Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 8819d9dfd744d2f68e26f16edbb5c0f8 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sieradz - Fotoradary stacjonarne
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 1 Marzec 2009, 11:14   Fotoradary stacjonarne

W Sieradzu stoją dwa maszty stacjonarne pod urządzenie Fotorapid (pasmo K - 24,125 GHz.)

Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miasta Sieradz

- al. Aleja Grunwaldzka, na wysokości szkoły, jadąc w kierunku Kalisza /zdemontowany/
- ul. Krakowskie Przedmieście, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Pod Skarpą, jadąc w kierunku Widawy/Burzenia /zdemontowany/

Jeszcze niedawno Sieradz miał swój "wkład" (został skradziony ze skrzynki w Kamiennej) i ten non stop wędrował z masztu do masztu... (także poza granicami miasta na drodze K-12).

Teraz nie wiadomo, czy Sieradz pożycza sprzęt, czy dostał nowy?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Kwiecień 2009, 16:46   

Z tego artykułu wynika, że już ma.

Cytat:
Sieradzka drogówka nie musi już pożyczać fotoradaru

Sieradzka policja drogowa ma w końcu własny fotoradar. Przez ostatnie miesiące nie dysponowała takim urządzeniem, bo we wrześniu złodzieje ukradli fotoradar z masztu we wsi Kamienna koło Błaszek. Policjanci z Sieradza musieli fotoradar pożyczać od funkcjonariuszy w Zduńskiej Woli.

Kupiony właśnie fotoradar kosztował 113 tys. zł. Pieniądze, które na ten cel wydała Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, pochodziły z ubezpieczenia, którym objęty był skradziony fotoradar.

- Gdzie tam staremu foto- radarowi do tego nowego sprzętu - mówi młodszy aspirant Roman Sawicki z sieradzkiej drogówki. - Ten zrobi fotkę nawet z kilkudziesięciu metrów. Na dodatek bardzo wyraźną. Teraz już żaden pirat drogowy nie będzie próbował wmówić nam, że to nie on siedział za kierownicą. I to nie wszystko. Nowy fotoradar robi zdjęcie autom poruszającym się po obu pasach drogi. Stare urządzenie nie dawało takiej możliwości.

Sieradzki fotoradar ma do obsłużenia cztery maszty znajdujące się na terenie powiatu sieradzkiego. Są one w Zapolu, Słomkowie i dwa w Sieradzu. Wyłączony z użytkowania, na czas remontu drogi, jest fotoradar we wsi Stawiszcze na trasie Sieradz - Zduńska Wola.

W zeszłym roku fotoradary z powiatu sieradzkiego wyłapały około 1,3 tys. wykroczeń drogowych. Przyjmując, że średnia wartość mandatu wynosiła 200 zł, to fotoradary "zarobiły" ok. 260 tys. zł.

Wieluńska drogówka także ma fotoradar. Wprawdzie nie tak nowoczesny, jak ten sieradzki, ale równie skuteczny. Mł. asp. Waldemar Kozera, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, informuje, że w 2008 roku fotoradar zarejestrował ponad 2,5 tys. wykroczeń drogowych. Głównie z powodu nadmiernej prędkości. Wieluńska drogówka montuje fotoradar na trzech masztach: w Dąbrowie koło Wielunia, Osjakowie oraz Raduckim Folwarku. Zdaniem Waldemara Kozery, fotoradar sprawdza się znakomicie. Pełni bowiem także działania prewencyjne. - Kierowcy widząc takie urządzenie automatycznie zdejmują nogę z gazu. Chodzi mi głównie o kierowców przejeżdżających przez nasz region. Miejscowi doskonale wiedzą, gdzie są maszty.

Za to w Zduńskiej Woli dysponują jednym fotoradarem i jednym masztem przy wylocie na Łódź. Fotoradar użytkują na zmianę policjanci i strażnicy miejscy, bo jest on własnością miasta. W 2008 r. urządzenie zarejestrowało aż 3,6 tys. wykroczeń drogowych.

Zduńskowolska drogówka od niedawana ma też przenośny, laserowy miernik prędkości.

Nie widzę fotek z Sieradza, a były... tzn. chętnie udostępnię swoje. :)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 10:37   

garny napisał/a:
Nie widzę fotek z Sieradza, a były... tzn. chętnie udostępnię swoje :)

User Paaweł zażądał - grożąc procesem sądowym - ściągnięcia swoich zdjęć, mimo że sam nam je przesłał. :o O co chodzi? Nie wiem...
Skontaktowałem się z nim, zaczął wykrzykiwać, że rozmowa jest rejestrowana... no kino! :D

Ściągamy je z uśmiechem na buzi...

I czekamy na nowe.
 
 
KaroleK
Obrońca krzyża


Dołączył: 02 Lis 2008
Pochwał: 56
Posty: 174
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 12:36   

Wkrótce będą nowe, może nawet dziś :)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
Mateusz
Gość
Ostrzeżeń: 22/5
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 15:13   

Tak jest, bo jemu daliście już jakiś czas temu ZAKAZ PISANIA na tym forum, co najmniej miesiąc, czy nawet 2 tak już jest :!: Nie wiem o co wam poszło... przecież TAMTEGO FORUM JUŻ NIE MA, więc...
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Kwiecień 2009, 18:48   

Zostawmy ten temat w spokoju! Prosiłbym nie ciągnąć polemiki...
Garny zapytał, dlaczego nie ma zdjęć, odpowiedziałem i game over...

