Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid fc36609ad0f5e585b1bdba1a9318e9c5 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Videorejestratory ITD
Autor Wiadomość
mariom2 
Forum Lider

Dołączył: 06 Lis 2011
Pochwał: 45
Posty: 257
Skąd: Skarżysko-Kamienna
Wysłany: 25 Styczeń 2012, 20:08   Videorejestratory ITD

Cóż, robi się państwo Policyjne. :P

Cytat:
W tym roku Inspekcja Transportu Drogowego kupi nie tylko 300 nowych fotoradarów, ale też 22 radiowozy z wideorejestratorami.

Do inspekcji trafią 22 auta Ford Mondeo i Focus, które zostaną wyposażone w systemy wideorejstracji z przodu i tyłu. Przetarg na ich zakup rozstrzygnięto pod koniec roku. Wygrała go rybnicka firma Ren-Car.

Przypominamy, że popularne krokodylki mają prawo zatrzymywać także kierowców osobówek.
– Te radiowozy będą służyć do wychwytywania kierowców, którzy po minięciu fotoradaru ostro przyspieszają – usłyszeliśmy od dobrze poinformowanej osoby w inspekcji.

Poza Fordami z wideorejestratorami Inspekcja Transportu Drogowego kupiła 41 innych aut – furgonów, vanów i kombi – służących do obsługi systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Samochody te wejdą do służby najpóźniej w kwietniu tego roku.

Trwa też przetarg na dostawę 300 fotoradarów. Inspekcja Transportu Drogowego od lipca tego roku zarządza tymi urządzeniami przy drogach krajowych. W tej chwili krokodylki dysponują 70 fotoradarami przejętymi od policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Inspektorzy przenoszą te urządzenia między 800 masztami, ustawionymi przy drogach krajowych i innych głównych trasach. Nowe fotoradary mają kosztować 50 milionów euro (85 procent będzie pokryte z funduszy europejskich) i staną przy drogach w połowie przyszłego roku.

Źródło: http://www.regiomoto.pl
 
 
Migawka

Wysłany:    Fotografia profesjonalna Foto-Art



 
 
dvd 
Forum Lider


Dołączył: 26 Wrz 2009
Pochwał: 46
Posty: 172
Skąd: Rymanów
Wysłany: 27 Styczeń 2012, 17:30   

Dobre. :) Niedługo to same policyjne i ITD będą jeździć nieoznakowane i siebie będą ścigać, bo przy takich cenach paliw nikt nie będzie jeździć. :D
 
 
 
boob 
Dziędobry!

Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 15
Skąd: kalisz
Wysłany: 31 Styczeń 2012, 14:06   

Kto startuje do przetargu na fotoradary dla ITD. :twisted:
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 31 Styczeń 2012, 21:11   

To jest temat o videorejestratorach.
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 1 Luty 2012, 09:52   

Nie zdziwię się jak za 5-6 lat uprawnienia na nieoznakowane dostaną czarnuchy... ze <SM> i <SG> .
 
 
hellypton
Zaczyna kumać

Dołączył: 27 Lut 2009
Pochwał: 52
Posty: 102
Skąd: Dysk lokalny C
Wysłany: 23 Lipiec 2012, 20:39   Kolejna służba będzie mieć wideorejestratory

Cytat:
Kilometrów bezpłatnych dróg ekspresowych przybywa, ale bardzo powoli i niewiele. Znacznie większą dynamikę odnotowujemy za to w dziedzinie kontroli kierowców z użyciem sprzętu elektronicznego. Policja, której odebrano zarządzanie fotoradarami, sięga po nowe metody i urządzenia, pozwalające na karanie kierowców. Zagrożenie nadchodzi również z niespodziewanej strony. ITD – służba powołana do kontrolowania samochodów ciężarowych i autobusów – niebawem będzie sprawdzała prędkość kierujących osobówkami za pomocą nieoznakowanych samochodów z wideorejestratorami.

LINK
 
 
adam
Zaczyna kumać

Dołączył: 23 Mar 2010
Pochwał: 22
Posty: 102
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 24 Lipiec 2012, 12:18   

We Wrocławiu już jest żółty Peugeot Partner GITD, ale nie chce mi się wierzyć, że dostanie kamerę. Raczej będzie służył do wożenia wkładów do fotoradarów stacjonarnych.
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 11:47   

Do tego dorzućmy 3. Ople Astry Classic 1.6 i 3. Ople Insignia (250km 4x4 sztuk 2. oraz OPC sztuk 1.). Co będzie na pokładzie - jeszcze nie wiem. Wiadomo mi w każdym bądź razie o tym, że to auta nieoznakowane, o zainstalowanej sygnalizacji pojazdu uprzywilejowanego i przeznaczeniu oznaczonych jako "pojazd do działań operacyjnych" - Astra na terenie zabudowanym, Insigna 250km na drogach ekspresowych, a OPC na autostradach.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 16:03   

Zaj007 napisał/a:
(...) "pojazd do działań operacyjnych" - Astra na terenie zabudowanym, Insigna 250km na drogach ekspresowych, a OPC na autostradach.

