Forum Mapy Fotoradarów - Strona Główna Antyradary Mapa fotoradarów
FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 2629
Posty: 7760
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 29 Sierpień 2011, 08:11   Fotoradar przenośny

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2011-06-16

Barcin: Dostawa fotoradaru dla Straży Miejskiej w Barcinie


Numer ogłoszenia: 160768 - 2011; data zamieszczenia: 16.06.2011

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Barcin, ul. Artylerzystów 9, 88-190 Barcin, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 52 383 41 55, faks 0 52 383 41 43.

Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.barcin.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Dostawa fotoradaru dla Straży Miejskiej w Barcinie.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: dostawy.

II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Zakres zamówienia
I. Fabrycznie nowe urządzenie (rok produkcji 2011) do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym z jednoczesną rejestracją wykroczeń w formie zdjęcia wykonywanego techniką cyfrową - fotoradar.
II. Zamontowanie zabudowy (tzw. specjalnym statywem samochodowym) we wskazanym przez Zamawiającego samochodzie, bez potrzeby dokonywania zmian konstrukcyjnych i dodatkowych badań oraz umożliwiający pracę urządzenia wraz z lampą błyskową.
III. Program do obróbki zdjęć i komputerowy program do emisji kompletnej dokumentacji mandatowej.

(...)


Cytat:
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

Zakład Urządzeń Radiolokacyjnych ZURAD Sp. z o.o., ul. Stacyjna 14, 07-300 Ostrów Mazowiecka, kraj/woj. mazowieckie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 120000,00 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

Cena wybranej oferty: 119925,00
Oferta z najniższą ceną: 119925,00 / Oferta z najwyższą ceną: 175890,00
Waluta: PLN.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Automobil

Wysłany:    Na laser jammery laserowe, na fotoradary dobry antyradar. Kierowcy mają do wyboru najlepsze detektory firmy Escort, Valentine One, Noxo, Whistler. Nowe modele posiadające wąskie pasma dla euro radarów. 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27927
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 9 Luty 2013, 14:05   

Gmina zakupiła Fotorapida CM.

Cytat:
W ubiegłym roku barciński fotoradar wykonał 1051 zdjęć

W 2012 roku straż miejska ujawniła 1488 wykroczeń. W 1153 przypadkach nałożono mandaty karne. Nie wszystkie zapłacono. W sumie do kasy gminy z tego tytułu wpłynęło 147 tys. 580 złotych.

Ze sprawozdania, jakie przedstawił Waldemar Polanowski, komendant municypalnych, wynika że zapłacono w sumie 909 mandatów, co stanowi ściągalność na poziomie prawie 79 proc.

O pracy powołanej 25 marca 2011 roku straży miejskiej w Barcinie, dyskutowano podczas sesji rady miejskiej. Wtedy dowiedzieliśmy się także, że w 2012 roku fotoradar, którym dysponują municypalni, wykonał 1051 zdjęć. Dzięki niemu ujawniono 967 wykroczeń, które polegały na przekroczeniu prędkości.
- Porównując ten wynik do jednostek, które psują wizerunek straży miejskiej w Polsce, to 1051 zdjęć niektóre jednostki robią w miesiąc. My wykonaliśmy tyle w ciągu roku - mówił komendant.

(...)

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1264
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2465
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 26 Sierpień 2014, 18:14   

Cytat:
Straż Miejska w Barcinie dysponuje fotoradarem firmy ZURAD z Ostrowi Mazowieckiej typu FOTORAPID CM o nr 053. Jest to nowe urządzenie, które wykonuje zdjęcia w kolorze w wysokiej rozdzielczości.

Pomiary prędkości ruchu pojazdów dokonywane są w miejscach oznakowanych zgodnie z przepisami prawa po wcześniejszym uzgodnieniu z Komendantem Powiatowym Policji w Żninie:

- Barcin, ul. Polna (ograniczenie prędkości do 40 km/h)
- Barcin, ul. Dworcowa (ograniczenie prędkości do 40 km/h)
- Barcin, ul. Żnińska-Knieja (ograniczenie prędkości do 50 km/h)
- Piechcin, ul. Barcińska (ograniczenie prędkości do 50 km/h)
- Krotoszyn gm. Barcin (ograniczenie prędkości do 50 km/h)

Poniżej znajdują się wzory druków oraz instrukcja ich wypełnienia, które można pobrać celem wydrukowania, wypełnienia i odesłania do Straży Miejskiej w Barcinie w przypadku popełnienia wykroczenia.

