Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 645d6623e3034325674b4e950186a35b Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sanok - Videorejestratory
Autor Wiadomość
mictom 
Dziędobry!

Dołączył: 17 Lut 2014
Pochwał: 1
Posty: 19
Skąd: ok. Krosna
Wysłany: 5 Lipiec 2014, 06:49   

Witam, spotkałem wczoraj w Besku za Rymanowem ustawionego na poboczu (mostku) równolegle do jezdni Opla (Insignia chyba) na tablicach RLS i chciałem się dowiedzieć jaki tam w środku mają sprzęt - videorejestrator czy jakiś fotoradar? Bo mi się coś nie chce wierzyć, że sobie "tak o stali".

Pozdrawiam, Tomek.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 5 Lipiec 2014, 08:48   

Videorejestrator - kamera przód i tył.

Besko jest już w powiecie sanockim, ale praktycznie na granicy krośnieńskiego. Opel ten podlega pod KMP w Krośnie.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 5 Lipiec 2014, 08:51   

Hejka! Standardowo nieoznakowane Ople Insignie są wyposażone w videorejestrator i radar Iskra. Połączenie pracy tych urządzeń daje nam tzw. Iskrę Video - czyli fotoradar. Miałem kiedyś podobny przypadek w okolicy Grójca. Tam <R> stała na poboczu i bawiła się Iskrą na poboczu, także pewnie kilku mobili się zdziwiło po czasie.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
mictom 
Dziędobry!

Dołączył: 17 Lut 2014
Pochwał: 1
Posty: 19
Skąd: ok. Krosna
Wysłany: 5 Lipiec 2014, 13:20   

Czyli kosili bez wysiadania? Videorejestrator robi zdjęcia? Czyli jak stali do mnie przodem na lewym poboczu, a ja jechałem motocyklem to dostałem w tył strzała na odjeździe z przeciwnego pasa?

Bo myślałem, że na podstawie odczytu z videorejestratora mają podstawę do zatrzymania i ukarania, a nie robienia zdjęć jak fotoradar.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 5 Lipiec 2014, 13:31   

mictom napisał/a:
Bo myślałem, że na podstawie odczytu z videorejestratora mają podstawę do zatrzymania i ukarania, a nie robienia zdjęć jak fotoradar.

No to źle myślałeś. :cool:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 6 Lipiec 2014, 10:09   

Videorejestrator ze sprzężoną Iskrą daje takie możliwości. Ale z tego co się orientuje, funkcjonariusze jeśli nie zatrzymują na miejscu, to znak, że nie są rozliczeniem Ciebie zainteresowani.
 
 
mictom 
Dziędobry!

Dołączył: 17 Lut 2014
Pochwał: 1
Posty: 19
Skąd: ok. Krosna
Wysłany: 10 Lipiec 2014, 08:23   

Dzięki za wyjaśnienie.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3683
Posty: 9601
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 3 Sierpień 2014, 20:01   



Źródło: www.youtube.com

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 13 Październik 2014, 09:06   

esanok.pl

Sanok.jpg
Plik ściągnięto 130 raz(y) 144,67 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 20 Styczeń 2016, 12:41   

Ka-bum.

Cytat:
Dwóch policjantów trafiło do szpitala po tym jak na tył nieoznakowanej vectry najechało osobowe audi. Do stłuczki doszło na ul. Jagiellońskiej w Sanoku.
Do zdarzenia doszło dziś około godz. 8.40, na ulicy Jagiellońskiej w Sanoku. Policyjny samochód zatrzymał się w szyku pojazdów, z racji zamkniętego przejazdu kolejowego. W tym momencie na jego tyło najechał pojazd marki audi. Kierowca osobówki, mieszkaniec Sanoka, był trzeźwy.

Dwóch funkcjonariuszy policji, prawdopodobnie z urazami kręgosłupa, przewieziono do szpitala, gdzie przeprowadzane są im specjalistyczne badania.








Źródło: esanok.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 20 Luty 2016, 22:36   

Cytat:
SANOK: Nieoznakowana vectra wróciła do służby. Znamy wysokość grzywny dla sprawcy kolizji

SANOK/PODKARPACIE. Zakończył się remont nieoznakowanego radiowozu sanockiej policji, który w styczniu brał udział w kolizji. Opel jest już sprawny i w sobotę wrócił do służby. Tymczasem znamy już wysokość grzywny jaką sąd nałożył na sprawcę kolizji.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia na ul. Jagiellońskiej w Sanoku. Nieoznakowany radiowóz kierowany przez sanockich policjantów zatrzymał się przed zamkniętym przejazdem kolejowym. W tył pojazdu uderzyło audi.

- Na wysokości apteki, po prawej stronie jezdni, na chodniku zatrzymało się auto osobowe, z którego po zatrzymaniu nagle wysiadł kierowca, była to kobieta. Po opuszczeniu samochodu, zrobiła ona krok w kierunku ulicy. Byłem wtedy 5-7 m od jej auta. Żeby nie uderzyć w kobietę, wykonałem manewr omijania. Przejeżdżając obok niej, popatrzyłem czy nie spadła i to mnie zgubiło. Obróciłem głowę w prawo, tracąc poczucie odległości od poprzedzającego mnie pojazdu – relacjonował kierowca audi.

Dwaj funkcjonariusze, którzy znajdowali się w oplu zostali przewiezieni do szpitala. Okazało się, że doznali oni urazów kręgosłupa, ale nie były to obrażenia "powyżej dni siedmiu", stąd całe zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. W trakcie przeprowadzanych na miejscu czynności, zabrano prawo jazdy sprawcy stłuczki. Sąd najpierw nakazał zwrot dokumentu, a później wyznaczył wysokość grzywny.

- Otrzymałem mandat w wysokości 300 zł - relacjonuje mężczyzna.

Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że w takich sytuacjach nakładane są również automatycznie punkty karne. W tym przypadku, najprawdopodobniej będzie to 6 punktów.

Policyjny samochód naprawiono i wrócił on do służby. Na sanockich drogach porusza się od soboty.


Link

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
skansen 
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2012
Pochwał: 90
Posty: 399
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Luty 2016, 14:28   

autogaz1984 napisał/a:
W trakcie przeprowadzanych na miejscu czynności, zabrano prawo jazdy sprawcy stłuczki. Sąd najpierw nakazał zwrot dokumentu, a później wyznaczył wysokość grzywny.

Z zabieraniem PJ za taką niegroźną w sumie kolizję to spora przesada.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 21 Luty 2016, 18:14   

Też jestem tego zdania. :good:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 22 Luty 2016, 07:09   

skansen napisał/a:
Z zabieraniem PJ za taką niegroźną w sumie kolizję to spora przesada.

Dlatego Sąd zwrócił je kierującemu.
 
 
john21wall 
Dziędobry!

Dołączył: 29 Lut 2016
Posty: 1
Skąd: warszawa
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 29 Luty 2016, 13:29   

Widziałem go pod Brzozowem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Sanok - Videorejestratory | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group