Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid 803ed0405e96eee6a1528890928da474 Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Bydgoszcz - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Luty 2009, 20:59   Fotoradar przenośny

Bydgoszcz także słynie z "nieeleganckiego pomiaru"!



Foto by Polak z Torunia

I później się dziwią, że ludzie kupują CB i AR.

Tutaj możecie ich spotkać:

Cytat:
Fotoradar przenośny na terenie miasta Bydgoszcz

- ul. Fordońska, na wysokości MediaMarkt, jadąc od strony Fordonu
- ul. Fordońska, wylot z miasta, jadąc w kierunku Torunia
- ul. Glinki, na wysokości szkoły podstawowej nr 60
- ul. Grunwaldzka
- ul. Kamienna, vis a vis ul. Gajowej
- ul. Koronowska, wylot z miasta, na wysokości zajazdu u Smukały, jadąc w kierunku Koronowa, ogr. 60 km/h
- ul. Wojska Polskiego
- ul. Zamczysko, zaraz za skrzyżowaniem z Szosą Gdańską

Ponadto możecie się także nadziać na czerwoną Fabię z wbudowanym fotoradarem - AD9 C - pasmo Ka 34,00 GHz.

Generalnie proponuję uważać na każdą czerwoną Fabię zaparkowaną przodem do kierunku jazdy.

Tutaj trafili ich nasi informatorzy: :P

Cytat:
Fotoradiowóz (AD9 C) na terenie miasta Bydgoszcz

- ul. Fordońska, zaraz za fotoradarem stacjonarnym, przy przejsciu dla pieszych, jadąc w kierunku Torunia, ogr. 40 km/h
- ul. Grunwaldzka
- ul. Hetmańska, przy szkole podstawowej, ogr. 40 km/h
- ul. Nakielska, w pobliżu Park Hotel, w obie strony
- ul. Torunska, na wysokości Tesco
- ul. Wojska Polskiego
 
 
Ogrodzenia

Wysłany:    Balustrady, zadaszenia, meble metalowe MRM-metal



 
 
Jahu55
Zaczyna kumać

Dołączył: 16 Lip 2009
Pochwał: 10
Posty: 74
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Lipiec 2009, 19:12   

Cóż, jeśli chodzi o czerwoną Skodę to tak:

- ul. Inwalidów gdzie wylali nowy dywanik - często stoi w stronę Fordonu gdy się wraca z centrum.
- ul. Bydgoska, tuż prz czerwonej szkole, tam jest 40 km/h
- ul. Modrzewiowa, przy Renault (nie wiem dlaczego, ale zawsze jak się zbliża przegląd i jadę do Renault, to zawsze tam stoją)

A co do Policji to ostatnio widziałem stare niebieskie Vento, gdzie wyjmowali ładnie foto na poboczu i taki młody szczyl z miejskiej stał i czytał gazetkę, a zdjęcia się robiły.

- al. Jana Pawła, droga dwupasmowa do Brzozy i w połowie tej drogi: pomiędzy pierwszym węzłem (lotnisko), a drugim (Toruń - Poznań) dokładniej na górce, gdzie nad jezdnią jest duża kładka dla zwierzyny - często stoi tam patrol i na suszarkę łapie. Radar raz jest po prawej stronie na poboczu, a raz pomiędzy barierami energochłonnymi.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 16 Lipiec 2009, 19:36   

Aparat i do dzieła. :-) Każdy wytrawny myśliwy ma go zawsze na wyposażeniu samochodu, w schowku na rękawiczki :-)
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 16 Lipiec 2009, 21:10   

Jahu55 napisał/a:
- al. Jana Pawła...

Lub startujący nieoznakowany radiowóz... najczęściej Octavia.

A dziś usłyszałem jak mówią na Skodę Fabię straży miejskiej: "Czerwona fregata".

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Jahu55
Zaczyna kumać

Dołączył: 16 Lip 2009
Pochwał: 10
Posty: 74
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Lipiec 2009, 22:01   

Ostatnio jak jechałem do Zielonki (zjeżdżam na węźle Toruń - Poznań) widziałem jak na ślimaku zatrzymała się Octavia i czekała aż jakieś auto od strony Brzozy poleci na Bydgoszcz i wtedy siup za nim. Normalnie polowanie.

