Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 9e88430db235ce95167b8a28a0044bc3 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Bochnia - Fotoradary stacjonarne
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Marzec 2009, 09:52   Fotoradary stacjonarne

Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miasta Bochnia

- obwodnica
, wlot do miasta, jadąc od strony Tarnowa /zdemontowany/
- ul. Proszowska, jadąc w kierunku Zielonej /zdemontowany/

Cytat:
Fotoradar już łapie: Proszowską ponad 100 km/h

Kierowcy zapłacą za zbyt dużą prędkość

Bocheński fotoradar zrobił już pierwsze zdjęcia kierowcom, którzy na ulicy Proszowskiej znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. - Ostatni weekend przyniósł kilka przypadków, gdzie kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h - powiedział na antenie RDN Małopolska Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Bochni.

Zakupione niedawno urządzenie większość czasu będzie spędzało zainstalowane na maszcie przy ul. Proszowskiej. Nie oznacza to jednak, że bocheńscy strażnicy nie skorzystają z niego w innych miejscach. Fotoradar może być ustawiony przy dowolnej ulicy w mieście. Gdzie powinien stanąć? Strażnicy czekają na podpowiedzi mieszkańców.

Złapani przez fotoradar kierowcy muszą liczyć się z wysokimi mandatami. Maksymalna kara wynosi 500 zł i 10 punktów karnych.

Źródło: http://www.bochnianin.pl
 
 
Automobil

Wysłany:    A na mapie nieoznakowane radiowozy policji. I wszystko wiadomo!



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Marzec 2009, 13:57   

Właśnie dostałem info, że słup przy Proszowskiej sieje... coś w okolicach 34,30 GHz...
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Kwiecień 2009, 13:36   

Cytat:
Nielegalny fotoradar czyha na kierowców

Władze Bochni postanowiły wytoczyć wojnę szarżującym kierowcom i zaopatrzyły straż miejską w fotoradar. Sęk w tym, że urządzenie zamontowano bez wymaganych pozwoleń, kilkaset metrów od domu burmistrza.

Fotoradar za ponad 200 tysięcy złotych kupiła dla straży miejskiej gmina. Jak twierdzą jej władze, domagali się tego mieszkańcy, zmęczeni nieodpowiedzialnością kierowców nagminnie przekraczających prędkość.

Świeżo kupione urządzenie stoi przy drodze wojewódzkiej nr 965, na ulicy Proszowskiej. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jego właściciele nikogo o nim nie powiadomili (a powinni uzyskać zgodę zarządcy drogi i opinię policji). - Zwróciliśmy się już do straży miejskiej z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy - mówi Renata Rybicka, rzecznik zarządu dróg wojewódzkich w Krakowie. O nielegalnie ustawionym urządzeniu nie wiedziała też policja. Funkcjonariuszy zawiadomili kierowcy, których zdziwił fakt, że przed masztem nie ma znaku informującego o rejonie pomiaru prędkości.

Wybór miejsca na ustawienie słupa dziwi tym bardziej, że na tym odcinku drogi wypadki są rzadkością. Komendant straży miejskiej w Bochni Krzysztof Tomasik: - Proszę zapytać burmistrza, to on podjął decyzję w sprawie lokalizacji słupa - ucina.

- Przecież wszyscy wiedzą, że burmistrz mieszka kilkaset metrów dalej, przy ulicy Grodeckiego. - mówi jeden z mieszkańców, który chce pozostać anonimowy. Burmistrz Bochni Bogdan Kosturkiewicz odpiera zarzuty: - Kierowcy na tym odcinku jeżdżą jak szaleni. Tu jest ograniczenie do 50 km/h, a widziałem i takich, którzy grzali nawet 136 - mówi Kosturkiewicz.

Kwestią kontroli kierowców przez straż miejską zajął się Trybunał Konstytucyjny, który w 2007 roku orzekł, że strażnicy używając radarów działają nielegalnie. Po wyroku TK znowelizowano ustawę prawo o ruchu drogowym, w świetle której straż miejska może kontrolować kierowców, ale tylko za zgodą komendanta powiatowego policji. - Zawarliśmy umowę ze SM, ale tylko w zakresie kontroli na drogach dokonywanych przez samych strażników - mówi Jacek Sobiecki, naczelnik sekcji ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Pomysł krytykuje młodszy inspektor Marek Konkolewski, radca biura ruchu drogowego Komendy Głównej Policji: - Nie ma obowiązku ustawiania znaków informujących o urządzeniu mierzącym szybkość, ale zazwyczaj stawiamy je, bo fotoradar ma działać przede wszystkim prewencyjnie. Poza tym fotoradary nie mają być pułapką na niepokornych kierowców, ale powinny być ustawione tam, gdzie giną ludzie, a wybór miejsca powinien być poparty szczegółową analizą stanu bezpieczeństwa w danym miejscu - mówi Konkolewski.

