Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 6cd791e52907b1b93a51ae22246fe9eb Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Gm. Trzebielino - Suchorze - DK nr 21 (Słupsk - Miastko)
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Kwiecień 2012, 20:30   Suchorze - DK nr 21 (Słupsk - Miastko)

Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Suchorze

- w centrum miejscowości
, obracany w obie strony

Cytat:
Nowy fotoradar na drodze krajowej nr 21 w Trzebielinie

Uwaga, kierowcy, trzymajcie się przepisów. Z początkiem maja w Suchorzu, gmina Trzebielino, zacznie działać całodobowy fotoradar.

Gmina Trzebielino jako jedyna w powiecie bytowskim ma przenośny fotoradar. W 2011 roku przychody z mandatów wyniosły 1,2 miliona złotych. Z tego gmina na czysto miała około 50 procent. Spokojnie więc starczyło pieniędzy na utrzymanie straży gminnej i były fundusze na inne wydatki.

Z początkiem maja w Suchorzu zacznie działać całodobowy fotoradar.

– Maszt został ustawiony już jakiś czas temu. Niedawno ogłosiliśmy przetarg na dzierżawę urządzenia rejestrującego prędkość. Myślę, że za tydzień powinniśmy je dostać – mówi Tomasz Czechowski, wójt Trzebielina. Oferty od firm, które zechcą wydzierżawić fotoradar będą przyjmowane do 24 kwietnia.

Wójt dodaje, że zdecydowali się na dzierżawę, bo tak ma być taniej.

– Miesięczny czynsz to 10-12 tysięcy złotych. Kupno fotoradaru to wydatek 150 tysięcy złotych. Niewykluczone jednak, że po okresie dzierżawy wykupimy urządzenie – oznajmia Czechowski.

Pierwszy przenośne urządzenie, która gmina ma na własność, ustawiany jest przy drodze krajowej nr 21 w Trzebielinie (przy szkole), Zieliniu oraz w Suchorzu (niedaleko głównego skrzyżowania). Urządzenie "chodzi" w godzinach pracy straży miejskiej, a więc do 15.

– Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy strażnik obsługujący fotoradar ma popołudniowe albo weekendowe dyżury. Nie jest więc tak, że na prędkość trzeba u nas uważać tylko od godziny 7 do 15. Poza tym nowy zakup będzie pracował w Suchorzu całodobowo – dodaje wójt.

Czy fotoradar w gminie Trzebielinie spełnił swoje zadanie? Po liczbie mandatów widać, że nie do końca, bo przecież głównym argumentem za jego zakupem było poprawienie bezpieczeństwa na ruchliwej drodze krajowej.

– Niestety, bardzo wielu kierowców nie zwraca uwagi na ostrzeżenia o fotoradarach i nie zdejmuje nogi z gazu na terenie zabudowanym. Niektórzy jeżdżą jak szaleni – oznajmia Czechowski. Dodajmy, że statystyki policyjne pokazują, że na tej trasie w gminie Trzebielino zmniejszyła się liczba wypadków i kolizji. Nie wiadomo jednak, czy to zasługa fotoradaru.

Link
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 21 Kwiecień 2012, 20:30   

Proszę o szczegóły, w którym dokładnie miejscu pucha stanęła.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 7 Maj 2012, 11:27   

Kolega z pracy donosi, że w miejscowości Suchorze stanął maszt pod Multanovę (ok 100 m. wcześniej jak stoi zazwyczaj lodówka <SG> ).

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 7 Maj 2012, 14:29   

Wycelowany w jadących w kierunku Słupska (pomiar zapewne w obie strony) :?: :o
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ
Wysłany: 8 Maj 2012, 07:40   

piotreg napisał/a:
Wycelowany w jadących w kierunku Słupska.

Tak - dokładnie. A znając tendencję zarobkowe pomorskich <SG> / <SM> fotki strzela w obie strony.
 
