Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradar stacjonarny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28376
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 13 Październik 2013, 08:51   Fotoradar stacjonarny

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miasta Katowice

- ul. Mruckowska
, na tzw. zakręcie mistrzów, jadąc w kierunku autostrady A4, ogr. (50)

Cytat:
Będzie pierwszy fotoradar w Katowicach? Radny wskazuje na DK nr 86Katowice są jednym z nielicznych miast w aglomeracji, w którym nie ma ani jednego fotoradaru. Może to się zmienić. Jerzy Forajter, przewodniczący Rady Miasta w Katowicach, domaga się ustawienia rejestratora prędkości na DK nr 86.


Na Drogowej Trasie Średnicowej najbliższy fotoradar jest w Chorzowie, na "wiślance" zainstalowano go tuż za rogatkami Katowic, ale już na terenie Mikołowa. Jakiś czas temu urzędnicy zastanawiali się nad zamontowaniem fotoradaru pod tunelem, ale na razie nic z tego nie wyszło.

Dlaczego w Katowicach nie ma fotoradarów? - Żeby kierowcy się na nas nie wściekali - mówił niedawno jeden z pracowników Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.

Zamontowania takiego urządzenia przy DK nr 86 w Giszowcu domaga się jednak Jerzy Forajter, radny pochodzący z tej dzielnicy. Jego zdaniem rejestrator powinien stanąć przy pasie prowadzącym od strony Tychów do centrum Katowic, gdzie przed skrzyżowaniem z ul. Górniczego Stanu jest ograniczenie prędkości do 70 km/godz. Radny twierdzi, że kierowcy notorycznie łamią tu przepisy i sugeruje jednocześnie wprowadzenie takiego samego ograniczenia od skrzyżowania ul. Górniczego Stanu do zjazdu na ul. Kolistą.

Decyzja w sprawie postawienia tu fotoradaru jeszcze nie zapadła. Miejscy urzędnicy zwrócili się do policji z prośbą o opinię w tej sprawie. Ostateczna decyzja, o ile miasto zdecyduje się na montaż fotoradaru, należeć będzie do Inspekcji Transportu Drogowego.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Automobil

Wysłany:    Na laser jammery laserowe, na fotoradary dobry antyradar. Kierowcy mają do wyboru najlepsze detektory firmy Escort, Valentine One, Noxo, Whistler. Nowe modele posiadające wąskie pasma dla euro radarów. 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28376
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 7 Sierpień 2015, 17:21   

Niebawem w Katowicach na ul. Mruckowskiej 5 pojawi się "canarek", który na chwilę obecną stoi w miejscowości Wojkowice Kościelne.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8046
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 28 Październik 2016, 16:55   

Cytat:
Fotoradar na zakręcie mistrzów będzie działać od listopada

Fotoradar na zakręcie mistrzów. Najsłynniejszy zakręt w Katowicach doczekał się fotoradaru. Chodzi o zjazd z DK 86 na A4. Wszystko przez to, że w tym miejscu dochodzi do do wielu kolizji.

To już przesądzone. W piątek 28 października na zjeździe z DK 86 na A4 w Katowicach, czyli słynnym zakręcie mistrzów, jest montowany fotoradar. Montuje go Inspekcja Transportu Drogowego. To przez to, że w tym miejscu dochodzi do tak wielu kolizji, których powodem jest nadmierna prędkość. Tak naprawdę w zwykły, jesienny, ale deszczowy dzień niebezpiecznie jest w tym miejscu nawet gdy jedziemy z prędkością... 60 km na godzinę. Wielu kierowców najpierw tańczy na jezdni, a potem uderza w barierki.

Zakręt mistrzów to tak naprawdę dwa zakręty. Przed jednym (pierwszym od DK 86) jest ograniczenie do 70 kilometrów na godzinę, przy drugim - tuż przed łącznicą A4 - do 50 km na godzinę. I to właśnie na tym drugim zakręcie dochodzi często do kolizji. Bywa, że i 10 dziennie (tak było np. we wrześniu 2015). Ile tak naprawdę jest zdarzeń? Spójrzcie na naszą infografikę.

Już we wrześniu 2015 mowa była o tym, że jedynym sposobem na poprawę bezpieczeństwa tu jest ustawienie fotoradaru. I to się właśnie dzieje. Ma zostać włączony mniej więcej 1 listopada 2016.

- Nie było tu na szczęście żadnego śmiertelnego wypadku, ale ranni - tak - przyznaje podinspektor Aleksandra Nowara, rzecznik śląskiej policji. - Liczba kolizji jest zatrważająca. Opiniowaliśmy projekt, czy postawić fotoradar. Uznaliśmy, że podniesie bezpieczeństwo.

