Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 00428e42d9ffaeef0e8622f9154798e5 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
8 Luty 2014, 13:08
Gm. Tarczyn - Pamiątka - DK nr 7 (Warszawa - Radom)
Autor Wiadomość
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 07:53   Pamiątka - DK nr 7 (Warszawa - Radom)

Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miejscowości Pamiątka

- przy "migającym" przejściu dla pieszych
, jadąc w kierunku Radomia, ogr. (70) /zdemontowany/
- przy "migającym" przejściu dla pieszych, jadąc w kierunku Warszawy, ogr. (70) /zdemontowany/

Ponadto dostałem informacje, że wczoraj w Pamiątce stała sobie w Seicento typu VAN - otwarty bagażnik, dwóch siedziało "na pace" i robili zdjęcia.

Przy okazji Fiat Bravo w kolorze złotym kręcił filmy na E7 w stronę Warszawy, a na Kielce latało Grande Punto.
 
 
Migawka

Wysłany:    Fotografia profesjonalna Foto-Art



 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 07:59   

Grande Punto? Nie zobaczę fotki, nie uwierzę. :-)
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 09:14   

Takie dostałem info i to przekazałem - trochę dziwne, ale w naszym kraju wszystkiego bym się spodziewał. :wink: Gdybym sam widział to na pewno byłaby fotka. :D
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 09:28   

Ale sam chyba też podchodzisz do tej wiadomości z dystansem... :D
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 22 Kwiecień 2009, 11:41   

Pochodzę z bardzo dużym dystansem, ale tak jak wspomniałem - w tym kraju coraz mniej rzeczy potrafi mnie już zadziwić. :D
 
 
 
Paweł PL
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 30 Lipiec 2009, 21:51   

Tidum Sharan VW fotolaser?

Pamiątka.jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 85,29 KB

Pamiątka (2).jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 108,91 KB

 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 30 Lipiec 2009, 22:13   

Oo, Paweł, masz może tę fotkę w większej rozdzielczości?
 
 
Paweł PL
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 31 Lipiec 2009, 07:46   

Tak:

Zoom.jpg
Plik ściągnięto 130 raz(y) 407,56 KB

 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 31 Lipiec 2009, 08:28   

Dzięki. :) LTI Micro Digi-Cam, czyli LTI 20.20 z setem video. Tylko co? Chłopaki tak cały dzień zgięci w pół przy celowniku?! Przecież to ma chyba jakiś tryb automatyczny?
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 31 Lipiec 2009, 08:47   

A mam pytanie, jak jest z wykrywaniem lasera przez antyradary? Czy jak mierzą samochody przede mną jadące to czy jestem w stanie dowiedzieć się zawczasu, że mierzą? Czy jak mierzą to już pozamiatane jest i trzeba czekać na ściągnięcie na pobocze?
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 31 Lipiec 2009, 09:16   

W 90% przypadkach alarm o laserze = mandat (no chyba, że operator jest ciapa i potrzebuje 10 sek. na stabilny strzał).

Ale może nawet nie samo to jest problemem. Chodzi o to, żeby choć próbować się wybronić, po alarmie LASER musiałbyś po prostu stanąć na hamulcu. Niestety fałszywe alarmy laserowe też występują - od silnego słońca, od różnych "diwajsów" w samochodach np. Infiniti, od zakłóceń elektrycznych wewnętrznych (użycie klaksonu i inne zakłócenia) i zewnętrznych (silne pole elektromagn. np. od linii wysokiego nap.), od szybko zmieniających się obszarów słońce/cień (drzewa, barierki na autostradzie), inne niewytłumaczalne. Gdybyś na to wszystko miał reagować kopem w hamulec, to... no wiadomo.

Nawet przy detekcji AD9 czy Multy masz czas na płynne wyhamowanie, przy laserze nie mógłbyś sobie pozwolić nawet na strzęp sekundy zwłoki.

Do zabezpieczenia się przed laserami są jammery.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 31 Lipiec 2009, 10:44   

OJCIEC napisał/a:
Dzięki. :) LTI Micro Digi-Cam, czyli LTI 20.20 z setem video. Tylko co? Chłopaki tak cały dzień zgięci w pół przy celowniku?! Przecież to ma chyba jakiś tryb automatyczny?

Jeżeli ten z lewej, to nie policjant, a fotolaser nie rejestruje SAMOCZYNNIE - to jest to NIELEGALNE. Straż Miejska może używać TYLKO urządzeń rejestrujących SAMOCZYNNIE.
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 31 Lipiec 2009, 10:48   

Ale taki zestaw ma możliwość automatycznej rejestracji. Dokładnie jak fotoradar - ustawiasz i idziesz na kawę (no, powiedzmy).

Może się tylko chłopaki bawią?

Ale to bardzo ciekawa kwestia, andrzej59.
Tylko jak udowodnić, że AKURAT TO zdjęcie zostało zrobione "z ręki", a nie automatem? To trochę "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobisz!" :)
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 31 Lipiec 2009, 10:57   

Tylko dziwi mnie ten automat - załóżmy, że czerwoną kropkę lidara ustawią na pas jadących aut w odległości 300m - jakoś mało prawdopodobny wydaje mi się pomiar auta, które przelatuje przez taki punkt 150 km/h - chodzi o to, że mija ułamek sekundy jak ta kropka znajduje się na aucie - tak na dobrą sprawę auto tylko przelatuje przez ustawioną w dany punkt jezdni kropkę, więc jak sobie na logikę wezmę czas potrzebny na pomiar i zrobienie zdjęcia to chyba jest to mało prawdopodobne.

Chyba, że jest tak, że taki "automat laserowy" może robić fotki tylko z małej odległości, czyli powiedzmy 20-50m.
 
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 31 Lipiec 2009, 11:00   

OJCIEC napisał/a:
Ale taki zestaw ma możliwość automatycznej rejestracji. Dokładnie jak fotoradar - ustawiasz i idziesz na kawę (no, powiedzmy).

Może się tylko chłopaki bawią?

Ale to bardzo ciekawa kwestia, andrzej59.
Tylko jak udowodnić, że AKURAT TO zdjęcie zostało zrobione "z ręki", a nie automatem? - to trochę "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobisz!" ;)

Zazwyczaj na "materiale dowodowym" jest to jakoś zaznaczone. A sprawdzić można jadąc z antyradarem. Wydaje mi się, że w trybie automatycznym (samoczynnym) sygnał jest wysyłany ciągle. Natomiast na manualu pojawi się nagle. Przykładem jest wykrywalność iskry - w trybie automatycznym sieje cały czas z daleka. Natomiast nie bardzo wiem jak wyglądała by sprawa z laserem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Tarczyn - Pamiątka - DK nr 7 (Warszawa - Radom) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group