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 31 Maj 2012, 17:57   

Cytat:
W Suchorzu dwa fotoradary, jeden za drugim

Nasz czytelnik twierdzi, że Straż Gminna w Trzebielinie łamie przepisy ustawiając w Suchorzu (droga krajowa nr 21) dwa fotoradary obok siebie. Komendant straży broni się, że jeden fotoradar to tylko maszt.

W Suchorzu stoi stacjonarny fotoradar, a do tego straż gminna co jakiś czas ustawia się z przenośnym fotoradarem w odległości około 150 metrów od tego pierwszego.

To łamanie przepisów, które wyraźnie mówią, że na obszarze zabudowanym urządzenia do kontroli pomiaru prędkości powinno dzielić co najmniej 500 metrów – oznajmia czytelnik (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). Mieszkaniec powołuje się na rozporządzenie ministra infrastruktury z 17 czerwca ubiegłego roku w sprawie warunków lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące.

– Teraz każda osoba, która w takiej sytuacji zostanie ukarana mandatem ma podstawę do odwołania się od niego. A już zupełnie nie byłaby dopuszczalna sytuacja, w której kierowca dostałby dwa mandaty na tak krótkim odcinku – mówi czytelnik. Podkreśla, że nigdy nie został ukarany mandatem przez Straż Gminną w Trzebielinie. – Chodzi mi tylko o to, aby przestrzegali przepisów – komunikuje mieszkaniec.

Henryk Czarnecki, komendant Straży Gminnej w Trzebielinie potwierdza, że jest takie rozporządzenie, ale mówi, że przepisów nie łamią.

– W Suchorzu stoi tylko maszt. Nie ma tam jeszcze urządzenia rejestrującego, bo jesteśmy w trakcie załatwiania formalności, żaden kierowca podwójnie nie jest więc rejestrowany. Kilka dni temu dostaliśmy zgodę Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na ustawienie znaków D-51, a więc takich, które informują o stacjonarnym fotoradarze. Muszą być ustawione 100-200 metrów od urządzenia. Dzisiaj (czwartek – dop. autora) będziemy je stawiali – oznajmia Czarnecki.

Twierdzi, że obecne oznakowanie strefy kontroli radarowej, które obejmuje praktycznie całą wieś dotyczy wyłącznie fotoradaru przenośnego. Stacjonarny fotoradar zacznie działać za niespełna dwa tygodnie.

– I wtedy w Suchorzu już przenośnego fotoradaru ustawiać nie będziemy, bo łamalibyśmy przepisy – oznajmia Czarnecki.

Naszego czytelnika nie przekonują słowa komendanta trzebielińskiej straży. – To jest wprowadzanie kierowców w błąd – twierdzi.


Fotoradar Suchorze
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 30 Lipiec 2012, 10:48   

W Suchorzu odwrócili <FR> o 180 stopni. Teraz jadącym do Słupska <FR> robi zdjęcia w plecy.

Suchorze 01.jpg
Plik ściągnięto 526 raz(y) 202,77 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 7 Sierpień 2012, 20:22   

Cytat:
Gmina ma apetyt na fotoradary na krajowej drodze nr 21

Inspekcja Transportu Drogowego nie zgadza się na ustawienie kolejnych stacjonarnych fotoradarów w gminie Trzebielino. Samorząd nie zamierza ustąpić.

Od kilku tygodni działa stacjonarny fotoradar w Suchorzu (droga krajowa nr 21). Gmina chce ustawić jeszcze takie fotoradary w Trzebielinie i Zieliniu. Nie ma na to zgody Inspekcji Transportu Drogowego.

– Niedawno ponowiliśmy nasz wniosek. Jest on poparty pismami rad sołeckich, dyrekcji i rady rodziców szkoły w Trzebielinie – mówi Tomasz Czechowski, wójt Trzebielina.

Dlaczego ITD nie zgadza się na ustawienie kolejnych fotoradarów przy drodze krajowej nr 21?
– Twierdzą, że w miejscach, które podaliśmy we wniosku nie było znaczących, w domyśle śmiertelnych wypadków. Kolizje ich nie interesują. Jesteśmy zdziwieni taką postawą. W Trzebielinie fotoradar miał stanąć niedaleko szkoły. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci. Ruch na drodze krajowej nr 21 jest duży – oznajmia Czechowski. I dodaje. – Oby nie było tak, że ktoś zginie i wtedy zgoda na fotoradar będzie – mówi wójt.

