Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 884fc800d8ad0298214e82557b642323 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rów - Ceramizery do silników - używał ktoś z Was, jakieś opinie?
Autor Wiadomość
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 7 Listopad 2016, 21:04   Ceramizery do silników - używał ktoś z Was, jakieś opinie?

Jak w temacie. Mam pytanie, czy ktoś z czytających ten post miał do czynienia z tymi "uszlachetniaczami", kto za, a kto przeciw, proszę o opinie, co polecacie - tylko osoby, które zastosowały to w Swoim aucie, a osobom, które nie miały do czynienia z tymi specyfikami proszę o nie marnowanie Swojego jak i Mojego czasu rozpisując się, jak np. LPG niszczy silnik. :lol: :cool:
 
 
Telematyka

Wysłany:    https://dbkfleetmanagement.com/



 
 
Sygnettoo 
Forum Lider

Dołączył: 12 Lut 2015
Pochwał: 93
Posty: 370
Skąd: Ten dym?
Wysłany: 7 Listopad 2016, 21:10   

autogaz1984, cholera co za podstępna reklama! Pewnie sprzedajesz takie produkty! Admin, trzeba to szybko wyrzucić! :lol:
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 8 Listopad 2016, 07:06   

Używałem i używam Archoila 9100 (+ ich płukanka ostatnio). Testy laboratoryjne pokazały, że faktycznie ma to prawo działać - i wg mnie działa. Wyczuwalnie delikatniejsza i lżejsza praca (o ile można o takiej mówić w TDI).

O takim Ceratecu od LM słyszałem bardzo dużo dobrego. :)

Warto tylko sobie uświadomić, że trupa to nie zreanimuje - jest to wg mnie raczej forma profilaktyki aniżeli leczenia syfa magicznym specyfikiem.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Listopad 2016, 12:02   

Sygnettoo napisał/a:
autogaz1984, cholera co za podstępna reklama! Pewnie sprzedajesz takie produkty! Admin, trzeba to szybko wyrzucić! :lol:

O tym samym pomyślałem. :evil:
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 8 Listopad 2016, 12:57   

Sygnettoo napisał/a:
autogaz1984, cholera co za podstępna reklama! Pewnie sprzedajesz takie produkty! Admin, trzeba to szybko wyrzucić!

Nie, nie mój drogi przyjacielu, nie mam nic wspólnego ze sprzedażą tych specyfików, tylko chcę to zastosować w swoim aucie. :razz: Więc stąd moje pytanie, czy to coś daje samemu silnikowi czy tylko producentowi. :evil:

PieTrzaK, dzięki za odp. :wink:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Listopad 2016, 17:39   

autogaz1984 napisał/a:
PieTrzaK, dzięki za odp. :wink:

Widziałeś - PieTrzak to jest gość!
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 699
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Listopad 2016, 18:42   

Ceramizery działają podobnie jak sławetny BlueJammer. Głównie na stan konta sprzedawcy/producenta. :facepalm:
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 8 Listopad 2016, 19:25   

Rozumiem, że stosowałeś któryś z ceramizerów i wypowiadasz się z własnego doświadczenia, bo o to mi głównie chodzi. :o

PS. Jeżeli ktoś nie chce oficjal się wyrazić, może także na PW. :good:
 
 
bicker5 
Forum Lider

Dołączył: 17 Mar 2009
Pochwał: 49
Posty: 699
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Listopad 2016, 20:34   

BlueJammera też nie musiałem kupować żeby wiedzieć, że to nie ma prawa działać.
Aby nie być gołosłownym cytat ze strony jednego ze sprzedawców tego czegoś:

Cytat:
Ceramizatory, jak sama nazwa wskazuje - działają na zasadzie procesu ceramizacji. Zjawisko to jest ściśle związane z temperaturą, która zachodzi w miejscach tarcia ze sobą elementów metalowych. Aby ceramizacja mogła zajść - potrzebne są cztery komponenty: (cząsteczki preparatu, metalu, olej i wysoka temperatura).

Kawałek dalej:

Cytat:
Regenerują: silniki, skrzynie biegów, tylne mosty, reduktory, łożyska ślizgowe, sprężarki, różnego rodzaju układy: (przeniesienia napędu, łańcuchów, kół zębatych, wspomagania kierownicy i zasilania paliwem).

