|
MAŁOPOLSKIE - Autostrada A4 (Kraków - Tarnów) |
| Autor |
Wiadomość |
Castellano
Zaczyna kumać
Dołączył: 29 Lip 2009 Pochwał: 9 Posty: 62
|
Wysłany: 16 Grudzień 2009, 16:12 Autostrada A4 (Kraków - Tarnów)
|
|
|
Dzisiaj widziany osobiście na zjeździe z A4 w Szarowie fotoradar przenośny w obstawie oznakowanego radiowozu. Ustawiony był (pewnie nadal tam stoi) za barierką na zieleńcu oddzielającym pasy ruchu w przeciwnych kierunkach. Obecnie przez najbliższe 2-3 lata kończy się tu autostrada, ogr. najpierw do , a potem i łapali na to ograniczenie (sprawdzone 2 dni temu jak jechałem w tamtą stronę). |
|
|
|
 |
Automobil
|
Wysłany: A może to Cię zainteresuje
|
|
|
|
|
|
|
|
piotreg
Administratore banitore piotreg

Dołączył: 23 Mar 2007 Pochwał: 1707 Posty: 34059 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: 16 Grudzień 2009, 16:25
|
|
|
O! Dzięki za info. Na mapę ten punkt załapie się już chyba w 2010 r. Najpierw trzeba "wybudować autostradę" na mapie (to przy okazji najbliższej aktualizacji), a dopiero potem wsadzi się punkt. |
|
|
|
 |
Castellano
Zaczyna kumać
Dołączył: 29 Lip 2009 Pochwał: 9 Posty: 62
|
Wysłany: 16 Grudzień 2009, 16:27
|
|
|
| No właśnie czegoś mi brakuje jak na nią zerkam. Co do A4 w Szarowie, to stoją też często na jej wjeździe z lornetką i raz ich widziałem z suszarą (ogr. 40). |
|
|
|
 |
piotreg
Administratore banitore piotreg

Dołączył: 23 Mar 2007 Pochwał: 1707 Posty: 34059 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: 16 Grudzień 2009, 16:46
|
|
|
Bądź spokojny. My budujemy szybciej niż GDDKiA |
|
|
|
 |
Castellano
Zaczyna kumać
Dołączył: 29 Lip 2009 Pochwał: 9 Posty: 62
|
Wysłany: 17 Grudzień 2009, 10:21
|
|
|
| Nie widziałem ich tam, ale słyszałem na radyjku jak się nosi wiadomość, że tam też czasem stoją. Ktoś kiedyś się tam pytał. |
|
|
|
 |
Castellano
Zaczyna kumać
Dołączył: 29 Lip 2009 Pochwał: 9 Posty: 62
|
Wysłany: 3 Styczeń 2010, 13:17
|
|
|
piotreg, zmień na mapce ograniczenie, ze na . Edytowałem pierwszy post, ale chyba nie zauważyłeś. |
|
|
|
 |
piotreg
Administratore banitore piotreg

Dołączył: 23 Mar 2007 Pochwał: 1707 Posty: 34059 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: 3 Styczeń 2010, 13:32
|
|
|
| Oki. Dzięki za info. |
|
|
|
 |
piotreg
Administratore banitore piotreg

Dołączył: 23 Mar 2007 Pochwał: 1707 Posty: 34059 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: 28 Październik 2011, 12:03
|
|
|
Rutynowa kontrola - Kia Ceed KWP Kraków (bez video) na obwodnicy Krakowa:
001.JPG
|
 |
| Plik ściągnięto 204 raz(y) 1,07 MB |
|
|
|
|
 |
inżynier
Forum Lider
Dołączył: 21 Cze 2012 Pochwał: 300 Posty: 692 Skąd: WPI/SK/RZ
|
Wysłany: 2 Marzec 2015, 09:24
|
|
|
Gdzieś na A4...
20150301_162221.jpeg
|
 |
| Plik ściągnięto 126 raz(y) 64,14 KB |
|
|
|
|
 |
piotreg
Administratore banitore piotreg

