Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid a69d03cc722ba2d8748b4e3362676e48 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Grudziądz - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 2 Styczeń 2015, 23:49   

autogaz1984 napisał/a:
piotreg, ja widzę jednak, że Ty się opuściłeś w uzupełnianiu mapy, ponieważ już wcześniej pisałem o braku ul. Szosy Toruńskiej i w dalszym ciągu jej nie ma. :cool:

Sorry, przeoczyłem. Dodam na pewno!
 
 
Truck

Wysłany:    https://truckcare.pl/



 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 31 Styczeń 2015, 15:57   



www.strazmiejska.grudziadz.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 2 Marzec 2015, 19:37   



strazmiejska.grudziadz.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 5 Marzec 2015, 20:36   





www.strazmiejska.grudziadz.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 25 Marzec 2015, 09:16   



www.strazmiejska.grudziadz.pl
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 31 Marzec 2015, 12:02   

Cytat:
Grafik

31.03
- Chełmińska w godz. 7:15 - 9:30
- Paderewskiego w godz. 10:00 - 12:15

01.04
- Warszawska w godz. 7:15 - 9:30
- Lotnicza w godz. 10:00 - 12:15

02.04
- Paderewskiego w godz. 7:15 - 9:30
- Lotnicza w godz. 10:00 - 12:15

03.04
- Warszawska w godz. 7:15 - 9:30
- Chełmińska w godz. 10:00 - 12:15

<SM> Grudziądz
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 9 Kwiecień 2015, 10:36   

Cytat:
Grafik

09.04.
- Warszawska 7:15 - 9:30
- Chełmińska 10:45 - 13:15
- Paderewskiego 14:55 - 17:15
- Jana Pawła II 18:30 - 20:45

10.04.
- Chełmińska 7:15 - 9:30
- Lotnicza 10:45 - 13:15
- Warszawska 14:55 - 17:15
- Jana Pawła II 18:30 - 20:45

13.04
- Warszawska 7:15 - 9:30
- Lotnicza 10:45 - 13:15

14.04
- Chełmińska 7:15 - 9:30
- Paderewskiego 10:45 - 13:15

15.04
- Warszawska 7:15 - 9:30
- Lotnicza 10:45 - 13:15

16.04
- Chełmińska 7:15 - 9:30
- Lotnicza 10:45 - 13:15

17.04.
- Warszawska 7:15 - 9:30
- Chełmińska 10:45 - 13:15

<SM> Grudziądz
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 21 Kwiecień 2015, 20:39   





www.strazmiejska.grudziadz.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 2 Maj 2015, 20:25   



strazmiejska.grudziadz.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31854
Skąd: DWR
Wysłany: 6 Maj 2015, 11:45   

Cytat:
Mieszkaniec Grudziądza wygrał ze strażnikami sprawę w sądzie o fotoradar



To był chybiony "strzał" z fotoradaru. - Strażnicy nie mieli podstaw, aby mnie oskarżyć - mówi Dariusz Ryl. Municypalni są innego zdania. Ale sprawę w sądzie przegrali.


Można powiedzieć, że wpływy z fotoradarów to dla samorządów prawdziwe, całoroczne żniwa. Tym razem jednak... trafiła kosa na kamień.

Właśnie zapadł wyrok w sądzie, w którym kierowca został uniewinniony od oskarżeń, stawianych mu przez strażników.

Zacznijmy jednak od początku. Grudziądzanin Dariusz Ryl prowadzi firmę. Z jego pojazdu służbowego korzysta kilku pracowników. Codziennie kilkakrotnie pokonują ul. Warszawską, która prowadzi do siedziby firmy. W czerwcu fotoradar sfotografował auto jadące tam z nadmierną prędkością. A w sierpniu Dariusz Ryl otrzymał wezwanie od strażników w tej sprawie.

- Zdjęcie było bardzo niewyraźne, a ani ja, ani żaden z pracowników nie pamiętał, kto jechał wtedy naszym samochodem. Dlatego odmówiłem strażnikom zeznań - mówi mężczyzna. Ponownie został wezwany we wrześniu, ale także odmówił "współpracy". - Odniosłem wrażenie, że strażnikom chodzi tylko o to, żebym się przyznał.
Nie przyznał się, ale municypalni i tak stwierdzili, że to pan Dariusz kierował autem i skierowali wniosek przeciw niemu do sądu. A ten zaocznie skazał grudziądzanina. Przedsiębiorca jednak odwołał się od zaocznego wyroku i wygrał. - Rozprawa trwała kilka, może kilkanaście minut. Sędzia spojrzał na wydrukowane zdjęcie z fotoradaru, zapytał mnie czy rozpoznaję na nim kogoś, po chwili ogłosił wyrok: niewinny - cieszy się Dariusz Ryl. - W ustnym uzasadnieniu sędzia stwierdził, że nie ma żadnych podstaw do karania mnie.

