Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid f8b65090ebd0a14574728eaf097173da Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dura lex sed lex - Już niedługo za jazdę pod wpływem % można stracić samochód
Autor Wiadomość
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 27 Kwiecień 2007, 07:42   Już niedługo za jazdę pod wpływem % można stracić samochód

Za Onetem:

"'Rzeczpospolita': Już niedługo za jazdę pod wpływem alkoholu można stracić samochód.
Dziennik informuje, że przyjęty przez rząd projekt zmian kodeksu karnego zakłada obligatoryjny przepadek pojazdów prowadzonych przez pijanych kierowców na rzecz Skarbu Państwa. Kierowca musi mieć we krwi powyżej pół promila alkoholu lub być pod wpływem narkotyków - taki jest warunek. Kierowców takich będą sądzić 24-godzinne sądy. W przypadku, gdy prowadzący auto nie będzie jego właścicielem, zapłaci jego równowartość. Przy współwłasności, na przykład w przypadku małżeństwa, kierowca zapłaci połowę wartości samochodu. Kierowca tir-a zapłaci nawiązkę w wysokości nawet do 100 tysięcy złotych. Przepadkowi nie będą jednak podlegały rowery ani inne pojazdy niemechaniczne, jak jachty i szybowce - czytamy w 'Rzeczpospolitej'."

Jestem raczej ostrożny przy tego typu restrykcjach, ale nie brzmi to chyba najgłupiej, hmm?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 27 Kwiecień 2007, 17:34   

Bardzo dobrze!

Pod tą nowelizacją podpisuje się dwiema rękoma, bo straciłem najlepsza przyjaciółkę przez 3.5 promila u jednego Pana...

Ale te szybowce...
Rozbawili mnie :-)
 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 28 Kwiecień 2007, 15:39   

JESTEM ZA .Wreszcie jakis madry przepis.
 
 
aceJacek
Juniore Adminio


Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 47
Wysłany: 6 Maj 2007, 11:28   

A ja przeciw. Trzeba prawdziwie salomonowego prawa, by karać całą rodzinę za "wczorajszego" tatusia. To głupi przepis, ale wpisuje się dość dobrze w lansowaną przez ministra Zero prawa twardej pięści. A to g*** działa, bo nie wysokość kary, ale jej nieuchronność jest czynnikiem pierwszorzędnym. Ale to już było, a wybory wkrótce. Ludożerce się to spodoba.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Maj 2007, 13:28   

Jacku, niech rodzinka pilnuje tatusia wczorajszego.
 
 
qwerty1412
Dziędobry!

Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 9
Wysłany: 7 Maj 2007, 20:05   

piotreg napisał/a:
Jacku, niech rodzinka pilnuje tatusia wczorajszego.

Właśnie. Oni też mogą zadbać i swoje i czyjeś bezpieczeńśwtwo.
 
 
madmans1
Dziędobry!

Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Maj 2007, 22:49   

Ja teżpodpisuję się pod tym obiema rękami i nogami. Zabierać pijanym auta i tyle. Nawet tym z immunitetem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dura lex sed lex - Już niedługo za jazdę pod wpływem % można stracić samochód | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group