Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 58b537fe1bb1d189e9d0ca8be4914e6d Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Cb Radio
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1551
Posty: 31936
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 18 Maj 2009, 08:53   

jakub napisał/a:
Oprócz tego, dalej pytanie, co jeszcze we Wrocku oprócz Jedności Narodowej??

Meteor - Al. Pracy - drogo, najwyższe ceny we Wrocławiu, ale fachowcy chyba najwięksi.

Not - ul. Piłsudskiego. Solidne ceny, zakład montażowy na Krzemienieckiej...w zasadzie pseudo zakład...Pan, który to montuje ma brudne ręce i nie przejmuje się brudem, który pozostawia na tapicerce. Ale co do samego montażu...działa wszystko.

CB, ul. Wyścigowa - nie polecam! W mojej ML'ce odlutował się kabelek, a mądry "fachowiec" po rozkręceniu anteny stwierdził, że nie da się jej naprawić, i polecił zakup nowej anteny. Sam sobie w domu przylutowałem (uwierzysz Ojciec?) i antena chula do dzisiaj.

Jakub, antena na klapie nie da Ci tyle, co antena na dachu!
Latałem do tej pory z trzema antenami i myślę, że roczniki aut nie miały tutaj większego znaczenia :-)

Ale tak:

- Leciałem Golfem 2001 z Hustlerem na dachu z V 190km/h na A4 i nie spadł.
- Leciałem Octavią 2006 z Hustlerem i Ml'ką 145 z V 190km/h na A4 i nie spadły
- Leciałem Octavią 2009 z Mini Magiem z V 130km/h i nie spadła
- Leciałem Octavią 2009 z Ml'ką 145 z V 130km/h i nie spadła

Jest jedna króka antena godna uwagi. Mini Mag! Polecam!
Solidna praca. Spytajcie KarolKa. Ja na Podwalu z Mini Magiem na dachu, on na Kozanowskiej (wszystko Wrocław) i swobodnie gadaliśmy!!!

Antena z dachu raczej sama nie spadnie. Niebezpieczne są tylko mijanki - Ty walisz np. 190km/h, a w przeciwną stronę leci Tir ok. 100km/h i wtedy może się stać bubu.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
mussawir
Dziędobry!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Pochwał: 6
Posty: 44
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 18 Maj 2009, 09:54   

Tak jak koledzy mówią, w normalnych sklepach ceny są zaporowe w porównaniu do allegro. Ja chcąc kupić alana 109 znalazłem go na allegro w zestawie ze znośnym hustlerem ic100 za 189 zł, u mnie w sklepie samo radio 249zł, więc przebicie niezłe. Zestawik jest całkiem całkiem, żaden szałowy, ale do jazdy od czasu do czasu daje rade jak najbardziej, nie łapie za dużo szumów i syfów, więc jak na budżetowy zestaw jak najbardziej bym polecał! Jedyna jego wada - dzięki małym wymiarom zewnętrznym ma dość słaby wbudowany głośnik, ale rozwiązałem ten problem przez montaż dodatkowego ;) Zamontowany za pomocą taśmy rzepowej, abym mógł ocalić szybę i radio. Z powodu braku czasu niezestrojony jeszcze (nie bijcie), więc uśmiechał bym się Blusa :P
 
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1317
Posty: 4396
Skąd: WKZ
Wysłany: 18 Maj 2009, 09:59   

jakub napisał/a:
Phonemaniac, moje auto to Focus jedynka po liftingu, czyli praktycznie taki jak Twój. Radio chce właśnie dać jak Ty, w okolicach półki pod kierownicą, kabel lewą stroną żeby wyszedł w bagażniku i na klapę antena. Patent z zapalniczką od "wewnątrz" całkiem niezły, tylko czy jak podłączę tak radio i jednocześnie będę chciał korzystać z nawigacji biorąc prąd z zapalniczki, tylko już klasycznie na wtyczkę, to czy się nie pogryzą i nie będzie jakiś dodatkowych problemów?

