Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 3a7dcac9bf8b70e1e97462f8177ed596 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Legionowo - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 10 Marzec 2009, 14:02   Fotoradar przenośny

W Legionowie goli przede wszystkim SM, wyposażona w dwie zabawki:

1 - Fotoradar Fotorapid najstarszej generacji (pasmo K - 24,125 GHz)

Fotorapid:



Źródło: KLIK

2 - Iskra-Video, zazwyczaj zainstalowana w granatowej Astrze Combi, nr rej. WL 36511

Do kompletu należy dodać Fotorapid C, którego ma na stanie Policja w Legionowie (pasmo K - 24,125 GHz)

Fotorapid C:



Źródło: KLIK

Tutaj uważajcie:

Cytat:
Fotoradar przenośny na terenie miasta Legionowo

- ul. Batorego, przy skrzyżowaniu z ul. Ks. Skorupki, jadąc w kierunku Straży Pożarnej
- ul. Batorego, przy skrzyżowaniu z ul. Chrobrego, jadąc w kierunku ul. Parkowej
- ul. Jagiellońska, na wysokości kościoła ''na górce'', jadąc w kierunku komendy
- ul. Kolejowa, wlot do miasta, jadąc od strony Chotomowa
- ul. Kościuszki, zaraz za rondem "Przystanek", jadąc w kierunku Chotomowa
- ul. Krakowska, na wysokości apteki, w obie strony
- ul. Kwiatowa, przed skrzyżowaniem z ul. Sielankową, jadąc od strony ul. Polnej, ogr. (40)
- ul. Kwiatowa, na wysokości przedszkola, jadąc w kierunku Zegrza
- ul. Kwiatowa, na wysokości numeru 113, jadąc w kierunku Zegrza
- ul. Norwida, przy wjeździe do MOK-u, ogr. (30)
- ul. Polna, za łukiem, jadąc od strony przejazdu kolejowego
- ul. Piłsudskiego, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Sienkiewicza, jadąc w kierunku dworca PKP, ogr. (40)
- ul. Piłsudskiego, na wysokości urzędu skarbowego, vis a vis Alberta, jadąc w kierunku Globi
- ul. Piusa, jadąc w kierunku Chotomowa lub z powrotem
- ul. Sobieskiego, przy przejściu dla pieszych na wysokości targu, jadąc w kierunku ul. Piłsudskiego, a także zaraz za stacją Orlen
- ul. Strużańska, wlot do miasta, tuż za niewielką górką, jadąc od strony Marek
- ul. Strużańska, na wysokości ul. Polnej vis a vis stacji autogazu, jadąc w kierunku centrum
- ul. Suwalna, ogr. (40)
- ul. Warszawska, zaraz za stacją Shell, jadąc w kierunku Warszawy
- ul. Zegrzyńska, za wiaduktem, jadąc w stronę Zegrza
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
radi
Forum Lider


Dołączył: 11 Kwi 2009
Pochwał: 29
Posty: 235
Skąd: Stepy Mazowsza
Wysłany: 2 Sierpień 2009, 21:58   Re: Fotoradar przenośny

Daty i miejsca kontroli anonsowane są na stronie www legionowskiej Straży Miejskiej: Klik

Na zainteresowanych czeka wymieniony powyżej asortyment aktywnych urządzeń pomiarowych z Europy środkowo/wschodniej 8)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Październik 2009, 13:38   

Ponoć Opel Vivaro, nr rej. WL 28060 jest autem, które ostatnio przewozi fotoradar. Trzeba tylko namierzyć jego kolor.
 
 
atheroma
Dziędobry!

Dołączył: 26 Gru 2009
Pochwał: 1
Posty: 7
Wysłany: 10 Marzec 2010, 13:39   Re: Fotoradar przenośny

radi napisał/a:
Daty i miejsca kontroli anonsowane są na stronie www legionowskiej Straży Miejskiej: Klik

Potwierdzam, byli dzisiaj na Piaskowej. Robili fotki jadącym w kierunku Zegrzyńskiej, a fotorapid był ustawiony przy myjni ręcznej - Straż Miejska

Obok (na terenie myjni) zaparkowany był oznakowany Fiat Palio.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 10 Marzec 2010, 14:45   

Dzięki za info :-)

Nie mieliśmy tej miejscówki na mapie, dlatego Twoja informacja jest niezwykle cenna. Bóg zapłać :-)
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 30 Kwiecień 2010, 11:40   

Cytat:
Uwaga fotoradar!

