Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 56d0314d8d54044a58b22e387a51cda8 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piotreg
8 Luty 2014, 13:07
Gm. Tarczyn - Tarczyn - DK nr 7 (Warszawa - Radom)
Autor Wiadomość
Cherix
Dziędobry!

Dołączył: 21 Sie 2009
Pochwał: 5
Posty: 42
Skąd: PL
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 22:39   

Na system 'czerwone światło' - homologacja nie jest wymagana, w przypadku pomiaru prędkości już tak i mam duże wątpliwości co do tego czy Redflex w Polsce ją ma. Ale kto szuka nie błądzi, trzeba by spytać w Głównym Urzędzie Miar. :) A może ktoś wie?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
Buonarotti1500
Dziędobry!

Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 7
Wysłany: 23 Sierpień 2009, 23:09   

Co do tego, że mają homologację na prędkość nie mam wątpliwości, taki był główny wymóg przetargu. Jutro zapytam w gminie.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 24 Sierpień 2009, 08:28   

Buonarotti1500, dzięki za super "instrukcję obsługi". :-)

Tego typu rozwiązania w takich miejscach mają sens. Są takie miejsca na naszych drogach, gdzie bezwzględnie trzeba zwolnić, niektórzy mają to gdzieś...
 
 
Cherix
Dziędobry!

Dołączył: 21 Sie 2009
Pochwał: 5
Posty: 42
Skąd: PL
Wysłany: 24 Sierpień 2009, 09:44   

Buonarotti1500 napisał/a:
Co do tego, że mają homologację na prędkość nie mam wątpliwości, taki był główny wymóg przetargu. Jutro zapytam w gminie.

A ja mam, stąd pytam i dobrze by było to sprawdzić. :) A przetargi to jedna wielka ściema w Polsce.
 
 
Buonarotti1500
Dziędobry!

Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 7
Wysłany: 24 Sierpień 2009, 12:00   

Redflexred-speed bo taka jest nazwa tego urządzenia nie wymaga - jak wcześniej kolega zauważył homologacji na czerwone światło - posiada tzw. zatwierdzenie typu GUM - informację otrzymałem dziś w straży miejskiej i widziałem dokument, był tam nawet podany numer tej homologacji, ale nie zapamiętałem.
 
 
Cherix
Dziędobry!

Dołączył: 21 Sie 2009
Pochwał: 5
Posty: 42
Skąd: PL
Wysłany: 24 Sierpień 2009, 12:47   

Buonarotti1500 napisał/a:
Redflexred-speed bo taka jest nazwa tego urządzenia nie wymaga - jak wcześniej kolega zauważył homologacji na czerwone światło - posiada tzw. zatwierdzenie typu GUM - informację otrzymałem dziś w straży miejskiej i widziałem dokument, był tam nawet podany numer tej homologacji, ale nie zapamiętałem.

A ja zawsze myślałem, że zatwierdzenie typu GUM i homologacja urządzeń pomiarowych to jest to samo. :wink:
Dalej nie ma odpowiedzi czy moduł 'prędkość' na pętli w redflexred-speed ma homologację, bo jak nie, to mogą karać tylko za czerwone światło (nie wymaga homologacji/zatwierdzenia GUM, bo nie jest urządzeniem pomiarowym). Popytaj dokładniej w Straży za co chcą/będą karać. :)
 
 
Buonarotti1500
Dziędobry!

Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 7
Wysłany: 24 Sierpień 2009, 19:54   

No cóż, przejęzyczanie z mojej strony - ja się nie znam na procedurach. Oczywiście mówiąc homologacja miałem na myśli zatwierdzenie typu na prędkość, i to urządzenie takowe posiada. Co oznacza, że można zostać ukaranym w obu przypadkach osobno (prędkość lub czerwone) albo łącznie (prędkość i światło).
 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 26 Sierpień 2009, 21:41   

Czyli tak, jak myślałem, a mógłby kolega sfotografować jeszcze raz wszystko żeby było do mapy? Poza tym oni też pewnie by co to obejrzeli. Hehe, jak to będzie z filmem? W USA podobno jak przyjdzie mandat, wchodzi się na jakąś stronę - nie wiem jaką - i wbija nr mandatu oraz prawo jazdy i tam go można obejrzeć. Na Youtube takich filmów jest co
najmniej 80. ;)
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 6 Wrzesień 2009, 11:59   tarczyn

Kolego buonarottii1500, to mi pachnie firmą Redflex czy raczej Safety camera Systems...

