Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 0881679e8f084563efbcde47ddf1a84d Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Łomża - Videorejestratory
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 10:57   Videorejestratory

Cytat:
KMP Łomża

Nieoznakowane:

- błękitna Skoda Superb III FL, nr rej. BL 58196 - kamera przód i tył
- czarny Opel Vectra C, nr rej. BL 19495 - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/
- granatowy VW Passat B7, nr rej. BL 37291 - kamera przód i tył /oddelegowany do KPP Zambrów/
- srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. BL 58218 (wcześniej BAU 21981) - kamera przód i tył /oddelegowane do KWP Białystok/

Oznakowany:

- Alfa Romeo 159, nr rej. HPM A654 - nr boczny M251 - kamera przód i tył /zdjęta ze służby/
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 23 Grudzień 2010, 13:25   

W ramach odpowiedzi na posta z innego tematu:

Łomża oczywiście cały czas posiada auto z video i cały czas jest to śliczna czarna Vectra (nie licząc małego obtarcia po zbyt energicznie ściąganej antenie CB z klapy) z doładowanym V6 pod maską i 2x video na pokładzie. Auto miało słabsze dni w okolicy świąt wielkanocnych (elektryka od video powiedziała papa) i KWP Białystok długo ociągała się z przyznaniem środków na naprawę i zrobieniem z tym porządku. Auto trochę pojeździło nie nagrywając nikogo, KWP w końcu usterkę naprawiło (chociaż na tzw. staropolskie odp** się). Blachy cały czas te same, zmiana się nie zapowiada.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Grudzień 2010, 13:47   

Skoro taka piękna, to może do kompletu jeszcze jakieś foto. :o
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 23 Grudzień 2010, 16:19   

Z pewnych względów - nie ma i ode mnie niestety Łomżyńskiej Vectry raczej nie będzie. :razz:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Grudzień 2010, 16:46   

Z pewnych względów :?: :o
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 23 Grudzień 2010, 17:02   

Kiedyś miałem prośbę aby fot nie wrzucać do netu. Nie wiem czemu, ale dopóki z Łomżyńską <R> dobrze żyję i się nie muszę obawiać ładnego nagrania z moim udziałem to mogę posłuchać ich życzenia. :razz: Mogę najwyżej wrzucić tą, którą dodałem kiedyś na inne forum, gdzie widać w sumie tylko blachy.
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 4 Styczeń 2011, 19:19   

A w sumie... tajemnic żadnych raczej nie zdradzam, jakiekolwiek one by nie były. Foto lipne, bo już ruszali, a miałem tylko telefon. Na klapie antena od CB, kołpaki chyba się komuś spodobały albo tak z a p i e r d z i e l a l i, że pogubili bo był tylko jeden.

110104_180812.jpg
Plik ściągnięto 392 raz(y) 68,65 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Styczeń 2011, 20:40   

Panie kochany, to Twój teren - czekamy na lepsze. :D
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 4 Styczeń 2011, 20:50   

Taki mój teren, że nie mój, wpadam do Łomży ostatnio rzadko, a jak wpadnę to siedzę w domu, a nie się szwendam po mieście. :razz: Żebym wiedział, że dzisiaj tak mi się będą pchać pod obiektyw, to bym wziął aparat i starał się szybciej zauważyć, że coś ciemnego przyturlało się za mną na stację. Jak ich zauważyłem, to pasażer już wychodził z zakupami, a do mnie dopiero zmierzał ludek od LPG. Trochę szkoda, że Viki garażują, tak to by się coś na parkingu mogło porządnego pstryknąć i zrobić ładną tapetę na pulpit. ;)
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 23 Luty 2011, 16:29   

M251 - Alfa z takim numerem bocznym mignęła mi dzisiaj w Łomży. Raczej tutejsza. :wink:

Jak będę miał możliwość postaram się to jeszcze potwierdzić, spisać blachy i machnąć fotę.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Luty 2011, 17:04   

Czekamy na dalsze info. :D
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 1 Marzec 2011, 22:26   

Cytat:
Piraci drogowi płaczą i płacą...

Ponad 615 tysięcy złotych musieli zapłacić piraci drogowi, którzy "wpadki" na czarnego Opla Vectry łomżyńskiej drogówki. To nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem, a wymieniona suma, to kwota na jaką opiewają wszystkie wystawione mandaty przez policjantów poruszający się tym samochodem. W tym roku piraci będą mieli jeszcze trudniej. Od kilku dni policjanci z Łomży mają do dyspozycji jeszcze jedne radiowóz videorejestratorem. Tym razem to oznakowana Alfa Romeo 159. Jej "nowością" jest także możliwość pomiaru prędkości pojazdów zbliżających się i oddalających podczas postoju.