Link
_________________
Szanuj życie i prędkość...
Z wszystkiego czerp co najlepsze. ;)

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1192
Posty: 27927
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: 5 Luty 2015, 08:54   

Cytat:
Fotoradar? Tutaj używają go pięć razy w miesiącu

- Naszych działań nie można oceniać tylko przez pryzmat egzekwowania przepisów ruchu drogowego - mówił Waldemar Polanowski, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Barcinie przy okazji corocznego sprawozdania z działalności municypalnych (formacja powstała w 2011 roku - przyp. red.).


Komendant oświadczył, że w ubiegłym roku skontrolowano ponad 1700 miejsc wyznaczonych oraz tych niezaplanowanych. Wymienił też najważniejsze korzyści płynące z działalności straży miejskiej. To przede wszystkim: bezpieczeństwo mieszkańców (choć trudno je zmierzyć, gdyż często zależy ono od subiektywnej oceny mieszkańca), zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych na terenie gminy w wyniku użycia fotoradaru, brak kosztów ponoszonych przez gminę związanych z konwojowaniem środków pieniężnych i wartościowych dokumentów, większe wpływy do spółki "Wodbar" z tytułu dodatkowych umów na wywóz odpadów oraz zmniejszenie liczby bezpańskich psów.

Jeśli chodzi o fotoradar, zdaniem komendanta, namacalnym efektem użycia tego urządzenia jest zmniejszenie liczby zdarzeń i "wzrost świadomości u kierowców, że przez teren Barcina należy jeździć wolniej". - W 2014 roku fotoradar użyliśmy 60 razy, co daje średnio 5 razy w miesiącu w cyklach po 5, 6 godzin w każdym użyciu. W związku z tym trudno powiedzieć, że robimy to ciągle. Nasz fotoradar wykonał 813 zdjęć w ciągu roku - oświadczył komendant.

Porównując, inne straże, aby uzyskać dochód 5-6 mln złotych dla gminy, muszą wykonać 36 tys. zdjęć. - My wykonujemy tylko 2,7 proc. tej liczby.

- Wiele się mówi ile ta straż kosztuje. Od chwili powołania jej budżet kształtuje się na poziomie 400 do 450 tys. zł rocznie. Do tych kosztów należy wliczyć dochód, jaki przynosi wpływ z grzywien od nałożonych mandatów - kontynuował.

W ubiegłym roku było to 115 tys. zł. Realne koszty funkcjonowania straży miejskiej w Barcinie w 2014 r. wyniosły więc 335 tys. złotych. Zestawiając te kwoty z budżetem naszej gminy, koszt funkcjonowania straży kształtuje się na poziomie zaledwie 0,54 proc. budżetu całej gminy. - Do oceny mieszkańców pozostawiam, czy to jest aż, czy tylko tyle. Uważam, że bezpieczeństwo jest warte tych wydatków - usłyszeliśmy.

Na koniec Waldemar Polanowski oświadczył: - Naszych działań nie można oceniać tylko i wyłącznie przez pryzmat egzekwowania przepisów ruchu drogowego. Wystawienie mandatu za wykroczenie nie jest naszym kaprysem tylko naszym obowiązkiem. To nie straż jest tutaj winna. Czynnikiem bezpośrednim wystawienia mandatu jest łamanie przepisów. Przyznam, że coraz częściej, zamiast kary w postaci mandatów, stosujemy pouczenia i inne środki, jakie mamy do dyspozycji.

W 2015 roku strażnicy większą uwagę mają przywiązywać do kultury i życzliwości, bardziej elastycznie prowadzić politykę represyjną i ograniczyć tolerancję do chuligańskich wybryków we współpracy z policją.

Co do działań municypalnych, rajcy mieli jeszcze sporo pytań. O co pytali, jakie kwestie ich interesowały? O tym w jednym z najbliższych numerów "Pomorskiej".

Link
_________________
Mapa fotoradarów/Mapa videopatroli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group