Co to jest wysoka temperatura? Aby coś ceramicznego stopiło się i przywarło do metalu to prawdopodobnie potrzeba temp. pow. 900 st. C. Który z wymienionych wyżej elementów rozgrzewa się do takich temperatur? Jedynie w komorze spalania silnika można osiągnąć taką temperaturę, a internety są pełne zachwytów tych co sobie to zaaplikowali np. do skrzyni biegów i nagle mogą zmieniać biegi jednym paluszkiem. Chcesz miarodajnej opinii to dolej to komuś bez jego wiedzy i zapytaj po jakimś czasie czy coś zauważył. Z ceramizerami, magnetyzerami i tym podobnym badziewiem jest jak z tzw. audio voodoo. Są "miszczowie" słyszący różnicę w pracy wzmacniacza zasilanego kablem sieciowym za 1000 PLN, a kablem za 3000 PLN. A potem w ślepym teście nie są w stanie wyłapać różnicy między tym za 3000 PLN, a wyprostowanym wieszakiem (dwa druty aluminiowe o przekroju 1.5mm2). Tu jest to samo - nalałem cud specyfiku to musi być lepiej, resztę załatwia podświadomość. :lol:
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 9 Listopad 2016, 09:20   

bicker5 napisał/a:
Tu jest to samo - nalałem cud specyfiku to musi być lepiej, resztę załatwia podświadomość.

Śmiem się nie zgodzić. Może nie na podstawie samego Ceramizera/Cerateca, bo tego nie stosowałem, ale chociażby na podstawie gołego oleju silnikowego. Przerobiłem w sumie chyba większą część naszego rynku - od taniości, przez reklamowane Castrole/Mobile aż do super high-endowych zachwalanych wynalazków za kosmiczne pieniądze, które powinny mi zapewnić w TDI pracę silnika elektrycznego i zrobić loda.

I uwierz mi, że pewien tani olej rodzimego producenta spisuje się dużo lepiej niż oleje za grubo ponad 200 zeta. Mimo że usilnie chciałem sobie wmówić, że skoro taki drogi to musi być mega z a j e b i s t y. Oczywiście jest to mój silnik, mój samochód, który znam od dłuższego czasu i poznałem jego pracę w różnych warunkach, na różnych olejach, z dodatkami i bez. W czyimś innym pewnie nie usłyszę różnicy.
 
 
małymobil 
Moderatore

Dołączył: 10 Lis 2010
Pochwał: 1115
Posty: 3344
Skąd: TST/ WWL
Wysłany: 9 Listopad 2016, 11:03   

Teścik ceramizera firmy ceramizer. :mrgreen:

 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 30 Listopad 2016, 18:26   

Właśnie obejrzałem na TTV odcinek programu Testerzy, w którym testowano Ceramizer (ceramizator?). Program w prosty sposób testuje przeważnie różne gadżety. Testy są bardzo proste, czasami polegają tylko na kilkuminutowym używaniu jakiegoś urządzenia, ale jednocześnie są dość bezstronne i nie ukrywa się wad pokazywanych rzeczy.

Ceramizer testowano na aucie "nauka jazdy". Fajnie, że skorzystano z hamowni. Najpierw zbadano osiągi silnika. Następnie wlano ceramizer i auto przez tydzień jeździło normalnie z kursantami. Po tygodniu i przejechaniu ponad 1100 km autko ponownie zbadano na hamowni. Zanotowano ok. 2% przyrost mocy i momentu w całym zakresie obrotów. Potem jeszcze spuszczono olej i pozwolono popracować silnikowi o suchej misce. Zgodnie z deklaracją producenta produktu nic się nie wydarzyło, silnik pracował normalnie, nie zatarli go. No i właściwie tyle. Rzucili jeszcze, że technologia została zaczerpnięta ze sportów motorowych.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 30 Listopad 2016, 19:23   

OJCIEC, czyli z tego co piszesz wynika, że jednak jest jakiś plus zastosowania tego specyfiku. :mrgreen:
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 1 Grudzień 2016, 17:19   

Nie wiem, nie używałem. :) Piszę co paczałem w TV. :mrgreen:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2 Grudzień 2016, 11:23   

OJCIEC napisał/a:
Piszę co paczałem w TV. :mrgreen:

A czy przed programem nie było śliwowicy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Rów - Ceramizery do silników - używał ktoś z Was, jakieś opinie? | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group