoś poniosło lekko z tym najszybszym w Polsce. :grin:

Najszybsze są chyba Wasze i lubuskie Passaty.

tqmeh napisał/a:
Do tego te ukryte numery rejestracyjne. :lol:

Numery mamy dzięki uprzejmości Sygnettoo i jego dobrego Kolegi Waldemara.

tqmeh napisał/a:
Słabo szukasz, wejdź na stronę Legnicy, Złotoryi. Lubin to nie moje tereny...

Spokojnie. Del nie spocznie dopóki jej nie ukąsi...

Sygnettoo - 18 Luty 2017, 01:46

tqmeh napisał/a:
Lubin to nie moje tereny...

DoctorWho - 18 Luty 2017, 15:54

piotreg napisał/a:
Najszybsze są chyba Wasze i lubuskie Passaty.

A nie to nowe-stare BMW 7 z Gliwic?

delpiero - 18 Luty 2017, 16:47

piotreg napisał/a:
Spokojnie. Del nie spocznie dopóki jej nie ukąsi...

Wyjdzie słonko i zrobi się zielono, to będą fotki. :razz:

tqmeh - 18 Luty 2017, 18:05

DoctorWho, może tak być, nowe passerati mogą mieć odcięcie przy 250 km/h (ewentualnie usunięte na potrzeby <R> ). :o
delpiero - 26 Luty 2017, 15:37

:arrow: DW 48745
Sygnettoo - 26 Luty 2017, 17:18

Ten robi zdjęcia cywilnych aut. :o Masakra jakaś! Bo takim BMW to na pewno nie policja!!! :grin: :lol:

PS. Gratulacje!

piotreg - 26 Luty 2017, 18:47

del, co tak nieśmiało? Z partyzanta? :D
delpiero - 26 Luty 2017, 19:29

Bo ja nieśmiały partyzant jestem. :razz: :lol:
euros - 16 Kwiecień 2017, 22:43

http://www.gazetawroclawska.pl
piotreg - 28 Kwiecień 2017, 09:49

http://miedziowe.pl
piotreg - 14 Sierpień 2017, 12:24

Cytat:
Poszukiwany zatrzymany przez policjantów po pościgu



Kierowca motocykla nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać ulicami Lubina. Podczas pościgu kilkukrotnie przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle. Gdy zderzył się z samochodem kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało, uciekający mężczyzna poszukiwany był listami gończymi przez kilka jednostek policji i prokuratur w kraju.


Na jednej z lubińskich ulic policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tamtejszej komendy zauważyli motocyklistę, który w swoim jednośladzie miał wygiętą tablicę rejestracyjną, co miało uniemożliwić identyfikację pojazdu. Funkcjonariusze dali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania. Ten przyśpieszył i zaczął uciekać ulicami miasta. Rozpoczął się policyjny pościg. Mężczyzna kierujący jednośladem w czasie ucieczki kilkukrotnie przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Swoją ucieczkę motocyklem zakończył po zderzeniu z samochodem. Nie chciał jednak łatwo się poddać - zaczął uciekać pieszo. Po kilkuset metrach został zatrzymany.

Jak się okazało, motocyklem kierował 29 - letni mężczyzna. Policjantom podał dane osobowe swojego brata. Jednak to nie zmyliło funkcjonariuszy, którzy ustalili jego prawdziwą tożsamość. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna poszukiwany był listami gończymi przez kilka jednostek policji i prokuratur z terenu całego kraju. Łącznie ma on do odbycia kary 5 lat pozbawienia wolności.  

Ponadto policjanci ustalili, że motocykl, którym poruszał się 29 – latek, został przez niego nabyty w wyniku popełnienia czynu zabronionego. Okazało się bowiem, że mężczyzna okazał sprzedawcy potwierdzenie przelewu pieniędzy za pojazd, którego faktycznie nie wykonał.

