Antyradary - Startbanner prawy

strona główna              kontakt               dostawa
Główna  |  Kontakt  |  Dostawa


 JAKI ANTYRADAR?

Antyradary na półceJaki antyradar wybrać? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy, kto chce posiadać to przydatne urządzenie. Odpowiedź wbrew pozorom nie jest taka prosta. Otóż trudno wybrać "najlepszy antyradar na świecie", ponieważ zbyt mocno się one między sobą różnią - jak tu porównać jabłko z pomarańczą.

Oczywiście najbardziej istotnym czynnikiem jest czułość wykrywacza. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że dobra detekcja może być co najwyżej warunkiem koniecznym, ale jeszcze nie wystarczającym, jeśli chodzi o wybór detektora. To znaczy, że zła detekcja może dyskwalifikować, podczas kiedy oprócz dobrej trzeba brać pod uwagę jeszcze wiele innych czynników.

Są nimi z pewnością odporoność na fałszywe alarmy i funkcje dodatkowe. To, co jednemu będzie się w jakimś modelu szczególnie podobać, dla innego może być przecież kompletnie nieistotne. Nie da się także rozpatrywać wyboru bez uwzględnienia ceny.

Czytajmy zatem opisy funkcji dodatkowych, zwracajmy uwagę na to, jak detektor się z nami komunikuje, jakich informacji dostarcza, co potrafi oprócz swego podstawowego przeznaczenia.

Niektóre współczesne antyradary to już całe zaawansowane systemy obrony przed radarami i laserami. Posiadają moduł GPS, różne tryby wyświetlacza, zewnętrzne anteny, oddzielne głośniki, czy nawet jammer laserowy znajdujący się w komplecie (np. antyradar Escort Passport 9500ci).

To, co z pewnością odradzamy, to kupno używanego antyradaru z nieznanego źródła. Zdajmy sobie sprawę, że nikt nie pozbywa się skutecznego i do tego sprawnego wykrywacza. Po co miałby to robić? Prawie wszystkie używane, wystawiane najczęściej na portalach aukcyjnych urządzenia nie spełniają przynajmniej jednego z powyższych warunków. Bardzo często spotykamy się z prośbami o pomoc w tego typu sytuacjach. Niestety po fakcie. Co można bowiem poradzić, kiedy nabywca dopiero po jakimś czasie odkrywa, że jego zakup to antyk kompletnie bezużyteczny do detekcji współczesnych fotoradarów o niskiej mocy lub ślepy na radary typu Iskra (najczęsciej jedno i drugie). Zdarza się też, że model jest wprawdzie całkiem świeży, ale egzemplarz nie do końca sprawny, np. z uszkodzonym LNA (wzmacniacz niskoszumowy) i w związu z tym prawie ślepy na jedno pasmo. Wykrywać, wykrywa, ale z odległości kilkunastu metrów. Dla laika, nawet podczas osobistego odbioru urządzenia i "prezentacji" - nie do sprawdzenia.

[2010-12-29] © antyradary.phi.pl 

« Antyradary - powrót do Strony Głównej

   Created by ® NeoM