Mieszkańcy mówią, że najgorsze są ciężarówki, które w ogóle nie zwalniają, przejeżdżając przez wieś. – Ich kierowcy pędzą jak szaleni. Może dojść do nieszczęścia – alarmują ludzie.

Całodobowy stacjonarny fotoradar, który znajduje się w Suchorzu, jest własnością gminy Trzebielino i obsługuje go miejscowa straż gminna. Ma ona jeszcze przenośny fotoradar, na który jest umowa dzierżawy do listopada tego roku.

– Mam nadzieję, że do tego czasu dostaniemy zgodę choć na stacjonarny fotoradar w Trzebielinie. W ogóle chcielibyśmy zrezygnować z tego przenośnego, bo zbytnio absorbuje on strażników – oznajmia Czechowski.

Przenośny fotoradar ustawiany jest w Trzebielinie i Zieliniu i w zasadzie tylko w godz. 7-15, a więc w czasie pracy strażników. Fotoradar pracuje popołudniami albo w weekendy wyjątkowo i w czasie wspólnych akcji z policją. I to jest kolejny powód, dla którego gmina chce zastąpić przenośny fotoradar stacjonarnym.

Straż Gminna w Trzebielinie to czterech strażników (razem z komendantem) i jeden etatowy pracownik administracyjny. Teraz gmina szuka kolejnego pełnoetatowego pracownika administracyjnego. Właśnie został ogłoszony konkurs.

– Musi być co najmniej dwóch stałych pracowników administracyjnych do obsługi straży. Posiłkujemy się też pracownikami interwencyjnymi, stażystami, ale to nie to samo – oznajmia Czechowski. Straż miała dwóch stałych pracowników administracyjnych, ale jeden z nich awansował na mundurowego. W ubiegłym roku wpływy z fotoradarów w gminie Trzebielino wyniosły 1,2 mln zł. Z tego gmina na czysto miała około 50 procent.

Spokojnie więc starczyło pieniędzy na utrzymanie straży gminnej i były fundusze na inne wydatki. Na ten rok plan wynosi 1,3 mln zł. Po półroczu nie jest zagrożony.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
andrzej59
Forum Lider


Dołączył: 22 Mar 2009
Pochwał: 314
Posty: 1488
Skąd: Kielce
Wysłany: 17 Sierpień 2012, 18:23   

Suchorze - widok od strony Słupska.

Suchorze 03.jpg
Plik ściągnięto 440 raz(y) 131,8 KB

Suchorze 05.jpg
Plik ściągnięto 426 raz(y) 168,79 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 29 Sierpień 2012, 17:16   

Cytat:
Gmina Trzebielino: Przegrali walkę o fotoradary. Nie będzie kolejnych na trasie Słupsk - Poznań

W tzw. zagłębiu fotoradarów, przy trasie Słupsk - Poznań, nie staną kolejne dwa takie urządzenia, jak to planowały władze Trzebielina. Gmina, która ma już dwa fotoradary i nieco ponad 3,7 tys. mieszkańców, przegrała właśnie walkę o nowe maszty. To zła wiadomość dla Straży Gminnej, dobra zaś dla kierowców, którzy drogę krajową nr 21 - z powodu liczby fotoradarów - już teraz uważają za przeklętą. Obok Trzebielina wymieniają równie "słynny" Biały Bór i podsłupską Kobylnicę, czyli polskie fotoradarowe zagłębie.
Z decyzją Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, który nie wydał zgody na postawienie nowych urządzeń, nie może pogodzić się komendant Straży Gminnej w Trzebielinie. Twierdzi, że fotoradary miały zapewnić bezpieczeństwo uczniom pobliskiej szkoły i mieszkańcom. Zdaniem przeciwników, motywy władz i straży są inne. Zauważają, że Trzebielino już teraz ma dwa fotoradary, na których zarabia grubo ponad 1 mln zł rocznie. To maszt w miejscowości Suchorze oraz przenośny fotoradar. Nowe maszty miały stanąć przy szkole w Trzebielinie i przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 21 z drogą gminną w Zieliniu.

