Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid bbbb5172b060594cf257b0d5452078bd Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wrocław - Odcinkowy pomiar prędkości
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Luty 2014, 16:57   Odcinkowy pomiar prędkości

We Wrocławiu na ul. Kochanowskiego w kier. centrum ZDiUM zainstalował sobie urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości. Odcinek pomiarowy zaczyna się zaraz za zjazdem z mostu Jagiellońskiego, a kończy tuż przed skrzyżowaniem z ul. Śniadeckich (prawie 800m).
Na razie mandatów nie ma. ZDiUM sobie tą instalację testuje, a po fazie testów urządzenie ma zostać przekazane <SM> , Policji lub ITD.

wksek, porobiłbyś fotki?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Luty 2014, 07:28   

Myślałem, że to część ITS - bo pewnie tak jest poniekąd. A to ci psikus. No i to jest jedno z tych miejsc gdzie popieram takie rozwiązanie. Już się nie mogę doczekać kiedy odpalą.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 10 Luty 2014, 09:00   

kalex napisał/a:
Już się nie mogę doczekać kiedy odpalą.

Z tym może być problem. Dlaczego? Służby uprawnione się do tego nie kwapią, bo mają swoją robotę i nie chcą jej mieć więcej. <SM> chętnie by to wzięła, ale w związku z możliwością utraty uprawnień do kontroli ruchu drogowego, dała sobie z tym spokój. Najlepszym na to przykładem jest system "Czerwone światło" na Armii Krajowej/Ślężna. Policja tego nie chce, ITD tego nie chce, a <SM> w tej sytuacji również dała sobie spokój.

Miasto wywaliło na to kasę, testy urządzenie przeszło pomyślnie i tyle. Miało to ruszyć z wielką pompą jeszcze w 2013 r., a dzisiaj mamy już prawie połowę lutego 2014 r., a system nadal nie ma swojego operatora.
 
 
Zemin
Zaczyna kumać

Dołączył: 17 Sie 2009
Pochwał: 22
Posty: 166
Wysłany: 20 Luty 2014, 23:19   

Jeżdżę tamtędy codziennie i właśnie pomyślałem, że to odcinkowy. Jednak miesiąc temu jak to widziałem i wrzuciłem opis do netu to nic nie znalazłem, jednak się nie myliłem...
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Luty 2014, 07:56   

piotreg napisał/a:
wksek, porobiłbyś fotki?

Mogę machnąć fotki, ale najprędzej w niedzielę, bo przed i po robocie już szarówka i ruch tam jest od chusteczki.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Luty 2014, 08:01   

:good:
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 25 Luty 2014, 12:40   

wksek napisał/a:
Mogę machnąć fotki, ale najprędzej w niedzielę, bo przed i po robocie już szarówka i ruch tam jest od chusteczki.

Chciałem Cię wyręczyć, ale niestety słońce dzisiaj nie sprzyja...

Pierwsza bramka zaraz za zjazdem z mostu Jagiellońskiego:





Zbliżenie:







Druga bramka 700m dalej:

 
 
Kyrzan 
Dziędobry!


Dołączył: 25 Paź 2011
Pochwał: 11
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Marzec 2014, 08:49   

Dziennikarze zainteresowali się urządzeniami.

Cytat:
Mandaty posypią się na al. Kochanowskiego? Kierowcy boją się kamer

Blady strach padł na kierowców pędzących al. Kochanowskiego we Wrocławiu. Czy szare kamery to element systemu odcinkowego pomiaru prędkości? Czy wkrótce posypią się mandaty na kierowców mających "ciężką nogę". Sprawdziliśmy.


Kierowcy obawiają się, że lada dzień na al. Kochanowskiego ruszy system odcinkowego pomiaru prędkości i posypią się mandaty. - Widziałem, jak przy kamerach zainstalowanych w kierunku centrum, kręcili się panowie ubrani w odblaskowe kamizelki. Chyba na dniach urządzenia zaczną działać i robić zdjęcia nieprzepisowo jeżdżącym kierowcom - zastanawia się Marcin Kondziela, kierowca czerwonego opla.

Potwierdzać to może ustawienie kamer w szarych obudowach. Jedną zawieszono nad jezdnią na końcu nowego mostu Jagiellońskiego, a drugą przed skrzyżowaniem z ul. Jędrzeja i Jana Śniadeckich.

Właśnie w taki sposób są ustawiane kamery do odcinkowego pomiaru prędkości. Na wybranym fragmencie drogi - na jego początku i końcu - montuje się po jednej kamerze. Zapisują czas wjazdu i wyjazdu. Na podstawie tych danych i długości fragmentu jezdni wylicza się średnią prędkość. Jeżeli jest większa niż dopuszczalna, kierowca może być pewien, że kara go nie ominie.