Obiecuje następnym razem jak zobacze puszkę to się zatrzymam i pstrykne zdjęcie :lol:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 22 Lipiec 2009, 15:00   

Poszukiwania "Czerwonej Fregaty" dziś zrobiłem... marny skutek, na CB gadali, że stoi na ul. Kamiennej...
Podjechałem - ni ma, przy "Kablach" nie było, ostatnia wiadomość, że na Fordon polecieli tuż przed mostem... też ich nie było... ale może w przyszłym tygodniu się uda...

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Lipiec 2009, 19:02   

My tak kiedyś z Ojcem przez pół dnia jeździliśmy po Poznaniu, posiłkując się CB. To się zdarza... :-)
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 22 Lipiec 2009, 19:08   

W przyszłym tygodniu odbieram nowe okulary, a od optyka jest rzut beretem do KWP na ul. Powstańców Wlkp. - może też coś ciekawego będzie jak w Toruniu.
 
 
phonemaniac
Videomaniac


Dołączył: 10 Paź 2008
Pochwał: 1316
Posty: 4393
Skąd: WKZ

Wysłany: 3 Listopad 2009, 08:07   

Cytat:
Pięć stówek za stówę

„Express” sprawdził, gdzie policjanci i municypalni najczęściej pojawiają się z radarami i na jakim poziomie jest ustawiana ich tolerancja.

Wyloty z miasta to miejsca, w których bydgoscy policjanci i strażnicy miejscy najchętniej przeprowadzają radarowe kontrole prędkości.

- Policjanci w mieście najczęściej strzelają suszarkami - mówi kierowca Stefan Witkowski. - Łatwo przewidzieć, w jakich miejscach będzie można ich spotkać. I chyba o to im chodziło. Każdy, kto jedzie Fordońską, wie, gdzie zwolnić: za wiaduktami warszawskimi, przy Wiślanej i zakładach zbożowych. Jednak na nieoznakowaną czerwoną skodę municypalnych można natknąć się w takich miejscach, gdzie nikt się nie spodziewa. Najbardziej irytuje mnie „miejscówka” na ulicy Inwalidów. Żadnych zabudowań, tylko działki, nawierzchnia równa jak stół, a przy niej skoda z radarem.

Kierowcy autobusów też rozpracowali radarowe kontrole. - Mam wrażenie, że straży miejskiej bardziej zależy na kasie - mówi pan Dariusz z bydgoskiego PKS. - Wystarczy popatrzeć, gdzie się ustawiają. Na przykład wjazd na Osową Górę, ulica Kolbego. Tam obowiązuje 40 kilometrów na godzinę, a wlot prowadzi wyremontowaną szosą. Niewiele osób zdejmuje nogę z gazu. Zauważyłem też, że lubią ustawiać się na Modrzewiowej. W zeszłym roku położono nową nawierzchnię, więc 40 kilometrów ciężko utrzymać.

Na jakiej podstawie tworzony jest plan kontroli radarowej? - Bierzemy pod uwagę przede wszystkim sugestie policji, z którą ściśle współpracujemy - wyjaśnia rzecznik straży miejskiej, Arkadiusz Bereszyński. - Oni dysponują analizami liczby kolizji i wypadków na wszystkich ulicach, więc mają doskonałą wiedzę, gdzie warto zadbać lepiej o bezpieczeństwo. Wysyłając radar, korzystamy też z opinii rad osiedli. Bierzemy też pod uwagę sygnały trafiające do dyżurnego, a także opinie wyrażone na łamach prasy. Poza tym dokonujemy również własnych obserwacji. Nie zależy nam na pieniądzach. W takim przypadku nie wysyłalibyśmy radaru na drogi osiedlowe.

- Plan kontroli uwzględnia analizy wypadków, kolizji i uwagi mieszkańców - mówi naczelnik wydziału patrolowego i ruchu drogowego, Radosław Karaban. - Miejsce do pomiaru prędkości musi umożliwiać przede wszystkim bezpieczne zatrzymanie kontrolowanych pojazdów. Decyzję o tolerancji prowadzonego pomiaru podejmuje za każdym razem policjant.

Ile ona wynosi? - Moment wywołania zdjęcia zależy od patrolowanego miejsca i czasu. Trudno porównywać przekroczenie prędkości o 20 kilometrów na godzinę na osiedlówce, przy której jest szkoła, z podobnym naruszeniem przepisów na dwupasmówce - dodaje Arkadiusz Bereszyński.

Nasz informator z policji potwierdza, że sztywnej granicy nie ma.

- Nigdy nie bylibyśmy w stanie obrobić zdjęć kierowców, którzy jadą na przykład o 10-15 kilometrów za szybko na Fordońskiej. Dlatego fotoradary są zawsze bardzo precyzyjnie ustawione. Każde podniesienie limitu o jeden kilometr to najczęściej setki dodatkowych zdjęć. Jednak przy kontrolach suszarkami praktycznie wszystko zależy od policjanta dokonującego pomiaru.

