Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 615c7d7f9db7ebefea68c205062e5a05 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Trzebielino - Suchorze - DK nr 21 (Słupsk - Miastko)
Autor Wiadomość
Long Long 
Dziędobry!


Dołączył: 10 Gru 2014
Pochwał: 12
Posty: 29
Skąd: Polska
Wysłany: 8 Styczeń 2015, 12:39   Fotoradar

Szkoda, że jest tak mały odzew osób, którym ten fotoradar zrobił zdjęcie i zostali ukarani. Każdy płacze, jak dostanie zdjęcie z fotoradaru, ale jak jest możliwość wnioskowania o zwrot kasy to już nikomu się nie chce. :facepalm:
 
 
Migawka

Wysłany:    Fotografia profesjonalna Foto-Art



 
 
euros 
Czai bazę

Dołączył: 08 Cze 2010
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Pochwał: 207
Ostrzeżeń: 4/5
Posty: 453
Skąd: się znamy?
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 8 Styczeń 2015, 20:36   

Ludzie z drugiego końca Polski, którzy już dawno zapomnieli o tych mandatach, nie są świadomi tej pięknej inicjatywy.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 8 Styczeń 2015, 22:52   

Andrzej G. napisał/a:
Super sprawa. Sprawa dotyczy instalacji i obsługi fotoradarów stacjonarnych przez <SM> i <SG> na drogach krajowych. Jest wyjaśnienie na ten temat wydane przez ministra transportu na interpelację poselską w 2013 r. Pisałem o tym tutaj. Szukam w tej chwili potwierdzenia na temat nielegalności używania <FR> przez <SM> i <SG> na drogach krajowych. Obecnie jestem na etapie walki ze <SG> Będzino i dlatego interesuje mnie każda sprawa związana z taką sytuacją. Mam dowody na to, że interesuje ich tylko i wyłącznie kasa, a nie szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nie chodzi tu o pieniądze, gdyż można z nimi wynegocjować mandat na poziomie 100 czy nawet 50 zł., ale o zasadę.

Andrzej, trzymam kciuki za Twoje starcie ze <SG> Będzino, ale... czego Ty tak naprawdę oczekujesz? Dałeś sobie zrobić fotkę z oznakowanego odpowiednim znakiem fotoradaru stacjonarnego! Sesja na własne życzenie, a co by nie mówić, maszty stacjonarne, także te gminne, robią prewencyjną robotę, i jeśli stoją w miejscach niebezpiecznych, mnie osobiście one nie przeszkadzają. A może lepiej zrobić sobie rachunek sumienia i przyjąć zasłużony mandat? Tym bardziej, że od strony prawnej akurat w przypadku tego masztu jest wszystko ok.
 
 
Andrzej G. 
Zaczyna kumać

Dołączył: 27 Gru 2014
Pochwał: 14
Posty: 65
Skąd: Z nad morza
Wysłany: 9 Styczeń 2015, 08:55   

piotreg, dziękuję za :good: . Tu nie chodzi o kasę, ale o zasadę i przestrzeganie litery prawa. Mogą czy nie mogą. Mają prawo czy nie mają. A poza tym jak mam wskazać, kto prowadził (nie jechałem sam) skoro na zdjęciu oprócz samochodu i nr rej. nic nie widać :!: Ze zdjęcia wynika, że jedzie samochód widmo zdalnie sterowany jak dron. Skoro nikt nie jest w stanie stanąć w obronie społeczeństwa, to jesteśmy zmuszeni bronić się sami, a spraw przed sądami przybywa, sam dobrze o tym wiesz. Nie dostaję mandatów tonami, bo staram się jeździć w miarę bezpiecznie i przepisowo i nie jest to moje główne zajęcie, walka ze strażnikami, ale wkurza mnie to jak wykorzystując złe prawo prezydenci, burmistrzowie i wójtowie zrobili sobie łatwy dochód za cichym przyzwoleniem władz centralnych.
 
 
Long Long 
Dziędobry!


Dołączył: 10 Gru 2014
Pochwał: 12
Posty: 29
Skąd: Polska
Wysłany: 9 Styczeń 2015, 10:18   Fotoradar

Jakby fotoradary miały służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach to ustawiane były by w naprawdę w niebezpiecznych miejscach. Ale skoro ustawia się je np. na wyjazdach z miejscowości, gdzie nie ma żadnych zabudowań ani skrzyżowań, to o czym to może świadczyć? :o
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 9 Styczeń 2015, 19:38   

Andrzej G. napisał/a:
Tu nie chodzi o kasę, ale o zasadę i przestrzeganie litery prawa. Mogą czy nie mogą. Mają prawo czy nie mają.