Dlaczego straż miejska nie skonsultowała ustawienia masztu z lokalną policją? - Fotoradar jest używany nie tylko w tym miejscu, ale również w innych, bo jest przenośny. Umiejscowienie go w maszcie przy ulicy Proszowskiej miało charakter testowy - mówi komendant Tomasik.

Fotoradar przy drodze nr 965 zrobił już ponad czterysta zdjęć samochodów.

Źródło
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 26 Maj 2009, 18:10   

Ponoć Bochnia wzbogaciła się o kolejny maszt pod Fotorapid C. Stał on kiedyś w Gorzkowie przy stacji Orlen. Teraz stoi on na obwodnicy, w miejscu, gdzie zaczynają się ekrany akustyczne, jadąc w kierunku Tarnowa.
 
 
Castellano
Zaczyna kumać

Dołączył: 29 Lip 2009
Pochwał: 9
Posty: 62
Wysłany: 29 Lipiec 2009, 16:01   

Hmm... nie zauważyłem, a jeżdżę tamtędy często, masztu w stronę Tarnowa w Bochni. Jest maszt w stronę Krakowa przed światłami do wjazdu do Bochni lub na obwodnicę, ale w kierunku Tarnowa (a przyglądałem się wiele razy) nie zauważyłem.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 29 Lipiec 2009, 16:37   

Dzięki! Widzisz, mapa oparta jest na "obywatelskich donosach", a te nieraz są nieszczere. :-)

Wczoraj np. dostałem swoją fotkę, której opis został wymazany, następnie pomysłowy user wkleił na niej swój opis - Smolno - i mi ją wysłał, przypisując sobie jej autorstwo. :-)
Nie wiem na co liczył... ale tak swoją drogą... Polak potrafi. :-)
 
 
Castellano
Zaczyna kumać

Dołączył: 29 Lip 2009
Pochwał: 9
Posty: 62
Wysłany: 29 Lipiec 2009, 20:51   

Znam tą stronkę długo, ale dzisiaj dopiero skusiłem się żeby się zalogować na forum. Drażniły mnie te dwie sprawy (Przebieczany i Bochnia), bo jeżdżę tą trasą bardzo często, ale ogólnie po Małopolsce jeżdżę troszkę. Też chcę pomóc innym kierowcom, którzy patrzą na tą mapkę tak, jak ja Np. w miejscowości Biały Kościół (macie zaznaczone na mapce, ale autka brak) na trasie Kraków - Olkusz często stoi przenośny foto w stronę Krakowa, często w obstawie czerwonego wysłużonego Poloneza (nr mam zapisane w kajeciku w służbowym aucie). :P
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 29 Lipiec 2009, 20:58   

Mam prośbę... tematy dotyczące drogi K-94 poruszaj w odpowiednich działach, a jeśli takowych brakuje... załóż je. :-) To tylko tak na marginesie.

Castellano napisał/a:
Też chcę pomóc innym kierowcom, którzy patrzą na tą mapkę tak, jak ja :)

Cieszy mnie Twoje podejście. Właśnie o to chodzi...
Jedni wysyłają SMS'y dla potrzebujących, inni wrzucą żebrakowi parę złotych do kapelusza, a i znajdą się tacy, którzy pomoc bliźniemu będą nieśli po naszemu... bo przecież wszystkiego na raz nie da się zrobić... :-)

Castellano napisał/a:
Np. w miejscowości Biały Kościół (macie zaznaczone na mapce, ale autka brak) na trasie Kraków - Olkusz często stoi przenośny foto w stronę Krakowa, często w obstawie czerwonego wysłużonego Poloneza (nr mam zapisane w kajeciku w służbowym aucie) :P

KR 22183? :-)
 
 
Castellano
Zaczyna kumać

Dołączył: 29 Lip 2009
Pochwał: 9
Posty: 62
Wysłany: 30 Lipiec 2009, 15:22   

piotreg napisał/a:
KR 22183? :-)