"Zakręt mistrzów" dorobił się swojego fanpage'a na Facebooku ("Czy był dziś wypadek na zakręcie mistrzów w Katowicach?"). Ma obecnie ponad 11 tys. fanów. Kierowcy ostrzegają się nawzajem przed utrudnieniami i robią zdjęcia korków i roztrzaskanych aut.

- Kiedy ktoś się tym zajmie? - irytowali się na Facebooku. Ale chodziło im raczej o nową "nieśliską" nawierzchnię albo korektę geometrii zakrętu. Doczekają się fotoradaru.

Na dodatek cały węzeł Murckowska przeszedł kilka lat temu wielką przebudowę. To była jedna z największych i najdłużej realizowanych inwestycji, prowadzonych przez katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Remont węzła trwał od września 2007 roku do 2009.


Źródło: www.katowice.naszemiasto.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28376
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 2 Listopad 2016, 10:45   

Cytat:
Na "zakręcie mistrzów" w Katowicach będzie więcej fotoradarówKatowicka policja wystąpiła z wnioskiem do Inspekcji Transportu Drogowego o zamontowanie fotoradaru tuż przed "zakrętem mistrzów", czyli zjazdem z ulicy Murckowskiej na autostradę A4. Kierowcy nie są zachwyceni, a to nie koniec.


Zjazd z ulicy Murckowskiej na autostradę A4, czyli tzw. zakręt mistrzów zna każdy kierowca, który jeździ po Katowicach. W tym miejscu często dochodzi do wypadków i stłuczek, chociaż obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 50 km/godz.

GDDKiA zapewnia, że zjazd na autostradę A4 jest dobrze zaprojektowany. - Nie ma mowy o błędach. Po prostu kierowcy nie dostosowują prędkości do warunków jazdy - mówi Marek Prusak, rzecznik prasowy GDDKiA Katowice.

Policjanci z Katowic wystąpili więc z wnioskiem do Inspekcji Transportu Drogowego o zamontowanie fotoradaru tuż przed "zakrętem mistrzów". Urządzenie pierwsze zdjęcia zacznie robić już w piątek. - To nie jest nasza fanaberia, ale realna potrzeba - mówi Jacek Prokop z katowickiej drogówki.

Kierowcy nie są zachwyceni. W internecie pojawiło się już sporo głosów negatywnych. Ludzie uważają, że fotoradar tylko pogorszy sprawę. - Na jego widok ludzie będą gwałtownie hamować, co zwiększy liczbę wypadków - napisał jeden z internautów na grupie Informacje Drogowe - Katowice i okolice.

Tymczasem udało nam się dowiedzieć, że na "zakręcie mistrzów" zostaną ustawione aż dwa fotoradary. - Drugi zamontujemy w przyszłym roku - potwierdza Krzysztof Łazarowicz z Inspekcji Transportu Drogowego.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2790
Posty: 8046
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 15 Listopad 2016, 19:42   

Cytat:
Fotoradar zrobił już 5,5 tysiąca zdjęć na zakręcie mistrzów

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że fotoradar ustawiony na tzw. zakręcie mistrzów w Katowicach wykonał od 4 listopada aż 5,5 tysiąca zdjęć.

Od chwili, gdy fotoradar został zamontowany na tzw. zakręcie mistrzów (czyli od 28 października) do 15 listopada, policjanci z katowickiej drogówki nie otrzymali zgłoszeń dotyczących kolizji lub wypadków. Przez pierwszy tydzień fotoradar był testowany. Z informacji przekazanych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego wynika, że od 4 listopada urządzenie wykonało już jednak ponad... 5,5 tysiąca zdjęć.

Zdjęcia wykonano kierowcom, którzy na tym odcinku jechali co najmniej z prędkością 62 kilometrów na godzinę (obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę - dop. red.). Rekordzista miał na prędkościomierzu 110 kilometrów. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie cieszymy się z tego, że wykonano 5,5 tysiąca zdjęć, ale z tego względu, że przez te dwa tygodnie nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego. O to nam chodziło - podkreśla asp. Jacek Prokop z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Źródło: www.dziennikzachodni.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28376
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 23 Listopad 2016, 10:43   

Cytat:
Noga z gazu. Raport DZ: Czy sprawdza się fotoradar na zakręcie mistrzów w Katowicach?Prezentujemy Państwu kolejny odcinek programu "Noga z gazu. Raport Dziennika Zachodniego z dróg w województwie śląskim". W tym tygodniu więcej było pijackich ekscesów, niż poważnych wypadków. Najważniejszy temat dla kierowców to bez wątpienia fotoradar na słynnym już "zakręcie mistrzów" w Katowicach.


Pijani za kierownicą?