Akurat w miejscowości Będzino raczej mogą. :D

Andrzej G. napisał/a:
A poza tym jak mam wskazać, kto prowadził (nie jechałem sam) skoro na zdjęciu oprócz samochodu i nr rej. nic nie widać :!: Ze zdjęcia wynika, że jedzie samochód widmo zdalnie sterowany jak dron.

To dobre jest! Stawiam cały alkohol z mojego barku, że Ty dobrze wiesz kto wówczas kierował. :D Wykorzystujesz po prostu fakt, że na zdjęciu nie jest widoczny wizerunek kierującego. Fakt, jest to jakaś linia obrony. W końcu podejrzewany nie składa wyjaśnień pod groźbą kary za składanie fałszywych zeznań. :D

Andrzej G. napisał/a:
Skoro nikt nie jest w stanie stanąć w obronie społeczeństwa, to jesteśmy zmuszeni bronić się sami, a spraw przed sądami przybywa, sam dobrze o tym wiesz. Nie dostaję mandatów tonami, bo staram się jeździć w miarę bezpiecznie i przepisowo i nie jest to moje główne zajęcie, walka ze strażnikami, ale wkurza mnie to jak wykorzystując złe prawo prezydenci, burmistrzowie i wójtowie zrobili sobie łatwy dochód za cichym przyzwoleniem władz centralnych.

Mnie też wiele rzeczy wkurza. Straże miejskie i gminne też. :D

Long Long napisał/a:
Jakby fotoradary miały służyć poprawie bezpieczeństwa na drogach to ustawiane były by w naprawdę w niebezpiecznych miejscach. Ale skoro ustawia się je np. na wyjazdach z miejscowości, gdzie nie ma żadnych zabudowań ani skrzyżowań, to o czym to może świadczyć? :o

Maszty <itd> ponoć stoją tylko w miejscach szczególnie niebezpiecznych. :D
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 14 Styczeń 2015, 12:49   

Pismo <itd> dot. zgody na instalację masztu w miejscowości Suchorze ->> Klik

http://www.trzebielino.pl/
 
 
Long Long 
Dziędobry!


Dołączył: 10 Gru 2014
Pochwał: 12
Posty: 29
Skąd: Polska
Wysłany: 22 Kwiecień 2015, 10:47   Fotoradar stacjonarny

Jak podaje lokalna prasa:

Cytat:
Do Straży Gminnej w Trzebielinie trafiają wnioski kierowców o zwrot pieniędzy z mandatów, które zostały wystawione na podstawie nielegalnego fotoradaru w Suchorzu.

Źródło: gp24.pl

Ciekawe co na to władze gminy?

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 22 Kwiecień 2015, 14:09   

Long Long napisał/a:
Ciekawe co na to władze gminy?

Raczej zadowolone nie są. :evil:
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 22 Kwiecień 2015, 19:33   

Niewykluczone też, że zaczną demontować te kilometry chodników, które wybudowane zostały z wpływów z mandatów. Zwinąć też pewnie będą musieli asfalt z setek kilometrów wyremontowanych gminnych dróg... :lol:

Long Long, a co się dzieje z tym masztem? On nadal stoi?
 
 
Long Long 
Dziędobry!


Dołączył: 10 Gru 2014
Pochwał: 12
Posty: 29
Skąd: Polska
Wysłany: 23 Kwiecień 2015, 15:05   Fotoradar stacjonarny

Fotoradar w Suchorzu nadal stoi, a strażnicy oraz urządzenia mają się całkiem dobrze. Śmieszne jest, że w pięknym kraju nad Wisłą w biały dzień bezprawnie używano fotoradaru i do chwili obecnej nie wyciągnięto żadnych konsekwencji prawnych oraz dyscyplinarnych od osób odpowiedzialnych za to całe zamieszanie.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 23 Kwiecień 2015, 15:09   

I może jeszcze maszt ten cały czas jest na chodzie i robi kolejne zdjęcia?
 
 
Long Long 
Dziędobry!


Dołączył: 10 Gru 2014
Pochwał: 12
Posty: 29
Skąd: Polska
Wysłany: 24 Kwiecień 2015, 18:28   

Z tego co wiem to zostało sprostowane pismo w tej sprawie i <FR> działa nadal -> klik

Źródło: www.trzebielino.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore
piotreg


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1546
Posty: 31888
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 26 Maj 2016, 18:10   

<itd> zwrócił się do Samorządu z propozycją nieodpłatnego przejęcia powyższego masztu. Więcej tutaj. Problem z tym, że Samorząd ze środków własnych musiałby go dostosować do systemu CANARD.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 12 Sierpień 2018, 09:34   

Już nawet nie ma kto go zdemontować.

FR Suchorze.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 463,35 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Trzebielino - Suchorze - DK nr 21 (Słupsk - Miastko) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group