Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid b6962af2b642a76a17158d4b5973a7c6 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Cb Radio
Autor Wiadomość
tomi76
Dziędobry!

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 4
Skąd: Żegocina
Wysłany: 13 Maj 2009, 02:59   Cb Radio

Mam pytanko. Orientujecie się może koledzy gdzie w Bochni, lub okolicach można dobrze dostroić cb radio i antenę ? Dzięki z góry za informację.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Maj 2009, 08:15   

Jest forum CB, tam na pewno wiedzą.
 
 
tomi76
Dziędobry!

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 4
Skąd: Żegocina
Wysłany: 13 Maj 2009, 08:54   

Ok. Dzięki.
 
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 17 Maj 2009, 16:00   

Małe odświeżenie tematu.

Zostałem dzisiaj ranny, ustrzelili mnie w Strzelinie ze zwykłej suszarki, 78/50. Byli tak mili, że oprócz 4 punktów nieubłaganie dostałem mandat z góry widełek więc 200zł :(

Teraz pytanie do chłopaków z Wrocławia. Założyłem kiedyś, że jak dostanę pierwszy mandat, to wtedy przemyślę sprawę jakiejś ochrony przed mandatami i chyba nadszedł ten czas.

Gdzie kupowaliście i montowaliście CB Radio, gdzie mi dobrze doradzą i żeby byli to profesjonaliści, a nie jakieś papraki :D ? Najlepiej żeby był to Wasz sprawdzony punkt, wiem że są fora o CB, ale jest nas dużo z okolic Wrocławia, więc pewnie macie rozeznanie, a Wasze zdanie więcej znaczy niż nie wiadomo kogo gdzieś z jakiegoś forum. Chodzi o to, żeby w aucie nie było śladów niedbałego montażu, bo wiadomo jak to w polskich firmach, choć i tak jak coś to będę im patrzył na ręce plus oczywiście żeby byli zorientowani i kompetentni.
 
 
tomi76
Dziędobry!

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 4
Skąd: Żegocina
Wysłany: 17 Maj 2009, 16:45   

Forum CB

Dużo informacji tam uzyskasz. :wink:
 
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Maj 2009, 20:50   

Możesz przecież sam zamontować CB bez znaku na aucie (Piotreg widział jak to wygląda u mnie), po kablach ani śladu. Radyjko zamontowane jest na stałe przy konsoli środkowej, podpięte pod radio, a antena przeciągnięta do bagażnika pod wykładziną bez śladu. Co do radia to się nie wypowiadam, bo mnie (tu znów) Piotreg zlinczuje za moje :lol:

Co do strojenia i samego typu tych zabaw to polecam zakładzik na Jedności Narodowej (tam, gdzie sprzedają radia samochodowe i montują)
 
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 17 Maj 2009, 21:01   

Dzięki za info, tą Jedności pewnie odwiedzę niebawem.

Mam swoje pewne wytyczne - otóż chciałbym podpiąć radio pod zapłon i oprócz tego tak, żeby jak coś dało się je też łatwo wyjąć. Antena magnetyczna, bo nie chce żadnego wiercenia, tylko do jakiej prędkości magnetyczna wytrzyma. Moje auto Focus 2003rok sedan i dałbym ją może na klapę bagażnika, tak żeby nie wystawała poza obrys dachu. Mieszkam na osiedlu domków wolnostojących, więc nie musiałbym ściągać na noc. Tylko do jakiej prędkości magnes wytrzyma?? Jeżdzę czasem po autostradach, więc tak naprawdę 200 musiało by wytrzymać, licząc pewien margines.

Oprócz tego, dalej pytanie, co jeszcze we Wrocku oprócz Jedności Narodowej??
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Maj 2009, 21:04   

Dokładnie tak jak powyżej.
Nie wiem jaką opcję chcesz wybrać co do montażu anteny (mages, uchwyt, dziura w dachu) ale zdecydowanie proponuję Ci samodzielną kombinację. Jeżeli udasz się do serwisu to skroją Cię trochę, a może i bardziej. Fakt, że dostaniesz usługę kompleksową, ale pewnie radyjko będziesz musiał kupić u tego właśnie sprzedawcy, a tu cena może być zdecydowanie wyższa :(

Więc rozważ zakup via serwis aukcyjny, powinno być zdecydowanie taniej. Może uda się odbiór osobisty we Wrocku :)
Co do sprzętu to polecam Presidenta (bo sam mam) lub jego tańszą odmianę tj. Unidena. Antenka to np. ML 145 lub odpowiednik, ale jakiejś dobrej firmy np. Sirio, Midland, lub inna 5/8 fali (nie ma sensu /moim zdaniem/ kupowanie krótkich antenek, bo słabo słychać nas i innych).
Sensownym pomysłem na montaż jest uchwyt np. na klapę - widziałem gdzieś takie rozwiązanie, że uchwyt ten nie niszczy lakieru (znajdę fotę to zapodam).