W Polsce takie urządzenia istnieją od 1987 roku. Poznań, Kraków, Gdańsk, Wrocław to tylko niektóre przykłady. Wszystkie mają pętle indukcyjne, większość urządzeń jest jeszcze oparta na kamerze na film fotograficzny. Z nowych urządzeń - cyfrowych mamy Robot, Gatso Redflex i również Ramet. W Tarczynie wszystko było ustawione - dlatego poza jednym amatorem z Gdańska nikt z Redflexem do przetargu z w/w firm nie przystąpił. Aż się dziwię, że nikt nie zgłosił do prokuratury czy CBA tego faktu. Wejdźcie na BIP w Tarczynie i na SIWZ - płakać się chce - zapomnieli tylko napisać nazwę firmy. I co najlepsze - urządzenia nigdy nie przejdą na własność gminy. To jest tylko usługa (dzierżawa) i podział wpływów... Outsourcing lub jak kto woli partnerstwo publiczno-prywatne. Żal mi ludzi w Tarczynie, że maja takich samorządowców.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 6 Wrzesień 2009, 20:58   Re: tarczyn

STEFAN napisał/a:
W Polsce takie urządzenia istnieją od 1987 roku. Poznań, Kraków, Gdańsk, Wrocław to tylko niektóre przykłady. Wszystkie mają pętle indukcyjne, większość urządzeń jest jeszcze oparta na kamerze na film fotograficzny.

Wrocław powiadasz... polemizowałbym. :-)

STEFAN napisał/a:
I co najlepsze - urządzenia nigdy nie przejdą na własność gminy. To jest tylko usługa (dzierżawa) i podział wpływów... Outsourcing lub jak kto woli partnerstwo publiczno-prywatne. Żal mi ludzi w Tarczynie, że maja takich samorządowców.

Nie wierzę! :-) Kurde...
Oni nie potrafią kalkulować, czy co? A może... wiecie, o co może chodzić. :-)
 
 
STEFAN
Forum Lider

Dołączył: 06 Wrz 2009
Pochwał: 20
Posty: 264
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 21:23   

Wrocław i Gdańsk to Traffipax z Robota na film - obecnie nieużywany...

Poznań - nie wiem kto postawił.

Ale tylko kwestią czasu jest to, że będzie tego pełno - czerwone światło to teraz całe 500zł - kasa jest kasa...

A co do SIWZ w Tarczynie to też się zastanawiam, ale popytajcie ludzi stamtąd i dostaniecie odpowiedź. Opis przedmiotu zamówienia pasował tylko i wyłącznie do Redflex i eliminował firmy spoza Warszawy (jeden z wymogów - siedziba zamawiającego mniej niż 3 godziny od Tarczyna, bo w ciągu 3 godzin należało dostarczyć urządzenie przenośne - paranoja...).
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 21:45   

STEFAN napisał/a:
Wrocław i Gdańsk to Traffipax z Robota na film - obecnie nieużywany...

Czy jesteś w stanie podać miejsce, w którym stoi we Wrocławiu?
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 22:55   

Chyba raczej chodziło o Warszawę... dzisiaj dziwne doły wykopali na ul. Mickiewicza we Wrocławiu... pod foto czy światła... czas pokaże.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 22:58   

OJCIEC napisał/a:
Czy jesteś w stanie podać miejsce, w którym stoi we Wrocławiu?

Może STEFAN ma na myśli ten zabytek przy Ślężnej?
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 9 Wrzesień 2009, 09:29   

Możliwe, bo do dzisiaj stanowi zagadkę. Ale jeśli tak, to jest to nieczynne chyba od 20 lat! :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Tarczyn - Tarczyn - DK nr 7 (Warszawa - Radom) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group