Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid c0f3b7a50e523a1ddb66ee1384608c43 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dąbrowa Górnicza - Radar tablicowy przy ul. Kr. Jadwigi
Autor Wiadomość
Max50
Forum Lider

Dołączył: 26 Mar 2007
Pochwał: 9
Posty: 179
Skąd: śląskie
Wysłany: 16 Marzec 2009, 17:24   Radar tablicowy przy ul. Kr. Jadwigi

Tablica wyświetlająca przekroczoną prędkość, ilość możliwych do zdobycia punktów, rozprasza kierowców?

-> ul. Królowej Jadwigi.

Cytat:
Migające tablice nad pasami rozpraszają kierowców

Wartą około 60 tysięcy złotych tablicę świetlną informującą o przekroczonej prędkości, mandacie i ilości "zdobytych" przez to punktów karnych urzędnicy kazali powiesić nad ruchliwym przejściem przy ul. Królowej Jadwigi, w centrum miasta. Miało być dzięki temu bezpieczniej.

Taka lokalizacja sprawiła jednak, że kierowcy zamiast uważać na przechodzących przez drogę pieszych patrzą... w górę. Efekt? Kilka razy dziennie słychać tam pisk opon, tych których bardziej zaaferowała techniczna nowinka, od ludzi na drodze.

Mieszkańcy twierdzą, że wypadek w tym miejscu jest tylko kwestią czasu. - Na znajomego, który był na tych pasach o mało nie wjechał opel. Potem kierowca się tłumaczył, że się zagapił - podkreśla Marek Januszewski, mieszkaniec śródmieścia.

Obawy dąbrowian potwierdza psycholog Mirosław Giza z Katowic.

- To, co się wyświetla automatycznie przykuwa wzrok kierowcy. Przez dwie, trzy sekundy muszą się zapoznać z tym komunikatem, bo informuje o pewnym zagrożeniu, niebezpieczeństwie i w tym czasie rzeczywiście nie patrzą, co dzieje się na drodze. Najlepszym wyjściem byłoby przesunięcie wyświetlaczy 50 metrów dalej, przed przejście albo zamontowanie tablic, informujących odpowiednio wcześniej, że jest taki pomiar prędkości.

Zarządcy drogi, którymi często są np. gminy, nie muszą lokalizacji takich urządzeń uzgadniać z policją. Nadkomisarz Włodzimierz Mogiła ze śląskiej drogówki potwierdza wręcz, że mogą je stawiać gdzie chcą. Niestety czasem zupełnie bezmyślnie, o czym świadczy właśnie przykład z Dąbrowy Górniczej. Opinia policji w tym przypadku nie była konieczna.

- Nie opiniujemy takich projektów. Konsultujemy natomiast większe planowane zmiany w organizacji ruchu - wyjaśnia nadkomisarz Włodzimierz Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach.

Miasto nie widzi jednak problemu i nie zamierza nigdzie przenosić tablicy.

- W naszym odczuciu tego typu interaktywne mierniki zdają egzamin, wpływają dyscyplinująco na kierowców, którzy ograniczają prędkość. Planujemy zamontowanie kolejnych - wyjaśnia Arkadiusz Grządziel, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji i Drogownictwa UM w Dąbrowie Górniczej.

Podobne tablice można zobaczyć np. na DK nr 1 w Brudzowicach. Tam nie ma jednak przejść dla pieszych, a kierowcy mają czas, by zwolnić.


Źródło: www.naszemiasto.pl
 
 
Specjalista

Wysłany:    https://truckcare.pl/flota/pojazdy-specjalistyczne/



 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 16 Marzec 2009, 17:49   Re: Tablica w Dąbrowie Górniczej

Właśnie oglądałem jakiś materiał w tv - podobno urządzacie sobie pod tą tablicą wyścigi, komu pokaże większą prędkość :D
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 17 Marzec 2009, 11:23   

Też oglądałem ten materiał. Zastanawia mnie tylko jedna kwestia, może to przypadek i niekoniecznie tak jest, ale z tego co zaobserwowałem, to tam jest ograniczenie do 40-stu. Tym, którzy jechali 38 wyświetlało się "jedziesz dobrze", natomiast tym, co mieli trochę ponad 40, chyba był delikwent jadący 48, pokazało już 2 punkty karne. Wg taryfikatora należy się za przekroczenie od 6-10 1 punkt. Mogę się mylić, ale chyba naciągnęli trochę swoją prewencję.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1547
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 17 Marzec 2009, 11:42   

Debile! Przecież ja też bym się pewnie lampił do góry, ile ew. punktów zarobiłem.

I Ty, i Ty! Wszyscy!

Co za głupota, co za nieodpowiedzialność. To jest świadome narażanie uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Jeden będzie puszczał pieszego, a drugi będzie się patrzył do góry... i oprócz dwóch wirtualnych punktów, dostanie 6 za kolizję...
 
 
jakub
Forum Lider

Dołączył: 09 Mar 2009
Pochwał: 31
Posty: 477
Skąd: DZA
Wysłany: 26 Marzec 2009, 19:06   

Dzisiaj znów trafiłem w TV na materiał o tym radarze i teraz specjalnie zwróciłem uwagę, że przy 38 wyświetla "jedziesz dobrze", a przy 42 już 2 punkty karne. Przerost formy nad treścią, ale swoją drogą robią z ludzi idiotów, a pewnie co piąty uwierzy w adekwatność wskazania do stanu rzeczywistego.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1547
Posty: 31912
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 26 Wrzesień 2009, 19:12   

A teraz fotograficzny punkt widzenia:

Kiedy nie jedzie nikt...



Kiedy jedziesz dobrze...



Kiedy jedziesz za szybko...



Co ciekawe...
Jadąc między 41-50 km/h dostaniemy wg ów urządzenia 2 pkt.
Kolejny przedział - 51-60 km/h również jest punktowany dwoma oczkami...

Inną sprawą jest lampienie się na wyświetlacz i tym samym stwarzanie naprawdę dużego zagrożenia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dąbrowa Górnicza - Radar tablicowy przy ul. Kr. Jadwigi | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group