Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 7813a5f420d0f14b430ba282041fb765 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Białystok - Red light
Autor Wiadomość
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 2 Październik 2014, 07:01   Red light

Taka ciekawostka odnośnie Centrum Zarządzania Ruchem:

Cytat:
W ramach centrum na pięciu skrzyżowaniach będzie rejestrowany przejazd na czerwonym świetle. To rondo Antonowicza, Popiełuszki - Sikorskiego, Antoniuk Fabryczny - Gajowa, Popiełuszki - Hetmańska, rondo Reagana. - Dane będą przekazywane do odpowiednich służb - zapowiadają przedstawiciele miasta.
 
 
Automobil

Wysłany:    testy antyradarów



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Kwiecień 2015, 22:34   

Cytat:
Zmotoryzowani muszą mieć się na baczności. Pod koniec maja w Białymstoku ma ruszyć centrum sterowania ruchem. W jego ramach pięć skrzyżowań zostanie objętych specjalnym monitoringiem służącym do wyłapywania kierowców łamiących przepisy i przejeżdżających na czerwonym świetle. To rondo Antonowicza, Popiełuszki - Sikorskiego, Antoniuk Fabryczny - Gajowa, Popiełuszki - Hetmańska, rondo Reagana. Dane dotyczące kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle, będą przekazywane do odpowiednich służb.

Jak mówi Janusz Ostrowski, dyrektor Departamentu Dróg i Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Białymstoku, budowa centrum idzie zgodnie z planem. Trwają ostatnie poprawki sygnalizacji i wydłużenie pasów do lewoskrętu.

Źródło: poranny.pl
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 2 Czerwiec 2015, 08:57   

Cytat:
Już 1285 kierowców zostało zarejestrowanych na pięciu skrzyżowaniach. Sprawnie działają rejestratory wjazdu na czerwonym świetle. Zdaniem kierowców, nie wszędzie sprawdza się zielona fala.

Tak działa od czwartku system zarządzania ruchem w Białymstoku. Zdjęcia samochodów, które przejechały na czerwonym świetle zostały zrobione na pięciu skrzyżowaniach m.in. Popiełuszki - Sikorskiego. Od czwartku przyłapanych zostało aż 1285 kierowców.

- Tylko w pierwszej dobie zostały zarejestrowane 284 samochody. Może nie do wszystkich dotarły zmiany - mówi Janusz Ostrowski, dyrektor zarządu miejskimi drogami.

Zdjęcia są teraz analizowane. Potem mają trafić do straży miejskiej, która ma 180 dni na nałożenie mandatu. - W praktyce takie sprawy załatwiamy w ciągu jednego lub dwóch tygodni - mówi rzecznik straży Jacek Pietraszewski. Przypomina, że przyłapanemu kierowcy grozi 6 punktów karnych i do 500 zł mandatu.

- I bardzo dobrze. Nad kierowcami, którzy złamali przepisy nie co się litować - uważa Janusz Warpechowski, białostocki taksówkarz.

:roll:

Źródło: poranny.pl

Ja tam powiem tylko, że od kiedy zaczęli kombinować z "yntelygętnom" sygnalizacją to po mieście się już w ogóle nie da jeździć...
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 8 Czerwiec 2015, 11:35   

PieTrzaK, mógłbyś mi przygotować spis tych "red light'ów"? :o

Potrzebuje informację następującą - jadący którą ulicą i w którym kierunku będą rozliczani. Bo jak mi podają w artykule, że okamerowne jest skrzyżowanie ulic X i Y to tak naprawdę mnie to niewiele mówi, bo może być tak, że rejestrowani są tylko jadący X w kierunku ulicy Z.
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 8 Czerwiec 2015, 12:42   

Postaram się któregoś wolniejszego dnia przypatrzeć się co i jak.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 8 Czerwiec 2015, 12:59   

:good:
 
 
4265
Zaczyna kumać

Dołączył: 09 Sie 2011
Pochwał: 85
Posty: 178
Skąd: BI
Wysłany: 10 Czerwiec 2015, 05:34   

Oba ronda na Popiełuszki mają relacje.