Ciężko Cię zaskoczyć. :) Zgadza się.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Wrzesień 2009, 20:57   

Cytat:
Bochnia zarabia na piratach drogowych

Już 55 tys. zł wpłacili do kasy miejskiej w Bochni kierowcy łapani przez fotoradar straży miejskiej. Urządzenie funkcjonuje od pół roku, znajduje się w słupie na ul. Proszowskiej, jest też używane w sposób mobilny w różnych częściach miasta. Jak mówi Krzysztof Tomasik, komendant straży miejskiej w Bochni, ustanowiony został kolejny niechlubny rekord prędkości zarejestrowany przez fotoradar w terenie zabudowanym...

Fotoradar straży miejskiej w Bochni kosztował 167 tys. zł brutto, słup fotoradaru to koszt 47 tys. zł. Stróże prawa przewidują, że jak tak dalej pójdzie koszty szybko się zwrócą.

LINK
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 21 Luty 2010, 10:53   

Cytat:
'Palec' w stronę fotoradaru. Chcieli mieć zdjęcie?

Fotoradar przy ul. Proszowskiej w odstępie siedmiu minut dwukrotnie zarejestrował ten sam samochód przekraczający dozwoloną prędkość. Pojazd nie miał tablic rejestracyjnych, a kierowca i pasażer najwyraźniej chcieli, aby fotoradar zarejestrował ich wyczyn...

Za pierwszym razem samochód poruszał się z prędkością 101 km/h, a po upływie kilku minut z prędkością 114 km/h.

- Na pierwszym zdjęciu pasażer wykonuje w kierunku urządzenia rejestrującego charakterystyczny obraźliwy gest z wyprostowanym środkowym palcem. Na drugim zdjęciu pasażer wykonuje ten sam gest, kierowca natomiast gest zamkniętej dłoni z kciukiem do góry tzw. "ok”. Pasażer na jednym zdjęciu przykłada jeszcze do przedniej szyby pojazdu mały kartonik, który wygląda jak dowód osobisty - opisuje Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Bochni.

Dzięki zdjęciu o dobrej jakości na pierwszym zdjęciu dość wyraźnie widać twarz kierującego. Na drugim pasażer i kierowca zasłonili się ubraniem.

Strażnicy pokazali zdjęcia policji, a ta od razu wskazała możliwego sprawcę, bo podobny mężczyzna widnieje w policyjnych rejestrach. Te przypuszczenia trzeba jednak jeszcze zweryfikować. Jeśli okażą się prawdziwe, to kolejnym "smaczkiem" będzie fakt, że pirat nie posiada prawa jazdy.

- Gdyby nie odpowiednia współpraca i okazana pomoc policji w Bochni, sprawa pirata drogowego została by najprawdopodobniej umorzona w związku z brakiem tablic rejestracyjnych pojazdu, a co za tym niemożliwością ustalenia właściciela pojazdu - przyznaje komendant Tomasik.



LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Luty 2010, 11:09   

Jak ich ustalą to się lekko zdziwią...

- za jazdę bez uprawnień 500zł
- za prędkość 500zł
- za gest sąd grodzki i widmo grzywny do 5000zł

Nie sądzę by sąd nie skorzystał z możliwości nałożenia najwyższej z możliwych grzywien.
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 5 Lipiec 2010, 16:13   

Z tego masztu są fotki tego "peżota" z dwoma pajacykami na pokładzie :lol:

Oko i lampę widać 8)

Bochnia (1).jpg
Plik ściągnięto 121 raz(y) 37,1 KB

Bochnia (2).jpg
Plik ściągnięto 120 raz(y) 78,02 KB

Bochnia (3).jpg
Plik ściągnięto 132 raz(y) 59,72 KB

Bochnia (4).jpg
Plik ściągnięto 120 raz(y) 72,05 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Lipiec 2010, 16:33   

A wiadomo już czy udało im się uregulować status prawny tego masztu?

Przypominam, że został ustawiony nielegalnie! Ponoć!
 
 
pstryk
Forum Lider


Dołączył: 21 Mar 2009
Pochwał: 213
Posty: 724
Skąd: PL
Wysłany: 5 Lipiec 2010, 19:55   

Tego nie wiem... :o
Jak widać stoi i ma się dobrze... :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Bochnia - Fotoradary stacjonarne | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group