Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid eed623953ee97899b313a6aa6c942a23 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wałbrzych - Fotoradar stacjonarny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 20 Grudzień 2023, 10:33   Fotoradar stacjonarny

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miasta Wałbrzych

- ul. Wieniawskiego
, na wysokości stacji Orlen, jadąc w kierunku Szczawna Zdroju, ogr. (50)

Cytat:
Na ulicy Wieniawskiego stanął fotoradar



Na ulicy Wieniawskiego stanął fotoradar. Urządzenie zainstalował Generalny Inspektorat Transportu Drogowego. Urządzenie zlokalizowano przy stacji Orlen. Będzie mierzyło prędkość aut jadących w stronę Szczawna- Zdroju.


O tym, że na ulicy Wieniawskiego ma stanąć fotoradar, informowaliśmy już w marcu. Dziś nasze nieoficjalne ustalenia potwierdzają się.

Po oddaniu do użytku Europejki, obwodnicy Wałbrzycha, ulica Wieniawskiego otrzymała kategorię drogi krajowej i to nią wyznaczony jest ślad drogi krajowej numer 35. Na Wieniawskiego pojawiło się więcej aut, a nie wszyscy kierowcy stosują się do obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości. Stąd pomysł by na tej właśnie ulicy stanął fotoradar.


Link
 
 
Telematyka

Wysłany:    https://dbkfleetmanagement.com/



 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Luty 2024, 10:07   

Cytat:
Fotoradar na Podzamczu w Wałbrzychu nie działa. Nigdy nie działał. O co tu chodzi? Wyjaśniamy





Jeśli zastanawiacie się, czy przyjdzie do Was mandat z fotoradaru przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu za przekroczenie prędkości, to odpowiadamy. Nie przyjdzie. Urządzenie, które zainstalowano tu w grudniu nie działa. Nigdy nie działało i nigdy nie było wpięte do systemu. Ale będzie. Dziś działa prewencyjnie i odstraszająco. I słusznie, bo w tym miejscu często dochodziło do potrąceń i wypadków przez nadmierną prędkość.


Fotoradar przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu spełnia na razie rolę prewencyjną

Spore poruszenie wśród wałbrzyskich kierowców wywołał montaż fotoradaru przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu. Urządzenie pojawiło się na wałbrzyskim Podzamczu w grudniu ub. roku i skutecznie zadziałało na kierowców.

Gołym okiem widać, że jadący od strony Piaskowej Góry, Szczawna-Zdroju czy obwodnicy Wałbrzycha w stronę Szczawienka, wyraźnie zwalniają w okolicach stacji paliw Orlen z jednej strony i warsztatami samochodowymi z drugiej strony. Podobnie zachowują się kierowcy jadący w drugą stronę. Urządzenie ma za zadanie monitorować wszystkie pasy ruchu. I słusznie, bo w tym miejscu właśnie przez nadmierną prędkość często dochodziło do potrąceń pieszych, kolizji i wypadków.

Fotoradar na Podzamczu w Wałbrzychu zainstalowano, bo jest tu szczególnie niebezpiecznie

- Lokalizacja urządzenia została wytypowana na podstawie analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzonej przez Instytut Transportu Drogowego, w związku z prowadzoną rozbudową sieci urządzeń rejestrujących na terenie całego kraju. Analiza obejmowała ocenę częstotliwości występowania zdarzeń drogowych (wypadków i kolizji) oraz ich przyczyn i skutków, a także charakterystykę najbliższego otoczenia, czy np. występują obiekty generujące większy ruch pojazdów i pieszych, infrastruktura komunikacji zbiorowej, infrastruktura przeznaczona dla pieszych uczestników ruchu drogowego - tłumaczy Monika Niżniak z Biura Informacji i Promocji GITD.

Ile kosztował fotoradar przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu i gdzie trafią pieniądze z mandatów?

Jak dodaje rzeczniczka, fotoradar na Podzamczu w Wałbrzychu razem z montażem kosztował 268,5 tys. zł. A pieniądze z mandatów, które zostaną nałożone na podstawie analizy danych z urządzenia trafią na rachunki Krajowego Funduszu Drogowego oraz Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, a nie jak sądzi wielu wałbrzyszan do kasy miasta.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami środki z mandatów karnych przekazywane są na rachunki Krajowego Funduszu Drogowego oraz Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Fotoradar w Wałbrzychu nie zrobił jeszcze nikomu zdjęcia, nikt nie dostał tez mandatu

Okazuje się, że fotoradar przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu nie zrobił jeszcze nikomu zdjęcia, a GITD nie wysłał do żadnego kierowcy mandatu karnego. Jak tłumaczy Monika Niżniak, lokalizacja fotoradaru na Podzamczu w Wałbrzychu jest nową i "oczekuje na podłączenie do sieci przez zakład energetyczny"! Ten, jak dotąd tego nie zrobił.