- Nie rozumiem przyczyny odmowy. W przypadku Trzebielina chodziło nam tylko o bezpieczeństwo dzieci. Wniosek o maszt składaliśmy na prośbę rodziców i nauczycieli - zapewnia Henryk Czarnecki, komendant Straży Gminnej w Trzebielinie. - Dotychczas w pobliżu szkoły ustawialiśmy się z przenośnym fotoradarem, ale uważamy, że maszt byłby skuteczniejszy. Nasz strażnik pracuje tylko do godz. 15. Później zaczyna się wolna amerykanka. Druga rzecz to skierowanie strażnika do innych zadań, co byłoby możliwe po ustawieniu masztu z fotoradarem przy szkole.

Drugi maszt miał stanąć w miejscowości Zielin, gdzie jest długa prosta droga o dobrej nawierzchni.
- W tej miejscowości przy skrzyżowaniu z drogą gminną jest bardzo niebezpiecznie - zauważa Czarnecki.
Komunikat GITD był krótki i stanowczy. Władze Trzebielina usłyszały, że przedstawione argumenty nie są wystarczające do podjęcia pozytywnej decyzji. Wskazano na małą liczbę niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

- Najwyraźniej musi wydarzyć się poważny wypadek, abyśmy mogli ustawić te dwa maszty - komentuje Czarnecki i dodaje z przekonaniem, że przeciwników fotoradarów jest mniej niż ich zwolenników.

Decyzja o tym, czy władze odwołają się od decyzji GITD, ma zapaść w środę na sesji Rady Gminy. Wiele jednak wskazuje na to, że z walki o nowe maszty nie zrezygnują, do czego mobilizują je mieszkańcy.

- Popieram zamontowanie masztu w pobliżu szkoły, bo zapewni to bezpieczeństwo naszym dzieciom, które muszą przechodzić przez pasy na ruchliwej ulicy - mówi Irena Andrys, sołtys Trzebielina.

Link

:lol:
 
 
elektro
Forum Lider

Dołączył: 05 Wrz 2010
Pochwał: 62
Posty: 294
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2 Wrzesień 2012, 22:08   

Ale mają ogromny problem, żeby zatrudnić strażnika na drugą zmianę...
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 30 Październik 2014, 20:48   

Cytat:
Fotoradar w Suchorzu działa nielegalnie. Straż Gminna nie może karać kierowców

Miastecki sąd uznał, że Straż Gminna w Trzebielinie nie ma prawa karać kierowców za wykroczenia zarejestrowane przez stacjonarny fotoradar w Suchorzu. To droga krajowa nr 21.

We wtorek na biuro komendanta Straży Gminnej w Trzebielinie trafiło kilka postanowień miasteckiego sądu wydanych 22 października tego roku umarzających postępowania o ukaranie kierowców za przekroczenie prędkości zarejestrowane przez stacjonarny fotoradar w Suchorzu przy drodze krajowej nr 21. Sąd badał wnioski straży z połowy ubiegłego roku. Sędzia Iwona Łakomiec stwierdziła, że Straż Gminna w Trzebielinie nie miała zgody na instalację fotoradaru od Głównego Inspektora Transportu Drogowego, a jest ona wymagana przez przepisy. Według sądu, taka zgoda została wydana dopiero w kwietniu tego roku, a fotoradar działa od 2011 roku. To jednak, zdaniem sądu, i tak jest jeszcze za mało, aby straż mogła karać kierowców albo występować o ich ukaranie.

"Potrzebna jest jeszcze zgoda na eksploatację tego urządzenia, czego Straż Gminna w Trzebielinie nie uzyskała", czytamy w uzasadnieniu postanowienia o umorzeniu fotoradarowego postępowania. Wniosek z tego jest taki, że trzebielińska straż nie może używać fotoradaru w Suchorzu.