W razie pytań służę pomocą :)

P.S. Strojenie anteny też da się zrobić :)
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Maj 2009, 21:07   

jakub napisał/a:
Dzięki za info, tą Jedności pewnie odwiedzę niebawem.

Mam swoje pewne wytyczne - otóż chciałbym podpiąć radio pod zapłon i oprócz tego tak, żeby jak coś dało się je też łatwo wyjąć. Antena magnetyczna, bo nie chce żadnego wiercenia, tylko do jakiej prędkości magnetyczna wytrzyma. Moje auto Focus 2003rok sedan i dałbym ją może na klapę bagażnika, tak żeby nie wystawała poza obrys dachu. Mieszkam na osiedlu domków wolnostojących, więc nie musiałbym ściągać na noc. Tylko do jakiej prędkości magnes wytrzyma?? Jeżdzę czasem po autostradach, więc tak naprawdę 200 musiało by wytrzymać licząc pewien margines.

Oprócz tego dalej pytanie co jeszcze we Wrocku oprócz Jedności Narodowej??


Jest Meteor na Al. Pracy, jakiś serwis na Żegiestowskiej i na Wyścigowej (tuż obok tego nowego osiedla).

Co do magnesu to mam 160mm na Fabii i 170-180 wytrzymuje na autostradzie właśnie.
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 17 Maj 2009, 21:07   

Garny, w jednym czasie pisaliśmy nasze posty, niemniej trochę wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi :)
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Maj 2009, 21:08   

Dokładnie tak :)
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 17 Maj 2009, 21:26   

Ja jak mialem Focusa, ale '99 rocznik (jest ten sam co '03), radyjko podpiałem pod gniazdo zapalniczki, ale nie poprzez wtyczkę, ale od strony kabli. Radyjko umieściłem pod kierownicą obok skrzynki bezpieczników, wg. mnie bardzo dobre miejsce, bo nie przeszkadza przy wsiadaniu, a i później nie ma problemu z obsługą (trochę tylko między nogami sobie będziesz grzebał ;) )

Co do antenki, to fajnie przewód się prowadzi progami od strony kierowcy aż do samego bagażnika, a stamtąd już łatwo można było antenką manewrować po dachu :D

W tej chwili mam Megankę i podobnie zoorganizowałem przewód antenowy, jednakże samo radio zamocowalem w kieszeni pod radiem (zasilanie radyjka podłączone pod zasilanie zestawu głośnomówiącego)

Jak coś to mogę fotki dać.
 
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 17 Maj 2009, 22:03   

Phonemaniac, moje auto to Focus jedynka po liftingu, czyli praktycznie taki jak Twój. Radio chce właśnie dać jak Ty, w okolicach półki pod kierownicą, kabel lewą stroną żeby wyszedł w bagażniku i na klapę antena. Patent z zapalniczką od "wewnątrz" całkiem niezły, tylko czy jak podłączę tak radio i jednocześnie będę chciał korzystać z nawigacji biorąc prąd z zapalniczki, tylko już klasycznie na wtyczkę, to czy się nie pogryzą i nie będzie jakiś dodatkowych problemów?
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Maj 2009, 22:38   

:)
No to jakoś się tu zebraliśmy, miłośnicy Focusów :) Bo drugie autko to Foczka kombi właśnie.
CB mam przykręcone z lewej strony obudowy dźwigni biegów (jest pod ręką) podłączone do dodatkowego gniazda zapalniczki wyprowadzonego z bezpieczników.
Antena z lewej strony na relingu.

BTW: Znacie jakiegoś sensownego lakiernika we Wrocławiu lub okolicach -ruda mi się na drzwi rzuciła, i potrzebuję wsparcia w tym temacie :(
 
 
BluesWings
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 18 Maj 2009, 06:04   

Jakub!

Potrzebujesz radyjko?
Dawaj na priva...dostaniesz kompleksową usługę, a z ceną to się dogadamy :)
Jeśli kupisz coś na allegro to po znajomości zestroję ci zestaw za free :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Cb Radio | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group