Teraz zatrzymany mężczyzna trafi do zakładu karnego. Dodatkowo odpowie za ucieczkę przed policją, za co może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz za oszustwo, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Link

skansen - 14 Sierpień 2017, 13:22

Filmu na YT nie ma, ale jest dostępny pod linkiem. Ciekaw jestem jak zakwalifikowali zachowanie kierowcy samochodu osobowego? Dostał mandat za spowodowanie kolizji czy też nagrode za pomoc w zatrzymaniu?
piotreg - 15 Sierpień 2017, 08:36

skansen, nie działa link w moim poście?
phonemaniac - 15 Sierpień 2017, 10:13

Film jest prywatny.
piotreg - 16 Sierpień 2017, 10:51

A teraz?
phonemaniac - 16 Sierpień 2017, 12:02

A teraz jest. :)
piotreg - 13 Październik 2017, 12:48

http://miedziowe.pl
delpiero - 5 Listopad 2017, 13:06

:arrow: DW 48745
delpiero - 27 Listopad 2017, 15:50

<R>
piotreg - 1 Styczeń 2018, 17:26

Piękne ujęcie.

Fot. FB - Fotografia Ratownicza Waldemar Szańkowski:

piotreg - 24 Styczeń 2018, 17:54

delpiero napisał/a:
:arrow: Kia Ceed II Combi, nr rej. HPB C395 - nr boczny B951 (1 kamera)

piotreg - 7 Luty 2018, 10:36

delpiero napisał/a:
:arrow: DW 48745

piotreg - 17 Luty 2018, 11:25

delpiero napisał/a:
:arrow: DW 48745

piotreg - 29 Lipiec 2018, 11:04

Dawno nieprezentowana oznakowana Kia... wciąż z kamerą.
piotreg - 27 Sierpień 2018, 23:07

:arrow: Kia Ceed II Combi, nr rej. HPB C395 - nr boczny B951
piotreg - 18 Kwiecień 2019, 12:26

delpiero napisał/a:
:arrow: DW 48745

piotreg - 20 Czerwiec 2019, 08:21

Kia Ceed II Combi, nr rej. HPB C395 - nr boczny B951 zmieniła numer boczny, straciła kamerę i lata teraz w barwach KMP Wrocław.
delpiero - 28 Czerwiec 2019, 19:57

Zmiana blaszek na :arrow: DB 07126.
piotreg - 24 Lipiec 2019, 11:43

piotreg napisał/a:
Kia Ceed II Combi, nr rej. HPB C395 - nr boczny B951 zmieniła numer boczny, straciła kamerę i lata teraz w barwach KMP Wrocław.

delpiero - 28 Lipiec 2019, 15:10

:arrow: DB 07126
delpiero - 12 Listopad 2019, 19:58

:arrow: DB 07126
delpiero - 9 Październik 2021, 18:38

BMW po zmianie blach :arrow: DZL 04834.
tqmeh - 8 Grudzień 2021, 09:37

Auto o którym pisałem DZL 04834:
piotreg - 8 Grudzień 2021, 11:39

Masz jeszcze jakieś zdjęcia? :cool:
tqmeh - 8 Grudzień 2021, 22:41

Jedynie powyższe.
delpiero - 30 Grudzień 2021, 08:01

Do Lubina trafiła grafitowa Skoda Superb 4x4 280KM, kamera przód i tył (ZURAD Videorapid2A 342).


piotreg - 30 Grudzień 2021, 15:34

delpiero napisał/a:
Do Lubina trafiła grafitowa Skoda Superb 4x4 280KM, kamera przód i tył (ZURAD Videorapid2A 342).

Dopiero trafi. Na razie stoi tam, gdzie kręcony był ten filmik, czyli we Wrocławiu.

delpiero - 17 Styczeń 2022, 14:16

Grafitowa Skoda Superb III FL :arrow: DST 205AK.
delpiero - 24 Styczeń 2022, 16:19


Spawacz - 27 Styczeń 2022, 12:17

Cytat:
Nowa Skoda z wideorejestratorem zaskoczyła kierowców. Sponsorem państwowy gigant



Skoda Superb wzmocniła policyjną flotę nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorem. Spółka KGHM Polska Miedź wyłożyła połowę ceny, a nowy nabytek już podczas pierwszego patrolu zaskoczył kierowców - ustalił dziennik.pl. Jeden stracił prawo jazdy, a drugi dostał mandat 2,5 tys. zł, czyli maksymalną stawkę za przekroczenie prędkości.

