Forum Mapy Fotoradarów Antyradary Sid fa1ff8f7f56b2bc9bf75807decf1163a Mapa fotoradarów najpopularniejsze
RejestracjaRejestracja   ZalogujZaloguj   FAQFAQ   SzukajSzukaj


Poprzedni temat «» Następny temat
Bydgoszcz - Fotoradar przenośny
Autor Wiadomość
caspin
Dziędobry!

Dołączył: 04 Paź 2009
Pochwał: 11
Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21 Kwiecień 2010, 21:37   

Jechałem dziś z Solca Toruńską, fregata zmieniła falę, stała po lewej stronie, celując w jadących od Solca do Bydgoszczy. Miejsce standard - na przeciwko Stomilu, choć dziwie im się, że na takich dziurach szukają, tam ledwo (30) da się jechać i strach, że wahacz pójdzie. W skrócie Stomil - kierunek od Solca do Bydg., po lewej stronie. Dopisz na mapkę, piotreg.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Automobil

Wysłany:    A może to Cię zainteresuje



 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 22 Kwiecień 2010, 06:53   

Sie doda sie. Szkoda, że nie mogę dodać wraz z fotką :-)
 
 
caspin
Dziędobry!

Dołączył: 04 Paź 2009
Pochwał: 11
Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22 Kwiecień 2010, 19:22   

Następny raz zrobię, ale zdziwienie mnie wzięło, że stoi w innym kierunku i z innej strony, bo zawsze można było jej wyszukiwać z prawej.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 16 Wrzesień 2010, 19:33   

Cytat:
Ukryte fotoradary

Fotoradary miały poprawiać bezpieczeństwo na polskich drogach. Czy ukrywane przez Straż Miejską w różnych miejscach mierniki prędkości na pewno coś zmieniają, skoro przejeżdżając nawet ich nie zauważamy. Wszystkie działania miały prowadzić do tego, abyśmy jeździli zgodnie z przepisami. Ustawienie oznakowanego radiowozu byłoby zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Kierowcy na taki widok zdejmują nogę z gazu i jadą wolniej, to znaczy bezpieczniej. Przedstawiam przykład ukrywania fotoradaru, w specjalnie do tego przygotowanym cywilnym aucie, przez Straż Miejską w Bydgoszczy. Takie działania poza tym, że pozbawiają kierowców ich pieniędzy i punktów karnych, to z bezpieczeństwem mają mało wspólnego. Proszę o dołączanie innych przykładów „pomysłowości” naszych funkcjonariuszy.
LINK

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 16 Wrzesień 2010, 20:08   

Co ten z kontaktu się urwał :grin: :grin:
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Wrzesień 2010, 20:17   

Ot taki reporter24 :)
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 16 Wrzesień 2010, 20:32   

Fotoradary wbudowane w samochód może i są "mało prewencyjne", ale jakie wygodne dla obsługi :-)
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 16 Wrzesień 2010, 20:37   

Prewencja działa od momentu przyznania punktów, przez następnych 12 m-cy :lol:
 
 
caspin
Dziędobry!

Dołączył: 04 Paź 2009
Pochwał: 11
Posty: 28
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Październik 2010, 16:08   

Dziś jechałem na stację Bliska, Gdańską koło Zawiszy i na przeciw Fregata. Zjeżdżając ze stacji Bliska z góry w dół Zawiszy, znowu Fregata. Zatrzymałem się na 15min by poobserwować i Skodzinka jeździła od dołu do góry i z powrotem, i tak dwa razy. Ograniczenie jest tam do (50) , ale można się ładnie rozpędzić. Swoją drogą, czy to precyzyjna metoda pomiaru jak w miejscu? Bo nie jestem tego do końca przekonany. Straż miejska w Bydgoszczy widać się bardzo nudzi :neutral:

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
delpiero 
Administratore banitore


Dołączył: 20 Lut 2009
Pochwał: 3666
Posty: 9577
Skąd: Gang Albanii
Wysłany: 16 Listopad 2010, 11:01   

Cytat:
Czerwona niespodzianka

Wielu kierowców z Fordonu otrzyma zapewne w najbliższych dniach wezwanie do siedziby Straży Miejskiej. Większość z nich wybiera drogę do centrum prowadzącą ulicami Lewińskiego-Inwalidów.