Pierwszy z brzegu przykład: Prawie 3 promile alkoholu w swoim organizmie miał 26-letni kierowca mitsubishi w Rybniku. Mężczyzna do tego stopnia nie mógł zapanować nad swoim samochodem, że spowodował kolizję z policyjnym radiowozem i uciekł z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany przez policjantów kilka minut później. Okazało się, że kierowca ma również zakaz prowadzenia pojazdów.

Jeśli chodzi o najważniejsze tematy poruszane przez kierowców w regionie, to w tym tygodniu zdecydowanie na pierwszy plan wysunął się fotoradar zamontowany na tzw. "zakręcie mistrzów" w Katowicach.

Co o takim rozwiązaniu sądzą policjanci? Zapytaliśmy o to asp. Tomasza Bratka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zachęcamy Państwa do oglądania naszego materiału.

Temat skomentował również Emil Rau, słynny "łowca fotoradarów", który prowadzi swój program w Polsat Play. Emil Rau: Kojarzę tzw. zakręt mistrzów w Katowicach. Kierowcy piszą czasem na forach internetowych, że problemem może być taka sytuacja, że w nocy oślepi ich błysk fotoradaru i wtedy może dochodzić do kolizji. Moim zdaniem to wymyślanie usprawiedliwień. Musimy pamiętać o tym, że ustawienie fotoradaru na pewno nie wpłynie na jedną kwestię, która jest karygodna u polskich kierowców. Wystarczy wyjść na pierwszy z brzegu parking i zobaczyć, ilu kierujących ma "łyse opony". W tym miejscu w Katowicach, kiedy będzie ślisko, nie uratuje nas nawet to, że jest tam fotoradar i będziemy jechać z prędkością 50 kilometrów na godzinę. Jeśli zachowamy się jak typowy polski kierowca, który jeździ na "łysych oponach", to nic nam nie pomoże. Dla przykładu, w Niemczech wiedzą, kiedy należy zmienić opony i moim zdaniem problem w Polsce nie leży w warunkach na drodze czy w zamontowaniu fotoradaru. U nas albo ktoś myśli, albo jest idiotą. W tym drugim przypadku należy oddać prawo jazdy i po prostu korzystać z komunikacji miejskiej. Jeżeli ktoś chce oszczędzać na oponach, to nie tędy droga. Taka osoba nie nadaje się do tego, by jeździć samochodem.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28376
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 14 Styczeń 2017, 18:39   

Cytat:
Prawie 10 tys. mandatów na zakręcie mistrzówSłynny zakręt mistrzów zamienił się w zakręt mandatów. Pierwszy na terenie Katowic fotoradar w niedługim czasie zrobił prawie 10 tys. zdjęć.


Na temat fotoradaru na zakręcie mistrzów powiedziano już chyba wszystko. Kierowcy byli podzieleni. Jedni twierdzili, że policja znalazła sobie łatwy sposób na zarobek i podciągnięcie statystyk. Drudzy, że to słuszna decyzja, dzięki której w końcu wypadków będzie mniej. Bardzo szybko, po uruchomieniu urządzenia, policjanci zaobserwowali poprawę sytuacji. Byli zadowoleni, bo ich przypuszczenia się sprawdziły.

Teraz potwierdzają to oficjalne statystyki. – To jest przepaść w porównaniu do tego co było – komentuje aspirant Jacek Prokop z katowickiej drogówki i dodaje, że wiele osób spoza policji pozytywnie ocenia fotoradar na zakręcie mistrzów. Zdradza też, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni zarejestrował on blisko 5 tys. wykroczeń. Natomiast dokładne dane podaje Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Zgodnie z nimi od 31 października (dnia uruchomienia urządzenia) do 31 grudnia 2016 roku fotoradar zarejestrował 9 900 naruszeń.

Jak łatwo policzyć, musiał on robić średnio 159 zdjęć dziennie. Według aspiranta Jacka Prokopa, w tym samym okresie policja odebrała tylko 2 lub 3 zgłoszenia o zdarzeniu drogowym na zakręcie. Trudno obliczyć na jaką łączną kwotę zostali ukarani wszyscy kierowcy, bo takich danych nikt nie ujawnia. Nawet zakładając, że każdy z nich jechał z prędkością tylko nieco wyższą niż 61 km/h (powyżej tej prędkości fotoradar robi zdjęcie) i otrzymał najniższą z możliwych kar tj. mandat w wysokości 50 zł, to ich suma wynosi 495 tys. zł.

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1216
Posty: 28376
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 5 Grudzień 2017, 19:06   

piotreg napisał/a:
Niebawem w Katowicach na ul. Mruckowskiej 5 pojawi się "canarek", który na chwilę obecną stoi w miejscowości Wojkowice Kościelne.

Nie trafi tu Zurad z Wojkowic Kościelnych. Trafi tu MRCD z Pszczyny.
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group