Okazuje się, że kamery na Kochanowskiego służą do odcinkowego pomiaru prędkości, ale "nie grożą" punktami karnymi i mandatami. - Wrocławska firma Neurosoft, producent urządzenia, poprosiła Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta o możliwość ich ustawienia. Chce sprawdzić, jak sprzęt poradzi sobie w warunkach miejskich. Firma prowadzi teraz badania razem z Instytutem Budowy Dróg i Mostów z Warszawy.

Ale na Dolnym Śląsku kierowcy nie unikną odcinkowego pomiaru prędkości. Bowiem na przełomie 2014 i 2015 roku urządzenia do walki z piratami mogą trafić na dwa odcinki naszych dróg (w całej Polsce ma być ich 29). Na pewno kamery zostaną zainstalowane na drodze krajowej nr 5 między Borzęcinem a Prusicami w powiecie trzebnickim (odcinek 6,8 kilometra). A na liście rezerwowej znalazł się również odcinek drogi krajowej nr 3, biegnący przez Lubin. W tym mieście system zostanie zainstalowany, jeżeli w innej lokalizacji w kraju to się nie powiedzie.

- Mamy nadzieję, że w kwietniu uda się nam rozstrzygnąć przetarg na zakup urządzeń. Wtedy też będzie można powiedzieć więcej, kiedy urządzenia trafią na drogi - wyjaśnia Łukasz Majchrzak z Inspekcji Transportu Drogowego.

Na razie kierowcy muszą się strzec nieoznakowanych samochodów marki Skoda wrocławskiej straży miejskiej i policji. Ta druga ostatnio chętnie łapie zbyt szybko jeżdżących kierowców na ul. Ślężnej (koło wzgórza Andersa), ul. Bardzkiej (cmentarz) i alei Karkonoskiej.

W 2013 roku wrocławska straż miejska na podstawie zdjęć z fotoradarów nałożyła 16 tys. mandatów na kwotę ok. 2,4 mln zł.




LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Styczeń 2015, 11:45   

Coś dzisiaj Panowie na dźwigu działali przy tym urządzeniu, czyżby start?
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 10 Styczeń 2015, 16:07   

Nie sądzę. Wg mnie w tym miejscu odcinkowy pomiar prędkości nie ruszy nigdy, bo nie spełnia kluczowego wymogu - musi być jednakowe ograniczenie prędkości na całej długości odcinka pomiarowego.
 
 
wksek 
Forum Lider


Dołączył: 26 Lut 2009
Pochwał: 284
Posty: 2543
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Styczeń 2015, 20:29   

Po robotach, dodano kamerę po prawej stronie. Reszta bez zmian. Jak jutro będzie jeszcze widno to cyknę foto.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Styczeń 2015, 16:12   

Spróbuję coś jutro ustalić. Ale słabo to widzę. Pierwszym warunkiem jest takie samo ograniczenie prędkości na całym odcinku pomiarowym. A tam po drodze jest (40) .
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Styczeń 2015, 18:52   

Jest kamera, a druga taka sama koloru żółtego przy krzyżówce ze Śniadeckich. Wygląda to na odcinkowy.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Styczeń 2015, 20:48   

To jest odcinkowy. Ale jego właścicielem jest ZDiUM.
 
 
hellypton
Zaczyna kumać

Dołączył: 27 Lut 2009
Pochwał: 52
Posty: 102
Skąd: Dysk lokalny C
Wysłany: 10 Kwiecień 2015, 09:31   

Cytat:
W kilka minut stracisz prawo jazdy. We Wrocławiu testują nowe kamery

Jadąc aleją Kochanowskiego z prędkością 90 km/h będziemy mogli na trzy miesiące stracić prawo jazdy, nawet jeśli na gorącym uczynku nie złapie nas policjant. Wystarczy zdjęcie z fotoradaru albo wydruk ze specjalnego systemu do odcinkowego pomiaru prędkości, który właśnie jest testowany na alei Kochanowskiego. A wszystko to za sprawą nowych przepisów, które wejdą w życie za kilka tygodni. Przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h kosztuje dziś - według oficjalnego taryfikatora - 400-500 zł. Gdy za kilka tygodni wejdą w życie nowe przepisy o ruchu drogowym, stracimy znacznie więcej – na trzy miesiące stracimy prawo jazdy.

Link

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Wrocław - Odcinkowy pomiar prędkości | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group