W poniedziałek w godzinach przedpołudniowych jeździła wahadłowo tą trasą nieoznakowana skoda Straży Miejskiej wyposażona w fotoradar. - Jechałem o godzinie 10.00 ulicą Lewińskiego w stronę miasta. Droga była prawie pusta. Nadusiłem nieco mocniej pedał gazu. Śpieszyłem się na ważne spotkanie. Nagle oślepił mnie jasny błysk. Domyśliłem się, że to lampa błyskowa fotoradaru zamontowanego pod przednim zderzakiem w czerwonej skodzie Straży Miejskiej. Pojazd jechał z naprzeciwka. Moje zaskoczenie było tym większe, bo nie wiedziałem, że ten radar może robić zdjęcia w ruchu. Spojrzałem na prędkościomierz. Na liczniku miałem 81 km/h. No tak, nie ma rady – pomyślałem - mój pospiech będzie mnie kosztował kilkaset złotych – opowiada Jarosław Miętkiewicz z Osiedla Przylesie.

Przypominamy zmotoryzowanym, że na ulicach Lewińskiego -Inwalidów obowiązuje prędkość 50km/h. Wielu kierowców nie przestrzega przepisów ruchu drogowego i jeździ tą trasą ze znacznie większą prędkością. W myśl obowiązujących do niedawna przepisów czujnik fotoradaru był tak ustawiony, że fotografował jedynie pojazdy jadące ponad 80 k/hm. Pomimo to na ulicy Lewińskiego Straż Miejska sfotografowała dziś, w godzinach przedpołudniowych bardzo dużo pojazdów przekraczających tą prędkość. W myśl nowych rozporządzeń urządzenie będzie przekalibrowane. Fotografowane będą pojazdy jadące ponad 61 km/h. - Radzę już dziś wszystkim zmotoryzowanym aby poruszali się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Unikną wówczas przykrej niespodzianki w postaci mandatu – mówi funkcjonariusz SM obsługujący mobilny fotoradar.
LINK

skoda_radar1.jpg
Plik ściągnięto 547 raz(y) 281,5 KB


Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
Jahu55
Zaczyna kumać

Dołączył: 16 Lip 2009
Pochwał: 10
Posty: 74
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Listopad 2010, 20:04   

2-3 razy w tygodniu ta sama Skoda stoi na ul. Korfantego tuż przy garażach i poluje na auta jadące od strony Zamczyska. A na tym odcinku jest (30) . Normalnie zrobią wszystko aby zarobić.

Autor postu otrzymał pochwałę.
 
 
garny 
Forum Lider

Dołączył: 08 Lis 2008
Pochwał: 128
Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Listopad 2010, 20:11   

Czy oni mogą robić zdjęcia w ruchu? W sensie czy mają takie uprawnienia?
 
 
OJCIEC
Wio Łysa!


Dołączył: 20 Mar 2007
Pochwał: 233
Posty: 6674
Skąd: zasadniczo, z Węgorzeskiej
Wysłany: 16 Listopad 2010, 20:39   

Oni tylko jeżdżą. O ile urządzenie wykonuje swoją robotę "bez dotykania", to okazuje się, że tak :sad:
 
 
Misial 
Forum Lider

Dołączył: 08 Mar 2009
Pochwał: 71
Posty: 605
Skąd: Nakło
Wysłany: 16 Listopad 2010, 20:46   

Zobaczcie na zdjęcie z gazety i zdjęcia które ja robiłem, przestawili głowicę, no i tolerancja im spadła do +11km/h... chyba za małe wpływy mieli :D
 
 
piotreg 
Administratore banitore


Dołączył: 23 Mar 2007
Pochwał: 1542
Posty: 31855
Skąd: DWR
Wysłany: 16 Listopad 2010, 21:26   

garny napisał/a:
Czy oni mogą robić zdjęcia w ruchu? W sensie czy mają takie uprawnienia?

Tak :!: W tej kwestii nie ma żadnych wątpliwości.

Misial napisał/a:
Zobaczcie na zdjęcie z gazety i zdjęcia które ja robiłem, przestawili głowicę, no i tolerancja im spadła do +11km/h... chyba za małe wpływy mieli :D

Ale to nie problem. Głowicę można przestawić na jedną albo na drugą stronę :!:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Bydgoszcz - Fotoradar przenośny | Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group