1. Popiełuszki/Sikorskiego/Wrocławska - kamery są od Sikorskiego i Popiełuszki od centrum.
2. Popiełuszki/Hetmańska relacja na wprost od Starosielc do centrum i z powrotem. Pozostałe kierunki nie są nadzorowane. Inne skrzyżowania nie wiem gdyż nie mam styczności.
 
 
4265
Zaczyna kumać

Dołączył: 09 Sie 2011
Pochwał: 85
Posty: 178
Skąd: BI
Wysłany: 12 Czerwiec 2015, 18:53   

Sikorskiego/Konstytucji/Al. JP II
Wloty od Konstytucji III mają kamery oraz wlot od Al. JP II z Warszawy do centrum. Resztę Pietrzak poda, albo ja przy najbliższej okazji kiedy będę miał możliwość. :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 16 Czerwiec 2015, 16:31   

4265 napisał/a:
Oba ronda na Popiełuszki mają relacje.

1. Popiełuszki/Sikorskiego/Wrocławska - kamery są od Sikorskiego i Popiełuszki od centrum.
2. Popiełuszki/Hetmańska relacja na wprost od Starosielc do centrum i z powrotem. Pozostałe kierunki nie są nadzorowane. Inne skrzyżowania nie wiem gdyż nie mam styczności.

Nic nie kumam. Spróbuję to jakoś ogarnąć. Proszę zweryfikujcie to.

Cytat:
- ul. Popiełuszki, przy skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego, jadąc od strony centrum
- ul. Popiełuszki, przy skrzyżowaniu z ul. Hetmańską, jadąc od strony centrum
- ul. Popiełuszki, przy skrzyżowaniu z ul. Hetmańską, jadąc w kierunku centrum
- ul. Sikorskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki, jadąc od strony al. Konstytucji 3 Maja

Tak jest dobrze? Czy coś pominąłem albo p o p i e r d o l i ł e m. :o

4265 napisał/a:
Sikorskiego/Konstytucji/Al. JP II
Wloty od Konstytucji III mają kamery oraz wlot od Al. JP II z Warszawy do centrum. Resztę Pietrzak poda, albo ja przy najbliższej okazji kiedy będę miał możliwość. :)

Jedziemy dalej...

Cytat:
- al. Jana Pawła II, przy skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego, jadąc w kierunku centrum
- al. Konstytucji 3 Maja, przy skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II, jadąc od strony ul. Berlinga

Tak ja to rozszyfrowałem. Czekam na Wasze info.
 
 
4265
Zaczyna kumać

Dołączył: 09 Sie 2011
Pochwał: 85
Posty: 178
Skąd: BI
Wysłany: 16 Czerwiec 2015, 19:55   

Zgadza się. Jutro pojadę przez miasto to zerknę na Branickiego/Miłosza i dostosuje się do fachowej rozpiski.
 
 
4265
Zaczyna kumać

Dołączył: 09 Sie 2011
Pochwał: 85
Posty: 178
Skąd: BI
Wysłany: 17 Czerwiec 2015, 10:53   

Branickiego od Lublina w kierunku centrum.
Miłosza od Mickiewicza w kierunku Piastowskiej.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 18 Czerwiec 2015, 11:23   

Reasumując:

Cytat:
- ul. Branickiego, przy skrzyżowaniu z ul. Piastowską, jadąc od strony Lublina
- al. Jana Pawła II, przy skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego, jadąc w kierunku centrum
- al. Konstytucji 3 Maja, przy skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II, jadąc od strony ul. Berlinga
- ul. Miłosza, przy skrzyżowaniu z ul. Branickiego, jadąc od strony ul. Kopernika
- ul. Popiełuszki, przy skrzyżowaniu z ul. Sikorskiego, jadąc od strony centrum
- ul. Popiełuszki, przy skrzyżowaniu z ul. Hetmańską, jadąc od strony centrum
- ul. Popiełuszki, przy skrzyżowaniu z ul. Hetmańską, jadąc w kierunku centrum
- ul. Sikorskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Popiełuszki, jadąc od strony al. Konstytucji 3 Maja
 