Straż Miejska informuje, że w dniu dzisiejszym (30 kwietnia) będzie kontrolować prędkość pojazdów na ul. Kwiatowej w godzinach od 15.00 do 23.00. Kontrola prędkości jest częścią trwającej od wielu miesięcy akcji mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa na legionowskich drogach.
Jednocześnie informujemy, że wzmożone kontrole na drogach w dniach 30 kwietnia – 3 maja prowadzić będzie także Komenda Powiatowa Policji w Legionowie. Kontroli można się spodziewać na drogach krajowych (61 i 62), wojewódzkich oraz lokalnych.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 19 Maj 2010, 22:25   

Cytat:
FOTORADARY

W piątek 7 maja na Kwiatowej SM postanowiła rozstawić stanowisko do zarabiania kasy. Automacik zdjęciowy postawiono na trójnogu (nie wiem czy na prace urządzenia ma wpływ odpowiednie wypoziomowanie, ale w tym wypadku sprzęt był postawiony niebywale niedbale). Sami strażnicy postanowili schować się z w krzakach w bocznej uliczce. (30 kwietnia stali mniej więcej w tym samym miejscu, ale radiowóz stał obok i był z daleka widoczny).

Takie ustawienie sprzętu jednoznacznie wskazuje na intencje zarobkowe SM. Na efekty takiego zachowania nie trzeba było czekać – kierowcy w ostatniej chwili ostro hamowali lub próbowali się na silę wcisnąć do kolumny – czym stwarzali niebezpieczne sytuacji. Strażnicy zaś stali za krzakami i z dumą przyglądali się swojemu dziełu zniszczenia, zapominając, że nadrzędnym działaniem organów kontrolnych jest nie prowokowanie sytuacji niebezpiecznych!

Stanowisko do golenia kierowców nie było w żaden sposób oznakowane (podobnie było 30 kwietnia), mimo, że SM jasno mi powiedziała, że mają taki prawny obowiązek. Dlatego też w piątek zawróciłem do stanowiska SM i zapytałem strażnika, dlaczego nie ma oznakowania punktu kontroli usłyszałem najpierw: "Tabliczki miasto monitorowane wiszą przy wjeździe do miasta". Odpowiedziałem, że po kontroli z ubiegłego tygodnia rozmawiałem z SM na ten temat i zgłaszałem, że wjazd do Legionowa od strony Warszawy nie jest w ogóle oznakowany. Usłyszałem: "Wiem, że tam nie ma tablic, ale ja Panu nie kazałem wjeżdżać od tamtej strony". Strażnik zatem jasno przyznał, że fotoradar stoi tam niezgodnie z przepisami!

Co ciekawe we wtorek 11 maja na Kwiatowej pojawiły się specjalne znaki informujące o możliwości kontroli fotoradarowej – komenda SM przyznała się do swoich nielegalnych działań?
LINK
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Maj 2010, 07:05   

Ludzie to mają fantazję.
 
 
radi
Forum Lider


Dołączył: 11 Kwi 2009
Pochwał: 29
Posty: 235
Skąd: Stepy Mazowsza
Wysłany: 5 Październik 2012, 16:23   

Ostatni wtorek, ul. Kwiatowa, a jakże. Obstawa schowana w bocznej uliczce.
Niby kawałek wcześniej jest niebieska tabliczka, ale niesforni klienci mieli parcie na szkło i wjeżdżali z impetem na trójnóg stojący za krzaczkiem i zaparkowanym przy posesji czyimś samochodem.

Co ciekawe, nadjeżdżając z przeciwnej strony, wjeżdżając z jednej z "głównych ulic podporządkowanych", wjeżdża się na ten odcinek nie widząc znaku. Zastanawiam się, czy D-51 nie powinny być przypadkiem powtarzane tak jak jest to z innymi znakami.