Taryfikator

Za przekroczenie dozwolonej prędkości można otrzymać mandat i punkty karne:
- do 10 km/h: 50 zł i 0-1 pkt
- 11-20 km/h: 50-100 zł i 0-1 pkt
- 21-30 km/h: 100-200 zł i 4 pkt
- 31-40 km/h: 200-300 zł i 6 pkt
- 41-50 km/h: 300-400 zł i 8 pkt
- ponad 50 km/h: 400-500 zł i 10 pkt.

LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 4 Listopad 2009, 10:12   

phonemaniac napisał/a:
Zauważyłem też, że lubią ustawiać się na Modrzewiowej.

Dziwne co mówi ten gość, z którym rozmawiali - 100m obok całe życie bywam i nocuję. Jest tam nowa nawierzchnia, ale żeby się rozpędzać to ja nie byłbym taki pewien - odcinek ma raptem może 600-700m z czego część to przejazd przy pseudo-banku, małym salonie ASO i garażach, więc nie wiem po cholerę się tam rozpędzać, a tym bardziej stawiać FR. Od lat tamtędy jeżdżę i nie pamiętam żebym jechał więcej niż 50-60 km/h.

W weekend byłem w Bydgoszczy i pytałem o czerwoną Skodę, ale mówili, że nigdzie nie widzieli.
 
 
 
Jahu55
Zaczyna kumać

Dołączył: 16 Lip 2009
Pochwał: 10
Posty: 74
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18 Grudzień 2009, 15:55   

Al. Jana Pawła, droga dwupasmowa do Brzozy. Fotoradar jest przed ślimakiem w Stryszku po prawej stronie (nieczynny), a tuż za nim gdzie powinien być zjazd na Poznań (obecnie wyłączone, bo robią ekspresówkę) za barierką stoi fotoradar, a kawałek za nim Fiat Bravo na Grudziądzkich blachach CGD. Dziwne, bo to teren bydgoski, a z Grudziądza wynajmują fotografa? W przeciągu tego tygodnia 3 razy ich widziałem.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
lukaszr
Administratore banitore


Dołączył: 12 Mar 2009
Pochwał: 106
Posty: 2630
Skąd: PL
Wysłany: 18 Grudzień 2009, 22:47   

Skubańcy, a tam większość przyzwyczaiła się, że ten FR jest nieczynny i lecą ponad 100 km/h.
A przy okazji co stało (jaki FR)?
 
 
 
Jahu55
Zaczyna kumać

Dołączył: 16 Lip 2009
Pochwał: 10
Posty: 74
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 00:42   

Najprawdopodobniej Fotorapid C, ale nie jestem pewien, bo skoro to fotograf z Grudziądza, to nie orientuje się co oni tam mają. A może Canona na statywie postawili :) Miałem szczęście, że mnie nie złapali - z naprzeciwka ktoś zarzucił "długimi" i jakoś dziwnie wszyscy jechali prawym pasem.

Niestety nauczeni, że można nie bać się stacjonarnego radaru wykorzystywali Nasze przyzwyczajenie. Tylko zastanawia mnie jedno. Dlaczego Grudziądz, to nie mają już nikogo od nas. Kiedyś stało niebieskie Vento w połowie (całej dwupasmówki), zaraz za górką, gdzie jest nad drogą przejście dla zwierzyny.
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 09:46   

To, że auto nie miało bydgoskich tablic wcale nie oznacza, że nie było z Bydgoszczy. Prosty przykład:

- Legnica, jeździ tam Vectra DKL Y025 (tablice w Kłodzka)
- Polkowice, jeździ tam Vectra DBL H015 (tablice z Bolesławca)
 
 
Jahu55
Zaczyna kumać

Dołączył: 16 Lip 2009
Pochwał: 10
Posty: 74
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Grudzień 2009, 10:36   

Tylko jest taki problem, bo popytałem się czy to nasz Fiat, to wszyscy mówią zgodnie, że to nie bydgoski wyczyn. Czyli wychodzi na to, że zlecenie. Tylko pytanie, wojewódzka czy też miejska chce się wzbogacić i wypożycza sąsiadów.

No i tak na marginesie oddali już drogę ekspresową S-10. Ciekaw jestem, gdzie teraz będą się ustawiać z radarem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Bydgoszcz - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group