Paweł Wrycza, pełniący obowiązki komendanta Straży Gminnej w Trzebielinie, już na wstępie mówi, że straż wniesie odwołanie od umorzeń postępowań. – Nie zgadzamy się z oceną sądu – mówi Wrycza. – Zgodę na używanie fotoradaru w Suchorzu uzyskaliśmy od GITD 15 września 2011 roku. Sąd stwierdził, że zgoda na instalację jest, ale dopiero z kwietnia tego roku. Wtedy zmienialiśmy tylko model urządzenia, stąd nowe pismo z GITD, które zresztą utrzymywało w mocy decyzję z 2011 roku. Powiem szczerze, że nie wiem o co chodzi w kwestii zgody na eksploatację urządzenia. Mamy zgodę na wszystko – oznajmia Wrycza.

Miastecki sąd rozróżnił zgodę na instalację i eksploatację, czyli na bieżące używanie. Co więcej, podkreślił, że zgoda z 2011 roku dotyczy tylko instalacji masztu i niczego innego (a na pewno nie urządzenia). Zatem w połowie 2013 roku straż w Trzebielinie nie miała, zdaniem sądu, zarówno zgody na instalację urządzenia, jak i jego eksploatację. W kwietniu 2014 roku doszła zgoda na instalację fotoradaru, ale do tej pory nie ma zgody na jego używanie. To cała skrócona argumentacja sądu.

Dotarliśmy do dokumentów. W 2011 roku GITD wyraził zgodę na "instalację obudowy (masztu) na stacjonarne urządzenie rejestrujące". W kwietniu 2014 roku GITD napisał, że "wyraża zgodę na instalację stacjonarnego urządzenia", a więc inaczej niż trzy lata wcześniej. Dodano też, że korekta dokumentu oznacza "jednoznaczne wskazanie, że dotyczy ona wszystkich elementów stacjonarnego urządzenia rejestrującego – fotoradaru". Sąd uznał taką korektę dokumentu (z mocą wsteczną od 2011 r.) za nieprawidłową. Komendant Wrycza zapewnia, że w 2014 roku straż występowała do GITD tylko w związku ze zmianą modelu urządzenia, a nie występowała o "doprecyzowanie" zgody z 2011 r.

Postanowienia miasteckiego sądu są nieprawomocne, a więc nie ma jeszcze ostatecznej decyzji, czy straż w Trzebielinie mogła (może) używać tego fotoradaru, czy też nie. W Polsce nie ma formalnych precedensów, a więc jedno rozstrzygnięcie z automatu formalnie nie rozciąga się na bliźniaczą inną sprawę. Oczywiście istnieje coś takiego, jak linia orzecznicza, zatem miastecki sąd, a raczej ten sędzia, będzie orzekał tak samo w innych sprawach.

Co stanie się, jeśli sąd drugiej instancji utrzyma to postanowienie? Wtedy można spodziewać się lawiny innych wniosków. Fotoradar w Suchorzu zarejestrował przekroczenia prędkości dziesiątek tysięcy kierowców. Stowarzyszenia, które walczą z fotoradarami, zachęcają też do składania zawiadomień do prokuratury pod kątem wyłudzenia, a więc zawiadomień o przestępstwie. Czy kierowcy, którzy już zapłacili mandaty mogą odzyskać pieniądze, jeśli okaże się, że fotoradar w Suchorzu był (jest) nielegalny?

– W przepisach istnieje instytucja wznowienia postępowania – administracyjnego oraz sądowego – jeśli wyjdą na jaw istotne okoliczności, a tak może być w tym przypadku. W konsekwencji mogą być pozwy o odszkodowanie – mówi Tomasz Dzionek z Kancelarii Prawnej w Gnieźnie, specjalizującej się m.in. w sprawach fotoradarowych.


Źródło: www.gp24.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Long Long 
Dziędobry!