Jak podaje podkomisarz Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży, w ubiegłym roku policjanci poruszającym się czarnym oplem ujawnili łącznie 2915 wykroczeń drogowych. W niemal 2,6 tys wypadków zakończyło się to mandatem, a ich łączna kwota sięgnęła aż 615 tysięcy 730 złotych. Policyjny "tajny" opel porusza się przede wszystkim po głównych drogach krajowych w regionie. Jak podają policjanci wśród rekordzistów prędkości zatrzymanych przez policjantów był także 38-latek z Ostrołęki, który w marcu ubiegłego roku z Łomży w kierunku Miastkowa jechał swoim Passatem z prędkością dochodzącą do 230 km/h. Mimo tej prędkości Volkswagen został dopędzony przez „tajny” policyjny patrol i zatrzymany, a jego kierowca za rekordowo szybką jazdę kierowca dostał 20 punktów karnych i tysiąc złotych mandatu.

Szybki policyjny Opel, który w Łomży jest od połowy 2008 roku, teraz ma konkurenta... Nowa policyjna Alfa Romeo 159 ma być co najmniej równie szybka. Benzynowy turbodoładowany silnik o pojemności 1.8 litra daje moc 200 KM i jest zdolny rozpędzić auto do 100 km/h w nieco ponad 7 sekund, a maksymalna prędkość to 235 km/h.
- Radiowóz ten już jeździ po ulicach Łomży i drogach regionu, a jego viedeorejestrator już ma nagrania dokumentujące kolejne wykroczenia kierowców – dodaje Dąbrowski.
Dodajmy, że "łomżyńska" Alfa jest jednym ze 120 takich radiowozów zakupionych przez Komendę Główną Policji. Osiem z nich trafiło do komend w województwie podlaskim.

Źródełko: KLIK

Pod linkiem też filmik z "61" do obejrzenia.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Marzec 2011, 19:24   

PieTrzaK napisał/a:
M251 - Alfa z takim numerem bocznym mignęła mi dzisiaj w Łomży. Raczej tutejsza. :wink:

Jak będę miał możliwość postaram się to jeszcze potwierdzić, spisać blachy i machnąć fote.

No to mamy koleżankę - HPM A654 - nr boczny M251 - trafiona na gościnnych występach w stolicy regionu pod KWP.

lomza_alfa.jpg
Foto by zikog
Plik ściągnięto 371 raz(y) 47,95 KB

 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 5 Marzec 2011, 23:33   

Może pojechali siedzenie reklamować. :lol:

Byłem dzisiaj na parkingu licząc, że trafię Alfę ale poza resztkami BMW z wczorajszego spotkania z drzewem i dwóch kijanek nic nie stało. :)
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 6 Marzec 2011, 15:47   

Cytat:
Nowy radiowóz policji

Do "setki" radiowóz przyspiesza w 7 sekund i może jechać ponad 230 km/h.

Takie osiągi są możliwe dzięki silnikowi o mocy 200 koni mechanicznych. Aby funkcjonariusze mogli okiełznać takiego "potwora", radiowóz został wyposażony w specjalne, sportowe zawieszenie. Dzięki niemu, alfa romeo w zakrętach niemal klei się do nawierzchni.

Piraci nie mają szans

Najnowszy nabytek łomżyńskiej policji wyposażony jest zarówno w radar, jak i w fotorejestrator. Absolutną rewolucją jest to, że policjanci będą teraz mogli mierzyć prędkość pojazdów nadjeżdżających z przeciwka lub jadących za radiowozem.

Ciekawostką jest zaś to, że radar można wyjąć z auta i mierzyć nim prędkość tradycyjnie, przy drodze.

Na krewkich kierowców czeka skórzana kanapa, na której będą mogli zobaczyć na dużym kolorowym ekranie swoje drogowe wyczyny. Aby poprawić komfort pracy policjantów z drogówki, samochód został wyposażony w klimatyzację. Radiowóz będzie patrolował głównie drogi poza miastem, gdzie jego prędkość będzie wielkim atutem. To prawdziwa rakieta – przyznają mundurowi.

Czarna strzała

Alfa romeo nie jest pierwszym radiowozem z wideorejestratorem, który patroluje drogi naszego regionu. Wielu kierowców przekonało się o tym, kiedy policjanci z czarnego opla vectry pokazywali im, aby zjechali na pobocze.
– W ubiegłym roku policjanci poruszającym się czarnym oplem ujawnili łącznie 2915 wykroczeń drogowych – mówi podkom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży. – W niemal 2,6 tys. wypadków zakończyło się to mandatem, a ich łączna kwota sięgnęła aż 615 tysięcy złotych.

Rekordzistą okazał się kierowca z Ostrołęki, który w marcu ub. r. na drodze krajowej nr 61 jechał 230 km/h. Kierowca otrzymał za brawurową jazdę 20 punktów karnych i tysiąc złotych mandatu.
LINK

HPM A654.jpg
Plik ściągnięto 373 raz(y) 36,06 KB

HPM A654..jpg
Plik ściągnięto 372 raz(y) 26,19 KB

HPM A654...jpg
Plik ściągnięto 367 raz(y) 35,77 KB

HPM A654....jpg
Plik ściągnięto 369 raz(y) 33,3 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Łomża - Videorejestratory | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group