Skoda Superb to nowy nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem, który właśnie powiększył flotę policji na Dolnym Śląsku. Samochód do swojej dyspozycji dostali funkcjonariusze drogówki z grupy SPEED komendy powiatowej w Lubinie.

– Na zakup samochodu służbowego marki Skoda Superb w wersji nieoznakowanej wyposażonego w wideorejestrator w ramach tzw. akcji "Sponsoring 2021" wydatkowano łącznie 244 700 zł – powiedziała dziennik.pl asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. – Lubińskich policjantów wsparła Fundacja KGHM Polska Miedź przekazując środki finansowe w wysokości 122 350 zł. Pozostałą kwotę na zakup radiowozu przeznaczyła Komenda Główna Policji – wyjaśniła.

Skoda Superb z wideorejestratorem i pierwsze mandaty

Nieoznakowana Skoda Superb już na pierwszym patrolu zaskoczyła kierowców...

– Policyjny wideorejestrator zamontowany w nowej Skodzie Superb namierzył kierującego, który na ul. Małomickiej w Lubinie przy ograniczeniu do 40 km/h, bezpośrednio przy przejściu dla pieszych, pędził 95 km/h. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Dodatkowo został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł – wyliczyła Serafin.

Drugą "ofiarą" nieoznakowanej Skody Superb był zbyt rozpędzony kierowca Audi.

– Patrolując drogę szybkiego ruchu S3 funkcjonariusze ujawnili kierującego pojazdem osobowym marki Audi, którego prędkość została zmierzona na ponad 204 km/h. Sprawca tego wykroczenia został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tys. zł w związku ze zmianą grzywien w nowym taryfikatorze – powiedziała przedstawicielka policji.





Skoda Superb: nowy nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem

Skoda Superb w ciemnoszarym kolorze może i wygląda niepozornie, ale to najmocniejsza dostępna odmiana silnikowa tego modelu. Pod karoserią skrywa turbobenzynowy silnik 2.0 TSI o mocy 280 KM (400 Nm), który współpracuje z siedmiobiegowym automatem DSG i napędem 4x4. Samochód do 100 km/h przyspiesza w 5,3 sekundy, a prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h.

Co ciekawe, KGP w 2022 roku zamierza kupić 100 podobnie skonfigurowanych radiowozów – warunki jakimi obwarowano przetarg zawężają wybór właściwie do jednego modelu.

Nieoznakowany Superb lubińskich policjantów jest mocniejszy i szybszy od obecnie użytkowanych radiowozów BMW. Zresztą grupy SPEED już wykorzystują ten model jako oznakowany radiowóz w wersji kombi.



Policyjna Skoda Superb jak kameleon

Stonowany lakier policyjnej Skody gwarantuje idealny kamuflaż. Rodzinny samochód jako radiowóz wtapia się niczym kameleon w tłum innych aut na drodze. Kierowca o tym, że został namierzony przez samochód drogówki dowiaduje się kiedy zobaczy błysk niebieskich sygnałów (w atrapie chłodnicy i za przednią szybą), a kamera nagrała już dowód wykroczenia.

Skoda Superb i wideorejestrator Videorapid 2a polskiej firmy Zurad

Do rejestracji wykroczeń namierzonego kierowcy policjanci z Dolnego Śląska będą używać wideorejestratora Videorapid 2a polskiej firmy ZURAD. To sprzęt tożsamy z zamontowanym w nieoznakowanych radiowozach BMW serii 3 patrolujących drogi w całej Polsce. Za przednią szybą nowej Skody zamontowano kamerę. Kamerą oraz "nagrywarką" steruje przy pomocy przewodowego pilota policjant, który siedzi obok kierowcy radiowozu.

Urządzenie jest pozbawione bolączki znanej ze starszych radiowozów (passat czy insignia) – tam w nocy kamera jest oślepiana przez światła aut jadących z przeciwka. W nowszym sprzęcie producent przewidział "tryb nocny" i wyposażył go w "system antyolśnieniowy" – tak, by obraz był ostry i czytelny.



Skoda Superb z wideorejestratorem: jak mierzy prędkość?

