Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 6f637640e27c6092dd484f00488c6386 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Rejestracja wykroczenia bez zatrzymania
Autor Wiadomość
bąkowski
Dziędobry!

Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Luty 2015, 20:23   Rejestracja wykroczenia bez zatrzymania

Witam.

Mam pytanie do sytuacji: Na światłach obok mnie zatrzymało się, jak później się okazało, policyjne BMW 7 w Warszawie. Oczywiście nie wiedziałem, że to policja i ruszyłem bardzo zwinnie, oni za mną do 140km/h, po czym zwolniłem przed światłami, gdzie zrównali się ze mną. Policjant otworzył okno, otworzyłem i ja, usłyszałem tylko jedno zdanie: "zabrać Ci prawo jazdy", po czym zamknął szybę i pojechał dalej.

Pytanie następujące: jak myślicie, nagrali i przyślą, bo nie chcieli się zatrzymywać, bo np. lecieli w ważniejszej sprawie, czy olać temat, bo pogrozili palcem i tyle?
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
Tajnyobserwator 
Forum Lover

Dołączyła: 12 Mar 2012
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 40
Skąd: brać pieniadze na benzyne?
Wysłany: 11 Luty 2015, 20:33   

No przecież zabrali Ci prawo jazdy. :nose: A tak w ogóle czym mieli Cię nagrać? Jest dużo rzeczy, które muszą spełnić przy nagraniu, taka sama prędkość, równa odległość, pewien czas, a co najważniejsze wideorejestrator w aucie. :evil:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 11 Luty 2015, 21:11   

Auto nie ma videorejestratora. Policjant widział, że przekroczyłeś prędkość, ale nie ma Ci tego jak udowodnić, dlatego też "pouczył" Cię słownie. :D Spij spokojnie. Tym razem Ci się udało. :twisted:
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 11 Luty 2015, 21:31   

Mi w poniedziałek się nie udało. Wpadłem jak ostatni ciapciak. :facepalm: :bang:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 11 Luty 2015, 21:32   

Opowiadaj... :popcorn:
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 11 Luty 2015, 21:52   

Rodzimy Olsztyn, ok. godziny 20:30, ul. Sielska w kierunku Warszawskiej, na wysokości skrzyżowania z ul. Szumana.

Jadę sobie prawym pasem przepisowe 70km/h i na zbliżającym się sygnalizatorze świetlnym zapala się żółte. Szyba decyzja "jadę dalej". Gaz do dechy, wjeżdżam na skrzyżowanie i lekko pochylając się na kierownicę zerkam jeszcze raz na sygnalizator - dalej pali się żółte.

Lecę dalej i raptem słyszę specyficzny dźwięk klaksonu pojazdu uprzywilejowanego, zerkam w lewo a obok mnie oznakowana Astra II na bomach. Zaczynam się zastanawiać o co chodzi. Prędkość ok., światła są, pasy są... może coś z autem nie tak?

Dzielna pani szeryf z KMP Olsztyn przedstawia się i pierwsze co, to alco blow. Coś jej nie wyszło i pan policjant przejął stery nad urządzeniem. Po badaniu pani podaje powód zatrzymania (niezastosowanie się do sygnalizacji; Okazało się, że stali na pasie do skrętu w lewo). Tłumaczę się, że byłem pewny, iż jadę na żółtym. Na to pan szeryf się wtrąca, że było, cytuję, "śródczerwone" a ja nie hamowałem i ostatecznie nie zastosowałem się do sygnalizacji. Pani proponuje 300 zł i 6 pkt. Na to odpowiadam, że skoro tak twierdzą to posypuję głowę popiołem i jako osoba nigdy wcześniej niekarana proszę o pouczenie. Oczywiście nie było z przysłowiową babą dyskusji i podpisałem mandat za te 300 zł...

Całe zatrzymanie przebiegło w mocno nierozmownej i niemiłej atmosferze.
Gdyby nie to, że ewentualne ukaranie przez sąd krzyżuje mi drogę zawodową to nigdy bym nie przyjął. Takie słowo przeciwko słowu, beznadziejne.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1549
Posty: 31913
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 11 Luty 2015, 22:49   

Miałeś pecha...
 
 
tqmeh 
Forum Lider


Dołączył: 26 Mar 2009
Pochwał: 620
Posty: 3707
Skąd: DZL
Wysłany: 12 Luty 2015, 08:34   

Zaj007 napisał/a:
(...) "śródczerwone" a ja nie hamowałem i ostatecznie nie zastosowałem się do sygnalizacji.

:?:

Czego jeszcze nie wymyślą...

Kamera w aucie i miałbyś lepszą pozycje do negocjacji...
 
 
komin 
Dziędobry!

Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: Zabrze
Wysłany: 18 Luty 2015, 16:01   

Kiepsko... z kamerą to racja, od niedawna mam i już mi się przydała, choć na szczęście nie w "starciu" z policją.
 
 
Zaj007 
Forum Lider


Dołączył: 04 Maj 2012
Pochwał: 76
Posty: 596
Skąd: MI6
Wysłany: 18 Luty 2015, 20:07   

Niedawno mojego serdecznego znajomego, któremu przysługuje immunitet, namierzono <ISKRA> w zabudowanym zanim jeszcze budynki się pojawiły. Wjechał na tempomacie i nie zdążył wyhamować. Pomiar dał wynik 84km/h. Po okazaniu stosownej legitymacji policjant się rozgadał i sam przyznał, że mają zalecenia żeby wystawiać jak najwięcej mandatów. Także polecam pilnować się. :wink:

tqmeh napisał/a:
Zaj007 napisał/a:
(...) "śródczerwone" a ja nie hamowałem i ostatecznie nie zastosowałem się do sygnalizacji.

:?:

Czego jeszcze nie wymyślą...

Kamera w aucie i miałbyś lepszą pozycje do negocjacji...

Miałem ochotę stosowne pismo do KMP wysłać, w którym poprosiłbym o wyjaśnienia co to śródczerwone, ale odechciało mi się.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - Rejestracja wykroczenia bez zatrzymania | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group