Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 4883c1bab9ede20f5eaf486813b422a5 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
8 Luty 2014, 13:07
Gm. Tarczyn - Tarczyn - DK nr 7 (Warszawa - Radom)
Autor Wiadomość
Norbi.k 
Dziędobry!

Dołączył: 02 Mar 2011
Pochwał: 13
Posty: 32
Skąd: CK
Wysłany: 13 Czerwiec 2011, 09:32   Bramki

Witam.

Im więcej bramek, tym dokładniej państwo jest w stanie ustalić ile wspomniany "tirek" przejechał po drogach "głównych". Także mogą stać nawet za każdym większym skrzyżowaniem.

Pozdrawiam.
 
 
Migawka

Wysłany:    Fotografia profesjonalna Foto-Art



 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 700
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 18:30   

piotreg napisał/a:
A czy przypadkiem nie było tak, że z masztów mogli robić cały czas :?: :o

Burdel jest teraz na całego ale czy przypadkiem maszty na drogach krajowych na wyłączność nie ma przypadkiem ITD?

jert napisał/a:
A co do poboru opłat od tirów... no nie wiem. Jakby to była 1. bramka, max. 2. to rozumiem. A w tej chwili stawiają bramki co kilka kilometrów.

Jak bramka jest zbudowana z kwadratowych profili, nad każdym pasem wisi kamerka plus taka biała kwadratowa antena a z boku jest owalny "talerz" to na pewno jest system viaTOLL.

 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 18:34   

Ale chyba poza <KZAB> . :o
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 700
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 18:37   

Cholera wie. Ma ktoś linki do tej super ustawy + rozporządzenia wykonawcze?
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 21:14   

pstryk gdzieś to tu wklejał.
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 15 Czerwiec 2011, 21:31   

W tym temacie są linki do projektów rozporządzeń.
 
 
andrzej86 
Dziędobry!

Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 1
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 26 Lipiec 2011, 17:04   Fotoradar SM Tarczyn

Witam wszystkich.

Na początku czerwca zrobiło mi fotkę, fotoradar <SM> Tarczyn. Przyszło zdjęcie (tył auta, przód, widać twarz) wzywające do zapłaty za mandat oraz wskazanie kierowcy. Napisałem odwołanie, że odmawiam przyjęcia mandatu, gdyż w tym czasie brakowało przepisów wykonawczych do ustawy radarowej. Rozporządzenie dotyczące oznakowania fotoradarów straży miejskiej weszło w życie 28 czerwca, podpisane przez ministra infrastruktury i spraw wewnętrznych. Prowadzone postępowanie mandatowe nie jest również podstawą do skierowania rozprawy na drogę sądową. Coś takiego im napisałem.

Kilka dni temu przyszło zawiadomienie o osobistym stawieniu się, reszta na zdjęciach jak widać:



Full

Rozmawiałem z kilkoma osobami, każda co innego twierdzi. Stąd też pytanie, czy słusznie się odwołałem, ponieważ usłyszałem od znajomego policjanta, że ta ustawa o oznakowaniu dotyczy nowych urządzeń, a na oklejenie starych jest 36 miesięcy. Nie wiem co w tej sytuacji zrobić, do Tarczyna mam ponad 300km, dzień wolny nie wchodzi w grę, bo pracuje na umowę-zlecenie. Proszę o radę jak to załatwić, termin mam w przyszłym tyg. :) Podejrzewam, że temat był niejednokrotnie poruszany, ale jestem zielony w temacie prawa, a i z czasem u mnie marnie, więc wybrałem trochę drogi na skróty...

Pozdrawiam
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 26 Lipiec 2011, 19:01   

Nie mam dobrych wiadomości. :mrgreen:

Oni zestrzelili Cię z tego sprzętu (patrz zdjęcia). Tymczasem straże w tym czasie czekały na rozporządzenie dot. pomiaru z urządzeń przenośnych. Stąd tak naprawdę podniosłeś sobie grzywnę, ponieważ w sądzie przegrasz na pewno, a do grzywny dojadą Ci koszta postępowania. Na drugi raz poproś o radę nim zareagujesz na wezwanie. :twisted:
 
 
andrew_simi
Dziędobry!

Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 16 Luty 2012, 17:45   

Witam!
Właśnie dostałem fokę z tego o to pięknego fotoradaru. Moje pytanie, czy <SM> ma w ogóle prawo do robienia takich fotek i karania kierowców za przekroczenie. Fotoradar nie jest oznaczony na żółto. Dodam, że jak jechałem to temperatura była ok. -20C.

Plisss help.
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16 Luty 2012, 21:26   

Raczej Cię zmartwię.

Przepisy są już jako tako uregulowane, także <SM> może dokonywać takich pomiarów.
Druga sprawa co do oznakowania na żółto: służby mają 3. lata od wejścia rozporządzenia w życie na oznaczenie kolorem jaskrawym (żółć/pomarańcz) masztów pod fotoradar.
I ostatnia sprawa, fotoradary na maszcie mają możliwość pracy nawet do -30 stopni.
 
 
 
andrew_simi
Dziędobry!

Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Luty 2012, 14:48   

Dzięki. Przynajmniej próbowałem.
 
 
Elite 
Forum Lider


Dołączył: 30 Sty 2010
Pochwał: 200
Posty: 714
Skąd: PL
Wysłany: 16 Maj 2012, 22:20   

 
 
sqrt9
Się wciągnął

Dołączył: 28 Kwi 2011
Pochwał: 18
Posty: 253
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Czerwiec 2012, 00:28   

 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3687
Posty: 9606
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 17 Styczeń 2013, 14:05   

Cytat:
Fotoradar w Tarczynie oślepia fleszem kierowców. To awaria sygnalizacji

Droga krajowa nr 7. Centrum Tarczyna - trasa z Warszawy do Radomia - tam nie działa sygnalizacja świetlna, ale za to fotoradar robi zdjęcia każdemu kierowcy, nawet przy prędkości 30-stu kilometrów na godzinę. To Wasz sygnał z Gorącej Linii RMF FM.

Kierowcy, jak od strony Warszawy jechali, nawet przy prędkości 30-40 km/h, na radyjku zaczęli krzyczeć, że prędkości nie mieli, świateł nie ma, a zaczęło to błyskać. Jeden za drugim błysk był, plamki w oczach człowiek dostaje - powiedział nam pan Mariusz, który oburzony zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM 600 700 800.

Żaden z kierowców, któremu błysnął flash fotoradaru w Tarczynie nie zostanie ukarany mandatem - zapewnia z kolei straż miejska, do której należy urządzenie.

Straż miejska wyjaśnia, że kierowcy nie zostali sfotografowani, a jedynie oślepieni fleszem. Zdjęcia nie dostaną, a co za tym idzie i mandatu, bo gminny fotoradar teraz zdjęć nie robi, a jedynie błyska. Powodem zamieszania jest awaria sygnalizacji świetlnej - usłyszał reporter RMF FM w straży miejskiej w Tarczynie.

Tutaj są błyski flesza, ale nie ma rejestracji, więc kierowcy nie mają się czego obawiać. Jeżeli jest awaria świateł, to urządzenie nie rejestruje - powiedział przedstawiciel straży.

Straż zapewnia, że wezwała już firmę, która ma naprawić sygnalizację świetlną - wtedy fotoradar zacznie działać normalnie.


Źródło: www.rmf24.pl
 
 
sqrt9
Się wciągnął

Dołączył: 28 Kwi 2011
Pochwał: 18
Posty: 253
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Styczeń 2013, 22:21   

Wyłączyć fotoradaru się nie da do czasu naprawienia sygnalizacji?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Tarczyn - Tarczyn - DK nr 7 (Warszawa - Radom) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group