Dlaczego strażnicy próbowali zatem karać mężczyznę dysponując słabej jakości zdjęciem? - Osoba na fotografii jest zasłonięta, ale nasz funkcjonariusz ewidentnie rozpoznał pana Dariusza na zdjęciu. Dlatego skierowaliśmy sprawę do sądu - tłumaczy Jan Przeczewski, komendant straży miejskiej.

Dariusz Ryl kwestionuje także sens ustawiania fotoradaru na ul. Warszawskiej. - Są bardziej niebezpieczne miejsca w Grudziądzu, jak na przykład ul. Chełmińska. Tam brakuje strażników.

- Ul. Warszawska jest niebezpieczna z powodu kierowców, którzy rozwijają tam nadmierne prędkości - odbija piłeczkę komendant. Strażnicy mogą jeszcze odwołać się od wyroku. - Zastanowimy się nad tym.

Link
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 18 Maj 2015, 13:11   

Cytat:
Fotoradar w Grudziądzu jest źle ustawiany, a mandaty z niego powinny być anulowane? - Nic z tych rzeczy - odpowiadają strażnicy



- Fotoradar na ul. Chełmińskiej jest źle ustawiany - twierdzą jedni kierowcy. Inni nie doszukują się błędów: - Urządzenia przeszkadzają tylko piratom.

Temat fotoradarów rozgrzewa zwolenników i przeciwników tego urządzenia. Po ostatniej publikacji dotyczącej tych urządzeń w "Pomorskiej" otrzymaliśmy kilka opinii.

Problem z odbijającą i załamującą się wiązką

- Fotoradar przy ulicy Chełmińskiej jest źle ustawiany - zauważa pan Przemysław, który przyjrzał się dokładnie pozycji urządzenia i porównał ją z instrukcją obsługi urządzenia dostępną w internecie. - Po pierwsze w jego polu widzenia znajduje się płot i słupki metalowe. Po drugie wiązka radarowa może odbić się i załamać na powierzchni budynku stojącego po drugiej stronie ulicy. Wówczas zmierzy prędkość pojazdu jadącego za sfotografowanym autem.

Inny Czytelnik zrobił zdjęcie urządzenia, które z kolei w internecie skomentowali znawcy tematu z tematycznego portalu internetowego anulujmandat.pl - Fizyki nie da się oszukać. Złe ustawienie fotoradaru jest aż nazbyt widoczne - wyjaśnia Tomasz Parol z www. anulujmandat.pl - Naszym zdaniem jest to ewidentne niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy, skutkujące co do zasady nieprawidłowością pomiarów i brakiem podstaw do karania kogokolwiek.

Na dowód przesyła do redakcji instrukcję obsługi tego urządzenia. Rzeczywiście można z niej wywnioskować, że fotoradar - ustawiony tak jak na zdjęciu powyżej - może źle mierzyć prędkość.

W sprawie fotoradarów i procesów sądowych ze strażnikami otrzymaliśmy również list do redakcji od Czytelnika "ZŁ" (imię i nazwisko znane redakcji): "Jestem czynnym kierowcą z czterdziestoletnim stażem. Przez te wszystkie lata nigdy nie miałem poczucia, że kiedyś milicja, a obecnie policja i straż miejska na mnie "poluje", aby ukarać mnie niesłusznie mandatem. (...) Jestem przeciwny stosowaniu niezgodnych z prawem kar, ale nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że "Fotoradary to żyła złota". Jeśli kierowcy będą jeździli zgodnie z przepisami, to straż miejska będzie zmuszona zaniechać ich stosowania - zamiast zysku przyniosą stratę. Fotoradary przeszkadzają tylko tym kierowcom, którzy nie chcą stosować się do przepisów. (...)"

Strażnicy są "cięci" na kierowców

To że municypalni błędnie oceniają różne sytuacje drogowe zauważa Tadeusz z osiedla Lotnisko: - Też wygrałem sprawę sądową ze strażnikami miejskimi. I to już kilka ładnych lat temu. Wtedy chodziło o to, że - zdaniem strażników - źle zaparkowałem swojego "malucha" na osiedlowej uliczce, przy przychodni zdrowia. Znaki nie były jednoznaczne i sąd przyznał mi rację. Mój przypadek i wszystkie inne pokazują, że strażnicy są "cięci" na kierowców. Gdyby zajmowali się tym, do czego zostali powołani - czyli pilnowaniem porządku - byłoby dobrze. Ale skoro "polują" na kierowców, to uważam, że jako służba powinni zostać zlikwidowani.