Zamykając ten wątek, user Paaweł dostał zakaz pisania na jednym z kont. Regulamin zabrania jednej osobie zakładania kilku kont. Paaweł miał dwa, więc jedno zostało "wyłączone". Skupmy się lepiej na odtworzeniu fotek na drodze K-12 w woj. łódzkim. :-)
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Kwiecień 2009, 08:36   

OKI DOKI, uzupełni się :)

EDIT: Materiał już jest - jutro zapodam :)

fr2.jpg
Plik ściągnięto 87 raz(y) 99,63 KB

fr1.jpg
Plik ściągnięto 87 raz(y) 89,78 KB

fr3.jpg
Plik ściągnięto 83 raz(y) 108,29 KB

fr4.jpg
Plik ściągnięto 85 raz(y) 113,89 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Czerwiec 2009, 09:03   

FR w miejscowości STAWISZCZE przy drodze K-12 powrócił na swoje miejsce.

EDIT: KLIK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
miro12 
Dziędobry!


Dołączył: 29 Lis 2010
Pochwał: 1
Posty: 10
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 29 Listopad 2010, 20:52   

Mnie zadowala prawo, które ma wejść od przeszłego roku czyli likwidacja wszystkich atrap.
 
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Listopad 2010, 21:29   

Z tego co mi wiadomo w Sieradzu i okolicach atrap nie ma. To co stoi to są maszty, które w każdej chwili mogą zostać napełnione.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 29 Listopad 2010, 21:29   

Ale takie maszty także mają być likwidowane (choć ja w to nie wierzę).
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Listopad 2010, 21:38   

No co Ty - w najśmielszych snach tego nie brałem pod uwagę, przecież nie kupią tyle FR ile stoi puszek (nie wydolą na zakup i na obsługę).

Atrapa zgodnie z def. Słownika Języka Polskiego to:
Cytat:
1. Imitacja jakiegoś przedmiotu
2. Coś pozbawionego wartości, co sprawia pozór bycia czymś, czym w rzeczywistości nie jest
3. Osłona chłodnicy w samochodzie

Tak więc maszt przystosowany do zainstalowania w nim FR nie jest atrapą - chyba że mądrusie z Wiejskiej myślą inaczej. :) Trochę kasy pójdzie "w komin", wtedy uznam, że ta ustawa jest jak MIŚ na miarę naszych możliwości.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 30 Listopad 2010, 08:01   

garny napisał/a:
No co Ty - w najśmielszych snach tego nie brałem pod uwagę, przecież nie kupią tyle FR ile stoi puszek (nie wydolą na zakup i na obsługę).

To zobacz, co się stało m.in. w Grajewie :-)

Czytaj poniżej:

Cytat:
Fotoradary zostały zlikwidowane

Jeden był zamontowany na ulicy Wojska Polskiego drugi na Kopernika. Atrapy fotoradarów, które stały już kilka ładnych lat zostały zlikwidowane. Na polecenie komendy głównej policji grajewscy funkcjonariusze usunęli atrapy.


Na ich widok kierowcy przejezdni zwalniali, a ci którzy wiedzieli, że to atrapy już nie zwracali na nie uwagi. Atrapy fotoradarów przy ulicy Kopernika i Wojska Polskiego przeszły już do historii. To wszystko za sprawą nowelizacji ustawy, której założeniem jest aby atrapy fotoradarów zniknęły, a działające urządzenia mają stać w widocznym miejscu i być dobrze oznakowane. Dlatego też grajewscy funkcjonariusze na polecenie komendy głównej policji usunęli atrapy. Usunięte urządzenia będą czekały aż pojawi się do nich sprzęt rejestrujący wykroczenia. Wtedy dopiero mogą wrócić na dawne miejsce.
LINK
 
 
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 30 Listopad 2010, 09:50   

miro12 napisał/a:
Mnie zadowala prawo, które ma wejść od przeszłego roku czyli likwidacja wszystkich atrap.

Mnie zastanawia, czy to prawo jest w stanie zabronić postawienia "atrapy" np. w ogródku u sołtysa. ;)
 
 
 
miro12 
Dziędobry!


Dołączył: 29 Lis 2010
Pochwał: 1
Posty: 10
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 30 Listopad 2010, 17:54   

jojo napisał/a:
miro12 napisał/a:
Mnie zadowala prawo, które ma wejść od przeszłego roku czyli likwidacja wszystkich atrap.

Mnie zastanawia, czy to prawo jest w stanie zabronić postawienia "atrapy" np. w ogródku u sołtysa ;)

Właśnie! Fotoradar może sobie postawić każdy i gdzie mu się podoba... więc zobaczymy czy i ta sprawa może jakoś ulec zmianom.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Sieradz - Fotoradary stacjonarne | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group