Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 5dcb60c69306b4256a2b793946550840 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Iskra kontra wentylator - czyli pędząca klimatyzacja
Autor Wiadomość
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 27 Marzec 2009, 10:20   

Nasze próby były do tej pory bardzo pobieżne. Sprawdziliśmy dwa auta - ten z filmu i V40. Zarówno odległości jak i inne czynniki - kąt pomiaru, moce Iskry itd. są jeszcze do przebadania. Po prostu sprawdzamy, czy informacja z artykułu, w którym sami policjanci twierdzą, że Iskra potrafi zawyżyć prędkość jadącego auta o ok. 30 kmph od włączonej klimy jest prawdopodobna. Wiemy już, że dla stojącego auta tak.
Druga rzecz, że jeśli nie uda nam się udowodnić podczas jazdy, to nie znaczy że to nie jest możliwe. Dysponujemy bardzo ograniczoną ilością aut, czasu itd. A może są na to podatne np. modele, do których nie będziemy mieli dostępu?
Osobiście mam też kolejną hipotezę dlaczego Iskra może czasem zawyżyć pomiar, ale muszę to sprawdzić. Ruska technika balszaja, ale i Polacy mają jaja! :P
 
 
Chłodnia

Wysłany:    https://truckcare.pl/flota/samochody-dostawcze/chlodnia-izoterma/



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Marzec 2009, 10:55   

Dokładnie! Wystarczy, że zawyży jeden pomiar na 100. I np. akurat będzie to BluesWings. :D Dlaczego chłop ma płacić?
 
 
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27 Marzec 2009, 11:02   

Test fajny :shock:

Wychodzi na to, że Bushnell ma lepsze osiągi od Iskry i lepiej się zachowuje :lol:

Zróbcie testy, porównania i wysłać to do Pana Weissa do Radia Zet :D
A on niech już dzwoni do GUM i przyciska ich do ściany :)
Z tego co widzę, to czego by nie zaniósł do GUM to wszystko zatwierdzą i podbiją :lol: Cudowny kraj :lol:
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 27 Marzec 2009, 12:44   

czapla napisał/a:

Proponuję wydać jakąś nową ustawę i zabezpieczyć ten sprzęt przed wycofaniem, bo dużo już kasy na to poszło z naszych pieniędzy...


Gdybym był obywatelem złapanym na Iskrę, co do której potwierdziłoby się, że oszukuje przy włączonej klimie, to gby mnie obchodziło ile z naszych podatków na nie poszło. Dbał bym natomiast o swoje prywatne kilkaset złotych i kilka punktów karnych, mając w głębokim poważaniu, co z Iskrami sobie potem zrobią.

Zresztą... mamy rodzimego producenta tego typu sprzętu. Po co pchać kasę do Moskwy?!!
 
 
czapla
Świeżak w kasku


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 108
Posty: 1430
Skąd: Żary
Wysłany: 27 Marzec 2009, 13:07   

No przecież nie pisałem tego poważnie. Uważam tak jak Ty.
Jednak dla bezpieczeństwa naszego portfela proponuje jeździć bez włączonej klimatyzacji :lol:
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 27 Marzec 2009, 13:18   

Zawsze można poprosić o zrobienie pomiaru swojego stojącego auta jak zatrzymają mając w rękach ISKRĘ :wink:
 
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 27 Marzec 2009, 13:26   

czapla napisał/a:
No przecież nie pisałem tego poważnie. Uważam tak jak Ty.


Ja wieeem, próbuję tylko wyklarować wspólne stanowisko w tej sprawie ;))
 
 
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27 Marzec 2009, 13:39   

lukaszr napisał/a:
Zawsze można poprosić o zrobienie pomiaru swojego stojącego auta jak zatrzymają mając w rękach ISKRĘ :wink:


Tak, tylko jaki procent obywateli wie co to jest Iskra :?: Plus jaki z tego procent wie, że iskra zakłamuje przy włączonej klimie :?: :(
 
 
BluesWings
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 27 Marzec 2009, 13:45   

czapla napisał/a:
No przecież nie pisałem tego poważnie. Uważam tak jak Ty.
Jednak dla bezpieczeństwa naszego portfela proponuje jeździć bez włączonej klimatyzacji :lol:



Ale co to k..wa za państwo, gdzie nie można jeździć z klimą?
Szlag mnie trafia!
:)
Guzik mnie obchodzi to, że mają atest z urzędu miar... skoro mają to trzeba zmienić pracowników w w/w urzędzie...widocznie nie znają się na swojej pracy!

A klimy używam jak większość przy zaparowanych szybach i nie zawsze pamiętam żeby ją od razu wyłączyć...
Chyba sobie jednak zamontuję jakieś działko snajperskie na dachu,
haha.
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 27 Marzec 2009, 14:12   

BlackHawk napisał/a:

Tak, tylko jaki procent obywateli wie co to jest Iskra :?: Plus jaki z tego procent wie, że iskra zakłamuje przy włączonej klimie :?: :(


Dobrze, że chociaż my nieliczni wiemy :lol:

Myślę, że jeśli któregoś z nas (oby nie!!!) złapią kiedyś na iskrę, będzie można im powiedzieć o klimatyzacji i pooglądać ich zdumione miny.

Jeśli chodzi konkretnie o mnie, zazwyczaj bez patrzenia na prędkościomierz, choć co rusz sobie zerkam jak i na wszystkie inne wskaźniki :D jestem w stanie powiedzieć z dużą dokładnością, ile jechałem i wiedziałbym, czy pomiar był zafałszowany, czy nie, a od tego uzależnił ewentualną decyzję o przyjęciu mandatu bądź nie.
Co do filmiku - świetna robota. Najbardziej ciekawiłoby mnie i mam nadzieję, że niebawem będzie można zobaczyć, co się stanie podczas jazdy z klimą i bez.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 27 Marzec 2009, 14:29   

A mi się wydaje. że tutaj jest chyba winna wąska wiązka, która z bliska pewnie "inwigiluje" wszelkie wiatraki jakie są pod maską...w końcu jakoś muszą uzyskać te 800m pomiarowych :P

A filmik 1wsza klasa, ciekawe jak z większej odległości się zachowuje pomiar...czy również będzie łapał wentyle ;)
 
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 699
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Marzec 2009, 18:21   

Podobne jaja były z LTI w USA - był nawet reportaż na CNN na ten temat, stojące auta poruszały się :shock:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Marzec 2009, 18:38   

BlackHawk napisał/a:
Tak, tylko jaki procent obywateli wie co to jest Iskra :?: Plus jaki z tego procent wie, że iskra zakłamuje przy włączonej klimie :?: :(

Najważniejsze...ta informacja, cały ten trop, wyszedł od mundurowych, więc być może sami się zajmą tą sprawą.
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 27 Marzec 2009, 19:09   

piotreg napisał/a:

Najważniejsze...ta informacja, cały ten trop, wyszedł od mundurowych, więc być może sami się zajmą tą sprawą.


Też mam taką nadzieję, ale coś podświadomie, tak mimowolnie mi podpowiada, że chyba oleją temat albo nim coś z tym zrobią to zdążymy się zestarzeć i przestać jeździć :mrgreen:
 
 
BlackHawk
Fach-offiec


Dołączył: 16 Mar 2009
Pochwał: 30
Posty: 590
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 27 Marzec 2009, 21:23   

Śmiem twierdzić, że mundurowi oleją sprawę, ponieważ jest zatwierdzone przez GUM, to tak ma być :D Ich to nie interesuje, oni są tylko narzędziem i mają robić swoje :?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Iskra kontra wentylator - czyli pędząca klimatyzacja | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group