Antyradary dla każdego!banner prawy

strona główna              kontakt               dostawa
Główna  |  Kontakt  |  Dostawa


 MAPA FOTORADARÓW - INFORMACJE

Informacje ogólne:

 • Mapa FOTORADARÓW Polski jest integralną częścią serwisu antyradary.phi.pl
   
 • Dane o lokalizacjach fotoradarów pochodzą wyłącznie od kierowców chcących z własnej inicjatywy podzielić się swoimi informacjami z innymi użytkownikami Internetu.
   
 • Aktualizacje mapy przeprowadzane są w miarę bieżących potrzeb, z reguły kilka razy w tygodniu. Dzięki temu jest to najbardziej aktualna mapa fotoradarów w Polsce. Należy jednak podkreślić, że jej dokładność oraz rzetelność jest całkowicie uzależniona od przysyłanych opisów.
Obsługa mapy:
 • Aby uzyskać szczegółowy opis, należy najechać kursorem na oznaczony na mapie punkt. Jeżeli opis nie rozwija się w formie "dymku", funkcja ta może być zakłócana pracą innej aplikacji, czy programu uruchomionego w komputerze. Problemem może być także używanie "egzotycznej" przeglądarki wykorzystującej inne standardy.
   
 • Lokalizacje z dłuższym opisem, lub opisem zawierającym zdjęcie (oznaczone jako migający punkt), po kliknięciu otwierają się w nowym oknie przeglądarki.
   
 • Fotoradary stacjonarne:
  W większości przypadków, na kilka/kilkanaście skrzynek fotoradarów przypada jedno urządzenie pomiarowe. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że urządzenie to może być z łatwością przemieszczane i instalowane w każdej z takich skrzynek. Dodatkowo może być ono używane jako fotoradar przenośny ustawiany na trójnogu w dowolnym miejscu.
   
 • Fotoradary przenośne:
  Lokalizacje oznaczone jako fotoradary przenośne mogą oznaczać zarówno urządzenia na trójnogu, jak i instalowane w samochodzie. Szczegóły podawane są w opisie. Informacje o samochodach z wideorejestratorami zamieszczane są natomiast na oddzielnej stronie: Mapa Wideorejestratorów.
   
 • Atrapy:
  Coraz częściej spotyka się ewidentne "podróby" fotoradarów. Pełnią one funkcje wyłącznie prewencyjne. Niektóre można rozpoznać dopiero z bliska. Charakterystyczne jest to, że ich skrzynka jest zaspawana w taki sposób, że nie ma możliwości umieszczenia w niej urządzenia pomiarowego.
   
 • W podawanych opisach z reguły nie określa się, w którą stronę zwrócony jest fotoradar. Może być on co jakiś czas przestawiany i trudno to na bieżąco uwzględniać.
   
 • Jeśli chcesz poinformować o nowym fotoradarze lub o tym, że w miejscu zaznaczonym na mapie fotoradaru nie ma, skorzystaj z formularza. Podaj informację w taki sposób, w jaki sam chciałbyś ją otrzymać. Pamiętaj, że trafi ona do ludzi, którzy w większości nie znają opisywanego przez Ciebie rejonu. Dodaliśmy także możliwość wysłania zdjęcia fotoradaru - o szczegółach tutaj: Pstryknij fotoradar

Reklama na stronie:

 • Aby zamieścić na Mapie Fotoradarów oraz/lub jej podstronach reklamę, wystarczy kliknąć ten link: Mapa Fotoradarów - AdSense i podążać za instrukcją. Można także skorzystać z linku "Zareklamuj się na tej stronie" znajdującego się pod ramką reklam google'a bezpośrednio na stronach mapy. Ten automatyczny system umieszczania reklam jest na prawdę szybki, łatwy w obsłudze, bezpieczny i przede wszystkim tani!

Historia mapy:

 • Mapa FOTORADARÓW Polski powstała w połowie stycznia 2005 roku. Pod jednolicie migającymi punktami znaleźć można było najprostsze informacje, jak nazwę miejscowości, ew. nazwy ulic, przy których ustawione były fotoradary stacjonarne, lub pojawiały się fotoradary przenośne.
  Poniżej miniatura mapy z 16 marca 2005:
 • Stały rozwój mapy oraz coraz większa liczba "punktów automatycznego pomiaru prędkości" spowodowały konieczność zmniejszenia punkcików - poprzednie nie mieściły się po prostu przy blisko rozmieszczonych lokalizacjach. Również od teraz migały już tylko te, pod którymi znaleźć można było szerszy opis. Najważniejszą jednak zmianą było rozpoczęcie zamieszczania, w opisach otwierających się na osobnych podstronach, zdjęć fotoradarów. Udogodnienie to, dodając mapie wyjątkowej funkcjonalności, zostało niezwykle przychylnie powitane przez odwiedzających.
  Poniżej miniatura mapy z 23 lipca 2005:
 • Zdjęć fotoradarów przybywa. Jednocześnie niektóre z nich pokazują, że czasem mamy do czynienia ze zwykłymi atrapami. Zaistniała więc konieczność dalszego zróżnicowania punkcików. Kolor niebieski oznacza teraz miejsca z fotoradarami przenośnymi, a zielony - atrapy.
  Poniżej miniatura mapy z 4 października 2005:
 • Ilość punktów na mapie stale rośnie. Zwiększa się także liczba zdjęć. Następują kosmetyczne zmiany grafiki mapy.
  Poniżej miniatura mapy z 18 lipca 2006:
 • Pod koniec stycznia 2007, przy coraz większej różnorodności i ilości fotoradarów, wprowadzamy kolejną zmianę w oznaczeniach punktów. Teraz wszędzie tam, gdzie ma to swoje uzasadnienie, migają naprzemiennie kolorami. W ten sposób jednoznacznie i już na pierwszy rzut oka można rozpoznać, jakie rodzaje urządzeń kryją się w danym miejscu.
  Aktualną wersję mapy można obejrzeć tutaj: Mapa FOTORADARÓW Polski

Życzymy Szerokiej i Bezpiecznej Drogi!

 

   Created by ® NeoMPrzypominamy, że zgodnie z Art 66 ust. 4 pkt 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym z 20 czerwca 1997r: "Zabrania się wyposażania pojazdu w urządzenia informujące o działaniu sprzętu kontrolno-pomiarowego używanego przez organy kontroli ruchu drogowego lub działanie to zakłócające albo przewożenia w pojeździe takiego urządzenia w stanie wskazującym na gotowość jego użycia ..."