Sam wideorejestrator (fachowo: prędkościomierz kontrolny) poza uwiecznianiem obrazu, liczy czas przejazdu policyjnego samochodu i długość odcinka drogi (odczyt najczęściej z czujników ABS radiowozu). Na tej postawie wyliczana jest średnia prędkość, jednak nie nagrywanego auta, a nieoznakowanego radiowozu. Taka metoda wymaga od kierowcy policyjnego pojazdu utrzymywania stałej odległości na początku i na końcu odcinka pomiarowego.

Policjant ma do dyspozycji kilka dystansów, na których może mierzyć prędkość: 50 m, 100 m, 200 m, 500 m, 1000 m, 2000 m i 5000 m.

Wbrew twierdzeniom sprzedawców antyradarów, wideorejestrator nie emituje żadnych fal, które mogłyby go zdradzić. Jedynym sposobem jest zachowanie czujności - jeżeli zobaczymy, że "na ogonie" pojawił się samochód (teraz szara Skoda Superb, BMW, VW Passat czy Opel Insignia), który zrównał prędkość do naszej, lepiej zwolnić i ustąpić mu drogi. W takiej sytuacji policjanci zazwyczaj dają spokój.

Kierowcy powinni pamiętać, że w "robocie drogówki" zdarzają się błędy pomiaru. Kiedy policyjny samochód zbliża się do nagrywanego auta, wówczas prędkość zostaje zawyżona. Wideorejestrator nie sprawdza, czy policjant zachowywał stały dystans i w efekcie "zmierzona" prędkość może być zafałszowana. W przypadku błędnego pomiaru trzeba wskazać, że na początku i na końcu odcinka pomiarowego radiowóz nie znajdował się w takiej samej odległości od ściganego pojazdu.

Nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami to najskuteczniejsza broń policji. Wyglądają niepozornie, patrolują drogi incognito, wtapiają się w tłum innych aut na drodze. Nigdy nie wiadomo, gdzie łowią, a ich ofiarą najczęściej jest kierowca, który przekracza prędkość dwu- czy nawet trzykrotnie. Wideorejestratorem można również dokumentować inne wykroczenia: rozmowę przez telefon komórkowy bez zestawu głośnomówiącego, jazdę bez zapiętych pasów, przejazd na czerwonym świetle czy wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach.

- W aplikacji Yanosik znajduje się funkcja zgłaszania radiowozów nieoznakowanych. Kierowcy otrzymują informacje zarówno o marce auta, jak i dokładnej lokalizacji zgłoszenia - powiedziała dziennik.pl Julia Langa, Yanosik Autoplac. - Dzięki naszym ostrzeżeniom kierowcy zwracają większą uwagę na swoją prędkość i skupiają się na drodze. W ten sposób nie generują niebezpiecznych sytuacji. Warto pamiętać, że na drodze najważniejsza jest odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale też innych uczestników ruchu. Apelujemy o rozważną jazdę oraz poszanowanie wszystkich obowiązujących przepisów - podkreśliła.

Nowy taryfikator mandatów za przekroczenie prędkości

Taryfikator 2022 wprowadził znacznie wyższe mandaty za przekroczenie prędkości. Co istotne od 17 września wejdzie w życie przepis o recydywie drogowej za najcięższe wykroczenia. Nowe zasady dotyczące punktów karnych także zaczną obowiązywać za 9 miesięcy. W efekcie ponowny występek tego samego typu w ciągu 2 lat od ostatniego przewinienia będzie skutkował dwukrotnością kary.

Nowe stawki mandatów za przekroczenie prędkości wyglądają następująco:

Przekroczenie prędkości do 10 km/h: mandat 50 zł;
od 11 km/h do 15 km/h: 100 zł i 3 punkty karne;
od 16 km/h do 20 km/h: 200 zł i 3 punkty karne;
od 21 km/h do 25 km/h: 300 zł i 6 punktów karnych;
od 26 km/h do 30 km/h: 400 zł i 6 punktów karnych;

Mandat za przekroczenie prędkości: nawet 5 tys. zł w recydywie. Stawki mandatów szybują od przekroczenia prędkości o ponad 30 km/h.

