Forum Mapy Fotoradarów Antyradary T 554 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 4 Marzec 2009, 09:38   Fotoradar przenośny

Kraków nam kuleje. Mało informacji spływa do Nas z tego miasta. Muszę Was jakoś zmobilizować :D

Sprzętem na pewno dysponuje Policja.

Nie trudno się domyślić, że muszą dysponować dwoma rodzajami radarów (ze względu na konieczność obsługi masztów stacjonarnych, czyli odpowiednio radar Fotorapid (pasmo K - 24,125 GHz) oraz Gatso (pasmo K - 24,150 GHz)

Cytat:
Fotoradar przenośny na terenie miasta Kraków

- ul. Armii Krajowej, zaraz za Makro, jadąc w kierunku centrum
- ul. Opolska, na estakadzie nad ul. 29 Listopada, jadąc w stronę Huty
- ul. Wielicka, na wysokości stacji Orlen, tuż przed przystankiem Cmentarz Podgórski, jadąc w stronę Prokocimia
 
 
Automobil

Wysłany:    Antyradary - archiwum artykułów



 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 699
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Lipiec 2009, 15:46   

Dzisiaj zaobserwowano Fotorapid C, w obstawie oznakowany radiowóz . A4 Węzeł Opatkowice -> Wieliczka na końcu zwężki przed zjazdem na Łagiewniki, w granicach administracyjnych Krakowa. Zdjęć brak. :evil:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Castellano
Zaczyna kumać

Dołączył: 29 Lip 2009
Pochwał: 9
Posty: 62
Wysłany: 29 Lipiec 2009, 21:15   

Ostatnio przenośny widział mój tata przy ulicy Królowej Jadwigi. Nie wiem, w którym miejscu i odcinku i w którym kierunku, ale mówił, że stał tam już kilka razy przez ostatnie kilka dni. Ogr. 40 km/h, o ile dobrze pamiętam.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 699
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lipiec 2009, 15:39   

Tylko, że tam jest prawie cały czas ogr. do 40 km/h. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie CB wozić po mieście i pomyśleć o zakupie jakiegoś detektora.
 
 
Castellano
Zaczyna kumać

Dołączył: 29 Lip 2009
Pochwał: 9
Posty: 62
Wysłany: 30 Lipiec 2009, 15:45   

CB posiadam głównie z uwagi na 8 sek. do setki. Lubię wiedzieć co się wokół mnie dzieje. Z resztą sam wiesz, że w Krakowie taniej postawić znak (40) niż wyremontować kawałek drogi.
 
 
Rybuś
Dziędobry!


Dołączył: 18 Lis 2009
Pochwał: 5
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Listopad 2009, 23:28   

Na Gen. Andersa jadąc w stronę placu centralnego, między skrzyżowaniem przy Wandzie, a Rondem Kocmyrzowskim mniej więcej na środku tej prostej - fotoradar przenośny.

- ul. Nowohucka - pod wiaduktem i kiedyś przejeżdżając ścieżką rowerową widziałem jak gość ustawiał fot. przenośny przed wiaduktem jak jest rozjazd w lewo i w prawo, hmmm, nie wiem jak to opisać, narysuję :wink:



Ciężko go zauważyć bo tam jest taki okrągły na dole znak, a oni go ustawiali akurat za tym znakiem. Ale jest do zauważenia, jednak trzeba być wtajemniczonym. :-) Nie wiem, czy to tylko na próbę dawali, czy też ustawiali go później w tym miejscu, ale dobrze jest wiedzieć. :-)

Pozdrawiam krakusów.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
shalashaska
Dziędobry!

Dołączył: 19 Lis 2009
Pochwał: 1
Posty: 3
Wysłany: 19 Listopad 2009, 08:50   

Witam. Może nie tak o samych FR, ale też kontrolach prędkości.

1. Bardzo często łapią na laser na Al. Jana Pawła przy salonie Hondy, więc jadąc od AWF noga z gazu.
2. Również Al. Jana Pawła tuż przed Kopcem Wandy/Igołomską, na drugi kierunek również.
3. Pomiędzy DH Wanda, a R. Kocmyrzowskim.

Teraz ciekawostka, jakiś czas temu widziałem mobilniaków bordową Vectrą na ul. Karmelickiej, dopadli gościa w bardzo małym wozie. :lol:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 19 Listopad 2009, 09:18   

Dzięki za info. Trzymajcie się tam mocno i nie dajcie się złapać. :-)
 
 
Castellano
Zaczyna kumać

Dołączył: 29 Lip 2009
Pochwał: 9
Posty: 62
Wysłany: 20 Listopad 2009, 08:48   

Również lubią się ustawiać z laserem przy Jasnogórskiej. Wlot od Olkusza. Jest tam (90) , a w pewnym momencie (70) i od tej 70-tki jest sporo miejsc, gdzie potrafią się ustawić. Głównie w stronę Krakowa, ale i na wylot do Olkusza też czasem ich widać. Z resztą ostatnio w Krakowie jest sieczka. B. dawno takiej nie widziałem :(
 
 
Rybuś
Dziędobry!


Dołączył: 18 Lis 2009
Pochwał: 5
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Listopad 2009, 22:24   

A propos tego mojego rysunku, w tym odcinku jest akcja policji, która ustawiła właśnie tam fotoradar przenośny

->> KLIK

Pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
grzechukrk
Dziędobry!

Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 13
Wysłany: 13 Styczeń 2010, 14:46   

Witam!

Mam takie pytanie, czy teraz (w zimie) jest szansa, że w okolicach między 22-24 stoją gdzieś Policjanci z przenośnym radarem w Krakowie? Bo się przeraziłem, że mnie połapali, bo na odcinku między Geantem gdzieś o 25 przekroczyłem prędkość. Proszę o odp.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 13 Styczeń 2010, 15:37   

O 25? :-)

Fotoradary nocą mogą pracować - wystarczy lampa błyskowa. Zimą także, o ile temp. nie spadnie poniżej -10 stopni C. Do tego progu temp. urządzenie - wg instrukcji producenta - może swobodnie pracować.

Wyjątek stanowią urządzenia typu AD9 C - te mogą spokojnie "robić" do -30 stopni, ale Wy takich w Krakowie na razie nie spotkacie, bo Wasze służby takowych nie mają.
 
 
grzechukrk
Dziędobry!

Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 13
Wysłany: 13 Styczeń 2010, 16:23   

O 25 km/h :D Ja wiem, że mogą pracować, chodzi mi bardziej o to czy policjantom opłaca się stać w nocy koło przenośnego fotoradaru? I czy zdarzają się takie akcje, że stoją?
 
 
Castellano
Zaczyna kumać

Dołączył: 29 Lip 2009
Pochwał: 9
Posty: 62
Wysłany: 13 Styczeń 2010, 16:45   

Zawsze im się opłaca, ale nie słyszałem żeby tak było. Przenośny poza tym w Krakowie jest rzadko.
 
 
grzechukrk
Dziędobry!

Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 13
Wysłany: 13 Styczeń 2010, 16:48   

Ok, dzięki. :) Uspokoiłeś mnie. :) Pozdrawiam i szerokości życzę. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Kraków - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group