Dołączył: 23 Mar 2007 Pochwał: 1707 Posty: 34059 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: 21 Styczeń 2025, 11:16
|
|
|
| GITD podpisał umowę z firmą Sprint S.A. na dostawę i montaż 43 urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości. Systemy UnicamVELOCITY 4 zostaną zamontowane na drogach ekspresowych i autostradach. Jako lokalizacja podstawowa został wskazany odcinek autostrady A4 pomiędzy Węzłem Kraków Kurdwanów a Węzłem Kraków Wielicka oraz pomiędzy Węzłem Tarnów Centrum a MOP Jawornik i pomiędzy Węzłem Brzesko a Węzłem Tarnów Mościce. Natomiast lokalizacja rezerwowa obejmuje odcinek autostrady A4 pomiędzy Węzłem Tarnów Mościce a Węzłem Tarnów Centrum. Termin realizacji: 30 czerwca 2026 r. |
|
|
|
 |
piotreg
Administratore banitore piotreg

Dołączył: 23 Mar 2007 Pochwał: 1707 Posty: 34059 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: 4 Kwiecień 2026, 08:47
|
|
|
System gotowy do uruchomienia na odcinku Tarnów Centrum/MOP Jawornik.
| Cytat: | Odcinkowy pomiar prędkości na A4 coraz bliżej. Kamery obejmą 15 kilometrów trasy
To będzie najdłuższy taki odcinek w regionie. Jeszcze przed tegorocznymi wakacjami na autostradzie A4 zacznie działać nowoczesny system Odcinkowego Pomiaru Prędkości (OPP). Żółte kamery "prześwietlą" nas na odcinku aż 15 kilometrów! Sprawdź, gdzie dokładnie trzeba zdjąć nogę z gazu.
Kierowcy, którzy często korzystają z autostrady A4, muszą przygotować się na rewolucję. Nowy system monitoringu nie jest zwykłym fotoradarem, przed którym wystarczy gwałtownie zahamować. To rozwiązanie, które nie wybacza nawet chwilowego "ciężkiego buta".
Gdzie staną żółte kamery?
System obejmie strategiczny fragment trasy między węzłem Tarnów Centrum a Miejscem Obsługi Podróżnych (MOP) Jawornik. To granica powiatów tarnowskiego i dębickiego – teren, przez który codziennie przejeżdżają tysiące aut z rejestracjami RMI.
Odcinek ma blisko 15 kilometrów długości, co czyni go jednym z najdłuższych pomiarów w tej części Polski. Każdy, kto wjedzie w strefę monitorowaną, będzie obserwowany przez cały czas jej trwania. |
korso.pl |
|
|
|
 |
piotreg
Administratore banitore piotreg

Dołączył: 23 Mar 2007 Pochwał: 1707 Posty: 34059 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: 9 Kwiecień 2026, 16:35
|
|
|
| System gotowy do uruchomienia na odcinku Kraków Wielicka - Kraków Kurdwanów. |
|
|
|
 |
piotreg
Administratore banitore piotreg

Dołączył: 23 Mar 2007 Pochwał: 1707 Posty: 34059 Skąd: Dolny Śląsk
|
Wysłany: 5 Maj 2026, 08:26
|
|
|
| Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym napisał/a: | Wczoraj o 15:00 uruchomiliśmy odcinkowy pomiar prędkości A4 węzeł Tarnów Centrum - MOP Jawornik w woj. małopolskim. Dozwolona prędkość: . Długość odcinka pomiarowego: 14,8 km. |
UnicamVELOCITY 4, nr seryjny urządzenia CAM25004056. Legalizacja ważna do 01 maja 2027 r.
długość odcinka w kierunku Rzeszowa: 14762m
długość odcinka w kierunku Krakowa: 14762m
A4.jpg
|
 |
| Plik ściągnięto 115 raz(y) 691,63 KB |
|
|
|
|
 |
|
|