W myśl taryfikatora od 1 stycznia 2022 roku za złamanie ograniczenia o 31 km/h niezależnie od rodzaju drogi (w obszarze zabudowanym, jak i poza miastem) grozi 800 zł mandatu.

Ponowne wykroczenie tego samego typu w ciągu dwóch lat od ostatniego ukarania będzie skutkowało dwukrotnością kary (od 17 września 2022 roku).

Przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h: mandat 800 zł i 10 punktów (recydywa: 1600 zł);
o ponad 40 km/h: mandat 1000 zł i 13 punktów karnych (2000 zł zł w przypadku recydywy);
o ponad 50 km/h: mandat 1500 zł i 15 punktów karnych (recydywa: 3000 zł);
o ponad 60 km/h: mandat 2000 zł (4000 zł przy recydywie);
o ponad 70 km/h: mandat 2500 zł (recydywa: 5 tys. zł).

5 tys. zł maksymalny mandat od policjanta

W myśl nowych przepisów policjant na miejscu może ukarać kierowcę mandatem maksymalnie do 5 tys. zł, a przy zbiegu wykroczeń do 6 tys. zł. W przypadku skierowania sprawy do sądu grzywna może okazać się słona.

Grzywna w sądzie do 30 tys. zł

Sześć razy wzrosła wysokość maksymalnej kary finansowej nakładanej przez sąd. A to oznacza, że kiedy sprawa kierowcy trafi przed oblicze przedstawiciela Temidy wówczas grzywna może sięgnąć nawet 30 tys. zł, a nie do 5 tys. zł jak wcześniej.


Link

delpiero - 28 Styczeń 2022, 16:02

:arrow: DST 205AK
delpiero - 2 Luty 2022, 10:58

:arrow: DZL 04834
piotreg - 2 Luty 2022, 17:00

Ciekawe, czy BMW pójdzie na inny powiat?

KPP Głogów bez VR, KPP Jawor bez VR (a mają już S-3), KPP Oleśnica bez VR.

delpiero - 3 Luty 2022, 20:39

Cytat:
Ciekawe, czy BMW pójdzie na inny powiat?

BMW było zakupione przy wsparciu Urzędu Miasta w Lubinie oraz Fundacji KGHM Polska Miedź, możliwe że nie będą chcieli go oddać. :???: Póki co latają obydwa.

piotreg - 4 Luty 2022, 11:12

Toyota Camry stanowiła własność KGHM i wylądowała w KPP Kłodzko, więc wszystko jest możliwe.
delpiero - 5 Luty 2022, 09:47

:arrow: DZL 04834
delpiero - 9 Kwiecień 2022, 17:40

:arrow: DST 205AK - Aktualny nalot 10174 km.
piotreg - 11 Kwiecień 2022, 08:05

Zaraz pojedzie na oleje i filtry. Dwa dni spokoju. :twisted:
małymobil - 13 Kwiecień 2022, 09:48

Skoda ma na pokładzie Videorapida 2A numer 342.
piotreg - 3 Luty 2023, 09:00

delpiero napisał/a:
:arrow: DST 205AK - Aktualny nalot 10174 km.

Aktualny nalot dużo więcej. :cool:

delpiero - 9 Kwiecień 2023, 18:54

:arrow: DZL 04834
delpiero - 19 Sierpień 2023, 18:29

BMW po zmianie blach :arrow: DPL 28158.
Marshall - 31 Sierpień 2023, 19:21

Superb też zmieniła blachy tak tego samego dnia co BMW. Nowe blachy Škody SuperB :arrow: DLU 82796.
piotreg - 1 Wrzesień 2023, 08:29

Dzięki za info. :twisted:
delpiero - 19 Wrzesień 2023, 20:42

:arrow: DPL 28158
delpiero - 2 Październik 2023, 19:01

:arrow: DPL 28158. Aktualny nalot 270 tys. km.
delpiero - 6 Październik 2023, 17:54

:arrow: DLU 82796
delpiero - 11 Październik 2023, 15:20

:arrow: DLU 82796
delpiero - 11 Kwiecień 2024, 15:34

Skoda DLU 82796 do kasacji.
piotreg - 12 Kwiecień 2024, 16:27

:shock:

Mam nadzieję, że Policjanty cało z tego wyszli.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group