Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 5e63aa10403e5f627ea87d3bfeb8659c Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Łódź - Fotoradary stacjonarne
Autor Wiadomość
silny1 
Dziędobry!


Dołączył: 17 Maj 2014
Pochwał: 11
Posty: 20
Skąd: TOP
Wysłany: 19 Maj 2014, 17:11   

A co z tymi?:

Łódź, ul. Rzgowska - w kierunku na Piotrków Tryb. - droga K-1
Łódź, ul. Włókniarzy - droga K-1
Łódź, ul. Pabianicka - w kierunku na Pabianice - droga K-14
Łódź, ul. Kopcińskiego - droga K-14
Łódź, ul. Pałki - droga K-14
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
milito 
Forum Lider


Dołączył: 14 Paź 2011
Pochwał: 45
Posty: 314
Skąd: łódzkie- EBR
Wysłany: 19 Maj 2014, 17:44   

Za naszą mapą:
Cytat:
Fotoradar stacjonarny (wpięty do systemu CANARD):

- ul. Pabianicka, na odcinku pomiędzy ul. Rudzką, a ul. Dubois, jadąc w kierunku centrum, ogr. (70)
- ul. Strykowska, przed skrzyżowaniem z ul. Smutną, jadąc od strony centrum
- al. Włókniarzy, przy skrzyżowaniu z ul. Liściastą, jadąc w kierunku Zgierza

Włókniarzy, Pabianicka wpięty, Kopcińskiego/Palki, to jest ten na Strykowskiej/Palki - też wpięty do systemu.

Na Rzgowskiej najprawdopodobniej poszedł na żyletki, niestety ostatnio nie jechałem.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 12 Czerwiec 2014, 20:01   

Cytat:
W Łodzi zostały trzy fotoradary! Stare maszty poszły na złom

Z ulic Łodzi zniknęły już maszty fotoradarów starego typu. Zostały zdemontowane przez pracowników Zarządu Dróg i Transportu na wniosek Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Inspekcji Transportu Drogowego.

– Maszty zostały zezłomowane, gdyż nie można ich było włączyć do Systemu Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym – mówi Paweł Onisk, naczelnik łódzkiego wydziału ITD, który zajmuje się fotoradarami. Maszty pod fotoradary zniknęły z ul. Brzezińskiej (przy M1), Łagiewnickiej (przy Stokrotki), Zgierskiej 242, Rzgowskiej (przy ICZMP), al. Piłsudskiego 150 i Jana Pawła II 65. Obecnie w Łodzi działają trzy fotoradary ITD: na al. Palki (przy Smutnej), al. Włókniarzy (przy ul. Lewej) i ul. Pabianickiej 190. Urządzenia są w żółtym kolorze, mają antenkę i automatycznie, zaraz po sfotografowaniu samochodu przekraczającego dozwoloną prędkość, wysyłają fotkę do centralnego serwera w Warszawie. Wykonują w sumie około tysiąca zdjęć miesięcznie. Fotoradary na al. Włókniarzy i ul. Pabianickiej pstrykają również dużo zdjęć motocyklistom, którzy pędzą z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę.

Źródło: www.expressilustrowany.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 23 Kwiecień 2015, 22:07   

"Canarek" na ul. Strykowskiej:

Łódź, Strykowska (1).JPG
Plik ściągnięto 138 raz(y) 2,44 MB

Łódź, Strykowska (2).JPG
Plik ściągnięto 136 raz(y) 2,5 MB

 
 
milito 
Forum Lider


Dołączył: 14 Paź 2011
Pochwał: 45
Posty: 314
Skąd: łódzkie- EBR
Wysłany: 15 Maj 2015, 21:33   

Zurad na Strykowskiej w akcji. :twisted:

zurad1.jpg
Plik ściągnięto 152 raz(y) 36,5 KB

zurad2.jpg
Plik ściągnięto 155 raz(y) 34,85 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
kliszka 
Dziędobry!

Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Listopad 2015, 11:35   Zdjęcie z fotoradaru ITD

Witam. Wczoraj wracając do domu z pracy (Zduńska Wola), przejeżdżając obok fotoradaru <itd> na ulicy Pabianickiej 190 zauważyłem wyraźny błysk flesza. Problem w tym, że jechałem z prędkością nie przekraczającą (80) (na liczniku miałem 75 -76 km/h), za mną jechał TIR. Czy mogę odwołać się od wystawionego wezwania do opłacenia mandatu, jeżeli takowy przyjdzie na mój adres? Prędkość na tym odcinku drogi to (70) .

Tak... wiem, że przekroczyłem o te kilka kilometrów, ale czytałem o tolerancji radarów stacjonarnych i zaniżaniu prędkości przez fabrycznie montowane zegary (około 10% mniej niż wskazywana). :o
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 5 Listopad 2015, 12:17   

Ustawodawca zagwarantował próg litości na poziomie +11 km/h. To szosa dwupasmowa... być może pasem obok poszedł jakiś mobil? Być może maszt sobie błyskał tak dla jaj... :o

Tutaj masz opisany podobny przypadek.
 
 
kliszka 
Dziędobry!

Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Listopad 2015, 23:55   

Wielkie THX za info. :smile: Mam nadzieję, że nie dam <itd> zarobić. Dam znać co i jak...
 
 
kliszka 
Dziędobry!

Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Listopad 2015, 09:07   

Może zdjęcie fotoradar zrobił TIR-owi, który jechał środkowym pasem... z tego co wiem na drodze z ograniczeniem prędkości do (70) , pojazdy powyżej 3,5 tony wagi, mogą poruszać się nie przekraczając prędkości (50) . :idea:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Listopad 2015, 11:40   

Jest dokładnie tak, jak piszesz i rzeczywiście tak mogło być.
 
 
kliszka 
Dziędobry!

Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Listopad 2015, 07:37   

Zrobiłem pomiary za pomocą GPS-u i rzeczywiście prędkościomierz zawyża wskazania (przy prędkości (80) wskazuje 70-71 km/h), podobne pomiary zrobiłem na S8 pomiędzy Łodzią, a Zduńską Wolą, wyniki podobne. :smile: Reasumując - jadąc feralnego dnia miałem na liczniku 74-76 km/h, faktycznie było to 65- 67 km/h, więc prędkości nie... przekroczyłem, ale o tym przekonam się w najbliższym czasie.

PS. Sorrki, że truję Wam dupska, ale cholernie gryzie mnie ten problem. :???:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Listopad 2015, 10:42   

kliszka napisał/a:
PS. Sorrki, że truję Wam dupska, ale cholernie gryzie mnie ten problem. :???:

Ze spokojem. Pytaj, pisz swoje wnioski... to forum.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 12 Styczeń 2017, 19:07   

Czy nie jest to przypadkiem pucha na ul. Włókniarzy? :o

Łódź.jpg
fot. www.motofakty.pl
Plik ściągnięto 126 raz(y) 116,08 KB

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Styczeń 2019, 12:31   

silny1 napisał/a:
Łódź, ul. Pabianicka


Łódź, Pabianicka.jpg
fot. www.gazetawroclawska.pl
Plik ściągnięto 144 raz(y) 72,85 KB

 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Sierpień 2019, 12:21   

Cytat:
Fotoradar stanie na Włókniarzy w Łodzi

Fotoradar stanie na Włókniarzy w Łodzi. Nie pomogło stopniowe ograniczanie dopuszczalnej prędkości. Nie pomogły ostrzeżenia i apele. W ciągu ostatnich dziesięciu lat na łuku al. Włókniarzy przy Srebrzyńskiej doszło do 60 wypadków i ponad 250 kolizji. Zginęło 6 osób, a prawie sto zostało rannych.




Będzie fotoradar na Włókniarzy przy Srebrzyńskiej. Stopniowe ograniczanie dopuszczalnej prędkości nie pomogło. Na zdradliwym łuku drogi wciąż dochodziło do wypadków. W ubiegłą niedzielę w dachowaniu golfa ranne zostały kolejne cztery osoby.

Od lat na łuku al. Włókniarzy między Srebrzyńską i Długosza dochodzi do wypadków. Kierowcy wypadają z jezdni i kończą jazdę na podporach reklam, słupach oświetleniowych albo na torowisku. Strażacy spychający auta z torów to niemal codzienność.

Sprawdzaliśmy nawet, czy wpływu na zachowanie kierowców nie mają cieki wodne pod ziemią. Wiele wypadków miało bowiem absolutnie niewytłumaczalne przyczyny. Dochodziło do nich przy pustej drodze i świetnych warunkach.

Policjanci z drogówki obliczyli, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat w tym miejscu doszło do 60 wypadków i ponad 250 kolizji. Zginęło 6 osób, a prawie sto zostało rannych. W tym czasie dwukrotnie zmniejszano dopuszczalną prędkość w tym miejscu. To nic nie dało. Z tego powodu do Inspekcji Transportu Drogowego skierowano wniosek o montaż fotoradaru.

Marzanna Boratyńska: – To miejsce o dużym zagrożeniu wypadkami. Mamy nadzieję, że fotoradar przyczyni się do zmniejszenia liczby ofiar wypadków.

– Mamy już fotoradar dla Łodzi. Przenieśliśmy go ze Stobiecka Szlacheckiego, gdzie teraz trwa budowa autostrady. Fotoradar zamontujemy kiedy tylko Zarząd Dróg i transportu zapewni zasilanie – informuje Kamil Maciejewski z ITD w Łodzi. – Mamy nadzieję, że do końca wakacji fotoradar już stanie.

Link
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Łódź - Fotoradary stacjonarne | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group