Hmm, w foczce jak korzystałem z radyjka i navi jednocześnie to poprzez zasilanie przenosiły mi się jakieś trzaski do radia i musiałem je troche skręcić (squelch), a w megi jest niestety to samo, a zasilanie z innego miejsca ciągnięte jest :( Jeżeli chodzi o wytrzymałość prądowa, to bez problemu navi i radyjko pojda na jednym gnieździe :)

Jeżeli chodzi o antene, w foczce miałem antenę przykręcana do relingu, ale zrezygnowałem z niej, bo brzydko to wyglądało i trochę krótka była. Postawiłem później ML-145 na dużym magnesie i przetestowałem ją do 180 na autobahnie w Niemczech. Nie było najmniejszego problemu. 150 na normalnej drodze + tir z naprzeciwka, też problemu nie robi :)

Ja ze swej strony polecam TTI-770 - spoko radyjko, a z anteną ML145 to przetestowany zasięg to 16km :) W dużym mieście to masakra (chodzi mi np. o Wawe), ale na trase jak znalazł :)
 
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 18 Maj 2009, 10:18   

Wielkie dzięki za pomoc wszystkim, Bluesowi również za ofertę strojenia :D

Zrobię chyba tak, że spiszę sobie na kartkę wszystkie modele, o których mówicie, pojeżdżę po tych sklepach, podadzą mi swoje ceny oraz propozycje i odniosę to do allegro, wtedy zdecyduje jak to kupię i założę.

Piotreq - co do rocznika to miałem na myśli naturalnie podłączenie, a nie upadek anteny :mrgreen:

Jeżeli jest duża różnica między klapą a dachem, to jak już krótka antenka. Nie chce wielkiego badyla, bo raz, że pewnie będzie świstał przy szybszej jeździe, a dwa i co ważniejsze jak wjeżdżam pod dom przez bramę to jakieś 65-70cm nad dachem mam najniższą gałązkę drzewa iglastego i za każdym razem igiełki byłyby na dachu, a ściągałbym antenę tylko na obcym terenie jak go na dłużej zostawiam.
 
 
BluesWings
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 18 Maj 2009, 10:24   

mussawir napisał/a:
Z powodu braku czasu niezestrojony jeszcze (nie bijcie)

Ciężko będzie...
Ja się strasznie nerwowy robię jak mi nagle ktoś piszczy, bo **** ruszyć nie może, żeby antenę zestroić...:)
A tak jeszcze:
Radio jak radio, ale antenę to porządną kup, bo często taniego badziewia chociażby się siódme poty wyciskało to i tak dobrze zestroić po prostu się nie da.
 
 
mussawir
Dziędobry!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Pochwał: 6
Posty: 44
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 18 Maj 2009, 11:02   

Oj spokojnie (głaszcze bluesa) :P
Zazwyczaj w domu jestem w godzinach kiedy serwis cb nie pracuje, więc po prostu nie zgrywam sie czasowo w Wieluniu ;)
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1551
Posty: 31936
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 18 Maj 2009, 11:41   

jakub napisał/a:
Jeżeli jest duża różnica między klapą a dachem, to jak już krótka antenka. Nie chce wielkiego badyla, bo raz, że pewnie będzie świstał przy szybszej jeździe, a dwa i co ważniejsze jak wjeżdżam pod dom przez bramę to jakieś 65-70cm nad dachem mam najniższą gałązkę drzewa iglastego i za każdym razem igiełki byłyby na dachu, a ściągałbym antenę tylko na obcym terenie jak go na dłużej zostawiam.

Bierz Mini Maga!
Broń Boże Floridę!
Mini Mag!

Jeśli chodzi o krótkie anteny jest Mini Mag i długo długo nikt...
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6675
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 18 Maj 2009, 11:43   

piotreg napisał/a:
... Sam sobie w domu przylutowałem (uwierzysz Ojciec?)


