Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 631b8ab1b9888add2a13b7c93bf00fcb Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dura lex sed lex - Zmiany w przepisach dot. przeglądów okresowych i SKP
Autor Wiadomość
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 19 Październik 2017, 09:04   Zmiany w przepisach dot. przeglądów okresowych i SKP

Przeglądałem z grubsza ustawę i w sumie większość zapisów dotyczy rejestru danych, ich obiegu, dostępu, Straży Granicznej itp., a co do samych przeglądów to mam wrażenie, że nic się nie zmienia. Jedyny chyba konkretniejszy zapis jaki znalazłem to ten poniżej, tylko zastanawiam się w jaki niby sposób miałby on zostać wyegzekwowany:
"Badanie techniczne przeprowadza się po uiszczeniu przez właściciela lub posiadacza pojazdu opłaty za przeprowadzenie badania technicznego i opłaty ewidencyjnej" (wcześniej było tylko tyle, że "przeprowadza się na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu").

LINK

PS. Prasa pisze o robieniu zdjęć pojazdom na SKP - gdzie można znaleźć zapis, który wprowadza tę procedurę?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
 
kupczas007
Dziędobry!

Dołączył: 05 Kwi 2007
Pochwał: 5
Posty: 26
Skąd: Luboń
Wysłany: 19 Październik 2017, 14:11   

Ideą opłaty przed przeglądem jest uniemożliwienie kursowania delikwenta z rzęchem po okolicznych stacjach do czasu aż ktoś się zlituje i da mu przegląd. Może będzie to jakaś metoda na padlinę krążącą po ulicach?
 
 
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 19 Październik 2017, 18:38   

Chyba za dużo TV oglądasz. ;)
 
 
 
kupczas007
Dziędobry!

Dołączył: 05 Kwi 2007
Pochwał: 5
Posty: 26
Skąd: Luboń
Wysłany: 20 Październik 2017, 14:25   

Niezbyt. Hipotezę przedstawiłem. :wink:
 
 
jojo
Forum Lider

Dołączył: 22 Mar 2010
Pochwał: 64
Posty: 807
Skąd: ES / ETM
Wysłany: 23 Październik 2017, 13:11   

Heh, kiedy ja właśnie przedstawiłem wątpliwości co do skuteczności tych zmian. :D Idea to jest chyba tylko po to, by łyknęli ją odbiorcy TV/prasy, czy po prostu propagandy medialnej.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dura lex sed lex - Zmiany w przepisach dot. przeglądów okresowych i SKP | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group