 
4265
Zaczyna kumać

Dołączył: 09 Sie 2011
Pochwał: 85
Posty: 178
Skąd: BI
Wysłany: 18 Czerwiec 2015, 14:01   

Zgadza się + Antoniuk/Gajowa, ale tam mi jest zupełnie nie po drodze. Może kiedy Pietrzak będzie jechał to zerknie.
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 8 Lipiec 2015, 06:09   

Cytat:
Do straży miejskiej nie trafiły jeszcze zdjęcia kierowców, którzy złamali prawo na pięciu skrzyżowaniach. Brakuje bowiem systemu do mandatowania.

Chodzi m.in. o dodatkowe komputery i oprogramowanie, na które magistrat ogłosił już przetarg. Ma ono połączyć centrum zarządzania ruchem, które od ponad miesiąca rejestruje wjazd na czerwonym świetle, ze strażą miejską. Bo choć siedziba centrum i dowództwa strażników mieści się w tym samym budynku, współpracy mandatowej nie ma. Na pięciu skrzyżowaniach zarejestrowano ok. ośmiu tysięcy kierowców, którzy mogli złamać przepisy. Żadne zdjęcie nie trafiło do straży miejskiej.

- Na razie rejestruje je centrum zarządzania ruchem. Zostaną przekazane straży miejskiej, kiedy ruszy system do mandatowania. Wtedy wszystkie zdarzenia zostaną wyjaśnione - zapewnia Urszula Boublej z biura prasowego w magistracie.

W najbliższych tygodniach raczej nikt mandatu nie dostanie. Na oferty w sprawie dodatkowego systemu magistrat czeka do 29 lipca.

Wiele osób już zastanawia się, dlaczego centrum zarządzania ruchem przewidziało nagrywanie piratów drogowych, zapominając o mandatach. Zastrzeżeń jest więcej. Wielu kierowców uważa, że słabo działa zielona fala, która miała usprawnić ruch na najważniejszych trasach w mieście. Tak, by samochody nie musiały zatrzymywać się na każdych światłach. Na wielu ulicach, m.in. al. Piłsudskiego to udogodnienie nie zawsze się sprawdza. Problemy pojawiły się też w nocy. Zielona fala utrudniania wyjazd z ulic podporządkowanych na te główne trasy. Dlatego przez ostatni tydzień była wyłączona. Sygnalizacja miała reagować indywidualnie na auta podjeżdżające do skrzyżowania. - Nie jest lepiej. Jadąc w sobotę ok. godz. 1 w nocy z Bacieczek na Zielone Wzgórza, musiałem zatrzymać się na każdych światłach, nawet tam, gdzie nie było żadnych samochodów - opowiada Andrzej, białostocki kierowca.

Źródło: poranny.pl
 
 
PieTrzaK
Forum Lider


Dołączył: 06 Wrz 2010
Pochwał: 472
Posty: 1471
Skąd: Łomża/Białystok
Wysłany: 18 Sierpień 2015, 06:00   

Cytat:
Włączony w maju system nie działa. Zdjęcia trafiają do archiwum

To skandal, że system zarządzania ruchem, na który wydano tyle milionów nie działa jak należy - uważa prawnik dr Jarosław Matwiejuk.

Nie działa, bo nie ma tak zwanego systemu do mandatowania. A to on ma wysyłać fotki z kamer do straży miejskiej. A straż miejska - mandaty do kierowców przejeżdżających skrzyżowania na czerwonym świetle.

Tyle że przetarg na to oprogramowanie jest dopiero rozstrzygany. Co gorsze, system może wymagać zmiany. Bo posłowie odebrali strażnikom miejskim fotoradary i inne urządzenie rejestrujące ruch na drogach.

:lol:

Źródło: poranny.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Białystok - Red light | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group