Zaczęli szaleć niczym Komendanci SM/SG, kiedy ustawodawca pozwolił im dbać o bezpieczeństwo na gminnych szosach. Po co nam ITD :?: Nie można było w strukturach KWP stworzyć specjalne komórki do kontroli transportu drogowego :?: :o
 
 
adam
Zaczyna kumać

Dołączył: 23 Mar 2010
Pochwał: 22
Posty: 102
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 17:22   

piotreg napisał/a:
Nie można było w strukturach KWP stworzyć specjalne komórki do kontroli transportu drogowego :?: :o

W większości miast jest coś takiego. We Wrocławiu stoją zazwyczaj albo na Karkonoskiej naprzeciwko BP, albo na pierwszym parkingu na A4 w stronę Katowic. W pełni przeszklone Ducato "Ambulans Techniki Drogowej i Ekologi".
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 18:21   

Piotrkowi bardziej chodzi o to, że powołuje się dziesiątki służb, które wchodzą sobie nawzajem w kompetencje, np. ściganie korupcji należało do zakresu zadań CBŚ, ale i tak powołano CBA.

Wracając do ITD. Też jestem zdania, że to kompletnie zbędna służba. Odpowiednie powiększenie kadr KWP i zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt dałoby ten sam efekt przy mniejszych kosztach. Chodzi mi o to, że powołanie nowej służby pociąga za sobą większe koszta dla Skarbu Państwa niż powiększenie już istniejącej. Mam na myśli sprawy kadr, siedzib, biur, wyposażenia itp. zarówno na szczeblu delegatur wojewódzkich jak i na szczeblu generalnym.
Druga rzecz w tym, że rzucą się jeszcze gorzej niż <SM> / <SG> . Cały czas jestem zdania, że zatęsknimy za czasami kiedy na drogę wychodził Policjant.
 
 
kalex
Jajcarz

Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 127
Posty: 1222
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Sierpień 2012, 22:51   

No tak, ale ITD nie będzie wysyłane do kolizji, korków, wypadków i awantur domowych. Oni zajmują się tylko poborem kabony. Tu chodzi o kasę. Policja nie może być maszynką do zarabiania pieniędzy, bo tak stanowi prawo. Policja służy społeczeństwu. A ITD służy budżetowi.
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 10 Sierpień 2012, 19:30   

Czyli dla <R> zostanie brudna robota w postaci ogarniania kolizji/wypadków i ton papierków. VRy się z czasem posypią i nowych nie dostaną, na paliwo pewnie tradycyjnie będzie brakować, etaty dalej będą ucinać, a krokodylki będą uśmiechnięte latać 250-cio konnymi drogowymi potworkami i nagrywać "piratów" i dodatkowo zatrudnią cały tabun nowych ludzi.

Polska k..., Polska... :facepalm:
 
 
matek001
Zaczyna kumać

Dołączył: 06 Lip 2009
Pochwał: 49
Posty: 183
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Sierpień 2012, 23:24   

Witam. Ja w ogóle gdzieś czytałem, że mają jeździć cichociemne VR-ki ITD, które będą nagrywać wykroczenia, ale nie będą zatrzymywać, tylko mandat przyjdzie pocztą tak, jak obecnie pocztówka z fotoradaru. Czy to prawda czy tylko jakiś dziennikarski wymysł?
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 11 Sierpień 2012, 12:59   

Teoretycznie można. MKK/MKG można nałożyć na sprawcę wykroczenia w syt. gdy:

- został on ujęty na gorącym uczynku popełnienia wykroczenia
- został on ujęty w bezpośrednim pościgu po popełnieniu wykroczenia
- później, pod warunkiem, że nie ma wątpliwości co do tego, kto jest sprawcą wykroczenia*

* I teraz pyt. - czy te 180 dni na wystawienie mandatu dot. tylko urządzeń samoczynnie rejestrujących? Jeśli tak, to w takiej sytuacji ITD będzie miała 14 dni na nałożenie mk, jeśli sprawca wykroczenia nie zostanie zatrzymany na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu. Jeśli nie, to mają 180. dni i może być źle. :twisted:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Videorejestratory ITD | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group