Świat stanął na krawędzi!

;)
 
 
Polak.
Dziędobry!

Dołączył: 25 Mar 2009
Pochwał: 3
Posty: 24
Wysłany: 18 Maj 2009, 17:28   

Jeśli chodzi o prędkość to Hustler wytrzymał 210 km/h, President Georgia 250 km/h, President ML 145 240 :P

Nie wiem Piotreg po co tak chwalisz tego Mini Maga. Wcale nie ma tak dobrych osiągów, Georgia bije na łeb Mini Maga.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1551
Posty: 31936
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 18 Maj 2009, 17:56   

W tej cenie nie ma lepszej krótkiej anteny!
 
 
Max50
Forum Lider

Dołączył: 26 Mar 2007
Pochwał: 9
Posty: 179
Skąd: śląskie
Wysłany: 18 Maj 2009, 18:54   

Cytat:
Nie wiem Piotreg po co tak chwalisz tego Mini Maga. Wcale nie ma tak dobrych osiągów, Georgia bije na łeb Mini Maga.

Mini mag , brzmi...jak mni magik :D
I czy dobrze ją "przetrzepałeś" co do użytku, zanim polecisz /chyba nie jest to żółty wynalzek niby Italia/, a osobiście mam smaka na krótszą antenę /co by wchodziła do garażu/
Jakieś odległości łączności?
A może zapuscić temat na Forum CB , tylko kto, żeby nie wyśmiali :wink:

A...używam Hustlera.
 
 
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 18 Maj 2009, 18:54   

piotreg napisał/a:
W tej cenie nie ma lepszej krótkiej anteny!

Z tym się niestety muszę zgodzić :)
Lecz na magnes to chyba ML-145 bije resztę na głowę 8)
 
 
Polak.
Dziędobry!

Dołączył: 25 Mar 2009
Pochwał: 3
Posty: 24
Wysłany: 18 Maj 2009, 20:04   

piotreg napisał/a:
W tej cenie nie ma lepszej krótkiej anteny!

To tak jakby powiedzieć, że nie ma lepszej antenty od Hustlera IC-100 w TEJ cenie. A ta cena to teraz jakieś 30 zł :D A wszyscy wiemy, że nie ma chyba nic gorszego niż Hustlerki.
 
 
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 18 Maj 2009, 21:13   

Mini Mag, a raczej jego odpowiednik Sunker jest używany przez mojego kolegę tylko do skanera, ja natomiast do skanera używam 18-244 i muszę przyznać, że na moim Midlandzie zaczęła pojawiać się "ruda", a na kumpla sunkerze nic nie ma :)
Ogólnie nie jestem zwolennikiem krótkich anten typu 18-244, P. New-York,
jedyna godna uwagi to Florida, bo ma solidne wykonanie 8)
Co do np. 18-244 to jest to sprawnościowo dobra antena, lecz prędkość z jaką to rdzewieje i się psuje jest zaskakująco szybka :(
Hustler to jest taki znowu półśrodek wizualnie podobny do Wilson Will lecz w Hustlerze sztywna gorąca żyła w kablu deklasuje tą antenkę.

Do godnych polecenia na magnes zaliczam:
- ML-145
- AS-100
- Wilson Litte Will
- Florida

Osobiście marzy mi się antenka z USA - taka typowo truckerska, tylko problem jak to zamontować na stałe w osobówce :(
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Maj 2009, 21:35   

Hmm, no to mnie zaskakujecie, bo nie przypuszczałem że Mini Mag może być dobrą anteną - rozumiem, że chodzi o to:

KLIK

Ja mam obecnie Alan 9PLUS i na drugim P. New Alaska - obie dają radę :) Wcześniej był MAGNUM AT-71, ale mi jakiś cymbał w bagażniku połamał cewkę ant.

Co do serwisów to ten na Wyścigowej to istotnie lipa. Kiedyś korzystałem z tego serwisu KLIK
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Cb Radio | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group