Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 0cfe6aaf49c5e2dee84fcd5e59fd1087 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Prusice - Fotoradary stacjonarne
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 25 Kwiecień 2009, 09:40   Fotoradary stacjonarne

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Prusice

- obwodnica
, na wysokości zjazdu do Obornik Śl., obracany w obie strony, ogr. (70) /zdemontowany/

Maszt ten obsługuje SM Prusice, która ma na stanie Fotorapid C (pasmo K - 24,125 GHz). Maszt jest prawie cały czas na chodzie. Uwaga na "niski próg litości". Szwagier jechał 86/70... i został trafiony.

Poproszę go o udostępnienie fotografii. :-)
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
viwaro
Dziędobry!

Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 3
Wysłany: 10 Maj 2009, 01:21   

Mam pyt., czy ten fotoradar błyska w dzień? Czy jest zainstalowany w weekendy? Czy zrobi zdjęcie tyłu pojazdu? Dziś jechałem do Trzebnicy, co prawda spokojnie, ale kompletnie nie kojarzę tego fotoradaru, ani miejsca, więc zachodzi prawdopodobieństwo, że mogłem mieć koło stówki, bo ze zdjęć wynika że jest ładna prosta. Mam obawy, bo po dwóch godzinkach znów go mijałem, gdy wracałem. Czy stoi przed nim niebieska tablica, bo raczej zauważam takowe no i jeszcze jedno - czy można go nie zauważyć? Za odpowiedź dziękuję. Pozdrawiam

ps. Link klikałem, ale nie kojarzę miejsca i dlatego pytam.
 
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 10 Maj 2009, 10:26   

Ten akurat od tyłu krzywdy nie robi. Ponadto, mimo tego, że jak piotreq wyżej napisał jest często używany, skąd wiesz, że akurat był aktywny w momencie Twojego przejazdu? Duża szansa, że akurat nie był. Błysku pewnie też nie widziałeś, bo byś napisał, a ten przeważnie towarzyszy fotkom. Zatem daj sobie spokój, moim zdaniem na 99,9% nic się nie stało :D
 
 
viwaro
Dziędobry!

Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 3
Wysłany: 10 Maj 2009, 10:34   

To fakt, błysku nie widziałem, ale było bardzo słonecznie (godzina - około 9.30 - sobota), a aktywny był prawdopodobnie, bo na CB już 100km wcześniej coś słyszałem, że prawdopodobnie jest, tylko nie mogłem zlokalizować miejsca, w którym stoi, bo nikt nie wiedział, na którym kilometrze on jest i też dlatego go przegapiłem, a w związku z tym, że nie jechałem sam, to w aucie trwały rozmowy, które odwracały uwagę od CB, które było ściszane. Pozdrowionka - i dziękuję za szybkie odpowiedzi.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 10 Maj 2009, 14:18   

Koleszko...

Maszt jest oznakowany z dwóch stron... :-)

Tutaj macie fotkę - trafili mojego szwagra...

Niska tolerancja...

 
 
BluesWings
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 10 Maj 2009, 14:27   

Chyba trochę przesadzili z tą tolerancją...
Taka ładna droga...
Jak dla mnie to tam spokojnie mogli dać (+20)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 10 Maj 2009, 14:40   

Chłopie, jaka prosta?
 
 
BluesWings
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 10 Maj 2009, 14:42   

Taka jak na zdjęciach?
10 lat tam nie byłem.
 
 
viwaro
Dziędobry!

Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 3
Wysłany: 10 Maj 2009, 14:48   

Foto z błyskiem było? Szybko przysłali.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Maj 2009, 07:03   

BluesWings napisał/a:
Taka jak na zdjęciach?
10 lat tam nie byłem.

Tam prostej to może jest 200m :D

viwaro napisał/a:
Foto z błyskiem było? Szybko przysłali.

Nie wiem :-) Przysłali po 4 dniach.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 8 Czerwiec 2009, 18:52   

W sobotę 6.6.2009 ok. 18 maszt siał w paśmie K :-)
 
 
li_bu
Dziędobry!

Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 23:17   Chyba dzis wpadłem

Zawsze tam zwalniałem, ale dziś się coś zamyśliłem. Widziałem błysk, o dziwo jasny biały, a było ciemno. Miałem na liczniku max 80_85km/h, jeżdże spokojnie.
Tak sobie myślałem, czy nie robił zdjęcia kolesiowi za mną, bo dogonił mnie przed samym radarem. Jechał busem.
Napisze jeszcze jak to się skończyło, ale w sumie ciekawa sprawa. Załóżmy, że mój samochód jest znacznie niższy niż bus, który mnie właśnie dogonił. I co wtedy, chwyci mnie czy jego? Z jakiej odległości jest wykonywany pomiar i z jakiej robione zdjęcie?
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 12 Czerwiec 2009, 10:00   

W sytuacji jak Twoja, że jadą dwa auta za sobą raczej nawet najprostszy radar się nie pomyli. Zakładam, iż widziałeś błysk przez przednią szybę więc niestety...:( Sądzę, że gdyby namierzyli tego z tyłu albo byś nie widział błysku, albo jedynie w lusterku.

Z resztą przeczytaj cały temat od początku do końca i popatrz na zamieszczone zdjęcie właśnie z tego masztu...
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Czerwiec 2009, 10:00   

Bus bezkarnie minął go z prędkością ponad progową. Ty swoją prędkością wyzwoliłeś błysk lampy, a on pozostał bezkarny, bo lampa potrzebuje ok. 3 sek. na naładowanie się.

Z jakiej odległości? Masz przecież zdjęcie kilka postów wyżej!

Jak się to skończyło? Mandatem.
 
 
li_bu
Dziędobry!

Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: 12 Czerwiec 2009, 15:12   

jakub napisał/a:
Z resztą przeczytaj cały temat od początku do końca i popatrz na zamieszczone zdjęcie właśnie z tego masztu...


piotreg napisał/a:
Z jakiej odległości? Masz przecież zdjęcie kilka postów wyżej!

Właśnie tak patrzyłem, że zdjęcie jest robione z niewielkiej odległości. Pytając o to miałem na myśli: czy zdjęcie jest robione w prawie w tej samej chwili co pomiar prędkości?
Tak czy inaczej na pewno nie przekroczyłem 90km/h, więc nie jest źle. Kiedyś trzeba dostać ten pierwszy mandat, tzn. jeśli go otrzymam to dam znać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Prusice - Fotoradary stacjonarne | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group