Jeśli zdarzyło Wam się przekroczyć prędkość w tym miejscu, to dobra wiadomość jest taka, że nie dostaniecie mandatu. Na razie nie wiadomo, kiedy urządzenie zacznie działać. Zachęcamy jednak do zdjęcia nogi z gazu w tym miejscu ze względów bezpieczeństwa. A także z tego powodu, że tę okolicę często patrolują nieoznakowane radiowozy policji w tym czarne BMW grupy Speed wałbrzyskiej drogówki. A ta nakłada bolesne mandaty.

- Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym zabiera też prawa jazdy - dodaje Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Do tematu wrócimy.

Link
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 20 Luty 2024, 16:01   

Odpalony! MESTA Fusion RN, nr seryjny urządzenia 23205FU10003944. Legalizacja ważna do 9 listopada 2024 r.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 9 Kwiecień 2024, 14:08   

Cytat:
Podzamcze: nowy fotoradar działa, czy nie działa?



Spytali nas Czytelnicy, czy aby na pewno?


Kierowcy zrobili się na wysokości skrzyżowania z Ogrodową i Jana Pawła II bardziej ostrożni - tymczasem, jak się okazało, nowy sprzęt stał przez zimę, ale był wyłączony. O jego włączeniu powiadomiło Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego 28 marca na swoim profilu społecznościowym: Uruchomiony został fotoradar w Wałbrzychu przy ul. H. Wieniawskiego. Zainstalowane urządzenie to MESTA Fusion RN. Dopuszczalna prędkość w miejscu pomiaru wynosi 50 km/h - dodając do tego mapę z danymi.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego docelowo chce zastąpić aż 247 wykorzystywanych fotoradarów nowymi urządzeniami Mesta Fusion. Do końca listopada udało się to już w ponad 100 lokalizacjach, m. in. w Jaroszowie w gminie Strzegom. Nowe fotoradary "patrzą" i do przodu, i do tyłu, nie tylko robią zdjęcia, ale i krótkie nagrania wideo, do tego mogą pracować w każdych warunkach pogodowych. Ich aparaty robią zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i utrwalają precyzyjnie tablicę rejestracyjną nawet z większej odległości. Spytali nas Czytelnicy, czy fotoradar nie jest nadal wyłączony, bo nie widać w nim żadnej zmiany i nic się nie świeci. Jednak włączony wygląda tak samo, jak wyłączony i lepiej nie zobaczyć, jak świeci...

Niegdyś było u nas tego typu urządzenie

Wałbrzyscy strażnicy miejscy dysponowali jednym mobilnym fotoradarem - w latach 2008 - 2015. Od 1 stycznia 2016 roku – za sprawą ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o strażach gminnych – funkcjonariusze straży gminnych stracili możliwość wykorzystywania fotoradarów: Wałbrzych: Czy fotoradary wrócą?

Wałbrzyski fotoradar nie był może ulubieńcem kierowców, ale efekty jego działania było widać. - Przez pierwsze miesiące 2008 roku na przejściach dla pieszych na ul. Wieniawskiego i Alei Podwale mieliśmy cztery wypadki śmiertelne - zginęli piesi. Fotoradar zaczął działać we wrześniu i przez pierwsze 12 miesięcy od jego uruchomienia nie zanotowaliśmy w tym miejscu śmiertelnego potrącenia - wspominał w 2017 Edward Świątkowski z wałbrzyskiej Straży Miejskiej.

Przez ponad sześć lat rokrocznie wałbrzyszanie robili sobie tysiące fotoradarowych selfie. Rekordowy okazał się rok 2014, kiedy liczba ujawnionych przy użyciu fotoradaru wykroczeń drogowych przekroczyła 10 tysięcy. Od lat strażnicy kontrolowali prędkość niezmiennie przy osiemnastu głównych miejskich arteriach oznakowanych znakiem D-51. Najczęściej prędkość przekraczana była na Alei de Gaulle'a, gdzie zdarzało się, że dozwoloną prędkość naruszała nawet połowa przejeżdżających. Wiele fotoradarowych fotek wykonywanych było też na ul. Wieniawskiego i Alei Podwale. W rankingu przodowały też ul. Wysockiego, Wrocławska i Uczniowska. Na tych też "czarnych puntach" po likwidacji miejskiego fotoradaru szybko dostrzeżono wzmożoną aktywność piratów drogowych. - Od 2016 roku wzrosła liczba wypadków wynikających z nadmiernej prędkości. Nie zapomnę zwłaszcza wypadku na ul. Uczniowskiej - kierowca skosił dwie latarnie i wypadł przez tylne okno samochodu - wspominał Edward Świątkowski.

Rok po likwidacji fotoradarów należących do gmin już po pierwszym półroczu 2016 roku stwierdzono wzrost liczby zabitych na polskich drogach o 25%, wzrost liczby wypadków i kolizji w zależności od regionu nawet 30%. Eksperymentalne krótkie uruchamianie nieczynnych fotoradarów w różnych częściach kraju wykazało, że są miejsca, gdzie ponad 70% kierowców przejeżdżających kierowców przekracza dozwoloną prędkość. Dlatego teraz postrach piratów powraca, a jego techniczne możliwości są nie do porównania z mobilnymi i stacjonarnymi poprzednikami.


Link
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wałbrzych - Fotoradar stacjonarny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group