Dołączył: 10 Gru 2014
Pochwał: 12
Posty: 29
Skąd: Polska
Wysłany: 10 Grudzień 2014, 10:51   Trzebielino

Lokalna gazeta podała, że Sąd Okręgowy w Słupsku uznał, że do 18 kwietnia tego roku <SG> z Trzebielina nie mogła karać za wykroczenia z fotoradaru umieszczonego w Suchorzu. :shock:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 10 Grudzień 2014, 10:54   

Grubo. :cool: Zobaczymy jaki będzie ciąg dalszy i co na to ukarani kierowcy.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 10 Grudzień 2014, 11:46   

Cytat:
Sąd w Słupsku: Z fotoradaru nie mogło być mandatu



Sąd Okręgowy w Słupsku uznał, że do 18 kwietnia tego roku Straż Gminna w Trzebielinie nie mogła karać z fotoradaru w Suchorzu.


Słupski sąd rozpatrywał zażalenie komendanta Straży Gminnej w Trzebielinie na postanowienie miasteckiego sądu. Ten ostatni umorzył postępowanie, w którym straż wnioskowała o ukaranie mandatem kierowcy, który przekroczył prędkość w Suchorzu, co zarejestrował fotoradar. Takich umorzeń było więcej. I teraz wszystkie zaakceptował sąd drugiej instancji.

Słupski sąd, podobnie jak wcześniej miastecki, uznał, że straż w Trzebielinie nie miała do 18 kwietnia 2014 roku uprawnień do wystawiania mandatów i wysyłania wniosków do sądu, bo do tego dnia nie miała zgody na użytkowanie fotoradaru od Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Zgoda była, ale jedynie na instalację obudowy na stacjonarne urządzenie rejestrujące. - Nie przekonują argumenty skarżącego (komendanta straży - dop. redakcji), że taka zgoda jest równoznaczna ze zgodą na instalację samego urządzenia rejestrującego, bo w takim razie, w jakim celu wójt zwrócił się do Głównego Inspektora Transportu Drogowego o sprostowanie decyzji - retorycznie pyta słupski sąd w uzasadnieniu.

Miastecki sąd wcześniej rozróżnił jeszcze zgodę na instalację i eksploatację (czyli bieżące używanie). Co więcej, podkreślił, że zgoda z 2011 roku dotyczy tylko instalacji masztu i niczego innego (a na pewno nie urządzenia). A więc w połowie 2013 roku straż w Trzebielinie nie miała, zdaniem sądu, tak zgody na instalację urządzenia, jak i jego eksploatację. W kwietniu 2014 roku doszła zgoda na instalację, ale do tej pory nie ma zgody na jego używanie. Argumentacji z tego ostatniego zdania słupski sąd nie podzielił.

Tak czy inaczej straż w Trzebielinie nie mogła karać kierowców przekraczających prędkość od czerwca 2012 roku do 18 kwietnia tego roku. I to jest już prawomocna decyzja sądu.

Paweł Wrycza, komendant trzebielińskiej straży, z jednej strony zapowiada złożenie kasacji do Sądu Najwyższego (będą kwestionowane jakieś kwestie proceduralne), ale z drugiej strony mówi, że nie będą się już odwoływać od nowych umorzeń zapadłych w miasteckim sądzie. A co z nielegalnymi w świetle decyzji sądu mandatami i wnioskami do sądów wystawionymi przez te prawie dwa lata? Chodzi o kilkanaście tysięcy spraw.
- Sami nic nie możemy zrobić. To są już prawomocne mandaty, sądowe decyzje.

Sami nie możemy ich cofnąć. Jeśli w tych sprawach będą jakieś wnioski, pozwy, to się do nich odniesiemy. Działaliśmy z przekonaniem, że mogliśmy wystawiać mandaty i kierować wnioski do sądu - oznajmia Wrycza. W przepisach istnieje instytucja wznowienia postępowania tak administracyjnego, jak i sądowego, jeśli wyjdą na jaw istotne okoliczności, a tak może być w tym przypadku. W konsekwencji mogą być pozwy o odszkodowanie.

Link
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Gm. Trzebielino - Suchorze - DK nr 21 (Słupsk - Miastko) | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group