Z zarzutami dotyczącymi złego ustawiania fotoradaru nie zgadza się komendant Jan Przeczewski. - Tego dnia kiedy zostało wykonane zdjęcie, skomentowane przez anulujmandat.pl, przez dwie godziny działania fotoradaru przy ul. Chełmińskiej, przejechało obok niego około 1,3 tys. samochodów. Urządzenie wykonało tylko 22 zdjęcia - mówi szef municypalnych. - Gdyby było źle ustawione i zawyżało prędkość pojazdów, to logiczne, że zdjęć powinno być znacznie więcej. Jeśli chodzi o słupki i płot stojący przed fotoradarem, to nie mieszczą się one ani w polu widzenia kamery, ani w polu wysyłanej wiązki promieni radarowych.

Po serii publikacji i interwencji "Pomorskiej" dotyczących fotoradarów, wygranych spraw sądowych ze strażnikami, komendant miejski postanowił jednak wprowadzić zmiany w harmonogramie ustawiania urządzenia na ulicach miasta i pracy municypalnych.

Fotoradar będzie ustawiany w 11 innych lokalizacjach niż do tej pory. Dyżurował będzie głównie przy szkołach i przejściach dla pieszych. O miejscach ustawienia urządzenia, jak zwykle, będziemy na bieżąco informować w "Pomorskiej".

Poza tym strażnicy będą bardziej restrykcyjni i surowi w sprawach porządkowych. Tak, aby zwiększyć stosunek wpływów z mandatów wystawianych np. za zaśmiecanie do wpływów z fotoradarów.

Z kolei na ul. Chełmińskiej przy stacji Orlen nadal będzie ustawiany fotoradar, ale Zarząd Dróg Miejskich przestawi znaki i słupki, które budzą zastrzeżenia kierowców dotyczące funkcjonowania urządzenia.

Link

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 19 Maj 2015, 18:39   



strazmiejska.grudziadz.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 30 Maj 2015, 07:00   



strazmiejska.grudziadz.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
autogaz1984 
500+


Dołączył: 02 Sty 2014
Pochwał: 1268
Ostrzeżeń: 1/5
Posty: 2469
Skąd: Toruń/Czernikowo/Lipno
Wysłany: 4 Czerwiec 2015, 13:15   

Cytat:
Z fotoradarem staną przy szkołach



Przenośny fotoradar Straży Miejskiej do tej pory stawał w kilku lub kilkunastu miejscach Grudziądza, między innymi - tak jak na zdjęciu - przy ulicy Chełmińskiej. Teraz w mieście jeszcze takich lokalizacji przybędzie.

Będzie jeszcze więcej miejsc, w których ustawiony zostanie przenośny fotoradar Straży Miejskiej. Wczoraj rozpoczęło się montowanie znaków. Nie wszystkim to się podoba.


Pomysł grudziądzkich strażników nie jest w smak zwłaszcza tym, którzy mocno negują w ogóle zasadność funkcjonowania tej formacji w mieście. I jako swój oręż często używają właśnie fotoradarów. A konkretniej tego, że jest ich w mieście sporo.

- To naprawdę zaczyna wyglądać tak, jakby polowali na nas na każdym kroku - uważa Michał Pieguński, pracujący w centrum miasta. - Do tego jeszcze wczoraj zaczęło się mówić o tym, że nie ma być przy tych urządzeniach w ogóle żadnej tolerancji. Czyli mandat będzie można dostać za jazdę 51 kilometrów na godzinę. To wszystko nie zmierza w zbyt dobrym kierunku.

I choć przenośny fotoradar na wyposażeniu grudziądzkiej straży jest jeden, przybędzie wkrótce miejsc, gdzie będzie się można na niego natknąć. Wczoraj rozpoczęło się montowanie znaków o tym informujących o możliwości wystąpienia fotoradru. Potrwa ono najprawdopodobniej do początku przyszłego tygodnia.

- Wówczas te nowe miejsca wpiszemy do naszego harmonogramu i rozpoczniemy tam kontrole - zapowiada Jan Przeczewski, komendant Straży Miejskiej. - Wszystkie te nowe lokalizacje są uzasadnione, a w większości przypadków dotyczą miejsc w okolicach szkół.

Tak będzie na przykład w pobliżu szkół na Lotnisku, na Sienkiewicza oraz Konarskiego. W każdym z tych miejsc kontrola będzie prowadzona w obu kierunkach, więc teoretycznie doszły dwa nowe punkty. Kolejne zlokalizowano na ulicy Focha (na wysokości teatru) oraz po przeciwnej stronie na wysokości Kwiatowej. Oprócz tego jeszcze większą kontrolą objęta zostanie Łyskowskiego (na wysokości skrzyżowania z Mierosławskiego) oraz Korczaka (nieopodal targowiska).