IMG_9642_1.JPG
pstryk!
Plik ściągnięto 181 raz(y) 169,45 KB

IMG_9639_1.JPG
pstryk!
Plik ściągnięto 178 raz(y) 183,89 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Październik 2012, 14:24   

radi napisał/a:
Zastanawiam się, czy D-51 nie powinny być przypadkiem powtarzane tak jak jest to z innymi znakami.

Ustawodawca takiej sytuacji nie przewidział. :neutral:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 20 Luty 2014, 19:00   

radi, czy na terenie miasta ustawione są znaki D-51 z tabliczką "Na odcinku... m"?
Z artykułu prasowego wynika, że <SM> na chwilę obecną korzysta tylko z masztów stacjonarnych, do której pakują swojego Fotorapida. Iskra - jak wynika z artykułu - została przekazana do KPP Legionowo.
 
 
radi
Forum Lider


Dołączył: 11 Kwi 2009
Pochwał: 29
Posty: 235
Skąd: Stepy Mazowsza
Wysłany: 22 Luty 2014, 23:19   

Nie wiem niestety jak prezentuje się obecny stan - jak tylko będę w okolicy to nie omieszkam sprawdzić. Ale moje prywatne podejrzenie jest takie, że tablic nie ściągali zakładając, że jeszcze może się przydadzą. Zobaczymy :)

A odnośnie Iskry to nawet sam się niedawno zastanawiałem co się stało z tym egzemplarzem.
 
 
radi
Forum Lider


Dołączył: 11 Kwi 2009
Pochwał: 29
Posty: 235
Skąd: Stepy Mazowsza
Wysłany: 26 Luty 2014, 22:11   

No więc chyba coś więcej wiadomo - zajrzałem dziś na ulicę Kwiatową w Legionowie, gdzie pamiętam, że były tablice <FR> o pomiarze na dystansie... metrów. Tablice "zostały zniknięte".

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Luty 2014, 08:44   

Oki. Ściągamy z mapy fotoradar przenośny w Legionowie. :good:
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 16 Lipiec 2014, 19:02   

Cytat:
Fotoradar mierzy prędkość przy Komendzie Policji

W środę (16.07) we wczesnych godzinach popołudniowych strażnicy miejscy rozpoczęli pomiar prędkości tuż przy budynku Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Kierowcy, którzy nie przestrzegają w tym miejscu ograniczenia prędkości muszą się liczyć z kosztownym pamiątkowym zdjęciem.

Legionowska Straż Miejska sukcesywnie walczy z piratami drogowymi. Co pewien czas zmienia więc miejsce lokalizacji przenośnego fotoradaru. W środę (16.07) został on zainstalowany tuż przy siedzibie stróżów prawa, przy ul. Jagiellońskiej 26B. – Od dłuższego czasu obserwujemy, że kierowcy jadą w tym miejscu za szybko. Postanowiliśmy działać – tłumaczą strażnicy miejscy. Fotoradar będzie mierzył prędkość przy siedzibie policji w środę do godz. 22:00 i od rana w czwartek. Jeśli będzie taka potrzeba zostanie tam na dłużej – powiedział naszej redakcji Ryszard Gawkowski, Komendant legionowskiej straży miejskiej.

Na Piaskowej już spokojniej


Jak poinformował komendant Gawkowski instalacja fotoradaru w określonych miejscach przynosi zawsze pozytywne efekty. Przykładem może być ul. Piaskowa, na której po instalacji urządzenia liczba kierowców przekraczających prędkość znacznie spadła. – Mieszkańcy dzwonili i dziękowali – chwali się Ryszard Gawkowski. Obiecałem, że jeśli znów pojawią się tam przypadki łamania przepisów, to fotoradar wróci – dodaje szef legionowskich strażników.

Wszystko zgodnie z prawem

Legionowska straż miejska za każdym razem uzyskuje pozwolenie na instalację fotoradaru od komendanta policji. Przed miejscem pomiaru ustawiany jest również znak informacyjny, mówiący o kontroli prędkości – D51.

Źródło: www.legio24.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Legionowo - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group