- Tam właśnie w pobliżu mamy szkołę, ośrodek zdrowia, poradnię psychologiczno-pedagogiczną, a na dodatek wielu urządziło sobie dzikie przejście dla pieszych. To mieszkańcy domagają się tam fotoradaru - dodaje komendant Straży Miejskiej. - Na Łyskowskiego z kolei mamy długą prostą i wiele skrzyżowań. Przecież też jest niebezpiecznie. Będą nowe miejsca, ale my nigdy nie kryjemy się z tym, gdzie one zostaną zlokalizowane. Wszystko będzie można wyczytać z wyprzedzeniem na naszej stronie internetowej.

A jak komendant odnosi się do tym, o czym od wczoraj mówi cała Polska (brak tolerancji przy pomiarach)?

- W różnych kampaniach mówi się nam, jak to dziesięć kilometrów więcej na godzinę potrafi źle wpłynąć na bezpieczeństwo. A potem pozwala się w oficjalnych pismach na to, byśmy mieli w fotoradarach margines błędu - odpowiada Jan Przeczewski. - Ja też nie jestem aptekarzem i trudno mi się do tego odnieść. Na pewno jednak zwiększy to pole manewru tym, którzy będą chcieli uniknąć kary. A nie o to w tym wszystkim chyba chodzi.

Dodać należy, że przenośne urządzenia rejestrujące prędkość kierowców mają w swoim świadectwie legitymacji wpisany margines błędu pomiarowego - najczęściej o 2-3 kilometry na godzinę.

www.nowosci.com.pl

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
grundi 
Forum Lider

Dołączył: 22 Sty 2014
Pochwał: 67
Posty: 223
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Czerwiec 2015, 10:00   

Cytat:
Zobacz gdzie trzeba zwolnić. Nowe miejsca kontroli prędkości w Grudziądzu

Uwaga kierowcy! W Grudziądzu wyznaczono kolejne miejsca do prowadzenia kontroli prędkości. Fotoradar będzie w nich ustawiany lada dzień.


Przybywa miejsc przygotowanych do ustawiania fotoradaru strażników miejskich. Każde z nich musi być oznakowane informacyjną tabliczką uprzedzającą kierowców, że w danym miejscu mogą się spodziewać kontroli prędkości. - Znaki są już montowane - mówi Łukasz Rządkowski, z Zarządu Dróg Miejskich.

- Gdy miejsca zostaną oznakowane, rozpoczniemy kontrole - zapowiada Jan Przeczewski, komendant straży miejskiej.


Ulica Nauczycielska. Kontrole będą prowadzone w obu kierunkach jazdy. O ustawieniu fotoradaru zdecydowała bliskość szkoły. Dozwolona prędkość: 50 km/h.


Ul. Konarskiego. Bliskość szkół - to główny argument wprowadzenia pomiarów prędkości w obu kierunkach ruchu.Dozwolona prędkość: 40 km/h


Ul. Sienkiewicza. Mimo że ulica ma nawierzchnię brukowaną, to niektórzy rozwijają tu duże prędkości. Tuż przy dwóch szkołach. Dozwolona prędkość: 40 km/h


ul. Mikołaja z Ryńska. Skrzyżowania, przejścia dla pieszych, szkoła, dom dziecka - to argumenty, aby ustawić tutaj fotoradar. Dozwolona prędkość: 30 km/h


Ul. Focha przy teatrze. Kierowcy wyjeżdżając spod świateł przy wiadukcie lubią tutaj mocniej wcisnąć gaz. Dozwolona prędkość: 50 km/h


Ul. Focha przy skrzyżowaniu z ul.Kwiatową. Tuż za zbiegiem tych ulic są wyjazdy z centrum handlowego i stacji paliw. Dochodzi tu do groźnych sytuacji. Dozwolona prędkość: 50 km/h


Ul. Łyskowskiego. Na długiej prostej kierowcy lubią przesadzić. Radar będzie stawiany przy skrzyżowaniu z ul. Mierosławskiego. Kontrola w obu kierunkach ruchu. Dozwolona prędkość: 50 km/h


ul. Korczaka przy targowisku. W dni targowe, ale także w niedziele ta ulica przypomina deptak. Wtedy bywa tu bardzo niebezpiecznie. Dozwolona prędkość: 40 km/h


Ul. Konstytucji 3 Maja. Z zebry przy kościele korzysta wiele osób: wierni idący do świątyni i pasażerowie idący na przystanek tramwajowy. Uruchomienie tego punktu kontroli prędkości nie jest jeszcze przesądzone. Dozwolona prędkość: 50 km/h

Link

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Grudziądz - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group